PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمتر نشان دادن مقدار رم قابل استفاده در ویندوز 64 بیتی

romantic
25-08-2011, 23:22
من روی مادربرد abit IL9Pro قبلا 2 گیگ رم داشتم(دوتا یک گیگ). الان یه دو گیگی بهش اضافه کردم. تو بایوس رم رو 4گیگ میزنه اما تو ویندوز مینویسه که از 4 گیگابایت نصب شده 2.87 گیگ قابل استفاده است
ویندوزم سون 64 بیتیِ. آخرین بایوسی هم که تو سایت abit بود رو قبلا نصب کرده بودم(آخریش واسه 2007 بود). آیا اصلا راهی هست که بشه از تمام این 4 گیگ استفاده کرد؟ تو سایت abit زده که این مادربرد با چهار اسلات میتونه ماکزیمم 8 گیگ رم بخوره
ممکنه مشکل از ویندوز باشه؟(از 64 بیتی بودن ویندوز مطمئنم)

EXTREME
25-08-2011, 23:33
من روی مادربرد abit IL9Pro قبلا 2 گیگ رم داشتم(دوتا یک گیگ). الان یه دو گیگی بهش اضافه کردم. تو بایوس رم رو 4گیگ میزنه اما تو ویندوز مینویسه که از 4 گیگابایت نصب شده 2.87 گیگ قابل استفاده است
ویندوزم سون 64 بیتیِ. آخرین بایوسی هم که تو سایت abit بود رو قبلا نصب کرده بودم(آخریش واسه 2007 بود). آیا اصلا راهی هست که بشه از تمام این 4 گیگ استفاده کرد؟ تو سایت abit زده که این مادربرد با چهار اسلات میتونه ماکزیمم 8 گیگ رم بخوره
علاوه بر کارهایی که کردید باید برید سایت مینتون ببینید این مین حداکثر تا چه مقدار حجم رم رو ساپورت میکنه
اگه این حجم رمی که شما گذاشتین رو ساپورت میکنه و کم نشون میده
باید رم هارو تک تک رو تمام اسلات های حافظه چک کنید
اگه همه چی درست بود رم هارو به صورت سینگل بزارید یعنی ترتیب قرارگیری رمهارو عوض کنید

soroosh_cz
25-08-2011, 23:50

ابتدا به این قسمت برید و این چیزی رو که میگم چک کنید:
Right click on desktop >> Screen Resolution >> Advanced settings >> Adaptor tab >> "System Shared memory" = ?

romantic
26-08-2011, 00:23
علاوه بر کارهایی که کردید باید برید سایت مینتون ببینید این مین حداکثر تا چه مقدار حجم رم رو ساپورت میکنه
اگه این حجم رمی که شما گذاشتین رو ساپورت میکنه و کم نشون میده
باید رم هارو تک تک رو تمام اسلات های حافظه چک کنید
اگه همه چی درست بود رم هارو به صورت سینگل بزارید یعنی ترتیب قرارگیری رمهارو عوض کنید
اینجا گفته تا 8 گیگ ساپورت میکنه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
مشکلی که باهاش دارم اینه که یادمه تو یه سیستم دیگه تو بایوس یه قسمتی بود واسه تغییر حافظه اشتراکی اما این بایوسش چیزی نداره
اون عوض کردن جای اسلاتها رو هم انجام میدم ببینم چی میشه
ممنون :11:

ابتدا به این قسمت برید و این چیزی رو که میگم چک کنید:
Right click on desktop >> Screen Resolution >> Advanced settings >> Adaptor tab >> "System Shared memory" = ?
Shared System Memory : 1215MB
کارت گرافیک من ATI HD 4670 1G DDR3 هست که فکر نکنم از این مقدار شر شده بگیره. درایورش هم برای ماه پیشه. یعنی اون مقدار مفقود شده رو مادربرد واسه کارت گرافیک و PCI کنار گذاشته؟

Apachi
26-08-2011, 00:27
متاسفانه مادربورد شما ماکسیموم 1GB در هر اسلات ساپورت میکنه .

Apachi
26-08-2011, 00:27
متاسفانه مادربورد شما ماکسیموم 1GB در هر اسلات ساپورت میکنه .

romantic
26-08-2011, 01:25
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمتاسفانه مادربورد شما ماکسیموم 1GB در هر اسلات ساپورت میکنه .
پس چرا تو لینکی که من گذاشتم گفته تا 8گیگ؟ اینم بگم که Installed memory رو 4GB نشون میده و تو بایوس هم 4096 مگابایت میزنه. اون مقدار Usable رو میزنه 2.87 گیگابایت.
توی Task Manager>Performance>Resource Monitor>Memory هم که میرم 1153مگابایت رو زده Hardware Reserved

اگر اینجوری که لینک شما میگه باشه پس باید مشکلم با گذاشتن دوتا یک گیگ به جای یه دو گیگ حل بشه. اینجوری تعداد رم ها زوج هم میشه
ممنون :11:

romantic
26-08-2011, 20:38
من با عوض کردن جای رم ها هم مشکلم درست نشد. از این هم مطمئنم که هر اسلات میتونه تا دو گیگ بشناسه چون یه بار رم دو گیگی رو به تنهایی زدم و دو گیگ رو شناخت

فقط چیزی که یکم مورد داشت این بود که وقتی یه یک گیگ و یه دو گیگ رو گذاشتم تو شروع بایوس 2944مگابایت(همون 2.87 گیگ) رو نشون داد ولی تو ویندوز نوشت 3گیگ نصب شده و 2.87 گیگ قابل استفاده
اما وقتی 4 گیگ رم رو گذاشتم، بایوس دقیقا 4096 مگابایت رو نشون داد.
ممنون میشم اگر راهی به ذهنتون میرسه بگید

romantic
27-08-2011, 23:40
کسی از ذوستان راه حلی نداره؟ ممنون میشم کمک کنید