PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عدم شناسایی فلش مموری و گوشی همراه

Sajad91
16-09-2011, 12:49
سلام دوستان مشکلی که برای من پیش اومده یه کم عجیبه روی رایانه من ویندوز 7 نصبه و تا چند روز پیش هیچ مشکلی از نظر اتصال فلش و گوشی نداشتم ولی چند روز پیش که گوشی نوکیا 5530 رو به رایانم وصل کردم با مشکل عدم شناسایی مواجه شدم و رایانه اصلا نتونست گوشی رو شناسایی کنه بعد از اون هر فلش مموری که وصل می کنم نمیشناسه و خطای usb device not recognized رو نشون میده سه تا فلش با مارک های مختلف رو امتحان کردم و همه همین پیام رو دادن بعد ویندوز رو عوض کردم ولی مشکل حل نشد با همه پرت های جلو و پشت کیس هم امتحان کردم.نکته جالب اینه که گوشی خودم رو ( n73) و پرینتر رو شناسایی می کنه همین منو گیج کرده رفتم خدمات کامپیوتر فلشمو فرمت کردم ولی بازم مشکل حل نشد. حالا موندم چیکار کنم ویندوزی که جدید نصب کردم همون نسخه قبلی بود که قبلا نصب بود به نظر شما اگه ویندوز 7 نسخه جدید بخرم و نصب کنم مشکل حل میشه؟خواهش می کنم راهنماییم کنید ممنون

Hamed DC
18-09-2011, 11:00
سلام دوستان مشکلی که برای من پیش اومده یه کم عجیبه روی رایانه من ویندوز 7 نصبه و تا چند روز پیش هیچ مشکلی از نظر اتصال فلش و گوشی نداشتم ولی چند روز پیش که گوشی نوکیا 5530 رو به رایانم وصل کردم با مشکل عدم شناسایی مواجه شدم و رایانه اصلا نتونست گوشی رو شناسایی کنه بعد از اون هر فلش مموری که وصل می کنم نمیشناسه و خطای usb device not recognized رو نشون میده سه تا فلش با مارک های مختلف رو امتحان کردم و همه همین پیام رو دادن بعد ویندوز رو عوض کردم ولی مشکل حل نشد با همه پرت های جلو و پشت کیس هم امتحان کردم.نکته جالب اینه که گوشی خودم رو ( n73) و پرینتر رو شناسایی می کنه همین منو گیج کرده رفتم خدمات کامپیوتر فلشمو فرمت کردم ولی بازم مشکل حل نشد. حالا موندم چیکار کنم ویندوزی که جدید نصب کردم همون نسخه قبلی بود که قبلا نصب بود به نظر شما اگه ویندوز 7 نسخه جدید بخرم و نصب کنم مشکل حل میشه؟خواهش می کنم راهنماییم کنید ممنون

مدل مادر برد شما چیه؟
آیا درایوهای اون از سون پشتیبانی میکنن؟
آیا شما از پنل جلوی کیس استفاده کردین و این مشکل پیش اومد یا در پورتهای پشتی هم این مشکل حادث میشه؟

Sajad91
18-09-2011, 16:38
سلام مدل مادر بوردم گیگابایته .با هر پنج پورت موجود روی کیس امتحان کردم ولی جواب نداد.قبلا بدون مشکل شناسایی می کرد ولی از یک هفته پیش این مشکل بدون علت رخ داد.جدیدترین ویندوز 7 هم خریدم و نصب کردم ولی بازم درست نشد.پرینتر و ان73 و ایکس 3 رو شناسایی می کنه ولی نوکیا 5530 و هیچ فلش مموری رو نمی شناسه.با سه تا فلش امتحان کردم.می دونم مشکل از ویندوز نیست چون با نصب ویندوز جدید باید مشکل حل می شد که نشد.فلش هم دادم بیرون فرمت کردم ولی درست نشد.واقعا گیج شدم.اگه راه حلی می دونی بهم بگو ممنون

Hamed DC
18-09-2011, 16:49
سلام مدل مادر بوردم گیگابایته .با هر پنج پورت موجود روی کیس امتحان کردم ولی جواب نداد.قبلا بدون مشکل شناسایی می کرد ولی از یک هفته پیش این مشکل بدون علت رخ داد.جدیدترین ویندوز 7 هم خریدم و نصب کردم ولی بازم درست نشد.پرینتر و ان73 و ایکس 3 رو شناسایی می کنه ولی نوکیا 5530 و هیچ فلش مموری رو نمی شناسه.با سه تا فلش امتحان کردم.می دونم مشکل از ویندوز نیست چون با نصب ویندوز جدید باید مشکل حل می شد که نشد.فلش هم دادم بیرون فرمت کردم ولی درست نشد.واقعا گیج شدم.اگه راه حلی می دونی بهم بگو ممنون

سجاد جان منظورت از پورتهای روی کیس، پورتهای پشته مادربرده یا جلوی پنل؟؟؟
مدلش چیه مادربردت؟؟؟

Sajad91
18-09-2011, 17:07
سجاد جان منظورت از پورتهای روی کیس، پورتهای پشته مادربرده یا جلوی پنل؟؟؟
مدلش چیه مادربردت؟؟؟
هر دو هم از پشت هم از پنل جلوی کیس مدل مادربوردم رو نمی دونم از کجا می شه فهمید؟

Hamed DC
18-09-2011, 17:22
هر دو هم از پشت هم از پنل جلوی کیس مدل مادربوردم رو نمی دونم از کجا می شه فهمید؟
از این نرم افزار استفاده کن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]رمز عبور فایل : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Sajad91
18-09-2011, 23:24
از این نرم افزار استفاده کن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدرمز عبور فایل : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
از برنامه ای که معرفی کردی ممنون مدل مادربردم Gigabyte Technology co .ltd Model EP31-DS3L هستش

Hamed DC
19-09-2011, 07:34
از برنامه ای که معرفی کردی ممنون مدل مادربردم Gigabyte Technology co .ltd Model EP31-DS3L هستش

شما بع احتمال زیاد قبل از نصب راه انداز چیپ مادربرد ابن وسایل ذو به usbمتل کردی.
این باعث شده که سیستم دیگه نتونه بشناستش.
از این لینک راه انداز رو دانلود و نصب کن.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
راستی سوالت در مورد فلش چی بود؟؟؟

Sajad91
19-09-2011, 12:35
شما بع احتمال زیاد قبل از نصب راه انداز چیپ مادربرد ابن وسایل ذو به usbمتل کردی.
این باعث شده که سیستم دیگه نتونه بشناستش.
از این لینک راه انداز رو دانلود و نصب کن.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدراستی سوالت در مورد فلش چی بود؟؟؟
سلام برنامه رو دانلود و نصب کردم ولی بازم درست نشد چی کار کنم؟چند دقیقه پیش فرمون (steer wheel) وصل کردم خیلی راحت شناخت .نمی دونم جرا فلش مموری رو نمی شناسه؟چی کار کنم؟

Hamed DC
19-09-2011, 12:46
سلام برنامه رو دانلود و نصب کردم ولی بازم درست نشد چی کار کنم؟چند دقیقه پیش فرمون (steer wheel) وصل کردم خیلی راحت شناخت .نمی دونم جرا فلش مموری رو نمی شناسه؟چی کار کنم؟

در حالت Safe Modeتست کردی؟
به احتمال زیاد مشکل از سیستم عامل باشه.
راستی فلشهایی که روی سیستم شما بالا نمی اد روی سیستم دیگه ای بالا میاد؟؟؟

Sajad91
19-09-2011, 13:07
در حالت Safe Modeتست کردی؟
به احتمال زیاد مشکل از سیستم عامل باشه.
راستی فلشهایی که روی سیستم شما بالا نمی اد روی سیستم دیگه ای بالا میاد؟؟؟
رو safe mode امتحان نکردم ولی می دونم مشکل از سیستم عامل نیست چون جدید ترین ورژن 7 رو خریدم ونصب کردم ولی درست نشد فلشم رو سیستم های دیگه کار می کنه بردم خدماتی کار کرد حتی فرمتش کرد تا شاید درست بشه ولی نشد

Hamed DC
19-09-2011, 13:19
رو safe mode امتحان نکردم ولی می دونم مشکل از سیستم عامل نیست چون جدید ترین ورژن 7 رو خریدم ونصب کردم ولی درست نشد فلشم رو سیستم های دیگه کار می کنه بردم خدماتی کار کرد حتی فرمتش کرد تا شاید درست بشه ولی نشد

به هر حال باید همه گزینه ها رو تست کرد.
اگر مشکل از پورت usbبود نباید وسیله دیگه ای رو هم قبول میکرد.
پس با این تفاسیر من روی ویندوز بیشتر نظرم هست.

Sajad91
19-09-2011, 13:26
من که ویندوز جدید نصب کردم دیگه چی کار می تونم درمورد ویندوز انجام بدم به نظرت کار ویروس نیست؟

Hamed DC
19-09-2011, 13:50
من که ویندوز جدید نصب کردم دیگه چی کار می تونم درمورد ویندوز انجام بدم به نظرت کار ویروس نیست؟

منظور من ویندوزی غیر از سون بود.
قبلا با XPهم این مشکل رو داشتی؟؟؟
بعید میدونم ویروس باشه.
آخه ویروسی سراغ ندارم که پورت رو غیر فعال کنه.
راستی آنتی ویروست رو نگاه کن ببین اسم اون قطعه نرفته توی لیست سیاهش یا قرنتینه اش؟؟؟

Sajad91
20-09-2011, 17:32
منظور من ویندوزی غیر از سون بود.
قبلا با XPهم این مشکل رو داشتی؟؟؟
بعید میدونم ویروس باشه.
آخه ویروسی سراغ ندارم که پورت رو غیر فعال کنه.
راستی آنتی ویروست رو نگاه کن ببین اسم اون قطعه نرفته توی لیست سیاهش یا قرنتینه اش؟؟؟
با ایکس پی مشکل نداشتم ولی مسئله اینه که چون بار اول که 7 رو نصب کردم به فوت و فنش وارد نبودم اول 7 رو نصب کردم بعد ایکس پی از اون موقع به بعد ایکس پی نمی تونم رو کامپیوترم نصب کنم مگر اینکه کل هارد رو فرمت کنم که امکانپذیر نیست

---------- Post added at 05:32 PM ---------- Previous post was at 05:28 PM ----------

اگه بازم راه حلی پیدا کردی که رو همین 7 بشه کاریش کرد ممنون می شم بهم بگی

Hamed DC
20-09-2011, 18:04
با ایکس پی مشکل نداشتم ولی مسئله اینه که چون بار اول که 7 رو نصب کردم به فوت و فنش وارد نبودم اول 7 رو نصب کردم بعد ایکس پی از اون موقع به بعد ایکس پی نمی تونم رو کامپیوترم نصب کنم مگر اینکه کل هارد رو فرمت کنم که امکانپذیر نیست

---------- Post added at 05:32 PM ---------- Previous post was at 05:28 PM ----------

اگه بازم راه حلی پیدا کردی که رو همین 7 بشه کاریش کرد ممنون می شم بهم بگی

با چه پیغامی هنگام نصب XPروبرو میشی؟
بهت اجازه فرمت درایو رو نمیده؟
آکتیو پارتیشن رو چک کردی؟

Sajad91
30-09-2011, 01:04
ویندوز xp نصب میشه ولی بعد از نصب وقتی صفحه ویندوز بالا میاد پبام میده که یک مشکل وجود داره و پیشنهاد میده به سایت مایکروسافت وصل شه و فقط دو تا گزینه send وdont send داره همین بعد دیگه ویندوز اصلا کار نمی کنه البته خودم تمایلی به نصب ایکس پی ندارم .می خوام رو همین 7 مشکل حل بشه.

Hamed DC
30-09-2011, 11:45
راستی چرا نمیتونی هارد رو فرمت کنی؟؟؟

Sajad91
03-10-2011, 09:43
چون نزدیک 50 گیگ اطلاعات مهم روش دارم.می دونی چیه از وقتی با 7 کار می کنم از ایکس پی دیگه خوشم نمی یاد .اخه این دیگه چه ایرادیه همه چیز رو می شناسه جز فلش مموری ؟

Hamed DC
03-10-2011, 14:54
راستی درایو چیپ مادربرد برای ویندوز سون رو نصب کردی؟؟؟
کلا اگه میتونی یه بار ویندوز رو آپدیت کن.
برای بار اول 120مگ هستش.