PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فوری! مشکل در هارد seagate goflex امروز خریدم!

mushroomhead
14-08-2011, 17:07
با سلام خدمت دوستان

امروز صبح یا هارد اکسترنال seagate goflex usb3 1tra خریدم . با کلی ذوق و شوق آوردم خونه به کامپیوتر وصل کردم شناخت همه چی عالی بود!!

بعد اومدم پارتیشن بندی کنم با paragon partion manager . یه چیزی تو مایه های eror نوشت اول کار بعد ریستارت بعد دیگه تو هیچ ویندوزی اصلا شناسای نمیکنه هارد و!! با هر برنامه ای امتحان کردم seagate tool و hp usb disk و ... شناسایی نمیشه .
وقتی هارد رو وصل میکنم دقیقا این اتفاق ها میفته :
1. چراغ هارد شروع میشه و حدود 20 ثاینه بعد شروع میکنه به چشمک زدن
2.یه صدای بوق بوق ضعیف هم میاد
3. بعد از یه مدت چراغ خاموش میشه.

توی disk manager ویندوز شناسایی نمیکنه ولی توی system managment توی بخش usb ها مینویسه usb mass Storage device و یه علامت تعجب جلوشه

حالا با این اوصاف و اینکه یه روز از خریدش گذشته چی کار کنم ؟ راه حلی داره خودم درستش کنم نبرم گارانتی که اونجا بهم توهین بشه و کلی هم مایه پیاده شم ؟ اصلا ببرم گارانتی (با توجه اینکه قضیه نرم افزاریه ) مجانی درستش میکنن؟ ( سوال احمقانه ای بود البته)

تروخدا نذارین تاپیک رو زمین بمونه یه جوابی بدین بهم.
مرسی

golmohammadi
22-08-2011, 03:22
دوست عزیز چه توهینی؟
اگه جنسی خراب نشه پس گارانتی واسه چیه ؟
اصلا نترس برو گارانتی بگو موقع پارتیشن بندی ارور داد و اینطوری شد
اگه ترس داری بگو پارتیشن بندی کردی و داشتی اطلاعات کپی میکردی هنگ کرد مبحور شدی ریستارت کنی اینطوری شد
به هر حال گاهی وقتها دروغ هم نیازه

en_omid2
24-04-2013, 18:05
دوست عزیز احتمال زیاد هارد شما به حالت RAW رفته .. خوبه که هنوز اطلاعاتی داخل آن وارد نکرده بودید .. با نرم افزارهای ریکاوری هارد را از این حالت خارج کنید .. یا می توانید از MANEGE سیستم LETTER آن را تغییر دهید

EXTREME
24-04-2013, 21:39
دوست عزیز احتمال زیاد هارد شما به حالت RAW رفته .. خوبه که هنوز اطلاعاتی داخل آن وارد نکرده بودید .. با نرم افزارهای ریکاوری هارد را از این حالت خارج کنید .. یا می توانید از MANEGE سیستم LETTER آن را تغییر دهید

نوشتن تو disk managment شناسایی نشده

EXTREME
24-04-2013, 21:39
با سلام خدمت دوستان

امروز صبح یا هارد اکسترنال seagate goflex usb3 1tra خریدم . با کلی ذوق و شوق آوردم خونه به کامپیوتر وصل کردم شناخت همه چی عالی بود!!

بعد اومدم پارتیشن بندی کنم با paragon partion manager . یه چیزی تو مایه های eror نوشت اول کار بعد ریستارت بعد دیگه تو هیچ ویندوزی اصلا شناسای نمیکنه هارد و!! با هر برنامه ای امتحان کردم seagate tool و hp usb disk و ... شناسایی نمیشه .
وقتی هارد رو وصل میکنم دقیقا این اتفاق ها میفته :
1. چراغ هارد شروع میشه و حدود 20 ثاینه بعد شروع میکنه به چشمک زدن
2.یه صدای بوق بوق ضعیف هم میاد
3. بعد از یه مدت چراغ خاموش میشه.

توی disk manager ویندوز شناسایی نمیکنه ولی توی system managment توی بخش usb ها مینویسه usb mass Storage device و یه علامت تعجب جلوشه

حالا با این اوصاف و اینکه یه روز از خریدش گذشته چی کار کنم ؟ راه حلی داره خودم درستش کنم نبرم گارانتی که اونجا بهم توهین بشه و کلی هم مایه پیاده شم ؟ اصلا ببرم گارانتی (با توجه اینکه قضیه نرم افزاریه ) مجانی درستش میکنن؟ ( سوال احمقانه ای بود البته)

تروخدا نذارین تاپیک رو زمین بمونه یه جوابی بدین بهم.
مرسی

این صدای بوق پشت سرهم هست ؟

hoseinmrb60
19-08-2013, 15:36
این صدای بوق پشت سرهم هست ؟

سلام
هاردمن seagate backup plus 1 tb هست که تقریبا 256 گیگ توش اطلاعات دارم ؟
من هم دقیقا همین مشکل رو داشتم داشتم تو هاردم دنبال یه فایل می گشتم بعدش یهو هنگ کرد کامپیوتر رو ری استارت کردم این مشکل واسم پیش اومد تو سایت های ایرانی و خارجی جستجو کردم تو ایران هم یه نفر همین مشکل واسش پیش اومده بود برده بود یه نفر واسش مشکلش رو حل کرده بود بدون این که اطلاعات پاک بشه آدرسش هم اینه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تهران-ضلع غربی چهار راه ولی عصر-خیابان برادران مظفر شمالی (در پشتی بازار رضا) پلاک 79 ساختما 17 طبقه سوم واحد 13 آقای نور محمدی تلفن:66975594

تو سایت خود seagate هم این طوری نوشته بود
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hello everyone , i only signed up to tell everyone i also had the same problem and i have FIXED IT . look up hard drive repair on youtube there should be some tutorials , all i did was open my case , take
out the internall hdd remove all the screws and there is also one hidden screw under the sticker so pull that off and remove that screw aswell . take off the cover to reveal a round metal disc be carefull not to touch it or get any dust on there . what you see is a an arm over the metal disc , what has happened is the arm is jamming the metal disc from rotating . all you need to do is rotate the centre spindle clockwise untill the arm goes back down into its original position , if the arm doesnt go back help it move down at the same time rotating the centre motor spindle . when it goes back down the metalic disc can now spin freely . now just put everything back togehther and it will work again.

mine happened when i accidentally dropped it while it was still plugged it , i didnt even drop it that far , i was sitting down and it dropped from my knee height to the carpet floor and it jammed up .

trust me there is no other way to fix it other than this way . plus you need special torx driver bits to unscrew the casing apart . its a simple ten minute fix if your confident to do it , or else take it to a computer repair place they can do it aswell for a fee .

که ترجمه اش می شه این:
هارد رو باز کنیم بعدش دیسک فلزی هارد رو در بیاریم تمام پیچ هاشو باز کنیم بعدش یه بازویی هست گقته که یه عاملی باعث شده که این بازو نمی ذاره دیسک هارد بچرخه
تنها کاری که باید بکنید اینه که مرکز این دیسک رو در جهت ساعت گرد بچرخونید تا این بازو جا بیفته اگه جا نیفتاد دیسک رو در همون حالت بر گردونید و دو باره شروع به چرخوندن کنید و همزمان کمک کنید که بازوی هارد بره پایین تا جا بیفته وقتی که این بازو در جای خودش قرار بگیره دیسک راحت می چرخه و همه چی درست کار میکنه و اطلاعات تون هم پاک نمی شه
طرف گفته که وقتی که هارد از روی زانوم افتاد رو زمین این مشکل واسم پیش اومد ( البته هارد من هم از فاصله ی 40 سانتی افتاد روی فرش ولی کار می کرد یهو اینطوری شد)
بعدش هم گفته که تنها راه درست کردن این هارد همین هست

می خواستم بدونم من که مبتدی ام می تونم هارد رو باز کنم؟ مشکلی پیش نمیاد ؟ چون من همه چی باز کردم بجز هارد اصلا نمی دونم توش چه طوریه؟
کسی هست که کمکم کنه؟

hosseinare
24-01-2014, 16:06
سلام خسته نباشید من همین کاری که گفتیدو انجام دادم ...الان دسک هارد میچرخه ولی هاردمو سیستم نمیشناسه روی سیستم های دیگه هم تست کردم ..همین طوری بود اول صدای خرخر میده ..انگار که اون پایه ها جای درستی قرار نمیگیرن که اطلاعات هاردمو بخونن ..اطلاعاتمم برام خیلی مهمن ..کسی میتونه هاردمو تعمیر بکنه؟