PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شناخته نشدن هارد اکسترنال پس از اتصال به مک بوک

reza1400
15-08-2011, 13:52
سلام به اساتید
آقا ما امروز بدون هیچ اطلاع قبلی با شجاعت تمام بدون هیچ سابقه قبلی کار با مک بوک....هار اکسترنال وسترن یه ترابایتیمون رو زدیم به یه مک بوک و بعد یه دفعه دیدم یه گزینه باکس erasing ظاهر شد..منم ترسیم که اطلاعاتم پاک بشه سریع کشیدم هاردو بعد از اون حتی دیگه خود مک هم نشناخت..الان وقتی به ویندوز می زنم فقط تو دیسک منیجمنت می تونم ببینمش....رفتم پایتخت گفت اگه اطلاعاتت رو می خوای باید 36 تومن پیاده بشم....وگرنه با یه فرمت پارتیشن ها برمی گرده به NTFS حالا اگه بخوام خودم درست کنم چی کار باید کنم
لطفا راهنمایی بفرمایید....اطلاعاتم رو می خوام

reza1400
16-08-2011, 04:29
نکته ای وجود داره اینه که هارد روشن میشه و تو دیسک منیجمنت هم دیده می شه ولی گزینه های راست کلیک غیر فعالن...
یه سئوالی که دارم اینه که چی جوری تو کامپیوتر اون تعمیرکاره اومد بالا..یه لوگوی اپل قرمز داشت و کلا یه گیگ اطلاعات نشون می داد..از فولدرها هم هیچ خبری نبود..خودش می گفت ما یه نرم افزارایی داریم که این کارو می کنه...چه نرم افزاری؟ دوستان کمک کنید

reza1400
16-08-2011, 19:53
دوستان لطفا یه اظهار نظری بفرمایید...سئوال من اینه که چی جوری تو کامپیوتر اون تعمیرکاره درایو رو می شناخت ولی برای من نمی شناسه..خودش می گفت ما یه نرم افزارایی داریم رو این کامپیوتر...چه نرم افزاری این کارو می کنه؟

EXTREME
16-08-2011, 20:02
اگه تو دیسک مینجمنت دیسک دیده میشه ولی تو my computer نیست دو حالت داره یا اسم هارد نیست
ببینید میتنونید برای درایو اسم بزارین یا نه
دوم پارتیشنشن کلا پریده و شده unpartion که باید دوباره creat کنید که اطلاعات به خطر میفته
شما با یه فرمت و ساختن مجددا پارتیشن میتونید مشکل رو 100% حل کنید و سپس ریکاوری اطلاعات ولی اینکا هم راه حل قطعی نیست
شما از نرم افزار paragon partion استفاده کنید و پارتیشن مکشل دار رو راحت ریکاوری کنید بدون فرمت

reza1400
17-08-2011, 00:06
ممنون..خب من چی جوری باید اسمش رو عوض کنم..همه چی تو دیسک منیجمنت غیر فعاله....حتی گزینه فرمت هم غیرفعاله...چی جوری باید فرمت کنم؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] gJF7q2eoi68adA2vB3RznpCZwfA6v9y-ZcthvMHw2OI=s512

reza1400
17-08-2011, 00:36
این Paragon رو هم دانلود کردم ولی متاسفانه میگه روی نسخه 64 بیتی نصب نمی شه و من ویندوز 7 شصت و چهاربیتی دارم.....پس کی می خواد این عدم سازگاری ها تموم بشه...........برای ویندوز های 64 چی باید نصب کنیم؟

sinaxex
17-08-2011, 01:05
برای استفاده هارد ntfs در مک باید حتما برنامه PAragon Ntfs رو تصب کنید
در سیستم عامل مک اگر بدوم اجکت کردن درایو کابل رو بکشید امکان صدمه خوردن به فریمور هارد یا فلش مربوطه بسیار زیاد هست برای همین ارور معروف رو تو مک مشاهده میکنیم
اینکه فرمودید چرا تو مرکز تعمیرات هارد هارد شما رو شناخته چون باکس مربوطه رو داشته و هارد شما رو بدون فریمور میتونه شناسایی کنه اکثر اسیب های هارد ها به دلیل پریدن فریمور هست و بعد مشکل سخت افزاری

reza1400
20-08-2011, 19:08
روی PC پاراگون رو نصب کردم....توی پاراگون هارد رو بنفش نشون میده و فرمت HFS , مک بوک ورداشته هارد رو فرمت کرده ....دادم یکی از دوستام..با فدورا هارد قابل شناسایی بود....یه ریکاوری برام گذاشت مثل اینکه یه چیزایی ریکاوری شده ولی مثل اینکه خیلی از اطلاعتم رو از دست می دم....دوستم میگه وینررهایی که روش رمز باشه..معمولا خراب میشه...یه نکته ای که هست...قیمت ریکاوریه...اگه دوستان تجربه ای دارن بگن...قیمتش تو چه رنجیه؟....پیشنهاد می کتید با NTFS فرمت کنم و خودم ریکاوری بزارم؟

golmohammadi
28-08-2011, 03:34
دوست عزیز
فرمت نکن اصلا به چیزی دست نزن
سیستم عاملی هست به نام Knoppix
سی دی اینرا تهیه کن و بوت کرده باهاش بیا بالا
و یا ببرش توی لینوکس
اونجا هارد شناسایی میشه
اط اطلاعات بکاپ بگیر
بعد بیارش سون از اول پارتیشن بندیش کن

khatarnak121
02-01-2014, 00:15
سلام به اساتید
آقا ما امروز بدون هیچ اطلاع قبلی با شجاعت تمام بدون هیچ سابقه قبلی کار با مک بوک....هار اکسترنال وسترن یه ترابایتیمون رو زدیم به یه مک بوک و بعد یه دفعه دیدم یه گزینه باکس erasing ظاهر شد..منم ترسیم که اطلاعاتم پاک بشه سریع کشیدم هاردو بعد از اون حتی دیگه خود مک هم نشناخت..الان وقتی به ویندوز می زنم فقط تو دیسک منیجمنت می تونم ببینمش....رفتم پایتخت گفت اگه اطلاعاتت رو می خوای باید 36 تومن پیاده بشم....وگرنه با یه فرمت پارتیشن ها برمی گرده به NTFS حالا اگه بخوام خودم درست کنم چی کار باید کنم
لطفا راهنمایی بفرمایید....اطلاعاتم رو می خوام

دوست عزیز
من همین مشکل رو داشتم که با این کار حل شد :
1- برنامه paragon partition manager 2014 که رایگان هست رو از سایتش دانلود و نصب کن
2- برنامه رو اجرا کن و دنباله قسمتی بگرد که زده convert NFS+ to NTFS
3- حالا دیسک رو چک کن و درایو مورد نظرتو انتخاب کن و بزار به NTFS تبدیل بشه
4- حالا تو قسمت management سیستم یا سایر نزم افزارهای partioning باید درایوتون نمایش داده بشه و قابلیت انجام تغییرات رو داشته باشه که در این مرحله باید یه درایئ لتر (Drive Letter) به درایو مورد نظر بدید تا تو سیستم نشون داده بشه

نکته مهم : هاردی که دستم رسیده بود به رایانه اپل وصل شده بود و روش بک آپ گرفته شده بود و همچنین فایل سیستم به NFS تغییر پیدا کرده بود. لذا اگه فایل سیستم شما به NFS تغییر نکرده از انجام این کار صرف نظر کنید
همچنین اگه درایوتون به NFS تغییر پیدا کرده به احتمال زیاد فایلهاتون پاک شده که پیشنهاد میکنم با این برنامه و یا برنامه های مشابه دیگه اطلاعات رو ریکاوری کنید : iCare Data Recovery Software
درکل اگر دوست و آشنایی در زمینه نعمیر تخصصی هارد دارید و زیکاوری دارید پیشنهاد میکنم قبل از هر کاری با او مشورت کنید.
موفق باشید