PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : {آموزش} طریقه ریختن بازی های XBOX360 رو هارد اکسترنال با هر ظرفیتی

HO3IN-Life
23-09-2011, 20:00
سلام میکنم به همه دوستان عزیز.

این آموزش برای ریختن بازی ها روی هارد اکسترنال برای xbox 360 که امیوارم مفید واقع بشه.

در ابتدا بگم که نیاز به آپدیت 2.0.9199.0 داریم که می تونید از طریق لایو و یا آفلاین انجام دهید.

روش:
بعد از متصل كردن هارد به xbox360 از طریق USB, به قسمت system setting ميرويد و "Memory" را انتخاب ميكنيد.
در اينجا دو گزينه وجود دارد که ما گزينه دوم يعني Configure را انتخاب مي کنيم.
در اينجا مقدار فضايي که ميخواييم براش تعريف کنيم وجود داره که قاعدتا 16GB رو انتخاب مي کنيم.
16GB براي مموري مصرف ميشود و 512MB هم براي مصارف ديگر.
حالا مي تونيد دو بازي روش نصب کنيد ( بستگي به حجم بازي داره). بعد از نصب کنسول را خاموش مي کنيم و هارد ديسک رو به رايانه وصل مي کنيم.

مطابق با عکس 1
فايل Xbox360 به صورت مخفي در هارد ديسک موجود هست . حالا نام آن را تغيير مي دهيم به فرض مثال Xbox360-2(عکس 2)

حال هارد را دوباره به xbox360 وصل مي کنيم و از طريق بالا 16GB ديگر فضا اختصاص مي دهيم. و دوباره وصل مي کنيم و بايد فايل هاي زير را ببينيد.

حال مي تونيد با تکرار اين عمل چندين بار اينکار را تکرار کنيد و اگر به بازي نياز داشتيد فقط کافي است در رايانه اسم آن را به Xbox360 تغيير دهيد.

1:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
2:
3:

hessam2006
24-09-2011, 10:45
یعنی از نت میشه بازی دانلود کرد و از طریق کامپیوتر بازی رو توی هارد اکسترنال ریخت و توی ایکس باکس اجرا کرد ؟؟؟

HO3IN-Life
24-09-2011, 11:27
یعنی از نت میشه بازی دانلود کرد و از طریق کامپیوتر بازی رو توی هارد اکسترنال ریخت و توی ایکس باکس اجرا کرد ؟؟؟

نه این کارو نمیشه انجام داد باید حتما دیسک اون بازی داخل دستگاه باشه.

این روش تنها برای کسایی خوبه که مثلا x360 4gb دارن ، یه هارد اکسترنال هم دارن.

اون وقت دیگه نمیرن یه هارد 250gb مخصوص بگیرن از همون هارد اکسترنالشون استفاده میکنن.

Danitondar
24-09-2011, 13:12
بسیار بسیار روش خلاقانه ای هست خیلی جالب بود ممنون!

hessam2006
24-09-2011, 14:15
روشی نیست که بازی رو از نت دانلود کنی و روی کنسول اجرا کنی
چون من میتونم بازی هارو از نت دانلود کنم

behexen
24-09-2011, 21:08
منبع رو هم می نوشتی بد نبود.

روشی نیست که بازی رو از نت دانلود کنی و روی کنسول اجرا کنی
چون من میتونم بازی هارو از نت دانلود کنم
دو تا روش هست :
استفاده از X360
کنسولت رو jtag کنی

hessam2006
24-09-2011, 23:38
استفاده از X360
کنسولت رو jtag کنی

میشه لینکی از این دو روش بدید من مطالعه کنم
کسی قبلا این کارو کرده؟

behexen
25-09-2011, 14:38
میشه لینکی از این دو روش بدید من مطالعه کنم
کسی قبلا این کارو کرده؟

برای jtag کردن ورژن داشبوردتون باید قدیمی باشه
اگه قدیمیه بگو تا برات توضیح بدم چیکار کنی
x360 ام یه وسیلس که وصل میشه به ایکس باکس می تونی بازی هارو بریزی توش از تو اون اجرا کنی

HO3IN-Life
25-09-2011, 14:47
x360 یه وسیلس یا مخفف xbox 360 ؟؟؟؟ :31:

behexen
25-09-2011, 23:28
x360 یه وسیلس یا مخفف xbox 360 ؟؟؟؟ :31:
یه چیزیه که همراه با دوغ وشیرموز نوش جان میشه :دی
X360 = x360 usb pro
اگه نمی دونی چیه بیشتر برات توضیح بدم ؟!

hessam2006
26-09-2011, 13:57
قیمتش چند هست
ایران ندیدم من
چجور وسیله ای هست مثل هارد می مونه ؟؟

HO3IN-Life
26-09-2011, 14:34
یه چیزیه که همراه با دوغ وشیرموز نوش جان میشه :دی
X360 = x360 usb pro
اگه نمی دونی چیه بیشتر برات توضیح بدم ؟!

پس باید دوغ وشیر موز رو خوشمزه کنه !! :31:

کجا میفروشن تا بریم با یه شیر موز بزنیم !!!:31:

نه ممنون توضیح نمیخواد. به کارم نمیاد :31:

s.j-rez
26-09-2011, 15:35
البته صحبت های کسری رو هم کامل کنم و بگم این کارو باx360keyهم میشه انجام داد
آموزشت عالی بود محمد

underworld
03-10-2011, 23:42
آقا این X360 usb pro چه قیمته؟
از کجا میشه خرید؟
یعنی با این میشه بازیهای دانلود شده رو بدون رایت کردن توی کنسول ریخت؟....لطفا بیشتر توضیح بدین

Ardalan_360
28-10-2011, 23:30
یعنی به همین راحتی میشه؟! ولی من شنیده بودم رو هارد اکسترنال نمیشه بازی نصب کرد برا همین من میخواستم برم برای xbox هارد بگیرم که اینجا رو دیدم حالا میخوام یه هارد اکسترنال بگیرم.پس حتمی دیگه؟! لطفا تایید آخرم بکنید که من برم یه هارد اکسترنال بگیرم!ممنون!

Alex Fera
29-10-2011, 20:34
کی گفته نمیشه رویه هارد بازی رو نصب کرد؟؟؟
مشکل هاردهای اکسترنال اینه که فقط میشه از 16 گیگشون تویه دستگاه استفاده کرد..............
این آموزش برای استفاده بیشر هستش..........

Ardalan_360
29-10-2011, 22:46
یعنی این hd textur بازی بتلفیلد 3 رم میشه نصب کرد تو هارد؟!

Ardalan_360
31-10-2011, 16:20
کسی نیست جواب بده؟!

amaranth_silent
14-11-2011, 15:13
اره داداش راحت نصب میشه این بازی حدودا به 15 گیگ فضا احتیاج داره موق باشید:46:

farhad_fmg
19-11-2011, 15:57
سلام
با تشكر از زحمات شما
تمام مراحل و طبق دستور العمل شما انجام دادم ولي وقتي بعد از تغيير نام فولدر هارد را مجددا به xbox نصب مي كنم هارد فرمت ميكنه!!!!!

CRIS Joon CR7
23-11-2011, 00:27
مرسی کار کرد دمت گرم:11:

CRIS Joon CR7
27-11-2011, 12:11
میشه با یه فلش شونزده گیگ گه مثلا شاید دوتا بازی روش نصب بشه کارمو راه بندازم؟
مثلا دو تا بازی نصب کنم بعد رو بعد فایلای اون دوتارو بریزم تو کامپیتر بعد دوباره روش نصب کنم
بعد هر وقت که خواستم مثلا فایل نصب بازی مورد نظر رو بریزم رو فلشه و ...؟

lampard_1368
27-11-2011, 18:30
سلام من تازهxbox خریدم.مدلشم slim 250 gig هستش.میخواستم بدونم این install کردن بازی تو هارد خود xbox چطوری انجام میشه. من فقط تنها dvd رو توی دستگاه میذارمو بازی میکنم .اما شنیدم وقتی بازیو نصب کنم تو هارد دیگه فقط یه بار اول بازی دستگاه با dvd لود میکنه و دیگه وسط بازی احتیاجی به چرخش dvd نیست.اگه میشه برام توضیح بدید ممنونتون میشم

CRIS Joon CR7
27-11-2011, 22:35
سلام من تازهxbox خریدم.مدلشم slim 250 gig هستش.میخواستم بدونم این install کردن بازی تو هارد خود xbox چطوری انجام میشه. من فقط تنها dvd رو توی دستگاه میذارمو بازی میکنم .اما شنیدم وقتی بازیو نصب کنم تو هارد دیگه فقط یه بار اول بازی دستگاه با dvd لود میکنه و دیگه وسط بازی احتیاجی به چرخش dvd نیست.اگه میشه برام توضیح بدید ممنونتون میشم
رو بازی Y رو بزن بعد نصب کن خواستی بازی کنی برو تو لایبرری ازون جا پلی کن:11:

mohammad_taghi77
13-01-2013, 10:11
آقا یعنی واسه هارد اکسترنال وقتی 16gbاستفاده میگیریم بعد وصل میکنیم به کامپوتر مثلا یه پوشه به اسمxbox3602 بسازیم حافظه مئرد استفاده 32gb میشود یا این که فقت همان 16gbاستفاده میشود؟:n13:

Pooyan mm
28-03-2013, 18:40
برای jtag کردن ورژن داشبوردتون باید قدیمی باشه
اگه قدیمیه بگو تا برات توضیح بدم چیکار کنی
x360 ام یه وسیلس که وصل میشه به ایکس باکس می تونی بازی هارو بریزی توش از تو اون اجرا کنی
ميشه توضيح بدى

parya_shilan
31-03-2013, 12:29
سلام به همه
آفرین بمن عید ها مو جمع کردم رفتم یه ایکس باکس 360-250g خریدم ............... با کینکت .......... این کینکتش خیلی مهمه آخه کلاس داره.:n05:
خلاصه دیشب رو تا صبح بیدار موندم و همش نگاش کردم تا صبح بشه آخه موقع که رسیدیم خونه دیدیم ای بابا این که سر سیم برقه ازاون خارجکی هاست حالا ببینید چه حسی داره :n28: بعداز این همه شور و هیجان جوانی و نوجوانی بشین کنار دستگاه وهمش نوازشش کن ..... خلاصه دیروقت بود امروز صبح رفتم یه تبدیل سه شاخه گرفتم :n19:
از دوستانی کسی توصیه واسه اول قضیه ندارن میخوام یه فنی چیزی تو داخل میز تلویزیون واسش تعبیه بکنم انگاری میگن که گرم میشه ممکنه بسوزه واین حرفا من که جونم به جونش بسته اونوقت چیکار کنم اگه طوریش بشه .
راستی یه فایل mp4 از روی فلش خواستم اجرا کنه واسه نمایش فیلم گفت که باید آپ دیت بشه موقع خریدن فروشنده اون بازی بلک اسپاس 2 رو انداخت روش و بازی رو اجرا کرد دستگاه خیلی راحت اجراش کرد و گفت که این آخرین آپ دیت هست کسی دراین مورد اطلاعی داره.
توگوشی موبایل یه کدی رو وارد میکنی کار کرد گوشی رو نشون میده میخواستم بدونم که این دستگاه هم این جور چیزی داره که آک بودنش رو نشون بده که دستگاه نکنه مثلا سه ماه کارکرده باشه آخه تو هاردش یه چندتا سیو پیداکردم به طرف گفتم گفت مال همون آپ دیت هستش .....حالا ماکه باورمون نشد:n13: .... لطفا راهنمایی بکنید....ممنون

sirius-shan
07-06-2013, 11:11
آقا این X360 usb pro چه قیمته؟
از کجا میشه خرید؟
یعنی با این میشه بازیهای دانلود شده رو بدون رایت کردن توی کنسول ریخت؟....لطفا بیشتر توضیح بدین
دوستان میشه توضیح بدید؟!

dath-king
03-07-2013, 17:37
دوستان میشه توضیح بدید؟!

دوست عزیز یه زمانی من هم دنبالش بودم ولی داخل ایران من که پیداش نکردم.............:n02:

babak_gww
26-07-2014, 15:15
لطفا بخونین...

میشه با روشی مشابه همین روش بازی هارو با کامپیوتر روی ایکس باکس نصب کرد
و بعد با دیسک برنر مکس بازی رواجرا کرد؟؟ ( چون من خودم رایت برنرمکس میزنم اکثر اوقات تو نصب ارور کلین دیسک میده) ... اما بدون نصب راحت میشه بازی کرد

حالا این کار رو چطوری میشه انجام داد؟ فکر میکنم شدنی باشه

فقط کافیه همون پروسه نصب رو با کامپیوتر انجام داد ... یعنی دی وی دی رو با مثلا "دیمون تولز" توی درایو مجازی مانت میکنیم بعد ( این مرحله رو مطمئن نیستم ) میشه با کپی کردن اطلاعاتش توی فلش در واقع بازی رو نصب کرد

بعد متصل کنیم به کنسول و با دیسک بازی کنیم ... به نظرتون شدنی هست؟؟؟

الان مشکلی که هست اینه که با mount کردن ایمیج فقط 3 فولدر خالی و یک فایل رو میبینیم حجم دیسک رو هم 48 مگابایت نشون میده
در صورتی که باید بیشتر از 8 گیگ باشه
کسی راه حلی بلده؟

Ali Angel
26-07-2014, 18:25
سلام
دوستان یه سوال مهم راجع به رایت
من ایمیج با abgx چک میکنم همچی ok و سبز
رایت هم کامل با imgburn میکنم اما بعضی وقتا تو verify تو حدود 50 درصد گیر میکنه و ارور میده بعد که تو هارد دستگاه میخوام بریزم تو درصد حدود 35 تا 50
گیر میکنه و نصب نمیشه جالب اینجاست اونایی هم که کامل رایت میکنه و کامل verify میشن باز تو هارد نصب نمیشه و میزنه دیسک کثیفه و از این حرفا
جالبه از وقتی دیسک Tgate گرفتم اینجوری میشه و وقتی Aone میگرفتم اینجوری نمیشد
مشکل کجاست کسی میتونه کمک کنه؟

wsfcuks
30-08-2014, 16:20
سلام ، من یه xbox گرفتم
1:نمیدونم که به چه روشی کپی خور شده ، ولی پشتش یه لیبل نقرای به اسم کپی خور (copykhor.com) زده شده
2:و اینکه وقتی سی دی بازی کپی میکنم روی هارد ، موقع اجرا بازم سی دی میخواد.
3: نیاز هست اپدیت کنم دستگاهو ؟ از کجا بدونم به روز هست یا نه؟
4:من اگه با لایو وصل شم از کجا بدونم بن میشم یا نه؟ یا اصلا وصل میشه؟

SAEED 120
30-08-2014, 16:26
سلام ، من یه xbox گرفتم
1:نمیدونم که به چه روشی کپی خور شده ، ولی پشتش یه لیبل نقرای به اسم کپی خور (copykhor.com) زده شده
2:و اینکه وقتی سی دی بازی کپی میکنم روی هارد ، موقع اجرا بازم سی دی میخواد.
3: نیاز هست اپدیت کنم دستگاهو ؟ از کجا بدونم به روز هست یا نه؟
4:من اگه با لایو وصل شم از کجا بدونم بن میشم یا نه؟ یا اصلا وصل میشه؟

همه دستگاهای کپی خور و ارجینال و سی دی بازی کپی یا ارجینال نیاز دارند..کپی خور یعنی بازی کپی بهش میخوره یعنی دیگه نری بازی ارجینال دونه ای 200 هزا رتومن بخری دونه ای 5 تومن میخری.
مزیت رو هارد ریختن اینه که لودها سریعتر میشه.
تا وقتی تو اجرا بازی مشکلی نداری نیازی نیست آپدیت کنی.
به لایو وصل شی بن میشی چون مایکروسافت دتکت میکنه که دستگاهت کپی خوره و بنت میکنه.

امیر تتلو
27-03-2015, 00:35
همه دستگاهای کپی خور و ارجینال و سی دی بازی کپی یا ارجینال نیاز دارند..کپی خور یعنی بازی کپی بهش میخوره یعنی دیگه نری بازی ارجینال دونه ای 200 هزا رتومن بخری دونه ای 5 تومن میخری.
مزیت رو هارد ریختن اینه که لودها سریعتر میشه.
تا وقتی تو اجرا بازی مشکلی نداری نیازی نیست آپدیت کنی.
به لایو وصل شی بن میشی چون مایکروسافت دتکت میکنه که دستگاهت کپی خوره و بنت میکنه.

اولا که به هیچ وجه اینجوری نیست......دستگاه من کپی خوره اما انلاین بازی میکنم خودم.....

امیر تتلو
27-03-2015, 00:37
دوستان یه سوال دارم.....
اونم اینه که من دقیقا نمیدونم دستگاهم lt3????lyt2??? هست یا نه .....
ولی انلاین بازی میکنم معمولا و از لایو هم اپدیتش میکنم....
میخواسستتم ببینم میشه بازی ها رو روی هارد نصب کرد و بدون دی وی دی اجرا کرد؟؟؟؟ بازی ها هم برنر مکسه و من هم یه هارد 250 گیگ دارم برای کنسولم.....یعنی توشه...خریدم براش.....کسی بهم بگه چجوری میشه نصب کرد بازی رو روی هارد ممنون میشم

mahdiar.gh
30-07-2016, 22:16
دوستان یه سوال داشتم. من یه xbox360 jtag مدل اسلیم E دارم ، اخیرا بازی gta v رو دانلود کردم 2 تا فایل iso هستش بعد اینارو با iso2god تبدیل کردم . حالا باید چجوری این دوتا فایل رو به هارد اصلیه xbox ام انتقال بدم (منظورم اینه که باید باهم ادغام بشن بعد انتقال بدم یا نه ؟ اگه نه باید چیکارکنم ؟ و اگه باید ادغام بشن چطور باید اینکارو بکنم ؟ ) ممنون میشم جواب بدید.