PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ADSL OR WiMax ?

subliz
22-09-2011, 09:29
درود بر دوستان
من این ماه یا نهایتا ماه بعد قصد تهیه اینترنت پر سرعت ( ! ) دارم. تا حالا هم نداشتم.
حالا بین adsl و وایمکس موندم.
وایمکس برام قابلیت جابجایی میاره
از طرفی سوالات زیر رو برام بی جواب مونده
1 - مودم وای فای ش چه قابلیت هایی داره ؟
2 - سرعت بر فرض 128 این چه فرقی با 128 ای دی اس ال داره ؟
3 - ضرر نداره برا بدن ؟ میدونم امواجش خواه نا خواه تو فضا هست ولی تا اونجا که میدونم موقع استفاده از تلفن همراه امواج قوی تر و فشرده تر میشن اطراف تلفن
4 - قیمت هاش واقعی هستن یا کاذب به نظرتون ؟
5 - با توجه به این که احتمالا سرویس دهنده وایمکسم ایرانسل خواهد بود و ای دی اس ال پارس آنلاین به نظرتون کدوم سرویس بهتری ارایه میده

به 2 دلیل دارم به وایکس فکر میکنم چون پارس آنلاین تو منطقه ما به شدت با مشکل کمبود پورت خالی مواجه هست. تقریبا 2 ماهه که 2 صفم. به نظرتون این تاثیر منفی تو کیفیت سرویس نمی ذاره ؟
یکی هم این
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
مودم ای دی اس ال هم اینه
TP-Link Wireless N ADSL2+ Modem Router TD-W8960N
ممنون که راهنماییم خواهید کرد.
بدرود

subliz
23-09-2011, 13:29
راهنما نبود ؟

LΩRD
24-09-2011, 13:19
درود بر دوستان
من این ماه یا نهایتا ماه بعد قصد تهیه اینترنت پر سرعت ( ! ) دارم. تا حالا هم نداشتم.
حالا بین adsl و وایمکس موندم.
وایمکس برام قابلیت جابجایی میاره
از طرفی سوالات زیر رو برام بی جواب مونده
3 - ضرر نداره برا بدن ؟ میدونم امواجش خواه نا خواه تو فضا هست ولی تا اونجا که میدونم موقع استفاده از تلفن همراه امواج قوی تر و فشرده تر میشن اطراف تلفن
5 - با توجه به این که احتمالا سرویس دهنده وایمکسم ایرانسل خواهد بود و ای دی اس ال پارس آنلاین به نظرتون کدوم سرویس بهتری ارایه میده

به 2 دلیل دارم به وایکس فکر میکنم چون پارس آنلاین تو منطقه ما به شدت با مشکل کمبود پورت خالی مواجه هست. تقریبا 2 ماهه که 2 صفم. به نظرتون این تاثیر منفی تو کیفیت سرویس نمی ذاره ؟
یکی هم این
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمودم ای دی اس ال هم اینه
TP-Link Wireless N ADSL2+ Modem Router TD-W8960N
ممنون که راهنماییم خواهید کرد.
بدرود

سلام

1 - از برتری های مودم های وای فای میشه به این موضوع اشاره کرد که همزمان چند کامپیوتر و یا لپ تاپ میتونن از اینترنتش بدون استفاده از کابل، از اینترنت استفاده کنن

2 - سرعت 128 کیلوبیتی که میدن معادل 16 کیلوبایت هستش و تفاوت بین ADSL و WiMAX در اینه که ADSL بین 8 نفر Share میشه ولی توی WiMAX سرعتی که گرفتید رو با کس دیگری Share نمیکنن ، بدین معنی که شما اگه ADSL گرفتید سرعتتون بالا و پایین داره ولی توی WiMAX سرعت اکثرا ثابته

3 - ضرر که ... ! ما روزانه با این همه امواج م ا ه و ا ر ه و ... سر و کله میزنیم ، خوب اینم روش :31:

4 - قیمتای WiMAX یه خورده بالاس و به نظر من کاذب هستن ( نسبت به سرعتی که میدن ) ولی خوب چاره چیست ؟! :31:

5 - من خودم از ایرانسل سرویس میگیرم و میشه گفت متوسطه ! خیلی خوب و عالی وجود نداره ( چه ADSL و چه WiMAX ) ، انتخاب بین بد و بدتره !

در کل من نظرم روی WiMAX هست ( هرچند که یکم هزینه هاش بالاست ! )

شاد باشید :40:

lucky_luke
25-09-2011, 00:12

من قبلا پارس بودم الانم وایمکس ایرانسل استفاده میکنم
1-مهمترینش امکان اسفاده چند دستگاه هست (اگر لپتاپ و گوشی مجهز به wifi دارید این مودم رو تهییه کنید )

2-ای دی اس ال معمولا سرعتی که بهتون میدن خیلی بیشتر از سرعت اسمی هست مثلا بعضی جاها 2 مگ هم میبندن ولی معمولا 512 و در این حدود هست ولی وایمکس همون سرعت اسمی رو بهتون میده نه بیشتر

3- اطلاعی ندارم ولی با توجه به توان پایین فرستنده فکر نمیکنم مضر باشه

4-کلا قیمت اینترنت کشور کاذبه ولی وایمکس از ADSL گرونتره حتی با اینکه سرعت کمتری داره
(پارس آنلاین من 120 بود ولی توی روز 200 کیلوبایت در ثانیه دالود میکرد ولی 512 ایرنسل 66 کیلو بایت)

در کل به نظر من پارس بهتره ولی ارزش دو ماه توی صف بودن رو نداره

سلام

2 - سرعت 128 کیلوبیتی که میدن معادل 16 کیلوبایت هستش و تفاوت بین ADSL و WiMAX در اینه که ADSL بین 8 نفر Share میشه ولی توی WiMAX سرعتی که گرفتید رو با کس دیگری Share نمیکنن ، بدین معنی که شما اگه ADSL گرفتید سرعتتون بالا و پایین داره ولی توی WiMAX سرعت اکثرا ثابته

شاد باشید :40:

شیرینگ برای هر دو یکسانه و خود ایرانسل هم توی سایتش زده که ضریب شیرینگش 8 هست
افت سرعت ADSL به خاطر اینه که پهنای باند زیادی رو در اختیار کاربرا میزاره و وقتی تعداد زیادی همزمان دانلود میکنن سرعت کم میشه

در مورد افت سرعت هم باید بگم اگرچه وجود داره ولی با این وجود بازهم از وایمکس سریعتره همونطور که گفتم سرعت پارس در طول روز 200 بود و در طول شب(ساعات رایگان) هم حداقل 25 تا 30 میشد ولی 128 ایرانسل سرعتش دانلودش روز و شب روی 16 هست

یه نکته مهم دیگه : پینگ پارس 230 میلی ثانیه بود ولی ایرانسل 300 پس از این نظر هم پارس بهتره