PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با گیرنده دیجیتال ( هیچ کانالی پیدا نمیکنه )

pooyan.saj
01-09-2011, 19:33
سلام من یک گیرنده دیجیتال ایکسویژن گرفتم. ولی حالا وقتی به آنتن هوایی مصلش میکنم و سرچ میکنم هیچ کانالی پیدا نمیکنه. حتی وقتی به این آنتن سیخی های بالای تلوزیون وصلش میکنم کانال ها رو پیدا میکنه ولی با پرش نشون میده ولی با آنتن هوایی هیچی پیدا نمیکنه. البته آنتن هوایی در حالت عادی با کمی برفک تصویر رو نشون میده یعنی میخوام بگم سیگنالش خیلی قوی نیست ولی فکر نمیکنم این دلیل بشه که گیرنده دیجیتال حتی یک کانال هم پیدا نکنه.
حالا شما بگید من چیکار کنم؟

isfahaneshop
01-09-2011, 19:54
سلام من یک گیرنده دیجیتال ایکسویژن گرفتم. ولی حالا وقتی به آنتن هوایی مصلش میکنم و سرچ میکنم هیچ کانالی پیدا نمیکنه. حتی وقتی به این آنتن سیخی های بالای تلوزیون وصلش میکنم کانال ها رو پیدا میکنه ولی با پرش نشون میده ولی با آنتن هوایی هیچی پیدا نمیکنه. البته آنتن هوایی در حالت عادی با کمی برفک تصویر رو نشون میده یعنی میخوام بگم سیگنالش خیلی قوی نیست ولی فکر نمیکنم این دلیل بشه که گیرنده دیجیتال حتی یک کانال هم پیدا نکنه.
حالا شما بگید من چیکار کنم؟
داخل منو ، قسمت جستجوی دستی ، به صورت دستی فرکانس به دستگاه بده و ببین سیگنال دریافتی چقدر است؟
لینک زیر جدول سیگنال شبکه های دیجیتال استانها است

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اگه هیچ سیگنالی نداری باید با چرخاندن آنتن به سمتی که سیگنال دریافتی شما از 40 درصد بیشتر باشه و ثابت باشه (بدون نوسان بودن خیلی مهم است) مشکل شما حل میشه
در صورت چرخاندن آنتن و عدم وجود سیگنال شما باید سیم آنتن و خود آنتن منزلتون را چک کنید
سیم آنتن (حدود 60 % خراببی های تصویر مربوط به سیم است)
مرغوب باشد و از نوع مسی ، به صورت یکپارچه و بدون اتصال
آنتن (حدود 40 % خرابی ها مربوط به آنتن است)
ترجیحاً بهترین نوع آنتنی که تست کردم و روی این گیرنده های دیجیتال تلویزیونی جواب داده از این آنتن های یاگی ، یا به عبارت دیگه همون شاخه ای های قدیمی است ولی آنتن باید نو و سالم باشه و از این مدلی که دوتا آنتن جدا است نباشه (آنتن های قدیمی که یک آنتن برای باند UHF و یکی برای باند VHF بود)

pooyan.saj
02-09-2011, 19:35
داخل منو ، قسمت جستجوی دستی ، به صورت دستی فرکانس به دستگاه بده و ببین سیگنال دریافتی چقدر است؟
لینک زیر جدول سیگنال شبکه های دیجیتال استانها است

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اگه هیچ سیگنالی نداری باید با چرخاندن آنتن به سمتی که سیگنال دریافتی شما از 40 درصد بیشتر باشه و ثابت باشه (بدون نوسان بودن خیلی مهم است) مشکل شما حل میشه
در صورت چرخاندن آنتن و عدم وجود سیگنال شما باید سیم آنتن و خود آنتن منزلتون را چک کنید
سیم آنتن (حدود 60 % خراببی های تصویر مربوط به سیم است)
مرغوب باشد و از نوع مسی ، به صورت یکپارچه و بدون اتصال
آنتن (حدود 40 % خرابی ها مربوط به آنتن است)
ترجیحاً بهترین نوع آنتنی که تست کردم و روی این گیرنده های دیجیتال تلویزیونی جواب داده از این آنتن های یاگی ، یا به عبارت دیگه همون شاخه ای های قدیمی است ولی آنتن باید نو و سالم باشه و از این مدلی که دوتا آنتن جدا است نباشه (آنتن های قدیمی که یک آنتن برای باند UHF و یکی برای باند VHF بود)

سلام تشکر از راهنماییتون. آنتن رو چرخوندم درست شد اما برام خیلی بعید بود که با چرخوندن آنتن درست بشه. آخه شنیده بودم سیگنال های دیجیتال رو حتی در حال حرکت هم میشه دریافت کرد و به جهت آنتن بستگی نداره...

isfahaneshop
03-09-2011, 14:18
سلام تشکر از راهنماییتون. آنتن رو چرخوندم درست شد اما برام خیلی بعید بود که با چرخوندن آنتن درست بشه. آخه شنیده بودم سیگنال های دیجیتال رو حتی در حال حرکت هم میشه دریافت کرد و به جهت آنتن بستگی نداره...
این مال موقعی است که کلاً ایران دیجیتال بشه! سال 2015! نه الان:31:

moho.fcitybax
04-01-2015, 13:46
سلام دوستان لطفا منو راهنماییم کنید
یک گیرنده مکسیدر MX-1
مبدل AV به RF
خریدم وقتی وصل میکنم به تلویزیون ناسیونال تصویر خوبه بعضی وقت ها یک قسمت هایی از تصویر کچ و راست میشه تو منو بیشتر میشه
من گیرنده با تلویزیون ساسونگ چک کردم مشکلی نداشت البته بدون مبدل
بعضی ها میگن تلویزیون مشکل داره بعضی ها هم میگن مبدل RF

brothers000
17-02-2015, 21:38
متاسفانه هرز چندگاهی سیگنال شبکه های هی عوض میشه و مجدد باید جستجو کرد (البته به جر شبکه HD)
خدا میدونه این مشکل کی قراره حل بشه
کاش تو این فروم به این گستردگی یه بخش مجرا برای همین گیرنده های دیجیتال و مباحث پیرامون اونا وجود داشت...