PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سرو صداي بسيار زياد HDD SATA3 Western Digital 1TB 64Mb

Pejvak61
03-09-2011, 07:14
من اين قطعات رو خريدم و كلي هم زير بار بدهي رفتم!

CPU Intel Corei7-2600K=415
Main Asus P8Z68 V PRO=303
RAM Corsair 1600 2*4GB=160

همه‌ي اينا به اضافه گرافيك EVGA GTX 560 Ti Superclocked ، پاور گرين GP535A و HDD SATA3 Western Digital 1TB 64Mb هم خريداري كردم.

هارد اين سيستم "HDD SATA3 Western Digital 1TB - 64Mb" خيلي سر و صدا داره و اصلاً مطلوب نيست و موقع فرمت Full هم كامپيوتر هنگ كرد!! و مجبور شدم هارد رو quick format كنم.

كسي ميتونه دليل اين مشكلات رو شرح بده؟

Pejvak61
04-09-2011, 07:07
من در واقع ميخوام بدونم كه آيا كسي تا به حال از اين هارد ها استفاده كرده و اين طرز رفتار هارد براش آشناست يا نه؟
در ضمن در تنظيمات SATA دو گزينه AHCI و IDE وجود داره كه AHCI انتخاب شده. آيا اين ميتونه دليل اين مشكل باشه؟

Pejvak61
05-09-2011, 07:05
نه! تأثيري نداشت. IDE‌ رو انتخاب كردم ولي مثل سابق پر سرو صدا عمل ميكنه.

خودمونيم ها! با اين شدت استقبال جماعت پاسخگويان به پرسشم دارم از خوشحالي پر در ميارم:13:.

mojtaba007h
07-09-2011, 08:56
سلام به دوست عزیزم
منم دقیقا همچین مشکلیو دارم ولی سرو صدای هارد به این شدتی که شما میگید نیست
من وقتی هاردو جای اصلی توی کیث وصل می کنم یه خرده سرو صدا داره که این سرو صدا اعصابمو به هم میریزه ولی اومدم هاردو جای سی دی رام گذاشتم یه طرفشو با پیچ بستم و یه طرفشو با اسفنج !
صداش خیلی کمتر شده
من یه راهی به شما میگم این کارو بکن اگه باز سرو صدا کرد بدون اشکال از هاردته که ببر گارانتی ولی گارانتی هم زیاد کاری نمیکنه چون من یه هارد قبلم خریدم 1 فرابایت سیگیت و 4 بار بردم گارانتی ولی درست نشد گارانتی سازگار ارقام!
ولی یه هارد وسترن دیجیتال خریدم این خیلی بهتره ولی اینم یه خرده سرو صدا میکنه نمیدونم چرا؟!!

هاردتو از جای اصلیش در بیار و بذار روی کیث و کابلاشم وصل کن و سیستمو روشن کن ببین باز سروصدا داره یا نه چون وقتی توی کیث می بندی با بدنه کیث برخورد داره و سرو صدا می کنه
راسی یه چیز دیگه هم بگم

هر کاری کردی حتما خبرم بده

Pejvak61
07-09-2011, 11:26
فعلاً كلاً در شرف پس دادن هارد هستم و عطايش را به لقايش بخشيدم. چون اصلاً هاردش فرمت نميشد و مجبور شدم Quick format كنم. جالبه كه خود فروشنده هم به نامطلوب بودن اين هارد اذعان كرده و در صدد حل اين مشكله.

Pejvak61
11-09-2011, 06:58
من وقتی هاردو جای اصلی توی کیث وصل می کنم یه خرده سرو صدا داره که این سرو صدا اعصابمو به هم میریزه ولی اومدم هاردو جای سی دی رام گذاشتم یه طرفشو با پیچ بستم و یه طرفشو با اسفنج !

چطوري اين كارو ميكني؟ ميشه توضيح بدي؟

mojtaba007h
11-09-2011, 07:50
خیلی راحت یه طرفشو که با پیچ به خود کیس پیچ کردم و طرف دیگشو زیر هارد یه اسفنج کلفت گذاشتم و بغلشم با یه اسفنج دیگه سفت کردم و زیرشو یه فن گذاشتم که خنک کنه !

Pejvak61
01-10-2011, 14:02
دادمش گارانتي و اونا يه هارد جديد از همون مدل رو بهم دادن و بدبختانه اون يكي هم تمام مشكلات قبلي رو داره.

مشكلات :
1- سر و صداي زياد
2- هنگ كردن هنگام فرمت كامل (quick format را بدون مشكل انجام ميده)
3- تعطيل بودن يا دست كم كند شدن قابل ملاحظه‌ي هارد هنگام كپي كردن
4- تفاوتي مابين هارد SATA 2‌ معمولي و اين هارد احساس نشده چه بسا بدتر هم شده.

من اصلاً نميفهمم چرا همچين چيزي رو تو بازار وارد كردن. از شانس مزخرف من هم رفتم همينو خريدم.

western digital caviar black 1tb 64mb لعنتي، مزخرف، بيخود و بي مصرفه

leo.unique
01-10-2011, 14:12
شاید پاور مشکل داشته باشه:46:

vegas
02-10-2011, 08:20
دادمش گارانتي و اونا يه هارد جديد از همون مدل رو بهم دادن و بدبختانه اون يكي هم تمام مشكلات قبلي رو داره.

مشكلات :
1- سر و صداي زياد
2- هنگ كردن هنگام فرمت كامل (quick format را بدون مشكل انجام ميده)
3- تعطيل بودن يا دست كم كند شدن قابل ملاحظه‌ي هارد هنگام كپي كردن
4- تفاوتي مابين هارد SATA 2‌ معمولي و اين هارد احساس نشده چه بسا بدتر هم شده.

من اصلاً نميفهمم چرا همچين چيزي رو تو بازار وارد كردن. از شانس مزخرف من هم رفتم همينو خريدم.

western digital caviar black 1tb 64mb لعنتي، مزخرف، بيخود و بي مصرفه
میتونید یه عکس از تست HD TUNE از این هارد بزارید ؟
لینک اخرین ورژن Hd Tune :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Pejvak61
02-10-2011, 14:24
از كجاش عكس بذارم. از info كافيه؟

vegas
02-10-2011, 14:27
از كجاش عكس بذارم. از info كافيه؟
بنچمارک رو انجام بدبد بعد عکس از صفحه بنچمارک ...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Pejvak61
02-10-2011, 15:10
باشه. الآن خونه نيستم رفتم خونه ميذارم.

Pejvak61
02-10-2011, 18:30
خوب این یه عکس Benchmark از یه هارد معمولی SATA II:

اینم عکسی از هارد شاهکار خودم Western Digital CAVIRE Black 1TB Sata III - 64 MB

Pejvak61
06-10-2011, 09:51
چي شد؟ نظرتون چيه؟

مشكل هنگ كردن ويندوز وقتي كه كار سنگيني با هارد انجام ميشه مثل كپي كردن فايل حجيم يا فرمت كردن كامل هارد همچنان ادامه داره.

يك هفته با يك هارد معمولي كار كردم اين مشكلات رو نداشتم اما اين هارد همه جوره اشكال داره.

vegas
06-10-2011, 10:47
چي شد؟ نظرتون چيه؟

مشكل هنگ كردن ويندوز وقتي كه كار سنگيني با هارد انجام ميشه مثل كپي كردن فايل حجيم يا فرمت كردن كامل هارد همچنان ادامه داره.

يك هفته با يك هارد معمولي كار كردم اين مشكلات رو نداشتم اما اين هارد همه جوره اشكال داره.
از لحاظ سرعت مشکلی نداره ولی شما یک بار دیگه پارتیشن ها رو پاک کنید و پارتیش بندی کنید شاید درست شد ...

Pejvak61
08-10-2011, 10:07
سرعت پیش کش شما عزیز جان. این هنگ کردن هاش منو دیوونه کرده. هر وقت یک کار نسبتاً سنگین مثل کپی کردن فایل حجیم یا کپی های طولانی مدت انجام میده بعد از چند دقیقه سیستم کاملاً هنگ میکنه.
هارد معمولی قبلیم هیچ مشکلی نداشت ولی این یکی واقعاً شاهکاره.

magiteq1
10-10-2011, 13:26
اقا من هم یک بار با همین هارد یک بار کپی های زیادی انجام دادم که سیستم هنک کرد البته من به صورت raid0 استفاده میکنم

Pejvak61
11-10-2011, 10:10
فعلاً مجبوريم باهاش سر كنيم. ولي مطمئن باشيد كه به محض پيدا شدن مدل جديد، از شرش خلاص ميشم:21:. من در خريد سيستم خيلي روي CPU مادربورد و گرافيك و رم وسواس به خرج دادم. اصلاً فكر نميكردم اين هارد اينجوري منو جا بذاره. واقعاً در انتخاب سيستم نميشه به آوازه اعتماد كرد. بدبختي اينه كه كسي حاضر نيست پس بگيرتش:41:.

جهنم ضرر! فداي يه تار موي سرم:sad:. اين باشه توبه و جريمه‌ي من كه ديگه از اين گولها نخورم. اين وارد كننده ها هم كم در اين زمينه مقصر نيستن. از ما خريدارها بعنوان موش آزمايشگاهي استفاده ميكنن و اگر صدامون در نيومد ميگن جنسش خوب بوده.

ولي من همينجا ميگم ايها الناس!!! اين مدل هاردو نخرين. يه هارد معمولي SATA2 خيلي بهتر از اينه. گول تعريفاتشو نخورين اگر هم خريدين بيخ ريش خودتونه و صاحب اول و آخرش خودتونين مگر اينكه شما هم مثل فروشنده هاش تبليغ ظاهرشو بكنين :4:كه در اون صورت خيلي نامرديه:28:.

Western Digital 1TB SATA3 64 MB Caviar Black :puke:

MVP77
10-12-2011, 06:42
منم وسترن یک ترا بلک دارم خیلی صدا میده
فکر میکنم ذاتا سری بلک این صدا رو داشته باشن و ربطی هم به پاور و ... نداره
الآن کم صدا ترین هارد موجود بازار چیه ؟
البته سرعتش هم خوب باشه

K1lou
10-12-2011, 08:25
با سلام
دوستان این هاردهای 1 ترا مثل اینکه همشون سروصدا دارن . من برای یکی از دوستان یک سیستم گرفتم با یک هارد یک ترا هیتاچی sata2. بعدش بهم زنگ زد که هاردش زیاد صدا داره
من تماس گرفتم با فروشنده . گفت همه هاردهای یک ترا سرو صدا دارن حالا به نظر شما این حرف و مسایلی که توی این تاپیک مطرح شد این حرف تا چه حد درست است
با تشکر

Pejvak61
10-12-2011, 09:18
با سلام
دوستان این هاردهای 1 ترا مثل اینکه همشون سروصدا دارن . من برای یکی از دوستان یک سیستم گرفتم با یک هارد یک ترا هیتاچی sata2. بعدش بهم زنگ زد که هاردش زیاد صدا داره
من تماس گرفتم با فروشنده . گفت همه هاردهای یک ترا سرو صدا دارن حالا به نظر شما این حرف و مسایلی که توی این تاپیک مطرح شد این حرف تا چه حد درست است
با تشکر

حالا صداش فداي سرت.

من در فرمت كامل بعضي از درايو هاي اين هارد ناموفق بودم. لازمه كه بگم من اين هارد رو خريدم و همينكه فهميدم اين مشكل رو داره دادمش گارانتي و اونها هم يكي نوشو بهم دادن ولي اون يكي هم همين مسائل رو داشت.

در ضمن هر فعاليت نسبتاً طولاني مثل كپي كردن فايل هاي با حجم بالا ميتونه بعد از چند دقيقه منجر به هنگ كردن سيستم بشه و من اينو بارها و بارها امتحان كردم و متأسفانه سيستمم چند دقيقه بعدش هنگ ميكنه. از هر 10 بار حداقل 6 الي 7 بارش اين اتفاق ميفته.

ali703
10-12-2011, 09:38
حالا صداش فداي سرت.

من در فرمت كامل بعضي از درايو هاي اين هارد ناموفق بودم. لازمه كه بگم من اين هارد رو خريدم و همينكه فهميدم اين مشكل رو داره دادمش گارانتي و اونها هم يكي نوشو بهم دادن ولي اون يكي هم همين مسائل رو داشت.

در ضمن هر فعاليت نسبتاً طولاني مثل كپي كردن فايل هاي با حجم بالا ميتونه بعد از چند دقيقه منجر به هنگ كردن سيستم بشه و من اينو بارها و بارها امتحان كردم و متأسفانه سيستمم چند دقيقه بعدش هنگ ميكنه. از هر 10 بار حداقل 6 الي 7 بارش اين اتفاق ميفته.
وقت فرمت کردن پسوند درایو رو عوض کردی؟ برام پیش اومده و راه افتاده، امتحان کن

MVP77
10-12-2011, 13:02
دوستانی که هاردهای یک ترا دارن اگر هاردشون مثلا یه 5-6 ماهی کار کرده و صدا نداره بیان و مدل رو بگن تا دوستان بتونن تو خرید راحت باشن
خلاصه همه گفتن که سری بلک وسترن بهترین هست اما از تو کیس من فقط صدای هارد شنیده میشه که حال آدمو میگیره !
معمولا فنها به صدا می افتن تا هارد !!

BEHZAD2007
10-12-2011, 13:37
حالا صداش فداي سرت.

برادر شما منبع برق پاور رو که تبدیل نزدی؟
اگه تبدیل زدی اونو وردار منبع برق اصلی که از پاور میاد بزن

ghadami2005
10-12-2011, 14:38
کم صدا ترین هارد هارد سامسونگ f3 هست البته 7200 دورش .اصلا نمیفهمی هارد داره کار میکنه.

یکدونه 500 مکستور 7200.12 هم دارم اونم عالیه اصلا صدا نداره.

ولی یه هارد 2ترا 5400 دور دارم سامسونگ f4هست اینیکی سرعتش خوبه منتها یه کم صدا داره که طبیعی هست تو این حجم .ازار دهنده نیست .

Pejvak61
10-12-2011, 21:18
هیچکدوم از اتفاقهایی که دوستان نوشتن برام نیفتاده. مشکل از خود هارده. شک نکنید.

mohsenmsi
15-02-2012, 07:54
من به همين اسم كم صدا بودن رفتم يك هارد 1.5 ترا سامسونگ گرفتم ولي نميدونم دورش چقدره و f3 هست يا نه. ولي خدا رو شكر ميدونم يك هارد وقتي سه تا چهار سال كار كنه به خررررررر خرررررر ميوفته. خوب اين هارد نويي كه رو سيستم بستن برام همين صدا رو ميده و صداش از فن هم بيشتره. از كجا ميتونم بفهمم كه فروشنده هارد دست دوم رو سيستمم بسته يا نه؟

ata.royalfalcon
15-02-2012, 10:17
من به همين اسم كم صدا بودن رفتم يك هارد 1.5 ترا سامسونگ گرفتم ولي نميدونم دورش چقدره و f3 هست يا نه. ولي خدا رو شكر ميدونم يك هارد وقتي سه تا چهار سال كار كنه به خررررررر خرررررر ميوفته. خوب اين هارد نويي كه رو سيستم بستن برام همين صدا رو ميده و صداش از فن هم بيشتره. از كجا ميتونم بفهمم كه فروشنده هارد دست دوم رو سيستمم بسته يا نه؟

سلام
براي اينكه متوجه بشيد هاردتون دست دوم هست يا نه بايد ببينيد چند ساعت كاركرد داشته .
ميتونيد نرم افزار Hard Disk Sentinel رو نصب كنيد در همون كادر اصلي برنامه ، ساعت كاركرد هارد رو مينويسه . اگر هاردتون نو باشه نبايد ساعت كاركردش بالا باشه .

Pejvak61
15-02-2012, 12:44
برادر شما منبع برق پاور رو که تبدیل نزدی؟
اگه تبدیل زدی اونو وردار منبع برق اصلی که از پاور میاد بزن
من به پاور خود هارد وصلش کردم. ولی یه زمانی که سیستم اختلالات برقی پیدا میکنه سیستم هنگ میکنه.

پس یکی از دلایل هنگ کردن سیستم به علت پاور و برق ورودی سیستمه. تصمیم گرفتم برم یه UPS براش بخرم ببینم چطور میشه چون UPS جدا از این حل این مشکل خیلی مزایای دیگه هم داره که میتونه سر منشأ بسیاری از اشکالات سخت افزاری بی پاسخ باشه.

احساس میکنم پاورم مناسب این سیستم نباشه و باید ارتقاش بدم. 535 گرین فکر کنم برای سیستمم در بعضی مواقع کم بیاره.

ghadami2005
15-02-2012, 14:07
من به پاور خود هارد وصلش کردم. ولی یه زمانی که سیستم اختلالات برقی پیدا میکنه سیستم هنگ میکنه.

پس یکی از دلایل هنگ کردن سیستم به علت پاور و برق ورودی سیستمه. تصمیم گرفتم برم یه UPS براش بخرم ببینم چطور میشه چون UPS جدا از این حل این مشکل خیلی مزایای دیگه هم داره که میتونه سر منشأ بسیاری از اشکالات سخت افزاری بی پاسخ باشه.

احساس میکنم پاورم مناسب این سیستم نباشه و باید ارتقاش بدم. 535 گرین فکر کنم برای سیستمم در بعضی مواقع کم بیاره.

دوست عزیز من تعجب میکنم شما برای این سیستم که تقریبا حرفه ای هست چنین پاور ضعیفی رو گرفتین.

من برای یه سیستم در حد سیستم شما برای خودم پاور 885 گرین گرفتم. 535 اونم نسخه a که استانداردهاشم قدیمیه خیلی براش کمه.من احتمال زیاد میدم از پاورتون هست.

حداقل یه 685 گرین لازمه براش.

Pejvak61
16-02-2012, 09:07
دوست عزیز من تعجب میکنم شما برای این سیستم که تقریبا حرفه ای هست چنین پاور ضعیفی رو گرفتین.
من برای یه سیستم در حد سیستم شما برای خودم پاور 885 گرین گرفتم. 535 اونم نسخه a که استانداردهاشم قدیمیه خیلی براش کمه.من احتمال زیاد میدم از پاورتون هست.
حداقل یه 685 گرین لازمه براش.

يه مقدار كسري بودجه آورده بودم در ضمن بررسي كه كردم متوجه شدم جز در حالت اوركلاك مشكلي پيدا نميكنم و در حالت عادي مشكلي نداشتم. چشم. در اسرع وقت عوضش ميكنم.