PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نظرات کلی افراد درباره ی آنتی ویروسها

Sinagood
25-03-2005, 07:20
این تاپیک رو برای دلیل آوردن بر سر بهترین آنتی ویروس میذاریم و همه باید برای نظرشون دلیل بیارن .این تاپیک برای اینه که هر کسی تو این انجمن نیاد و تاپیک بهترین آنتی ویروس بسازه

اگر خواستید هم میوتانید استیکی کنید

نظرات [کلی] خودم با یک بررسی کامل

آنتی ویروس چیه؟؟؟

آنتی ویروس برای برنامه ای برای جلوگیری از ویروسها است (هنر نکنم اینو ادیسون هم 200 سال پیش میدونست)

هدف اصلی : پاک کردن ویروس و تروجانها
مشکل اصلی : پایین آوردن سرعت سیستم

انتخاب آنتی ویروس تا حد بسیاری سلیقه ای است و دلیل نمیشه که من از یه آنتی ویروس راضی بودم بهترین باشه

برا کسایی که مشکلی با سرعت دارند

من خودم اینها رو تست کردم و از همه راضی بودم

McAfee, Norton 2005, Bitdefender, Kaspersky, Panda, PC-Cillin, Symantec, F-secure, NOD32, Dr.Web

پس از چی راضی نبودم؟؟؟؟ هیچی. چرا؟؟ سیستم من قوی هست و هیچ کدوم سرعت سیستم رو زیاد کم نکرد و همشون هم با ویروسهایی تست کردم و خوب بودند

حالا تست رو سیستم ضعیف تر با رم 256 مگ و سی پی یو 900 پنتیوم سه

مکافی خوب بود و یه تروجان رو هم گرفت که زو ن آلارم و اسپای سویپر نفهمیدن
نورتون رم رو کم کرد اما اختلاف سرعت زیادی نبود
بیت دیفندر تست نشد
کاسپرسکی تست نشد
پاندا هم خیلی راحت با سیستم کنار اومد و ناجی کامپیوتر هم شد
پی سی سیلین یه کم سنگین تر از مکافی بود اما من به شما پیشنهاد میکنم که برا یک بار هم که شده امکانات عالی پی سی سیلین رو ببینید
سیمانتک رو تست نکردم
اما دو تا آنتی ویروس تند NOD32 , Dr.Web که برای سیستم هایی با رم 128 و سی پی یوهای 500 به پایین ولقعا به کار میان

البته توی دفاتر دیدم سیمانتک آنتی ویروس روی سیستم 400 نصب شه و سرعت کم نکنه

آنتی ویروس NOD32 سریعتر سرچ کرد و در سی دی شگرد چیزهایی پیدا میکرد که همه پیدا نکردند. منو کاملا شگفت زده کرد

آیا با خود فکر کردید که چرا این قدر سر آنتی ویروس حساس هستید و تا قویترین رو پیدا نکنید دست بر نمیدارید؟ آیا انتظار دارید که از 120000 ویروس ساخته شده جدیدترین به شما حمله کنه؟؟ این حرفا برای کسانی هست که آنتی ویروس رو برای شبکه ی small business استفاده میکنند
نورتون و مکافی با ویندوز هماهنگ ترند و همچنین گروه بزرگ تری برای پیدا کردن ویروس و آپدیت دارن اما دلیل نمیشه که همه ی ویروس ها رو بشناسن. این دو شرکت از همه تندتر ویروسهای جدید رو کشف میکنند و کاملا روش بررسی میکنند (مثل کاسپرسپی باسشون پیش نمیاد که یه سورس اشتباه برا آنتی ویروس داده باشن و به عنوان ویروس شناخته شه و در ورژن جدید تعداد ویروسها ی شنافته شده کم شه) سیمانتک در طول دو ساعت پس از دان شدن سرور مایکروسافت بلستر رو شناسایی کرد. اما مکافی و پاندا نتونستن و این کاملا به دلیل ساپورت سیمانتک و مایکروسافت از همدیگر هست و بزرگی گروه سیمانتک رو نشون میده. اما ما اینجا نشستیم و میگیم نورتون کم دیتکت میکنه و ما کاسپراسکی میخوایم (نمیگم بده) پس چجوری شد؟ هر شرکتی یه سری مشکلات داخلی داره
چند وقت پیش مهران جان گفت که نورتون jeefo رو نمیشناخت اما اون ویروس جدید نیست که نشناسه و همچنین مشکل کسپرسکی و شرنویل هم میبینید. ولی آدم اینفدر بدشانس نیست که همون همون ویروس رو بگیره

من چیزی رو پیشنهاد نمیکنم اما یادتون باشه که این شرکت های کوچک تر امکانات خوبی فراهم کردند و بعید نیست بعدا برا خودشون یک Pandasoftware و Trend Micro و Symantec و McAfee بزنند

انتخاب آنتی ویروس زوری نیست. من انتخاب آنتی ویروس رو به خود شما می سپارم

با تشکر از
McAfee, Norton 2005, Bitdefender, Kaspersky, Panda, PC-Cillin, Symantec, F-secure, NOD32, Dr.Web که برنامه ها شون کرک شده اند و من در اختیار دارم :lol:

Mohammad
25-03-2005, 07:40
آقا سینا نمیشه بیخیال شی؟
من یکی از بس در مورد آنتی ویروس صحبت کردیم هر شب خواب آنتی ویروس میبینم :arrow:

Sinagood
25-03-2005, 07:53
میخوام از این سوالات پراکنده جلوگیری شه مثل همین چیزی که [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پیش اومد نشه

کاوه
25-03-2005, 07:54
با تشكر از آقا سيناي خوب
به همه دوستان عزيز پيشنهاد ميكنم براي انتخاب يك آنتي ويروس خوب از نظر كارشناسان خبره هم استفاده كنند .
اينهم یک لينك : ( حتما سر بزنید زیاد وقتتان را نمیگیرد.)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بنده خودم بر اساس این سایت بیت دیفندر انتخاب کرده و تا بحال استفاده میکنم . به هر کدام از دوستانم هم که معرفی کرده ام برایم دعا میکنند . بروز رسانیش عالیه . شناسائی و کشت و کشتارش حرف نداره . سرعت را پائین نمیاره . رم زیادی اشغال نمیکنه .و.....
پیشنهاد میکنم برای یکبار هم که شده ازش استفاده کنید .
این فقط یک پیشنهاد دوستانه است و بس !!!
یا حق

Ali_k
25-03-2005, 07:58
من اول نظرم mcafee بود ولی بعد مه دیدم سخت اپدیت میشه و به مشکلاتشم نمی ارزه
kaspersky را انتخاب کردم که واقها خیلی توپه و هر وقت هم بخوای اپدیت میشهو بعد از این نظرم روی DRWEB است چون هم کم حجمه هم من موقعی که میخواستم یه کرک از سایت بگیرم بلافاصله تروجانی که از اون سایت میخواست وارد کامپیوترم بشه را شناخت ولی بقیه ی انتی ویروسا اینجوری نیستند
دکتر وب یه مشکلی داره و اونم طریقه ی کرک کردنش است.
موفق باشید.

Navid
25-03-2005, 11:27
منم خيلي از آنتي ويروس ها رو تست كردم ! تقريبا 80 % رو ! حتي به نام و نشون ها رو !
mcafee خوبه ولي آپديت شدنش با خداس ! نورتون سرعت رو مياره پايين ! كاسپراسكاي كرك شدنش كمي سخته ! دكتر وب خوبه ولي در شناسايي ضعيفه ! پاندا هم خيلي از ويروس ها رو نمي تونه از فايل اصلي پاك كنه يعني كل فايل رو پاك مي كنه ! و ... در حال حاضر من بيت ديفندر رو پيشنهاد مي كنم چون خيلي راحت رجيستر مي شه وسرعت هم پايين نمي ياره و خيلي راحت هم آپديت ميشه ! قيافه و رنگش هم كه عاليه !
:wink:

mohammad2006
25-03-2005, 13:02
من با چند تا انتي ويروس كار كردم
Avast Professional خوب كار ميكنه سرعت رو هم پايين نمي ياره.

ctxmonitor123
25-03-2005, 14:07
navid_kashani,
pc-cillin هم همینجور هست وهم سرعت رو ÷ایین نمی یاره
وای دیگه در مورد آنتی ویروس بجث نکنیم
چون 100% سلیقهای هست
همه آنتی ویروسها وظیفه شان رو خوب انجام می دن
:wink:

ctxmonitor123
25-03-2005, 14:09
راستی زمان ادیسون 200 سال ÷یش نبوده
اگر هم بوده ویروس نبوده
پ.ن کامپیوتر نبوده

Sinagood
25-03-2005, 21:39
ای بابا شوخی کردم

من هم پی سی سیلین رو آزمایش کردم خیلی عالیه اما یک کمی سنگین تر از بیت دیفندره

مکافی هم عالیه اما یه مشکل داره که اون هم {آپدیت} هست

lahijan
27-03-2005, 08:24
بهترين آنتي ويروس حال حاضر چيه :P

Sinagood
27-03-2005, 10:10
این تاپیک رو درست کردم که چنین سوالی نکنین

آنتی ویروس کاملا سلیقه ای نیست اما به سلیقه ربط داره
بستگی به مصرف شما داره. برا محل کار یا خانه یا برای سرور و اگر برای مصرف خانگی هست برای کامپیوتر قوی یا ضعیف که برای کار یا بازی و یا غیره هست

این تاپیک به شما کمک میکنه که از تجربه ی بقیه استفاده کنی و بهترین رو برای خودت انتخاب کنی

mohammad hamed
27-03-2005, 17:56
ما كه ههنوز هم ميگيم NORTON ANTIVIRUS 2005 :) :D :D

Navid
27-03-2005, 18:29
اقا لطفا اينجا فقط با دليل صحبت كنيد !

S@eid
27-03-2005, 21:12
منم اولش فقط می گفتم مکافی 2005و بس.اما وقتی بیت دیفندرو دانلود کردم،دلمو برد :oops: :lol:

moslem.b
27-03-2005, 21:53
مكافي توپه توپه ولي من با 2004 كه كار مي كردم اگه ويروس مي گرفت از كار مي افتاد ولي با 2005 مشكلي ندارم

در ضمن من به دارندگان مكافي توصيه مي كنم كه يه نورتون هميشه داشته باشن محض احتياط

Mehdi_Best
28-03-2005, 14:54
سلام
من خودم از طرفداران پرو پا قرص مك آفي بودم. الان هم مي گم جزو 2-3 تاي اول تو آنتي ويروس هست
اما وقتي تمام تاپيك هاي مربوط به آنتي ويروس رو مطالعه كردم به اين نتيجه رسيدم كه كاسپرسكي بهترين و قوي ترين آنتي ويروس هست. هم تعداد ويروس هايي كه مي شناسه خيلي زياده و هم آپديت هاش خيلي راحت و هر 3 ساعت 1 بار هست. البته خيلي مزاياي ديگه اي داره كه بهتره به تاپيك هاي مربوطه مراجعه كنيد. بعد از كاسپرسكي هم بيت ديفندر و مك آفي رو بهتر مي دونم از بقيه. البته به نظر من مك آفي حتي از كاسپرسكي كمتر سرعت رو كم مي كنه. حداقل در مورد 2-3 كامپيوتري كه من روشون امتحان كردم كه اينطور بوده. در ضمن من 5-6 آنتي ويروس رو خودم چك كردم . با اين كه نمي دونم چرا از نورتون خوشم نمي آد اما اينطور كه مي گن سرعت رو پايين مي آره به نظر من نبود و خيلي سرعت رو كم نمي كرد. . البته ممكنه به رم و سي پي يو دستگاه مربوط باشه. راستي در مورد مك آفي هم اينهايي كه مي گن آپديت نمي شه من خودم مك آفي اينترپرايس 8 رو داشتم و استفاده مي كردم و مك آفي پروفشنال 9 رو نصب نكرده بودم اما فكر كنم اينترپرايس بهتر هست و در ضمن اصلا مشكل آپديت نداره و هم خيلي راحت آپديت مي شه و هم اين كه مي تونيد آپديت هاشو ذخيره كنيد روي هارد و هر موقع كه ويندوز رو دوباره نصب مي كنيد و يا روي دستگاهي كه به اينترنت وصل نيست مك آفي رو نصب مي كنيد اون آپديت رو اضافه كنيد. ولي خب در مقابل آپديتهاي 50-60 كيلوبايتي كاسپرسكي يا بيت ديفندر خب آپديت هاي 6 مگي مك آفي يك مقدار مشكله با خط هاي ايران. ولي من خودم تو محل كارم كه سرعت بسيار بالاست خيلي راحت در عرض چند ثانيه دانلود مي كردم و روي سي دي رايت مي كردم و در خانه كه سرعت پايين بود از همون استفاده مي كردم. اما در مجموع و با در نظر گرفتن جميع جهات فقط كاسپرسكي پرو زندگيه.

ctxmonitor123
28-03-2005, 19:58
این کاسپرسکی فایروال هم داره یا نه و آپدیت هم میشه؟

Navid
28-03-2005, 20:08
آپدیت هم میشه؟

:roll: پس اين بنده خدا نيم ساعته چي ميگه ؟!

...و هم آپديت هاش خيلي راحت و هر 3 ساعت 1 بار هست...

Mehdi_Best
29-03-2005, 06:37
فايروال هم داره. اما فايروالش جداست و تو آنتي ويروسش نيست. البته در مورد فايروال به نظر من و بيشتر دوستان زون آلارم پرو بهترينه. خيلي هم راحت رجيستر مي شه.
در مورد آپديت كاسپرسكي هم همونطور كه نويد جان نوشته من كه 2 ساعت همينو توضيح دادم كه. خودش خيلي راحت آپديت مي شه. يعني به طور پيش فرض هر 3 ساعت 1 بار آپديت مي شه كه مي شه ساعتشو تغيير داد. در ضمن مي شه از روي سايتش آپديتش رو دانلود كرده و هر موقع كه خواستي به طور دستي آپديت كني.

Sinagood
29-03-2005, 18:10
کسی میدونه که پی سی سیلین و پاندا چجوری کرک میشن که آپدیت هم میشن؟؟؟
کسی میتونه کرکشونو بده؟

Haj-Mahdi
30-03-2005, 13:07
من هم كاسپرسكي را امتحان كردم حرف ندارد دست از نورتون و مكافي و بيت دفندر و... كشيدم و با كاسپرسكي كار مي كنم.واقعا" 25 نشان 100در 100 از سازمان جهاني انتي ويروس حقش بوده و لياقت گرفتنش را داشته.

mohammad hamed
30-03-2005, 17:26
پس يعني همه به خاطر پايين اوردن سرعت را Norton 2005قبول نداريد :? (ابته زياد هم سرعت را پايين نمي اورد :wink: )

Cracki
30-03-2005, 20:46
تجربه شخصی من میگه هر برنامه ای که با Microsoft همکاری کنه باید بزاریش کنار وگرنه یک کلاه بزرگ سرت رفته

Norton فقط بخاطر سرعت نیست که اکثرا گذاشتن کنار بلکه یکی از عیبای خیلی بزرگی که داره داشتن آپدیت های سنگینه و تشخیص ندادن خیلی از ویروسها و تروجانها

در ضمن شما یکم بیشتر تو انجمن میگشتید بیشتر اطلاعات گیرتون میومد

منم فقط با Kaspersky موافقم

farhad_7joon
05-04-2005, 04:30
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mehdi_Best
05-04-2005, 07:25
سلام
در مورد نورتون و كلا آنتي ويروس ها بحث زياد انجام شده.
اما فقط به خاطر سرعت نيست كه نورتون رو انتخاب نمي كنيم بلكه به خاطر اينكه ويروس هاي كمتري رو مي شناسه و آپديت هاش سنگينه و دلايل ديگه كه در تاپيك هاي مربوطه همه گفته شده
نورتون فقط اسم در كرده. البته اون هم به نظر من در بين كاربران عادي اسم دركرده وگرنه در بين كاربران حرفه اي آنتي ويروس هاي كاردرست مثل همين كاسپرسكي بيشتر اعتبار و ارزش داره.
مثل اين كه در بين مردم عادي از نظر سيستم هاي صوتي فرضا سوني و پاناسونيك معروف ترن اما كساني كه سيستم باز و حرفه اي هستند مي دونن كه مثلا مارك هاي خيلي بهتري مثل سن سويي و ديتون و ويكتور و ناكامي چي و كنوود و پايونير و تكنيكس و ... هم هست كه شايد بيشتر مردم اصلا اسم خيلي هاشونو نشنيده باشن. پس به اسم در كردن يك محصول نبايد توجه داشت
بلكه عملكرد اون مهمه