PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بوت نشدن سیستم ( No boot )

drim_w3
20-09-2011, 00:30
سلام

من سیستمم را 4 ماه پیش ارتقا دادم :

MSI - Main : 870-G45

CPU : AMD 965-X4 >>>>> 3.4 /8M

Ram : 4*2 gig

و بعدش بردیم همون شب براش فن بخریم ، مغازه دار هر کاری کرد روشن نشد.

خلاصه بردیم گارانتی ماتریکس و نهایتا یک مادربرد جدید بهمون دادند.

حدود 3 هفته پیش دوباره سیستم را عوض کردم و یک مدل بالاتر خریدم ، با مشخصات :

Main : 970a-G45 MSI

CPU : AMD1100-X6 >>>>> 3.3 /9M *black edition*

Ram : 4*2 gig

Power : Thermaltake 600w

Graphic card :GV-N430

Fan cooler master hyper 212

case : Magnom 2

Hard L: 1TB

توی لیست زیر میشه قسمت های زردرنگ :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این دفعه هم بلای سری قبل سرمون اومد ، بعد از نصب rقطعات ( ویندوز هم عوض نکردم ، چون مادربرد قبلی هم MSI بود ، شناختش ) ، گذاشتم یک برنامه سنگین Abaqus اجرا بشه و خودم خوابیدم ، صبح که پا شدم دیدم سیستم خاموش شده و هر کاری کردم روشن نشد.

یعنی دوباره No boot :18::18::18::18::18:

بردم نمایندگی ماتریکس و تست کردن گفتن مادربرد خرابه می فرستیم تهران و بعد از 2 هفته و کلی دعوا با نماینده شیراز و تهران مادر برد را امروز تحویل گرفتم.

امشب که دادم برادرم ببنده سیستم را ، Ram , CPu , Motherboard , Power را توی کیس بست و میگه الان باید روشن بشه ولی دوباره روشن نشد .

( هارد + کارت گرافیک را هم نصب نکرد ، تازه رم را هم نذاشت اول ، میگه اگر سالم باشند با پاور+مادربرد+سی پی یو باید روشن بشه )

( وقتی دکمه روشن شدن را میزنم یکی از فن های کیس یک تکونی می خوره و یک لحظه چراغش روشن میشه )

میگه اشکال از مادربردت هست ، ببر نمایندگی.

( خسته شدم از بس با نمایندگی جنگیدم ، سیستم جدید خریدیم که کار پایان نامه را زودتر تموم کنیم ، الان سه هفته هم عقب افتادم )

آیا درست میگه ؟

فن سی پی یو نمی خواد وصل باشه حتما ؟

Rainbow
20-09-2011, 08:11
بله ایشون درست گفتن . مشکل همچنان از مادربرد هست

EXTREME
20-09-2011, 08:14
اول از همه سیستم رو در بیرون از کیس اسمبل کنید و در بیرون از کیس ببینید روشن میشه یا نه ؟
بایوس رو دیفالت کنبد و سی پی یو رو دربیارید و دوباره جا بزنید و با یک سی پی یو ی دیگه سیستم رو چک کنید
درست نشد مین ایراد داره
منزل شما نوسان برق نداره ؟

drim_w3
20-09-2011, 08:22
بنظرتون چکار کنم ؟

برم نمایندگی بگم بایدمادربرد نو به من بدید ؟

اگر تعمیر کرده باشند باید جای لحیم مانندی روش باشه یا نه با کیفیت همون مادربرد وز اول تعمیر می کنند و از ظاهر چیزی برنمیاد ؟

یک خورده هم مشکوک بودن نمایندگی تهران ، قطعه تعمیر شده بود ولی 3 روز توی تست بود.

---------- Post added at 08:22 AM ---------- Previous post was at 08:17 AM ----------

اول از همه سیستم رو در بیرون از کیس اسمبل کنید و در بیرون از کیس ببینید روشن میشه یا نه ؟
بایوس رو دیفالت کنبد و سی پی یو رو دربیارید و دوباره جا بزنید و با یک سی پی یو ی دیگه سیستم رو چک کنید
درست نشد مین ایراد داره
منزل شما نوسان برق نداره ؟

سلام

چون مادربرد قبلی هم اینجوری شد میگید شاید از نوسان برق هست ؟

( نه نوسان نداره )

مادربرد قبلی هم موقعی که توی خونه برام دادشم بست سالم بود ولی چون فن سی پی یو صدای اعصاب خورد کنند های داشت رفتیم دنبال فن حرفه ای که مغازه دار یکی دو فن انداخت روش و دیگه کار نکرد.

برداشت من این بود که شاید در حین بستن فن ها به بردش فشار اومده باشه.

اون سری ماتریکس عوض کرد قطعه را ولی این دفعه تعمیر و 3 روز هم توی تست بوده بود

drim_w3
20-09-2011, 08:27
یک سوال دیگه من الان مادربرد را می برم نمایندگی.

چجوری قانع بشم اگر گفتن مادربرد سالم هست ؟

چه تستی جلوی من بکنند که بفهمم سالم هست ؟

بنظرتون اول زنگ بزنم دفتر مرکزی ماتریکس از واحد فنی بپرسم چه مشکلی داشته یا همین جوری ببرم نمایندگی شیراز ؟

چه جواب پرت و پلایی ممکنه بدن ؟ ( مثلا بگن بد بستید ؟ یا ... )

بنظرتون از پاور نیست ؟

پاور 600 وات جوابگو هست ؟ پاور هم گارانتی ماتریکس هست ، اونم ببرم با خودم ؟

Rainbow
20-09-2011, 10:07
کارکرد چند ثانیه ای فن و سپس خاموش شدن ، در بعضی موارد عدم اتصال صحیح فن بر روی CPU هست و در بیشتر موارد این مسئله
بر اثر خرابی چیپ جنوبی مادربرد اتفاق می افته که معمولا باید چیپ تعویض بشه .
در مورد قانع شدن ، البته دیگه باید به گفته طرف مقابل اطمینان کرد . راه دیگه ای وجود نداره . شما باید مین رو خارج از کیس تست کنی و مراحل نصب ویندوز رو شروع کنید و یک مدتی با برنامه های مختلف داخل ویندوز کار کنید تا اگر مشکلی داشت خودش رو نشون بده

hes25
20-09-2011, 22:02
سلام مبارکا باشه!

میگم اگه فنا یه تکون کوچیک می خورن و برقش قطع میشه احتمالا کابل تغذیه برق کنار cpu خوب جا نرفته!

برای منم همین طوری شد دیگه ،آقا پاور عوض میکردیم نمی شد...کارت گرافیک عوض میکردیم نمی شد ...سی پی یو ...بازم نمی شد حتی آخرشم مانیتورمونم عوض میکردیم بازم نمی شد!!!! (البته این و به شوخی گفتما)

اما آخرش خیلی اتفاقی دیدم کابل برق خوب جا نمیرفت این جوری میشد!

بازم یه تست بکن بعید میدونم مادربورد مشکل داشته باشه تو کارخونه همه رو شونصد بار تست میکنن خیالت راحت باشه!

ولی یه چیزی من اینقد سر این مسائل هول دارم که هر قطعه گرونی که سفارش میدادم از ترس خراب بودن هزار تومنم صدقه در میکردم (می خندین نه چیکار کنیم دیگه...)

drim_w3
21-09-2011, 14:33
تشکر از راهنمایی همه.

دیروز قبل از اینکه ببرم نمایندگی بندازم قطعه را جلوشون ، گفتم ببرم بیرون هم یک تست بکنن که با دست پر برم اونجا.

پرسیدم تست مادربرد چند میگیرین ؟ گفتن 2 هزار تومن ، گفتم پس تست کن.

پاور + cpu و ram را برده بودم با خودم.

آقا این بنده خدا که تست کرد گفت سالم هست و بوت میشه. ببرید خونه خارج از کیس ببندید، احتمالا پیچی پشت مادربرد اتصالی می کنه به کیس.

البته بیرون از کیس قبلا تست کرده بودیم نشد.

گفتیم چند مگیری خودت ببندی ؟ گفت : 15 تومن ( گفتیم باشه اگر نشد میاریم )

دوباره رفتیم خونه و از اول همه چیز را بستیم و دیدیم روشن میشه.

بعد دوباره یکبار روشن می شد و یکبار نمی شد.

خلاصه با سعی و خطا فهمیدیم اگر فقط فن cpu که بار اول روشن شده بود را بهش وصل کنیم با اون روشن میشه.

4 تا فن دیگه هم داشتیم با هیچ کدوم روشن نمی شد الا همون فن.

یک چیز عجیب دیگه هم بود که یک cpu 3.3 /8M دیگه انداختیم روش بعد از اون دیگه با همون سی پی یو قبلی هم روشن نشد.

ولی فن ها را روی مادربرد دیگه تست کردم همه سالم بودند.

زنگ زدم تهران واحد فنی و گفتم شما چه قسمتی از مادربرد را تعمیر کردید ؟

گفتن :

ست پاور و کریستال ورودی پاور ( یادم نیست دقیقا چی گفت ، یک چیزی توی همین مایه ها )

بعدشم با سه تا نرم افزار 3D max و .... تست شده.

گفتم خرابه که هنوز.

گفتم من یک پاور دارم + سی پی یو + مادربرد ، هر سه تاش هم گارانتی ماتریکس هست .

گفتش شمااگر می تونی هر سه قطعه را بفرست برای ما.

نمایندگی گفت با پست تیپاکس بفرست برای ما و کرایه هم خودمون می دیم و یک روزه هم قطعه که دادن به ما جواب می دیم ( البته این مهربانیشون بخاطر دعواهای زیادی بود که با هاشون کردم )

ما فکر می کردیم آواژنگ بهتر از ماتریکس هست که توی چندتا تاپیک خوندم اونم آواژنگ سابق نیست.

این مادربرد MSi هم فقط بخاطر گارانتی 5 ساله ماتریکس گرفته بودم.

---------------------------------------------------------

بعد پاور را انداختم روی یک سیستم دیگه دیدم مثل اینکه پاور کار نمی کنه.

بعدش پاور سیستم قدیمی که green 380w بود را انداختم روی سیستم جدید دیدم روشن میشه.

احتمال زیاد از همین پاور ایراد هست.

حالا پاور را فرستادم ببینیم چی میشه.

یک چندتا عکس بذارم ، حوصلتون سر نره.

اینم سیستم بستن ما :

فقط با این فنی که فلش زدم و توی باکس سی پی یو بود روشن می شد :

بالاخره سه تا سیستم را زدیم سر هم تا روشن شد :

drim_w3
21-09-2011, 14:40
سلام مبارکا باشه!

میگم اگه فنا یه تکون کوچیک می خورن و برقش قطع میشه احتمالا کابل تغذیه برق کنار cpu خوب جا نرفته!

برای منم همین طوری شد دیگه ،آقا پاور عوض میکردیم نمی شد...کارت گرافیک عوض میکردیم نمی شد ...سی پی یو ...بازم نمی شد حتی آخرشم مانیتورمونم عوض میکردیم بازم نمی شد!!!! (البته این و به شوخی گفتما)

اما آخرش خیلی اتفاقی دیدم کابل برق خوب جا نمیرفت این جوری میشد!

بازم یه تست بکن بعید میدونم مادربورد مشکل داشته باشه تو کارخونه همه رو شونصد بار تست میکنن خیالت راحت باشه!

ولی یه چیزی من اینقد سر این مسائل هول دارم که هر قطعه گرونی که سفارش میدادم از ترس خراب بودن هزار تومنم صدقه در میکردم (می خندین نه چیکار کنیم دیگه...)

سلام مرسی.

زهر مارمون شد این سیستمه.

ما هم بعد که دیدیم احتمالا از پاور هست ، خیلی به سیم ها ور رفتیم ولی انگار یک اتصالی توی جونش هست.

همون سیم های زرد و مشکی که دوتا سوکت 4 تایی داره را می کید دیگه.

ولی خب نهایتا با یک پاور دیگه روشن شد.

من دوباره زنگ زدم تهران و گفتم قضیه پاور را و گفت از اول اشکال از پاور بوده بعد زده سی پی یو را سوزونده.

( فکر کنم چرت می گفت آخه اگه پاور می زد میسوزوند حالا هم دوباره باید می زد میسوزوندش ولی الان 10 بار که با همین پاور مشکوک روشن می شد البته فقط با همون فن که اگر کابل فن وصل نمی شد کلا روشن نمی شد. )

یک سوال :

وقتی با همون فن اصلی روشن می شد وقتی دوباره می خواستیم فن های دیگه که کار نمی کردند را با قبلی عوض کنمی ، تا سیم برق پاور را از پریز در نمی آوردیم و دوباره جا نمی زدیم روشن نمی شد ؟؟؟؟!!!

TREASURES
21-09-2011, 15:04
مشکل شما از اولش از پاور بوده
منم همین مشکل برام پیش اومد با همین برند از پاور
اومدیم یه سیستم بستیم برا یه نفر که پاورش TERMALTAKE 500W TR2 بود.... یه دف سیستم رو روشن کردیم برای بار دوم دیگه سیستم روشن نشد ....
پاور مسخره رو عوض کردیم درست شد:31:

Rainbow
21-09-2011, 15:06
یک سوال :

وقتی با همون فن اصلی روشن می شد وقتی دوباره می خواستیم فن های دیگه که کار نمی کردند را با قبلی عوض کنمی ، تا سیم برق پاور را از پریز در نمی آوردیم و دوباره جا نمی زدیم روشن نمی شد ؟؟؟؟!!!

این رو تو خیلی از مادربردها باهاش برخورد کردم . بهرحال خوشحالم که بالاخره مشکل سیستم مشخص شد .

drim_w3
21-09-2011, 18:12
مشکل شما از اولش از پاور بوده
منم همین مشکل برام پیش اومد با همین برند از پاور
اومدیم یه سیستم بستیم برا یه نفر که پاورش TERMALTAKE 500W TR2 بود.... یه دف سیستم رو روشن کردیم برای بار دوم دیگه سیستم روشن نشد ....
پاور مسخره رو عوض کردیم درست شد:31:

آخه من یادم هست اون روز اول که دیدیم مشکل داره ، با یک پاور دیگه امتحان کرده بودیم ولی روشن نمی شد و این بار هم برادرم که حاضر نشد تست کنه و می گفت از پاور نیست مگه یادت نیست که اوندفعه امتحان کردیم!!

خودم برداشتم الکی سیم هاشو وصل کردم و دیدم کار می کنه.

فقط خدا کنه از پاور باشه و قطع و وصلی از مادربرد نباشه که یک روز کار کنه و یک روز نکنه.

می گفتن که مارک خوبی هست.

اول هم یک مدل پاینتر فاکتور کرد بعد گفتیم چون سیستم بالا هست یک مدل بالاتر که 10 تومن گرونتر بود ببند.

nabi.com
21-09-2011, 18:39
الحمد الله که مشکلت حل شد

drim_w3
30-09-2011, 19:31
بالاخره مشکل با تعمیر پاور حل شد.

این دفعه خودم با پست تیپاکس پاور را فرستادم و هزینه رفت و برگشت 11 هزار تومان شد که خود ماتریکس هر دو را پرداخت کرد.

drim_w3
07-10-2011, 00:47
مثل اینکه قرار نیست ما آب خوش از گلومون پایین بره با این سیستم جدید.

امشب که تقریبا یک هفته می شد که پاور از تعمیر برگشته و سیستم هم درست کار می کرد ، یک برنامه گذاشتم Run بشه و رفتم 10 دقیقه بعد اومدم دیدم سیستم خاموش شده:41:

با ترس و لرز دکمه پاور را زدم ، دیدم بله دوباره سیستم بوت نمیشه :18:

عجب گرفتاری شدیم ها.

چرا این جوری میشه این سیستمه! ابروش را درست می کنی ، چشمشم کور میشه.

گفتم حتما از پاور هست دوباره ، ولی این دفعه از پاور نبود چون الان که دارم این متن را می نویسم همین پاور را انداختم روی یک سیستم دیگم.

یعنی از مادربرد هست ؟ چند درصد احتمال داره از CPU باشه ؟

سری قبل که اول مادربرد را برای تعمیر فرستاده بودم ، گفتن ایرادش این بوده :

ست پاور و کریستال ورودی پاور ( یادم نیست دقیقا چی گفت ، یک چیزی توی همین مایه ها )

-------------------------------------

با این اوصاف و شرایط نکته ای به ذهنتون می رسه ؟

کسی نشنیده که این مدل Main >>>> 970A-G45 sreies Militery مشکل داشته باشه ؟

گارانتی CPU ماله شرکت فیوچر هست ، کسی اطلاع داره که چجور آدم هایی هستند ؟ ( البته احتمال خیلی زیاد از مادربرد هست )

این سیستمه یک مشکلی توی جونش هست که هر دفعه با این روال از کار میفته.

چجوری به شرکت بگم که آقا این مادربرد تعمیر بشو نیست و نمیشه که هی تعمیر بشه و دوباره خراب بشه ، پس معلوم هست که شما نمی تونید تعمیر کنید.

جمله خاصی از نظر فنی بلدید که بگم که موثر باشه توی این زمینه ؟

( حتما می خوان بگن اشکال از برق خونتون شاید باشه :19: )

Rainbow
08-10-2011, 08:15
مثل اینکه قرار نیست ما آب خوش از گلومون پایین بره با این سیستم جدید.

امشب که تقریبا یک هفته می شد که پاور از تعمیر برگشته و سیستم هم درست کار می کرد ، یک برنامه گذاشتم Run بشه و رفتم 10 دقیقه بعد اومدم دیدم سیستم خاموش شده:41:

با ترس و لرز دکمه پاور را زدم ، دیدم بله دوباره سیستم بوت نمیشه :18:

عجب گرفتاری شدیم ها.

چرا این جوری میشه این سیستمه! ابروش را درست می کنی ، چشمشم کور میشه.

گفتم حتما از پاور هست دوباره ، ولی این دفعه از پاور نبود چون الان که دارم این متن را می نویسم همین پاور را انداختم روی یک سیستم دیگم.

یعنی از مادربرد هست ؟ چند درصد احتمال داره از CPU باشه ؟

سری قبل که اول مادربرد را برای تعمیر فرستاده بودم ، گفتن ایرادش این بوده :

-------------------------------------

با این اوصاف و شرایط نکته ای به ذهنتون می رسه ؟

کسی نشنیده که این مدل Main >>>> 970A-G45 sreies Militery مشکل داشته باشه ؟

گارانتی CPU ماله شرکت فیوچر هست ، کسی اطلاع داره که چجور آدم هایی هستند ؟ ( البته احتمال خیلی زیاد از مادربرد هست )

این سیستمه یک مشکلی توی جونش هست که هر دفعه با این روال از کار میفته.

چجوری به شرکت بگم که آقا این مادربرد تعمیر بشو نیست و نمیشه که هی تعمیر بشه و دوباره خراب بشه ، پس معلوم هست که شما نمی تونید تعمیر کنید.

جمله خاصی از نظر فنی بلدید که بگم که موثر باشه توی این زمینه ؟

( حتما می خوان بگن اشکال از برق خونتون شاید باشه :19: )

با توجه به اینکه تا الان اینقدر به زحمت افتادی و مشکلات قبلی همچنان هست ، پیشنهاد می دم یک مادربرد AMD ساپورت دیگه از برندهایی مثل ASUS یا GIGABYTE انتخاب کنی

drim_w3
08-10-2011, 16:37
با توجه به اینکه تا الان اینقدر به زحمت افتادی و مشکلات قبلی همچنان هست ، پیشنهاد می دم یک مادربرد AMD ساپورت دیگه از برندهایی مثل ASUS یا GIGABYTE انتخاب کنی

یعنی 157 هزارتومن پر. برم یک مدل دیگه بخرم:41::41::41:

از اول هم می خواستم این دفعه گیگا بخرم ولی مدلی که می خواستم را نداشتند.

چون سری قبل هم که MSI گرفتم برای AMd اونم مشکل زد شب اول ولی اون سری تعویض شد نه تعمیر.

الان هم باید زور بزنم که تعویضش کنند.

نتیجه اخلاقی :

مادربرد MSI بدرد لای جرز می خوره.

باور کنید اگر همین 5 سال گارانتی هم نبود کسی سراغش نمی رفت.

Rainbow
09-10-2011, 21:49
یعنی 157 هزارتومن پر. برم یک مدل دیگه بخرم:41::41::41:

از اول هم می خواستم این دفعه گیگا بخرم ولی مدلی که می خواستم را نداشتند.

چون سری قبل هم که MSI گرفتم برای AMd اونم مشکل زد شب اول ولی اون سری تعویض شد نه تعمیر.

الان هم باید زور بزنم که تعویضش کنند.

نتیجه اخلاقی :

مادربرد MSI بدرد لای جرز می خوره.

باور کنید اگر همین 5 سال گارانتی هم نبود کسی سراغش نمی رفت.

اتفاقا من خودم مادربرد MSI یه چند تایی اسمبل داشتم و واقعا تو سرعت و کارآیی عملکرد خوبی داشتن . البته درکت می کنم این مسئله باعث میشه که آدم از یک محصولی حسابی دل چرکین بشه .
نمی دونم شاید بدشانسی شما بوده ... برای من که از این داستانها تو سخت افزار زیاد اتفاق افتاده ...
ولی خود من طی این چند سالی که سفارش سیستم برای اسمبل گرفتم بیشتر سعی کردم که ASUS و GIGABYTE رو برای مونتاژ تو کیس انتخاب کنم . البته برندهای دیگه هم بوده ولی بیشتر افراد خودشون تمایلی به سایر شرکتها ندارن ... من تعصبی رو برند خاصی ندارم و ملاک انتخاب خود من همیشه سابقه و کیفیت محصول اون کارخونه مد نظر هست و می تونم یگم که 2 تا برند فوق که نام بردم به اعتقاد من تو کیفیت واقعا خوب عمل کردند
برای مادربرد خودت هم یا باید همون فروشنده ، مادربرد شما رو تو مغازه بگذاره تا مشتری براش پیدا بشه و یا اینکه با
یک مدل دیگه و یا حتی برند دیگه برات تعویض کنه ... به نظر من حتی اگه ماردبرد ارزون تری تونستی تعویض داشته باشی حتما تعویض رو انجام بده ... سخت افزار رو زیاد نمیشه نگه داشت تا براش مشتری پیدا بشه
در واقع مثل طلا نیست که ارزش افزوده پیدا بکنه ... چون تولید انبوه داره و هر روز تکنولوژی های جدید به بازار ارائه میشه صلاخ در این هست که اون مادربرد سریعا به فروش بره و یا حتی تعویض

drim_w3
11-10-2011, 01:13
اتفاقا من خودم مادربرد MSI یه چند تایی اسمبل داشتم و واقعا تو سرعت و کارآیی عملکرد خوبی داشتن . البته درکت می کنم این مسئله باعث میشه که آدم از یک محصولی حسابی دل چرکین بشه .
نمی دونم شاید بدشانسی شما بوده ... برای من که از این داستانها تو سخت افزار زیاد اتفاق افتاده ...
ولی خود من طی این چند سالی که سفارش سیستم برای اسمبل گرفتم بیشتر سعی کردم که ASUS و GIGABYTE رو برای مونتاژ تو کیس انتخاب کنم . البته برندهای دیگه هم بوده ولی بیشتر افراد خودشون تمایلی به سایر شرکتها ندارن ... من تعصبی رو برند خاصی ندارم و ملاک انتخاب خود من همیشه سابقه و کیفیت محصول اون کارخونه مد نظر هست و می تونم یگم که 2 تا برند فوق که نام بردم به اعتقاد من تو کیفیت واقعا خوب عمل کردند
برای مادربرد خودت هم یا باید همون فروشنده ، مادربرد شما رو تو مغازه بگذاره تا مشتری براش پیدا بشه و یا اینکه با
یک مدل دیگه و یا حتی برند دیگه برات تعویض کنه ... به نظر من حتی اگه ماردبرد ارزون تری تونستی تعویض داشته باشی حتما تعویض رو انجام بده ... سخت افزار رو زیاد نمیشه نگه داشت تا براش مشتری پیدا بشه
در واقع مثل طلا نیست که ارزش افزوده پیدا بکنه ... چون تولید انبوه داره و هر روز تکنولوژی های جدید به بازار ارائه میشه صلاخ در این هست که اون مادربرد سریعا به فروش بره و یا حتی تعویض

نمی دونم والا.

شاید شانس من بد بوده.

برای من که خیر نداشت MSI

در عرض 3 ماه آدم 2 تا مادر برد بخره و هر دو هم شب اول بسوزه.

اولی مدل 870A-G45 بود که شرکت تعویض کرد والانم داره بعد از تعمیر کار می کنه.

دومی هم که مدل بالاتر خریدم 970A-G45 که اونم 2 بار سوخته.

دیروز زنگ زدم ماتریکس و با واحد فنی دوباره حرف زدم.

گفتم یا عوضش کنید یا یک برند دیگه بدید.

گفت فقط MSI داریم باشه بفرست ببینیم وضعیتش چجوره اگر نشد با یک مدل دیگه عوض می کنیم.

من این مدل را 157 تومان خریدم.

یک مدل بالاترش 990FXA-GD65 هست که گرونه ( 234 تومان هست و نمی خوام اصلا دیگه واسه سیستم هزینه کنم ، همینم که اومدم سیستم سه ماه پیش را ارتقا دادم برا این بود که کارهای پایان نامه عقب اقتاده بود.

جلو که نیفتادم هیج ، حدود 3 هفته الاف شدم تا مادربرد و پاور از گارانتی اومد الانم که دیروز با هزینه شخصی پست کردم واسشون یک هفته دیگه وقتم تلف میشه ، بعنی 1 ماه هم از زمان تحویل عقب افتادم.)

یک مدل پایین تر هم 870S-G46 هست که 47 تومن از قسمت خرید مدل من ارزون تر هست. یعنی اگر با مدل پایین بخوام تعویض کنم مابالتفاوت را پس می دن ؟ یا فقط رو به مدل بالا تعویض می کنن تا یک پول بیشتری بگیرند ؟!

فرق این دو مدل ( مدل فعلی خودم و مدل بالاتر ) در اینه که توی لیست قیمت نوشته که این 2تا مدل USB3 دارند. ( تفاوت های دیگه را نمی دونم )

اگر این مدل 110 تومنی را بگیرم برای سیستم با مشخصات پست اول مشکلی پیش نمیاد ؟

این سری پاور را هم با مادربرد فرستادم ، ببینیم چی میشه.

ولی پشت دست را داغ می کنم دیگه سراغ MSiI نمی رم.

اگر GIGA گرفته بودم خراب هم که می شد ، نمایندگی آواژنگ توی جنوب کشور شیراز بود و این قدر معطل ارسال نمی شدم.

چی کنیم دیگه قسمت نبود:13:

drim_w3
12-10-2011, 19:44
امروز زنگ زدم ماتریکس احوال مادربرد مریضم رو بگیرم ، گفتن که یک مادربرد نو برات فرستادیم.

یعنی میشه این دفعه دیگه خراب نشه ؟!!!:13:

drim_w3
17-10-2011, 21:23
امروز زنگ زدم ماتریکس احوال مادربرد مریضم رو بگیرم ، گفتن که یک مادربرد نو برات فرستادیم.

یعنی میشه این دفعه دیگه خراب نشه ؟!!!:13:

سلام امروز زنگ زدم که جرا هنوز مادربرد بدست نرسیده ؟ گفتن توی تست هست. یعنی مثل ... دروغ گفته بودن که یک نو می فرستیم. باز وصل کرد واحد فنی یارو گفت یک تست کردیم ولی یک خورده دماش می ره بالا. گفتم یک خورده یکم بدرد من نمی خوره من کارم سنگین هست توی روز چندتا آنالیز 6 ساعته با مصرف سی پی یو و رم 100 % دارم، این هم باز مهمون یک هفته هست. گفت از چه cpu استفاده می کنی ؟ گفتم 1100 گفت این مادربرد برای 6 هسته ای ضعیف هست. ( طبق معمول توپ را توی زمین مشتری میندازن ) گفتم یک مدل پایین ترش راحت جواب می داد. گفت حالا من امروز یک 6 هسته ای می ذارم روی مادربردت و تست می کنم اگر داغ کرد عوض می کنم. گفت باید یک مدل قوی تر بر می داشتی توی سایت MSI زده که هر مادربرد ساپورتش تا چنده. الان که رفتم توی سایت به آدرس زیر ،
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید همشون رم تا 32 گیگ ساپورت می کنند و جلوی cpu هم واسه هم زده FX . FX یعنی چی ؟ بنظرتون اگر خواستن عوض کنند یک مدل بالاتر بگیرم ازشون ؟ چقدر تاثیر داره مدل مادربرد توی این قضیه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

drim_w3
23-10-2011, 22:20
سلام

کامپیوتر عتیقه امروز بعد از 16 روز دوباره رسید به دستم:19:

گویا مادربرد را عوض کردند ، هر چند که یک جورایی مشکوک بود چون اگر نو بود پنل پشت کیس و دفترچه را هم روش می ذاشتن.

جاتون خالی دوباره وقتی خارج کیس بستیم ، یک نیمچه سکته ای زدیم چون دوباره فنش یک نیم دور می زد و روشن نمی شد.

5 دقیق من و برادرم مات و مبهوت نگاه هم کردیم که ای باباااااااا

خلاصه تک تک دوباره قطعات را جا زدیم و دیدم اگر کارت گرافیک را روی مادربرد نذاریم ، روشن نمیشه!

این قضیه درسته و عمومیت داره ؟ ( آخه توی مادربرد های قبلی و حتی همین سری قبلی فقط با پاور+مادربرد + سی پی یو روشن می شد)

یک مورد دیگه هم راهنمایی می خواستم :

چون مدل های مادربرد یکی هست ، آیا نیاز هست که دوباره ویندوز عوض کنم ؟ ( البته شناسایی میشه همین الانم )

تاثیری داره این کار ؟

ممنون:40:

drim_w3
23-10-2011, 22:32
یک راهنمایی دیگه هم نیاز داشتم :

پاور 600 ترمال تک هست و 2 تا سوکت 4 تایی داره واسه مادربرد ، اگر فقط یک دونه از این 4 تایی ها را وصل کنیم ، مشکلی پیش نمیاد ؟ ( با وصل کردن فقط یک دونه 4تای هم روشن میشه سیستم )

توی عکس دور اون 4 تایی کادر قرمز کشیدم.

900913
01-11-2011, 11:06
من از اول تا اینجای تاپیکت رو خوندم! شنیده بودم مین های MSI مشکل دارن! البته من هم قدیما MSI داشتم و یه روز این اتفاق افتاد براش وقتی که پاورم خراب شد و تعمیریش روگذاشتم سیستم روشن نمیشد! با زدن کلید پاور فن یک دور میچرخید و بعد از کار میافتاد سیستم خاموش میشد! بردم دو سه جایی هیچی حالیشون نشد گفتن شاید پاور زده CPU و خازنها و چیزهای Main رو سوزونده! همه میخواستن چیزاشون رو بفروشن. بعد بردم پیش یه نفر فقط کارش تعمیر بود نه فروش اون دو تا تست کرد و باطری رو در آورد جا زد و بایوس رو default کرد مین بدون هیچ چیز اضافی روشن شد بردم بستم روی سیستم کار کرد. هزینه فوتش هم 2 هزار تومان شد. یعنی کاری ساده تر از این نمیشد فقط جامپر عوض کرد.
رفتم یک پاور جدید هم خریدم دیدم دوباره مثل پاور قبلیه صدای جیلیز و پلیز میده و سیستم خاموش میشه!! با بررسی های تخصصی متوجه شدم اشکال از کابل برق ورودی پاور بوده که قطعی داشته و پاور قبلی هم سالم بوده و علکی پول بالای تعمیرش دادم!

خلاصه من تعریف Main های ASUS رو زیاد شنیدم شاید برای سیستم خودم یکی بخرم. الان هم واسه سیستم دوستم چون بودجش کمه میخوام ASRock H61M/U3S3 بگیرم میترسم مشکل پیش بیاره با وجود چینی بودنش اکثر امکانات رو داره و دوستان حرفه ای هم پیشنهاد دادن.

drim_w3
01-11-2011, 13:31
من از اول تا اینجای تاپیکت رو خوندم! شنیده بودم مین های MSI مشکل دارن! البته من هم قدیما MSI داشتم و یه روز این اتفاق افتاد براش وقتی که پاورم خراب شد و تعمیریش روگذاشتم سیستم روشن نمیشد! با زدن کلید پاور فن یک دور میچرخید و بعد از کار میافتاد سیستم خاموش میشد! بردم دو سه جایی هیچی حالیشون نشد گفتن شاید پاور زده CPU و خازنها و چیزهای Main رو سوزونده! همه میخواستن چیزاشون رو بفروشن. بعد بردم پیش یه نفر فقط کارش تعمیر بود نه فروش اون دو تا تست کرد و باطری رو در آورد جا زد و بایوس رو default کرد مین بدون هیچ چیز اضافی روشن شد بردم بستم روی سیستم کار کرد. هزینه فوتش هم 2 هزار تومان شد. یعنی کاری ساده تر از این نمیشد فقط جامپر عوض کرد.
رفتم یک پاور جدید هم خریدم دیدم دوباره مثل پاور قبلیه صدای جیلیز و پلیز میده و سیستم خاموش میشه!! با بررسی های تخصصی متوجه شدم اشکال از کابل برق ورودی پاور بوده که قطعی داشته و پاور قبلی هم سالم بوده و علکی پول بالای تعمیرش دادم!

خلاصه من تعریف Main های ASUS رو زیاد شنیدم شاید برای سیستم خودم یکی بخرم. الان هم واسه سیستم دوستم چون بودجش کمه میخوام ASRock H61M/U3S3 بگیرم میترسم مشکل پیش بیاره با وجود چینی بودنش اکثر امکانات رو داره و دوستان حرفه ای هم پیشنهاد دادن.

من که تا هفت جد بعد از خودم هم دیگه MSI نمی خرم.

کاشکی بعد از این همه جیگر خونی سیستم درست شده بود.

وقت کردی می تونی این تاپیک رو هم بخونی...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگر تهران بودم می رفتم توی ماتریکس مادربرد را پرت می کردم توی واحد فروششون و با پا لهش می کردم و بر میگشتم.

drim_w3
02-12-2011, 10:12
سلام

اگر در رمان روشن شدن، تصویر در صفحه ای که مدل مادربرد را نشون می ده گیر کنه ، باز مشکل از مادربرد هست ؟

drim_w3
02-12-2011, 10:50
سلام

اگر در رمان روشن شدن، تصویر در صفحه ای که مدل مادربرد را نشون می ده گیر کنه ، باز مشکل از مادربرد هست ؟

نیم ساعت خاموش کردم بعد درست شد.

2028
03-12-2011, 00:34
سلام عزیزان msiهمین جور هم که شما میگید ضایع نیست من یه am2+داشتم ازش سیر شدم باam3عوضش کردم مادر بورد msi870s-g46 سیپی یو 6هسته ای را جواب میده اورکلاک باشه دو تا هسته نهان راهم راه میندازه بشه 8هسته تا36گیگ رم ساپورت میکنه خلاصه مشکلش usb3که جاش هست اما نزاشتند که میشه چیپش را گذاشت وازش استفاده کرد مشکل دوستمون مادر بوردش هست اما موقع اسمبل کردن اگر الکتریسیته ساکن به مادر بورد بخوره هر مدلی که باشه غم سوز میشه