PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بوق زدن سیستم احتمالا CPU!!!

cescjoon
12-09-2011, 10:32
دوستان مدتی سیستم من کند شده بود. قبلا هم یک بار همچین اتفاقی افتاده بود و اون موقع مشکل از فن CPU بود که با تعویض اون مشکل حل شد منم اینبار فکر کردم مشکل همینه و وقتی نگاه به فن CPU انداختم دیدم به کلی زیر گرد و غبار شده به خصوص اون حالت شیار شیاری زیرش منم اول فن CPU و بعد هم اون قسمت شیار دار رو با پایش باز کردن و تمیز تمیزش کردم تا دیگه CPU داغ نکنه و بعد همونطور که درش اورده بودم سرجاش گذاشتم و پیچ ها رو سفت کردم ولی بعد از اینکه سیستم رو روشن کردم سیستم مدام بوق میزنه ترتیب بوق ها هم شبیه به هم هست. من صدای اون رو ضبط کردم و میتونید از فایل زیر دانلود کنید. حجم فایل فقط 66 کیلوبایت هست.
ممنون میشم کمکم کنید چون بدجور به سیستمم نیاز دارم.
با تشکر قبلی :11:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

EXTREME
12-09-2011, 10:37
بعد از باز کردن فن سی پی یو این اتفاق افتاده شما فن سی پی یو رو دربیارید خمیر سیلیکون بزنید و مجددا فن سی پی یو رو جا بزنید و سیم فن سی پی یو رو هم چک کنید که درست سرجاش خورده باشه و قشنک سفت باشه و باید رو 4 پین cpu-fan خورده باشه
اگه با اینکارا درست نشد باید بریم سراغ رم و گرافیک ولی مشکل شما به احتمال زیاد از همون فن سی پی یو هست

cescjoon
12-09-2011, 11:02
آره بعد از باز کردن اون فن و اون قسمت زیرش همون شیار شیاریه این اتفاق افتاد.
راستی گفتی خمیر سیلیکون فکر کنم همون چسبی باشه که میزنن روی سی پی یو درسته؟ اگه اون هست که باید بگم وقتی اون قسمت شیار شیاری رو برداشتم کلا رو سرپی پو خشک شده بود یعنی فقط یه چیزی در حد یه لکه مونده بود. ممکنه از اون باشه؟ یعنی بعد از هر بار باز کردن باید چسب یا همون خمیر رو بزنیم؟
در مورد سیم فن هم آره درست زدم چون که فن دور میخوره مشکلی نداره.
گرافیک و رم که فکر نکنم باشه چون اصلا کاری به اونها نداشتم مشکل بعد از باز کردن بوجود اومد قبلش فقط بعضی مواقع کند میشد همونطور که در پست اولم گفتم.
ممنون که اینقدر زود جواب دادی.

cescjoon
12-09-2011, 15:20
دوستان حل کردم قضیه رو مشکل همون خمیر سیلیکون بود اول اون زائدهای خمیر قبلی رو پاک کردم بعدش خمیر جدید رو زدم و سیستم کل کرد. خواستم بگم که اگه بعدا کسی همچین مشکلی رو داشت همین کار رو بکنه.
ممنون از مهرداد عزیز بابت کمکی که کرد.