PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شیما / تلویزیون اینترنتی

sei_pm
09-08-2011, 14:40
سر انجام بعد از سالها که از ارایه Adsl در ایران میگذره یکی از خدماتی که بر روی بستر Adsl میشد ارایه کرد یعنی IPTV توسط تلکام ایران ارایه شد . در حال حاضر فقط در تهران و در مناطق زیر فعال شده :

سلمان فارسی 2208, 2207, 2206, 2212, 2211, 2209, 2235, 2234, 2213, 2262, 2237, 2236 شهید غریبی 2223, 2221, 2220, 2268, 2267, 2224, 2269 شهید قدوسی 2226, 2225, 2222, 2291, 2290, 2227, 2292 جماران 2229, 2228, 2610, 2611, 2282, 2281, 2280, 2613, 2612, 2283 شهید تندگویان 2232, 2231, 2230, 2251, 2250, 2233, 2630, 2631, 2253, 2252 شهید جعفری 2240, 2218, 2217, 2243, 2242, 2241 شهید محلاتی 2246, 2245, 2244, 2219, 2249, 2248, 2247 پاسداران 2256, 2255, 2254, 2259, 2258, 2257, 2277, 2278, 2276 شهید باهنر 2261, 2260, 2200, 2264, 2263 شهید مفتح 2285, 2284, 2289, 2288, 2287 شهید لطیفی 2295, 2294, 2293, 2298, 2297, 2296 استقلال 2620, 2204, 2621, 2205, 2203, 2202, 2201, 2266, 2265 امام علی فشم 2650, 2652, 2653 شهدای لواسان 2655, 2654, 2651, 2656 قدس 8802, 8801, 8800, 8863, 8835, 8833, 8822 شیخ فضل ا... نوری 8805, 8804, 8803, 8821, 8806, 8862, 8861, 8860 مرحوم نهری 8809, 8808, 8807, 8837, 8836, 8858, 8857, 8856, 8869, 8868, 8859 شهید مطهری 8810, 8870, 8855, 8872, 8871, 8854 شهید نصرالهی 8825, 8824, 8823, 8828, 8827, 8826 شهدای هفتم تیر 8832, 8831, 8830, 8882, 8881, 8834, 8838, 8849, 8883, 8820, 8814, 8884, 8886 شهید بهشتی 8842, 8841, 8840, 8845, 8844, 8843, 8847, 8846 آزادگان 8851, 8850, 8873, 8853, 8876, 8875, 8874 شهید کلانتری 8866, 8865, 8864, 8878, 8877, 8867, 8879, 8888, 8887 شهید رجایی 8890, 8889, 8880, 8893, 8892, 8891, 8885, 8894, 8852 شهید مدنی 8896, 8895, 8839, 8899, 8898, 8897

1- IPTV یعنی چه ؟
IPTV، مخفف Internet Protocol Television به معنای تلویزیون بر روی بستر اینترنت می باشد و عبارتست از سرویسی که با استفاده از آن ، کاربر قادر خواهد بود از طریق گیرنده تلویزیونی خود سرویس های مختلفی را دریافت نماید.
2- آیا شرکت تلکامیران یک شرکت خارجی است؟
خیر، تلکامیران یک شرکت خصوصی ایرانی است که با استفاده از آخرین دستاوردهای تکنولوژی روز دنیا و با همکاری شرکتهای بین المللی صاحب فناوری تلویزیون روی پروتکل اینترنت به عنوان اولین اپراتور ارائه کننده تلویزیون روی بستر اینترنت اقدام به راه اندازی این شبکه نموده است.
3- شرکت تلکامیران با کدامیک از شرکتهای دولتی در ارتباط می باشد؟
شرکت تلکامیران از یک سو با شرکت مخابرات استان تهران به عنوان تامین کننده بستر مخابراتی ارائه سرویس تلویزیون روی پروتکل اینترنت و از طرف دیگر با سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی به عنوان تامین کننده بخشی از محتوای ارائه شده در شبکه شیما در ارتباط می باشد.
4- سرویس شبکه شیما چه امکاناتی دارد؟
سرویس شبکه شیما دارای امکانات متعددی شامل موارد زیر می باشد:
- دسترسی به تمامی کانال های تلویزیونی زنده داخل کشور
- دسترسی به تعدادی کانال های تلویزیونی زنده خارج از کشور
- ضبط ویدئویی برنامه های زنده به صورت شخصی.
- آرشیوی از محتواهای ویدئویی از قبیل فیلم های سینمایی ایرانی و خارجی، سریال های تلویزیونی ایرانی و خارجی، برنامه های ویژه کودکان (انیمیشن، کارتون و ...)، مستند، برنامه های ورزشی، سخنرانی و برنامه های آموزشی.
- آرشیوی از محتواهای صوتی از قبیل موسیقی، سخنرانی، آموزشی، قرائت قرآن و برنامه های منتخب رادیویی.
- دسترسی به اطلاعات مورد نیاز روزمره همچون اطلاعات ترافیکی، پیش بینی وضع هوا و اوقات شرعی، ساعات حرکت قطارها و هواپیماها و ...
- تعدادی بازی از نوع فردی، گروهی و تحت شبکه.

در آینده امکاناتی به شرح زیر به آنها اضافه خواهد شد:
- خرید تلویزیونی (از طریق اتصال به شبکه شتاب).
- خدمات بانکی.
- ارتباط دو طرفه از طریق ارسال پیام.
- ارتباط صوتی دو طرفه.
- ارتباط تصویری و ویدئو کنفرانس.
- مشاهده روزنامه به صورت الکترونیکی.
- آموزش از راه دور به صورت الکترونیکی.
- و ...
5- تفاوت تلویزیون روی پروتکل اینترنت با تلویزیون معمولی در چیست؟
تفاوت های بسیار زیادی بین تلویزیون روی پروتکل اینترنت با تلویزیون معمولی وجود دارد.
یکی از عمده ترین تفاوت ها در قسمت پخش کانال های زنده امکان متوقف کردن برنامه زنده، عقب گرد آنها و شروع مجدد برنامه می باشد.
همچنین دسترسی به برنامه های پخش شده کانال های تلویزیونی تا یک هفته گذشته نیز امکان پذیر است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ارتباط با مشتری شبکه شیما به شماره ۸۲۱۹۴۴۴۴-۰۲۱ تماس بگیرید.
6- آیا برای استفاده از خدمات شبکه شیما لازم است قبلا نسبت به تهیه سرویس اینترنت اقدام کنیم؟
خیر
7- برای استفاده از خدمات شبکه شیما نیاز به چه تجهیزاتی داریم؟
یک خط تلفن ثابت، یک دستگاه مودم ADSL مناسب، یک دستگاه تلویزیون، یک دستگاه Set-Top-Box
8- آیا با استفاده از سرویس Wimax که توسط برخی شرکتها همچون ایرانسل ارائه می گردد می توان به شبکه شیما متصل شد؟
خیر، در حال حاضر چنین امکانی وجود ندارد.
9- در حال حاضر خدمات شبکه شیما در کدام یک از مناطق کشور قابل ارائه می باشد؟
این سرویس در حال حاضر در مناطق 2 و 8 مخابراتی شهر تهران قابل ارائه بوده و به تدریج در سایر مناطق مخابراتی شهر تهران فعال می گردد. در فازهای بعدی ابتدا بقیه شهرهای استان تهران و سپس استانهای دیگر تحت پوشش قرار خواهند گرفت.
10- آیا با گیرنده های دیجیتال رایج در بازار می توانیم به این سرویس دسترسی پیدا کنیم؟
خیر،شبکه شیما دارای یک دستگاه گیرنده دیجیتال(Set-Top-Box) بوده که امکان اتصال رابط اترنت (Ethernet) به آن وجود دارد که از این طریق به شما امکان دسترسی به شبکه شیما را می دهد. اما گیرنده های دیجیتال رایج در بازار فقط امکان دریافت کانال های تلویزیونی از طریق آنتن را دارا می باشند.
توضیح اینکه اصولا ارسال برنامه های تلویزیونی به دو طریق امکان پذیر است:
- از طریق پخش امواج رادیویی در فضا.
- از طریق ارسال سیگتال روی زوج سیم یا فیبر نوری.
11- استفاده از خدمات شبکه شیما چه هزینه هایی را در بر دارد؟
هزینه های خدمات شبکه شیما شامل دو دسته می باشد:
- هزینه های تهیه دستگاه و هزینه های مربوط به نصب و راه اندازی آن.
- هزینه های دوره ای استفاده از سرویس ها.
جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ارتباط با مشتری شبکه شیما به شماره ۸۲۱۹۴۴۴۴-۰۲۱ تماس بگیرید.
12- آیا خدمات شبکه شیما را می توان با استفاده از تلویزیون های معمولی دریافت کرد؟
دستگاه های Set-Top-Box ارائه شده (بسته به مدل) دارای خروجی های گوناگونی (همچون A/V ، HDMI، S-Video، Component) می باشند. تمامی تلویزیون هایی که دارای یکی از ورودی های ذکر شده (متناظر با یکی از خروجی های Set-Top-Box مربوطه) باشند، می توانند از برنامه های شبکه شیما استفاده کنند.
13- از چه طریقی می توان برای دریافت و استفاده از خدمات شبکه شیما اقدام کرد؟
ثبت نام از طریق مراجعه به وبسایت شبکه شیما به نشانی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) امکان پذیر می باشد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ارتباط با مشتری شبکه شیما به شماره ۸۲۱۹۴۴۴۴-۰۲۱ تماس بگیرید.
14- چگونه می توانیم با شرکت تماس بگیریم؟
نشانی اینترنتی شبکه شیما نیز [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) می باشد.
15- در صورت خرابی دستگاه به کجا مراجعه کنیم؟
در صورت خرابی دستگاه با مرکز ارتباط با مشتری شبکه شیما به شماره ۸۲۱۹۴۴۴۴-۰۲۱ تماس بگیرید.
16- در صورت دارا بودن خدمات شبکه شیما ، آیا به اینترنت پر سرعت هم دسترسی خواهیم داشت؟
خیر، برای دسترسی به اینترنت پرسرعت می بایست به منطقه مخابراتی خود و یا شرکت های ارائه کننده سرویس اینترنت پرسرعت مراجعه نمایید.
17- من علاوه بر خدمات شبکه شیما ، اینترنت پرسرعت هم دارم، آیا با استفاده روزانه از این خدمات ، حجم ترافیکی اینترنتم مصرف می شود؟
خیر.
توضیح اینکه مسیر ارائه این دو سرویس شبیه به هم ولی جدا از یکدیگر می باشد. بنابراین استفاده از یک سرویس تاثیری بر روی سرویس دیگر نخواهد گذاشت.
18- آیا می توانیم Set-Top-Box خودمان را در مناطق دیگر استفاده کنیم؟
در حال حاضر خیر.
19- مزیت شبکه شیما و سرویس های آن نسبت به برنامه های ماهواره ای چیست؟
خدمات شبکه شیما دارای ویژگی هایی است که آن را از برنامه های شبکه های ماهواره ای متمایز می کند. از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد.
- لازم نیست برای استفاده از یک برنامه خاص زمانبندی فعالیتهای خود را تغییر دهید. با خدمات شبکه شیما می توانید برنامه مورد نظر خود را در زمان دلخواه تماشا کنید.
- مجاز بودن استفاده از آن.
- پاک بودن برنامه ها و قابل استفاده بودن محتوای آنها برای خانواده ها.
- امکان عقب گرد برنامه ها ی پخش شده ی کانال های تلویزیونی زنده.
- انجام خرید کالا از طریق تلویزیون.
- و بسیاری از امکانات و قابلیتهای دیگر.
20- خدماتی که شرکت تلکامیران با ارائه سرویس و محصولات خود به مشترکین عرضه می کند کدام است؟
- ارائه خدمات نصب و گارانتی برای دستگاه های Set-Top-Box تحویل شده به مشترکین شبکه شیما.
- ارائه خدمات 24 ساعته پاسخگویی به مشترکین و تماس گیرندگان توسط مرکز تماس شبکه شیما.

این سرویس به شکلی ارایه میشه که مخاطبان بیشتری جذب کنه برای همین اگر از یکی از شرکتهای خصوصی سرویس گرفته باشید باز هم به شرط تحت پوشش بودن منطقه مخابراتی می تونید از این سرویس استفاده کنید.

فرم درخواست اشتراک :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرنامه ها :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

moz
09-08-2011, 15:45
اگه برنامه هاشون همينطور باشه و مثل برنامه هاي صدا و سيما نشه خوبه !

sinaxex
09-08-2011, 18:24
متوجه نشدم این سرویس هزینه ایی داره ؟! تو سایت اش چیزی معلوم نبود!

Saeed System
09-08-2011, 18:37
این سرویس به چه صورت اتصال پیدا میکنه از مرکز به set top box?

به صورت شبکه لن ؟ یعنی با پهنای باند 100 مگابایت د رثانیه؟

حتما برای دریافت تصاویر با کیفیت بالا یه پهنای باند زیادی احتایجه

الان مثلا من با سرویس اینترنت adsl با پهنای باند 1 مگابایت نمیتونم هیچ فایل تصویری رو به صورت آنلاین ببینم حتی با کیفیت 240

پیکسل همش استاپ میشه و باید 2 دقیقه صبر کنم تا بافرینگ بشه تصویر و دوباره پخش بشه یا اینکه دانلود کنم و بعدا ببینم

sinaxex
09-08-2011, 23:31
اون طوری که وزیر گفته بود میخواهند به هر کاربر پهنای باند اینترانت بدند(گفته بود حداکثر تا 20 مگابیت تثبیت شده تو شوراشون) اما گفتن چه بود مانند دیدن!!! من که فکر کنم بتونند 20 مگابیت به هر کاربر اینترانت بدند چون انقدر پهنای باند ندارند اصلا@

alireza20202003
09-08-2011, 23:58
بحث اساسی هزينشه كه من تو سايتشون چيزی نديدم . اين صفحه هست :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید اما مثل اينكه هنوز تصميم نگرفتن قيمتاشون چی باشه.

در هر صورت من فكر نميكنم هزينش طوری باشه كه استقبال زيادی ازش بشه ، نوع مناطق اوليه كه انتخاب كردن هم همينو نشون ميده كه قراره قيمتا سرسام اور باشه ولی به هر حال نوعی پيشرفته كه چون در اكثر كشورها وجود داره اينجا هم خوب باشه بد نيست قاعدتا.

اما در مورد هزينه ، من اينجا رو نگاه كردم بازم صفحه‌ها كامل نيست
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید و خوب حتی نميدونيم قضيه چه جوريه ولی در حال حاظر سرويس اينترانت همچين ارزون نيست (مخابرات كه نديدم بده ولی مثلا آسياتك اينترانت 512 كيلوبيت رو ميده ماهی 50 تومن) و برای اين سرويس حالا اگه نخوايم 720 يا 1080 ببينيم حداقل ديگه سرعت 4 مگابيت نيازه كه خوب حتی اگه اين سرويس رو مخابرات بده فكر نكنم زير 50 تومن ماهی دربياد.

حالا من پيش بينی سر قيمت نميتونم بكنم ولی مهمترين عامل كه مردم استقبال خواهند كرد يا نه اول از همه قيمتشه كه فكر نكنم زير ماهی 80 - 90 بشه ، حالا ببينيم.

sinaxex
10-08-2011, 02:47
مخابراتی خیلی وقته داره اینترانت میده خیلی هم بد نبوده تا چند وقت اخیر برای بستر ارتباط بین شرکت ها و مراکز مهم اما چند وقتی هست که پینگ اش رفته بالا! نمیدونم چرا.

sei_pm
10-08-2011, 08:19
این سرویس به چه صورت اتصال پیدا میکنه از مرکز به set top box?

به صورت شبکه لن ؟ یعنی با پهنای باند 100 مگابایت د رثانیه؟

حتما برای دریافت تصاویر با کیفیت بالا یه پهنای باند زیادی احتایجه

الان مثلا من با سرویس اینترنت adsl با پهنای باند 1 مگابایت نمیتونم هیچ فایل تصویری رو به صورت آنلاین ببینم حتی با کیفیت 240

پیکسل همش استاپ میشه و باید 2 دقیقه صبر کنم تا بافرینگ بشه تصویر و دوباره پخش بشه یا اینکه دانلود کنم و بعدا ببینم

در حقیقت اونها بین شبکه های ارتباطی مخابرات و شرکتها با کاربران وصل هستند و شما کافیه مودم Adsl خودتون رو به Set Top Box وصل کنید .
Set Top Boxشما با کابل شبکه به مودم وصل میشه.
البته به جای اینکه از Set Top Box که اینها می خواند بفروشند از تلویزیون های جدید که به اسم Inernet Tv یا Smart Tv فروخته میشه در حال حاضر هم باید بشه استفاده کرد.
حداقل باید 8 مگ باشه.

بحث اساسی هزينشه كه من تو سايتشون چيزی نديدم . اين صفحه هست :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید اما مثل اينكه هنوز تصميم نگرفتن قيمتاشون چی باشه.

در هر صورت من فكر نميكنم هزينش طوری باشه كه استقبال زيادی ازش بشه ، نوع مناطق اوليه كه انتخاب كردن هم همينو نشون ميده كه قراره قيمتا سرسام اور باشه ولی به هر حال نوعی پيشرفته كه چون در اكثر كشورها وجود داره اينجا هم خوب باشه بد نيست قاعدتا.

اما در مورد هزينه ، من اينجا رو نگاه كردم بازم صفحه‌ها كامل نيست
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید و خوب حتی نميدونيم قضيه چه جوريه ولی در حال حاظر سرويس اينترانت همچين ارزون نيست (مخابرات كه نديدم بده ولی مثلا آسياتك اينترانت 512 كيلوبيت رو ميده ماهی 50 تومن) و برای اين سرويس حالا اگه نخوايم 720 يا 1080 ببينيم حداقل ديگه سرعت 4 مگابيت نيازه كه خوب حتی اگه اين سرويس رو مخابرات بده فكر نكنم زير 50 تومن ماهی دربياد.

حالا من پيش بينی سر قيمت نميتونم بكنم ولی مهمترين عامل كه مردم استقبال خواهند كرد يا نه اول از همه قيمتشه كه فكر نكنم زير ماهی 80 - 90 بشه ، حالا ببينيم.

ببینید الان اکثر شرکتها down stream رو روی 2 مگ نی بندند برای این کار کافی هست که دان استریم رو روی 8 مگ ببندند که براشون خرجی نداره.
ولی قیمتش نباید اون قدر بالا باشه چون با این محتوا هر کی بخواد میره ----- میگیره و با ماهی 15000 تومان که هزینه اکانت cccam هست اکثر کانالهای خوب رو باز میکنه . پس منصفانه نیست از 15 - 20 تومان هزینه این سرویس بیشتر بشه.

sinaxex
10-08-2011, 11:28
البته اضافه کنم که در ادامه صحبت هایی که شده بود و میخواستند پهنای باند اینترانت به مردم بدند گفته شده است که باید بستر کابلی داخل منزلی ر هم از کابل مسی به فیبری تعویض کنند حال نمیدونم این هزینه رو خوده مخابرات تقبل میکنه یا مردم! چون اگر به دوش مردم باشه کسی نمیاد این همه هزینه فیبر و فیوژن کردن خط و غیره و رو بده

sei_pm
10-08-2011, 12:38
البته اضافه کنم که در ادامه صحبت هایی که شده بود و میخواستند پهنای باند اینترانت به مردم بدند گفته شده است که باید بستر کابلی داخل منزلی ر هم از کابل مسی به فیبری تعویض کنند حال نمیدونم این هزینه رو خوده مخابرات تقبل میکنه یا مردم! چون اگر به دوش مردم باشه کسی نمیاد این همه هزینه فیبر و فیوژن کردن خط و غیره و رو بده

نه این یک طرح کلی هست برای نوسازی بسترهای مخابراتی و خود دولت هزینش رو می پردازه . روی Adsl نمیشه گفت به طور کامل IPTV راه انداخت چون خیلی از کاربرها هستند که خطشون به دلیل دور بودن از مرکز مخابراتی بالاتر از 4مگ رو ساپورت نمیکنه.

sei_pm
17-10-2011, 14:26
:18:دسترسي به تلويزيون «شيما» با 200 هزار تومان:18:

شبكه تعاملي «شيما»، با هزينه 200 هزار توماني براي متقاضيان راه‌اندازي مي‌شود.

به گزارش‌ ايسنا، شبكه «شيما» به عنوان اولين رسانه تعاملي در كشور،‌ براي اولين بار در نمايشگاه رسانه‌هاي ديجيتال عرضه شد و مخاطبان ضمن آشنايي با عملكرد و قابليت‌هاي اين شبكه، اين امكان را داشتند كه براي دريافت آن ثبت‌نام كنند.

طبق گفته‌ مسؤول غرفه شبكه تعاملي «شيما» در اين نمايشگاه، هزينه دستگاه مبدل «شيما»، مودم ADSL2 و اينترنت پرسرعت مورد نياز آن، 200 هزار تومان است و علاقمندان مي‌بايست علاوه بر خريداري تجهيزات نام برده شده، ماهيانه حق اشتراكي 15 هزار توماني را پرداخت كنند.

مسؤول غرفه «شيما» درباره‌ي عملكرد اين شبكه توضيح داد: تمام افرادي كه تقاضاي دريافت سرويس شبكه تعاملي «شيما» را دارند، با هزينه‌اي كه از آنها دريافت شده به اينترنت پر سرعت ADSL2 مجهز مي‌شوند. سپس مودم اينترنتي كه در اختيار مشترك گذاشته شده به دستگاه مخصوص «شيما» متصل مي‌شود و اين دستگاه مي‌تواند با اتصال به سرور‌هاي صدا و سيما برنامه‌هايي كه در يك هفته گذشته، پخش شده را بازپخش كنند.

وي ادامه داد: دستگاه «شيما» قابليت‌هاي بسياري دارد؛ از جمله اينكه اين دستگاه قابليت دريافت همه‌ي شبكه‌هاي ديجيتال صداوسيما را دارد. همچنين يكي ديگر از قابليت‌هاي «شيما» آن است كه مشترك مي‌تواند علاوه بر برنامه‌هاي تلويزيون، فيلم‌ها و موسيقي‌هايي كه براي اين منظور روي سرور صدا و سيما بارگذاري شده است را مشاهده كند.

مسؤول غرفه «شيما» در پاسخ به اين پرسش كه «چه تعداد فيلم سينمايي ايراني و خارجي براي نمايش در اين شبكه تعاملي بارگذاري شده است؟» گفت: يكي از امكاناتي كه براي شبكه شيما فراهم شده، اين است كه اگر فيلم يا موسيقي خاص مد نظر مشترك روي سرورهاي صدا و سيما گذاشته نشده باشد، او مي‌تواند درخواست بارگذاري آن را روي سرور بدهد.

وي تاكيد كرد: تنها مساله‌اي كه شايد درباره‌ اين شبكه گفته نشده باشد، اين است كه قابليت ضبط برنامه‌ها برداشته شده است.

شبكه «شيما» به عنوان اولين رسانه تعاملي در كشور،‌ سيستم تلويزيون دو سويه‌اي است كه در يك زمان امكان برقراري ارتباط دو طرفه بين مخاطب و رسانه را برقرار مي‌كند.

شبكه «شيما» اولين ارائه كننده سرويس تلويزيوني تعاملي (iptv) در ايران است‌. مخاطب با ويژگي‌هاي تعاملي مي‌تواند برنامه‌هاي زنده را هر زمان كه مايل است تماشا كند، موسيقي و فيلم سفارش دهد، بازي‌هاي مهيج انجام دهد و از ويژگي‌هاي منحصر به فردي مانند ليست علاقه ‌مندي‌ها‌، سرويس پيام رساني اطلاعات بروز ترافيك‌، اخبار‌، هواشناسي‌، اوقات شرعي و ... برخوردار شود.

بر اساس كاتالوگي كه در نمايشگاه رسانه‌هاي ديجيتال ارائه مي‌شد، قرار است شبكه «شيما» به قابليت‌هاي زير مجهز شود: قابليت‌ پخش شبكه‌هاي تلويزيوني، جابه جايي زمان پخش هر برنامه كه به وسيله آن مشترك مي‌تواند تمامي برنامه‌هاي پخش شده از شبكه‌هاي صدا و سيما را تا يك هفته بعد بازپخش كند، قابليت نمايش فيلم،‌ سريال‌، موسيقي و محصولات صوتي و تصويري مورد علاقه را از پيشخوان اين رسانه، نظارت والدين، اطلاع رساني از آخرين اطلاعات آب و هوايي، ترافيك ورزش‌، خبر و ...، پنجره كودك، خريد تلويزيوني ،‌ خدمات پزشكي (بيمارستان مجازي و و ارتباط مستقيم با پزشك)، بازي‌هاي بارگذاري شده، پنجره آموزشي.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[/COLOR]

چه کسانی سفارش می دهند این سرویس رو ؟ 15000 تومان هم ماهی شارژ داره حداقل 5000 تومان بود یک چیزی با 15000 تومان طرف میره اکانت cccam میخره .

wichidika
17-10-2011, 16:16
معاون رسانه‌هاي مجازي سازمان صدا و سيما گفت: انشالله با همكاري كه بين ما و مخابرات اتفاق خواهد افتاد و با ورود IPمديا به كشور و IPTV كه بخشي از IPمديا است، اتفاق بزرگي در كشور رخ خواهد داد.

به گزارش خبرنگار فناوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سياهكلي در همايش تخصصي فني و ارتباطي تجارت و اقتصاد الكترونيكي اظهار كرد: رسانه‌هاي قديمي رسانه‌هاي اطلاع‌رساني بودند. مثل راديو و تلويزيون و كار ارتباطي به‌معناي واقعي نداشتند؛ رسانه‌هاي نوين هم ارتباطي و اطلاع‌رساني هستند و هم كار فرهنگي انجام مي‌دهند و به نظر من داستان مخاطب‌مداري رسانه‌ها در حال رنگ باختن است.
وي گفت: بايد از مخاطب‌مداري به سمت مشتري‌مداري حركت كنيم. در رسانه‌هاي جديد كار عيني به حداقل رسيده و كارها فقط به صورت ذهني است و امروز صاحبان تجارت براساس امور فرهنگي تجارت مي‌كنند.
سياهكلي با طرح اين پرسش كه آيا ما توانستيم در فضاي تجارت به ارزش افزوده فكر كنيم تاكيد كرد: در دنياي تجارت، ارزش حرف اول را مي‌زند و اساسا در بحث فرهنگ، انسان يك ارزش است و بزرگ‌ترين اقتصاددان‌هاي دنيا در ابتدا فعاليت فرهنگي داشته و بعد از آن اقتصادي فكر مي‌كنند.
معاون رسانه‌هاي مجازي سازمان صدا و سيما در ادامه با بيان اين‌كه سرويس گوگل با هر كليك كه كاربري به آن مي‌زند درآمدزايي دارد، گفت: ايجاد ارزش افزوده براي كالاهاي ما بسيار ضروري است. بايد علاوه بر اطلاع‌رساني و آگاهي‌بخشي باورها را تغيير داده و كار ذهني انجام دهيم و تاجران نيز بايد اين ديد را داشته باشند و درواقع بايد نگاه فرهنگي به محصولاتشان داشته و باورها را تغيير دهند.
او با بيان اين‌كه بسط زمان اتفاق افتاده و قدرت انتخاب و تنوع و تكثر را براي مخاطب ايجاد كرديم گفت: اگر بتوانيم كار ذهني انجام دهيم كه اين كاري فرهنگي است با ارزش افزوده و استفاده از بسط زمان و قالب قرار دادن اين خدمت در سرويس يا خدمت خاص و ارسال به مشتري ماحصل آن به تغيير باور و پس از آن تغيير رفتار و بعد از آن وفاداري و اعتماد مشتري منجر مي‌شود.
معاون رسانه‌هاي مجازي سازمان صدا و سيما ادامه داد: در حدود 29 سال سابقه كاري كه من بنده دارم، اين اولين دوره‌اي است كه مي‌بينم وزارت ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات مديريت ارزشمندي را در جامعه ايجاد كرده و اين كار بسيار مبارك و با ارزشي است كه امروز در مديريت ICT شاهديم.
انتهاي پيام

mhv_kntu
17-10-2011, 16:52
شبکه 3 یک review کامل تو برنامه ظهر دو روز پیشش گذاشت.

چیز خیلی باحالیه !! ولی 200 تومن برای صدا و سیمای ایران نمیازه !

اما در مورد پهنای باند موردنیاز .

از دوستان آمریکایی در مورد iptv سوال کردم ازشون (3 سال پیش ) گفتن حداقل 700-800 کیلوبایت حدود 6-7 مگابیت پهنای باند میخواد و کیفیتش در حد dvd بوده . البته شیمای ما شاید کیفیتش فرق داشته باشه.

alivw71
17-10-2011, 18:19
اینترنت شد یا اینترانت؟
میشه باهاش دانلود کرد:31:؟
الان من 256 مخابرات دارم بگم پهنای باند نمیخام میتونم با این نگاه کنم؟:31:

mhv_kntu
17-10-2011, 19:11
اینترنت شد یا اینترانت؟
میشه باهاش دانلود کرد:31:؟
الان من 256 مخابرات دارم بگم پهنای باند نمیخام میتونم با این نگاه کنم؟:31:
پست اول جواب شما رو داده.

جدایی از adsl مخابرات شماست...

نه اینترنت نه اینترانت !

alivw71
18-10-2011, 10:10
فیلماش زیاد جالب نیست از این سریالای منسوخ شدس.

wichidika
19-10-2011, 18:18
گزارش خبری مهر/ راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی در کشور/ 7 میلیون ایرانی مشترک می شوند تلویزیون اینترنتی مبنتی بر شبکه باند پهن براساس برنامه پنجم توسعه در دستور کار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفت تا ظرف 4 سال آینده بالغ بر 7 میلیون نفر بتوانند از آن استفاده کنند. به گزارش خبرنگار مهر، IP-TV یا همان تلویزیون اینترنتی به ارسال و پخش برنامه‌های تلویزیونی برای مشترکان از طریق زیرساخت باند وسیع و توسط پروتکل اینترنت گفته می شود.
همگامی ایران در دسترسی به پدیده جهانی IP-TV

پدیده جهانی تلویزیون اینترنتی فرصتی برای شرکت‌های مخابراتی در جهت استفاده بهتر از زیرساخت‌های خود به منظور ارسال ویدئو و محتوای دیجیتال روی شبکه‌های IP فراهم کرده است و به همین دلیل امروزه بسیاری از سرویس‌دهندگان باند وسیع، ارائه سرویس‌های نوین تلویزیونی را روی شبکه‌های IP آغاز کرده‌اند.

در اکثر کشورها به علت توسعه باند وسیع و پیشرفت‌های چشمگیر در ارائه فناوریهایی چون ADSL+ 2 که توان پخش محتوای چند‌رسانه‌ای را با کیفیت بالا دارند بازار IP-TV پتانسیل بسیار خوبی برای رشد پیدا کرده است.

پخش دیجیتالی تلویزیون، ویدئو برطبق تقاضا، فیلم بر طبق تقاضا که کاربران از یک" بانک فیلم" فیلم مورد علاقه خود را انتخاب می‌کنند، برنامه‌ها و محتواهای ذخیره ‌شده‌ای که لزومی به مشاهده بهنگام آنها نیست و کاربر می‌تواند آنها را دانلود و سپس مشاهده کند، سرویس‌های تلفنی گوناگون، دسترسی به اینترنت و آموزش از راه دور از جمله کاربردهای IP-TV عنوان شده که قرار است همگام با دیگر کشورها در ایران نیز راه اندازی شود.

تلویزیون اینترنتی برای 7 میلیون ایرانی

به گزارش مهر، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طبق توافقهای صورت گرفته با سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی اجرای پروژه تلویزیون اینترنتی مبتنی بر شبکه باند وسیع را آغاز کرده که قرار است براساس این توافقات، سازمان صدا و سیما مسئولیت تولید محتوای این تلویزیون کابلی را عهده دار شود.

در این راستا رضا تقی پور - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی این وزارتخانه برای راه اندازی تلویزیون باند پهن در کشور اظهار داشت: براساس اهداف مندرج در برنامه پنجم توسعه، تلویزیون کابلی باید تا پایان این برنامه در کشور راه اندازی شود که با توجه به اقدامات صورت گرفته پیش بینی می شود این امر تا سال چهارم برنامه پنجم توسعه محقق شود.

وی با پیش بینی اینکه بیش از 7 میلیون نفر مشترک تلویزیون کابلی خواهند بود، اضافه کرد: با راه اندازی این تلویزیون تمامی محتواهای اینترنتی، ویدیو درخواستی – VOD – و انواع بازیهای رایانه ای برای کاربران قابل استفاده خواهد بود. به این معنی که امکان استفاده از بازیهای رایانه ای به صورت آنلاین برای مشترکان و کاربران فراهم شده و سایر کاربران از دیگر کشورها نیز می توانند از آن استفاده کنند.

تقی پور با تاکید بر راه اندازی مراکز رایانش ابری در کشور تصریح کرد که خدمات IPTV دو سال بعد از راه اندازی در ایران از طریق این مراکز ابری برای سایر کشورها نیز خدمات ارائه خواهد کرد.

راه اندازی تلویزیون اینترنتی از دو سال پیش در دست مخابرات

به گزارش مهر، مقدمات راه اندازی تلویزیون اینترنتی به عنوان یکی از سرویس های ACS – خدمات ارتباطی پیشرفته – از اواخر سال 88 در دستور کار شرکت مخابرات ایران قرار گرفت و حتی گفته شده بود که کانالهای انتقال تصویر شبکه برای ارائه این سرویس آماده شده و مذاکرات با صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برای تولید محتوا بر روی این شبکه آغاز شده است.

گفته می شود که ارائه IP-TV مستلزم تهیه محتوا برای انتشار، مدیریت محتوا و رساندن آن با کیفیت و امنیت مناسب به کاربر نهایی است و براین اساس سازمان صدا و سیما باید نقش کلیدی در تامین محتوا در این پروژه ایفا کند.