PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای موتور ساخت بازیهای 2d

cheshmak.a
12-09-2011, 20:17
سلام بچه ها:10:
راستش من یه ایده خیلی خوب برای یه بازی دو بعدی دارم
سواد زیادی هم از بازی سازی ندارم(یه مقدار با udk کار کردم البته نه بخش اسکریپت نویسیشو)
میخواستم شما بمن چند تا موتور برای ساخت بازیهای 2d معرفی کنید
خودم تحقیق کردم دیدم اکثرجاها game maker -unity رو پیشنهاد میدن
من سبک بازیم تو مایهای shank هستش (نمیدونم بازی کردید یا نه)

در ضمن میخوام بدونم یه بازی 2d هم مثل یه بازی 3d سواد بالایی میخواد
یا میشه دونفره ساخت:20:

ممنون:11:

parvizamd
12-09-2011, 20:31
سلام دوست عزیز Game Maker و Torgue Game Bulider گزینه خوبی هستند.

گیم میکر آسونتره اما تورگ حرفه ای تره . فکر کنم گیم میکر کارتو راه بندازه راستی

یاس آهنگ جدید زده....طلوع یاس؟

littledemon
12-09-2011, 21:50
خوب مسلما ساخت بازی های دو بعدی سواد خودشو نیاز داره ! و این نیست که بگید اسونتره ..به نوبه خودش سختی و آسونی داره !:20:
به نظر من اگه با زبان c# آشنایی داری و اطلاعاتی هر چند پایه در مورد برنامه نویسی داری فقط و فقط بزن تو کار XNA Framework .
بنده خودم با این کتابخونه کار کردم که برنامه نویسیش هم تحت Visual studio هست ... میتونم در یک کلام بگم : "چیزی در دنیای دو بعدی سراغ ندارم که نشه با این کتابخونه پیاده کرد ! " یعنی هر چی فکر کنی..

ولی اگه اطلاعاتت در مورد برنامه نویسی زیاد جامع نیست میتونی بری سراغ انتخاب های آقا پرویز ! .:5:

ehsan_wwe
12-09-2011, 22:56
من ميگم گيم ميكر با لايبرارياش

Reza Azimy_RW
12-09-2011, 23:22
نظر منم گیم میکره

اره پرویز ترکونده :دی

M0hsen3D
12-09-2011, 23:39
گیم میکر کارکن
XNA = 100 درصد کدنویسی بدون ادیتور و انجین.

cheshmak.a
12-09-2011, 23:56
بچه ها خیلی ممنون لطف کردین:11:

نه این همون آهنگیه که پیش بچه های رپ سانگ خونده بود
البته آهنگش زیاد رسمی نبود:20:

parvizamd
13-09-2011, 05:53
ای بابا دلمون خوش شده گفتیم پس آخریش فعلا سرباز وطنه (گفتم تو pmc جدید نداده بیرون).

خوب میشه گفت انتخاب موتور تاحدودی به بازی و میزان کد نویسی خودت بستگی داره xna خیلی قدرتمنده و شکی توش نیست.
ولی باید دید چقدر خودت برنامه نویسی بلدی ؟

هرچند انتخاب من گیم میکره چون بازی ساختن شیرینه ولی حیف که براش فیزیک دوبعدی نساختن.ولی واسه تورگ فیزیک دو بعدی هست.

cheshmak.a
13-09-2011, 13:02
حالا بچه ها آخه این گیم میکر اصلا میتونه یه بازی در حد shank بسازه(چون سبک بازی که تویس ذهنمه تو مایهای shank هستش)
بعد یه مسئله مهمتر اینکه آیا این موتورها میتونن برای مبایل های android یا iphone هم گیم 2d بسازن:13:
راستی یه سوال دیگه اینکه گیم میکر از فیزیک پشتیبانی نمیکنه یعنی چی؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ای بابا دلمون خوش شده گفتیم پس آخریش فعلا سرباز وطنه (گفتم تو pmc جدید نداده بیرون).
خوب میشه گفت انتخاب موتور تاحدودی به بازی و میزان کد نویسی خودت بستگی داره xna خیلی قدرتمنده و شکی توش نیست.
ولی باید دید چقدر خودت برنامه نویسی بلدی ؟
هرچند انتخاب من گیم میکره چون بازی ساختن شیرینه ولی حیف که براش فیزیک دوبعدی نساختن.ولی واسه تورگ فیزیک دو بعدی هست.
راستش پرویزجان من در حال حاضر ترم 3 نرم افزارم(البته باید برم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ترم اول هم c++ رو کار کردیم (تقریبا 100 صفحه اول کتاب جعفر نژاد قومی)
ترم دوم هم c# که تقریبا درسش مشابه همون c++ بود
اطلاعاتمم از برنامه نویسی زبونها دیگه خیلی کیه مثلا اینکه lisp برای هوش مصنوعی خوبه یا pyton برای فلان کار(بد برداشت نکنیها:31:) و .....
حالا نمیدونم برنامه نویسی گیم چقدر پیش رفته ست؟:13:

parvizamd
13-09-2011, 13:50
خوب من به شما گیم میکر و یونتی پیشنهاد می کنم

عزیز من فوق دیلپم نرم افزار رو گرفتم. پاس شدن دلیل بلد بودن برنامه نویسی نمیشه.برنامه بازی هم با application زمین تا آسمون فرق می کنه.

خوب بهرحال یاد گرفتن زبون ها بالا مفید هست ولی همش نیست.

parvizamd
13-09-2011, 14:13
خوب مسلما ساخت بازی های دو بعدی سواد خودشو نیاز داره ! و این نیست که بگید اسونتره ..به نوبه خودش سختی و آسونی داره !:20:
به نظر من اگه با زبان c# آشنایی داری و اطلاعاتی هر چند پایه در مورد برنامه نویسی داری فقط و فقط بزن تو کار XNA Framework .
بنده خودم با این کتابخونه کار کردم که برنامه نویسیش هم تحت Visual studio هست ... میتونم در یک کلام بگم : "چیزی در دنیای دو بعدی سراغ ندارم که نشه با این کتابخونه پیاده کرد ! " یعنی هر چی فکر کنی..

ولی اگه اطلاعاتت در مورد برنامه نویسی زیاد جامع نیست میتونی بری سراغ انتخاب های آقا پرویز ! .:5:
دوست عزیز دلیل نمیشه هرکی برنامه نویس ضعیفه هست دلیل نمیشه بره سراغ موتور هرکی برنامه نویسی خوبیه بره سراغ xna .

دوست عزیز بزار یه چیزی بهت بگم اینکه شما بازیتو با چی میسازی بازیکن کار نداره .مهم اینکه چی میسازی.

مثلا شما رفتی تو انجمن طراحی پارسی یه بازی زده بود تانکی بود شاید خیلی بیشتر از بازی من کد نیاز داشته باشه ولی شما فکر می کنید بازیکن به این چیز ها اهمیت می ده.برنامه نویسی گیم میکر سختی ها خودشو داره

بازی دوبعدی خیلی راحت از سه بعدی هست مشکل کمبود کارایی هیچی تو 2 بعدی دچارش نمی شه ولی سه بعدی میشن و کنترل دوربین و خیلی چیز ها دیگه ....

qwerty1313
13-09-2011, 14:19
عزیز من....!
من گیم میکر رو خیلی پیشنهاد می کنم!
من یه نفره دارم بازی های باحال باهاش میسازم...

عادل سلیمی 20
13-09-2011, 20:39
منم بازی سازی با گیم میکر رو پیشنهاد میکنم.(اینو الکی نمیگم خودم3.5 ساله دارم باهاش کار میکنم)
اگه خوب گیم میکر رو یاد بگیری بازی های جالبی میشه باهاش ساخت.
هر مشکلی هم داشتی میتونی تو تاپیکش که همین جا هست بگی تا راهنماییت کنن
یه موضوع دیگه . شما گفتین که گیم میکر فیزیک نداره ولی من میگم داره.
یه دونه extention package دارم که توش هست . هر کی لازم داره بگه واسش آپلود کنم.
ولی این رو هم بگم game maker هم برنامه نویسی داره . ولی آسون. من خودم کلا از برنامه نویسی (قبل از کار با گیم میکر) جمعا تعریف متغیر و if و for رو میدونستم.همین. واسه یادگیری زبان برنامه نویسی گیم میکر از هلپش استفاده کنی خودش کامل توضیح داده.
واسه ساخت بازی های ساده با گیم میکر احتیاجی به کدنویسی نیست ولی اگه بخوای یه بازی در حد shank بسازی (خودم بازی نکردم :31: ولی شنیدم که خیلی باحاله) کد نویسی لازم میشه.
فقط یه سوال میشه بگی سبک بازی شنک چه جوریاست تا یه کم ازش توضیح بدی تا بهتر بتونم راهنماییت کنم.

cheshmak.a
13-09-2011, 21:19
راستش سبک بازی شنک اینجوریه که باید با اسلحه و قمه دشمنات رو بکوشی تا مراحل رو دونه دونه رد کنی و به مرحله آخر برسی
(خودمونیم عجب توضیح کاملی دادما:31:)
اینم چندتا عکس از بازیش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

parvizamd
13-09-2011, 22:06
دم طرفدار گیم میکر گرم به خدا.

هرچی این موتور کم داشت بهش اضافه کردن دمشون گرم.

عادل سلیمی 20
14-09-2011, 10:29
راستش سبک بازی شنک اینجوریه که باید با اسلحه و قمه دشمنات رو بکوشی تا مراحل رو دونه دونه رد کنی و به مرحله آخر برسی
(خودمونیم عجب توضیح کاملی دادما:31:)

حالا شد
این جوری که از عکسا من میبینم بازی واقعا سطحش بالاست
ولی من میگم میشه با گیم میکر هم شاید شه ساخت(چون حجم بازی خیلی زیاده من هنوز نمیدونم چه جوری گیم میکر میخواد اینو بالا بیاره (منظورم ... نیست که منظورم لوده:31:). چون تو گیم میکر همه ش یکجا اول بازی لود میشه. ولی مطمئنا یه راهی داره که جدا جدا لود کنه)
ولی...
ولی....:31:
اولا باید تجربه ی کافی از گیم میکر داشته باشی
به مراحل ساخت یک بازی کاملا آشنا باشی
گرافیست خوب و عالی داشته باشی
بلد باشی چه جوری هوش مصنوعی بذاری
منظورم اینه که گیم میکر که خودش به طور پیش فرض هوش مصنوعی به اون صورت نداره
باید خودت بسازیش..
و....و...و...
تو نمیتونی همون اول کاری بری shank بسازی که
باید چند تا بازی ساده بسازی توش تجربه کسب کنی بعد
یه سوال دیگه : تا به حال بازی ساختی؟

عادل سلیمی 20
14-09-2011, 10:50
ولی یه چیز دیگه هم بگم
اونم اینه که خوب خودت بگو shank رو چند نفر متخصص و با تجربه با هم ساختن
خوب معلومه نمیشه یه بازی این سطحی رو دو سه نفره ساخت.درسته؟

littledemon
14-09-2011, 14:51
دوست عزیز دلیل نمیشه هرکی برنامه نویس ضعیفه هست دلیل نمیشه بره سراغ موتور هرکی برنامه نویسی خوبیه بره سراغ xna .

دوست عزیز بزار یه چیزی بهت بگم اینکه شما بازیتو با چی میسازی بازیکن کار نداره .مهم اینکه چی میسازی.

مثلا شما رفتی تو انجمن طراحی پارسی یه بازی زده بود تانکی بود شاید خیلی بیشتر از بازی من کد نیاز داشته باشه ولی شما فکر می کنید بازیکن به این چیز ها اهمیت می ده.برنامه نویسی گیم میکر سختی ها خودشو داره

بازی دوبعدی خیلی راحت از سه بعدی هست مشکل کمبود کارایی هیچی تو 2 بعدی دچارش نمی شه ولی سه بعدی میشن و کنترل دوربین و خیلی چیز ها دیگه ....
:31: چی شد ؟ مگه کی چی گفت ؟:31:
مسله این حرفا نیست رفیق . من گفتم واسه بازی ای مثل شانک مسلما اگه بخواد به اون چیزی که میخواد در برابر بازیکن، دست پیدا کنه به نظر من انتخاب xna صحیحه ! ولی مسله برنامه نویسی مشکل هست .
ما نه گفتیم کسی ضعیفه و نه گفتیم کسی قوی !
مسله اینجا پیاده سازی بازی هست که فکر میکنم برای پیاده سازی بازی در حد خود شانک باید به xna روی اورد
یکی از خصوصیاتی که توی ساخت یه همچین بازی ای مورد نظر هست . انعطاف بالا برای توسعه هست که نیاز به کدهای مدیریت شده داره و برنامه نویسی شی گرا تو این مورد در xna شدیدا به کار میاد چرا که این بازی در یک مرحل ، اونهم با نیروی کاری(مکسور) کم چیزی که بخواد بترکونه از اب در نمیاد . پس نیاز به کار بیشتر و توسعه داره .ما هم انتخاب نسبتا بهتر رو پیشنهاد دادیم و نه چیز دیگه ای . انتخاب اخر با خود عزیزانه !
البته یک نکته رو بگم : من خودم تا حالا با گیم میکر ور نرفتم ببینم قدرت واقعیش چقده ! ولی هر چی دیدم و شنیدم و معلوم بوده از روی نمونه کارایی هست که باهاش ساخته میشه . و مشکلاتی هست که بعضی دوستان مطرح میکنند:13:
به هر جهت که موفق باشید :11:

parvizamd
14-09-2011, 14:54
شانک خیلی مشخصه حرفه ای چون بازی ps3 و 360 هست...

کف کردم خدایش EA ساختش.....

cheshmak.a
17-09-2011, 22:02
بچه ها ببخشید یه چند روز نبودم
رفته بودم مسافرت و اینترنت هم نداشتم
ممنون بابت راهنماییهاتون:11:

تو نمیتونی همون اول کاری بری shank بسازی که
باید چند تا بازی ساده بسازی توش تجربه کسب کنی بعد
یه سوال دیگه : تا به حال بازی ساختی؟
ولی یه چیز دیگه هم بگم
اونم اینه که خوب خودت بگو shank رو چند نفر متخصص و با تجربه با هم ساختن
خوب معلومه نمیشه یه بازی این سطحی رو دو سه نفره ساخت.درسته؟ راستش عادل جان من نگفتم میخوام shank بسازم
گفتم یه بازی دو بعدی توی ذهنمه که سبک و گیمپلیش مشابه shank هستش
(و میخواستم بدونم چه موتور 2d براش خوبه که وققتمو فقط روی اون موتور بزارم)
وگرنه اگر قرار بود هر کی بتونه shank بسازه که ea باید میرفت جلو بوق میزد:31:
بازی هم تا بحال نساختم قفط چندتا مپ با تکنیکهای مختلف با udk ساختم و دیدم که انصافا دونفره نمیشه حتی یه مینی گیم(درحد 2 مرحله ولی کامل)هم ساخت(البته منظورم یه مینی گیم درست حسابیه)
البته یه مقدار کمی هم با unity کار کردم