PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی فوری در مورد یک مشکل

MAZIARDM
17-08-2011, 18:57
با درود و شب خوش

تقریبا مدتیه که مودم linksys wag 120n خریدم. از مخابراتم اینترنت گرفتم. تقریبا مشکل یکی از دوستان رو دچار شدم. بعد از چند دقیقه کارکردن یک باره اینترنتم قطع میشه و دوباره بعد از لحظاتی وصل میشه. اینو بگم گه چون از وایرلسش استفاده می کنم رو حالت دستی نیست. در ضمن این حالت هم در حالت استفاده از کابل لن و هم وایرلسش برام پیش میاد. حتی مودم رو هم ریست کردم. ولی این مشکل حل نشد. جدیدا این مشکل پیش اومده و قبلا اینطور نبود. من این مودمو تقریبا 1 ماهی هست که خریدم. البته یه مدت چون نبودم استفاده نکردم. دوباره که استفاده کردم متوجه این مشکل شدم. البته این نکته مهم رو بگم که وقتی از حالت کانکت دستی (غیر اتوماتیک استفاده می کنم این مشکل پیش نمیاید و فقط در حالت کانکت اتوماتیک این مشکل پیش میاد. و در ضمن ورژن فرم ویرش رو هم آپدیت کردم (از 12 به 16) ولی باز تاثیری نداشت.
لطفا دوستان راهنمایی کنند که چی کار باید کرد. با تشکر پیشاپیش

Farshid72
17-08-2011, 19:06
ببینم شما از spliter استفاده میکنین ؟؟؟ برای هر تلفن بهتره شما از spliter استفاده کنید.شما مودمتو کامل ریست کن البته نه با دست!!! تو خود آی پی ریست کن و مجدد کانفیگ کن

NirvanaH
17-08-2011, 20:34
با درود و شب خوش

تقریبا مدتیه که مودم linksys wag 120n خریدم. از مخابراتم اینترنت گرفتم. تقریبا مشکل یکی از دوستان رو دچار شدم. بعد از چند دقیقه کارکردن یک باره اینترنتم قطع میشه و دوباره بعد از لحظاتی وصل میشه. اینو بگم گه چون از وایرلسش استفاده می کنم رو حالت دستی نیست. در ضمن این حالت هم در حالت استفاده از کابل لن و هم وایرلسش برام پیش میاد. حتی مودم رو هم ریست کردم. ولی این مشکل حل نشد. جدیدا این مشکل پیش اومده و قبلا اینطور نبود. من این مودمو تقریبا 1 ماهی هست که خریدم. البته یه مدت چون نبودم استفاده نکردم. دوباره که استفاده کردم متوجه این مشکل شدم. البته این نکته مهم رو بگم که وقتی از حالت کانکت دستی (غیر اتوماتیک استفاده می کنم این مشکل پیش نمیاید و فقط در حالت کانکت اتوماتیک این مشکل پیش میاد. و در ضمن ورژن فرم ویرش رو هم آپدیت کردم (از 12 به 16) ولی باز تاثیری نداشت.
لطفا دوستان راهنمایی کنند که چی کار باید کرد. با تشکر پیشاپیش

با سلام
دوست عزیز، همونطوری که دوستمون گفت اسپلیترهای سر راه مودم رو چک کن. چون بعد از مدتی غیر قابل استفاده میشه. خودم تجربه اش رو دارم . یه اسپلیتر داشتم بعد از 1سال و نیم از رده خارج شد.
بعد اینکه کلا سرویسهای مخابرات یه چند وقتیه دچار مشکل کلی شده. منم بعضی وقتا اینتنتم قطع میشه و بعد از چند دقیق یا چند ساعت وصل میشه.
کلا مخابرات به قطع و وصل مشهوره.

حامد

NirvanaH
17-08-2011, 20:44
راستی یادم رفت بگم.قسمتهای مشخص شده رو توی مودمت پیدا کن و یررسی کن مطمئن شو که به تک رقمی نرسیده باشن .خصوصاً Output Power (dBm که نباید تک رقمی باشه. اگه اعدادش از شکل زیر خیلی کمتر بود. مطمئن شو که مشکل از مخابرات هستش.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حامد

MAZIARDM
20-08-2011, 14:41
با سلام مجدد و روز به خیر و تشکر از فرشید و نیروانا به خاطر پاسخشون

اول اینو بگم هم با اسپلیتر و هم بدون اسپلیتر این اتفاق می افته. من دو سه باری رو هم اونو از پشت ریست . دوباره تنظیم کردم. البته نمی دونم چطور باید ازطریق آی پی ریست کنم. به پشتیبانیش هم زنگ زدم و بهم گفت که فریم ویرشو آپدیت کن این کارو کردم ولی بازم افاقه نکرد. البته در پاسخ به نیروانا عزیز بگم که یه بعد از 10 دقیقه از کانکت خارج میشه و بعد از تقریبا 1 دقیقه دوباره وصل میشه. اینم بگم که خیلی هم مهمه که؛ این حالت قطع و وصل فقط در حالت اتصال خودکار (PPOE) اتفاق می افته و در حالت اتصال دستی اصلا قطع و وصل نمیشه. دوستان اگر بازم راهنمایی کنند ممنون میشم. حسابی کلافم کرده. با تشکر

NirvanaH
20-08-2011, 14:55
با سلام مجدد و روز به خیر و تشکر از فرشید و نیروانا به خاطر پاسخشون

اول اینو بگم هم با اسپلیتر و هم بدون اسپلیتر این اتفاق می افته. من دو سه باری رو هم اونو از پشت ریست . دوباره تنظیم کردم. البته نمی دونم چطور باید ازطریق آی پی ریست کنم. به پشتیبانیش هم زنگ زدم و بهم گفت که فریم ویرشو آپدیت کن این کارو کردم ولی بازم افاقه نکرد. البته در پاسخ به نیروانا عزیز بگم که یه بعد از 10 دقیقه از کانکت خارج میشه و بعد از تقریبا 1 دقیقه دوباره وصل میشه. اینم بگم که خیلی هم مهمه که؛ این حالت قطع و وصل فقط در حالت اتصال خودکار (PPOE) اتفاق می افته و در حالت اتصال دستی اصلا قطع و وصل نمیشه. دوستان اگر بازم راهنمایی کنند ممنون میشم. حسابی کلافم کرده. با تشکر

سلام
دوست عزیز در شکلی که گذاشتم شما موارد رو چک کردین؟ این موارد ربطی به تنظیمات مودم نداره و مربوط به ISPشما میشه.لطفا چک کنید!
در ضمن اگه مودم رو کنار ساب ووفر یا چیزی که میدان مغناطیسی شدیدی ایجاد میکنه، تا شعاع نیم تر ازش دور کنید.
باز هم میگم که مخابرات قطعی زیاد داره.
اگه در حالت دستی این اتفاق رخ نمی ده تنظیماتش رو با حالت PoppE مقایسه کن تا به نتیجه برسی.
این هم سایت واسه دانلود:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حامد

ravan_parpar
21-08-2011, 08:26
سلام.
من یه دستگاه Bio metric access برای کنترل ورود و خروج اعضا برای شرکتمون تهیه کردم.
این یک دستگاه چینی هستش و هیچ وسایل جانبی همراهش نیست.(مودم،کابل و...). چون دست دوم بوده!!!!
حتی اسم و مدلش رو هم نمی دونم!!!
الان مشکلم اینه که نمیتونم شبکه ش کنم.
یه روتر وایرلس و کابل شبکه دارم که بعد از اتصال کامپیوتر دستگاه رو نمیشناسه.
می خواستم از دوستانی که نحوه کار با این دستگاه رو بلد هستن خواهش کنم که راهنماییم کنند.
خیلی ممنون.

NirvanaH
21-08-2011, 11:59
سلام.
من یه دستگاه Bio metric access برای کنترل ورود و خروج اعضا برای شرکتمون تهیه کردم.
این یک دستگاه چینی هستش و هیچ وسایل جانبی همراهش نیست.(مودم،کابل و...). چون دست دوم بوده!!!!
حتی اسم و مدلش رو هم نمی دونم!!!
الان مشکلم اینه که نمیتونم شبکه ش کنم.
یه روتر وایرلس و کابل شبکه دارم که بعد از اتصال کامپیوتر دستگاه رو نمیشناسه.
می خواستم از دوستانی که نحوه کار با این دستگاه رو بلد هستن خواهش کنم که راهنماییم کنند.
خیلی ممنون.

با سلام
دوست عزیز برای مشورت گرفتن بهتر به تاپیک زیر مراجعه فرمایید:

حامد

MAZIARDM
21-08-2011, 23:55
سلام
دوست عزیز در شکلی که گذاشتم شما موارد رو چک کردین؟ این موارد ربطی به تنظیمات مودم نداره و مربوط به ISPشما میشه.لطفا چک کنید!
در ضمن اگه مودم رو کنار ساب ووفر یا چیزی که میدان مغناطیسی شدیدی ایجاد میکنه، تا شعاع نیم تر ازش دور کنید.
باز هم میگم که مخابرات قطعی زیاد داره.
اگه در حالت دستی این اتفاق رخ نمی ده تنظیماتش رو با حالت PoppE مقایسه کن تا به نتیجه برسی.
این هم سایت واسه دانلود:

حامد

با سلام و شب خوش و تشکر از شما آقا حامد.

موارد فوق رو کجا بابد چک کنم. تو کدوم قسمت مودم.
امروز من مودمو با لب تاب خودم به منزل پسر داییم بردم و با اینترنت اون که آسیاتک هستش چک کردم. اصلا هیچ مشکلی پیش نیومد کلی هم باهاش کارکردیم. با اسپلیتر خودم و حتی با سیم های خودم. کوچکترین مشکلی پیش نیومد ولی وقتی به منزل آوردم و با اینترنت خودم اونو چک کردم دوباذه همون مشکل پیش اومد. نمی دونم مشکل از کجاست. حسابی گیج شدم. رو حالت دستی مشکلی نداره، با اینترنت پسر داییمم مشکلی نداره، ولی وقتی رو حالت اتوماتیک میذارم و با اینترنت خودم که مستقیم از مخابرات گرفتم مشکل بالا رو پیش میاره. با تشکر منتظر پاسخ و راهنمایی دوستان هستم.

NirvanaH
22-08-2011, 00:09
با سلام و شب خوش و تشکر از شما آقا حامد.

موارد فوق رو کجا بابد چک کنم. تو کدوم قسمت مودم.
امروز من مودمو با لب تاب خودم به منزل پسر داییم بردم و با اینترنت اون که آسیاتک هستش چک کردم. اصلا هیچ مشکلی پیش نیومد کلی هم باهاش کارکردیم. با اسپلیتر خودم و حتی با سیم های خودم. کوچکترین مشکلی پیش نیومد ولی وقتی به منزل آوردم و با اینترنت خودم اونو چک کردم دوباذه همون مشکل پیش اومد. نمی دونم مشکل از کجاست. حسابی گیج شدم. رو حالت دستی مشکلی نداره، با اینترنت پسر داییمم مشکلی نداره، ولی وقتی رو حالت اتوماتیک میذارم و با اینترنت خودم که مستقیم از مخابرات گرفتم مشکل بالا رو پیش میاره. با تشکر منتظر پاسخ و راهنمایی دوستان هستم.

سلام
شما بهترین کار رو انجام دادی. پس مودم و اسپلیتر کاملا سالمه.
مشکل شما به احتمال بسیار زیاد از ISPهستش.
شکل بالا رو هم از تب Device Info قسمت Statistics -- LAN و بخش Statistics -- ADSL چک کن.

حامد

MAZIARDM
23-08-2011, 11:12
با درود و خسته نباشید مجدد. به خصوص nirvanah عزیز

من قبل از اینکه این مودمو بخرم، یه مودم asus 604 معمولی (غیر وایرلس) داشتم. اونو وصل کردم و رو حالت ppoe (کانکت اتومات) گذاشتم. بازم همین مشکل پیش اومد - یعنی بعد از 10 15 دقیقه دیس میشد. فکر می کنم مشکل از Isp باشه. ولی خب رو حالت دستی (یعنی کانکت دستی) هیچ کدوم از مودم ها هیچ مشکلی نداشتند (یعنی قطع نمیشدند) و فقط در حالت اتوماتیک این اتفاق می افته.
راستی اینو بگم که سرویس دهنده اینترنت من خود مخابرات هستش. چون ظاهرا خط من فیبر نوری بودش هیچ شرکتی به من اینترنت نمی داد، تا کلی رفت و آمد، بالاخره خود مخابرات چند ماه پیش به من خودش اینترنت داد و بعد از پرس و جو زیاد متوجه شدم که فقط مخابرات به من اینترنت میده و شرکت دیگه ای نمی تونه این کار رو بکنه.
خب راه حل چیست. با تشکر