PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پارتیشن بندی

omid405
15-08-2011, 19:27
سلام.من میخوام یه هارد 500 بگیرم و هارد قبلی رو منهدم کنم. فقط وقتی هاردو وصل کردن با چه برنامه ای و چجوری پارتیشن بندی کنم. لطفا یکی کامل توضیح بده.
مرسی

Farshid72
15-08-2011, 21:42
با نرم افزار پاتریشن منیجر میتونی این کارو انجام بدی وقتی وارد محیط برنامه شدی خودت میدونی چیکار کنی.
میتونی وقتی داری ویندوزت رو عوض کنی اونجا پاتریشن بندیش کنی

EXTREME
15-08-2011, 21:44
هیچی اگه میخواین روش ویندوز نصب کنین تو همون نصب ویندوز هارد رو پارتیشن بندی کنید
اگر نمیخواین ویندوز نصب کنین و کنار یه هارد دیگه بزارید با disk managment خود ویندوز میتونید اینکارو بکنید

Sayam
17-08-2011, 13:36
من پیشنهاد میکنم اگه تا به حال تجربه ی پارتیشن بندی ندشته این و با نرم افزارش کار نکردین

بهتره این کار رو خودتون نکنید و بهتره که پیش یک متخصص برین

چون پارتیشن بندی یک مقدار کار حساسیه ، یک اشتباه ممکنه مشکلی به عنوان مثال فرمت شدن درایو رو در پی داشته باشه
برای خود من و دوستم این مشکل قبلا به وجود اومد :13:

چون در مورد برنامه ها پرسیده بودین تعدادی از معروفترین برنامه ها رو اسمشو مینویسم

Partition Magic [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Paragon Partition Manager [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Acronis Disk Director Suite [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Max Blast [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

7tools Partition Manager [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EASEUS Partition Manager [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Disk Managment [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

r
+

در ضمن هنگام نصب سیستم عامل هم میشه پارتیشن بندی کرد

همچنین پیشنهاد میکنم جستارهای مربوط به این موضوع رو نیز مطالعه بفرمایید

توضيحاتي در مورد پارتيشن مجيك

forum.p30world.com/showthread.php?t=37586

از كدام برنامه براي پارتيشن بندي استفاده مي كنيد؟

forum.p30world.com/showthread.php?t=251510

موفق باشید :)

golmohammadi
22-08-2011, 03:18
بهترین پیشنهاد پارتیشن بندی از طریق خود ویندوز هست
ویندوز را که نصب کردی همون اولش که رسیدی به هارد C را برای Create بزن
یک درایو پرایمری اخته میشه با سایز دلخواه
بقه درایوها هم هرچند تا خواستی بساز
اگه xp نصب میکنی یک فضای 8 گیگ باقی میمونه بهش دست نزن
اگه سون نصب کردی این فضا تبدیل میشه به یک درایو 100 مگابایتی که نباید دست بزنی
که رو این هارد ویندوز نصب کنی این پارتشن مخفی هست
اگه بعنوان هارد دو باشه پارتیشن از حالت مخفی ممکنه بیرون بیاد