PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل این مانیتور چیست؟

lebesgue
17-09-2011, 10:25
با سلام خدمت دوستان

من یک مانیتور LCD قدیمی LG مدل L1740P (سپیدفام) دارم و چند روزی هست که چنین مشکلی پیدا کرده:

پس از مدتی که سیستم روشن باشه، تصویر مانیتور سیاه میشه، بدون اینکه مانیتور خاموش بشه یا به حالت استندبای بره. اگر مانیتور رو خاموش و بلافاصله روشن کنم، چند ثانیه ای تصویر میاد و باز سیاه میشه. اما اگه برای مدتی بیشتر (مثلاً نیم دقیقه) خاموش بذارم و بعد روشن کنم، تصویر برای مدت طولانی تری (شاید تا نیم ساعت) باقی میمونه. چند نکته قابل ذکر:

- وقتی که Brighntess مانیتور رو کمتر می کنم، کمتر این اتفاق میفته.

- مشکل از کارت گرافیک یا سایر قطعات نیست (با کارت گرافیک دیگه هم تست کردم). وقتی که تصویر سیاه میشه، حتی منوی مانیتور هم دیده نمیشه.

- از وقتی که این مشکل پیدا شده، گاهی نور مانیتور به طور خودکار زیاد و کم میشه (بدون اینکه درصد Brightness توی منوی مانیتور تغییری کنه).

این مشکل از چی میتونه باشه و آیا در این مورد اقدامی هست که من بتونم انجام بدم (بدون باز کردن مانیتور)؟

متشکرم

MR. Garcia
17-09-2011, 14:12
هه ...
دقیق منم همین مانیتور رو دارم و همین مشکل برام پیش اومده ولی راهشو پیدا نکردم !!!
Brightness رو آوردم رو 0 و الآن دارم ازش استفاده می کنم !!! :5:

lebesgue
20-09-2011, 13:17
جالبه! برای من با یک ترفند این مشکل بطور موقت حل میشه: در حین پخش یک فیلم در حالت فول اسکرین با KMPlayer، برایتنس رو روی 100 درصد میذارم و صبر می کنم چند دقیقه ای بگذره. اگر در این مدت اون اتفاق نیفته، از این به بعد تا زمانی که مانیتور و کامپیوتر روشن باشن، دیگه اون اتفاق نمیفته!

EXTREME
20-09-2011, 22:00
اگه مانیتور روی یه سیستم دیگه چک شده و همینطور بوده به نظرمن مشکل یا از نشتی خازن تو مدار معکوش کننده
خرابی ترانس های افزاینده یا از خرابی لامپ های فلورسنت هم میتونه باشه