PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سیستم به طور کامل خاموش و 3 ثانیه بعد خودش روشن میشه

ali_disslove
22-09-2011, 04:36
با سلام

الان چند روزه سیستم یهو خاموش و بعد 2-3 ثانیه روشن میشه و دیگه هی که میام برم توی ویندوز پابرجاست تا اینکه یه کم به سیستم استراحت میدم خود به خود درست میشه

پاور و رم و بورد 3 ماه پیش تعویض شده

سیستمم

mb:giga g41mt-d3
cpu:e5300
ram 2gb ddr3
vga 4670
power green 480watt

پاور خیلی قویه مطمئنم مشکلی نداره این مشکلات از زمانی شروع شد که چند روز پیش یه اورکلاک خیلی کوچولو امجام دادم بردم روی 3000 مگاهرتز اما هم باس رم از 1050 بیشتر نشد هم چیپ شمالی 1000 ولی مادربورد تا 1333 کشش داشت-دما اصلا از 50 بالاتر نرفت(اصولی انجام دادم اما انگار بهش نساخت)

حالا برش گردوندم رو حالت دیفالتش و حتی باطری بورد رو در آوردم تنظیمات همه ریست شد اما بازم.....

بیشتر وقتی 3-4 ساعت روشن میمونه و یا بازی میکنم و فشار میارم اینجور میشه(معمولا) چند بار هم البته فشار با نرم افزار اوردم اشکه رمو cpu رو در آورد یه بار خاموش شد 2 بار 1 ساعت داشت اشکشو در میاوورد اما آخ نگفت

اقدامات انجام شده:

1-نصب مجدد ویندوز
2- تعویض هارد
3-چک تمامی دماها از بایوس و نرم افزار
4-جابجا کردن رم و بازو بسته کردن cpu و چک سیم ها جهت شل نبودن
5-ورداشتن باطری بورد و گذاشتن

نظرتون روی کدوم قسمته ؟رم یا cpu یا بورد ؟

میشه بایوس خراب شده باشه ؟میشه درستش کرد ؟من میگم چون پله پله هی اور رو زیاد کردم و هی بایوس.... مشکل پیداکرده

ممنون میشم نظراتتونو بگید و یگید با تعویض بایوس حل میشه؟بایوس f1 اخرین ورژنه تو سایته گیگا ماله منم f1 هست-بد شانسی گارانتی هم نداره بورد

cpu که به این راحتیا نمیسوزه آخه اون 3 تا هم که 3-4 ماه بیشتر عمر ندارند -یعنی به همین زودی خراب شد ؟

EXTREME
22-09-2011, 08:13
مشکل خاموش شدن نمیتونه از رم و هارد باشه
شما باید حتما با یه پاور دیگه سیستم رو چک کنید و دماهارو هم چک کنید که این مورد رو چک کردین و درست بوده
در آخر باید مدارتغذیه مین چک بشه ممکنه در اوری که انجام دادین به مدار تغذیه مین فشار اومده این مین هم برای اور حرفه ای اصلا مناسب نیست
بایوس رو هم که دیفالت کردید
شما بایوس رو هم آپدیت کنید
نتیجرو بگین

ali_disslove
22-09-2011, 11:29
مشکل خاموش شدن نمیتونه از رم و هارد باشه
شما باید حتما با یه پاور دیگه سیستم رو چک کنید و دماهارو هم چک کنید که این مورد رو چک کردین و درست بوده
در آخر باید مدارتغذیه مین چک بشه ممکنه در اوری که انجام دادین به مدار تغذیه مین فشار اومده این مین هم برای اور حرفه ای اصلا مناسب نیست
بایوس رو هم که دیفالت کردید
شما بایوس رو هم آپدیت کنید
نتیجرو بگین

ممنون از جواب بسیار خوب و کاملتون

کامپیوتریه میتونه مدار تغذیه رو چک کنه یا هی باید رمو عوض کنه یه روز وایسه تا ریست شه و بعد پاور رو و دوباره یه روز تست ؟چون خودشو تو نیم ساعت نشون نمیده الانم دارم با همین سیستم پست میدم

آپدیت رو حقیقتا بلد نیستم آپدیت کنم اما همین طور که گفتم آخرین ورژنه میترسم بزنم دیگه روشن نشه-چند درصد ممکنه خراب شده باشه بایوس و با آپدیت حل شه ؟

من میگم با توجه به اینکه خودش چند ثانیه بعد روشن میشه 99% مادربورده-اگه پاور بود ریست میشد اما این کامل خاموش (حتی فن ها هن خاموش)و بعد روشن میشه(وقتی تنظیمات اور رو هم عوض میکردم واسه آپدیت بایوس دقیقا همین حالت میشد

بعد پاور یه 150 وات قوی تر از مورد نیاز سیستم منه و با توجه به گرین بودنش یعنی ممکنه 3 ماهه خراب شه ؟آخه بوردمم همین طور -یارو گفت گیگا ببر یه عمر راحت باش وگرنه الیت هم بود نصف قیمت

EXTREME
22-09-2011, 11:59
بهر حال باید اون موارد ی که گفتم کامل چک کنید تا بتونید مشکل رو پیدا کنید
آپدیت بایوس هم بدید به یک نفر براتون انجام بده البته اگه وسط آپدیت بایوس هم خاموش بشه که خیلی ناجور میشه

ali_disslove
22-09-2011, 12:13
بهر حال باید اون موارد ی که گفتم کامل چک کنید تا بتونید مشکل رو پیدا کنید
آپدیت بایوس هم بدید به یک نفر براتون انجام بده البته اگه وسط آپدیت بایوس هم خاموش بشه که خیلی ناجور میشه

مدار تغذیه رو میتونن چک کنند ؟

یعنی بدم بیرون هم ممکنه خاموش شه ؟یا اگه خودم انجام بدم؟خوب اگه طرف خرابش کرد که مسئولش خودشه

EXTREME
22-09-2011, 12:39
مدار تغذیه رو میتونن چک کنند ؟

یعنی بدم بیرون هم ممکنه خاموش شه ؟یا اگه خودم انجام بدم؟خوب اگه طرف خرابش کرد که مسئولش خودشه
برای چک کردن مین باید قطعاتتون رو روی یه مین سالم سوار کنید و مجددا چک کنید
بگین با یه پاور دیگه هم سیستم رو چک کنند اگه بیرون بردید

ali_disslove
22-09-2011, 12:48
مگه cpu e5300 نباید توی فول لود تا 1.36 ولتاژش بره بالا ؟

اما من با prime 95 گذاشتم روی 100% cpu رو اما نرم افزار CPUID HWMonitor حداکثر ولتاژ رو 1.27 نشون داد
این میتونه سر نخ مشکل باشه ؟

یا منظور از intel از 1.36 ولتاژ قابل تحمل این cpu هست ؟

ali_disslove
22-09-2011, 16:16
یه چیز دیگه هم بگم که توی CPUID HWMonitor شاخه +12v از 3.1 ولت بیشتر نمیشه توی یکی از تاپیک های همین سایت خوندم یکی نوشته بود ماله من روی 8 هست جوابش داده بودند واااای خیلی بده و باید روی 12 ولت باشه خیلی عجیبه روشن میشه

یعنی پاور مشکل داره که از 3 بالاتر نمیاد >؟

ali2424
22-09-2011, 16:34
همانطور که جناب مهرداد عزیز فرمودند مشکل شما به احتمال زیاد از مینه ولی منم پیشنهاد میکنم اول با یک پاور قویتر تست کنید وبایاس را حتما اپدیت کنید

EXTREME
22-09-2011, 18:45
یه چیز دیگه هم بگم که توی CPUID HWMonitor شاخه +12v از 3.1 ولت بیشتر نمیشه توی یکی از تاپیک های همین سایت خوندم یکی نوشته بود ماله من روی 8 هست جوابش داده بودند واااای خیلی بده و باید روی 12 ولت باشه خیلی عجیبه روشن میشه

یعنی پاور مشکل داره که از 3 بالاتر نمیاد >؟
مشکل شما از این مورد نیست الان سی پی یو شما در ولتاژ پیش فرض کار میکنه و حداکثر تا 1.36 هم ساپورت میکنه که نیازی نیست شما افزایش بدین مگر در اور زیاد
هموطنور که گفتم مین و پاور باید چک بشه
راستی وضعیت دما هم خوبه؟
دمای سی پی یو و گرافیک در لود چنده؟
دمای مین چطور؟

ali_disslove
22-09-2011, 18:55
مشکل شما از این مورد نیست الان سی پی یو شما در ولتاژ پیش فرض کار میکنه و حداکثر تا 1.36 هم ساپورت میکنه که نیازی نیست شما افزایش بدین مگر در اور زیاد
هموطنور که گفتم مین و پاور باید چک بشه
راستی وضعیت دما هم خوبه؟
دمای سی پی یو و گرافیک در لود چنده؟
دمای مین چطور؟

در حالت عادی cpu بین 34 تا 37 و گرافیک 37 تا 41

لود سی پی یو دیگه از 48-49 رد نمیشه با پرایم تست گذاشتم یه ربع ساعت ولی گرافیک میره نزدیکا 70 البته از اول همین طور یود

صبح تاحالا گیم اجرا نکردم و 11 صبح تاحالا روشن بوده فعلا که ریست نشده حالا میخوام یه فشار بهش بیارم ببینم چی میشه چی نمیشه

من یه اشتباه کردم توی اورم اونم اینکه گزینه هایی که توی اور میگند باید disable و enable کنیم رو ندیدم و نکردم فقط ولتاژ cpu رو افزایش دادم تا 1.45 و حواسم به fsb و باس رم و دما بود که خیلی هم فاصله داشت تا حداکثر ها -نمیدونم چرا این جور شد دقیقا از همون لحظه هی 100 تا 100 تا cpu رو کم کردم تا به 2600 دیفالت خودش رسیدم اما ..... عدم اون کارا رو کردم که نشد

EXTREME
22-09-2011, 18:58
الان مگه شما نگفتید سیستم خاموش میشه ؟
الان که اینجا نوشتید ریست میشه اگه ریست بشه رم هم باید چک کنید به همراه هارد اونارو چک کردین ؟
الان بایوس رو هم دیفالت کردین باز هم مشکل پابرجاست ؟