PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تنظیمات مودم asus604برای شر کردن بین دوpc

jvdyari
15-08-2011, 18:36
می خواستم ببینم اصولا امکان دارد که اینترنت را از طریق مودم 4 پورت asus604 بین دو pcبه اشتراک گذاشت؟ البته بدون سخت افزار دیگری مانندHub اگر امکان دارد لطفا تنظیمات مودم آن را:31: بفرمائید...:10:بنده این دو کامپیوتر را از طریق پورت lan به هم وصل کرده ام ...اما فقط از یکی از کامپیوتر ها می توانم اینترنت بگیرم.. بصورت همزمان چگونه می شود؟

NirvanaH
15-08-2011, 23:03
می خواستم ببینم اصولا امکان دارد که اینترنت را از طریق مودم 4 پورت asus604 بین دو pcبه اشتراک گذاشت؟ البته بدون سخت افزار دیگری مانندHub اگر امکان دارد لطفا تنظیمات مودم آن را:31: بفرمائید...:10:بنده این دو کامپیوتر را از طریق پورت lan به هم وصل کرده ام ...اما فقط از یکی از کامپیوتر ها می توانم اینترنت بگیرم.. بصورت همزمان چگونه می شود؟

خدایا با نام تو
یه سری به اینجاها بزن شاید به کارت بیاد. اگه کارت راه نیفتاد پست بده تا باهم ردیفش کنیم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حامد:11:

jvdyari
17-08-2011, 00:57
سلام...فعلا دارم اطلاعات جمع می کنم دست به کار نشده ام... می ترسم دست به مودم بزنم ارتباطم با اینترنت قطع شود ودیگر نتوانم جمعش کنم!حالا لطف کنید سئوالات بالا را که در زیر می آورم پاسخ دهید قبلا از شما سپاسگزارم...
1-اصولا امکان دارد که اینترنت را از طریق مودم 4 پورت asus604 بین دو pcبه اشتراک گذاشت؟
2-آیا بدون HUBمی شود یا باید هاب تهیه کنم؟
3-اگر امکان دارد تنظیمات مودم چگونه است؟
4-با وارد کردن عدد192.168.1.1نمی توانم وارد روت مودم شوم...آیا راه دیگری به غیر از راه سخت افزاری (ریست)وجود دارد؟

hp980
17-08-2011, 09:18
سلام...فعلا دارم اطلاعات جمع می کنم دست به کار نشده ام... می ترسم دست به مودم بزنم ارتباطم با اینترنت قطع شود ودیگر نتوانم جمعش کنم!حالا لطف کنید سئوالات بالا را که در زیر می آورم پاسخ دهید قبلا از شما سپاسگزارم...
1-اصولا امکان دارد که اینترنت را از طریق مودم 4 پورت asus604 بین دو pcبه اشتراک گذاشت؟
2-آیا بدون HUBمی شود یا باید هاب تهیه کنم؟
3-اگر امکان دارد تنظیمات مودم چگونه است؟
4-با وارد کردن عدد192.168.1.1نمی توانم وارد روت مودم شوم...آیا راه دیگری به غیر از راه سخت افزاری (ریست)وجود دارد؟

سلام

1- بله ميشه

2-بدون هاب هم ميشه

3-مودم رو بايد در حالت PPPOE تنظيم كنيد

4- فكر ميكنم با ست كردن دستي آي پي در كارت شبكه بتونيد وارد تنظيمات مودم بشيد.

موفق باشيد.

jvdyari
17-08-2011, 22:41
-مودم رو بايد در حالت PPPOE تنظيم كنيد
تنظیمات دیگری ندارد؟!

فكر ميكنم با ست كردن دستي آي پي در كارت شبكه بتونيد وارد تنظيمات مودم بشيد.
چگونه؟نحوه ی تنظیم آن چگونه است؟

Amir_Niknam
18-08-2011, 13:53
تنظیمات دیگری ندارد؟!
چگونه؟نحوه ی تنظیم آن چگونه است؟
دوست عزیز بدون نیازبه هاب میتونی این کار رو انجام بدی کلا الان اگر بخوای هاب هم بخری بعید میدونم بتونی تو بازار راحت پیدا کنی چون هاب یک وسیله منسوخ شده در شبکه هست و الان با قیمت حدود ۲۰ تومن میتونی سوئیچ بخری
اما خود مودم های ADSL به راحتی این کار رو برات انجام میدن برای share کردن چند راه هست اما میتونی یکی از راه های زیر رو استفاده کنی :
۱) یک کانکشن PPPOE تو مودمت بسازی اونوقت هر کامپیوتری به مودم وصل بشه به نت هم کانکت هست روش تنظیمش در مودم ها تقریبا مثل همه و تو همین فروم میتونی به راحتی پیدا کنی در این حالت اصلا نیازی به share کردن اینترنت نداری یا روش دوم:
۲) ICS: در این روش شما یک اکانت Broadband بساز بعد برو تو properties سپس تب sharing و گزینه
Allow other network users ... رو بزن اگر تنظیمات فایروال و آنتی ویروست (بسته به فایروال و آنتی ویروس فرق داره) درست باشه اونوقت کامپیوتر دوم خیلی راحت به نت وصل میشه در ضمن در این روش حتی اگر مودمت هم سوئیچ نباشه (که تمامی مودم های ADSL هستند) باز هم اینترنت شیر میشه
موفق باشید

jvdyari
18-08-2011, 23:51
وست عزیز بدون نیازبه هاب میتونی این کار رو انجام بدی کلا الان اگر بخوای هاب هم بخری بعید میدونم بتونی تو بازار راحت پیدا کنی چون هاب یک وسیله منسوخ شده در شبکه هست و الان با قیمت حدود ۲۰ تومن میتونی سوئیچ بخری
اما خود مودم های ADSL به راحتی این کار رو برات انجام میدن برای share کردن چند راه هست اما میتونی یکی از راه های زیر رو استفاده کنی :
۱) یک کانکشن PPPOE تو مودمت بسازی اونوقت هر کامپیوتری به مودم وصل بشه به نت هم کانکت هست روش تنظیمش در مودم ها تقریبا مثل همه و تو همین فروم میتونی به راحتی پیدا کنی در این حالت اصلا نیازی به share کردن اینترنت نداری یا روش دوم:
۲) ICS: در این روش شما یک اکانت Broadband بساز بعد برو تو properties سپس تب sharing و گزینه
Allow other network users ... رو بزن اگر تنظیمات فایروال و آنتی ویروست (بسته به فایروال و آنتی ویروس فرق داره) درست باشه اونوقت کامپیوتر دوم خیلی راحت به نت وصل میشه در ضمن در این روش حتی اگر مودمت هم سوئیچ نباشه (که تمامی مودم های ADSL هستند) باز هم اینترنت شیر میشه
موفق باشید

با تشکر از شما دوست عزیز روش اول را نمی توانم انجام بدهم به دو دلیل:
1-با اینکه عد192.168.1.1را در مرورگر وارد می کنم وار روت مودم(تنظیمات ) نمی شوم! دلیل آن را نمی دانم(دوستان راهنمایی کنند که چرا همچین اتفاقی می افتد).

2-می ترسم تنظیمات مودم را برهم بزنم دیگر نتوانم به اینترنت وصل شوم!(از طریق ریست سخت افزاری)
اما روش دوم که فرموده بودید را انجام دادم ارور691 می دهد فایروال ویندوز و nod32را هم disibleکرده بودم....مشکل از کجاست؟

Amir_Niknam
19-08-2011, 16:15
با تشکر از شما دوست عزیز روش اول را نمی توانم انجام بدهم به دو دلیل:
1-با اینکه عد192.168.1.1را در مرورگر وارد می کنم وار روت مودم(تنظیمات ) نمی شوم! دلیل آن را نمی دانم(دوستان راهنمایی کنند که چرا همچین اتفاقی می افتد).

2-می ترسم تنظیمات مودم را برهم بزنم دیگر نتوانم به اینترنت وصل شوم!(از طریق ریست سخت افزاری)
اما روش دوم که فرموده بودید را انجام دادم ارور691 می دهد فایروال ویندوز و nod32را هم disibleکرده بودم....مشکل از کجاست؟
در مورد مشکل اولتون باید بگم احتمالا آی پی مودم شما 192.168.1.1 نیست حالا یا به صورت دستی تغییر کرده و یا از اول در کارخانه چیز دیگه تعیین شده اگر دستی تغییر کرده کار راحت اون هست که مودم رو ریست سخت افزاری کنید اگر هم تغییر نکرده برید از تو دفترچه بخونبد یا اینکه معمولا پشت مودم نوشته دفترچه رو اینترنت هم میتونید دانلود کنید
در مورد مشکل دوم در این فروم زیاد نوشته شده اگر جستجو کنید پیدا میکنید
موفق باشید

jvdyari
20-08-2011, 23:32
با تشکر از کلیه ی دوستان که محبت کرده اند وپاسخ دادند خوشبختانه مشکل بنده حل شد...با ریست سخت افزاری مودم وقرار دادن تنظیمات مودم روی pppeوقرار دادنuserوpasروی مودم وزدن تیک lan! حالا بدون اینکه کانکشن بسازم اتوماتیک به اینترنت وصل می شوم...