PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شناخته نشدن هارد ساتا در سوکتهای ساتا 3گیگ

TANHAE
24-09-2011, 11:03
سلام خدمت دوستان عزیز
مشگل من اینه که وقتی هاردهامو روی سوکتهای 3گیگ وصل میکنم کار نمیکنن
و توی بایوس که میرم میبینم هاردها شناخته شده است ولی وقتی میخوام
ویندوز بالا بیاد یه لحظه بالا میاد بعد یه صفحه ابی که معلومه مال هارد هست میاد
و ریست میشه و تکرار..
ولی وقتی روی سوکتهای 6گیگ وصل میکنم و تنظیمات رو روی IDE MODE میذارم
کار میکنن در حالی که روی ACHI MODE که میذارم اون چهار سوکت 3 گیگ هارد رو میشناسن
توی بایوس ولی موقع بالا اومدن هاردی شناخته نمیشه
میشه لطف کنین علت و مشگل منو بگین کجاست؟مادربرد من ایسوس P8P67 LE هستش
با تشکر
:41::41::41::41::41:

EXTREME
24-09-2011, 13:10
اول از همه بگین مین سری b2 هست یا b3
همچنین شما که رو ساتا2 ها میزارین حالت هارد رو رو ata بزارین درست نشد با ahci هم امتحان کنید
ببینید وقتی رو ساتا2 ها هست میتونید سی دی ویندرو بوت کنید یا نه و موقع بوت شدن سی دی ویندوز باز هم صفحه آبی میاد؟
همچنین شما هاردتون رو روی یه سیستمی که پورت ساتا2 داره حتما چک کنید
بایوس مین رو هم آپدیت کنید

TANHAE
24-09-2011, 13:24
اول از همه بگین مین سری b2 هست یا b3
همچنین شما که رو ساتا2 ها میزارین حالت هارد رو رو ata بزارین درست نشد با ahci هم امتحان کنید
ببینید وقتی رو ساتا2 ها هست میتونید سی دی ویندرو بوت کنید یا نه و موقع بوت شدن سی دی ویندوز باز هم صفحه آبی میاد؟
همچنین شما هاردتون رو روی یه سیستمی که پورت ساتا2 داره حتما چک کنید
بایوس مین رو هم آپدیت کنید

سلام
دوست عزیز سری B2 هستش و مد اتا نداره فقط سه تا مد داره AHCI MODE ..IDE MODE..RAID MODE
و هاردهام سالمه چون الان دارم با همین هاردها کار میکنم همونطور که گفتم 2 تا هارد رو روی سوکت 6گیگ زدم
و تنظیمات مد را هم روی IDE MODE گذاشتم و الان داره کار میکنه ولی نمیدونم چرا روی سوکت ساتا 3 گیگ کار
نمیکنه...
در ضمن من اپدیت بایوس این مین رو نمیدونم اگر شما میدونین میشه بگین؟
ممنون از لطفتون

EXTREME
24-09-2011, 13:29
مشکل اینجاست که سری b2 هست چون ساتا3 ها داره کار میکنه و 2 ها نه و این دقیقا مشکل بود که در سری b2 بود
احتمالا مینی که شما دارید جزء سری های مشکل داره که تو ساتا 2 مشکل دارند برای همین سریشو من ازتون پرسیدم
هاردو برای این گفتم روی یه سیستم دیگه چک کنید که ببینیم مین این مشکل رو ایجاد کرده یا نه وگرنه از اون حرفتون که گفتید رو ساتا3 دارید راحت کار میکنید میشه فهمید که هارد ها سالمن
آپدیت بایوس برای این مین به اینصورته که فایل بایوس رو دانلود کرده و از تو ستاپ از طریق ez flash فایل رو brows میکنید و آپدیت میشه فایلی که هم اسم مدل منیتئون هست این مشکل به احتمال زیاد با آپدیت بایوس حل نمیشه
مدی که من گفتم آتا هست نه آتو منظورم همون ide هست

TANHAE
24-09-2011, 13:53
مشکل اینجاست که سری b2 هست چون ساتا3 ها داره کار میکنه و 2 ها نه و این دقیقا مشکل بود که در سری b2 بود
احتمالا مینی که شما دارید جزء سری های مشکل داره که تو ساتا 2 مشکل دارند برای همین سریشو من ازتون پرسیدم
هاردو برای این گفتم روی یه سیستم دیگه چک کنید که ببینیم مین این مشکل رو ایجاد کرده یا نه وگرنه از اون حرفتون که گفتید رو ساتا3 دارید راحت کار میکنید میشه فهمید که هارد ها سالمن
آپدیت بایوس برای این مین به اینصورته که فایل بایوس رو دانلود کرده و از تو ستاپ از طریق ez flash فایل رو brows میکنید و آپدیت میشه فایلی که هم اسم مدل منیتئون هست این مشکل به احتمال زیاد با آپدیت بایوس حل نمیشه
مدی که من گفتم آتا هست نه آتو منظورم همون ide هست

با عرض معذرت
B3 هستش
حواسم نبود اشتباه نوشتم

EXTREME
24-09-2011, 14:08
با عرض معذرت
B3 هستش
حواسم نبود اشتباه نوشتم
آها پس اون کارایی که گفتم انجام بدین ببینید نتیجه میده یا نه

amd>intel
24-09-2011, 14:11