PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در مورد استفاده از "روتر" كمي توضيح مي خواستم

hajHasan
24-03-2005, 19:50
سلام
در منزل ما 3 كامپيوتر هست . من قصد دارم براي استفاده مشترك هر سه كامپيوتر از اينترنت ، ، يك شبكه راه بندازم. اگر از هاب يا سوئيچ استفاده كنم ظاهرا بايد كامپيوتر سرور دائم روشن باشه تا امكان اتصال اينترنت به كامپيوترهاي ديگر داده بشه. شنيدم دستگاه روتر مستقيم به اينترنت وصل ميشه و تمام كلينتهاي شبكه ميتونن از طريق اون به اينترنت وصل باشن. آيا با استفاده از روتر ، من به يك سرور دائما روشن هم احتياج دارم يا اينكه خود روتر به تنهايي از پس كاراش برمياد و هر كامپيوتري به تنهايي ، به شرط وصل بودن به روتر ، قابليت اتصال به اينترنت را خواهد داشت ؟

با تشكر

saghy
25-03-2005, 02:01
سلام
حاجي جان من زياد از شبكه جات چيزي نميدونم ولي خوب اينارو ببين
ببين من فكر ميكنم كه اگر با همون سييستم هاب راه اندازي كني مقرون به صرفه ترين راه باشه . چون بايد براي تموم كلاينتهاي خودت يك آدرس GATEWAY تعريف كني تا اونا بتونن بدون داشتن مودم و استفاده از مودم سرور به نت وصل بشن . تشكيلات روتر رو نميدونم چنده و چه تنظيماتي داره ولي فكر ميكنم ارزشش رو نداشته باشه .
و فكرم نميكنم كه روتر به تنهايي بتونه به نت وصل بشه چون كار روتر مسيريابي بسته هاي ارسال و دريافت از روي يك آي پي به شبكه هست و خودش نه مودم داره نه اكانت اينترنت .
و اصلا كار جداگانه اي داره . البته روتر ميتونه با اتصال به كامپيوتر سرور كه اون به طرق مختلف ممكنه به نت وصل باشن ديگه احتياجي به مودم نداشته باشه .

hajHasan
25-03-2005, 03:45
ممنون ساقي جون.
يه نوع روتر هست كه خودش در اصل هاب يا سوئيچه و روش فايروال نصب ميشه و با اتصال آن به سرور ميشه تنظيماتشو دستكاري كرد.
خودم اينا رو فقط شنيدم اما هيچ چيز خاصي از عملكرد آن نمي دانم.
استفاده از هاب مقرون به صرفه است اما سرور بايد دائما فعال باشد كه در يك شبكه خانگي اين مساله كمي دردسر ساز ميشه.

HamidFULL
31-03-2005, 20:07
حاجی يه عزيز روتر برای ISP ها مورد استفاده هست نه 3User!! کار شما با روتر خيلی گرون ميشه و بيشتر از نياز شماست چون فقط روتر های جديد و گرون اين امکاناتی که شما ميخوای دارن شما ميتونی از Lan و هاب استفاده کنی که معقول تر هست

hajHasan
01-04-2005, 00:55
ممنون حميد جون.
ظاهرا راهش همينه كه شما و ساقي ميگيد.