PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک کمک ممشکلp8z68v-proبا نصب ویندوزxp

ratban
13-09-2011, 14:21
در هنگام تصب xp صفحه آبی می آید با آپدیت بایوس نیز رفغ نشد >2)کسی می دونه چه طوری می شه از ssd 18.7gigکه روی چیپ این مادربورد هست استفاده کرد جایی خونده بودم حتما باید یه ssdروسیستم باشه تا بتونی ازش استفاده کنی تو تنظیمات هم raid رو فعال کردم صفحه آبی اود

jafarian
13-09-2011, 15:25
برای مورد اولتون باید ازویندوز xp sata supports استفاده کنید و برای مورد دوم هم ازهارد ssd میتونید استفاده کنید:20:

EXTREME
13-09-2011, 20:56
در هنگام تصب xp صفحه آبی می آید با آپدیت بایوس نیز رفغ نشد >2)کسی می دونه چه طوری می شه از ssd 18.7gigکه روی چیپ این مادربورد هست استفاده کرد جایی خونده بودم حتما باید یه ssdروسیستم باشه تا بتونی ازش استفاده کنی تو تنظیمات هم raid رو فعال کردم صفحه آبی اود
برای نصب ویندوز xp حالت هارد رو در حالت معمولی بزارید رو ata
برای رید کردن هم باید درایور رید رو فلاپی حتما بریزید تا پاراتیشن ها در حالت رید شناخته بشه

ratban
16-09-2011, 10:45
اگه میشه یه کم بیشتر توضیح بدید چون من از ویندوز ساتا ساپورت هم استفاده کردم و تنظیمات هم تو حالت دیفالت بود2-دوست عزیز شما هم اگه می شه واضح تر توضیح بدید یعنی چی درایو راید رو فلاپی بریز تا پارتیشن ها رو تو حالت راید بشناسه

vegas
16-09-2011, 11:13
مادربرد رو با چه قیمتی گرفتید ؟
این مادربرد ssd اینترنال نداره ...

ratban
16-09-2011, 12:54
290خریدم 2ماه پیش مگه تو تبلغاتش ننوشته رو چیپz68یهssd 20gigهستش تو رو خدا اساتید جواب بدید.برا نصبxpصفحه آبی میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟

ratban
16-09-2011, 23:19
:19:بابا یه راهنمایی چیزی کسی نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:19::19:

MITAJOON
17-09-2011, 01:28
نه آقا ssd سر خود نداره!!!میتونه از کش ssd استفاده کنه و سرعت بازخوانی اطلاعات hdd رو بیشتر کنه!من همین مین رو دارم.مین خوبیه.ویندوز هفت روشه! رم هاتو جاشونو عوض کن و حتی المقدور با رم های دیگه جابجا کن ببین مشکلت برطرف میشه؟بایوسی که آپدیت کردی الان باید ورژنش 0606 باشه!درسته؟

ratban
17-09-2011, 12:49
ممنون [/URL][URL="[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"]MITAJOON ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])که لا اقل تو جواب ما رو دادی آره بایوس 06060هست رم ها رو هم جا بجا کردم راستش موقعیxpنصب می کنم موقغی که باید هارد رو برای نصب برنامه هاش شناسایی کنه مشکل پیدا می کنه و صفحه آبی میاد در واقع هارد رو شناسایی نمی کنه مشخصات سیستم من:min:asus p8z68v-pro cpu:intell 2500k ram:2*2 1600cl8 crucial balistix hdd:western caviar blu 64m 1tra power:thermaltak 600w

MITAJOON
17-09-2011, 21:18
شما تو بایوس مین گزینه های ساتا رو فعال کردین؟ضمنا ً پورت ساتا رو به سوکت های آبی آسمانی وصل کنید!اگه درست خاطرم باشه درگاه 3 و 4 بودن!اگه به اون آبی پر رنگه وصل کنید نمیشناستش!!!منم مبتدی ام!با استفاده از اهنمایی های برو بکس همینجا سیستممو جمع کردم و مشکلاتشو برطرف کردم،منتهی اینا تجربه هاییه که تو همین مدت از سیس خودم بدست آوردم!اگه همه این موارد میزونه،پیشنهاد میکنم یه ویندوز 7 هم نصب کن ببین نتیجه اون چی میشه،اینکه موقع نصب ایکس پی هارد رو نمیشناسه رو من در نصب ایکس پی بروی لپتاپ تجربه کرده بودم که با گرفتن یه ایکس پی ساتا ساپورت مشکل حل شد،ولی گویا شما ایکس پیتون ساتا ساپورت هست!!!سیستم منم مثل سیستم خودتونه.بایوس رو حتما ً چک کنید تا پورتای ساتا فعال باشه!

ratban
17-09-2011, 22:09
با تشکر از دوست عزیزم MITAJOONکه دلسودازانه داره کمکم میکنه
1)ویندوز سون بدون هیچ مشکلی نصب می شه2)کابل ساتا هم تو پورت آبی آسمونی زدم ولی منظورت از اینکه میگی ساتا در تنظیمات بایوس فعال باشه چیه؟؟؟تنظیمات تو حالت دیفالت گذاشته بودم نیازی هست تغییری ایجاد بشه لطفا روی مادربورد خودتون لمتحان کین ممنون ازشما دوستان عزیز

MITAJOON
18-09-2011, 15:26
فکر کنم یه حدیث از امام علی باشه که فرموده:زکات علم ،نشر و گسترشه علمه.یعنی چیزی رو که یاد گرفتم باید یاد هم بدم:11:
منتهی فعلا ً باید شاگردی کنم پیش اساتید.اینکه ویندوز 7 نصب شده یعنی حرف من اهمیتی نداره و پورت ساتای شما فعال(Enable) هستش منتهی چند تا عکس میذارم تا منظورمو متوجه بشید.چون تو حالت پیش فرض(Defulte) پورت های من غیر فعال(Disable) میشن!!!!تو تنظیمات بایوس قسمت Avanced به تب Advance و گزینه SATA Configuration برید و ببینید پورتهای ساتا که دیوایسهایی مثل هارد و رایتر بهشون متصل هستن فعال باشن که چون فرمودین وین 7 نصب شده پس مطمئنم که فعالن!!!فقط محض احتیاط و چون پرسیدین میگم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و
چون گفتین رمهاتون باس 1600 هستن این رو هم چک کنید ببینید تو بایوس هم باس رمتون 1600 ثبت شده یا نه؟چون پیش فرض رو 1333 میگیره.تو تب Ai Tweaker گزینه Memory Ferequency باید DDR3-1600 باشه.
من گمون میکنم ویندوز ایکس پی شما مشکل داره و ساتا ساپورت نیست.

ratban
18-09-2011, 22:46
با سلام خدمت دوست عزیزم mitjoon
رم ها رو که شما بهتر می دونید تو حالت دیفالت1333 هست و با قابلیتxmpبه 1600 مرسه
ویندوزم هم MRT 2011 sata sopport

ratban
18-09-2011, 22:53
با سلام خدمت دوست عزیزم mitjoon
رم ها رو که شما بهتر می دونید تو حالت دیفالت1333 هست و با قابلیتxmpبه 1600 مرسه
ویندوزم هم MRT 2011 sata sopport