PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک کمک !!!مشکل در شناسایی کامل رم در Win7 64bit

snzboy
21-09-2011, 18:56
سلام به تمامی اساتید و دوستان بخشید
من چند روزه یه سیستم بستم با مادر بورد ای سوز و سی پی یو ای ام دی 6 هسته ای و خلاصه بعد از نصب ویندوز 7 64 بیتی در نمایش مشخصات سیستم در مای کامپیوتر نشون میده (Ram : 8G (4G Usable آقا خلاصه هرچی گشتم تو سایت های خارجی و غیره به نتیجه ای نرسیدم مادربردم ساپورد میکنه رم هارو و مشکل از Memory maper و تنظیمات Ms config هم نیست لطفا راهنمایی کنید . از ویندوزه از چیه ؟:40::40:

EXTREME
21-09-2011, 21:08
ویندوز که 64 بیت هست و مشکلی نداره
اول از همه باید ببینید مین این حجم رم رو ساپورت میکنه یا نه
اگه ساپورت میکنه بایوس مین رو اپدیت کنید
درست نشد باید رم هارو تک تک رو همه ی اسلات های حافظه چک کنید اگه مشکلی نداشت
باید جای چینش رم هارو تغییر بدین مثلا اگه رو دورنگ مشابه هست رو دورنگ مشابه دیگه بزارید یا اینکه رم هارو رو دورنگ غیرمشابه بزارید و مجددا چک کنید

ali2424
21-09-2011, 21:18
سلام به تمامی اساتید و دوستان بخشید
من چند روزه یه سیستم بستم با مادر بورد ای سوز و سی پی یو ای ام دی 6 هسته ای و خلاصه بعد از نصب ویندوز 7 64 بیتی در نمایش مشخصات سیستم در مای کامپیوتر نشون میده (Ram : 8G (4G Usable آقا خلاصه هرچی گشتم تو سایت های خارجی و غیره به نتیجه ای نرسیدم مادربردم ساپورد میکنه رم هارو و مشکل از Memory maper و تنظیمات Ms config هم نیست لطفا راهنمایی کنید . از ویندوزه از چیه ؟:40::40:
دوست عزیزمون مشکلش صد درصد نرم افزاری است شما در منوی run گزینه msconfig را تایپ کرده وبه سر برگ boot بروید وروی ویندوز سون کلیک کرده سپس در تب advance option گزینه maximum memory را فعال کرده و حداکثر مقدار رموتون 8192 را وارد تنظیمات رو سیو کرده وکامپیوتر را ریستارت ونتیجه رو همین جا اعلام کنید

dhcloob
26-09-2011, 11:26
سلام دوستان.من مشکل گیر کردن در لود ویندوز دارم به شکلی که یه تیک کوتاه میزنه بعد وارد دسکتاپ میشه قبلا هارد وسترن گرین داشتم الان عوضش کردم و بلک اناختم اما بازم همون مشکل دارم تازه توی گیم هم گیر میکنه.سیستمم اینه
cpu.i7 960/min.g1-assassin/vga.asus580 matrix/power.900 w acebl/ram.12g crosier 1600 /hdd.1 tra wd blak

platinium2006
04-10-2011, 04:08
بعضی مادربوردهای Asus مثل COMMANDO از داخل بایوس تنظیمی دارند که به شما اجازه استفاده از نصف رم موجودو میده.