PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ریو اتوماتیک با قیمت 14.5؟؟؟

asgarian
09-08-2011, 11:10
دیروزکه داشتم آگهی های روزنامه رو میخوندم دیدم قسمت ریو های صفرکیلومتر پراست از ریوی اتوماتیک مدل 89 صفرکیلومتردر انواع رنگهای مختلف.حتی یکی بود که نوشته بود بیش از 30 دستگاه در انواع رنگ!!!کسی خبرداره قضیه چیه؟یعنی اینا تو انبار مونده بودن یا برگشت خورده از صادرات اند؟خیلی قیمتش وسوسه میکنه!!!:27:

mohamad skystar
10-08-2011, 10:08
تو روزنامه از این آگهی ها زیاد هست که جلب توجه میکنن.
ریو هم بلاخره خودرویی هست که محبوب ایرانی ها شده و نوع اتوماتیکش هم عرضه میشه
قیمتش هم همینه و اگر بیشتر بشه کسی نمیخره مثل پارس اتوماتیک.
البته گیربکس اتوماتیک ریو دچار مشکلاتی شد که اونم فراخوان زدن و برطرف کردن.

mahni1390
10-08-2011, 14:40
سلام دوستان من می خوام بخرم ولی انقد شایعات هست موندم کدوم راست میگن.
داستان اینا اینه اگه اینم شایعه نباشه.
پارسال حدود 200 دستگاه تولید شد ( به خاطر تحریم ها کیا موتور گیربکس اتوماتیک نداده بهشون ). و نمبدونم این گیبکس ها از کجا اومده. و پارسال همگی ایراد داشتن یعنی بعد از 2000 یا 3000 کیلومتر. خراب میشدن. که فراخوان میزنه و گیربکس یک سری که مزاجعه کردن و با گیربکس مزدل 232 اف ال عوض میکنه. بعد چون نمی تونسته اصلاح کنه اینارو یه مناقصه میذاره و به یه شرکت میده تا این حدودا 200 دستگاه و تعمیر کنه. اینا همون 200 تاست.
من با عموی دوستم که مدیر سالن ال 90 صحبت کردم. گفت از نظر فنی، ماشینی که 1 سال خوابیده اونم معلوم نیست تو چه وضعیتی نخری بهتره. منم دنبال 88 کارکرده هستم.

mohamad skystar
11-08-2011, 18:18
پارسال حدود 200 دستگاه تولید شد ( به خاطر تحریم ها کیا موتور گیربکس اتوماتیک نداده بهشون ). و نمبدونم این گیبکس ها از کجا اومده. و پارسال همگی ایراد داشتن یعنی بعد از 2000 یا 3000 کیلومتر. خراب میشدن. که فراخوان میزنه و گیربکس یک سری که مزاجعه کردن و با گیربکس مزدل 232 اف ال عوض میکنه. بعد چون نمی تونسته اصلاح کنه اینارو یه مناقصه میذاره و به یه شرکت میده تا این حدودا 200 دستگاه و تعمیر کنه. اینا همون 200 تاست.
من با عموی دوستم که مدیر سالن ال 90 صحبت کردم. گفت از نظر فنی، ماشینی که 1 سال خوابیده اونم معلوم نیست تو چه وضعیتی نخری بهتره. منم دنبال 88 کارکرده هستم.

من پیشنهادم ( نظر شخصیم ) اینکه اگر میخوای ریو بخری همون دستیش رو بخر که خیالت راحت باشه.
چون میدونم افراد دیگه هم مثل شما بودن که این کارو کردن و از بس دغ دغه داشتن نسبت به اتوماتیکش
اصلا ماشین براشون چنگی به دل نزده.

captainpersian
16-08-2011, 07:24

دقیقا همینه
همون ریوهای مشکل داره که دوباره دارند می فروشن

جز همه مشکلاتی که گیربکس داره تیپ ترونیک هم نیست دیگه بدتر

mahni1390
27-08-2011, 11:21
سلام
جالبه.
من خیلی توی اینترنت گشتم.
هیچ نظری راجع به این ریو های اتوماتیک سال 89 که میفروشن ندیدم.
یا کسی نخریده. که اگه این طور باشه پس چرا دیگه آگهیش نیست. یا خریدن و مشکلی نداشتن.؟؟؟؟؟؟

یکی یه نظر بده تا منم بتونم تصمیم بگیرم.

heinrich_himmler
07-09-2011, 23:22
نخريد. ريو اتومات مشكل جدي تو گيربكس و ABS داره و كلا برگشت خورده، دارن به مالكانش دستي ميدن. خريدن همان و ... همان.

mahni1390
11-09-2011, 10:25
نخريد. ريو اتومات مشكل جدي تو گيربكس و ABS داره و كلا برگشت خورده، دارن به مالكانش دستي ميدن. خريدن همان و ... همان.

دوست عزیز میشه با دلیل و مدرک بیشتر توضیح بدید.
ریو اتوماتیک اصلا ABS نداره دوست عزیز.
و من تا حالا از چند نفر سوال کردم که داشتن میگن فوق العادست حتی با وجود دنده اتوماتیک از شتابش کم نشده.
من الان دنبال یک یتونیش میگردم کسی سرغ نداره؟؟؟؟؟

mahni1390
14-09-2011, 10:14
سلام دوستان
من دیروز خریدم یکی اتوماتیک سفید.
خیلییی خوبه. شتابش همه چیش.
فقط باید قلق ش دستت بیاد.

heinrich_himmler
14-09-2011, 23:57
دوست عزیز میشه با دلیل و مدرک بیشتر توضیح بدید.
ریو اتوماتیک اصلا ABS نداره دوست عزیز.
و من تا حالا از چند نفر سوال کردم که داشتن میگن فوق العادست حتی با وجود دنده اتوماتیک از شتابش کم نشده.
من الان دنبال یک یتونیش میگردم کسی سرغ نداره؟؟؟؟؟
توضيح مجدد:
ريو اتومات در سال 88 توليدش كليد خورد، اما آزمايشهاي تست آلايندگي با گيربكس اتومات كه بر خلاف تصور همه نه در سايپا بلكه در اطلس خودرو انجام مي شد رضايتبخش نبود. بالاخره در اواخر سال 89 پس از تست بوسترهاي ترمز ABS روي ريوهاي معمولي سرانجام گيربكس اتومات روي ريو نصب شد و البته ريو اتومات مجهز به ايربگ، ABS و گيربكس اتومات بود. اما پس از تحويل فاز اول متوجه ايراد اساسي در بوسترهاي ترمز شدند و همه ريوها رو فراخوان زدند! بجز اين براي تعداد زيادي پرايد و حتي تيبا هم فراخوان زده شد و البته سايپا اعلام كرد كه تمام ريوهاي معيوب رو تحويل و به جاش ريو دستي به مشتريان ميده!
در مشكل داشتن ترمز ABS ريو شكي باقي نموند اما قضيه فراخوان كمي شك ماها رو بيشتر برانگيخت كه اين مدل اشكالات اساسي تري بجر ترمز داره!
به هر حال اين اطلاعات ما و در مورد شما بايد بگم: صلاح دولت خويش خسروان دانند.
و يه نكته: در ايران هرگز براي يه چيز جديد پيشقدم نشيد!
موفق و بهروز باشيد. :20:

mahni1390
15-09-2011, 11:55
توضيح مجدد:
ريو اتومات در سال 88 توليدش كليد خورد، اما آزمايشهاي تست آلايندگي با گيربكس اتومات كه بر خلاف تصور همه نه در سايپا بلكه در اطلس خودرو انجام مي شد رضايتبخش نبود. بالاخره در اواخر سال 89 پس از تست بوسترهاي ترمز ABS روي ريوهاي معمولي سرانجام گيربكس اتومات روي ريو نصب شد و البته ريو اتومات مجهز به ايربگ، ABS و گيربكس اتومات بود. اما پس از تحويل فاز اول متوجه ايراد اساسي در بوسترهاي ترمز شدند و همه ريوها رو فراخوان زدند! بجز اين براي تعداد زيادي پرايد و حتي تيبا هم فراخوان زده شد و البته سايپا اعلام كرد كه تمام ريوهاي معيوب رو تحويل و به جاش ريو دستي به مشتريان ميده!
در مشكل داشتن ترمز ABS ريو شكي باقي نموند اما قضيه فراخوان كمي شك ماها رو بيشتر برانگيخت كه اين مدل اشكالات اساسي تري بجر ترمز داره!

ببخشید
آخه من مورد دیگه شنیده بودم.
شنیده بودم مشکل گیربکسی دارن نه ترمز. مشکل ترمز که زیاد مهم نیست. میشه درستش کرد. ولی گیربکسش نزدیک 1 میلیون قیمتشه.
درمورد ترمز ABS هم اونایی که اول تمسال تا الان تحویل دادن میگن ABS اش حتی از پژو 206 عالی تره. البته اتوماتیک ها ABS ندارن. الان توی این 2-3 روز که باهاش رفتم خیلی راحته فقط دنده عقبش به قول معروف... کمی وحشیه.

mahni1390
26-09-2011, 11:16
سلام مجدد خدمت دوستان
می خوام تجربه این 2 3 هفترو خدمتتون بگم
واقعاماشین راحتیه. نرم شتابش خیلی خوبه.
چند تا نکته هست که لازمه بگم:
دنده عقبش کمی وحشیه. یعنی بر خلاف جلو که نرم شروع به حرکت میکنه و شتاب میگیره، دنده عقبش خیلی سریع شتاب میگیره و اگه جایی که فاصله بین دو ماشین کم باشه پارک کرده باشین دفعات اول سخته از پارک در اومدن.

***مهم ***: نکته دوم که دو سه بار بهش بر خوردم اینه که ممکنه ماشین استارت نخوره اصلا. و طبق تجربه من مشکل اینجاست که ممکنه موقع سوار شدن زانوی راست شما به دکمه روی دنده بخوره و دنده از حالت پارک به حالت دنده عقب بره. که در اون صورت اصلا استارت نمیخوره. پس دقت کنین دنده روی حالت پارک باشه.

مسئله بعدی هم بر میگرده به خود دنده اتوماتیک بودن. و اینکه ما آموزش لازم رو ندیدیم- حتما میدونین که کنترل ماشین تقریبا با پدال گاز هست و نحوه فشار دادن آن روی نحوه شتاب گرفتن و نگرفتن خیلی موثر هست -
منظورم از بیان این مورد این بود کمی حوصله می خواد تا عادت کنین بهش.

ahsal
08-01-2012, 17:04
توضيح مجدد:

عزيزم،همشو پرت و پلا گفتي و ناشي از تخيل خودت بود

sourena
08-01-2012, 19:14
من امروز با اتو مرجان ، (واقع در اتوبان رسالت ) تماس گرفتم .... گفتن ریوهای اتوماتیک رو فراخوان کردن برای تعویض گیربکس به دنده نوع دستی! :20:
دلیلش رو نگفت خانم منشی .... ولی گفت تولیدش هم حدود یکسال هست که متوقف شده!!!!

یکی از دوستان بدجور طلبه خرید ریوی اتومات بود! احتمالا یه پولی بذاره رو پولش و 207 اتومات بخره!