PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دستگاه تبدیل کاست به فایل صوتی

IRANER
20-08-2011, 17:20
سلا م
برای تبدیل ارشیو (کاست ها ) به فایل کامپیوتری (mp3 , wma...) با حفظ کیفیت مناسب
چه دستگاهی وجود دارد ؟کلا چکار میشود کرد ؟
این دستگاه tape driver چیست و چه مشخصاتی دارد ؟
لطفا مرا راهنمایی کنید .
ممنون

ahmadreza12
24-09-2011, 22:38
سلا م
برای تبدیل ارشیو (کاست ها ) به فایل کامپیوتری (mp3 , wma...) با حفظ کیفیت مناسب
چه دستگاهی وجود دارد ؟کلا چکار میشود کرد ؟
این دستگاه tape driver چیست و چه مشخصاتی دارد ؟
لطفا مرا راهنمایی کنید .
ممنون

مي توانيد يك ضبط دي وي دي خور كه در بازار هست به طور مثال من مارشال گرفتم بخري

پشتش يه خروجي داره كه به ميكروفون كامپيوتر بايد وصل كني

يه برنامه هم كه براي اين كار زياد هست رو نصب مي كني نوار رو ميزاري پلي مي كني و به هر فرمتي كه خواستي ركورد مي كني
وسلام :31:

ata.royalfalcon
25-09-2011, 19:32
سلام
من همین کار رو کردم متاسفانه کیفیت آهنگهای ضبط شده فجیع بود . چرا ؟؟؟
البته اینو هم بگم که خروجی هدفون رو به ورودی میکروفون کارت صدا وصل کردم ، line in هم ندارم متاسفانه .
یعنی صدا خیلی خش خش داره و مبهمه .

کارت صدا از نوع اکسترنال هست دو کاناله و مدلش کریتیو هست .

delnavazan
25-09-2011, 20:33
برای تبدیل نوارهای کاست به فرمتهای کامپیوتری میشه از دستگاهها و تجهیزات مخصوص اینکار استفاده کرد .
به عنوان مثال تجهیزات معرفی شده در لینک زیر موسوم به Plusdeck

plusdeck.co.kr/eng
همانطور که مشاهده میفرمایین مدل Plusdeck2c که ساده تر است به صورت یک دیسک درایو اینترنال میباشد و به راحتی داخل کیس کامپیوتر نصب میشود .

اگر این وسیله در بازار ایران ( بخصوص تهران ) موجود باشد کار تبدیل بسیار راحت بوده و با کیفیت عالی صورت خواهد گرفت .

راه دوم استفاده از امکانات کارت صدای کامپیوتر است که در این حالت شما به دستگاه پخش صوت کاست ، کابل رابط ، کارت صدای کامپیوتر و یک نرم افزار برای ذخیره سازی نیاز دارید .
البته اگر بتوانید از دک کاست ( مشابه تصویر زیر ) استفاده کنید چون خروجی صدای آن ، در حقیقت خروجی پری آمپلیفایر ( نه خود آمپلیفایر ) است کیفیت و صافی صدا بسیار بالاتر خواهد بود .

Click here to view the original image of 800x444px and 69KB.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در اغلب کارتهای صدا یک فیش برای ورودی صدا که با Line In مشخص میشود وجود دارد که میتوان از این فیش برای اتصال کابل و ورود صدای آنالوگ پخش صوت به کارت صدا و ذخیره سازی به صورت فایلهای کامپیوتری با فرمتهای Wav ، Mp3 و ... ) استفاده کرد .
مثال :

کابل رابط دارای دو فیش است که یکی از این فیش ها به خروجی پخش صوت کاست ( برای مثال خروجی هدفون ) و دیگری به Line In کارت صدا متصل میشود .
نوع فیش ها با توجه به خروجی پخش صوت کاست و کارت صدا انتخاب میشود ولی معمولا کابلی که در دو طرف آن دو فیش سوزنی استریو قرار دارد قابل استفاده خواهد بود .
مثال :

وقتی فیش ها به درستی متصل شدند و کاست پخش گردید باید صدای کاست از بلندگوهای کامپیوتر شنیده شود .
اگر صدا شنیده نمیشود اتصالات فیش ها ، ولوم های پخش صوت و کامپیوتر ( بخصوص ولوم نرم افزاری خود ویندوز مربوط به Line In در Recording Tab که گاهی قطع یا بسیار کم میباشد) را بررسی بفرمایید .
وقتی صدا شنیده شد میتوان از یکی از نرم افزارهای فراوانی که برای ضبط و پخش صدا وجود دارند ( مثل Jet Audio) برای ضبط به فرمت دلخواه مثل MP3 استفاده کرد .

---------- Post added at 08:33 PM ---------- Previous post was at 08:28 PM ----------

همچنین این دو تا تاپیک هم تقریبا موضوع شما را شامل میشه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
و
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ata.royalfalcon
25-09-2011, 21:38
ممنون رفیق
میخواستم بدونم که اگر یه کارت صدای اکسترنال حرفه ای تر بخرم که line in داشته باشه اون صدای خش خش و داشتن هوا :18: برطرف میشه ؟؟؟ آخه من نمیخوام اون دستگاه مخصوص رو بخرم .
من لپتاپ دارم و جرات نمیکنم از کارت صدای خود لپتاپ برای اینکار استفاده کنم .
صدا داره و میتونم ضبط کنم اما خیلی خش خش داره .

delnavazan
27-09-2011, 17:23
دوست عزیز؛ آخه استفاده از ورودی میکروفن (و حتی خروجی هدفون!) برای اینکار کاملا اشتباهه! دلیل علمیشو نمیدونم! ولی خودم هم تجربشو داشتم!
شاید تنها کاری که بتونی انجام بدی و تا حدودی رضایت بخش باشه - البته با آزمون سعی و خطای فراوان!!! - زمانی که ارتباطات را برقرار کردی و نوبت رکورد رسید، صدای پخش کننده کاستت را تا حد زیادی بیار پایین! از اون طرف در قسمت تنظیمات صدای سیستمت هم ولوم را تا حدی که فلشرهای نشانگر پخش صوت(همون تقریبا رقص نورهایی که با شدت و ضعف صوت توی سیستمت چپ و راست میره!) فقط روی رنگ سبز بمونن! وقتی که با اوج صدا این تبدیل به قرمز میشه یعنی صدا داره با نهایت فجاعت ضبط میشه!!!
(امیدوارم منظورمو درست رسونده باشم!)
الغرض! در این حالت با صدای کم کارتو جلو ببر....

ata.royalfalcon
02-10-2011, 09:08
دوست عزیز؛ آخه استفاده از ورودی میکروفن (و حتی خروجی هدفون!) برای اینکار کاملا اشتباهه! دلیل علمیشو نمیدونم! ولی خودم هم تجربشو داشتم!
شاید تنها کاری که بتونی انجام بدی و تا حدودی رضایت بخش باشه - البته با آزمون سعی و خطای فراوان!!! - زمانی که ارتباطات را برقرار کردی و نوبت رکورد رسید، صدای پخش کننده کاستت را تا حد زیادی بیار پایین! از اون طرف در قسمت تنظیمات صدای سیستمت هم ولوم را تا حدی که فلشرهای نشانگر پخش صوت(همون تقریبا رقص نورهایی که با شدت و ضعف صوت توی سیستمت چپ و راست میره!) فقط روی رنگ سبز بمونن! وقتی که با اوج صدا این تبدیل به قرمز میشه یعنی صدا داره با نهایت فجاعت ضبط میشه!!!
(امیدوارم منظورمو درست رسونده باشم!)
الغرض! در این حالت با صدای کم کارتو جلو ببر....

ممنون دوست خوبم
يه كارت صداي اكسترنال خريدم كه كريتيو مدل Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro هست كه line in هم داره و خوشبختانه كيفيت صداي ضبط شده تقريبا با كيفيت اصلي يكسان هست . ميزان صدا رو هم در حد معقول پايين نگه داشتم .

delnavazan
15-10-2011, 15:54
ممنون دوست خوبم
يه كارت صداي اكسترنال خريدم كه كريتيو مدل Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro هست كه line in هم داره و خوشبختانه كيفيت صداي ضبط شده تقريبا با كيفيت اصلي يكسان هست . ميزان صدا رو هم در حد معقول پايين نگه داشتم .

احسنت! مبارکت باشه دوست عزیز!:11:
ممنون میشم بگی چند خریدی؟ سایز و قواره ش چقدره؟ اصلا اگه امکانش باشه و یه عکسی هم ازش بذاری همراه با مشخصات که بسیار سپاسگزارت میشم...:46:

ata.royalfalcon
15-10-2011, 16:09
احسنت! مبارکت باشه دوست عزیز!:11:
ممنون میشم بگی چند خریدی؟ سایز و قواره ش چقدره؟ اصلا اگه امکانش باشه و یه عکسی هم ازش بذاری همراه با مشخصات که بسیار سپاسگزارت میشم...:46:

ممنون دوست من .

95 هزارتومن خريدم 5.1 كاناله هست كيفيتش هم خوبه ولي اين درايورش اذيتم ميكنه ، يعني اگر درايورش نصب باشه موقع play كردن آهنگ بعضي اوقات تق تق صدا ميده ولي اگر درايور رو آنيستال كنم مشكلش حل ميشه و صداش صافه .
نفهميدم مشكل درايورش چيه و چه تنظيماتي بايد انجام بدم . جديدترين درايور رو دانلود كردم تق تق كمتر شده ولي به صفر نرسيده .
مجبورم كه درايور رو آنيستال كنم......

دوتا عكس هم ميذارم اون برجستگي روي آن هم ولوم هست .

و