PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با هارد لپ تاپ HP Pavilion 2155

navid_z
22-09-2011, 14:24
سلام دوستان
چند روزه که با لپ تاپ مشکلاتی پیدا کردم
مدام توی ویندوز پیغام میده که اسمارت هارد مشکل داره ، قبل اینکه اطلاعاتت پاک بشه ازشون بک آپ بگیر !!!
من نمیخوااااام پاک شه :(
ضمنا وقتی روشن میکنم ، میره به حالت استارت آپ ، وقتی دیاگنوز میزنم بعد از چند درصد شمردن قطع میشه
اگه میشه راهنماییم کنید که چطور از این مشکل و از این استرس نجات پیدا کنم
اگه میدونید لازمه تا از تمام ارورهایی که میده عکس بگیرم و براتون بذارم.
:20: با تشکر

Hamed DC
23-09-2011, 11:02
سلام دوستان
چند روزه که با لپ تاپ مشکلاتی پیدا کردم
مدام توی ویندوز پیغام میده که اسمارت هارد مشکل داره ، قبل اینکه اطلاعاتت پاک بشه ازشون بک آپ بگیر !!!
من نمیخوااااام پاک شه :(
ضمنا وقتی روشن میکنم ، میره به حالت استارت آپ ، وقتی دیاگنوز میزنم بعد از چند درصد شمردن قطع میشه
اگه میشه راهنماییم کنید که چطور از این مشکل و از این استرس نجات پیدا کنم
اگه میدونید لازمه تا از تمام ارورهایی که میده عکس بگیرم و براتون بذارم.
:20: با تشکر
سلام گلم
دوست عزیز هارد خود رو بدسکتور گیری کردین؟
راستی اطلاعات زیاد پاک و نصب می کنید؟

navid_z
24-09-2011, 14:03
سلام
مرسی بابت جواب
راستش زیاد اطلاعات نمیریزم و پاک کنم
اسکن دیسک کردم اما بازم وقت بالا اومدن همون ایراد رو میگیره
اگه لازم میدونی از اون صفحه ارور عکس بگیرم و بذارم ؟؟؟

Hamed DC
24-09-2011, 14:13
سلام
مرسی بابت جواب
راستش زیاد اطلاعات نمیریزم و پاک کنم
اسکن دیسک کردم اما بازم وقت بالا اومدن همون ایراد رو میگیره
اگه لازم میدونی از اون صفحه ارور عکس بگیرم و بذارم ؟؟؟
سلام
خواهش میکنم.
راستی پارتیشن اصلی لب تاب رو با برنامه تغییر دادین یا به صورت یک پارچه هست؟
اگر یه عکس هم بزارین خوبه.

navid_z
24-09-2011, 14:24
سلام
خواهش میکنم.
راستی پارتیشن اصلی لب تاب رو با برنامه تغییر دادین یا به صورت یک پارچه هست؟
اگر یه عکس هم بزارین خوبه.

نه انجام ندادم
ضمنا مفهوم یکپارچه بودن رو متوجه نشدم ، یعنی درواقع نمیدونم :دی

Hektor
24-09-2011, 14:40
هاردهای سیگیت که hp نصب میکنه گاهی بدجور به مشکل میخوره.فعلاً به هر دلیل از جمله ضربه که باعث بدسکتور فیزیکی میشه یا بدلایلی مثل ویروس که باعث بدسکتور نرم افزاری میشه در هر حال هارد شما مشکلداره و فناوری s.m.a.r.t داره این مشکلو بشما گوشزد میکنه.میتونی از راه Safe Mode وارد شی و اسکن کنی ببینی حل میشه یا نه.در مرحله ی بعد در صورتیکه مشکل رفع نشد اگه اطلاعاتت مهم نیست که هیچ.ولی اگه مهمه حتماً باید روی یه هارد اکسترنال منتقل کنی. راه سومی نیست و هر چه دست دست کنی و دیرتر اقدام کنی ممکنه زودتر پشیمون شی و بیایی اینجا آه و ناله راه بندازی!
بعد از انتقال اطلاعات هم چند راه داری از جمله:1-تعویض هارد. 2-فرمت کردن کامل هارد فعلی و بعدش نصب دوباره ی ویندوز و اسکن دیسک.3-باز کردن هارد و گذاشتنش داخل باکس مخصوص و اتصالش از راه USB به سیستمی دیگر برای اسکن و رفع بدسکتور.

Hamed DC
24-09-2011, 16:54
نه انجام ندادم
ضمنا مفهوم یکپارچه بودن رو متوجه نشدم ، یعنی درواقع نمیدونم :دی
یعنی تک پاتیشنی هست یا به چند پارتیشن قسمت شده؟
در ضمن نکات پست بالا رو هم مد نظر قرار بدین.

rayen_6827
22-11-2011, 23:26
هاردهای سیگیت که hp نصب میکنه گاهی بدجور به مشکل میخوره.فعلاً به هر دلیل از جمله ضربه که باعث بدسکتور فیزیکی میشه یا بدلایلی مثل ویروس که باعث بدسکتور نرم افزاری میشه در هر حال هارد شما مشکلداره و فناوری s.m.a.r.t داره این مشکلو بشما گوشزد میکنه.میتونی از راه Safe Mode وارد شی و اسکن کنی ببینی حل میشه یا نه.در مرحله ی بعد در صورتیکه مشکل رفع نشد اگه اطلاعاتت مهم نیست که هیچ.ولی اگه مهمه حتماً باید روی یه هارد اکسترنال منتقل کنی. راه سومی نیست و هر چه دست دست کنی و دیرتر اقدام کنی ممکنه زودتر پشیمون شی و بیایی اینجا آه و ناله راه بندازی!
بعد از انتقال اطلاعات هم چند راه داری از جمله:1-تعویض هارد. 2-فرمت کردن کامل هارد فعلی و بعدش نصب دوباره ی ویندوز و اسکن دیسک.3-باز کردن هارد و گذاشتنش داخل باکس مخصوص و اتصالش از راه USB به سیستمی دیگر برای اسکن و رفع بدسکتور.

سلام لپ تاپ من هم مشکل بد سکتور پیدا کرده آیا با نرم افزار حل میشه
من زیاد هارد رو فرمت کردم و یا ریکاوری کردم البته آخرین بار که داشتم یه فایل رو از یک درایو به درایو دیگه منتقل میکردم یه دفعه گیر کرد تا مجبور به خاموش کردن سخت افزاری کردم
من درایو هامو هم تقسیم کردم یعنی یک پارچه نیست

حالا چکار کنم؟
ممنون

Hamed DC
23-11-2011, 11:24
سلام لپ تاپ من هم مشکل بد سکتور پیدا کرده آیا با نرم افزار حل میشه
من زیاد هارد رو فرمت کردم و یا ریکاوری کردم البته آخرین بار که داشتم یه فایل رو از یک درایو به درایو دیگه منتقل میکردم یه دفعه گیر کرد تا مجبور به خاموش کردن سخت افزاری کردم
من درایو هامو هم تقسیم کردم یعنی یک پارچه نیست

حالا چکار کنم؟
ممنون
سلام.
اگر از هارد به صورت آرشیوی استفاده میکنید، بهتره که به دو قسمت تقسیم بشه، درایو ویندوز و درایو اطلاعات.
اگر کار آرشیوی نمیکنید، یک تیکه بهتره.
برای بدسکتورگیری میتونید از HDD Regenerator 2011 استفاده کنید.

rayen_6827
24-11-2011, 04:00
سلام.
اگر از هارد به صورت آرشیوی استفاده میکنید، بهتره که به دو قسمت تقسیم بشه، درایو ویندوز و درایو اطلاعات.
اگر کار آرشیوی نمیکنید، یک تیکه بهتره.
برای بدسکتورگیری میتونید از HDD Regenerator 2011 استفاده کنید.

ممنون از جوابتون
ببینید این نرم افزار که گفتید من usb boot رو ساختم و هنگام بوت هم بالا میاد ولی موقع اسکن میگه توی تنظیمات بایوس باید ahci mode رو به ide mode تغیر بدی ولی نکته اینجاست که اصلا چنین گزینه ای داخل بایوس نداره یعنی من نمیتونم تغیر بدم از داخل ویندوز هم میگه باید به ide mode تغیر بدی
حالا من چکار کنم؟

Hektor
24-11-2011, 18:01
ممنون از جوابتون
ببینید این نرم افزار که گفتید من usb boot رو ساختم و هنگام بوت هم بالا میاد ولی موقع اسکن میگه توی تنظیمات بایوس باید ahci mode رو به ide mode تغیر بدی ولی نکته اینجاست که اصلا چنین گزینه ای داخل بایوس نداره یعنی من نمیتونم تغیر بدم از داخل ویندوز هم میگه باید به ide mode تغیر بدی
حالا من چکار کنم؟
عزیز نمیشه که توی بایوس نباشه.لابد درست نگاه نکردین.یه عکس از تنظیمات بایوس با دوربین بذارین تا بگم کجاست.

rayen_6827
24-11-2011, 18:33
عزیز نمیشه که توی بایوس نباشه.لابد درست نگاه نکردین.یه عکس از تنظیمات بایوس با دوربین بذارین تا بگم کجاست.

دوست عزیز مطمئن هستم نداره اصلا توی سربرگ بالا گزینه advance نداره حالا راهی داره یا نه؟ اصلا این برنامه hdd regenerator واقعا امکان داره بد سکتورها رو بگیره
( من عکس از داخل بایوس هم برات میذارم که مطمئن شی)

یه سوال دیگه اینکه با برنامهlow level format مگه میشه داخل ویندوز هارد رو فرمت کرد آخه اون هارد داره کار میکنه ! یا باید هارد رو برداشت و با لپ تاپ دیگه فرمت کرد.

و در آخر اینکه این کارا جواب میده یا نه یا باید به فکر هارد نو باشم

Hektor
24-11-2011, 19:44
دوست عزیز مطمئن هستم نداره اصلا توی سربرگ بالا گزینه advance نداره حالا راهی داره یا نه؟ اصلا این برنامه hdd regenerator واقعا امکان داره بد سکتورها رو بگیره
( من عکس از داخل بایوس هم برات میذارم که مطمئن شی)

یه سوال دیگه اینکه با برنامهlow level format مگه میشه داخل ویندوز هارد رو فرمت کرد آخه اون هارد داره کار میکنه ! یا باید هارد رو برداشت و با لپ تاپ دیگه فرمت کرد.

و در آخر اینکه این کارا جواب میده یا نه یا باید به فکر هارد نو باشم
عاقلانه اینه یه هارد بهتر و پرظرفیت تر و سریعنر بگیری.از اون هارد مشکلدارتم بعنوان هارد اکسترنال از راه تبدیل USB استفاده کنی.اینجور برنامه ها تا یه حد جزئی میتونن مشکل رو حل کنن نه اساسی..