PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور از برق شهری به جای برق usb استفاده کنم ؟

"R E Z A"
20-08-2011, 22:51
سلام . من یه کول پد داشتم که برقش رو از یو اس بی میگرفت الان نمیشه از یو اس بی برق گرفت ( دلیلش رو نمیگم چون نمیخوام بحث طولانی بشه ) حالا میخوام برقش رو از برق شهری بگیره . چی کار باید بکنم ؟

چون سر رشته ای از برق ندارم لطفا آماتوری توضیح بدین

spiky
20-08-2011, 23:26
سلام . من یه کول پد داشتم که برقش رو از یو اس بی میگرفت الان نمیشه از یو اس بی برق گرفت ( دلیلش رو نمیگم چون نمیخوام بحث طولانی بشه ) حالا میخوام برقش رو از برق شهری بگیره . چی کار باید بکنم ؟

ساده ترین راه اینه که یه پاور بسیار ارزون و دسته دو با توان کم بگیری با یه مادربرد بسیار ارزون و دسته دو و برق رو از پورت usb مادربرد بگیری
این راه رو هم گفتم چون که اصلا نمیشه وسیله ای رو که برای برق 12 ولت ساخته شده 220 ولت کرد

هومان هرمزدی
25-08-2011, 22:47
کاری نداره یه ترانس 12 پیدا کن بعد خروجی هاش رو به پایه های برق یه سیم ماده یو اس بی بزن

actioncut
27-08-2011, 13:41

ولتاژ خروجی یو اس بی 5 ولت است بنابراین استفاده از ترانس دوازده ولت ریسک سوختن فن را بهمراه دارد.
راه حل پیشنهادی من که راه حل کاملا مطمئنی هست و همون ولتاژ رو تأمین میکنه:

شما یک شارژر سونی اریکسون یا نوکیا پیدا میکنید دقت کنید که رو ی ان نوشته شده باشد:

output: 5V
البته اگر اندکی بیشتر یا کمتر از 5 ولت هم باشد مانعی ندارد مثلا 5.2 یا 4.7
مرحله دوم: شما باید سوکت سر شارژر با با سیم چین یا قیچی بچینید. در این صورت دو رشته سیم یکی به رنگ مشکی و یکی به رنگ قرمز نمایان میشود.
فیش یو اس بی فن را نیز بچینید. چهار سیم نمایان می شود. حالا باید این دو سیم را به دو سیم دیگر از فن متصل کنید. سیمها باید به سیم متناظر خودشان وصل شوند برای پیدا کردن سیم مورد نظر از روش آزمایش و خطا استفاده کنید. نگران نباشید اگر اشتباه وصل کنید خطری متوجه فن شما نخواهد بود. اگر موفق نشدی پیام خصوصی بده تا راهنماییت کنم.

actioncut
27-08-2011, 13:44
روش دوم یه شارژر از اونایی که خودش مادگی یو اس بی داره پیدا کن و یو اس بی فن رو بهش وصل کن.
در روس اول اگه میخوای فیش یو اس بی فنت سالم بمونه میتونی از یک مادگی یو اس بی هم استفاده کنی.
موفق باشی

masih_ranjbari
06-09-2011, 02:44
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

pro get
27-09-2012, 00:40
سلام -مدیر محترم درصورت اشکال نام محصول وغیره راپاک کنید- دوست عزیز یک محافظ ولتاژ که قابلیتهای فراوان ازجمله محافظ ولتاژ -شارژر موبایل 5ولت و اسپلیتر مودم وتلفن بنام-GLT- بازار اومده کارا ومناسب قیمت.

A.Green.H
03-12-2012, 21:48
شماها كجا رفتييييييييييييييد....بابا يك شارژر كافيه....
هميني كه actioncut ميگه بهترينه...
یه شارژر از اونایی که خودش مادگی یو اس بی داره پیدا کن و یو اس بی فن رو بهش وصل کن.