PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حمایت از بازیهای مستقل

Prince_ of _Persia
13-09-2011, 07:38
با سلام خدمت دوستان گل وگلاب :40:
طبق صحبتی که من با آقای وزیری مدیر عامل شرکت فطرس پویا رایانه داشتم ایشون مایل بودند که از بازیهای مستقل حمایت کنند به اینصورت که شما تو هر یک از مواردی هنری کمبود و ضعف داشتید می تونید کمک بگیرید و آرتیست ها و مدلسازهای این شرکت به شما کمک می کنند.

شرکت فطرس پویا تا الان بازیهای جنگ کاغذی ، outland1 و outland 2 رو کار کرده و بازی گرگین رو هم در حال ساخت داره. از لحاظ هنری تیم قوی داره . احتمالا بازی گرگین رو دیدید که از لحاظ گرافیک در چه سطحیه.

خوشحالم که بلاخره شرکتی پیدا شد که قدر بازیهای مستقل رو بدونه و در صدد حمایت از اون بر بیاد. غیر از مورد همکاری تو بازیهای شما که در بالا گفته شد این شرکت داره یک سایت راه اندازی می کنه که در اون این بازیها رو قرار بده و به فروش برسونه. هدفش هم این هست که هر هفته حداقل 2 بازی با کیفیت بتونه روی سایت آپلود کنه.

بچه های مستقل که تهران هستند اگه مایل بودند به من خبر بدند تا جلسه حضوری بزاریم با آقای وزیری. بقیه بچه ها هم که مایل با این کارند اعلام آمادگی کنند تا از روی نمونه بازیهاشون ببینم در کدوم قسمت کمبود دارند که تو اون قسمت از افراد شرکت استفاده بشه.

با تشکر از همگی دوستان
مهدیار جهانگیری

parvizamd
13-09-2011, 07:59
پرنس جون من اصلا کمبود ندارم.....:27:(بچه ها سنگ پرتم نکنید.....:41:).

گرافیک درد دل من......

khanghodrat
13-09-2011, 09:01
با تشکر از اقای جهانگیری
ما واسه اینکه کمک بگیریم اول اعلام کنیم یا یه نمونه بسازیم؟
البته فکر کنم دومیه بهتر باشه

NINJA0098
13-09-2011, 11:11
سلام
پرنس جان تو تیمشون واسه انیمیت هم کمک میکنن؟ من و رضا و حسن الان اسیر انیمیشنیم....یه سری انیمیشن برامون بزنن بازیو تا دو سه روز دیگه میدیم وااسه مجموعه.....

silsin
13-09-2011, 11:42
چه جالب . خیلی خوبه . همون ایده بیگ فیشانه من که کلی هم مخالف داشت . حالا امیدوارم اینا موفق شن .ولی بازی توی اینترنت گذاشتن توی ایران واسه فروش یه ریسکه خیلی بزرگه.

Hotsun
13-09-2011, 11:54
به آقای سید محمد علی وزیری بد جوری سلام من رو برسونین بگین حتماً جلسه رو بذارن :31:
راستی فکر کنم هفته دیگه خوب باشه هم مدرسه ای ها درسشون هنوز شروع نشده هم میشه گفت دانشگاهی ها اکثراً انتخاب واحدشون تموم شده,اینجوری احتمال اینکه بیشتر اعضا بیان زیادتره.
امیدوارم بتونم جلسه بیام شرمنده همکارام نشم:11:
راستی همین الان بازی های مستقل خوبی که میبینیم حاصل تلاش چندین روزه بچه ها بوده حالا چجوری میخوان هفته ای حداقل دو بازی آپلود کنن؟!؟
جلسه رو تعیین کنید تا ما هم با نمونه کار بیایم. :31:

NINJA0098
13-09-2011, 16:40
راستی همین الان بازی های مستقل خوبی که میبینیم حاصل تلاش چندین روزه بچه ها بوده حالا چجوری میخوان هفته ای حداقل دو بازی آپلود کنن؟!؟
با مویی ؟...
کار بازی ما که نصفش حل شده تا حالا....
بازی رو هم میدیم پرنس اگه کیفیتشو قبول کرد میزاره تو مجموعه .....

anti-military
13-09-2011, 18:19
مهدیار جان برنامه نویس نمیدن ؟ :31: من یه سری محیط با یونیتی ساختم تو کد نویسیش گیر کردم

باید خودم شروع کنم جدی C++ رو هم یاد بگیرم ...

Prince_ of _Persia
13-09-2011, 18:55
پرنس جون من اصلا کمبود ندارم.....(بچه ها سنگ پرتم نکنید.....).

گرافیک درد دل من......

می دونم پرویزجان . مشکلی نیست می تونی روی مدل سازهای شرکت حساب کنی. همچینین انیمیشن ها رو.

با تشکر از اقای جهانگیری
ما واسه اینکه کمک بگیریم اول اعلام کنیم یا یه نمونه بسازیم؟
البته فکر کنم دومیه بهتر باشه
اگه قبلا بازی برای مجموعه ساختین اعلام آمادگی کافیه من حفت مجموعه ها رو بهشون دادم تا نمونه کارها رو ببینن. به هر حال اگه بازیتون تو مجموعه جالب نبوده بهتره نمونه جدید بزنین.

سلام
پرنس جان تو تیمشون واسه انیمیت هم کمک میکنن؟ من و رضا و حسن الان اسیر انیمیشنیم....یه سری انیمیشن برامون بزنن بازیو تا دو سه روز دیگه میدیم وااسه مجموعه.....

سلام عزیز. اره دارن ولی دو مورد هست یکی اینکه بازیت رو دیگه فقط می تونی رو سایتشون بزاری و دوم اینکه اونها بازیها جمع و جور با حجم کم و ایده خوب می خوان. بازی شما بدرد مجموعه می خوره پس سعی کن یه جوری انیمیشنهاش رو خودت بزنی.

به آقای سید محمد علی وزیری بد جوری سلام من رو برسونین بگین حتماً جلسه رو بذارن
راستی فکر کنم هفته دیگه خوب باشه هم مدرسه ای ها درسشون هنوز شروع نشده هم میشه گفت دانشگاهی ها اکثراً انتخاب واحدشون تموم شده,اینجوری احتمال اینکه بیشتر اعضا بیان زیادتره.
امیدوارم بتونم جلسه بیام شرمنده همکارام نشم
جلسه رو تعیین کنید تا ما هم با نمونه کار بیایم.

همین دیگه ما تعدادمون زیاده اگه هر نفرمون تو هر 3 ماه بازی بسازه . تقسیمش کنیم بر تعداد می شه تقریبا همین حدودا. تازه بازی ها باید بازیها کوجک و جمع و جوری باشه ولی سرگرم کننده و جذاب . مثل سرزمین رویا و مدافع جهان و توپ توپ و این قبیل بازی ها

مهدیار جان برنامه نویس نمیدن ؟ من یه سری محیط با یونیتی ساختم تو کد نویسیش گیر کردم

باید خودم شروع کنم جدی C++ رو هم یاد بگیرم ...
نه این یه مورد تو کارشون نیست. اونا خودشون هم یک کار تو یونیتی داشتن که کد نویسیش رو به من پیشنهاد دادن.شما هم چیزی لازم داری بده خودم برات ردیفش می کنم.

Reza Azimy_RW
13-09-2011, 19:16
ممنون اقا مهدیار ما مستقلا شما رو نداشتیم دیگه ....:11:

سلام
پرنس جان تو تیمشون واسه انیمیت هم کمک میکنن؟ من و رضا و حسن الان اسیر انیمیشنیم....یه سری انیمیشن برامون بزنن بازیو تا دو سه روز دیگه میدیم وااسه مجموعه..... سلام عزیز. اره دارن ولی دو مورد هست یکی اینکه بازیت رو دیگه فقط می تونی رو سایتشون بزاری و دوم اینکه اونها بازیها جمع و جور با حجم کم و ایده خوب می خوان. بازی شما بدرد مجموعه می خوره پس سعی کن یه جوری انیمیشنهاش رو خودت بزنی.

خودم میزنم انیمتها رو هیچ مشکلی نداریم حسین

anti-military
13-09-2011, 21:31
ee مهدیار جان اصلا یادم نبود کد نویسی یونیتی رو بلدی . پس محیط هارو تکمیل میکنم میفرستم . اگه به این مجموعه نرسید انشاالله مجموعه چهارم

راستی منم اگه قابل بدونید به عنوان آرتیست تا جایی که وقت دارم کمک میکنم ...

bazisaz
13-09-2011, 22:00
مهدیار جان دست گلت درد نکنه
منم یه سفارشی بکن ، خودت که میدونی تو گرافیک مشکل دارم مخصوصا اینکه یه طراح کاراکتر 2 بعدی (خداییش خیلی گشتم ، نبود ) میخوام حالا محیط رو فعلا نیازی نیست اگه ممکنه برام جور کن کارم لنگه یه کارایی میخوام بکنم اگه یه گرافیست خوب باشه فکر کنم خیلی خوب از آب در بیاد.
ممنون:11:

Prince_ of _Persia
15-09-2011, 01:50
باشه مصطفی جان پس برام بفرستشون. منتظرم.

مهدیار جان دست گلت درد نکنه
منم یه سفارشی بکن ، خودت که میدونی تو گرافیک مشکل دارم مخصوصا اینکه یه طراح کاراکتر 2 بعدی (خداییش خیلی گشتم ، نبود ) میخوام حالا محیط رو فعلا نیازی نیست اگه ممکنه برام جور کن کارم لنگه یه کارایی میخوام بکنم اگه یه گرافیست خوب باشه فکر کنم خیلی خوب از آب در بیاد.
ممنون
خواهش آرش جان . می دونم کاملا در جریانم. اتفاقا این امر برای همینه که بچه های با استعدادی مثل شما کمبود تو گرافیک و آرت از پیشرفتشون جلوگیری نکنه. بازیهای سرباز ایرانی و مدافع جهان رو هم نشونشون دادم خیلی خوششون اومد.
از این به بعد خیالت از بابت گرافیک راحت باشه .

parvizamd
15-09-2011, 13:22
خدایش دست درد نکنه مهدیار جون اینقدر به فکر ما مستقل هستی...دمت گرم:40:

bazisaz
15-09-2011, 18:50
باشه مصطفی جان پس برام بفرستشون. منتظرم.

خواهش آرش جان . می دونم کاملا در جریانم. اتفاقا این امر برای همینه که بچه های با استعدادی مثل شما کمبود تو گرافیک و آرت از پیشرفتشون جلوگیری نکنه. بازیهای سرباز ایرانی و مدافع جهان رو هم نشونشون دادم خیلی خوششون اومد.
از این به بعد خیالت از بابت گرافیک راحت باشه .
دستت درست :31:
منم آخه دانشگاه همین اصفهان افتادم خلاصه هم شهر خودمه هم اینکه رشتم هم طوری هست که زیاد وقتمو نمیگیره ... دیگه میتونم هر قدر خواستم رو بازی وقت بذارم :20:

Prince_ of _Persia
17-09-2011, 06:57
پست من چرا پاک شده ؟؟:18:

خدایش دست درد نکنه مهدیار جون اینقدر به فکر ما مستقل هستی...دمت گرم

قربونت دیگه شرمنده مون نکن. :11:

دستت درست
منم آخه دانشگاه همین اصفهان افتادم خلاصه هم شهر خودمه هم اینکه رشتم هم طوری هست که زیاد وقتمو نمیگیره ... دیگه میتونم هر قدر خواستم رو بازی وقت بذارم
مرسی آرش جان. خیلی خوبه . نگران بودم که بازی سازی رو به خاطر درست بزاری کنار.
راستی تبریک بابت قبول شدنت . چه رشته ای قبول شدی ؟

bazisaz
17-09-2011, 17:36
پست من چرا پاک شده ؟؟:18:

قربونت دیگه شرمنده مون نکن. :11:

مرسی آرش جان. خیلی خوبه . نگران بودم که بازی سازی رو به خاطر درست بزاری کنار.
راستی تبریک بابت قبول شدنت . چه رشته ای قبول شدی ؟
مرسی دندون قبول شدم .
البته می خوام بحث تاپیک منحرف نشه چند تا سوال دیگه بپرسم . چند نفر تو این شرکت کار می کنن . چند تا گرافیست دارن .

Prince_ of _Persia
17-09-2011, 20:22
مرسی دندون قبول شدم .
البته می خوام بحث تاپیک منحرف نشه چند تا سوال دیگه بپرسم . چند نفر تو این شرکت کار می کنن . چند تا گرافیست دارن .

خیلی عالیه تبریک می گم.
دقیقا اطلاعی در این مورد ندارم. راستش من دیگه صحبت های اولیه رو کردم و الان می خوان که با تک گروه ها یا بازیسازهای مستقل آشنا بشند. از صحبتهای که کردیم متوجه شدم که نظرشون این هست که برای هر بازی که رو سایتشون می ذارن 30 درصد پورسانت بگیرن و بقیه فروشش متعلق به سازنده است که به نظر من منصفانه می یاد و بیشتر نظرشون این هست که در ابتدا بیشتر روی بازیهای دوبعدی مانور بدن.

پس دوستانی که مایل هستند از این حمایت ها برخوردار شوند بهتره شمارشون رو بدن که من بدم شرکت که باهاشون تماس بگیرن. برای بچه های تهران احتمالا یک جلسه می ذارن که باهاشون حضوری صحبت کنند.

لطفا تو این یکی دو روز شمارهاتون رو برام خصوصی بفرستید.
ممنون از همگی دوستان

ehsan_wwe
19-09-2011, 21:36
همين وزيري تو شروع كارش
پول اهنگ 3از
پول من
پول مدل زن
پول انيميشن 3از
پول 3ه بعدي زناشو بالا كشيد يه ليوان ابم روش

وقتي ك3ي كارشو با اينطوري شروع كرده

ترو خدا براش كار نكنيد كه به جايي بر3ه

Hotsun
21-09-2011, 12:14
خب به من زنگ زدن و قرار رو برای فردا صبح گذاشتن,با 2 تا دمو و تعدادی اسکرین شات و یه سری کارای کیفی میرم ببینم چی میشه.:5:

Reza Azimy_RW
21-09-2011, 23:48
دوستان به شما زنگیدن همین ایمیلو دادن بهتون ؟:
fotros_tr@yahoo.com
درست نفهمیدم چی گفت اخه خواب بودم !

Prince_ of _Persia
22-09-2011, 08:42
خب به من زنگ زدن و قرار رو برای فردا صبح گذاشتن,با 2 تا دمو و تعدادی اسکرین شات و یه سری کارای کیفی میرم ببینم چی میشه
خیلی خوبه. موفق باشی .

Hotsun
24-09-2011, 15:03
گزارش:خود آقای وزیری که نبود نیم ساعت منتظر موندیم آخرش با یکی از افراد شرکت صحبت کردم نمونه کارها رو نشون دادم اونم از بعضی چیزا خوشش اومد ولی گفت که نظر قطعی رو خود آقای وزیری به صورت تلفنی بهم میرسونه.
از کارایی هم که میخوان انجام بدن به صورت کاملاً رویا پردازانه صحبت میکرد و میگفت مردم راحت ترن که برن یه کارت بکشن 2هزار تومن بشینن بازی بکنن.
آخه کی 2تومن میده یه بازی مستقل ایرانی,بازی تجاری ایرانی هم 2تومن نمیدن خیلی ها.
خوشم میاد خودشم میگفت من و شما باشیم میریم اول از بازی های تاپ شروع میکنیم به خریدن و آخرین انتخابامون میشن اینا...
نظر من اینه که باید بازی ها رو بذارن با یه قیمت پایین بعد بگن اگه مثلاً 10 تا بازی بخری ... تخفیف میدیم و اگه 20 تا بخری ..... و غیره.

Reza Azimy_RW
24-09-2011, 15:31
رفقا یکی جواب بده ایمیل همینه ؟

fotros_tr@yahoo.com

Hotsun
24-09-2011, 16:06
نه فکر کنم PR هست نه TR
تو صفحه بنیاد زده.
البته اینو بگم که اون آدرس غلطه معلوم نیست ایمیلش درست باشه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Prince_ of _Persia
24-09-2011, 19:39
منم فکر کنم pr درسته . چون مخفف پویا رایانه می شه .

گزارش:خود آقای وزیری که نبود نیم ساعت منتظر موندیم آخرش با یکی از افراد شرکت صحبت کردم نمونه کارها رو نشون دادم اونم از بعضی چیزا خوشش اومد ولی گفت که نظر قطعی رو خود آقای وزیری به صورت تلفنی بهم میرسونه.
از کارایی هم که میخوان انجام بدن به صورت کاملاً رویا پردازانه صحبت میکرد و میگفت مردم راحت ترن که برن یه کارت بکشن 2هزار تومن بشینن بازی بکنن.
آخه کی 2تومن میده یه بازی مستقل ایرانی,بازی تجاری ایرانی هم 2تومن نمیدن خیلی ها.
خوشم میاد خودشم میگفت من و شما باشیم میریم اول از بازی های تاپ شروع میکنیم به خریدن و آخرین انتخابامون میشن اینا...
نظر من اینه که باید بازی ها رو بذارن با یه قیمت پایین بعد بگن اگه مثلاً 10 تا بازی بخری ... تخفیف میدیم و اگه 20 تا بخری ..... و غیره.
جالبه مگه ساعت قرار رو تنظیم نکرده بودید؟ سری اول هم من نتونستم با خودش صحبت کنم ولی قبلش بهم گفته بود که باید برم جایی اگه می خوای خودم باشم دو ساعت قرار رو دیرتر بندازیم که من مخالفت کردم.
تا جایی که من شنیده بودم قیمت ها روی 500 تومان تا هزار بود به نظرم من هم 2000 زیاده.500 به نظر من خوبه . اتفاقا خیلی ها هستن از این بازیهای کوچک خیلی استفاده می کنن تا بازیهای بزرگ مثلا دخترها یا کارمند ادارات!
فکر کنم اگه بتونند خوب تبلیغ کنند می شه خوب فروش کرد.

Prince_ of _Persia
26-09-2011, 17:54
سلام دوستان
منم چند روز پیش برای همین قضیه پابلیش با آقای وزیری صحبت کردم ، میگفتن که طرح تجاری و توجیه اقنصادی دارن برای قضیه پابلیش و ازم خواستن کارمو براشون بفرستم تا بعد یه جلسه ای بذاریم ... ولی به نظر من اصلا تو بازار ایران حوابگو نیست ... کسی بازی آرکید هم بخواد ، توی سایتای داخلی و خارجی بهترین هاش مفت و مجانی ریخته (امثال wog و pvsz و ...) فکر نمیکنم حاضر بشه تولیدات ما که سرتا پا باگ و اشکاله ، چنین مبالغی بده ... البته شاید عرضه توی بازار ریل جواب بده ولی تو بازار مجازی فکر نمیکنم !!!
البته میگفتن اصل سرمایه گذاری رو بازار داخل نیست و دارن اونور رو ردیف میکنن که در اونصورت بسی جای امید هست !

بله در اصل اونا می خوان رو زمینه خارجیش بیشتر مانور بدن که سود خیلی بیشتری داره و برای همین می خوان بازی دارای کیفیت خوبی باشه.

---------------------------------
دوستان من فکر می کردم بیشتر از اینا استقبال بشه از این قضیه . چون به هر حال تنها شرکتی هست که تا الان حاضر شده از بازیهای مستقل حمایت کنه .
من شماره شرکت رو اینجا می ذارم هر کسی که خواست حمایت بشه با شرکت تماس بگیره و بگه از بچه های مستقل هست و اگه بازیش تو مجموعه اول و دوم بوده نیازی به فرستادن نمونه کار نداره فقط کافیه اسم بازیش رو بگه که توی مجموعه بوده چون من جفت مجموعه ها رو بهشون دادم

اینم شماره شرکت :‌
021-88428438

Hotsun
26-09-2011, 19:56
جالبه مگه ساعت قرار رو تنظیم نکرده بودید؟
اتفاقاً تنظیم کرده بودیم ولی...
راستی برای عرضه جهانی اینا نیاز به لایسنس کردن بازی ها دارن وگرنه هر کسی ببینه لایسنس نداریم به صورت کاملاً قانونی میتونه بازی رو برای دانلود بذاره هیچ جای دنیا هم پلیس نمیتونه به طرف گیر بده :41:
در ضمن من و محمد فلاح یه بازی ساختیم به این سادگیا راضی نمیشیم بذاریم روی نت.
فکر کنم تو همون مجموعه 3 به صورت DVD باشه بهتره.

Prince_ of _Persia
30-09-2011, 19:58
اتفاقاً تنظیم کرده بودیم ولی...
راستی برای عرضه جهانی اینا نیاز به لایسنس کردن بازی ها دارن وگرنه هر کسی ببینه لایسنس نداریم به صورت کاملاً قانونی میتونه بازی رو برای دانلود بذاره هیچ جای دنیا هم پلیس نمیتونه به طرف گیر بده
در ضمن من و محمد فلاح یه بازی ساختیم به این سادگیا راضی نمیشیم بذاریم روی نت.
فکر کنم تو همون مجموعه 3 به صورت DVD باشه بهتره.

برای عرضه جهانی باید لایسنس انجین خریداری بشه فقط . بعد هم اینقدر بی در و پیکر نیست که وقتی سازنده بازی رو با قیمتی روی سایت گذاشته بقیه سایتها هم بردارند بزارند . قانون کپی رایت همینه دیگه . فقط سازنده می تونه از حقوق بازیش برخوردار باشه.
بله اون بازیتون برای مجموعه بهتره. سیاست بازیهای این سایت کلا فرق داره و هدف اینه که بازیهای کم حجم و جذاب و بیشتر دو بعدی ساخته بشه و البته کل ارت و غیره هم باید توسط خود گروه ساخته شده باشه تا از لحاظ حق کپی رایت مشکل ایجاد نکنه.

alivy
01-10-2011, 22:36
سلام به همه دوستان اینم فراخوان سایت

فراخوان اولین شبکه فروش بازی های indie

سایت قورباغه ی آوازخوان برای اولین بار در کشور دست به اقدامی شگرف زده است و با حمایت کامل از همه ی بازسازان Indie در تمامی سنین پا به عرصه ی دنیای بازی در اینترنت گذاشته است.
هدف اصلی این سایت ارائه بازی های ایرانی که توسط شما سازندگان بازی تولید شده است برای تمامی علاقمندان به بازی می باشد.
از همین رو از همه شما عزیزان فعال در زمینه ی ساخت بازی دعوت نموده تا با هماهنگی با سایت و ارائه بازی، هنر ایرانی را در این عرصه معرفی نماید و در نهایت نکته دوست داشتنی این کار که موجب درآمدزایی برای شما می گردد.
SOS: اگر بازی از لحاظ Art و Game Play نقاط ضعفی داشته باشد سایت به حمایت فرد و یا گروه بازی ساز به کیفیت بازی شتافته تا به بهترین اثر از شما عزیز ارائه گردد.تا توانایی خود را به بازار جهانی با قدرت نمایش دهیم.
جهت ارتباط با قورباغه آوازخوان و معرفی بازی خود با این آدرس مکاتبه کنید: Developer@singerfrog.com

alivy
07-10-2011, 18:14
سلام به همه دوستان خوبم خواستم به اطلاع برسونم عضو گیری سایت شروع شدددددددددددددددد

Reza Azimy_RW
07-10-2011, 18:27
ممنون از این حرکت خوبتون
ادرس سایت ؟؟؟؟

Hotsun
07-10-2011, 18:54
SingerFrog.comئه دیگه :5:
منم عضو شدم.

lord arthas
07-10-2011, 18:57
singerfrog.com من فک کنم اولین عضوشم :D