PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لاتاری گرین کارت امریکا (DV-2013)

biostar
07-09-2011, 11:01
سلام دوستان

خب قبل از زدن این تاپیک بخش رو مطالعه کردم و دیدم همچین تاپیکی وجود نداره و یکی دو تاپیک در مورد ایمیل های مشکوک به اونها بود

میدونید که تا چند هفته ی دیگه ثبت نام برای قرعه کشی گرین کارت شروع خواهد شد و ارزش داره شانس خودمون رو امتحان کنیم !

توی این تاپیک از شما می خوام تجربیات و اطلاعات خودتون را راجع به نحوی ثبت نام و مرجع ثبت نام ، و کلا هر اطلاعاتی که راجع به این امر دارید بیان کنید.

ممنون

far2009
12-09-2011, 16:18
چرا اسمش 2013 هستش ؟

MOHAMMAD2010
12-09-2011, 16:54
هزینه ثبت نام برای قرعه کشی چقدره ؟ کاملا شانسیه ؟
از طریق چه سایتی باید ثبت نام کرد ؟

mohammadirani
17-09-2011, 22:53
هزینه ثبت نام برای قرعه کشی چقدره ؟ کاملا شانسیه ؟
از طریق چه سایتی باید ثبت نام کرد ؟

هزینه کاملا رایگانه
هدف قرعه کشی اینه که مردمان کشورهایی که کمترین مهاجرت رو به امریکا دارند از طریق این لاتاری شانس زندگی در امریکا رو داشته باشند( سالانه حدود 55 هزار نفر از سراسر جهان از این طریق شانس زندگی در سرزمین فرصت ها رو پیدا میکنند)
جهت بالا بردن تنوع فرهنگی جامعه ‏آمریکا و برای اینکه تعداد مهاجرین این کشورها به تعداد مساوی با سایر ‏اقوام مقیم آمریکا برسد دولت آمریکا از طریق قرعه کشی تعداد مشخصی ‏گرین کارت (اقامت دائم) را به متولدین این کشورها اهدا میکند. هر شخصی ‏که مایل باشد میتواند از طریق ارسال یک تقاضانامه در این قرعه کشی ‏شرکت نماید.
کشور ایران هم سال هاست در لیست کشورهای مجاز در لاتاری قرار دارد و اتفاقا از بیشترین برندگان قرعه کشی رو به خودش اختصاص میده( برنده شدن به معنای دریافت گرین کارت و زندگی در امریکا نیست) ولی مثلا کشورهایی چون چین و ژاپن و کره جنوبی و هند و مکزیک و جاماییکا و هاییتی و بعضی از کشورهای اروپایی به دلیل امار بالای مهاجرت رسمی مردمانشان به امریکا از کمترین شانس برنده شدن برخوردارند و در بیشتر سال ها اصلا در لیست مجاز نمیباشند

ثبت نام از طریق این سایت صورت میگیره( زیرمجموعه سایت وزارت خارجه آمریکا)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدقرعه کشی کاملا شانسی هستش

براي شركت، متقاضي بايد تابع يك كشور داراي شرايط باشد ، و بايد داراي ‏تحصيلات دبيرستاني يا معادل آن باشد: يا اينكه تجربه دو سال كار در طي ‏پنج سال گذشته در شغلي داشته باشد كه حد اقل به دو سال تجربه يا ‏آموزش نياز داشته است ‏

ولی برنده شدن در قرعه کشی به معنای دریافت گرین کارت امریکا نیست

مرحله بعدی مصاحبه در سفارت امریکا در ابوظبی و یا انکارا برای ایرانیان ساکن ایران است
مصاحبه به زبان فارسی یا انگلیسی به دلخواه شما صورت میگیره
پذیرفته شدن در مصاحبه شرایط خاصی داره
مهمترین تاثیر را داشتن اسپانسر داره
بعد داشتن حساب ارزی حداقل 6 ماهه

ali007_a
18-09-2011, 02:23
در مورد عکس لطفا سایز آن را کامل توضیح دهید.
آخه 600*600 پیکسل که مربعی میشه!
با تشکر.

pour-homme
19-09-2011, 19:30
ثبت نام حدود 15 روز دیگه شروع میشه در مورد عکس که خیلی ها باهاش دچار مشکل هستند به این صورته که :
شما نبایید عکسی با اندازه 600 پیکسل درست کنید اصلا پیکسل واحد اندازه گیری نیست یک واحد نسبیه که برای تعیین رزولوشن هست نه اندازه در مورد لاتاری هم یک عکس با اندازه 2 اینچ در 2 اینچ میخواد با رزولوشن 300 DPI که DPI مخف (Dot Per Inch) هست که اگر در 2 اینچ ضرب کنی همون 600 پیکسل را میده

far2009
19-09-2011, 19:44
ولی آخه چرا آمریکا باید چنین کاری بکنه ؟ مخصوصا تو این دوران بد اقتصادی . تازه به قول شما افراد کاملا شانسی انتخاب می شوند و پس مسلما نخبه ها یا افراد با ارزش یک جامعه توی آن کم پیدا میشه . حالا آمریکا چرا باید به این افراد جا و مکان و کار و زندگی بده .

خوب می توانه مردم فقیر ( حالا کم یا زیاد ) کشور خودش را زندگی بده . اصلا این هزینه گزاف را خرج پیشرفت اقتصادش کنه .

اولین ضرر چنین کاری افزایش بی رویه جمعیت هست و تنوع فرهنگی هم که ظاهرا به نفع آمریکاست دقیقا برعکس به ضررشه همان طور که کشورهایی از این مسئله ضرر کردند و الان به فکر رفع این مسئله هستند.

در پایان یک سوال مهم :
شما کسی را می شناسید که تا مرحله زندگی کردن در آمریکا پیش رفته باشه ؟

من نمی خوام بگم مرگ بر آمریکا ولی این کار آمریکا برام قابل درک نیست .

pour-homme
19-09-2011, 19:48
چندین خانواده را میشناسم
دوما قبول شدن به معنی رفتن به امریکا نیست خیلی ها قبول می شن ولی در مراحل مختلف تا مصاحبه و کلیرنس رد میشن و تا از توانایی مالی شما مطمئن نشن ویزا نمیدن خیالت راحت باشه

far2009
19-09-2011, 19:56
چندین خانواده را میشناسم
دوما قبول شدن به معنی رفتن به امریکا نیست خیلی ها قبول می شن ولی در مراحل مختلف تا مصاحبه و کلیرنس رد میشن و تا از توانایی مالی شما مطمئن نشن ویزا نمیدن خیالت راحت باشه
مگه خانوادگی قبول میشن ؟!

دوما اگه بخواند فقط به پول دار ها ویزا بدهند که من فکر کنم آنها خیلی راحت تر می توانند بدون امتحان شانسشون آن ویزا را بگیرند.

در ضمن یک کسی که تا مرحله آخر لاتاری را قبول میشه آمریکا در نهایت چه چیزهایی را در اختیارش می گذاره ؟

pour-homme
20-09-2011, 01:19
مگه خانوادگی قبول میشن ؟!

دوما اگه بخواند فقط به پول دار ها ویزا بدهند که من فکر کنم آنها خیلی راحت تر می توانند بدون امتحان شانسشون آن ویزا را بگیرند.

در ضمن یک کسی که تا مرحله آخر لاتاری را قبول میشه آمریکا در نهایت چه چیزهایی را در اختیارش می گذاره ؟

بله به شرطی که بچه ها زیر 21 سال باشند اتفاقا شانسشون دوبرابر هست(چون یکبار زن به عنوان سرپرست شرکت میکنه و یکبار هم مرد)

به پول دار ها ویزا نمیدن به کسانی که وضع مالی خوب یا اسپانسر داشته باشند
رفتن به امریکا که فقط به صرف پول داشتن نیست ، دوما اونجا هم رفتی هزاران مسئله و محدودیت داری

یعنی چی چه چیزهایی در اختیارش قرار میگیره ؟ خوب معلومه دیگه اقامت دائم امریکا

شرکت در لاتری به معنی این نیست که حتما قبول میشی کسانی هستند از قبل از اینکه اینترنتی بشه ، 13 سال دارن ثبت نام میکنن هنوز قبول نشدن .
انقدر متقاضی از سرتاسر جهان زیاد هست که احتمالی قبولی بسیار کمه
به طور کل امید نداشته باشید حالا اگر قبول شدید که چه بهتر

در مورد سوال اولتون که چرا 2013 هست باید بگم که تقریبا فرایند دریافت ویزا برای شما که تو سال 2011 ثبت نام کردی تا سال 2013 طول میکشه( تو 2012 تازه نتایج میاد تا مدارک لازم را بفرستی وقت مصاحبه بگیری ، مصاحبه کنی و ویزاتون بیاد حدودا تا 2013 طول میکشه :wac:)

sheivasa
20-09-2011, 16:29
دوستان عزیز سلام. بابت راهنمایی ها و کمک هاتون واقعا ممنون.
سوال من اینه که اگه بخوام واسه ادامه تحصیل برم آمریکا چی کار می تونم بکنم؟
هرکسی هر اطلاعاتی داره واقعا و از صمیم قلب ممنون میشم در اختیار منم بذاره.
من شرایطمو میگم ، شما بگین بهترین گزینه واسه من کدومه:
1. لیسانس معماری دارم از یه دانشگاه غیرانتفایی. البته پایان نامه م مونده که تا بهمن اونم حله.
2. معدلم بالای 16.5 میشه به احتمال خیلی زیاد.
3. زبانم عالی نیست ، اما علاقه ی خیلی خیلی زیاد و کشش زیادی تو این زمینه دارم و می تونم برم دنبال مدرک زبان.
4. وضع مالیم متاسفانه خوب نیست و نمی تونم رو کمک خونواده حساب کنم. (و می دونم با این وضع مالی حتی فکر آمریکا رفتن هم سنگ بزرگ برداشتنه :47: اما چه کنم که پرروام و امیدوار :31: )
5. از اونجایی که اول واسه کاردانی خوندم بعد کارشناسی و از اول عمرم کنکوری بودم دیگه حسی واسه شرکت تو کنکور ارشد ندارم فعلا (البته مجبور شم می خونم حتما ، اونم یه گزینه خوبه :20: )
6.علاقه ی خیلی زیادی به کشور آمریکا دارم. (نمی دونم چرا اما just USA)
7. یه گزینه که به نظرم مهمه اینه که عمه م آمریکاس (LA) و میتونم تا حدودی روش حساب کنم. حداقل واسه جا و مکان تا وقتی که مستقل شم)
8. عمه م می گفت واسه تحصیل اگه گرین کارت داشته باشی هزینه تحصیلت خییییییییلی کمتر میشه ولی بدون اون کلی می افتی تو خرج. و میگفت که میتونم کار بگیرم واسه خرجای دانشگام. حالا سخت یا آسونو نمی دونم.
9. حالا می خوام لاتاری شرکت کنم ، اگه نشد برم دنبال ویزای تحصیلی. که نمی دونم هرکدوم ازینا چقد ممکنه طول بکشه.:13:
درکل هرچی لازمه بدونم ممنون میشم در اختیارم بذارین. پیشاپیش بگم که می دونم با این شرایطی که من دارم یه جورایی رفتن محاله اما می خوام سعیمو بکنم ، شاید جواب گرفتم :46:

nazanin-kk
22-09-2011, 01:22
سایتش هنوز ثبت نام رو شروع نکرده ؟؟ کی هست دقیقا؟

ba maram
22-09-2011, 12:20
راستی من 23 سالمه دادشم 24 سالشه...شانس برنده شدن تو لاتاری داریم با این وصف؟؟؟

Pessimist
22-09-2011, 13:56
ثبت نام کردن برای قرعه کشی گرین کارت مثل پرتاب کردن یه تیر توی تاریکی میمونه.کسانی هستن که یه بار ثبت نام کردن و برنده شدن از طرف دیگه کسانی هم هستن که هفت یا هشت بار شرکت کردن و هنوز برنده نشدن.

شما فقط درست ثبت نام کنید و به بقیش کاری نداشته باشید چون همش شانسیه و هر سال داره به تعداد شرکت کنندگان اضافه میشه که خب با این وجود شانس برنده شدن هم پایین میاد.

راستی من تو چند تا سایت خارجی دیده بودم که نوشته بود اگه تو سه روز اول و سه روز آخر ثبت نام کنید شانستون بیشتره که به نظر من درست نیست.اگه بخت باهاتون همراه باشه دیگه فرقی نمیکنه چه زمانی ثبت نام کردید.

پ.ن:خلاصه خیلی روی گرین کارت حساب نکنید.

ba maram
22-09-2011, 19:57
دوستان کجای تهران این کار ثبت نام رو انجام می دن من ببرم پیششون
اگه صلاحیتشو دارم البته
تو رو خدا سریع جواب بدین:20:

Pami
22-09-2011, 20:33
من برای 2012 شرکت کردم ، تمام مشخصاتی که میدین باید مطابق پاسپورتتون باشه ، عکس هم قوانین خودش رو داره ، باید عکس مناسب بفرستین ، شانس باهاتون یار باشه اسمتون در میاد ، من دیدم کسایی رو که برنده شدن و الان مشغول کار هستن اونور

firstpars
24-09-2011, 16:42
لطفا بگید که من شرایط شرکت در لاتاری 2013 رو دارم یا نه؟
23 سال سن دارم
سربازی رفتم
** « مدرک تحصیلیم دیپلم فنی حرفه ای هست. ینی اول دبیرستان رو که تموم کردم ، بعدش دو سال در هنرستان فنی حرفه ای درس خوندم و دیپلم گرفتم و همونطور که می دونید کسانی که فنی حرفه ای بخونن دیگه هنرستان ندارن و با این حساب کل سالهای تحصیل ( 5 سال ابتدایی + 3 سال راهنمایی + 1 سال دبیرستان + 2 سال هنرستان ) میشه 11 سال »

میشه شرکت کنم؟؟

اگر نمیشه ، چیکار کنم که سالهای تحصیلم بشه 12 سال؟ باید حتما برم دانشگاه؟ تا زمان ثبت نام DV2013 ، زمان دارم که درسم رو ادامه بدم و برسونمش به 12 سال؟

یه جایی خوندم که به جای 12 سال تحصیل ، میتونیم سابقه ی کار داشته باشیم. درسته؟ من چند سال توی یه کانون تبلیغاتی کار می کردم. بیمه نبودم ولی چون اسمم پشت مجله هایی که چاپ میکردیم درج میشده ، این موضوع که من اونجا کار میکردم قابل اثبات هست.

----

یه موضوع دیگه: در سایت لاتاری ، نوشته شده که "This web site only supports Internet Explorer 6.0 and Internet Explorer 7.0. "
من IE 8 و Chrome و FF و Opera دارم. ینی با هیچ کدومش نمیتونم ثبت نام کنم؟ IE 6 or 7 از کجا بیاریم حالا؟!

pour-homme
24-09-2011, 16:56
نمیدونم برای 12 سال کردنش چکار باید بکنید ولی نمیشه حتما باید 12 سال باشه

دوستان کجای تهران این کار ثبت نام رو انجام می دن من ببرم پیششون
اگه صلاحیتشو دارم البته
تو رو خدا سریع جواب بدین:20:
اصلا این کار را نکنید همشون الکی حرف می زنن پول بیخود میگیرن اگر می خواید ثبت نام کنید خودتون وارد عمل بشید میتونید به انجمن مهاجرسرا مراجعه کنید اگر سوالی دارید اونجا بپرسید

---------- Post added at 04:52 PM ---------- Previous post was at 04:50 PM ----------

من برای 2012 شرکت کردم ، تمام مشخصاتی که میدین باید مطابق پاسپورتتون باشه ، عکس هم قوانین خودش رو داره ، باید عکس مناسب بفرستین ، شانس باهاتون یار باشه اسمتون در میاد ، من دیدم کسایی رو که برنده شدن و الان مشغول کار هستن اونور

در مورد عکس تو خود سایت لاتری چند وقت دیگه می زارن که عکس چطوری باشه
در مورد اسم هم مطمئن بشید همونطور که تو پاسپورتتون نوشته میشه اونجا هم بنویسید

---------- Post added at 04:56 PM ---------- Previous post was at 04:52 PM ----------

ثبت نام کردن برای قرعه کشی گرین کارت مثل پرتاب کردن یه تیر توی تاریکی میمونه.کسانی هستن که یه بار ثبت نام کردن و برنده شدن از طرف دیگه کسانی هم هستن که هفت یا هشت بار شرکت کردن و هنوز برنده نشدن.

شما فقط درست ثبت نام کنید و به بقیش کاری نداشته باشید چون همش شانسیه و هر سال داره به تعداد شرکت کنندگان اضافه میشه که خب با این وجود شانس برنده شدن هم پایین میاد.

راستی من تو چند تا سایت خارجی دیده بودم که نوشته بود اگه تو سه روز اول و سه روز آخر ثبت نام کنید شانستون بیشتره که به نظر من درست نیست.اگه بخت باهاتون همراه باشه دیگه فرقی نمیکنه چه زمانی ثبت نام کردید.

پ.ن:خلاصه خیلی روی گرین کارت حساب نکنید.

اتفاقا امسال هم همینطور بود نتایج یک بار باطل شد وزارت امور خارجه گفته بود که قرعه کشی نا منصفانه بوده 90 درصد کسانی که برده بودند در 3 روز اول ثبت نام کرده بودند

biostar
05-10-2011, 10:34
ثبت نام هنوز شروع نشده؟ هروقت شروع شد خبرم کنید جا نمونم :دی

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

howard hughes
05-10-2011, 23:00
ثبت نام هنوز شروع نشده؟ هروقت شروع شد خبرم کنید جا نمونم :دی

شروع شده عزیز

mr.dengo
05-10-2011, 23:00
شروع شده
تا 14 ابان ماه هم ادامه داره
یعنی ازین پستی که میزنم 30 روز و 20 ساعت دیگه تمومه :31: حال کردید از 119 امریکا گرفتم اطلاعات رو
یه سایتی هستش به این اسم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکه پولیه و مدارک رو براشون میفرستی خودشون همه چیزارو اوکی میکنن ولی اگه میخواد خودتون مستقیم میتونید مجانی شرکت کنید
همین دیگه به امید قبولیه همتون

seyedyy
05-10-2011, 23:35
ممنون
اگر کمکی خواستیم شما هستید دیگه نه

biostar
06-10-2011, 14:08
شروع شده
تا 14 ابان ماه هم ادامه داره
یعنی ازین پستی که میزنم 30 روز و 20 ساعت دیگه تمومه :31: حال کردید از 119 امریکا گرفتم اطلاعات رو
یه سایتی هستش به این اسم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکه پولیه و مدارک رو براشون میفرستی خودشون همه چیزارو اوکی میکنن ولی اگه میخواد خودتون مستقیم میتونید مجانی شرکت کنید
همین دیگه به امید قبولیه همتون
اها این سایتم حتما چک کنید که اطلاعات کاملی داره

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

مرسی
سایت اصلی ثبت نامش هم بزار :دی

malkemid
06-10-2011, 14:27
مرسی
سایت اصلی ثبت نامش هم بزار :دی

اینه دیگه:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در ضمن فقط با IE 6 یا 7 کار می کنه!! مسخره!!

Pami
06-10-2011, 14:36
در ضمن فقط با IE 6 یا 7 کار می کنه!! مسخره!!

نه عزیز ، من سال پیش با فایرفاکس ثبت نام کردم و هیچ مشکلی نبود

mr.dengo
06-10-2011, 15:30
اقا مراقب عکس ها باشید
عکس باید پشت زمینش روشن باشه نه اینه با فتوشاپ پشتشو سفید کنن
مشخصات عکس مطابق دستورالعمل DV2012 :
Image File Format:
The image must be in the Joint Photographic Experts Group (JPEG) format.
Image File Size:
The maximum image file size is 240 kilobytes (240 KB).
Image Resolution and Dimensions:
Minimum acceptable dimensions are 600 pixels (width) x 600 pixels (height). Image pixel dimensions must be in a square aspect ratio (meaning the height must be equal to the width).
Image Color Depth:
image must be in color (24 bits per pixel). 24-bit black and white or 8-bit images will not be accepted
ترجمه ی فارسیش
عكس توسط دوربين ديجيتال گرفته شود
فرمت JEPG
حجمكس كمتر از 240 كيلو بايت باشد
سايز : ارتفاع و عرض 600 در 600 چه براي عكس اسكن شده و چه براي عكس ديجيتال باشد
پشت زمينه عكس بايد روشن و رنگي طبيعي داشته باشد
عمق رنگ باbit-24 باشد و توسط اسكنري كه در تنظيماتش عمق رنگ فوق تنظيم شده اسكن شود
عكس 5 در 5 باشد
ارتفاع سر و اندازه ناحيه صورت ( فاصله بين بالاي مو تا زير چانه) بين 50 تا 69 درصد ازکل ارتفاع عکس را بايد پر کند. و فاصله بين لبيه زيرين عکس تا سطح چشمان داوطلب بين 56 تا 69 درصد از ارتفاع عکس را دربر گيرد.

عکسي که براي لاتاري اسکن ميکنيم تنظيم اسکنر بايد روي 300 dpi باشه

مدیر‌سایت
06-10-2011, 15:49
توانایی مالی باید چقدر باشه؟

charlz
10-10-2011, 21:29
سلام
عکس چند سانتی باشه

ali007_a
24-10-2011, 01:50
اقا مراقب عکس ها باشید
.
.
.
ارتفاع سر و اندازه ناحيه صورت ( فاصله بين بالاي مو تا زير چانه) بين 50 تا 69 درصد ازکل ارتفاع عکس را بايد پر کند. و فاصله بين لبيه زيرين عکس تا سطح چشمان داوطلب بين 56 تا 69 درصد از ارتفاع عکس را دربر گيرد.
.
.
.

اینجاش یکم نا مفهومه!
اگه فاصله بين بالاي مو تا زير چانه باید حداقل 50 درصد کل ارتفاع عکس رو پر کنه، پس می مونه 50 در صد دیگه، ولی گفته شده فاصله بين لبيه زيرين عکس تا سطح چشما باید حداقل 56 درصد باشه!!!

دو تا سوال در مورد مدرک تحصیلی و دو سوال در مورد آدرس دارم، لطفا راهنمایی فرمایید.
- برای مدرک فوق دیپلم و مدرک لیسانس به ترتیب باید چه گزینه ای رو انتخاب کرد.
- آیا انتخاب بعضی از گزینه های موجود برای مدرک مثل Vocational School پذیرفته نیست؟
- در آدرس نوشتن گزینه اختیاری In Care Of کلا چی باید نوشته بشه؟
- شیوه صحیح آدرس نوشتن چگونه است؟
ممنون.

shahab_f
27-10-2011, 23:20
آقا عکس رو برید آتلیه بگید عکس برای لاتاری میخواد، خودشون میدونن چیکار کنند.
یک سوال مهم » بعضی ها میگند اگه میخواید پذیرش دانشجویی از امریکا بگیرید در لاتاری ثبت نام نکنید، چون هنگام مصاحبه ویزا از آدم میپرسند که شما که ادعا داری بعد از پایان تحصیلت میخوای برگردی کشورت چرا لاتاری ثبت نام کردی. آیا این حرف درسته؟ یا ثبت کنیم ؟

farsiman
29-10-2011, 14:29
سلام.....آقا من یه گندی زدم اساسی....
تو سایت لاتاری ثبت نام کردم ولی بجایه اینکه بنویسم فایمیلی و اسم کوچک نوشتم اسم کوچک بعد فامیلی.
آیا راهی هست؟ یا میتونم دوباره ثبت نام کنم؟؟؟!!! لطفا راهنماییم کنید.:41:

farsiman
29-10-2011, 16:50
کسی نیست جواب بده؟ آقا یکی یه چیزی بگه!!!!!!!!!!

farsiman
29-10-2011, 19:42
الووووووووووووووووووووووو ووووو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کسی نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Ezel
29-10-2011, 20:10
الووووووووووووووووووووووو ووووو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کسی نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کسی نیست جواب بده؟ آقا یکی یه چیزی بگه!!!!!!!!!!

تو سایت لاتاری ثبت نام کردم ولی بجایه اینکه بنویسم فایمیلی و اسم کوچک نوشتم اسم کوچک بعد فامیلی.

دوست عزیز :

اینجا انجمنه و دوستان 24 ساعته آنلاین نیستند ، بنابراین نیازی نیست هر چند ساعت یکبار تکرار کنید و بی نظمی ایجاد کنید /

اگر دوستان بتونند کمکی به شما بکنند حتما این کار رو انجام میدن و نیاز به تکرار چندین باره ی شما نیست /

ممنون از توجه شما .

deaddeaddead
30-10-2011, 20:51
سلامودر فرم ثبت نام در قسمت 8. Mailing Address چی باید بنویسیم؟میشه کمک کنین و بگین قسمت 8a. In Care Of o
8b. Address Line 1
8c. Address Line 2l)
8d. City/Town
8e. District/County/Province/State
8f. Postal Code/Zip Code No Postal Code/Zip Code
8g. Country
چه چیزایی رو باید بنویسیم .مرسی

shahab_f
01-11-2011, 23:48
هیج راهی برای تصحیح نیست. ممکنه کسی راه ایمیل زدن رو پیشنهاد بده، اما بعیده جواب بدن، اصلا همکاری نمیکنند.
اگرم هم دوباره بنویسید، اگه بفهمند که شما همون شخصید، حذفتون میکنند. البته ممکنه چون اسم و فامیلتون برعکس زده شده نفهمه که برای بار دوم دارید ثبت نام میکنید.
دوست عزیز حتی برای دیکته ی اشتباه هم ممکنه به دردسر بیافتید، اگه پاسپورت دارید، دقیقا مطابق اون بنویسید.

سلامودر فرم ثبت نام در قسمت 8. Mailing Address چی باید بنویسیم؟میشه کمک کنین و بگین قسمت 8a. In Care Of o
8b. Address Line 1
8c. Address Line 2l)
8d. City/Town
8e. District/County/Province/State
8f. Postal Code/Zip Code No Postal Code/Zip Code
8g. Country
چه چیزایی رو باید بنویسیم .مرسی
in care رو نمیخواد بنویسید، برای کسیه که میخواد یه نفر دیگه براش بگیره، مثلا آدرس عموش رو بده، اسم عموش رو مینویسه.
Address line 1 : آدرس خونه اتون رو از آخر بنویسید، مثلا »پلاک 7 - خیابان 45 - یوسف آباد به این صورت:
No. 7- 64th St. - Yousef Abad
اگه جا نشد بقیه اش رو توی Address line2 بنویسید.
City که اسم شهره دیگه بابا!
Province/state هم اسم استان
country هم ایران!
- - -
در نهایت اینکه آدرس اهمیتی نداره، چون مکاتبه ها فقط اینترنتیه. و فراموش نکنید در صفحه ی آخر کدتون رو یادداشت کنید که اگه از دست بدید، ابدا راهی برای بازیابیش وجود نداره.

firstpars
05-11-2011, 21:53
وقتش تموم شد. کسایی که ثبت نام کردن از یازدهم اردیبهشت 91 برن توی سایت و چک کنن ببینن برنده شدن یا نه

senaps
21-11-2011, 19:22
سلام.....
اقا امروز این ایمیل برام اومده:

U.S. Department of State notifies maysam **** of being selected as a winner of the Diversity Visa programو بعدش هم در متن:
Dear maysam **** , You are one of the 50,000 winners selected by the computer random draw from the 12.1 million entries registered in the Diversity Immigrant Visa Program . The Diversity Immigrant Visa program is a United States congressionally-mandated lottery program for receiving a United States Permanent Resident Card. It is also known as the Green Card Lottery
.

خوب،حالا این یعنی من برنده شدم و میتونم یه وکیل بگیرم یا شروع کنم برنامه هام رو؟!!!!

مشکل اینه که این ایمیل باید از طرف چه اسمی برام بیاد؟!!
من تو سایت لاتاری امریکا(اولین جواب توی گوگل!!) ثبت نام کردم و این ایمیل برام اومده....

بعد،این چیزایی که گفته،اینا برا منه واقعا؟!

With the Diversity Visa (also known as Green Card) you will enjoy all the advantages and benefits of a U.S. permanent resident, including health and education benefits, and employment opportunities along with guidance in your new country, orientation sessions and programs to integrate into mainstream American society. Once received you can use it at any time you want to move in the United States or just travel. The visa must be renewed after 10 years.
U.S. Government helps you with the accommodation and offers you Health Insurance (Freedom HSA Direct Individual Health insurance for 1 year), Dwelling(Apartment in any city you prefer, 1 bedroom for 3 months ), a guaranteed job(in the field that you are are currently qualified so you can start working even from the first week you arrive in the United States and get paid as U.S citizen. ) and education (for U.S. Students or Higher Education through EducationUSA. It includes transfer to a U.S college or University so you can continue your educational study. More details can be found at [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .)
چی؟! شغل تو هر رشته ای که توش کاربلدم؟! اپارتمان رایگان برا 3 ماه؟ چی میگه این؟!!!

این مال اینا نیست نه؟! اخه گفته 879 دلار بده به وکیل توماس نمیدونم کی!! که برات کارهات رو بکنه؟!!

دوستان لطفا راهنمایی کنین......خودم که فک میکنم سرکاریه! ولی شاید این واقعی باشه و پراسس واقعیش اینجوریه؟

------------------------------------

وقتش تموم شد. کسایی که ثبت نام کردن از یازدهم اردیبهشت 91 برن توی سایت و چک کنن ببینن برنده شدن یا نه
عقل خودم + عقل این دوستمون،جواب 99% بهم داد!......

matin_vv
21-11-2011, 22:06
سلام.....
اقا امروز این ایمیل برام اومده:
و بعدش هم در متن:.

خوب،حالا این یعنی من برنده شدم و میتونم یه وکیل بگیرم یا شروع کنم برنامه هام رو؟!!!!

مشکل اینه که این ایمیل باید از طرف چه اسمی برام بیاد؟!!
من تو سایت لاتاری امریکا(اولین جواب توی گوگل!!) ثبت نام کردم و این ایمیل برام اومده....

بعد،این چیزایی که گفته،اینا برا منه واقعا؟!

چی؟! شغل تو هر رشته ای که توش کاربلدم؟! اپارتمان رایگان برا 3 ماه؟ چی میگه این؟!!!

این مال اینا نیست نه؟! اخه گفته 879 دلار بده به وکیل توماس نمیدونم کی!! که برات کارهات رو بکنه؟!!

دوستان لطفا راهنمایی کنین......خودم که فک میکنم سرکاریه! ولی شاید این واقعی باشه و پراسس واقعیش اینجوریه؟

------------------------------------

این ایمیل واسه منم اومده. سرکاریه.
اصلاً نتیجه ها این موقع اعلام نمیشه. ضمناً هیچ هزینه ای هم از شما درخواست نمیشه.
شما آدرس ایمیل فرستنده رو نگاه کنید، دامینی که ازش ایمیل زده اصلاً مال وزارت امور خارجه آمریکا نیست. اصلاً وجود خارجی نداره!

Royce
22-11-2011, 19:27
پس اسم و فامیل شخصو از کجا میدونن ؟

logos
22-11-2011, 21:53
این ایمیل واسه منم اومده. سرکاریه.
اصلاً نتیجه ها این موقع اعلام نمیشه. ضمناً هیچ هزینه ای هم از شما درخواست نمیشه.
شما آدرس ایمیل فرستنده رو نگاه کنید، دامینی که ازش ایمیل زده اصلاً مال وزارت امور خارجه آمریکا نیست. اصلاً وجود خارجی نداره!
دوست گرامي شما اين قسمت از پست قبلي رو خونديد ؟ :

نقل قول:
اگه اره مي بينيد ايشون فهميده بودن قضيه الكيه اگه نه هم قبل از دادن پست بهتر هست درست متن رو بخونيد

به هر حال زمان رسمي اعلام نتايج و سايت رسمي مخصوص لاتاري تو پست ها هست و همه مي تونن به راحتي به اونجا مراجعه كنن

matin_vv
22-11-2011, 21:58
اطلاعات ما تو اینترنت پخشه. همین ایمیلی که شما واسه یه دوستت فوروارد میکنی، اونم واسه 10 نفر دیگه فوروارد میکنه و اسم شما رو پاک نمیکنه، یکی میتونه همه این آدرسها و اسمها رو جمع کنه، تحت هر عنوانی به اسم شما بهتون اسپم بده. نمیشه؟

powerslave
23-11-2011, 02:21
پس اسم و فامیل شخصو از کجا میدونن ؟

اسم و فامیل رو نمیدونن. اسکریپت هست. مثلا مینویسه:

Dear [ID=]Google%account.ID[ID] you have selected ...
که فرضاً خونده میشه:
Dear Mohammad Zamani you have selected ...

یه همچین چیزی.
برای همینه که نباید اطلاعات واقعی رو برای ایمیل های عمومی قرار بدین.
به قول یکی از شخصیت های ساوت پارک که میگفت هیچ چیز در این دنیا وجود نداره که بیشتر از 8 دلار بیرزه و مجانی باشه.
هر چی که به نظر خیلی خوب میاد، یه کلکی در کارش هست.

تو خود سایت رسمیش نوشته بود که اگر قبول شدین، کار به ما ربط نداره، جا و مکان به مکا ربط نداره، مدد کار نداریم، ... دیگه خودتون تا تهش بخونین دیگه.

Steps-Rap
07-04-2012, 10:13
آقا این جواب لاتاری کی میاد؟نیومده هنوز؟دوستم گفتم ایمیل اومده واسش

logos
07-04-2012, 10:57
آقا این جواب لاتاری کی میاد؟نیومده هنوز؟دوستم گفتم ایمیل اومده واسش

احتمالا از اين ايميل تقلبي ها بوده

2013 Entrant Status Check

Please check back at the link above on or after May 1, 2012 for Entrants who applied for DV-2013.

همينطور كه ميبينيد نتايج رو از12 ارديبهشت مي تونيد از سايت ببينيد

nimamir
21-04-2012, 07:40
قرعه کشی این هفته است؟

Ghaioom
22-04-2012, 08:51
قبلنا زیاد از این لاتاری ها میومد ایمیل و میگفت برنده شدین.
مام خسته میشیدم میپاکیدیم. میگفتن الکیه.
الکی میومد؟ ما که نمی شرکتیدیم. نمیدونم چرا میومد! :31:

FuII
29-10-2012, 22:59
با درود فراوان

بخاطر اینکه بنده نمی تونم 40-50 هزار دلار در حساب بانکی داشته باشم و شرایط ویزای آمریکا رو ندارم

تصمیم دارم امسال از شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا انصراف بدم

چون توجیه خودم اینه که ، به فرض محال که در لاتاری برنده بشم چون نمی تونم ویزا آمریکا رو بگیرم، شانس مجددم رو از دست خواهم داد

زیرا در سال های بعد که شرایط ویزا آمریکا رو پیدا خواهم کرد ، به دلیل اینکه یک بار برنده لاتاری شده بودم و نرفتم ؛خود به خود نام مرا حذف می کند

به نظرتون توجیه درستی هست ؟

در ضمن من خودم که حساب بانکی فعالی ندارم ولی سهام دار شرکتی هستم که حساب بانکی پر رونقی داره ؛

آیا میشه حساب بانکی شرکتی که سهامدارش هستم ارائه بدهم ؟

با سپاس فراوان

Soalziad
29-11-2012, 09:19
با سلام. لطفا من رو راهنمایی کنید:

1. زمان ثبت نام لاتاری امسال (1391/2012) آیا به پایان رسیده است؟ نوبت بعدی ثبت نام کی شروع میشود؟
2. در صورت برنده شدن باید چه میزان دلار در حساب خود داشته باشیم؟
3. در صورت برنده شدن چه مدت فرصت داریم تا اولین سفر به آمریکا را انجام دهیم؟
4. حقیقت دارد که اگر برنده شویم و از امتیاز خود استفاده نکنیم برای همیشه محروم میشویم؟

با تشکر از شما.

FC.Barcelona
29-11-2012, 18:11
بخاطر اینکه بنده نمی تونم 40-50 هزار دلار در حساب بانکی داشته باشم
فقط بودن در حساب بانکی مهم نیست
همینقدر هم چند ماه اول خرجتون میشه تا بتونید کاری اونجا پیدا کنید و..

با سلام. لطفا من رو راهنمایی کنید:

1. زمان ثبت نام لاتاری امسال (1391/2012) آیا به پایان رسیده است؟ نوبت بعدی ثبت نام کی شروع میشود؟
2. در صورت برنده شدن باید چه میزان دلار در حساب خود داشته باشیم؟
3. در صورت برنده شدن چه مدت فرصت داریم تا اولین سفر به آمریکا را انجام دهیم؟
4. حقیقت دارد که اگر برنده شویم و از امتیاز خود استفاده نکنیم برای همیشه محروم میشویم؟

با تشکر از شما.

1.بله تموم شد امسال و معمولا ثبت نام سالی یکبار هست
2.به میزان بیشتر از خط فقر متوسط ایالتهای امریکا(پارسال اگه اشتباه نکنم 18 هزار دلار امریکا بود به پول ما الان و با دلار 3000 تومنی میشه 54 میلیون تومن البته ممکنه خط فقر بالاتر هم بره امسال و یا میتونید یکی را تویه امریکا پیدا کنید تا اسپانسرتون بشه البته طرف حتی اگه یک سنت مالیاتش را نداده باشه شرایط این کارو نداره و کلا براش مسولیت زیادی داره این کار! هدف از این کار هم اینه که کسی که میره امریکا تا بیاد کاری پیدا کنه سربار دولت امریکا نشه و کسی یا پولی را داشته باشه که ازش حمایت کنه
3.وقتی برنده میشید فرداش نمیگند بیایید امریکا! چندین مراحل داره وباید مدارک را براشون پست کنید و بعد در سفارت های امریکا در انکارا و یا ابوظبی مصاحبه میشید و...
4.نه تا الان که همچین قانونی نبوده ولی اینم در نظر داشته باشید اگه قبول شید و شرایطش را نداشته باشید یکی از سهمیه های ایران میسوزه و کسی که شرایطش را داره ضرر میکنه پس اگه شرایطش را ندارید بهتره اجازه بدید کسانی که شرایط دارند استفاده کنند:)

Soalziad
30-11-2012, 01:39
با توضیحات شما متوجه شدم امکانش رو در صورت قبولی هم ندارم پس شرکت نمیکنم.

متشکرم

u3f_uah2006
17-04-2013, 16:35
به تمامی عزیزان ایرانی هموطن خودم توصیه میکنم که با چشم باز و اطلاعات دقیق و داشتن تجربه و مدرک تحصیلی با کاربرد در آمریکا اقدام به مهاجرت به این کشور کنید. بنده با سابقه 8 سال زندگی عرض میکنم واقعا اینجا خرما خیر نمی کنند. بسیاری با صرف هزینه و وقت بسیار به اینجا میایند ولی بعد از مدتی که فهمیدند اینجا به دردشان نمی خوره یا بر میگردند و یا از روی آبرو و شاید کنف نشدن روشون نمی شه که برگردند. ایرانی های زیادی هستند که واقعا زندگی بسیار معمولی اینجا دارند که اگر این رو در کشور خودمون داشتند چه بسا بهتر بود که هر چه هست وطن است. ولی دوستان در نظر بگیرید ما ایرانی ها واقعا دوست داریم خودمونو بزرگ جلوه بدیم و بگیم که ما فلان هستیم و بهمان و بهترین جا اونجاییست که کسی زندگی شونو نمی بینه! باور کنید اینجا خبر خاصی نیست. نسل موفق ایرانیان در آمریکا درصد اندکی از نسلی بود که قبل از انقلاب برای تحصیل به اینجا اومد ولی به خاطر مسایل بعد از انقلاب اینجا موند. تفریبا 15 تا 20 درصدشون به خاطر تحصیلات و موقعیت بهتر آمریکا در اون زمان موفق شدند. باور کنید از همون نسل من اینجا راننده تاکسی میشناسم ولی وقتی میرند ایران میگویند ما اونجا فلان هستیم و بهمان. این شایعه که در مثلا در ناسا چندین درصد ایرانی هست دروغه البته ایرانی هم هست ولی شاید 1تا 2%. یا ایرانی بدبخت تو آمریکا نداریم دروغه. البته آدم موفق هم هست و لی نه اوچنان که با آب و تاب تعریف میشه. خلاصه دوستان اگر با آگاهی و مطالعه اقدام به مهاجرت نکنید به احتمال زیاد دچار سرخوردگی و شکست میشوید. باور کنید اینها دلشون به حال من و شما نسوخته که این جوری دارن ویزا میدهند. من خیلی از ایرانی ها رو میبینم که برای اینکه تو فامیل بگند فلانی رفت آمریکا ها! اقدام به این کار می کنند و بعد اینجا گیر می کنند. خیلی خانم هایی رو دیدم که با ایرانی مقیم ازدواج کرده بعد دیده همه داستان مال و اموال و زندگی طرف دروغ بوده حالا نه راه پس داره نه راه پیش. اینجا عمری کاره به نوعی برده کشی ولی چند سال طول میکشه تا بفهمید اینه مشکل. بازنشستگی بعد از 65 سالگی اون هم شاید که صحبت هایی هست که این عدد رو بالاتر هم ببرند شاید 70 سالگی که واقعا هنوز از همکارانم من اینجا در این 8 سال کسی رو ندیدم که تونسته باشه به اون سن برسه اکثرا زودتر از دنیا میرند. مورد بعد بیمه پزشکی هست که واقعا افتظاح تاریخه. اگر پول داری می تونی بخری اگر نه سرنوشت با خداست. من در این 8 سال کار با شغل مهندسی و با حقوق نسبتا خوب نه قادرم بیمه برای خانوادم تهیه کنم نه به تعطیلات ببرمشون شاید سالی 1 بار یک جایی نزدیک. این ها واقعیات این جامعه هست. ولی طول می کشه تا بفهمید که دیگه تا اون موقع واقعا آدم گیر می کنه. خیلی از ایرانی ها رو دیدم که بعد از چند سال میگند این چیزی نبود که براش اینجا اومدیم. خلاصه اینکه اگر برنامه و هدف خاصی رو اینجا دنبال می کنید مثل تحصیل اینجا می تونه خوب باشه وگرنه...

hoha881
18-04-2013, 19:31
شما مثل اینکه بازار کار رو توی ایران ندیدی؟یارو میگفت از 8 صبح بیا تا 6 بعد از ظهر اخرش هم ماهی 200 تومن چون سابقه کار نداری.نمی دونم این 4 سال ما تو دانشگاه واسه چی رفتیم.در مورد ویزای خدمات درمانی هم اینجا هم پول نداشته باشی درمان نمیشی.اتفاقا یکی از اشناها برده بود توی لاتاری مدرک تحصیلیش رو قبول نکردن ولی بهش فاند دادن که بره دانشگاه دوباره بخونه.خوبیش اینه که سربازیش رو رفته بود اگه پشیمون بشه راحت میتونه برگرده.در کل شانسیه اگه مجرد باشی و سربازی رفته باشی به امتحانش میارزه.

rozbeh85
19-04-2013, 06:36
شما مثل اینکه بازار کار رو توی ایران ندیدی؟یارو میگفت از 8 صبح بیا تا 6 بعد از ظهر اخرش هم ماهی 200 تومن چون سابقه کار نداری.نمی دونم این 4 سال ما تو دانشگاه واسه چی رفتیم.در مورد ویزای خدمات درمانی هم اینجا هم پول نداشته باشی درمان نمیشی.اتفاقا یکی از اشناها برده بود توی لاتاری مدرک تحصیلیش رو قبول نکردن ولی بهش فاند دادن که بره دانشگاه دوباره بخونه.خوبیش اینه که سربازیش رو رفته بود اگه پشیمون بشه راحت میتونه برگرده.در کل شانسیه اگه مجرد باشی و سربازی رفته باشی به امتحانش میارزه.

کلاً که به امتحانش می ارزه، ولی آمریکا از بیرون خیلی فانتزی و اینها به نظر میرسه، ولی داخلش یه اقلیت زندگی میکنند و یه اکثریت بردگی نوین، اینجام میگن از 8 صبح بیا تا 6 بعد از ظهر میز تمیز کن.
ولی کلاً همچین خفن هم نیست، اوضاع اقتصادی هم الان خرابه...

lordsuperboys
22-04-2013, 12:24
دوستان ثبت نام کی دوباره شروع می شه؟

vahid javani
03-08-2013, 15:41
سلام

دوستان ثبت نام کی دوباره شروع می شه؟
ماه october

سلام
دوستان میخواستم ببینم اگه در قرعه کشی Dv برنده شدم، هزینه دریافت گرین کارت حدودا چقدر میشه و باید چه کار کنم که باطل نشه؟؟

من کارت پایان خدمت ندارم، این چه مشکلاتی می تونه برای من به وجود بیاره؟؟
متشکرم از پاسختون

SNOW PATROL
03-08-2013, 15:49
سلام
دوستان میخواستم ببینم اگه برنده شدم، هزینه دریافت گرین کارت حدودا چقدر در میاد. و باید چه کار کنم که باطل نشه؟؟
تاپیک جامع مهاجرت به ایالات متحده آمریکا (راهنمای تاپیک در پست اول) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ehsan102
25-09-2013, 08:16
ظاهراً 5-6 روز ديگه به آغاز ثبت نام لاتاري باقي نمونده
دوستاني كه تجربيات جديد ازين قرعه كشي كسب كردن با بقيه به اشتراك بذارن
ممنون ميشم:n16:

ehsan102
28-09-2013, 21:27
فقط دو روز دیگه ......

یک ماه مهلت ثبت نام داریم ؟

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

ehsan102
29-09-2013, 23:48
یا خدا
یعنی ده دقیقه دیگه،بریم توو سایت واسه ثبت نام ؟؟

AEZ_Best
30-09-2013, 00:36
سلام کدوم سایت؟!
dvlottery.state.gov
?
یه مشکلی دارم!
نمیدونم چیکار باید بکنم!

ehsan102
30-09-2013, 04:54
سلام کدوم سایت؟!
dvlottery.state.gov
?
یه مشکلی دارم!
نمیدونم چیکار باید بکنم!

آره همین سایت
اما ظاهراً هنوز فرم ها نیومده داخل سایت

smahdis
30-09-2013, 10:28
آقا ثبت نام چطوریاست؟ آموزشی چیزی میخواد؟

ثبت نام شروع شده؟

vahid javani
01-10-2013, 23:04
آقا ثبت نام چطوریاست؟ آموزشی چیزی میخواد؟

ثبت نام شروع شده؟

بله شروع شده
پست های قبلی رو بخونید دوستان کاملا توضیح دادند

SNOW PATROL
01-10-2013, 23:15
دوستان از این به بعد تمام مباحث مربوط به لاتاری رو در تاپیک زیر دنبال کنید تمام اموزش ها هم قرار داده شده :
تاپیک جامع مهاجرت به ایالات متحده آمریکا (راهنمای تاپیک در پست اول) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ammar98
07-10-2013, 13:14
ثبت نام 2013 شروع شده ! کسانی که واجدالشرایط هستن برن شرط کنن !

البته کسانی که قصد مهاجرت دارن شرکتت کنن و بدون هدف شرکت نکنن که شانس دیگران رو تضعیف کنید