PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هنگ کردن بی دلیل سیستم من!!!!!!!

Pedram_mrn
12-09-2011, 12:05
سلام دوستان یه 3 ماهی هست که سیستم من هنگ میکنه در شرایط عادی هم سی پی یو خنکه هم رم فضای آزاد داره کلا همه چی سر جاشه بعد مثلا یه برنامه باز میکنی یا یه آهنگ میخوای بذاری هنگ میکنه بعد از 30 ثانیه ام درست میشه. وقتی برنامه Tor رو هم باز میکنم باز همین طور میشه تو بعضی از بازی ها ام همین طور میشه بعضی وقتا هم باید کامپیوتر ریست کنم تا درست شه به نظرتون مشکل از ویندوزه یا هاردو سی پی یو

راستی سیستمم ویروس نداره ولی از وقتی کسپر رو نصب کردم این داستانا شروع شدش
به نظرم ویندوزم باید سالم باشه چون از برنامه ی Windows 7 manager هم استفاده میکنم

ممنون میشم کمکم کنید بد جوری رفته تو مخم:46::11:

Pedram_mrn
12-09-2011, 20:52
فکر کنم فهمیدم مشکل از چیه من رو سیستمم ویندوز XP هم دارم و با اون کار کردم بازی کردم و هیچ مشکلی پیش نیومد به نظرم مشکل از ویندوزم باشه ولی اصلا دوست ندارم ویندوزمو عوض کنم چون کلی آپدیتش کردمو کلی توش چیز دارم مثل بوکمارکام و سرچ هیستوری آم که اگه ویندوزو عوض کنم همش میپره...

دوستان نظری ندارن :41:

mehran gorji
15-09-2011, 14:53
مشکلی که اول بیان کردید.
با توجه به نداشتن ویروس

پاور و هارددیسک است.

اما در پست دومتون باید بررسی بشه.

تو 7 هنگ میکنه؟>
رم سیستم رو مشخص کنید.

شاید درایوی که ویندوز 7 نصب کردید ویدوس داشته باشد.
و هارد دیسک هم باید از نظر بدسکتور اطمینان پیدا کرد.

ForCe1445
17-09-2011, 10:35
سلام به همه مگه هنگ کردن سیستم به هارد دیسک ربطی داره؟؟؟؟؟:18:

yas1385
17-09-2011, 11:16
آره عزیز میتونه به هارد دیسکم مربوط باشه:20:

mehran gorji
17-09-2011, 12:55
سلام به همه مگه هنگ کردن سیستم به هارد دیسک ربطی داره؟؟؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1-سکتور
که عامل هنگ پریدن پی در پی ویندوز و گیر دادن نصب ویندوز یا در هنگام فرمت و یا کپی و کند کردن سیستم و ...

2-پیری مدیا.
کاعش سرعت و هنگ و ....

mhv_kntu
18-09-2011, 19:03
من هم همین مشکل رو دارم. فقط تو 7 اینجوری میشه. مخصوصا وقتی یک تغییر کوچیک سخت افزاری بخوام بدم مثلا هارد جانبی وصل کنم.

mehran gorji
18-09-2011, 19:44
من هم همین مشکل رو دارم. فقط تو 7 اینجوری میشه. مخصوصا وقتی یک تغییر کوچیک سخت افزاری بخوام بدم مثلا هارد جانبی وصل کنم.

قبل از همه چیز درجه حرارت سیستم رو چک کنید{نمیتونه باشه به خاطر اطمینان.

حدس اول من روی پاور است و بعد رم

در مورد هارد در صورتی که هارد وسترن داشته باشید {از سری گرین هم اگر باشه} احتمال پایین اومدن سرعت بالاست.
که با الاین حل میشه

Pedram_mrn
22-09-2011, 00:34
مشکلی که اول بیان کردید.
با توجه به نداشتن ویروس

پاور و هارددیسک است.

اما در پست دومتون باید بررسی بشه.

تو 7 هنگ میکنه؟>
رم سیستم رو مشخص کنید.

شاید درایوی که ویندوز 7 نصب کردید ویدوس داشته باشد.
و هارد دیسک هم باید از نظر بدسکتور اطمینان پیدا کرد.

اگه مشکلم از پاور و هارد دیسک باشه پس باید تو Xp هم این مشکلاتو داشته باشم دیگه نه...!!!
پاورم سیلوراستون 600 وات هست سیستمم اونقدی ازش استفاده نمیکنه یعنی اینو گرفته بودم واسه کراسفایر کردن ولی هنوز یه گرافیک دارم :31:
مطمئنم ویروس ندارم به کسپر اطمینان دارم یه سری ام فول اسکن کردم و از برنامه ی Malwarebytes' Anti-Malware هم استفاده کردم ولی هیچی پیدا نکرد:13:
رم سیستم 2 گیگ پتریوت 1333 که در بیشترین حالت 1.7 گیگ اشغال میشه(بازی های سنگین)
و فقط تو 7 هنگ میکنه بیشتر موقعی که میخوام یه برنامه باز کنم و تو بازی ها....
وقتی هنگ میکنه چراغ هارد خاموش میمونه...
چجوری بفهمم بد سکتور داره یا نه؟

ببخشید دیر جواب دادم اینترنتم قطع بود یه مدت:11:
ممنون

mehr1362
22-09-2011, 02:18
برای اینکه ببینی هارد بد سکتور داره یا نه نرم افزار HDD Regenator را دانلود و نصب کن و یه سی دی بوت به وسیله همون نرم افزار بساز و تست کن.مدت تست نسبت به حجم هارد متفاوت خواهد بود

همچنین اگه بد سکتوری پیدا کنه ترمیم هم میکنه.به شرط اینکه گزینه درست را انتخاب کنی.

mehran gorji
22-09-2011, 07:42
اگه مشکلم از پاور و هارد دیسک باشه پس باید تو Xp هم این مشکلاتو داشته باشم دیگه نه...!!!
99%

پاورم سیلوراستون 650 وات هست سیستمم اونقدی ازش استفاده نمیکنه یعنی اینو گرفته بودم واسه کراسفایر کردن ولی هنوز یه گرافیک دارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مطمعن هستی پاورت ریل است؟

از پاورت از 3 زاویه عکس بگیر و اپ کن اگه وقت کردید وزنش هم کن:31:

رم سیستم 2 گیگ پتریوت 1333 که در بیشترین حالت 1.7 گیگ اشغال میشه(بازی های سنگین)
ربطی نداره.
اتفاقا پاتریوت خرابیش زیاد بود تو رم.
تست کردن ضرر نداره.

و فقط تو 7 هنگ میکنه بیشتر موقعی که میخوام یه برنامه باز کنم و تو بازی ها....
که میتونه به خاطر بیشتر مصرف کردن رم باشه و البته پاور هم باید تست بشه.

چجوری بفهمم بد سکتور داره یا نه؟
نرم افزار hdd regenerator تحت داس تهیه کن و بدسکتور گیری کنید مشخص میشه.

Pedram_mrn
22-09-2011, 22:13
مطمئنم پاورم ریئل هست 150 تومن خریدمش یک سال ونیم پیش، کارت گارانتی و این بساطا هم داشت از آشنا گرفتم:13:
چجوری رمو تست کنم حالا؟؟؟؟!!!

پس چرا تو اکس پی مشکل ندارم!!!! داستانی شده ها :41: الانم که کامپیوترو روشن کردم بعد از یه بار رفلش کردن دقیقا 30 ثانیه هنگ کرد یعنی همیشه همینطوریه دقیقا 30 ثانیه هنگ میکنه و درست میشه با برنامه orbot هم که کار میکردم اینطوری بود 30 ثانیه هنگ میکرد 10 15 ثانیه درست بود تا وقتی که برنامه باز بود همین بساط بود:2:
بااین اوصاف منم به رم شک کردم(ولی چرااا فقط تو ویندوز 7) :19:

mehran gorji
24-09-2011, 12:22
بااین اوصاف منم به رم شک کردم(ولی چرااا فقط تو ویندوز 7) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
7 مصرف بیشتری داره.
البته با اطمینان نمیشه گفت و باید تست بشه.

یه رم دیگه از دوستی ...... بگیر جایگرین کن.{اسلت رو هم با تینر بشو و خبر بده}

قله بلند
24-09-2011, 14:00
....

....

در مورد هارد در صورتی که هارد وسترن داشته باشید {از سری گرین هم اگر باشه} احتمال پایین اومدن سرعت بالاست.
که با الاین حل میشه

سلام. هارد سیستم من وسترن سبز و 500 مگ هست ولی یادمه دوستان می گفتند که 500 گیگش مشکلی نداره و ترابایتش مشکلساز می شه.
من هم دقیقاً با آنتی ویروس دچار مشکلم و وقتی از دست انتی ویروس خلاص می شم، مشکل هم حل می شه ولی به شرطی که upgrade نکنم و کاملاً ویندوز رو عوض کنم. سیستم با وجود آنتی ویروس، بدجوی قاطی می کنه. من از دو رم یکسان و 2 گیگ استفاده می کنم یعنی رویهم 4 گیگ و پردازنده هم فنوم و 4 هسته ای است البته از 2 هسته ای به 4 هسته ای ارتقا پیدا کرده.

mehran gorji
24-09-2011, 14:19
سلام. هارد سیستم من وسترن سبز و 500 مگ هست ولی یادمه دوستان می گفتند که 500 گیگش مشکلی نداره و ترابایتش مشکلساز می شه.
من این حرف رو منطقی نمیدونم.

من هم دقیقاً با آنتی ویروس دچار مشکلم و وقتی از دست انتی ویروس خلاص می شم، مشکل هم حل می شه ولی به شرطی که upgrade نکنم و کاملاً ویندوز رو عوض کنم. سیستم با وجود آنتی ویروس، بدجوی قاطی می کنه.
ایا ویندوز ع.ض کردید؟

از چه انتی ویروسی استفاده میکنید؟

با انتی ویروس های دیگر هم چنین مشکلی دارید؟

در شرایطی هستید که بتوانید هاردیسک رو فرمت کنید؟

قله بلند
25-09-2011, 01:51
بله. حدوداً 2 هفته پیش بود که ویندوز رو عوض کردم. من اولین بار و حدوداً 3 هفته پیش از نود 32 استفاده کردم و اون رو اپدیت کردم. فردای اون روز، مشکلات شروع شد که با تعویض ویندوز، مشکل کاملاً حل شد.

حدوداً یک هفته پیش، آویرا رو نصب کردم و آپدیت کردم و فردای اون روز همین اتفاق ها افتاد. ولی فعلاً ویندوز نصب نکردم که ببینم مشکل از کجاست.

رم ها رو هم یکی یکی امتحان کردم که بسیار عالی کار کردند و دوباره دو تا رم رو با هم گذاشتم و خدا رو شکر فعلاً مشکلی نیست. حالا فردا که اومدم و سیستم رو روشن کردم معلوم می شه که مشکل همچنان هست یا نه.

قله بلند
25-09-2011, 02:02
به دبنال یه برنامه بودم برای نصب که پیشنهاد داد، قبل از نصب، اجازه بده که سیستم رو اسکن کنیم. من این اجازه رو دادم و این پیغام رو داد:

The Problem

Have you noticed that the longer you have your computer, the slower it runs and the more it crashes? Often this phenomenon is caused by problems in the registry that accrue over time. Installing and uninstalling programs leave behind fragments — stray files, orphaned startup tasks, corrupted drivers. Over time the registry starts to get bogged down and conflicts emerge. Left unchecked, your system will become increasingly unstable, run more slowly and crash more frequently.
The Solution

RegistryBooster is the easy answer to registry problems. It conducts deep scans of your registry to check for errors and conflicts, then repairs and optimizes the registry to peak performance and stability. Periodic scans will keep your registry "clean" and will greatly enhance your system's performance and stability. You'll see immediate increases in speed and decreases in system conflicts.

من الان دارم RegistryBooster رو دانلود می کنم. این مساله، ربطی به مشکل من نداره؟

Pedram_mrn
05-11-2011, 23:40
بچه ها جدیدن یه چیزیو متوجه شدم گفته بودید شاید مشکل از پاور باشه درسته؟؟ من وقتی پاورو از برق میکشم وقتی دوباره میزنمش به برق سیستم روشن نمیشه چراغ روی مادبورد روشن میشه ولی سیستم روشن نمیشه باید چندبار از برق بکشمش و وصل کنم تا روشن شه با این اوصاف میتونه مشکل از پاور باشه که کامپیوترم هنگ میکنه..؟؟؟؟
پاورم سیلوراستون 600 هست... بیشتر وقتی میخواد یهو کارای سنگین کنه هنگ میکنه هنگ کردنشم از 10 تا 30 ثانیه طول میکشه و تو بازی های سنگین بیشتر هنگ میکنه و بعضی موقع ها مجبور به ریست میشم
راستی از نرم افزار hdd regenerator هم استفاده کردم و هارد مشکلی نداشت اصلا
با تشکر که وقت میذاریو جواب میدید:11:

kafepaeto
07-11-2011, 21:00
دوست عزیز مشکل از کرک (فعالساز) ویندوز سون می باشد شما از سایتهای مربوطه لطفا" یک لود ویندوز سون را دانلود کرده و ویندوز خویش را فعال سازید مشکلات حل میشود و هیچ ربطی به سخت افزار ندارد !

Pedram_mrn
07-11-2011, 22:29
سلام
من ویندوزم فعال هست و با Windows 7 Loader v2.0.6 By Daz فعالش کردم......
حالا اگه میشه یکم بیشتر توضیح بدید شاید متوجه شدم منظورتون چیه تو این برنامه یه سری تنظیمات داشت ولی چون نمیدونستم چیه به هیچکدوم دست نزدم شاید منظورتون اینه که باید تنظیماتو عوض کنم.....

kafepaeto
08-11-2011, 21:51
دوست عزیز بعضی از فعالساز ها ورژن جدید ویستااست برای همین وقتی بر روی سون عمل فعال سازی صورت میگیرد بطور تصادفی بین یک ربع تا دوساعت ویندوز ( از نظر عمل کرد نرم افزار سیستم عامل ) دوچار ریستار میشود لذا وقتی عمل فعال سازی را انجام میدهید این عمل به دوصورت ( دارای دو گزینه "سریال و ریجستری") سریال و ریجستری میباشد که اگر شما عمل فعالسازی را بصورت سریالی انجام دهید بعد از یک تایم نا مشخص ویندوز از درون ( ریجستر) ریستارد میشود هرگاه فعال سازی را لود کردین معمولا" گزینه اول مربوط به فعال سازی ریجستری میباشد و گزینه دو گزینه ای است که فقط سریال ویندوز را برای ویندوز شما کرک میکند .

موفق باشید علیرضا!

kafepaeto
08-11-2011, 22:36
دوست عزیز بد نیست سری به این قسمت هم بزنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

:10:

:31:

Pedram_mrn
16-11-2011, 19:59
دوستان مشکل از تنظیمات بایوس بود با دیفالت کردن بایوس مشکل حل شد

ممنون که وقت گذاشتید و جواب دادید
:11: