PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالات یک تازه وارد

webpower
29-08-2011, 21:45
سلام دوستان
من توی این مبحث تازه کار هستم چند تا سوال داشتم گفتم یه تاپیک بزنم و سوالاتم رو یه جا بپرسم بلکه برای بقیه هم مفید باشه و جوابام رو زودتر بگیرم

1-برای شروع و مدل سازی بهتره مایا کار کنم یا 3Dmax ؟ قبلا مایا کار کردم ولی کار باهاش آسون نبود برای همین یه مدت (چون هدفی نداشتم) بیخیال شدم.
2-برای موتور هم من شنیدم 25% سود کار مال udk هست انجین واقعا رایگان وجود نداره که کیفیت کارش هم قابل قبول باشه؟
3-یه سوال دیگه بعضی بازیا یه قسمت دارند که میشه آنلاین بازی کرد همچین امکاناتی توی این موتور ها وجود داره؟ اگر بخوام این بخش رو اضافه کنم باید ++C (زبان ساخت انجین) یا خود زبان داخلی انجین(ureal script) رو یاد بگیرم؟
4-اگه خودم بخوام یه موتور بنویسم که فکر نکنم هیچوقت این کارو بکنم، درواقع باید یه نرم افزار مثل مایا با کلی امکانات جانبی بنویسم؟؟!!!!
5-من قبلا php کار میکردم و با syntax ش آشنایی کامل دارم و فکر نکنم با قسمت برنامه نویسی برای بازی خیلی مشکلی پیدا کنم نظر شما چیه؟

توی تاپیک [پشتیبانی] موتور .::UDK Unreal Engine III ::. این سوالات رو پرسیدم و جناب NINJA0098 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم لطف کردن و جواب من رو اینجوری دادن::

1. فرق نمیکنه ولی آموزشا برای مکس بیشتره و اکثرا دارن با مکس کار میکنن پیشنهاد میکنم با مکس کار کنی....
2.این رایگان نیس بعد از انتشار رسمی بازیت وقتی فروش از 50 هزار دلار بیشت شد اپیک باهات شریک به حساب میاد و درصدشو میگیره...انجین رایگان باید بری دنبال اپن سورسش....امکانات این انجینو کمتر انجینی داره با این لیسانس...تازه اپیک داره بهت حال سنگین میده....
3.تو یو دی کی میتونی بازی تحت شبکه بسازی در واقع این ایده رو میتونی پیاده کنی و برای این کار تقریبا فقط به us نیاز داری البته ندیدم با یو دی کی کسی تا حالا همچین چیزی ساخته باشه...(من ندیدم شاید کسی بدونه....)
4.برای نوشتن موتور باید برنامه نویسیتو فول کنی و با مباحثی مثل دایرکت یکس و اپن جی ال کار کنی و واسه جوابت یه سرچ تو نت بزن کلی کتاب و مقاله آموزش وجود داره...یه تاپیک تو همین بخش بزن و سوالتو بپرس چندتا بچه ها اطلاعات خوبی دارن ...راهنماییت میکنن...
5. با کلیت برنامه نویسی که آشنا باشی و خیلی بهت کمک میکنه تا آنریل اسکریپتو یاد بگیری اما در مورد برنامه نویسی بازی خیلی مبحث پیچیده ایه اینو نمیشه همینطور کلی گفت.....

1.با تشکر از جوابتون منظورتون از شبکه همون آنلاینه(روی اینترنت)؟
2.راستی من شنیدم که unity فول ورژن با کرک موجوده، اگه اونو دانلود کنم دیگه لازم نیست به کسی درصد بدم:31:؟

iload
30-08-2011, 03:01
سلام

1- برای مدل سازی من چند نکته رو متوجه شدم و اونم اینه که اگه میخوایی خیلی حرفه ای سه بعدی سازی کنی و انیمیت کنی و ... برو سمت مایا و منبع آموزشی هم براش هست . و نکته دیگه این که اگه میخوایی با یونیتی کار کنی مایا پیشنهاد بهتری هست چون با یوینیتی خیلی مچه و خیلی خوب جواب میده . ولی اگه میخوایی سه بعدی سازی رو خوب و سریع کار کنی و سرعت یادگیریت بیشتر باشه مکس رو پیشنهاد میکنم چون ابزارش کمتره و آسون تره . تازه اگه قبلا مایا کار کردی خیلی میتونه برات مفید باشه .و رفتن به مکس براتون سخت خواهد بود .

2- 25 درصد صود بازی شما رو بعد از 50 هزار دلار ایپیک از شما میگیره اگه فروش جهانی داشته باشید . ولی تو ایران درصدی بهش نمیدن چون کپی رایت نداریم .
من به شما پیشنهاد میکنم یونیتی 3.4 رو دانلود کنید به چند دلیل :
1- بسیار ساده هست و زود میتونید یاد بگیرید
2- برنامه نویسی خوبی داره و از جاوا اسکریپت و سی شارپ پشتیبانی میکنه .
3- امکانات خیلی خوبی داره و برا بازی سازهای تنها و گروه های کوچیک خیلی عالی و مناسبه .
4- تعداد زیادی پروژه آماده و آموزش براش موجوده .
5- 2 بعدی و 3 بعدی میشه باهاش بازی ساخت .
6- خیلی از نظر گرافیکی رو سیستم های ایرانی خوب جواب میده و برعکس یو دی کی سیستم خیلی خفنی نمیخواد برای اجرای بازی ها .
7- نسخه کرک شده و سالم هم تو نت هست .
8 - ......

3- تو یوینیتی میدونم هم بازی تو نت میشه باهاش ساخت هم بازی تحت شبکه و لن .

4- برنامه نویسی برای موتور بازی خیلی کار سختی هست و اگه بخوایی این کارو بکنی باید خیلی روی مفاهیم شیدر نویسی و ای پی ای هایی مثل دایرکت تریدی و ... کار کنی و به غیر از گرافیک اینجین صدا و فیزیکم باید بنویسی که نه تنها برنامه نویس خیلی قوی باید باشی بلکه ریاضیاتم باید در حد بالایی بدونی تا بتونی خوب شیدر بزنی .

5- به نظر من خیلی خوبه که قبلا برنامه نویسی کار کردی و میتونه خیلی کمک باشه تو فهمیدن و درک نمونه کد ها و یاد گیری زبان مخصوص بازی سازی .