PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ساخت بازی آنلاین

MZ_Love17
10-08-2011, 11:42
سلام دوستان
اگه خاطرتون باشه تقریبا چند وقت پیش بنیاد بازی های ملی اعلام کرد که افرادی که ایده یا طرح و یا کمک مالی برای ساخت بازی می خوان این سازمان حمایت می کنه.
من چون یک ایده در مورد بازی آنلاین دارم، به این سازمان میل دادم و گفتن با این شماره سازمان تماس بگیرم تا راهنماییم کنن
حالا امروز تماس گرفتم بهم گفتن یه چند صفحه ای در مورد داستان بازی برامون بفرستید تا طرح و ایده تون مورد بررسی قرار بگیره و اگه طرحتون قبول بشه خوده سازمان به عنوان شریک و حامی مالی با من همکاری می کنه تا طرح بازی آنلاین رو پیاده سازی کنم
البته این ایده و طرح بازی آنلاین تو ذهنم هست و هنوز رویه کاغذ پیاده نکردم (حدود یه سالی هست که این طرح رو دارم ولی به دلیل مشکلات مالی نتنوستم پیاده سازیش کنم)
می خواستم بدونم از دوستانی که در مورد داستان (سناریو) بازی تجربه دارن، ممنون می شم راهنماییم کنن که این داستان رو باید چطوری بنویسم؟؟؟
اگه چندمورد از داستان بازی (اگه آنلاین باشه بهتره) در اختیارشون هست ممنون می شم برام بفرستن تا داستان ها رو بخونم و از طرز نوشتن داستان آگاهی پیدا کنم
ممنون می شم دوستان در این زمینه کمکم کنن
منتظر کمک دوستان هستم
با سپاس
مصطفی :11:

AMIR REZAs
10-08-2011, 12:35
سلام
فکر میکنم منظورتون تحت وب هست؟
معمولا بازیهای آنلاین تحت وب داستان خاصی ندارن ، کلش اینه که مثلا شما باید منابع آهن و کریستال داشته باشید تو قسمت ساختمان ها میتونید هر سطح از این منابع رو افزایش بدید ، و .....
البته نمیدونم چه سبکی مد نظرتون هست اصلا ایدش ممکنه تو سبکش باشه مثلا بازی آنلاین Myfc ایدش یک فوتبال منیجر هست . یا تراوین استراتژیک و...

MZ_Love17
10-08-2011, 12:47
خوب منم مشکلم همینه
به بنیاد گفتم بازی آنلاین (تحت وب) هست
گفت داستان رو بفرست، دیگه بهش نگفتم بازی تحت وب داستان خاصی نداره
ولی هر چی هم که باشه باید امکانات و نحوه ی شروع و پایان و چگونگی پیش بردن بازی رو که براشون بنویسم
به طوری که با خوندن اون متن یه نمایی از بازی تو ذهنشون ایجاد بشه
حالا همینو موندم چطوری بنویسم و براشون بفرستم
به خاطر همین درخواست کردم اگه دوستان داستان بازی رو دارن و یا سراغ دارن ممنون می شم در اختیارم قرار بدن

MobinS
10-08-2011, 15:03
نگاه کن ، اول یک چند خط داستان بازی رو بنویس.. دیگه اینش مشخصه دیگه عزیزم.... سعی کن داستان خوبی بهش بدی و داستانت کیلویی نباشه چون خیلی تاثیر داره....
بعدش هم مکانیسم بازی رو توضیح بده.... مثلا بازی آسمان دژ که همین بنیاد بازی های ملی ساخته :

چند سالی هست آدم فضایی ها حمله کردن (همین طوری باید داستانو بنویسی دیگه.. حفظ نیستم چی بود داستانش!) و حالا وظیفه ی ماست که جلوی اونا رو بگیریم.
این بازی در سبک استراتژیک و مدیریتی وجود دارد. ( بعدش هم توضیح میدین که مثلا کریستال و.... منابع بازی هستن و مکانیسم بازی رو توضیح میدی)
آخرین بخش هم مهمترین بخش است پاچه خاری هست مثلا :
و با تشکر از بنیاد ملی بازی های رایانه ای که حداکثر تلاش خود را برای بهتر ساختن و گسترده کردن سطح بازی های ایرانی و صنعت بازی در ایران کرده و می کند ......

یک چیزی توی این مایه ها باید بنویسی
موفق باشی

ehsan_wwe
10-08-2011, 15:44
نصيحت

اينكه ميگن كامل بنويس يا توضيح كامل ميخان يعني اينكه تورو يه سال راحت ميدونن
بعدش ميبيني ايدت پابليش شده توسط فلان تيم ( ايدتو ميدوزدن ) نه شكايتي ميتوني بكني نه چيزي :دي

منو خيلي از دوستان زود تر از شما به حرفاي اينا خام شديم خوب به خاك خورديم

موفق باشي

راستي اگه آشنا كت كلفت داري اينا شامل حالت نميشه:10:

MZ_Love17
10-08-2011, 16:00
نگاه کن ، اول یک چند خط داستان بازی رو بنویس.. دیگه اینش مشخصه دیگه عزیزم.... سعی کن داستان خوبی بهش بدی و داستانت کیلویی نباشه چون خیلی تاثیر داره....
بعدش هم مکانیسم بازی رو توضیح بده.... مثلا بازی آسمان دژ که همین بنیاد بازی های ملی ساخته :

چند سالی هست آدم فضایی ها حمله کردن (همین طوری باید داستانو بنویسی دیگه.. حفظ نیستم چی بود داستانش!) و حالا وظیفه ی ماست که جلوی اونا رو بگیریم.
این بازی در سبک استراتژیک و مدیریتی وجود دارد. ( بعدش هم توضیح میدین که مثلا کریستال و.... منابع بازی هستن و مکانیسم بازی رو توضیح میدی)
آخرین بخش هم مهمترین بخش است پاچه خاری هست مثلا :
و با تشکر از بنیاد ملی بازی های رایانه ای که حداکثر تلاش خود را برای بهتر ساختن و گسترده کردن سطح بازی های ایرانی و صنعت بازی در ایران کرده و می کند ......

یک چیزی توی این مایه ها باید بنویسی
موفق باشی

خیلی ممنونم از لطفت
همین متن داستان کمک زیادی بهم کرد :11:

---------- Post added at 05:00 PM ---------- Previous post was at 04:58 PM ----------

نصيحت

اينكه ميگن كامل بنويس يا توضيح كامل ميخان يعني اينكه تورو يه سال راحت ميدونن
بعدش ميبيني ايدت پابليش شده توسط فلان تيم ( ايدتو ميدوزدن ) نه شكايتي ميتوني بكني نه چيزي :دي

منو خيلي از دوستان زود تر از شما به حرفاي اينا خام شديم خوب به خاك خورديم

موفق باشي

راستي اگه آشنا كت كلفت داري اينا شامل حالت نميشه:10:

یعنی داستان و امکانات بازی رو براشون نفرستم؟
کلا بیخیال سازمان بنیاد بازی های ملی بشم؟؟؟
خوب برای سایت بازی نیاز به پول دارم :13::41:

NINJA0098
10-08-2011, 16:54
من نمیخوام اینجا بحث بنیاد خوبه یا بد راه بندازم ...خوشبختانه تا حالا با بنیاد برخورد نداشتم ولی بعضی از رفقای بازیساز خیلی از بنیاد بد میگن ...تو سایتای مختلفی بحث روی خوب یا بد بودن بنیاد بود.....همیین اواخر میگفتن یه سری از بازیسازا دارن یه سری دلایل ارائه میدن که احتمالا باعث بسته شدن بنیاد میشه یا مدیریتش تغییر میکنه.....
ولی به نظرم شما فعلا برای بنیاد بفرست خدا کنه شما شامل بخش خوب بحث بنیاد بشی......

MobinS
10-08-2011, 20:19
نگاه کنید این جا ایرانه... دیگه دزدی هست هست دیگه... نمی گم اون ور این چیزا نیستا! بالاخره اونا هم آدم هستن و جبر جغرافیایی بردشون اون ور دنیا... ولی بالاخره ایران درصدش خیلی بالاتره...
اگه فکر می کنی ایده ی خیلی منحصر به فردیه نده ایدتو بهشون ، ولی اگه فکر می کنی ایده ی خوبیه ولی منحصر به فرد نیست ولی می تونه گیم پلی خوبی داشته باشه بده دیگه...
مشکل اعتماده! من خودم یک ایده گیم آنلاین مشت دادم به یک برنامه نویس که می گفت شما ایده بدین 50 درصد سود آخرو نصف می کنم... ایده رو گرفت بازی رو ساخت و خداحافظ.... نمیشه به این جور آدما اعتماد کرد... باز مشکل بزرگ تر اینه که تو ایران به بنیاد بازی های ملی گرفته تا اون پایینا نمیشه اعتماد کرد!
اینو هم نگو که نمی تونم و پول ندارم و... بهترین کار اینه که خودت با یک تیمی چیزی بسازی... به نظر من یا ایمیل بازی تونو پاک می کنن یا می دوزدن ولی بازم نظر خودتون مهمه....
به نظر من که یک تیمی ردیف کن و شروع کنید ساختن ، اگه الکی خرج نکنید راحت با 200 تومن می تونی بسازی. که میارزه... چون بازی آنلاین تحت وب همیشه کار اقتصادی هست...

MARTIN
10-08-2011, 20:54
مسئله امنیت و کارایی تو بازدید بالا هم در نظر داشته باشین به همین دلیل باید بهینه کد نویسی بشه(که سرور هی نپوکه)....

parvizamd
11-08-2011, 15:13
ایده بازی آنلاین خیلی خوبه یه نکته باید توجه داشتی رقیب با کم نیست مثل جنگ خان ها و نمی دونم
و اصل کاری
ترواین
ونکته مهمی که مارتین جان فرموند سرور قوی .که پولش مطممن از سرور های عادی وب گرون تره.

خوب
دو تا ایده برات دارم.

نام هنر تجارت:
شما در این بازی 1میلیون تومان یه شرکت دارید خوب تو بورس قیمت اجناس نوشته شده شما اجسناسی می خریدید و با دیگر کاربران می فروشید و یا از دیگر کاربران اجنساسی رو می خریدید البته یک تجارت یه مکان ثابت رو باید انتخاب کنه

نام:جنگ جهانی سه:
جنگ جهانی سه شروع شد شما یه کشور رو انتخاب می کنید و بااون می جنگید.

MobinS
11-08-2011, 17:07
این دوتا ایده هستن بازی هاش... اولی که تاجر کوچولو :دی یا بازی های دیگه
دومی هم که یک بازی 200 مگی بود قدیما بازی می کردم دقیقا با همین مضمون.... سه بعدی و قشنگ... دیگه کسی تحت وب بازی نمی کنه...
نگاه کنید شما که می گید پول سرور خوب و اینا ، نمی گم خودشون بازی رو پابلیش کنن ، بازی رو بسازن ، بدن به یک پولدار براشون سرور بسازه .. یعنی پول بده و پول بگیره مثل یک تجارت...
درضمن اگه می خوایم که با تراوین و خان وارز رقابت کنید با سرور قوی و نمی دونم پشتیبانی قوی نمی تونید بازی بازی تونو ببرید بالا... تنها راه رقابت در حال حاظر یک ایده ی خوب هست.... باید بگردی ببینی الان مردم چرا از تراوین خوششون میاد ، دیگه چه المان هایی از بازی های تحت وب دارن ، اون وقت مطمئن باش بازی وی خواهی داشت.

MZ_Love17
11-08-2011, 17:16

دمت گرم
بهم خیلی کمک کردی.
الان داستان بازی رو دارم اینطوری می نویسم.
فقط یه جا مشکل خوردم.
نمی دونم اسم منابع و نیروی دشمن که فرازمینی هست رو چی بذارم؟؟؟
فقط توجه داشته باشید که انسان ها الان در سال 1311 میلادی به سر می برن.
به نظرتون اسم منابع چی باشه که جالب بشه؟؟؟
همچنین اسم دشمن (فرازمینی ها)؟؟؟
دوستان اگه اسم خاص و جالبی مدنظرشون هست ممنون می شم راهنمایی کنند :11::40:

MZ_Love17
11-08-2011, 17:22
این دوتا ایده هستن بازی هاش... اولی که تاجر کوچولو :دی یا بازی های دیگه
دومی هم که یک بازی 200 مگی بود قدیما بازی می کردم دقیقا با همین مضمون.... سه بعدی و قشنگ... دیگه کسی تحت وب بازی نمی کنه...
نگاه کنید شما که می گید پول سرور خوب و اینا ، نمی گم خودشون بازی رو پابلیش کنن ، بازی رو بسازن ، بدن به یک پولدار براشون سرور بسازه .. یعنی پول بده و پول بگیره مثل یک تجارت...
درضمن اگه می خوایم که با تراوین و خان وارز رقابت کنید با سرور قوی و نمی دونم پشتیبانی قوی نمی تونید بازی بازی تونو ببرید بالا... تنها راه رقابت در حال حاظر یک ایده ی خوب هست.... باید بگردی ببینی الان مردم چرا از تراوین خوششون میاد ، دیگه چه المان هایی از بازی های تحت وب دارن ، اون وقت مطمئن باش بازی وی خواهی داشت.

من تقریبا سه سال از وقتم رو رویه بازی های آنلاین گذاشتم :31:
از بازی ایکاریم و تراوین و جنگ خانها و نمیکسا و آسمان دژ و غیره بگیر تا برو مای اف سی و رنوی من ردیفه :21:
امکانات این بازی رو دیدم و باهاشون آشنا هستم (از همه بیشتر امکانات بازی ایکاریم، تراوین و جنگ خان ها رو بیشتر باهاشون آشنا هستم مسلط هستم)
الان بحث من در مورد برنامه نویسی و سرور نیست (چون الان بنیاد ازم فقط داستان بازی رو می خواد، ایده تو ذهنم هست ولی مشکلم سره داستان هست که چطوری براشون بنویسم، به لطف دوستان الان قسمتی از داستان رو نوشتم فقط همون پست موندم اسم منابع و نیروی دسمن رو چی بذارم؟)
در مورد برنامه نویسی و سرور به محض اینکه داستان تکمیل بشه دنبال یه شرکت می گردم که کارشون برنامه نویسی و گرافیک باشه (می یام اینجا پست می دم نظر دوستان رو می پرسم)
در مورد سرور هم همینطور
می خوام قدم به قدم پیش برم و فکرم رو فعلا مشغول چیزه دیگه ای نکنم
از راهنمایی تک تک دوستان که وقت گران بهاشون رو در اختیارم قراردادن و نظرشون رو گفتن صمیمانه تشکر می کنم
کمک زیادی بهم کردین
اجرتون با خدا
ان شالله هر چی تو زندگی می خواین خدا نصیبتون کنه (از صمیم قلب):40::40::40::11:

NINJA0098
11-08-2011, 17:28
لیریوم
کریستال سرخ
کهربا
کلریدن(coloraiden)
ریازون

---------- Post added at 06:28 PM ---------- Previous post was at 06:24 PM ----------

نام هنر تجارت:
شما در این بازی 1میلیون تومان یه شرکت دارید خوب تو بورس قیمت اجناس نوشته شده شما اجسناسی می خریدید و با دیگر کاربران می فروشید و یا از دیگر کاربران اجنساسی رو می خریدید البته یک تجارت یه مکان ثابت رو باید انتخاب کنه

ایده های باحالین....
من میگم اون هنر تجارت رو بساز.....ایده ی جدیدیه...
الان دارن ر بورس و تبلیغاتش سرمایه گذاری میکنن ....تو دفاعیت میتونی بگی برای جا انداختن فرهنگ سرمایه گذاری این بازی تاثیر داره.............
اطلاعات در مورد بورس میخوای هم من هستم .....

MZ_Love17
11-08-2011, 17:34
لیریوم
کریستال سرخ
کهربا
کلریدن(coloraiden)
ریازون

این اسم ها وجود خارجی داره یا نه؟؟؟؟؟
اگه وجود خارجی داره لطفا اطلاعاتی در مورد این اسم ها بگین تا تو اطلاعات نحوه استفاده رو به درستی بگم

ایده های باحالین....
من میگم اون هنر تجارت رو بساز.....ایده ی جدیدیه...
الان دارن ر بورس و تبلیغاتش سرمایه گذاری میکنن ....تو دفاعیت میتونی بگی برای جا انداختن فرهنگ سرمایه گذاری این بازی تاثیر داره.............
اطلاعات در مورد بورس میخوای هم من هستم .....

من در مورد بورس هیچ اطلاعاتی ندارم
اصلا دوروبرش نرفتم :31:
شما اگه امکانش هست بی زحمت یه اطلاعاتی بدین من با داستان بازی اگه بتونم تو قسمت مربوطه اش به کار می برم و تلفیق می کنم

با سپاس از لطف دوستان :40::11:

NINJA0098
11-08-2011, 17:52
این اسم ها وجود خارجی داره یا نه؟؟؟؟؟
اگه وجود خارجی داره لطفا اطلاعاتی در مورد این اسم ها بگین تا تو اطلاعات نحوه استفاده رو به درستی بگملیریوم که ماده ی مورد استفاده ی جادوگرا تو بازی دراگون ایج بود ولی یه جا خونده بودم یه نوع فرمول شیمیایی برای ساخت یه نوع داروئه......
کریستال سرخ یه نوع ویروسه که بعضی از محققا میگن بعدا قراره بیاد (!)یعنی هنوز ساخته نشده ولی ساخته میشه ....
کهربا که تابلوئه تا جایی که یادم میاد تخم بعضی از اژدها ها بود و تو بعضی از انیمه های ژاپنی سوخت سفینه بود یا غذای هیولا کلا هر جوری میتونی ازش استفاده کنی.....
کلریدن ابتکار خودمه از شخصیت مورد علاقم ریدن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ترکیبش با کلر میتونه یه نوع سوخت یا ماده منفجره یا همچین چیزی باشه!
ریازون رو یادم نیست کجا شنیده بودم.....

شما اگه امکانش هست بی زحمت یه اطلاعاتی بدین من با داستان بازی اگه بتونم تو قسمت مربوطه اش به کار می برم و تلفیق می کنممیتونی تو بازیت یه بازار بزاری از المانای بورس استفاده کنی....امشب اگه وقت کردم یه سری توضیحات همینجا یا پ.خ میدم برات.

MZ_Love17
11-08-2011, 19:19
شرمنده مجدد مزاحم شدم
الان داستان و منابع بازی تکمیل شد تقریبا
فقط نیروهای جنگی بازی هست
من بازی پی سی زیاد نکردم (هر چی هم بازی کردم از شمشیر بازی ها بوده مثل اساسین)
دوستانی که بازی کردن چندتا سلاح قوی که تقریبا اسم عجیب غریبی داشته باشه
ممنون می شم نام ببرن
بازی هواپیما جنگی و بمب اتم هم داره :31:

NINJA0098
11-08-2011, 19:35
شرمنده مجدد مزاحم شدم

مگه تلفن زدی که عذر خواهی میکنی؟![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوستانی که بازی کردن چندتا سلاح قوی که تقریبا اسم عجیب غریبی داشته باشه
ممنون می شم نام ببرن
چجور تفنگب؟مثلا شاتگان ....یوزی... ام 4...؟

MZ_Love17
11-08-2011, 19:48
تفنگ های تخیلی دیگه
که قدرتشون از کم باشه تا بیشترشون
فقط سره همین اسم موندم
تو بازی هایی که برای پی سی ساخته شده فکر کنم باشه
ولی نمی دونم تو گوگل چی سرچ کنم

parvizamd
11-08-2011, 19:54
یه سرچ کن
HALO WEAPONS
اسم هم باید خودت از تخلیلت استفاده کنی .

NINJA0098
11-08-2011, 20:09
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
تو این صفحه یه سری عکس از تفنگای مختلف هست...اینا رو ببین واسه هر کدوم برو تو سایتش و اطلاعاتشو گیر میاری اسباب بازین ولی واسه بازی عالین:

MZ_Love17
11-08-2011, 22:13
من هر چی فکر کردم هیچی به ذهنم نرسید
کلا در زمینه انتخاب اسم ذهنم خیلی ضعیفه (هیچ اسمی نتونستم پیدا کنم)
یه تعداد نیرو تنوستم پیدا کنم (ولی به نظر خودم جالب نشده، بیشتر شبیه خاله بازی شده) البته فکر کنم ها
این نیروها هست

===============================
نیروهای موجود در بازی:

الف) نیروهای زمینی:
1- ماشین جنگی ===> برای حمل منابع
2- گارد ملی ===> بیشتر برای دفاع استفاده می شه اگه بخوام با تراوین مقایسه کنم یه چیزی بین تبرزن و نیزه دار هست :31:
3- کماندو کلا سبز ===> نیروهای قوی جنگی
4- کماندو کلاه قرمز ===> نیروهای قوی جنگی (با تراوین بخوام مقایسه کنم می شه شوالیه سزار:31:)
5- تانک سبک
6- تانگ سنگین

الف) نیروهای هوایی:
1- موشک بالستیک ===> ارزون ترین نیرو هوایی
2- سفینه مرگ
3- موشک‌ اتمی
4- موشک‌های لیزری

مواردی که اتحاد می تواند بسازد:
1- ضد هوایی
2- ماهواره ضدجاسوسی
3- پایگاه نظامی
4- بانک
===============================

دوستان لطفا به اسم ها نخندید :31::31::31::19::19:
تو زمینه اسم خیلی ضعیف هستم، اصلا این چیزهایی که انتخاب کردم با خوده داستان بازی جور در نمی یاد
همونطور که گفتم داستان بازی در سال 3011 هستش (این گوشه ای از داستان هست ==> . علم و تکنولژی انسان ها به حدی افزایش یافته که دیگر انسان ها به خوراک نیاز ندارند و همچنین عده ای از دانشمندان حیاتی در خارج از منظومه پیدا کرده اند.) البته الان از نظر نوشتاری ممکنه اشتباه باشه ولی درستش می کنم.
خوب به نظرتون چی کار کنم؟؟؟؟
چه اسم هایی برا نیروها انتخاب کنم؟
:10::10::10:

tovamohammad
11-08-2011, 23:06
سلام
برای ساخت یک بازی انلاین ایرانی (تحت وب) نیاز به همفکری و همیاری شما دارم
ممنون می شم در بحث من شرکت کنید

سلام

من وقتم خیلی محدوده، پس اون داستان و اینا رو با باقی دوستان به نتیجه برسون. فقط واسه اینکه مسیجت بی جواب نمو نه، این پستو پیدا کردم تو پستام، ماله پارسال همین موقه هاس. اگه ایدت مشخص شد و کارو شروع کردی لازمت میشه. در مورد قسمتهای فنی و روند اجرای پروژس:

من بهت نمی گم چیکار کن، تصمیم خودته، ولی اگه من جای شما بودم، خودم با بنیاد در نمی نداختم. دیگه خود دانی.

موفق باشی.:8: بای.

ehsan_wwe
12-08-2011, 16:46
راستي راه دزديشو بزار بهت ياد بدم
اسكريپت آماده اين بازي كه ميخاي بسازي هست
قيمتشم 57 هزار دلاره

برو به يه هركر پول بده برات ويزا كارت هك كنه بعد با ويزاكارت هك شده برات بخرتش مثلا يه مليون بعد اسكريپت كامل با كنترول پنل رو بريز رو يه سرور

بعد برو بنياد ......... ( دهنم بستس نميتونم بگم چي كار كني )

براي گرافيكشم برو ميدون فاتمي دانشگاه انيميشن موخ سه چهار از اين دختر مختر هارو بزن ( مثل آب خوردن مخاشون ) كه بيان interface كارتو عوض كنن

اين اخرين نصيحت منه بهت اگه همين الان عمل كني بدون اينكه كو..ت جر بخوره زير كار ميرسي سر دوراهي آخر ! يا قبول نميشه يا ميشه

اينطوري ديگه زحمت ساختم نميكشي كه اگه دو رو بعد شكس خوردي نميري با ماشين تو پيچاي لواسون خود كشي كني

iload
12-08-2011, 23:19
سلام

خوب اول از همه هذینه های یک بازی انلاین از نظر شما چی هست ؟ این رو به من جواب بیدید .

ببینید من توی ساخت سایت و ... کمی تجربه دارم و میتونم بهتون بگم که به نظر من یه پشتیبانی بنیاد نیازی ندارید .

شما کافیه یک زبان برنامه نویسی رو یاد بگیرید مثل پی اچ پی بعد خودتون شروع کنید به ساخت بازیتون و اگر توانایی طراحی های گرافیکی رو ندارید یک نفر رو پیدا کنید که براتون طراحی کنه . ( من همین الان 8 نفر رو جمع کردم و بدون پول داریم رو یه بازی کار میکنیم ) نهایتا ساخت بازیتون 6 ماه زمان ببره و یاد گیری زبان برنامه نویسی هم 3 ماه و کار های گرافیکی و.. هم سه ماه که در کل یه سال دیگه میتونید بازیتون رو راه بندازید .

خوب حالا هذینه ها : یک سرور اختصاصی میخوایید که برای شروع سرور هایی خیلی کم هذینه هست مثلا ماهی 100 هزار تومان که میتونید استفاده کنید . بعد از شروع بازیتون شما نیازی به هذینه دیگه ای ندارید ( خود بازی کننده ها برای بازی تبلیغ میکنن ) سرور رو هم به مرور ارتقا میدید . این روش درستش هست نه این که یه سرور بگیرید که ماهی یه میلیون باشه ولی اندازه 100 تومنی ازش کار بکشید .

MZ_Love17
13-08-2011, 01:51
سلام

خوب اول از همه هذینه های یک بازی انلاین از نظر شما چی هست ؟ این رو به من جواب بیدید .

ببینید من توی ساخت سایت و ... کمی تجربه دارم و میتونم بهتون بگم که به نظر من یه پشتیبانی بنیاد نیازی ندارید .

شما کافیه یک زبان برنامه نویسی رو یاد بگیرید مثل پی اچ پی بعد خودتون شروع کنید به ساخت بازیتون و اگر توانایی طراحی های گرافیکی رو ندارید یک نفر رو پیدا کنید که براتون طراحی کنه . ( من همین الان 8 نفر رو جمع کردم و بدون پول داریم رو یه بازی کار میکنیم ) نهایتا ساخت بازیتون 6 ماه زمان ببره و یاد گیری زبان برنامه نویسی هم 3 ماه و کار های گرافیکی و.. هم سه ماه که در کل یه سال دیگه میتونید بازیتون رو راه بندازید .

خوب حالا هذینه ها : یک سرور اختصاصی میخوایید که برای شروع سرور هایی خیلی کم هذینه هست مثلا ماهی 100 هزار تومان که میتونید استفاده کنید . بعد از شروع بازیتون شما نیازی به هذینه دیگه ای ندارید ( خود بازی کننده ها برای بازی تبلیغ میکنن ) سرور رو هم به مرور ارتقا میدید . این روش درستش هست نه این که یه سرور بگیرید که ماهی یه میلیون باشه ولی اندازه 100 تومنی ازش کار بکشید .

احتمالا همین کار رو انجام می دم
با تعریف هایی که دوستان از بنیاد کردن ، دیگه ایده رو براشون نمی فرستم :31:
از لطف همه دوستان صمیمانه تشکر می کنم:11:

---------- Post added at 02:51 AM ---------- Previous post was at 02:48 AM ----------

فقط الان یه مشکلی هست که ذهنم رو درگیر کرده
یکی از دوستان در مورد انتخاب اسم بهم کمک کرد
خیلی کارم رو راه انداخت
از "کهربا" تو استفاده نام بردم (این اسم پیشنهاد یکی از دوستان بود)
حالا مشکلم برای اون اسم های دیگه هست

1) برای منابع بازی از چه اسم هایی استفاده کنم؟؟؟؟؟؟ (مثلا تو جنگ خان ها از منابع چوب و آهن و غذا و طلا هست)، حالا تو سال 3511 از چه منابعی می شه استفاده کرد که تقریبا اسمش به اون سال بخوره

2) برای نیروها و اسلحه ها چطور؟؟؟؟؟

دوستانی که تخیلتاشون بالایه لطفا کمک کنن
من زیاد فیلم نمی بینم تو این فیلم هایی که آینده رو نشون می دن احتمالا اسم های عجیب غریب پیدا می شه
ممنون می شم راهنمایی کنن:40::40::11:

NINJA0098
13-08-2011, 02:21
راستي راه دزديشو بزار بهت ياد بدم
اسكريپت آماده اين بازي كه ميخاي بسازي هست
قيمتشم 57 هزار دلاره

برو به يه هركر پول بده برات ويزا كارت هك كنه بعد با ويزاكارت هك شده برات بخرتش مثلا يه مليون بعد اسكريپت كامل با كنترول پنل رو بريز رو يه سرور

بعد برو بنياد ......... ( دهنم بستس نميتونم بگم چي كار كني )

براي گرافيكشم برو ميدون فاتمي دانشگاه انيميشن موخ سه چهار از اين دختر مختر هارو بزن ( مثل آب خوردن مخاشون ) كه بيان interface كارتو عوض كنن

اين اخرين نصيحت منه بهت اگه همين الان عمل كني بدون اينكه كو..ت جر بخوره زير كار ميرسي سر دوراهي آخر ! يا قبول نميشه يا ميشه

اينطوري ديگه زحمت ساختم نميكشي كه اگه دو رو بعد شكس خوردي نميري با ماشين تو پيچاي لواسون خود كشي كني
احسان دادا یه دوتا از این نصیحتا میکردی من اینقدر از شهرداری و وزارت ارشاد اینجا زخم نخورم.....

فقط الان یه مشکلی هست که ذهنم رو درگیر کرده
یکی از دوستان در مورد انتخاب اسم بهم کمک کرد
خیلی کارم رو راه انداخت
از "کهربا" تو استفاده نام بردم (این اسم پیشنهاد یکی از دوستان بود)
حالا مشکلم برای اون اسم های دیگه هست

1) برای منابع بازی از چه اسم هایی استفاده کنم؟؟؟؟؟؟ (مثلا تو جنگ خان ها از منابع چوب و آهن و غذا و طلا هست)، حالا تو سال 3511 از چه منابعی می شه استفاده کرد که تقریبا اسمش به اون سال بخوره

2) برای نیروها و اسلحه ها چطور؟؟؟؟؟

تو این جور فیلما و بازی منابعی مثل تایبریوم .....لیریوم....کوانتونیوم....مگ نون .....یا یه همچین اسامی استفاده میشه.....ترکیب کلمه مگا با یه سری کلمات دیگههم جالب میشه.....

lord arthas
13-08-2011, 10:13
بنظر من با توجه به این که میگی انسان ها دیگه غذا نمیخورن مسلما تا اون موقع هوا هم کثیف شده پس حیاتی ترین منبع میتونه اکسیژن پاک باشه

ehsan_wwe
13-08-2011, 10:25
نمي خاستم بگم

اما جنگ خان ها و اويكي هم همون اسكريپت آماده هست نشستن بسازن ( راه دزديرو يادت دادم اگه زرنگ باشي جرينگي يه وام 20 مليوني تو مشتته - خودم از اين كارا زياد كردم _ كاش ميفهميدي چه حال گنده اي بهت دادم )

راستي با PHP اگه بخاي بسازي ازت ميدوزدن سورسشو بايد با ASP بسازي ( C# )

MZ_Love17
13-08-2011, 13:14
بنظر من با توجه به این که میگی انسان ها دیگه غذا نمیخورن مسلما تا اون موقع هوا هم کثیف شده پس حیاتی ترین منبع میتونه اکسیژن پاک باشه

از لطفتون صمیمانه تشکر می کنم
از اکسیژن استفاده پاک استفاده شد :11:

---------- Post added at 02:14 PM ---------- Previous post was at 02:13 PM ----------

نمي خاستم بگم

اما جنگ خان ها و اويكي هم همون اسكريپت آماده هست نشستن بسازن ( راه دزديرو يادت دادم اگه زرنگ باشي جرينگي يه وام 20 مليوني تو مشتته - خودم از اين كارا زياد كردم _ كاش ميفهميدي چه حال گنده اي بهت دادم )

راستي با PHP اگه بخاي بسازي ازت ميدوزدن سورسشو بايد با ASP بسازي ( C# )

راستش رو بخوایین من متوجه منظورتون نشدم
چطوری می تونم یه وام 20 تومنی بگیرم؟؟
اگه تو تاپیک نمی تونید بگین لطفا پ خ کنید
از لطفتون ممنونم :40::11:

ehsan_wwe
13-08-2011, 13:51
برو تو گوگل سرچ كن travian full script

بعد بخرش ( روش خريد رو توضيح دادم ) بعد كه خريدي كرنل كاروتغير بده شبيه اوني كه ميخايش كن
براي گرافيكم كه گفتم چي كار كني

امروز تصميم بگيري به حرفم گوش بدي تا دو هفته ديگه يه وام حد اعقل 20 مليوني تا سقف 400 مليون ( بستگي داره چقد بتوني چرب زبوني كني ) گرفتي از همون بنياد بي سواد دزد

MZ_Love17
13-08-2011, 14:04
امروز تصميم بگيري به حرفم گوش بدي تا دو هفته ديگه يه وام حد اعقل 20 مليوني تا سقف 400 مليون ( بستگي داره چقد بتوني چرب زبوني كني ) گرفتي از همون بنياد بي سواد دزد

شرمنده داداش
قسمت اول رو متوجه شدم
این قسمت دوم رو نه
الان منظور شما این هست که من خودم کدنویسی هاش رو دست کنم بعد به بنیاد درخواست بدم که کمک مالی کنن برای طرحم ؟ درسته؟
یا نه از همون اول داستان رو براشون بفرستم بعد اونا قبول کردن؟؟؟
من دفعه اولم هست کارم به یه سازمان می یوفته
زیاد با نحوه ی کارشون آشنا نیستم
:11:

ehsan_wwe
13-08-2011, 14:50
خوب كاري كه من و بقيه دوستانت ميكنيم اينه كه برات دعا مينيم موفق شي

كاري كه تو بايد بكني اينه : اسكريپتو بدست مياري از روشي كه گفتم نسخه رايگانش هست تو نت باز كن سورسشو كلمه هاشو برات دسته بندي كرده كنار هم بشين همرو ترجمه كن ( با كمك گوگل ترنسلين ) يه ذره دست كاريش كن گرافيكشو عوض كن كسي نفهمه تراوينه مثل كاري كه خانوارز كرد

پاشو برو بنياد وقت قبلي بگير بيا - وقتي نوبتت شد رفتي برو بگو كه من كلي هزينه كردم خونه ارث پدريمو فروختم تا بتونم اين كارو به اينجا برسونم اما بودجم كم اومد همونطوري كه ميدونيد كار من يه كار منحصر بفرده براي كد نيوسيش احتياجه كه هزينه و زمان زيادي رو سرف كنم متاسفانه با كمبود بودجه مواجه شدم و يكي از دوستام يه خبر خوش داد با اين ملزوم كه بنياد همايت ميكنه منم خيلي خوشحال شدم كه هنوزم مسلمان هاي واقعي پيدا ميشن
بعد يارو يه زده ..شر مي گه
بعد تو بگو من خيلي فابريكم از هيچي خبر ندارم اميدم اول خداس بعد راهنمايي شما

( اداي بسيجي بازيو اينارو در بيار تاثير داره (

---------- Post added at 03:50 PM ---------- Previous post was at 03:47 PM ----------

راستي اگه پايه وام هستي
ميبرمت يه جا 12 ميليارد وام ميده بدون بهره 7 ساله :27:

فقط 500 مليونشو من بر ميدارم

( فقط زبون لازم داري داشته باشي دولت دولت بي درو پيكريه هر كاري ميتوني توش بكني )