PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل بسیار عجیب و خنده دار در تداخل هارد و کارت شبکه آنبرد!!

eshraghi2010
23-09-2011, 07:02
با سلام به همه دوستان و کارشناسان این بخش !!
این سوالی که الان میخوام بپرسم رو دوبار دیگه توی همین فروم در بخش های مختلف پرسیدم اما دریغ از یک جواب منتهی به حل مشکل! باید عرض کنم که در مادربرد گیگابایت توی بایوس در بخش integrated perpherals و قسمت Onboard H/W Lan آپشنی به نام Green Lan وجود داره که کارکردش معکوسه یعنی به خاطر صرفه جویی در انرژی با فعال بودن در صورت عدم اتصال چیپ شبکه آنبرد رو غیر فعال می کنه و در صورت غیر فعال بودن کارت شبکه آنبورد دائماً فعاله ! مشکل من دقیق همین جاست ! این که با غیر فعال کردن Green Lan در مادربرد P55A-UD3P هارد دوم من که هارد هیتاچی هست پس از زدن دکمه F10 و ذخیره تغییرات و ریست مجدد شناخته نمیشه و حتی ویندوز هارد مکستور هم قادر به بالا اومدن نیست و با پیغام Disk Boot Failure مواجه میشم!! خب جالبهکه یه بار کاملاً خود به خود بعد از مدتی این مشکل برطرف شد و دوباره دچار این مشکل شدم ! تنها خوش شانسی من اینه که مودم ADSL ام دو پورته و با پورت USBهم کار می کنه و الان دارم از این طریق اینجا این مطالب رو مینویسم !! خواهشاً کمک کنید ! پیشاپیش ممنون!:41:

EXTREME
23-09-2011, 12:43
جای پورت ساتای هارد تو رو عوض کنید و بایوس مینتون رو اپدیت کنید
و بوت سیستم رو هم بزارین رو هارد درست نشد بگین

eshraghi2010
23-09-2011, 19:31
با تشکر از وقتی که گذاشتید همه کارهایی که گفتید رو انجام دادم ولی مشکل همچنان باقی است ! فقط یه نکته جالب ! سری قبل که این مشکل و جود داشت با غیر فعال کردن گزینه مذکور هارد مکستور شناخته نمی شد اما این سری هارد هیتاچی! البته بین این مدت یه بار جای پورتهای ساتا روعوض کرده بودم !

EXTREME
23-09-2011, 19:57
اگه بازم مشکل boot disk faiallur رو دارید با یه کابل دیگه هارد رو چک کنید
همچنین با یه پاور دیگه سیستم رو چک کنید
ببینید با بوت کردن سی دی ویندوز باز هم این پیغام میاد
فکر نکنم هارد مشکلی داشته باشه چون با دوتا هارد این مشکل رو داشتین
کابل های درایو های اپتیکال و برقشو بکشین و مجددا سیستم رو بوت کنید از هارد ببینید چی میشه
بایوس هم حتما دیفالت باشه
اگه بلد هستسد بایوس مین رو هم آپدیت کنید

eshraghi2010
24-09-2011, 06:03
ممنون از وقتی که گذاشتید و پاسخ دادید ! اما چند تا نکته رو باید بگم : اول اینکه چک کردن با پاور دیگه واسم غیر ممکنه ! دوم اینکه بایوس مین رو یه بار دستی دیفالت کردم و یه بار هم که خود به خود بعد از آپدیت دیفالت شده!ولی منظورتون رو از این جمله که با سی دی ویندوز بوت کنید و ببینید مشکل وجود داره یا نه رو نفهمیدم منتهی توی این شرایط یعنی موقعی که آپشن Green Lan غیر فعاله و میگه بوت دیسک رو قرار بدید ، دیسک ویندوز سون رو گذاشتم و مستقیم رفت تو صفحه ستاپ سون ! اما خواهش می کنم از این مطلبی که الان میخوام بگم ناراحت نشید و منو به خاطر جسارتم ببخشید! قطعاً شما تجربتون از من خیلی بیشتره اما لطفا دو طرفه به قضیه نگاه کنید و ببینید چه ارتباطی می تونه بین فعال یا غیر فعال بودن Green Lan در کارت شبکه و شناخته شدن یا نشدن هارد توی بایوس وجود داشته باشه؟! از پیشنهادتون اینجوری برداشت میشه که فقط مشکل شناخته نشدن هارد توی بایوس هست ! بازم منو ببخشید و از جوابی که تا الان دادید و احتمالاً دوباره خواهید داد بسیار ممنونم!

Hektor
24-09-2011, 08:54
شما قبل از نصب ویندوز بهتر بود Green Lan رو غیر فعال میکردین تا داخل ویندوز این مشکل پیش نیاد.این گزینه آنچنان کاهشی در مصرف انرژی نداره و بهتره همیشه غیرفعال باشه.
به احتمال قریب به یقین مشکل شما برمیگرده به کانفلیکت داشتن ایندو قطعه با هم و راهش فعلاً اینه برین داخل بایوس و بصورت دستی IRQ برای آداپتور لن و برای هارد مشکل سازتون تعیین کنین.

EXTREME
24-09-2011, 13:07
من در حالت کلی گفتم اگه مشکلتون حل نشده ببینید با فعال کردن یا فعال نکردن اون گزینه مشکلتون حل میشه یا نه
اگه نشد فکر نکنم به اون مربوط باشه

eshraghi2010
25-09-2011, 04:11
ممنون از پاسخهاتون !اما اگر میشه نحوه تعریف IRQ رو برای این دو قطعه از توی بایوس رو شرح بدید!

Hektor
25-09-2011, 08:08
هم از داخل ستاپ بایوس میشه و هم از داخل Device manager.
لینکهای زیر رو بدقت مطالعه کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

eshraghi2010
25-09-2011, 09:22
ممنون ! اتفاقاً همین امروز هر سه تا صفحه رو خوندم قبل از اینکه معرفی کنید ! ولی مشکل اینه که آداپتور لن اصلاً تو ویندوز شناخنته نمیشه که من IRQ رو واسش تغییر بدم ! لطفاً مشخص کنید توی بایوس چی کار باید بکنم چون من تمامبایوس رو زیر رو رو کردم و هیچ چیزی در این مورد ندیدم!

Hektor
25-09-2011, 09:49
ممنون ! اتفاقاً همین امروز هر سه تا صفحه رو خوندم قبل از اینکه معرفی کنید ! ولی مشکل اینه که آداپتور لن اصلاً تو ویندوز شناخنته نمیشه که من IRQ رو واسش تغییر بدم ! لطفاً مشخص کنید توی بایوس چی کار باید بکنم چون من تمامبایوس رو زیر رو رو کردم و هیچ چیزی در این مورد ندیدم!
بخشی مثل عکس پایینی توی بایوس باید بگردی پیدا کنی امیدوارم عکس ف ی ل ت ر نباشه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

باید عدد IRQ جدیدی به آداپتور لن نسبت بدی.اون ویندوزتون اگه براه راست نیومد عوضش کن البته قبلش حتماً Green Lan رو غیر فعال کرده باشی تا بازم این مشکل پیش نیاد!

eshraghi2010
26-09-2011, 05:46
ممنون! ولی همون طور که گفتم چنین بخشی در بایوس من وجود نداره!!فعلاًتعویض ویندوز واسم ممکن نیست ! اصلاً اگه بخوام ویندوز رو توی این حالت عوض کنم ، وقتی توی بایوس شناخته نمیشه، چه جوری ویندوز سون میخواد اون رو شناسایی کنه که من روی یکی از پارتیشنهاش ویندوز نصب کنم ؟