PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تازه گی مشکل فاصله با مخابرات پیدا کردم oO . لطفا کمک کنید

penta2
15-09-2011, 19:49
سلام به همه اساتید محترم

اقا حدوده 2 هفته هست که نت من به کل داغون شده از پارس انلاین سرویس میگیرمو حالا زنگ میزنم میگن نویز

رو خطتونه مشکل از کابل داخلیتونه منم رفتم از سر خط تا اتاقم رو کابل ضد نویز یا همون روکش دار آلومینیومی

کشیدم ولی هیچ تغییری نکرد . یک اسپلیتر جدید گرفتم که شاید درست بشه ولی بازم تغییری نکرد دوباره تماس

گرفتم میگه فاصله منزلتون تا مخابرات زیاده حالا اینو راست میگه چون :

Downstream Upstream
SNR Margin (dB): 5.6 17.0
Attenuation (dB): 63.5 31.5
Output Power (dBm): 15.4 12.3
Attainable Rate (Kbps): 992 736
Rate (Kbps): 928 256

رو 63.5 .حالا من نمیدونم چرا قبلا سرعتم خیلی عالی بود یعنی با سرویس 512kb/s کمه کم 250 سرعت دانلود

داشتم ولی حالا مشکل فاصله با مخابرات رو پیدا کردم:18: . نیمدون فقط یک راه برام باقی مونده اینه که یا خط

جدید ثبت نام کنم و نت رو انتقال بدم رو اون . حالا به نظر شما این کارو بکنم درست میشه ؟ یا شرکت میتونه نویز

بندازه رو خط سرعت دانلود رو بیاره پایین ؟. چون الان سرویس 1mg/b گرفتم سرعتش زیره 50 هست دیگه

نمیدونم چی کار کنم هر کاری کردم جواب نداده .

اگه میشه یه کمکی بکنید .

arashsard
15-09-2011, 20:29
داداش خط جدیدم بگیری شاید بدتر بشه.شما هیچ کاری نمیتونی بکنی مگه اینکه خط روی فیبر نوری بتونی گیر بیاری

penta2
15-09-2011, 21:21
منظورت از خط فیبر نوری چیه ؟
یعنی نت رو رو فیبر نوری انتقال بدم ؟

AmirF3
15-09-2011, 23:58
فیبر نوری که اصلا adsl روش وصل نمیشه!!! برادر اگه خواستی خط جدید بخری حتما تو مخابرات طی کن که مسی باشه و فیبر نوری نباشه چون هیچ کاری نمیشه کردش. البته من نمیدونم که با خط جدید مشکل شما حل میشه یا نه. این رو فقط گفتم که اگه خواستی بگیری مسی بگیری :D

IvIoI-IsEn
16-09-2011, 11:23
حدوده 2 هفته هست که نت من به کل داغون شده از پارس انلاین سرویس میگیرم

ایا لینک adsl شما همیشه ثابت هست ؟ یا نه ثابت نمی مونه ؟ اگه ثابت نمی مونه چه زمانی این مشکل رو بیشتر دارید ؟

از یک سایت پینگ بگیرید ببینید اصلا پینگ شما بالا پایین میشه یا در همه موارد ثابته

زنگ میزنم میگن نویز رو خطتونه مشکل از کابل داخلیتونه

هیچ تغییری نکرد

دوباره تماس گرفتم میگه فاصله منزلتون تا مخابرات زیاده حالا اینو راست میگه

شما تماس گرفتید و از اونجا به شما گفتن نویز رو خط شما هست ؟ اخه چجور ؟
از کجا اینقدر مطمئن گفتن که مشکل از فاصله شما با مخابراته ؟
اصلا کسی اومده خط شما رو چک کنه ؟

با سرویس 512kb/s کمه کم 250 سرعت دانلود داشتم ولی حالا مشکل فاصله با مخابرات رو پیدا کردم

من خودم از پارس انلاین اینترنت 128 سه ما هه با 7.5 گیگ محدوده گرفتم 36000 تومن و تا همین الان که دانلود میکنم هیچ مشکلی با هاش ندارم و سرعت دانلودم هم بین 140 تا 160 تو روز متغیره و واقعا سرعت باز کردن سایتش بالاست

الان سرویس 1mg/b گرفتم سرعتش زیره 50 هست دیگه نمیدونم چی کار کنم هر کاری کردم جواب نداده

میتونی به جای سرویس 1 مگ همون 128 بگیری ؟ شاید سرعت نتت رفت بالا ؟ :31:

arashsard
16-09-2011, 12:22
منظورت از خط فیبر نوری چیه ؟
یعنی نت رو رو فیبر نوری انتقال بدم ؟

باید از مرکز مخابراتیتون بپرسی روو فیبر انتقال میدن یا نه.

---------- Post added at 01:22 PM ---------- Previous post was at 01:20 PM ----------

فیبر نوری که اصلا adsl روش وصل نمیشه!!! برادر اگه خواستی خط جدید بخری حتما تو مخابرات طی کن که مسی باشه و فیبر نوری نباشه چون هیچ کاری نمیشه کردش. البته من نمیدونم که با خط جدید مشکل شما حل میشه یا نه. این رو فقط گفتم که اگه خواستی بگیری مسی بگیری :D

من الان خودم ADSL ام روو فیبره نوری هست.شرکت مخابرات روو فیبر ADSL میده.حداقل توو شیراز که اینجوری هست.حالا ولایت شما تکنولوژی نیومده نمیدونم.

penta2
17-09-2011, 01:39
یک/ ایا لینک adsl شما همیشه ثابت هست ؟ یا نه ثابت نمی مونه ؟ اگه ثابت نمی مونه چه زمانی این مشکل رو بیشتر دارید ؟

دو /از یک سایت پینگ بگیرید ببینید اصلا پینگ شما بالا پایین میشه یا در همه موارد ثابته

سه / شما تماس گرفتید و از اونجا به شما گفتن نویز رو خط شما هست ؟ اخه چجور ؟
از کجا اینقدر مطمئن گفتن که مشکل از فاصله شما با مخابراته ؟
اصلا کسی اومده خط شما رو چک کنه ؟

یک / اره . چراغ لینک خیلی طول میکشه تا ثابت بشه .ثابت میمونه .

دو/ پینگ ثابت نیست بالا پایین زیاد داره :

Reply from 209.85.147.147: bytes=32 time=484ms TTL=45
Reply from 209.85.147.147: bytes=32 time=443ms TTL=45
Reply from 209.85.147.147: bytes=32 time=436ms TTL=45
Reply from 209.85.147.147: bytes=32 time=431ms TTL=45
Reply from 209.85.147.147: bytes=32 time=450ms TTL=45
Reply from 209.85.147.147: bytes=32 time=462ms TTL=45
Reply from 209.85.147.147: bytes=32 time=455ms TTL=45
Reply from 209.85.147.147: bytes=32 time=454ms TTL=45
Reply from 209.85.147.147: bytes=32 time=493ms TTL=45

سه/ اره .اینجا رو خودم مطئنم که مشکل از فاصله هست چون :
Downstream Upstream
Attenuation (dB): 63.5 31.5

63.5 دیگه اخرشه

ولی نمی دونم چرا. قبلا خوب بود تازه رفته بالا

به نظر شما مشکل از کابل برگردون نیستش یعنی اگه کابل برگردون کنن اینطوری نمیشه ؟

و . بابا اینا اصلا پیگیری نمی کنن . انقدر زنگ زدم تا به اینا فهموندم که سرویس 1 مگ سرعتش نباید زیره 100 بشه شب که میشه سرعت میاد 10

IvIoI-IsEn
17-09-2011, 11:37
این هم اطلاعات من

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در ضمن مرکز مخابرات ما شهید دستغیب شیراز هست که فاصله خونمون تا مخابرات تقریبا 100 متره :20:
(پهنا باندم که رو 2 مگ باز هست من 128 سه ماهه گرفته بودم)

خوب 2 تا چیز این وسط اول هست :

SNR (نسبت سیگنال به نویز) :

با تقسیم مقدار سیگنال بر مقدار نویز به دست میاد و شما نیاز به SNR بالا برای اتصال پایدار دارید به طور کلی مقدار بالا تر نسبت سیگنال به نویز باعث اشتباهات کمتر میشه

6bB. یا پایینتر = بده و قطعی مکرر رو می تونه به دنبال داشته باشه
7dB-10dB. = بد نیست اما خوب هم نیست
11dB-20dB. = خوبه و میتونه همراه با مشکلات کم و یا بدون قطعی باشه
20dB-28dB. = عالی
29dB. یا بالاتر= خیلی عالی

Line Attenuation

از دست دادن سیگنال در طول فاصله هست که فقط به فاصله وابسته نیست و به جنس کابل هم بستگی داره و اینکه این کابل به چند قسمت و در انتها به چند خروجی وصل شده

20bB. , و پایینتر = خیلی عالی
20dB-30dB. = عالی
30dB-40dB. = خیلی خوب
40dB-50dB. = خوب
50dB-60dB. = ضعیف هست و شما رو با مشکل ار تباط رو برو میکنه
60dB. و بالاتر = بد هست و شما رو با مشکل در ارتباط روبرو میکنه

این پست رو از یه جا پیدا کردم :20:

سلام

من چند ساله از شرکت های مختلف سرویس داشتم.
آخرین شون هم شاتل / صبانت بودن که بدلیل پورت شیر از اون ها استفاده می کردم تا سرعت دانلود بالا باشه.
در این مدت در شاتل سرعت دانلود من از 50 بالاتر نمی رفت و قطعی هم زیاد بود فکر می کردم از شیر بودن خط هست.
ولی یه مدت قطعی خط من دیگه بالا رفت و کفرم به شدت در آمد و چند هفته ای پیگیر جریان شدم تا اوضاع درست بشه و درست هم شد ! الان حدود یک ماهه که یک ثانیه قطعی هم نداشتم و سرعت دانلود من در شاتل در ساعات عادی روزانه تا 210 کیلوبایت بر ثانیه هم رسیده و واقعا از همه چیز راضی هستم الان !!!!!!!!!

حالا می خوام این مطلب رو به دوستان بگم تا شاید به کار اونها هم بیاد.

مشکل ما اینجا بود که سیگنال ADSL به دلیل نویز شبکه داخلی کم می شد و باعث کند شدن خط و قطعی و ... می شد.
اما چطور مشکل رو رفع کنیم ؟
توی منزل وارد تنظیمات مودم بشید ، برای مودم من در 192.168.1.1 در قسمت status نویز و سیگنال خط رو میگه، قبلا برای من :
SNR Margin : 6 بود ( همون سیگنال )
Line Attenuation :58 ( نویز ) 58 بود.
اگه مودم تون موارد فوق رو نشون نمیده زنگ بزنید به پشتیبانی ADSL می تونه نویز و سیگنال رو بگه بهتون.
نویز 58 بالایه اما خوب مربوط به مخابراته و کاریش نمی شه کرد.
اگه سیگنال شما بالای 12 هست که یعنی سیگنال کافی رو دارین. هرچه بیشتر باشه بهتر است. درواقع باید Max rate که مودم نشون میده به Data rate برسه یا از اون بیشتر باشه.

خلاصه اومدیم مودم رو دم در حیاط مستقیم وصل کردیم به خط و وضعیت رو چک کردیم ، سیگنال دم در به 14 رسید.

دیگه رفتیم سیم مفتولی + لوله خرطومی گرفتیم و از دم در حیاط تا اتاق مستقیم خط رو آوردیم تو اسپلیتر ، بعد اسپلیتر هم به هر یک از تلفن های موجود در خانه کابل مستقیم از زیر فرش رد کردیم و شبکه داخلی رو اصلا استفاده نکردیم.

با این کار الان 1 ماه هست که 100% راضی هستم از سرویس دهنده شاتل ! در صورتیکه قبلا کلی سر و کله زده بودم باهاشون و قصد تعویض ISP رو داشتم.

این رو نوشتم شاید به کار شما هم بیاد.

ولی در کل باز این همیشه مشکل رو بر طرف نمیکنه چون خیلی های دیگه هم باز با این کابل کشی مشکلشون بر طرف نشده این برمیگرده به مشکل از بیرون از خونه که اون دیگه با مخابرات و شرکت isp هست ولی اگه بر اثر کابل بر گردون و بقیه این موارد برا شما این مشکل به وجود او مده باشه فکر کنم که خود مخابرات وظیفه داره که مشکل شما رو بررسی کنه و کابل شما رو از بیرون خونه مشکلشو حل کنه همچنین به سرویسی که ای اس پی به شما داده هم توجه کنید که شما 1 مگ خریدید و همون پهنا باند 1 مگ رو تو مودم برا شما زده (واسه من که 2 مگ پهنا باز هست این رو هم در نظر بگیرید:20:) شاید هم اصلا مشکل از مودم باشه من خودم قبلا از dlink استفاده میکردم ولی بعد از مدتی اینترنت مشکل پیدا کرد گفتن که شما مودم
DGN1000 (شکل پایین) رو بگیر که گرفتم ولی الان پشیمونم چون اونموقه مشکل از اینترنت بود نه از مودم و هر دو مودمو که الان امتحان میکنم دقیقا یک سرعت رو داره

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sei_pm
17-09-2011, 14:46
اگر شما از Attenuation مطمئن هستید که در گذشته خوب بوده و به تازگی افزایش داشته و با چک کردن مودم در سر خط هم فرقی نمیکنه مطمئن باشید مشکل شما از پورتی هست که در مرکز سرویس ازش میگیرید.
یک امتحان کنید ابتدا مودم رو از خط جدا کنید کنید گوشی تلفن رو بردارید و خط رو اشغال کنید گوشی رو نگذارید و مودم رو به خط وصل کنید اعداد رو دوباره نگاه کنید.

penta2
17-09-2011, 14:50
سلام
خیلی ممنون که پیگیری میکند.

من 2تا مودم دارم یکی Talent و TP-Link 8811 جوفتش رو تست کردن مقدار نویز اصلا تغییر نکرد .

حالا امروز رفتم یک خط ثبت نام کردم گفتم که مسی بزنند . حالا خداکنه درست بشه وگرنه دیگه بیخیال اینترنت میشم سرعت 10kb/s به چه درد میخوره .