PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا آمپول هوا باعث مرگ افراد میشه؟

H A M A S
20-09-2011, 20:31
سلام.
از عنوان تاپیک معلومه!
فقط میخواستم حتی مقدار خیلی کمش هم باعث مرگ میشه؟
راه نجات هم بعد از تزریق هست؟
در صورت تزریق بعد از چه مدتی فرد میمیره؟

p30c
20-09-2011, 20:39
فكر كنم چون موجب سكته در مويرگ هاي مغز ميشه موجب مرگ ميشه. تا اونجا كه يادم هست اگر مقدارش خيلي كم باشه تقريبا مشكلي ايحاد نميكنه.

eitkod
20-09-2011, 21:13
من قبلا تحقیق کردم فکر کنم به علت نا خالصی های هوا یا وقفه تو کار قلب باشه ولی بازم مطمئن نیستم

p30c
21-09-2011, 13:50
ببينيد هميشه توي خيلي از تزريق ها مقدار خيلي خيلي كمي هوا وارد ميشه و اگرهم دقت كرده باشيد پرستا هميشه سرنگ را فشار ميده تا هوايش خالي بشه و بعد تزريق ميكنه.

morsadr
21-09-2011, 14:10
سلام.
از عنوان تاپیک معلومه!
فقط میخواستم حتی مقدار خیلی کمش هم باعث مرگ میشه؟

تزریق میزان بالای هوا در رگ باعث ایجاد آمبولی در عروق و نهایتا مرگ می شود . آمبولی به معنای موادی بجز خون در عروق می باشند که باعث انسداد عروق و عدم خونرسانی بافتهای بعد از انسداد می شود .
اگر تزریق در ورید باشد ( که معمولا اینطور هست ) این اتفاق در ریه می افتد و به سرعت مانند یک حمله قلبی فرد را از پا در می آورد .
در مورد هوا میزان کم آن می تواند در عروق ریه جذب شده و بی خطر باشد ولی مقدار زیاد آن خیر .
گاهی در موارد زیاد بودن هوا مرگ در عرض چند ثانیه اتفاق می افتد .

Alamate Soal
21-09-2011, 15:19
ضمن تایید سخنان دکتر :)

خیر . چون در حین تزریق هوا یک حباب بزرگ ایجاد نمیشه و کلی حباب کوچیک با حجم کم ( و مجموع حجم زیاد ) در خون ایجاد میشن که نمیشه از خون جداشون کرد و در صورت رسیدن به ریه کار طرف را میسازد :D

تزریق 5 سی سی برای مرگ کمتر از 30 ثانیه کافیه :)

p30c
21-09-2011, 23:05
دقيقا برعكس چيزي كه در مورد غواصاني كه به اعماق آب ميروند اين مساله اتفاق مي افتد. غواص اگر يكدفعه از اعماق آب به سطح آب بياد، گازهاي محلول در خونش بلافاصله تبديل به حباب مبشه و غواص خواهد مرد. به خاطر همين هميشه غواص ها بايد به آرامي از اعماق به سطح آب بيايند

Max.Pain
29-09-2011, 01:30
ضمن تایید سخنان دکتر :)

خیر . چون در حین تزریق هوا یک حباب بزرگ ایجاد نمیشه و کلی حباب کوچیک با حجم کم ( و مجموع حجم زیاد ) در خون ایجاد میشن که نمیشه از خون جداشون کرد و در صورت رسیدن به ریه کار طرف را میسازد :D

تزریق 5 سی سی برای مرگ کمتر از 30 ثانیه کافیه :)

مطمئن هستید با 5 سی سی طرف می میره؟! شنیده بودم بالای 10 سی سی باید باشه تا خظر مرگ باشه.:18:

Royce
01-10-2011, 17:20
من الان یکی-دوتا سوال برام پیش اومد
چه جور تزریقاتی توی رگ انجام میشه و چه جور تزریقاتی توی جاهای دیگه بدن؟مثلا ویتامین توی عضله تزریق میشه؟
راستی هوا چه توی رگ تزریق بشه چه هرجای دیگه باعث مرگ میشه؟

morsadr
02-10-2011, 08:55
من الان یکی-دوتا سوال برام پیش اومد
چه جور تزریقاتی توی رگ انجام میشه و چه جور تزریقاتی توی جاهای دیگه بدن؟مثلا ویتامین توی عضله تزریق میشه؟
راستی هوا چه توی رگ تزریق بشه چه هرجای دیگه باعث مرگ میشه؟

بسته به نوع دارو محل تزریق مشخص می شود . بعضی داروها هم قابلیت تزریق در رگ را دارند و هم قابلیت تزریق در عضله و بعضی باید فقط در عضله تزریق شوند .
تزریق هوا فقط در رگ کشنده است . در عضله خطری ندارد

siamakdadashi
06-10-2011, 21:57
دارین اینجا آموزش خودکشی میدین؟از متخصصین عزیز تقاضا دارم به این سوالات پاسخ ندهند.

parsley
26-09-2012, 22:20
دوست عزیز، جناب سیامک:
میبخشید اما فکر نمیکنم شما حق داشته باشید برای بقیه تعیین تکلیف کنید که اینجا چه بحثی بکنند و چه بحثی نکنن! (این مساله در حیطه اختیارات مدیران و اونهم در حد و حدود قوانین فرومه که مشخصه).
اینجا هم نمیشه با اطمینان گفت کسی که این سئوالو میپرسه دنبال خودکشیه ! شاید برای اطلاع خودش یا کنجکاوی یا... میپرسه. بنابراین منطقی نیست که با این قبیل حدس و گمانها فضای فروم رو محدود و مانع جریان آزاد اطلاع رسانی بشیم.
برفرض هم کسی دنبال خودکشی باشه، با اینطور محدود سازیها مطمئن باشید دست برنمیداره و بالاخره به ابزار و اطلاعات لازم برای کارش میرسه! در واقع پاک کردن صورت مساله هیچوقت کارگشا نبوده. شما اگر واقعا نگران خودکشی در جامعه هستید خیلی مسائل ریشه ای تر و مهمتری هست که باید به اونها بپردازید...

waltz
26-09-2012, 23:38
اصلا همچین چیزی نیست که با تزریق ۵ سی سی یا ۱۰ باعث مرگ می‌شه، این اشتباهه محضه! اینایی که تو فیلم‌ها نشون می‌ده رو نگاه نکنین هنرپیشه با یه آمپول هوا می‌میره، اصلا اینطوری نیست، برای مردن با این روش هوای بیشتر از ده سی سی لازمه، مگه اینکه بخوای یه نوزاد رو بکشی

GHOST RECON
26-09-2012, 23:57
خوب علت رو که گفتن ولی

حجم هوای کشنده بعضی جاها 20 سی سی اعلام شده و بعضی جاها 50 سی سی
( اگه اشتباه نکنم تو کتاب هاریسون 20 سی سی ذکر شده )
تو بیمارستان های خودمون هم معمولا 50 سی سی رو در نظر میگیرن

در ضمن برای خودکشی راه های خیلی بهتر و راحت تر و بی درد تری هم هست نسبت به این روش

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2

Retired User
27-09-2012, 00:41
اوه اوه چه زیر خاکی کشیدید بالا لول
دقیق مطمئن نیستم ولی فکر میکنم تو سریال house دکتر house میگفت که بر خلاف اونچه که ما فکر میکنیم تزریق هوا باعث مرگ نمیشه !
فکر کنم فصل 1 بود

waltz
27-09-2012, 00:56
برای کشتن به این شیوه باید یه شیلنگ هوا بهت وصل باشه، شوخی
هوای زیادی لازمه که بتونه یه انسانو از پا در بیاره، کسی که با بیست سی سی یا.... بیشتر اینکارو می‌کنه فقط حالش یکم بد می‌شه و درد تو قفسه سینه‌اش رو احساس می‌کنه همراه با کندی در نفس کشیدن، و باعث می‌شه به خواب بره وقتی هم بیدار شه اوکی اوکیه، اینو مطمئن باشید