PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سخنان كوتاه از بزرگان جهان

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

amirtoty
05-07-2009, 19:05
:21:
من رقص دختران هندی را بیشتر از نماز پدر و مادرم دوست دارم. چون آنها از روی عشق و علاقه می رقصند ولی پدر و مادرم از روی عادت نماز می خوانند
دکتر علی شریعتی

omid_3dsmax9
05-07-2009, 19:09
:21:

من رقص دختران هندی را بیشتر از نماز پدر و مادرم دوست دارم. چون آنها از روی عشق و علاقه می رقصند ولی پدر و مادرم از روی عادت نماز می خوانند
دکتر علی شریعتی

با تشکر.. میشه منبعتون رو هم معرفی کنید؟

amirtoty
05-07-2009, 19:47
با تشکر.. میشه منبعتون رو هم معرفی کنید؟
راستش هرچی جمله ی قشنگ میبینم جمه کردم یکجا، از همونجا هر دفه میزارم!! :20:

amir2011
05-07-2009, 20:26
شادي خود را به هيچ چيز و هيچ وابسته نکن تا هميشه از آن برخوردار باشي...
آرد
...
وقتي انسان آرامش را در خود نيابد ، جستجوي آن در جاي ديگر کار بيهوده اي است...
لارو شفوکو

omid.k
06-07-2009, 00:55
H. L. Mencken
A man may be a fool and not know it, but not if he is married.l

اچ.اِل.مِنکن
ممکن است مردي احمق باشد و خودش خبر نداشته باشد اما وقتي ازدواج کرد ديگر
چنين چيزي ممکن نيست.

amir2011
06-07-2009, 12:35
اين همه پيغمبرها گفته اند که روح باقي مي ماند و چنين و چنان مي شود. اما هيچکس توجه نکرده که آيا روح ما قابل بقا هست يا نه ..؟؟؟ ما را بخدا روح ما با اين افکار پست و انديشه هايي که از حدود معده و شهوت تجاوز نمي نمايد آيا اگر از بين برود بهتر نيست ..؟!؟
مترلینگ

amirtoty
06-07-2009, 13:30
:20:
در مملکتی که فقط دولت حق حرف زدن دارد هیچ حرفی را باور نکنید
دکتر علی شریعتی

amir2011
07-07-2009, 11:06
آنان كه برای با هم بودن نیاز به دلیل مادی دارند. مدتها پیش عشق را در خود كشته اند. عشق جهان را می سازد نه جهان عشق را...(آرش.ا.ب)

singleguy
07-07-2009, 12:37
معده مادر همۀ ناخوشی هاست، و پرهیز مادر همۀ داروهاست
پروفسور حسابی(ازقول شخص دیگر)

omid_3dsmax9
07-07-2009, 13:05
عواطف همانند در مرد و زن آهنگی دگرسان دارند: از این رو مرد و زن یکدیگر را بد می فهمند و این بد فهمی را نهایت نیست.

-نیچه-

rezaete
07-07-2009, 13:34
اینها جملاتی است که از لابلای گفتگوهای نه چندان پرشمار مایکل جکسون درآمده است، جملاتی که شاید بتواند نقبی به دنیای درونی سلطان پاپ و زندگی پر از فراز و نشیب او بزند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

• «اگر کسی بر ضد یک شخصیت جز آنچه قابل اثبات بود نمی‌توانست بگوید، تاریخ را نمی‌شد نوشت.»
• «دروغ در دوی سرعت شرکت می‌کند، اما راستی در دوی ماراتن.»
• «موفقیت مسلماً تنهایی را به همراه می‌آورد. مردم فکر می‌کنند که چون شما همه چیز دارید، خوشبخت هستید. فکر می کنند شما همه کار می‌توانید بکنید و همه جا می‌توانید بروید، اما این‌گونه نیست. چنین کسی نیازمند چیزهای خیلی معمولی است.»
• «معنی زندگی در تک تک روش‌های ابراز زندگی است. این معنی در ابدیت شکل‌ها و پدیده‌ها که در تمام خلقت وجود دارند حاضر است.»
• «توصیف عشق خنده‌‌دار است. عشق را می توان به راحتی احساس کرد، اما در عین حال آنقدر لغزنده است که نمی‌توان درباره‌اش صحبت کرد. درست مانند یک قالب صابون در وان حمام - در دستتان می‌ماند مگر اینکه زیاد فشارش دهید.»
• «قبل از اینكه دربارهٔ من قضاوت كنی سعی كن با تمام قلبت دوستم داشته باشی...بعد از خودت بپرس آيا كودكی مرا دیده‌ای؟»
• «فقط بخاطر اینكه در روزنامه‌ها می‌خونید یا روی صفحهٔ تلویزیون می‌بینید ...اونو به واقعیت تبدیل نكنید.»

rezaete
07-07-2009, 13:35
مایکل جکسون :

«مهم نیست چند سال دارید،وقتی احساس می‌کنید حرفی برای گفتن دارید،مردم باید به شما گوش دهند.»
• «من عاشق انجام دادن کارهای مختلف هستم .هر تجربه ای که جدید و مهیج باشد و من هر بار بیشتر می آموزم .»
• «در مورد صحنه گردانی چیزی که بیشتر از آن لذت می برم شاد کردن مردم است.فقط نشاندن لبخندی بر چهره ی یک نفر برای من از هر چیزی با ارزش تر است.»
• «وقتی بر روی صحنه هستم، احساس می کنم که آنجا امن ترین جا روی زمین است.»
• «وقتی می خواهید اثر بخش باشید فقط باید خودتان باشید .و چه کسی می تواند به شما یاد دهد که خودتان باشید؟ شما نمی توانید به شخصی یاد بدهید که چگونه موثر باشد ، دقیقا همان طور که به نمیتوانید سرودن را به او بیاموزید.این در درون شماست.»
• «عکس پیتر پن بر تمام دیوار های اتاقم هست .من هر چیزی را که بَری نوشت خواندم .من نهایتا با پیتر پن هویت داده شدم، پسر گمشده از never-never land .»
• «بسیاری از مردم اعتقاد ندارند (به خدا).این بعضی اوقات احمقانه است .خورشید از دوران های دور آن بالا بوده است.چه چیزی آنرا بالا نگه می دارد؟ من اهمیت نمی دهم که آنها چقدر به من توضیح علمی بدهند، این به اندازه کافی عمیق نیست.»
• «هدف واقعی من انجام دادن خواسته های خداست .من خواندن و رقصیدن را خودم انتخاب نکردم ، اما این نقش من است و می خواهم آن را بهتر از هر کس دیگری انجام دهم.»
• «من به خدا اعتقاد دارم همه ما داریم . ما دوست داریم روشنی بخش باشیم .احمقانه رفتار نکنید و روشن بینی خود را از دست ندهید.»

rezaete
07-07-2009, 13:35
مایکل جکسون :

«اولین باری که من فیلم E.T را دیدم ،در میان همه چیز ذوب شدم ،بار دوم مثل یک دیوانه گریستم.»
• «هر بار که به پاریس می روم با عجله به موزه لوور می روم .من هیچ وقت از دیدن آن سیر نمی شوم ! من به موزه های سراسر دنیا می روم چون عاشق هنر هستم.»
• «حرکت دادن بدن یک هنر است .رقصیدن نمایش احساس شما به وسیله حرکت بدنتان است .گذشتن از زمین فقط به خاطر رسیدن به احساس آزادی و انجام هر کاری برای رسیدن به این احساس واقعا بی نظیر است. این فرار از واقعیات زندگیست. راحت شدن ازهمه چیز و حرکات دادن بدن و بیرون کردن تنش ها و دردها.»
• «من عاشق خلق کردن موسیقی هستم؛ ساختن چیزی که غیر معمول و غیر منتظره باشد ،بیشتراز تصور مردم فراتراز زمان.پنج مرحله جلو تر چیزی که مردم فکر می کنند.»
• «من هیچ وقت ماری جوانا مصرف نکردم و نمی خوام امتحانش کنم . هیچ وقت هیچ کدام از این ها را مصرف نکردم .به این چیز ها علاقه ای نداشتم .من از چیزی که هستم احساس خوشحالی می کنم.حتی از گفتن این کلمه هم بیزارم.اگر بخوام که با ذهنم احساس آزادی کنم برای قدم زدن کنار ساحل میرم یا یک کتاب زیبا می خونم یا یک ترانه می نویسم.»
• «من عاشق مطالعه کردن هستم .مثل فلسفه و داستان های کوتاه (1982)»
• «من نژادم را می دانم .من به آینه نگاه می کنم.من می دانم که سیاه پوستم.»
• «من افتخار می کنم که یک سیاه پوست آمریکایی هستم .من به نژادم افتخار می کنم.»
• «ما آلمانی ها هستیم، ما امریکایی ها هستیم، فرانسه، ایتالیا، روسیه، امریکا، آسیا، آفریقا،...بسیاری از ملت ها. ما مسیحی، یهودی، مسلمان و هندو هستیم. ما سیاه پوست هستیم، ما سفید پوست هستیم. ما اجتماعی از تفاوت ها هستیم. بسیار پیچیده و در عین حال ساده. ما نیازی به جنگ نداریم.»
• «در مورد یک نفر قضاوت نکنید .دیگران را محکوم نکنید .مگر شما همه آن ها را می شناسید؟ یک نفر آن را می سازد و همه باورش می کنند. اگر شما یک دروغ را به اندازه کافی بشنوید ، باورش می‌کنید.»

منبع: ویکی گفتاورد

محمد88
07-07-2009, 15:20
تجربه میوه ای است که آنرا نمیچینند مگر پس از گندیدن
( ارسطو )
.

amir2011
07-07-2009, 21:43
آنجا كه چشمان مشتاقی برای انسانی اشك می ریزد، زندگی به رنج كشیدنش می ارزد...
شریعتی
...
برای خوشبخت بودن ، به هیچ چیز نیاز نیست جز به نفهمیدن ! پس تا می توانی خر باش تا خوش باشی...
شریعتی

محمد88
08-07-2009, 00:39
مؤمن کم خوراک است و منافق پرخور
رسول اکرم
.

amirtoty
08-07-2009, 01:04
دوستی میانه ی چاپلوسی و ستیزه جویی است
ارسطو

Ghorbat22
08-07-2009, 11:18
هیچ گاه چشمانت را برای کسی که معنای نگاهت را نمی فهمد گریان نکن ! "چارلی چاپلین"

محمد88
08-07-2009, 12:49
استعداد مثل شمشیر و پول است ، اگر مورد استفاده قرار نگیرد ، کهنه میشود. ولتر

….....

در اعتماد به نفس قدرتی است که تواناییها و اقتدارتان را دوبرابر میکند. کاترین پاندر
.

swastika
08-07-2009, 13:01
ترجيح مي دهم به خاطر آنچه هستم از من متنفر باشند تا به خاطر آنچه نيستم دوستم داشته باشند.
Kurt Cobain

NiLGo0n
08-07-2009, 13:20
عاشق‌شدن تنها بیماری روانی قابل قبول از نظر جامعه است.
×××
وقتی آدم‌ها با رابطه‌ی عاشقانه‌ای که درگیر آن هستند مشکل دارند، به‌خاطر آن است که نتوانسته‌اند عشق قدیمی‌شان را از یاد ببرند.
×××
یکی از غم‌انگیزترین مسایل زندگی، پذیرفتن آن است که: کسی که تو بیش از همه دوستش داری، دیگری را بیش از تو دوست دارد.

The Heart of a Therapist :SEMRAD

Payan
08-07-2009, 16:31
هیچ گاه چشمانت را برای کسی که معنای نگاهت را نمی فهمد گریان نکن ! "چارلی چاپلین"

این به نظرم میاد که شبیه متون نامه چارلی چاپیلین به دخترش جرالدین باشه که البته روش بحث هست راجع بهش
در هر حال جمله بسیار زیبایی است

محمد88
08-07-2009, 17:29
اولین ملتی که خدمت سربازی را معمول و مدارس مخصوص جهت تعلیم ایجاد کرد و جوانانش را بدون
رعایت اصل و ریشه ، یکسان در آنجا تحت مراسم سخت گذاشت ، ایرانیان بودند.
.
سقراط
:40:
.
.
.

amir2011
08-07-2009, 20:03
استوار ماندن و زیر هر باری نرفتن ، دین من است...
شریعتی

amirtoty
08-07-2009, 21:18
:41:
بدترين و خطرناكترين كلمات اينست: "همه اين جورند"
تولستوي

dourtarin
08-07-2009, 22:54
خط مستقیم نه تنها در هندسه ، بلکه در اخلاقیات هم کوتاهترین راه است . راحل

amirtoty
08-07-2009, 23:06
:46:
سرمایه ماورایی هر کس به اندازه ی حرفهایی است که برای نگفتن دارد
دکتر علی شریعتی

TR4NC3
08-07-2009, 23:31
اقبال لاهوری :

يا چنان نما که هستی يا چنان باش که مي نمايی .

----------------------------------------

هر صاحب نعمتی مورد حسد ديگران است .

تا ميتوانی از درخواست کردن خودداری کن .

دشمنی کسی را در دل راه مده که تو را غمگين می سازد .

آنکه راز خود را پنهان می کند کليد موفقيت را در دست دارد .

اگر بر خود مسلط باشيم فرمانروای سر نوشت خود خواهيم بود

TR4NC3
08-07-2009, 23:32
انقلاب ستمدیدگان را آزاد نمی کند تنها استثمارگران را عوض می کند. برنارد شاو

فرق انسان و سگ در آنست که اگر به سگی غذا بدهیهرگز تو را گاز نخواهد گرفت. تولستوی

همه میخواهند بشریت را عوض کنند، دریغا که هیچ کس در این اندیشه نیست که خود را عوض کند. تولستوی

اُرد بزرگ : پیران فریبکار، آتش زندگی جوانانند .

کانت: چنان باش که به هر کس بتوانی بگویی «مثل من رفتار کن

TR4NC3
08-07-2009, 23:33
هیوم :خوشبختی پروانه است. اگر او را دنبال کنید از شما می گریزد ولی اگر آرام بنشینید، روی سر شما خواهد نشست. "

بزرگمهر : چون بخشنده ای با مستحق بخشش و کرم کرد در دل احساس شادی و فرح کند ، و ببالد . اما نیکی کردن به ناسزاوار روا نیست ، چه او هرگز قدر احسان را نمی شناسد و همچنانکه از خار خشک گل نمی روید ، ارج نهادن به نیکی را نمی داند . اگر از گنگی یا کری چیزی بپرسیم دور نیست که به گونه ای پاسخ گوید ، اما نشدنی است که نااهل و ناسزاوار قدر احسان را بشناسد و سپاس گوید .

هرمن كين : هيچكس نميتواند به كارمندان اين دوره انگيزه ببخشد بلكه اين انگيزه ميبايست درون خود افراد وجود داشته باشد

دوکلوس : نفهمی و نادانی سه نوع است : یکی آنکه انسان هیچ نداند ، دوم آنکه آنچه را که لازم است نداند ، و سوم آنکه آنچه را نباید بداند ، بداند .

دانته :به ياد داشته باش كه امروز طلوع ديگري ندارد.

TR4NC3
08-07-2009, 23:34
ارد بزرگ : برای آنکه به پایین پرتاب نشویی ، دست گیر آدمیان شو .

فردریش نیچه :جهان هیولای انرژیست که آغاز و پایان ندارد وتنها خود را دگرگون می سازد.

آلن لاکین : برنامه ریزی ، آوردن آینده به زمان حال است تا بتوانید همین الان کاری برای آن انجام دهید.

ارد بزرگ : برای آنکه پرواز کنی ، پیکر خویش را به حال خود رها مکن .

هنری ترو : از این نکته مشوق تر نمی توان که بشر دارای دارای قدرت انکار ناپذیری است که می تواند با یک مجاهدت آزادی زندگی خود را اعتلا دهد اگر کسی در جهت رویا و تخیل های خویش راه برود و کوشش کند و آن زندگانی ای را که در عالم خیال برای خود مجسم کرده است فراهم سازد با موفقیتی که در لحظه های عادی غیر منتظره است مواجه خواهد شد.

TR4NC3
08-07-2009, 23:34
تعصب چشم های بينا را نابينا و گوش های شنوا را ناشنوا می کند . ابوريحان ببِرونی

اگر توانایی عالمان ایران را از جهان علم گرفته شود چیزی جز سیاهی باقی نمی ماند . پور سینا

لازمه موفقيت ،در توانائی تمرکز انرژی ذهنی و جسمی وبدون وقفه بروی يک مسئله است بی آنکه احساس خستگی کنيد. توماس اديسون

موفقیت ، یک درصد نبوغ ، 99 درصد عرق ریختن . توماس ادیسون

انسان در هر سني كه از كار بازماند بهتر است كه بعد بي درنگ بميرد . اديسون

TR4NC3
08-07-2009, 23:35
مردان شجاع فرصت می آفرینند ترسوها و ضعفا منتظرفرصت می نشینند . گوته

زیبایی ناپایدار و فضیلت جاودانه است . گوته

مهم ترین کار ما این نیست که ببینیم در دوردستهای مبهم و ناپیدا چه چیز هایی و جود دارد . کار ما این است که به آنچه آشکارادر پیش رو داریم بپردازیم . وینستون چرچیل

خوردن کلمات مرا به سوء هاضمهدچار نکرده است . وینستون چرچی

مراقب باشید چیزهایی را که دوست دارید بدستآوریدوگرنه ناچار خواهید بود چیزهایی را که بدست آوردهاید دوست داشتهباشید. جرج برناردشاو

TR4NC3
08-07-2009, 23:36
اُرد بزرگ : تا چیزی از دست ندهی چیز دیگری بدست نخواهی آورد این یک هنجار همیشگی است .

امیل زولا : بیشتر کسانی موفق شده اند که کمتر تعریف شنیده اند .

اُرد بزرگ : تاریکی در زندگی ماندگار و ابدی نیست ، برسان روشنایی .

آندرو متیوز: تنها راه غلبه بر ترس روبرو شدن با آن است. ما غالبا به طرف حوادثی کشیده می شویم که از رویارو شدن با آنها وحشت داریم.بنابراین اگر از تنهایی بترسید تنهایی را برای خود به ارمغان می آورید. اگر از بدهکار بودن بترسید به احتمال زیاد با تمام زیر و بم آن آشنا خواهید شد. اگر از دستپاچگی و پریشان حالی واهمه داشته باشید همان را تجربه خواهیدکرد. این، روش زندگی برای تشویق ما انسانها به رشد کردن است.

جورج ولز : شیرین ترین سخنان در زندگی ، خوش آمد گویی بی غل و غش زن به شوهر خویش است

TR4NC3
08-07-2009, 23:36
جواد فاضل : آرزوهای ما ، امید های ما ، عشقها و هوسها و حتی وفای ما هم موجی بیش نیستند که بر می خیزند و رشد می کنند و بالا می روند و بالاخره نقش زمین می شوند و در کرانه های زندگی لای شنها و ریگها فرو می روند .

بزرگمهر : خرد در نظر گاه مردمان آزاده و نیکخو جهان پر از شادی و شکوه می نماید . بهره خردمندان و امید واران همیشه شادکامی است .

فردریش نیچه :زمستان بدون بهار قلب عاشق شکست خورده است.

نادر شاه افشار : فتح هند افتخاری نبود برای من دستگیری متجاوزین و سرسپردگانی مهم بود که بیست سال کشورم را ویران ساخته و جنایت و غارت را در حد کمال بر مردم سرزمینم روا داشتند . اگر بدنبال افتخار بودم سلاطین اروپا را به بردگی می گرفتم . که آنهم از جوانمردی و خوی ایرانی من بدور بود .

جمالزاده : چون نیک بنگری دنیا و مافیها را چون ترازویی خواهی یافت که سنگش کرسنگی و پاره سنگش شهوت است . پر کردن معده و خالی کردن کیسۀ شهوت جذر و مد این قلزم بی نام و ننگ هزار رنگی است که نامش زندگی است .

TR4NC3
08-07-2009, 23:37
اُرد بزرگ : پرنده کوچک دلت را برای من در بند مکن .

آنتوان دوسنت اگزوپری : بالاترین لذت ها در شور و شوقی است که انسان را به ماجراجویی ها و پیروزی های بزرگ و فعالیتهای خلاقه وادار می کند.

ارد بزرگ : پیوند پاک ، پیوندی ابدی است .

جونسون : هیچ چیز غرور مرد را مثل شادی زنش ارضاء نمی کند ، چون همیشه آنرا مربوط به خود می داند .

ارد بزرگ : پشیمانی، اولین گام برای پوزش است.

TR4NC3
08-07-2009, 23:38
اندرو ماتیوس : شانس هرگز کافی نیست

بزرگمهر : خرد بر سر جان چون افسری تابنده است و مدارا و مهربانی به قدر همسنگ خرد است .

جان اولیور هاینز : مردم اشتباهات زندگی خود را روی هم می ریزند و از آنها غولی بوجود می آورند که نامش تقدیر است .

جولیا کامرون: خالق بزرگ خلاقیت به ما اعطا کرده است. پیشکش ما نیز به او به کار بردن آن خلاقیت است.

آگارادو : حوادث مشهور دوران گذشتۀ جهان را مروری بکنید ، تا شما هم مثل من این حقیقت را بپذیرید که بزرگترین جنایات همه با کوچکترین دستها انجام گرفته است.

TR4NC3
08-07-2009, 23:42
ارد بزرگ : پر حرفی در هنگام اندرز ، از اثر آن می کاهد .

ابوفور : آیندۀ اجتماع در دست مادران است . اگر جهان به مبانجیگری زن گرفتار شود ، تنها اوست که می تواند آن را نجات دهد .

فردریش نیچه :زندگی بدون موسیقی اشتباه است.

جرجی تایلر : مغرور بودن به دانش خود ، بدترین نوع جهالت است .

ارد بزرگ : پرتگاه می تواند بر آورنده روان و یا کشنده تن باشد .

TR4NC3
08-07-2009, 23:43
بزرگمهر : خود رایی و خودبینی ، همه کام و مراد خود طلبیدن و دیگران را نامراد و خوار و زبون خواستن ، راه اهرمن ، و دل به بهی و نیکی سپردن راه یزدان است .

جبران خلیل جبران : چه حقير است و کوچک ، زندگی آنکه دستانش را ميان ديده و دنيا قرار داده و هيچ نمی بيند جز خطوط باريک دستانش. در خانه نادانی ، آينه ای نيست که روح خود را در آن به تماشا بنشيند .

نادر شاه افشار : برای اراضی کشورم هیچ وقت گفتگو نمی کنم بلکه آن را با قدرت فرزندان کشورم به دست می آورم .

جین پورتر : نجیب زادگی بدون تقوی همچون قاب انگشتری زیباست که نگین جواهر نداشته باشد .

اُرد بزرگ : پیامد دانایی ، پذیرفتن بایسته هاست .

TR4NC3
08-07-2009, 23:44
كارول بيكر : مطيع مرد باشيد; تا شما را بپرستد.

جان اشتنبک : بزرگترین امید آن است که امید را به قصد کشت کتک بزنیم .

چارلز کیترنیک : مشکلی که خوب تشریح و حلاجی شده باشد نصفش حل شده است.

فردریش نیچه :تنها بدان خدايي ايمان دارم كه رقص بداند.

جبران خلیل جبران : همه آنچه در خلقت است ، در درون شماست و هر آنچه درون شماست ، در خلقت است.

TR4NC3
08-07-2009, 23:45
دوکلوس : جوانی صندوق در بسته ای است که فقط پیران می دانند درون آن چیست .

اُرد بزرگ : پیران فریبکار، آتش زندگی جوانانند .

کانت: چنان باش که به هر کس بتوانی بگویی «مثل من رفتار کن».

جبران خلیل جبران : آرامش گهواره ای ست بر دامن خاک و سنگ پله هایی به جانب افلاک .

اُرد بزرگ : فرومایگان ، بزرگترین پیروزیهای پیشینه کهن خویش را به ریشخند گرفته اند .

TR4NC3
08-07-2009, 23:46
بزرگمهر : خرد در پیکار با دیوان برنده ترین سلاح ها ااست در برابر شمشیر تیز دیو ، خرد جوش است و جان بدان روشن .

هانری برگسون : حواس وسیله ی کشف نیست بلکه فقط وسیله ی ارتباط عملی پیدا کردن با عالم خارج است و همین طور عقل .آن همان مایه ی دانشی است که در جانوران ، غریزه و در انسان ، عقل را به وجود می
آورد . از آن مایه ی دانش در انسان قوه ی اشراقی به ودیعه گذاشته شده که در عموم به حال ضعف و ابهام و محو است ، ولی ممکن است که قوت و کمال یابد تا آنجا که شخص متوجه شود که آن اصل اصیل در او نفوذ کرده مانند آتشی که در آهن نفوذ و آنرا سرخ می کند . به عبارت دیگر اتصال خود را با مبدا در می یابد و آنش عشق در او افروخته می شود ، هم تزلزل خاطری که از عقل در انسان رخ کرده مبدل به اطمینان می گردد ، هم علاقه اش از جزئیات سلب می شود .

نادر شاه افشار : لحظه پیروزی برای من از آن جهت شیرین است که پیران ، زنان و کودکان کشورم را در آرامش و شادان ببینم .

هراس وال پول: کسی که به کسی حسد می ورزد، دلیل بر آن است که به برتری او اعتراف کرده است.

دوکلوس : اگر جوان را از عشق منع کنید ، چنان است که مریض را از کسالتش سرزنش دهید .

TR4NC3
08-07-2009, 23:47
ارد بزرگ : پرسش روشن شاگرد از پاسخ استاد ارزشمندتر است .

هیوم :خوشبختی پروانه است. اگر او را دنبال کنید از شما می گریزد ولی اگر آرام بنشینید، روی سر شما خواهد نشست. "

هراس وال پول: کسی که به کسی حسد می ورزد، دلیل بر آن است که به برتری او اعتراف کرده است.

دوکلوس : اگر جوان را از عشق منع کنید ، چنان است که مریض را از کسالتش سرزنش دهید .

ارد بزرگ : پرسش روشن شاگرد از پاسخ استاد ارزشمندتر است .

TR4NC3
08-07-2009, 23:48
فردریش نیچه :باید بر فریب حواس خود پیروز شویم .

ارسطا طالیس : حکیمان مال را از برای آن دارند که محتاج لئیمان نگردند .

اُرد بزرگ : برای پاکزاد (مقدس) شمردن ، بیداری و آگاهی باشد .

آرت بوخونواله : تنها علاج عشق ، ازدواج است .

جبران خلیل جبران : با سالخوردگان و افراد با تجربه مشورت کنيد که چشمهايشان ، چهره ی سالها را ديده و گوشهايشان ، نوای زندگی را شنيده است .

TR4NC3
08-07-2009, 23:50
حمید مصدق : در سرزمین هرز سرشاخه های سبز نمی روید

فردریش نیچه :باید دنبال شادی ها گشت ولی غمها خودشان ما را پیدا می کنند.

ابوالعلاء معری : زمین نیز مانند ما در جستجوی خوراک است و از این مردم میخورد و میآشامد

بزرگمهر : خردوران همیشه به راه آزادگان و راستان می روند

جبران خلیل جبران : درختان شعرهايی هستند كه زمين بر آسمان می نويسد و ما آنها را بريده و از آنها كاغذ می سازيم تا نادانی و تهی مغزی خويش را در آنها به نگارش درآوريم .

TR4NC3
08-07-2009, 23:51
اُرد بزرگ : توان آدمیان را، با آرزوهایشان می شود سنجید.

بزرگمهر : خود را با هوس نزدیک مکن که خرد از تو روی بر می تابد .

فردریش نیچه :خدا پنداریست ! اما چه کسی است که این پندار را بیاشامد و نمیرد؟

بورنز : ازدواج مثل اجرای نقشۀ جنگی است که اگر انسان یک مرتبه اشتباه نماید کارش تمام شده و دیگر جبران آن به هیچ صورت نمی شود .

بردون : با زنی ازدواج کنید که اگر مرد می بود بهترین دوست شما می شد .

TR4NC3
08-07-2009, 23:52
کونگ تين گان : فرزانگان سخن نمي گويند، بلکه با استعدادان سخن مي گويند و تهي مغزان بگومگو مي کنند.

ارد بزرگ : چهارچوب فرازمندی شهر در دو چیز است نخست گرامی داشت آدمیان و دگر دیوار .

بودلر : شعر راستین ، انکار بی داد است.

جبران خلیل جبران : کسی که بخشش می کند زمانی به نشاط واقعی دست می یابد که پس از جستجوی فراوان نیازمندی را پیدا کند که عطای وی را بپذیرد .تلاش برای یافتن چنین شخصی ، از ایپار لذت بخش تر است .

بولور : افکار ما بسان درختان نارنج در گلدان نگهداری می شوند . به نسبت بزرگی گلدانی که ریشه های آنها را در خود زندانی دارد رشد می کند .

roz_kareN
08-07-2009, 23:54
داروی خشم خاموشی است سقراط

وقتی همه با من هم عقیده اند تازه احساس میکنم که اشتباه کرده ام شکسپیر

TR4NC3
08-07-2009, 23:55
اُرد بزرگ : تن پوشی زیباتر از خوی نیکو نمی شناسم .

آلجر : مردمان غالباً نقص دلیل خویش را با خشم می پوشانند .

اُرد بزرگ : تنهایی برای جوان ارزشمند ، و برای پیر آزار دهنده است .

بزرگمهر : خردمند به چیزی که اگر به دستش نیاید غمگین و دل آزرده شود ، هرگز دل نمی بندد .

ادوارد فیلیپس : مردی که اشتباه نکند ارزش کارهای بزرگ را نخواهد داشت .

TR4NC3
08-07-2009, 23:56
اُرد بزرگ : ترس از جدایی ، جدایی ببار می آورد .

فردریش نیچه :حتی از میان پر دلترین کسانمان چه اندک اند آنان که دانایی خویش را تاب توانند آورد.

کمار : تمرکز در معنای اصلی و درست کلمه توانایی دقت و توجه ذهن روی یک موضوع واحد است.

جان راسکن : حیات آدمی در دنیا همچون حبابی است در سطح دریا .

اگوست کنت : چرا باید در انتظار بهشت موعود احتمالی باشیم ؟ما خود قادریم یک بهشت واقعی در عرصه زمین به وجود آوریم.

TR4NC3
08-07-2009, 23:57
اُرد بزرگ : تنها مادر و پدر خواست های فرزند را بی هیچ چشم داشتی بر آورده می سازند .

کولتون : انسانها با دو چشم و یک زبان به دنیا می آیند تا دو برابر آنچه می گویند ببینند ، ولی از طرز سلوکشان این طور استنباط می شود که آنه با دو زبان و یک چشم تولد یافته اند ، زیرا همان افرادی که کمتر دیده اند بیشتر حرف می زنند و آنهاییکه هیچ ندیده اند ، دربارۀ همه چیز اظهار نظر می کنند .

فردریش نیچه :زمين روزي از آن ابرانسان می شود .

اُرد بزرگ : تبهکار همیشه نگران کیفر خویش است حتی اگر بر زر و زور لمیده باشد و این بسیار زجر آور است چرا که سایه کیفر همواره در برابر دیدگانش است .

اشتیل : انسان ترکیب عجیبی است و در عین ناچیزی خود را برتر از همه می شمارد .

TR4NC3
08-07-2009, 23:58
جان استیل : همیشه به خاطر داشته باشید که دنیا هرگز مدیون شما نیست ، زیرا قبل از شما نیز وجود داشته است .

جورج هورون : یک روزنامه ، تاریخ یک روز جهان است که در آن زندگی می کنیم و با آن بیش از روزهایی که گذشته و تنها در خاطرۀ ما باقی مانده است سرو کار داریم .

آرنالد بنت : وقتی که شما به بدبینی عادت کنید ، بدبینی به اندازۀ خوشبینی مطلوب و دوست داشتنی است .

ارد بزرگ : تمنای واپسین آدمی ، شناور شدن در بسامدهای (امواج) گیتی است.

فردریش نیچه :زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست.

TR4NC3
08-07-2009, 23:59
جي.هيليس ميلر : تنها زماني مي توانيد چيزي را كه ريشه هاي عميق در فرهنگ شما دارد به وضوح ببينيد كه آن چيز در كار دور شدن از شما و فرو رفتن در دور دست باشد

بزرگمهر : خوشا به حال پیمان منشانی که وجودشان به پیرایه پاکی و شرم آراسته شده .

جبران خلیل جبران : به پزشک خود ایمان داشته باشید و به گفته هایش ، که جز دارویی شفا بخش نیست ، اعتماد کنید و جرعه تلخ او را با طمانینه و خاطری جمع سرکشید .

اُرد بزرگ : تاراج و شورش هیج گاه بهانه تاراج و شورش دیگر نیست .

همدون قصار : هر که در سیرت و رفتار پیشینیان نظر کند ، متذکر می شود تا چه اندازه از همت مردان واپس مانده است .

TR4NC3
09-07-2009, 00:00
اِریک کِستنِر : با سنگهایی که در سر راهت میگذارند هم میتوانی چیز قشنگی برای خود بسازی

قابوسنامه : اي پسر هرچند تو جواني , پیرو عقل باش , نگويم جواني مکن , ليکن جواني خویشتن دار باش و از جوانان پژمرده مباش.چنانچه ارسطاليس مي گويد جواني نوعي از جنون است.

ماسل آشاد : زنها علاقه زیادی به ریاضیات دارند , زیرا آنها سن خود را تقسیم بر دو , قيمت لباسهایشان را ضرب در دو , حقوق شوهرانشان را ضرب در سه می کنند و پنجاه سال هم بر سن بهترین دوستان خود می افزایند

وير : زندگي از سه جزء تشكيل شده است:آنچه بوده ، آنچه هست و آنچه خواهد بود.بيائيد تا از گذشته براي حال استفاده كنيم و در حال چنان زندگي كنيم كه زندگي آينده بهتر باشد. شكل دادن به زندگي وظيفه خودمان است . به صورتي كه آنرا بسازيم ، اين بازسازي مايه زيبايي و يا مايه شرمساري ما مي شود.

لرد اويبوري : بدگماني و بدبيني پرده ايست كه ميان ما و ديگران حايل مي شود و هيچوقت نمي گذارد رشته دوستي خود را با آنها محكم ساخته ، از نعمت وفا ومحبت بهره مند شويم.

TR4NC3
09-07-2009, 00:02
ناپلئون : بزرگترني حوادث دنيا را كه تجزيه و تحليل مي كنيم ، به اين نتيجه مي رسيم كه آنچه موجب بروز آن شده ، حتي غازي هم ارزش نداشته است.

رابرت اسلاتر : اگر به انسان ها شخصيت و فرصت ابراز عقيده بدهيد، پاداش و امکان مشارکت بدهيد، رشد خواهند کرد و انديشه های ناب خود را بيرون خواهند ريخت

كنراد هيلتون : اشخاص موفق از عمل باز نمي ايستند. اشتباه مي كنند، اما دست نمي كشند

نيوتن : شايد مانند كودكي باشيم كه در كنار دريا با سنگ ريزه ها و صدفهاي زيبا بازي مي كند اما غافل ار آنيم كه دريايي بس بزرگ و اقيانوسي بي كران در مقابل ديدگانمان وجود دارد كه در اعماق آن اسرار عظيم و شگفت انگيز نهفته است

گوته : اگر هنري داري بياور و گرنه هنرنمايي مكن كه رسوائي ببارخواهد آورد

TR4NC3
09-07-2009, 00:05
محمد حجازي : سكوت بر دانا و نادان هر دو زيبنده است. چه عيب نادان را مي پوشاند و دانا را فرزانه تر جلوه ميدهد

ويكتور هوگو : كينه و تنفر را به كساني واگذار كنيد كه نميتوانند دوست بدارند

اري پيد : تجربه را در روي تختخواب نرم و متكاي پرقو نميتوان بدست آورد

ابراهام لينكن : اگر نمي خواهي در حق تو داوري شود درباره ديگران داوري نكن

مارك تواين : زن عاقل به تربيت همسرش همت مي گمارد, و مرد عاقل مي گذارد كه زنش اورا تربيت كند

TR4NC3
09-07-2009, 00:06
سه نه ك : اگر بخواهي بر عالم فرمانروا باشي بايد عقل بر تو حاكم باشد

پاستور : مسرات حقيقي در اثرازدواج بدست ميآيد

اسكاروايلد : تاريخ زن تاريخ بدترين حکومتهاي ظالمانه است يعني تاريخ تسلط و اقتدار ضعيف بر غني است و از آن بدتر اينستکه تنها حکومت جابرانه اي است که دوام مي آورد

امرسون : يگانه را دوست پيدا كردن اينستكه خودمان نخست اظهار دوستي كنيم

ولتر : اگر خدا وجود نادشت جامعه مجبور بود خدائي براي خود بتراشد

TR4NC3
09-07-2009, 00:07
ارد بزرگ : رازت را مگو ، و اگر گفتی با خواهش و التماس ، از شنونده مخواه که رازت را به دیگران باز نگوید

سه نه ك : صرفه جويي بخودي خود هنر و منبع درآمد است

نيچه : عظمت بشر در آنست كه پل است نه مقصد.بشر را از اين نظر ميتوان دوست داشت كه يك مرحله تحول و يك دوره گذرانيست

یک ذره نگر که پای در عشق بکوفت

وان ذره جهان شد که دو عالم بگرفت

لازمه خوشبختی ایمان است و دقیقا متناسب با ایمانی که شما دارید و به کار می بندید به نتیجه می رسید

TR4NC3
09-07-2009, 00:09
هاینه : در این روزگار ما به خاطر اندیشه ها می جنگیم و روزنامه ها سنگرهای ما هستند .

ارد بزرگ : موشکافی در شکست ، پیشرفت در پی خواهد داشت .

فردریش نیچه :به سراغ زنان می روی ؟ تازیانه را فراموش مکن !

چایمن : حسد همچون مگس است که همه جای بدن سالم را رها می کند و بر روی زخمهای آن می نشیند .

ارد بزرگ : برای کامروایی ، هموار نگاهت به راستی باشد و درستی .

TR4NC3
09-07-2009, 00:13
جبران خلیل جبران : شايد بتوانيد دست و پای مرا به غل و زنجير کشيد و يا مرا به زندانی تاريک بيافکنيد ولی افکار مرا که آزاد است نمی توانید به اسارت در آوريد.

هرود : زن کودکی است که با اندک تبسم خندان و با کمترین بی مهری گریان می شود .

بزرگمهر : چون دانستی که خدا از خاکت آفریده کردنکشی و خود رایی مکن .

چترفیلد : بعضی ها طوری هستند که دوستانشان هرقدر از آنها پایین تر باشند بیشتر دوستشان دارند .

ارد بزرگ : برای دلهره شبانگاهان ، نسیم گرما بخش خرد را همراه کن .

TR4NC3
09-07-2009, 00:13
فردریش نیچه :باری ؛ زرتشت در مردم نگریست و حیران بود. سپس چنین گفت :
انسان بندی است بسته میان حیوان و ابر انسان ؛ بندی بر فراز مغاکی.
فرارفتنی ست پر خطر ؛ در – راه – بودنی پر خطر ؛ واپس نگریستنی پر خطر ؛ لرزیدن و درنگیدنی پر خطر.
آنچه در انسان بزرگ است این است که او پل است نه غایت ؛ آنچه در انسان خوش است این است که او فراشدی ست و فروشدی.

اوبالدیا : جهان را نگه دارید، می خواهم پیاده شوم.

اُرد بزرگ : برای شناخت آدمیان ، بجای کنکاش در اندیشه آنها ، بدنبال شناخت پیشوای انگاره (فکر)آنها باشید .

هیوز: زیاد زیستن تقریبا آرزوی همه می باشد ولی خوب زیستن آرمان یک عده معدود.

اُرد بزرگ : برای بدست آوردن و گسترش خرد ، سختی را بر خود هموار کن .

TR4NC3
09-07-2009, 00:15
جبران خلیل جبران : عشق هنگامی که شما را می پرورد شاخ و برگ فاسد شده را هرس می کند .

ارسطاطالیس : کسیکه پشت الاغ باد به غبغب بیندازد ، چون اسب سوار شود پاک دیوانه خواهد شد .

ارد بزرگ : برای بدست آوردن گنج خموشی ، بارگاه دانش ات را بزرگتر بساز .

چارلز مورگان : هيچ چيز در زندگي شيرين تر از اين نيست كه كسي انسان را دوست بدارد. من در زندگاني خود هر وقت فهميده ام كه مورد محبت كسي هستم, مثل اين بوده است كه دست خداوند را بر شانه خويش احساس كرده ام

بزرگمهر : خردمندی که بخشنده و دانشور و دادگر و نژاده باشد هرگز بد خو نمی شود .

TR4NC3
09-07-2009, 00:17
هميشه دوست داشتم فرصتي دست مي داد تا فروتني را تمرين کنم اما همواره به خاطر مي آوردم که من مهم تر از آن هستم که اوقاتم را صرف چنين اموري کنم ( اسحاق سينگر ) .

- انقلاب ستمديدگان را آزاد نمي کند تنها استثمارگران را عوض مي کند ( برنارد شاو ) .

- عشق ، خطاي فاحش فرد در تمايز يک آدم معمولي از بقيه ي آدم هاي معمولي است ( برنارد شاو ) .

او هيچ چيز نمي داند ولي تصور مي کند وتظاهر مي کند که همه چيز را مي داند ، اين تعريف مختصر يک نماينده ي مجلس است ( برنارد شاو ) .

دو تراژدي دردناک در زندگي وجود دارد : يکي اينکه در عشقت ناکام شوي و ديگر اينکه به وصال عشقت برسي( برنارد شاو ) .

TR4NC3
09-07-2009, 00:17
علی ابن ابیطالب : کسی که عقل را بر احساساتش غلبه دهد قوی ترین و نیرومندترین انسان روی زمین است

ژرژ بانه : انسان عاقل همیشه از بدگوییهایی که از او میشود استفاده میکند

ارسطو : خردمند آنچه را که میداند نمیگوید و آنچه را که بگوید میداند

ارد بزرگ : آنکه به دلها پا گذاشت هرگز نمی میرد

علی ابن ابیطالب : خردمند کسی است که گفتارش را کردارش تصدیق کند

TR4NC3
09-07-2009, 00:18
هرچه بيشتر انسان ها را مي شناسم، سگ ها را بيشتر ستايش مي کنم. (ايوان شفر)

واعظ مي گويد: چنان کن که من مي گويم، نه چنان که من مي کنم. (جان سلدن)

آیا تا کنون کسی گفته است :مهم است وقت کمتری را به ظاهرمان اختصاص دهیم و وقت بیشتری را به چگونگی دیدنمان؟ اگر نگفته است کسی باید این را بگوید.
روتلن

هيچ گاه از ديگران عيب جويي و انتقاد نكنيد

ويكتور هانسن

TR4NC3
09-07-2009, 00:19
علی ابن ابیطالب : با آنان كه از خدای خويش آگاهانه می ترسند در كارهايت مشورت كن

نیوتن : کسی که فکر نمی کند ، به ندرت دم فرو می بندد

علی ابن ابیطالب : خاموشی بسیار ، بزرگی می آورد

علی ابن ابیطالب :هنگامی که خرد به اوج می رسد ، پرگویی نقصان می یابد

هندی : سکوت هرگز اشتباه نمی کند و هر چه طولانی تر باشد ، بهتر قضاوت می کند

TR4NC3
09-07-2009, 00:19
عشق ميوه تمام فصل هاست و دست همه كس به شاخسارش مي رسد

مادر ترزا

جريان زندگي چيزي جز مبارزه ميان عاطفه وعقل نيست .

مارک تواين

كسانيكه حقيقت را درك كرده اند با افرادي كه حقيقت را دوست دارند برابر نيستند.

"شاتوبريان"

هر جمعيت، لايق حاكمي است كه بر او حكومت دارد

منتسكيو

TR4NC3
09-07-2009, 00:20
علی ابن ابیطالب : روزگار دو روزی بیش نیست ، روزی به نفع تو و روزی به ضرر تو ، پس وقتی به سود تو شد مغرور نباش ، و اگر به ضرر تو شد شکیبایی پیشه کن

مثل قدیمی : اگر سخن نقره است ،خاموشی طلا است

اصغر کیهان نیا : کسی که از خود زیاد تعریف می کند ، در واقع آنچه را ندارد، بازگو می کند !

آندرو متیوز : هرکسی درس مخصوص به خود را می گیرد.

آنتونی رابينز : مثبت اندیشی فرایندی است که از خود سوالات مثبت کنیم. رمز موفقیت این است که هرگز از خود سوال منفی نکنیم و به جای آن از سوالاتی نیرو بخش استفاده کنیم. اگر کسی از خود سوالات صحیح و دقیقی کرده باشد شکست غیر ممکن است.

TR4NC3
09-07-2009, 00:23
گر جمله آفاق همه غم بگرفت

بی غم بود آنکه عشق محکم بگرفت

آندرومدا : بزرگی و تنها ، و آبی و در اوج . آسمانی انگار

ارسطو : خدا هیچیک از اینها که می گویید نیست. او عاشق انسان نیست , بلکه معشوق اوست. ساکنی است که جهان از او در حرکت است.

کنفوسیوس : تنها راه پایان دادن به دزدی , دست کشیدن از سودجویی است زیرا هرچه کمتر نفع ببرید کمتر می توانید اشیایی برای دزدیدن دیگران بخرید!

زرتشت : زندگی شما وقتی زیبا و شیرین خواهد شد که پندارتان , کردارتان وگفتارتان نیک باشد.

amirtoty
09-07-2009, 00:23
وقتی انسان دوست واقعی دارد که خودش هم دوست واقعی باشد
امرسون

TR4NC3
09-07-2009, 00:25
پاستور : در كارهاي دشوار نشاط بسيار وجود دارد

نيچه : آنكه پرنده نيست نبايد بر پرتگاهها آشيان سازد

ناپلئون : حاكم بايد داري انرژي باشد بي اينكه متعصب باشد,از اصول معيني پيروي كند و عوام فريب نباشد و بايد سختگير باشد بي اينكه ظالم باشد و نبايد سست عنصر باشد و از انجام وظيفه خود احساس شرم كند

چارلز مورگان : هيچ چيز در زندگي شيرين تر از اين نيست كه كسي انسان را دوست بدارد. من در زندگاني خود هر وقت فهميده ام كه مورد محبت كسي هستم, مثل اين بوده است كه دست خداوند را بر شانه خويش احساس كرده ام

علی ابن ابیطالب : تنهائي و تفكر آسايش خدا پرستان است

TR4NC3
09-07-2009, 00:26
عقل در دست نفس چنان گرفتار است که مرد در دست زن گريز راي - سعدي

زن تنها حريفي است که پس از شکست مطالبه خسارت و غرامت ميکند - ناشناس

دو زن هرگز با يکديگر دوستي و محبت نمي ورزند مگر به خاطر توطئه بر عليه زن سوم - آلفونس کار

در آغاز هر کار مهم پاي زن وجود دارد - لامارتين

زن زشت در دنيا وجود ندارد، فقط برخي از زنان هستند که نمي توانند خود را زيبا جلوه دهند - برنارد شاو

TR4NC3
09-07-2009, 00:27
فردريك رایش اول : امر سياست در ايجاد فرصت نيست , بلكه از فرصت اسفاده كردن است

سقراط : سخن گفتن بموقع و سكوت نمودن بموقع نشانه عقل است

ولتر : دوست درست مثل درشگه در روز باراني كمياب است

توماس جفرسون : صداقت نخستين بخش كتاب عشق است

سه نه ك : من بين ديوانگي و مست فرقي نمي بينم جزاينكه ديوانگي مدت طولانيتري دارد

TR4NC3
09-07-2009, 00:27
مولير : شوهر داروئي است كه تمام دردهاي دخترانرا علاج مي كند

لاروشفوكو : آنچه مردم دوستي ميخوانند چيزي غير از نفع شخصي نيست,دوستي خودپرستي انسان است كه ميخواهد از ديگران بعنوان دوستي منتفع گردد

محمد حجازي : لذت نعمت , متناسب با رنجي است كه براي بدست آوردن آن كشيده ايم

اسكاروايلد : آنهائيکه در آثار هنري مطالب سودمندي ميابند با سوادان بي مايه اند . اما کسانيکه براي آنها آثار هنري , جز زيبائي معني ديگري ندارد . تنها آنها برگزيدگانند

لئوبوسكاليا : عشق هميشگي است اين ما هستيم كه ناپايداريم ،عشق متعهد است مردم عهد شكن، عشق هميشه قابل اعتماد است اما مردم نيستند.

TR4NC3
09-07-2009, 00:28
ادموند گولدين : خدا به انسان دو چشم ولي يك زبان عطا كرده است, تا دو برابر آنچه را كه ميگويد به چشم ببيند.

خردمند از نادانی خود باخبر است، نادان تصور می کند که از همه چیز اطلاع دارد!

کنفوسیوس : بزرگترین افتخار این نیست که هرگز سقوط نکنیم، بلکه از هر

علی ابن ابیطالب : نالایق کسی است که نتواند دوست پیدا کند و نالایق تر از او کسی است که دوست خود را از دست بدهد

پوشه : از تمام صفاتی که برای پرورش جان و جسم شما سودمند است هیچ یک به سودمندی تصمیم و اراده نیست.

TR4NC3
09-07-2009, 00:28
اولپن : اراده محکم و متین که بخواهد به هر کس آنچه سزاوار است بدهد عدالت نام دارد.

بالزاک : استعداد بزرگ بدون وجود اراده بزرگ وجود ندارد.

اعتصام الملک : حقیقت گفت مرا برهنه بگذارید و پیرایه بر من مبندید زیرا من هیچگاه از برهنگی خود شرمسار نیستم.

افلاطون : اشرار از کسانی هستند که عیوب مردم را جستجو کنند و به آن بچسبند و نیکویی آنها را نادیده و فراموش گذارند. مانند مگسی که در جاهای کثیف مینشیند و از جاهای تمیز دوری میکند

علی ابن ابیطالب : آنکس که بینا به عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران به کار نیندازد، خردمندترین مردم است

TR4NC3
09-07-2009, 00:29
تذکره الاولیاء : کاش میدانستم چه کسی مرا غیبت می کند؟ چه کسی مرا دشمن می دارد؟ و که بد می گوید؟ تا او را سیم و زر فرستادمی که چون کار من می کند از مال من نیز خرج کند

علی ابن ابیطالب : بین حق و باطل چهار انگشت ٿاصله است٬ سعی کنید این مساٿت کوتاه را همیشه در قضاوت رعایت کنید

ولتر : از روی سئوالهای اٿراد بهتر از جوابهاشان میتوانید درباره آنها قضاوت و داوری کنید

نصیحه الملوک : خردمند آن نیست که چون در کاری میافتد بکوشد تا از آن کار بیرون آید، خردمند آنست که بکوشد در کاری نیفتد

ویلیام تن : عقل بی عاطفه خطرناک است و عاطفه بدون عقل قابل اعتماد نیست، آدم کامل آنست که هم عقل دارد و هم عاطفه

TR4NC3
09-07-2009, 00:29
هر كاری كه انجام می دهيد ، خلاقيت است ، شما هنرمندی هستيد كه محيط خودتان افكار و رابطه هايتان را خلق مي كنيد ، بگذاريد ، جوهر خلاقيت شما روان شود

هميشه راه برای همه هموار نيست . زندگی ، برخورد با موانع ، غلبه بر آنها و حركت است

ما خيال مي كنيم و هوس مي كنيم كه ناموفق باشيم ، نه به خاطر اينكه سعی مي كنيم و موفق نمي شويم ، بلكه بخاطر اينكه اصلاً سعی نمي كنيم

به حرفهای ديگران از ته دل ، گوش فرا دهيد تا شما را از داشتن احساس منفی نسبت به ديگران حفظ كند

بين خواسته های معقول و دست يافتنی و خواسته های غير معقول و دست نيافتنی خود تفاوت بگذاريد ، انرژی و وقت خود را صرف كارهايی كنيد كه قادر به انجام آنها هستيد

TR4NC3
09-07-2009, 00:30
با خويشاوندان بپیونديد و از بيماران عيادت كنيد و در تشيع جنازه مردگانتان حاضر شويد و به حق شهادت دهيد ،چه به نفع آنان باشد يا به ضررشان

خود را براي خوش رفتاری با همنشين خويش آماده كن و خُلق و خويت را نيكو گردان ، زبانت را نگه دار و خشمت را فرو بر ، سخنان بيهوده را رها كن و عفو را پيشه ساز و بخشنده باش

چنان با مردم معاشرت كنيد كه اگر بميريد بر شما بگريند و اگر از آنها دور شويد مشتاق ديدار شما باشند

دوستانتان را بزرگ داريد و احترام كنيد و به يكديگر پرخاش نكنيد ، به هم ضرر نرسانيد ، حَسد نورزيد و از بُخل بپرهيزيد و بندگان خالص خدا باشيد

شكوفا شدن استعدادهای بالقوه خود را به بخت و اقبال واگذار نكنيد

TR4NC3
09-07-2009, 00:30
آنچه برای ما اتفاق می افتد آنقدرها مهم نيست ، مهم واكنشی است كه در برابر آن رويدادها نشان می دهيم

وقتی از خود اطمينان داشته باشيم با مسائل و مشكلات برخوردی واقع بينانه و منطقی خواهيم داشت

با جايگزينی افكار شادی بخش به جاي افكار غير منطقی ، انرژی های مفيد خود را افزايش دهيد

اگر ديدتان را نسبت به انجام كار كمی عوض كنيد ، جدی ترين كارها هم مثل يك شوخی به نظر مي رسد

وقتی كه غُلُو می كنيد و سعی می كنيد كسی باشيد كه نيستيد مطمئن باشيد كه مردم می فهمند

TR4NC3
09-07-2009, 00:31
به عنوان شخصی كه خطری ندارد و حامی ديگران است ، شناخته شويد ، به اين ترتيب روابط جديدی پيدا خواهيد كرد

انتظارات خود را گسترش دهيد ، شما می توانيد كارها را بهتر انجام دهيد، بهتر باشيد و بيشتر بيافرينيد به خودتان ايمان داشته باشيد

وابستگی های منفی را از بين ببريد، سراغ دوستان كاملاً متفاوتی برويد، شما لايق ارتباطات حمايتی هستيد

اگر می خواهيد به هر نوعی در زندگی خود تغيير بوجود بياوريد، ابتدا كنترل ذهن خود را به عهده گيريد

اگر به كاری كه مي كنيد ايمان داشته باشيد و اگر برای عملی ساختن روياهای خود دست به تلاش ببريد هركاری امكان پذير و شدنی خواهد بود

TR4NC3
09-07-2009, 00:32
هر قدر بيشتر به دنبال نعمتهای خداوند بگرديد ، به همان اندازه بيشتر بدست می آوريد

شما به هر چه كه می خواهيد دست نخواهيد يافت ، مگر اينكه پا جلو بگذاريد و برای همه چيزهايی كه حق شماست ، توجه ديگران را به خود جلب كنيد

نبردهای زندگی هميشه به نفع قويترين ها و يا سريع ترين ها پايان نمی گيرد ، بلكه دير يا زود از آن كسی است كه بُـردن را باور دارد

برخی از انسانها هر چيز را همانگونه كه هست می بينند و می پرسند چرا . ديگران روياهای چيزی را در سر می پرورند كه هرگز نبوده و می گويند چرا كه نه

يكی از مهمترين مهارتها در آرام بودن، فكر نكردن به مسائل كوچك است، دومين مهارت كوچك شمردن تمام مسائل است.

TR4NC3
09-07-2009, 00:32
لازم نيست هر كاری كه انجام می دهيد با موفقيت همراه باشد . بعضی ها با چشم پوشی از موفقيت، آرامش خود را حفظ می كنند امكان تغيير در زندگی هست ، ديگران اين كار را كرده اند

سقراط : نزديك ترين چيزها مرگ و دورترين چيزها آرزوست

دکارت : من مي انديشم پس هستم

آلبر کامو : من عصيان مي كنم پس هستم

آندره ژید : من احساس مي كنم پس هستم

TR4NC3
09-07-2009, 00:33
ارد بزرگ : هنر ، ابزار فرهیختگان است

شوپنهاور : به من بگو قبل از آمدن به اين دنيا كجا بودي ، تا بگويم بعد از مرگ كجا ميروي

بودا : حيات بشر چون شبنم است كه از روي برگ گل ميلغزد و مي افتد

از خردمند راهنمايی بخواهيد، از عقلش بهره مند شو ید، از اخلاق بدش خود را حفظ كنید و حتما از فرو مايه نادان بگريز ید

از آنكه دلش براي تو بسوزد و تو را نصيحت كند پيروی كن و از كسی كه تو را بخنداند ولی با تو حيله و نيرنگ نمايد پيروی نكن

TR4NC3
09-07-2009, 00:33
زياد با مردم نزديك مشو كه موجب دوری از دلهای آنان می شوی و يكسره از آنها دوری مكن كه خوار و بی مقدار گردی

به حق قيام كن و برای آنچه از دست تو رفته است افسوس مخور، و از آنچه به تو مربوط نيست دوری كن ، از دشمن بپرهيز و با دوستان با احتياط رفتار نما.

با بدكار همنشينی مكن و او را بر اَسرار خويش آگاه مگردان و امانت به او مسپار

فنلون : اشخاصي كه بدبختانه به لذات شديد و حاد خو گرفته اند ديگر از لذات معتدل حظ نميبرند و همواره با اضطراب دنبال شادي و نشاط ميگردند

ژنرال دوگلاس مك آرتور : گذشت زمان آدمي را پير نمي سازد، بلكه ترك آرمانها و كمال مطلوبهاست كه ما را فرتوت و افتاده مي كند

TR4NC3
09-07-2009, 00:34
پرویز یاحقی : شاهکارها با گذشت زمان کهنه نمی شوند ، این بماند ، در هر زمانی بسته به موقع و مقام جلوه و جمالی دوباره می یابند چنان که گویی به تازگی مطرح شده اند

ژان ژاك روسو : قلب، دانشمندترين فلاسفه و دانايان است, كسي كه صاحب قلب پاك باشد به نصيحت حكما احتياجي ندارد

كارلايل : عظمت مردان بزرگ از طرز برخوردشان با مردات خرد آشكار مي شود

شاتوبريان : كسانيكه حقيقت را درك كرده اند با افرادي كه حقيقت را دوست دارند برابر نيستند

باب هاپ : زنان تحصيلكرده همسران خوبي از آب در مي آيند , زيرا براي اينكه توضيح بدهند كه چرا غذا شور يا بيمزه شده است كلمات بيشتري در اختيار دارند

TR4NC3
09-07-2009, 00:36
بسيار كمتر از آنچه دوست داريم ، می دانيم

و بسيار كمتر از آنچه بايد دوست داشته باشيم ، دوست داريم

لوبون : يكي از مهمترين راههاي خوشبختي حقـير شمردن مرگ است

سانتا بان : تولد و مرگ اجتناب ناپذيرند ، فاصله اين دو را زندگي كنيم

سقراط : جامعه وقتي فرزانگي و سعادت ميابد كه خواندن كار روزانه اش باشد

TR4NC3
09-07-2009, 00:37
بودا : آزادي در بي آرزويي است

امرسون : نوابغ بزرگ زندگی نامه خیلی کوتاهی دارند

ارد بزرگ : روح هایی مریض و خشونت طلب به مرور زمان خانه نشین خواهند شد

انسان هرگز حتي به مرگ هم تسليم نميشود مگر زماني كه اراده اش ضعيف باشد

حمید مصدق : در سرزمین هرز سرشاخه های سبز نمی روید

TR4NC3
09-07-2009, 00:37
گاندی : از هر چيزي تازه اش را انتخاب كنيد ولي از دوست كهنه اش را

گاندی : هیچ وقت نمی توانید با مشت گره کرده ، دست کسی را به گرمی بفشارید

مجرمین با دستهای قانون نمی میرند ، آنان با دستهای خود خفه می شوند

صلح و دوستي با زور پايدار نخواهد ماند، بلكه تنها با درك متقابل بدست مي ايد

كسي كه هرگز اشتباهي نكرده كسي است كه هرگز چيز جديدي را تلاش نكرده

TR4NC3
09-07-2009, 00:38
ضعف در رفتار باعث ضعف در شخصيت ميشود

انسان مولود شرایط نیست.شرایط مخلوق انسان است

بين من و دنيا شيشه ايست ، نوشتن راهی است برای گذر از اين شيشه بی آنكه بشكند

عشق نخستين گام به سوی كبرياست . و تسليم ، آخرين گام ، و اين دو گام كل سفر است

هر لحظه چنان زندگی كن كه گويی واپسين لحظه است و كسی چه می داند ، شايد كه واقعا واپسن لحظه باشد

TR4NC3
09-07-2009, 00:39
به من قدرت تحمل عقيده مخالف ارزانی كن

علی ابن ابیطالب : دشمن ترين دشمن آدمی خشم او است ، پس هر که بر آن چيره گردد ارزش او بالاتر و مقصد او عاليتر است .

علی ابن ابیطالب : خوش عاقبت ترين دانش آنستکه در دنیا بر عمل تو بيفزايد و به آخرت تو را نزديک گرداند .

علی ابن ابیطالب : با کسی که بديهای تو را نگه دارد و خوبيهای تو را فراموش کند معاشرت مکن.

علی ابن ابیطالب : مدارا اساس حکمت است .

TR4NC3
09-07-2009, 00:40
عقيده مرا از دست عُقده ام مصون بدار

جنگ بر علیه مسائل خاصی که با گذر زمان حل می شود ، فقط نیروی شما را هدر می دهد

آنچه یکبار اتفاق افتاد ممکن است هرگز دیگر اتفاق نیفتد ولی اگر ، دومین بار تکرار شد باید منتظرش برای بار سوم نیز بود

بهترین و زیباترین چیز های جهان را نه می توان دید و نه می توان لمس کرد ، اینها در دل احساس می شوند

دو نوع احمق به جایی نمی رسند : آنانکه به خاطر یک تهدید از انجام کاری دست می کشند و آنان که میتر سند به کاری دست بزنند ، چون تهدید آمیز است

TR4NC3
09-07-2009, 00:41
هر گاه می خواهی به چیزی برسی ، چشمهایت را باز نگه دار ، تمرکز کن و مطمئن باش که دقیقا میدانی چه می خواهی ، هیچ کس با چشم های بسته به جایی نمی رسد

کسی که به خورشید می نگرد تاریکی ها را نمی بیند.به خوبیهای مردم فکر کنید تا بدیهای آنان را نبینید

ضرب المثل : باید حریف را به کمک حریف دیگری بدام انداخت

هـر راه خروج در جایی دیگـر راه ورود است .

وقتی شاگرد آماده است استاد پدیدار می شود

TR4NC3
09-07-2009, 00:45
آموزگاران در را باز می کنند امٌا این تویی که باید وارد شوی .

آبی که بیش از اندازه پاک است و خالص ماهی ندارد .

آنانکه کم می خواهند به خدایان نزدیکترند .

ما به کلیات فکر می کنیم امٌا در جزئیات زندگی می کنیم .

تنها سرخوشی در جهان آغاز کردن است .

TR4NC3
09-07-2009, 00:47
ترولوپ : گمان نكنم كار فكري اي خطرناك تر از خيالبافي وجود داشته باشد،اما من با ترديد از خود پرسيده ام اگر به اين فعاليت فكري نپرداخته بودم،اصلا مي توانستم رمان بنويسم يا نه .از طريق همين خيالبافي بود كه ياد گرفتم به داستانهاي خيالي علاقمند شوم، به تفصيل به اثري فكر كنم كه آفريده تخيل من است، و در جهاني زندگي كنم كه يكسره بيرون از جهان زندگي مادي خود من قرار گرفته است .

جي.هيليس ميلر : تنها زماني مي توانيد چيزي را كه ريشه هاي عميق در فرهنگ شما دارد به وضوح ببينيد كه آن چيز در كار دور شدن از شما و فرو رفتن در دور دست باشد

شما همان چيزی هستيد كه باور داريد ، شما همان كسی می شويد كه انتظارش را داريد ، انتخاب با شماست

قبل از اينكه ما بتوانيم از ته دل عاشق و شیفته ديگران بشويم ، لازم است ياد بگيريم كه خودمان را دوست داشته باشيم

يك يا دو كار هميشگی خود را تغيير دهيد، عادتها می توانند ملال آور باشند

TR4NC3
09-07-2009, 00:48
دیسرائیلی : جوانی که به بالا نمی نگرد ، نظرش به پایین می افتد و کسی که به را ه کمال نمی رود ، به پستی می گراید.

دیسرائیلی : کسانی که دنیا را تکان داده اند در استعدادهای طبیعی نابغه نبوده اند ، بلکه بر عکس قوای عقلی آنان از حد معمول و متوسط تجاوز نمی کرده است ولی به یک صفت ممتاز بوده اند : ثبات و استقامت

وین دایر : اینکه بعضی ها می ترسند یا افسرده می شوند به این علت است که آنان سر رشته امور را از دست داده اند مسئولیت احساس شان بابت احساس بدی که دارند مسئولیت را از سر خود باز می کنند چون برای شان راحت تر است که دیگران را مسئول زندگی خود بدانند تا بگویند:باعث بروز چنین احساساتی خودم هستم.

وین دایر : اگر مشکلی داری، به دلیل طرز فکر توست و تنها راهی که می توانی مشکلات را برای همیشه حل کنی، این است که طرز فکرت را تغییر دهی.

وین دایر : تو از جسم و فکر تشکیل شده ای. قوانین مربوط به جسم وضع می شوند، اجرا می شوند، پایان می پذیرند، اما فکر ما مرز نمی شناسد.

TR4NC3
09-07-2009, 00:50
وین دایر : تو، جدا از دیگران نیستی ، قضاوت در مورد کارهای خوب دیگران هم دست کمی از قضاوت در مورد کارهای بدشان ندارد.

ثوروویک: کارهای خود را به دو تا سه تا محصور کن و برآن باش که بر تعداد آنها اضافه نشود... حسابهای خود را مثلا سعی کن از پنج و شش تجاوز نکند تا بتوانی با انگشتان حساب کنی .... خلاصه تنها چیزی که توصیه و تکرار می کنم این است: سادگی ، سادگی ، سادگی

وین دایر : بیشتر مردم به پشت شیشه خودروهایشان این برچسب را می زنند:" امروز، اولین روز از بقیه زندگی من است." من ترجیح می دهم اینگونه تصور کنم:" امروز، آخرین روز زندگی من است و می خواهم طوری زندگی کنم که انگار دیگر هیچ فرصتی ندارم."

ژان پل ساتر : نبوغ ، جوهر تفکر است

اگوست کنت : چرا باید در انتظار بهشت موعود احتمالی باشیم ؟ما خود قادریم یک بهشت واقعی در عرصه زمین به وجود آوریم.

TR4NC3
09-07-2009, 00:51
سعدی : هرکس خود را نصیحت نکند ، به نصیحت دیگران محتاج است

ارسطو : مناعت ، بین خود ستائی و خود هیچ انگاری است.

سقراط : چرا باید از مرگ بترسم ؟ بیایید به چهره مرگ بنگرم و ببیبنم در آن چه می یابیم . از دوحال بیرون نیست یا بیهوشی و خوابی شیرین و بی رویا و یا مسافرتی به یک دنیای تازه جایی که با شریف ترین و خدمندترین مردم زمان گذشته انیس و قرین توان شد. پس در هر حال از شما می خواهم با شادی و امید با مرگ روبرو شوید

ثورو ويک : زندگيت هرچه باشد با آن روبرو شو و آن را در آغوش گير ، از آن دوري مکن و به نامهاي سخت و درشتش مخوان .زندگي آنقدر بد نيست که توهستي

شوپنهاور : هوش و استعداد خود را پرورش ده ولی نه از راه مطالعه صرف بلکه به وسیله تفکر توام با عمل ، تمايل اکثر فضلا به مطالعه شبيه تلمبه است ، خالي بودن مغزهاي خودشان موجب می شود که افکار مردم ديگر را به سوي خود بکشند؛ هرکس زياد مطالعه کند به تدريج قدرت تفکر را از دست می دهد.

TR4NC3
09-07-2009, 00:52
ژان ژاك روسو : هر بدبختي كه به من رسيد از از اطمينان و اعتماد به دوستانم بود

قدرت حل مسائل در درون شماست

آندرو متیوز: تنها راه غلبه بر ترس روبرو شدن با آن است. ما غالبا به طرف حوادثی کشیده می شویم که از رویارو شدن با آنها وحشت داریم.
بنابراین اگر از تنهایی بترسید تنهایی را برای خود به ارمغان می آورید. اگر از بدهکار بودن بترسید به احتمال زیاد با تمام زیر و بم آن آشنا خواهید شد. اگر از دستپاچگی و پریشان حالی واهمه داشته باشید همان را تجربه خواهیدکرد. این، روش زندگی برای تشویق ما انسانها به رشد کردن است.

علی ابن ابیطالب : ابله ترین مردم آنکسی است که کار زشتی را بر دیگری زشت شمارد و خود بر آن پا فشاری کند .

اگر می خواهيد به هر نوعی در زندگی خود تغيير بوجود بياوريد ، ابتدا كنترل ذهن خود را به عهده گيريد

TR4NC3
09-07-2009, 00:52
تنبلي مانند زنگ است براي آهن,شخص را بيشتر از كار ميكاهد

ناپلئون : نااميدي اولين قدمي است كه شخص بطرف قبر بر ميدارد

ويكتورهوگو : خلاصه كردن آفرينش در يك موجود و بزرگ كردن يك موجود تا عرش الهي , يعني عرش .

تشويق ها , روياها,آه ها, آرزوها و اشكها از ملازمان جدائي ناپذير عشق اند

اگر به كاری كه مي كنيد ايمان داشته باشيد و اگر برای عملی ساختن روياهای خود دست به تلاش ببريد هركاری امكان پذير و شدنی خواهد بود

TR4NC3
09-07-2009, 00:53
هر قدر بيشتر به دنبال نعمتهای خداوند بگرديد، به همان اندازه بيشتر بدست می آوريد

شكوفا شدن استعدادهای بالقوه خود را به بخت و اقبال واگذار نكنيد

علی شریعتی : خـدايا تـو چگونه زيـسـتـن را به مـن بـياموز مـن خـود چگونه مُـردن را خـواهـم آموخـت

من تا بحال فکـر مي کـردم که راه ِ زندگی کـردن را مي آموزم غافـل از اینکه راه ِ مردن را می آموخـتم

انسان با یک دست زندگیش را می سازد و بـا دست دیگـر آنـرا ویـران می کند.

MohandesMCD
09-07-2009, 00:54
در ابتدا هیچ چیز جز یک رویا بیش نیست

TR4NC3
09-07-2009, 00:54
بـزرگترين آزادی بشر توانايی تصميم گيری و انتخاب نگرشهای خويشتن است

خود را سرزنش نكنيد، زيرا خود باوري را كاهش مي دهد

سعی كنيد آن كاری را انجام دهيد كه مي خواهيد، سپس مودبانه ، اما محكم تمام خواسته های ديگران را نپذيريد

اجازه ندهيد كه محروميتهای شما ، مانع استفاده از نعـمتهايتان شوند

در زمان تنش و فشار عصبی به خاطرات خوش و دوران شيرين زندگيتان فكر كنيد.

TR4NC3
09-07-2009, 00:55
هيـچ وقت برای لذت بردن از زندگی و برای عوض شدن ديـر نيست

اغلب مردم تقريباً به همان اندازه ای شاد هستند كه ذهن خود را برای آن مهيا كرده اند

مـحرومـيـت استعدادهايی را شكوفـا می سازد كه در خوشيها پوشيده می مانند

اغلب مشكلات در واقع ناشی از فـقدان تـفكر است

بسيار كمتر از آنچه ميدانيم ، می انديشيم

TR4NC3
09-07-2009, 00:55
تی .اس.الیوت : هرکس نبوغی دارد ، اما اغلب فقط برای چند دقیقه

مال اشربر: اگر کمتر به غیر ممکن عقیده مند باشیم خیلی کارها خواهیم کرد.

انوره دو بالزاک : امید بهترین پشتوانه و عالیترین نقطه اتکاء است همیشه امیدوار باشید و روح نامیدی و یاس را از خود دور سازید.

انوره دو بالزاک : استعداد بزرگ بدون اراده بزرگ وجود ندارد

شکسپیر : عشق ، در واقع عذاب است، ولی محروم بودن از عشق مرگ است.

TR4NC3
09-07-2009, 00:56
ژان پل سارتر : انسان یک مشت عاطفه بیهوده است ، نفس دائما می خواهد خود را بنا کند ولی پیوسته این بنا فرو می ریزد

گوستاو لوبون : مقام هر فرد در زندگی ، مربوط بدانچه که می داند نیست ، بلکه مربوط است بدانچه که می خواهد و بدانچه که می تواند.

گوستاو لوبون : خطا موجد حقیقت است

گوستاو لوبون : جریان تاریخ را تعصب ها به وجود می آورد نه منطق و عقل

گوستاو لوبون : تنها خرافات امپراطوریها را واژگون کرد.

TR4NC3
09-07-2009, 00:56
لایب نیتس : من احساس می کنم مختارم پس مختارم

زرتشت : کار خوبی که برای دیگران انجام می دهید ، وظیفه و تکلیف نیست بلکه نوعی لذت است ، زیرا به سلامت و بشاشیت خاطر شما می افزاید .

زرتشت : صبر و تحمل موقعی خوب است که مبدا و اصل مشروع و منزهی داشته باشد ، و گرنه در مقابل حق کشی و تبعیض و بیدادگری صبر تعبیر می شود به ضعف و ضعف مقدمه فناست .

ویستون چرچیل : ماجرا جو و خطرناک باشید با روزگار به مقابله برخیزید و ترس به خود راه ندهید زیرا هر چه پیش آید خوش آید.

ویستون چرچیل : از مخالفت نهراسید ، باد بادک فقط وقتی می تواند بالا رود که با باد مخالف مواجه شود.

TR4NC3
09-07-2009, 00:57
الین چانک : آدم شجاع یکبار می میرد ولی ترسو هزار بار .

ادوارد فیلیپس : مردی که اشتباه نکند ارزش کارهای بزرگ را نخواهد داشت .

مولیر : هر قدر کسی را بیشتر دوست داشته باشید کمتر مغرورش کنید.

ژرژ هگل : ملت ها احکام صحیح خود را از تاریخ دریافت می دارند.

دکتر داوید شوارتز : اگر به موفقیت خود واقعا ایمان داشته باشید حتما پیروز خواهید شد.

TR4NC3
09-07-2009, 00:58
پاتریک هنری : مرد بزرگ تنها به خود متکی است و جز از خود از هیچکس چیزی طلب نمی کند ولی مردان کوچک از دیگران توقع دارند .

امرسون : بزرگترین موفقیت عبارت است از اعتماد ، یا سازش کامل بین اشخاص صمیمی است.

امرسون : به کمک مشورت دیگران را به همکاری با خود ترغیب کنید .

آناتول فرانس : مرگ هرگز دشوارتر از تولد نیست .

آناتول فرانس : خنده بهترین اسلحه با زندگی است .

TR4NC3
09-07-2009, 00:59
آناتول فرانس : قوه تخیل و خیالبافی مردمان حساس را به هنرپیشگی می کشاند و اشخاص متهور را قهرمان می سازد.

آناتول فرانس : مردی که از خودش مطمئن باشد همیشه توده را همراه خویش دارد.

حسن صباح : اگر قدرت ندارید که با نیروی خود مشکل ها را در هم بشکنید لااقل مرد باشید که در برابر حوادث بایستید .

بودا : در تنی نحیف می تواند اندیشه های بزرگ مسکن گیرد.

کنفوسیوس : لیاقت و استعداد شخصی ، منوط به هدف عالی هر شخصی بوده و موفقیت نتیجه مستقیم سعی و کوشش است

TR4NC3
09-07-2009, 01:00
اسمايلز : در اين دنيا هر كس چيزي را درو مي كند كه قبلا تخم آن را كاشته باشد.

مترلينگ : اگر در اولين قدم ، موفقيت نصيب ما مي شد ؛ سعي و عمل ديگر معني نداشت.

فردریش نیچه : مردم دنیا دو دسته اند یکی زیر دستان و دیگر بزرگان اصالت ، و شرف متعلق به بزرگان است و آنها غایت وجودند و زیر دستان وسیله اجرای هدفهای ایشان هستند ترقی دنیا و بسط زندگی انسان بوسیله بزرگان و سرداران صورت می پذیرد که معدودند ، نیکی و راستی و زیبایی امور حقیقی و مطلق نیستند ، آنچه حقیقت دارد آن است که همه کس خواهان توانایی است و می خواهد زندگی خود را بالا ببرد ، غایت وجود " پیدایش مرد برتر است " و ترتیب زندگانی و اصول اخلاقی باید چنان باشد که مرد برتر ظهور کند .

هنری ترو : از این نکته مشوق تر نمی توان که بشر دارای دارای قدرت انکار ناپذیری است که می تواند با یک مجاهدت آزادی زندگی خود را اعتلا دهد اگر کسی در جهت رویا و تخیل های خویش راه برود و کوشش کند و آن زندگانی ای را که در عالم خیال برای خود مجسم کرده است فراهم سازد با موفقیتی که در لحظه های عادی غیر منتظره است مواجه خواهد شد.

پاسکال : ما هرگز زندگی نمی کنیم ، بلکه امیدوار به زندگی هستیم .

TR4NC3
09-07-2009, 01:01
ژان ژاک روسو : انسان همیشه برای چیزهایی که آرزو می کند قدرت کافی را داراست فقط سستی اراده است که نمی گذارد او در راه رسیدن به آرزوی خود گام بردارد .

سارا برنار : ازدواج چیزی جز یک دوستی که به تصویب پلیس رسیده است نیست .

ارسطو : دو چیز اندوه را از بین می برد یکی دیدار دوستان ، دیگر سخن دانایان و عالمان.

چارلز کیترنیک : مشکلی که خوب تشریح و حلاجی شده باشد نصفش حل شده است.

بقراط : زن چیست ؟ بیماری است.

TR4NC3
09-07-2009, 01:02
افلاطون : اگر روزی شان و مقامت پایین آمد نامید مشو ، زیرا آفتاب هر روز هنگام غروب پایینتر می رود تا بامداد روز دیگر بالا بیاید.

پنتاگوراس : در میان آتش و زنها افتادن هر دو یکی است.

ارنست رنان : سعادت دیگران بخش مهمی از خوشبختی ماست .

کانت : اگر از انسان آرزو و خواب گرفته شود ، بیچاره ترین موجود روی زمین است.

فلورانس نایتینگل : اگر قرار باشد من روزی تجربه شخصی خود ، درباره حس همدردی کتابی بنویسم ، کتاب خود را چنین شروع می کنم : در زنان حس همدردی مطلقا وجود ندارد.

TR4NC3
09-07-2009, 01:03
اشپنگلر : مردان بزرگ تاریخ سرنوشت ملتها را تعیین می کنند.

کارلایل : سرنوشت خود را با افکار تعیین کنید.

سیسرون : هرگز نمی توان با آدمهای کوچک کارهای بزرگ انجام داد.

جان قلوریو : آنگاه که سندانی ، پا برجا باش ، روزی که چکش گشتی محکمتر بکوب.

جمال الدین اسدآبادی : هواخواه مرگ در راه سربلندی وطن یا با قهرمانی به شهادت می رسد یا زندگی شرافتمندانه ای بدست می آورد.

TR4NC3
09-07-2009, 01:04
استائل : مبارزه است که قدرت می آورد نه استراحت.

سر والتر اسکات : یک ساعت زندگی با افتخار و شکوه به یک قرن گمنام زیستن می ارزد

سر والتر اسکات : کسی که شجاعت ندارد ، در او حقیقت نیز موجود نیست و کسی هم که حقیقت ندارد ، صاحب فضیلتی نیست.

مصطفی کمال پاشا : آینده متعلق به کسانی است که در آرزوی آن هستند و بدان ایمان دارند.

ماکسیم گورکی : معنی زندگی را در قدرت باید جستجو کرد ، هرلحظه از زندگی، ما باید هدف عالیتری داشته باشیم.

TR4NC3
09-07-2009, 01:05
روسکین : سرانجام کشف شد که صاحب بیمارترین افکار و خشن ترین قلبها مردانی هستند که زود به زود عاشق می شوند.

لرد بایرون : انتقام شیرین است مخصوصا برای زنان

شاتو بریان : یک اراده خم نشونده ، بر همه چیز، حتی بر زمان قالب می آید.

پاتریک هنری : یا به من آزادی بدهید یا مرگ.

راسین : با شلاق اراده می توان اسبی وحشی و سرکش را رام کرد.

TR4NC3
09-07-2009, 01:05
کوندیلاک : اگر می خواهید صلح را حفظ کنید با داشتن برتری و مزایا حاضر به پیکار باشید این نکته در کتابهای بسیاری به کار رفته ولی در عمل هنوز ناشناخته و مجهول است.

شوپنهاور : افراد پست و فرو مایه از خطاهای اشخاص بزرگ لذت فراوان می برند.

علی ابن ابی طالب : یک زن چیزی جز شوهر نمی خواهد ، ولی وقتی به او دست یافت همه چیز می خواهد.

علی ابن ابی طالب : در انقلابهای روزگار گوهر مردان آشکار می شود.

مولوی : چون بسی ابلیس آدم روی هست *** پس به هر دستی نباید داد دست

TR4NC3
09-07-2009, 01:06
ا. اسمیت : ایمان زنجیر ظریفی است که ما را به ابدیت پیوند می زند.

امرسان : آنچه هستید شما را بهتر از آنچه می گویید معرفی می کند.

گوته : مرد عمل وجدان ندارد تنها مرد فکر است که با وجدان است.

گوته : غالب اوقات چنین به نظر می رسد که حتی مرگ نیز بستگی به قدرت اراده و نیروی خواسش در وجود ما دارد .

گوته : اغراق گویی برای زنان خیلی طبیعی تر از راستگویی است

amirtoty
09-07-2009, 01:12
اگر بي تامل تن به ازدواج دهيم پس از ارام يافتن پشيماني را حس ميكنيم

ويليام ونگريو

amirtoty
09-07-2009, 01:15
وقتی یه مطلبی رو فهمیدی که بتونی به مامان بزرگت اونو یاد بدی

انیشتین

sheedeh
09-07-2009, 01:57
فريدون مشيري : من مهر ميورزم پس هستم

TR4NC3
09-07-2009, 01:57
ناشناس : در این دنیا هیچ شادی و رضایتی به پای غلبه بر ترس نمی رسد اگر شما برای حرکتی رو به جلو به کمک قدرت فکر ایمان و دعا آماده باشید همه آنچه را که برای فتح شجاعت و غلبه بر ترس در ذهن وقلبتان نیاز دارید دارا هستید

ناشناس : اگر به راستی رسالت اصلی زندگی ما ، تحمل کردن زندگی باشد چشم انداز بسیار سیاه و غم افزای پیش روی ما خوا هد بود . عقیده و تصور بهتر این است که می توانیم بر موانع خود غلبه کنیم تفکر شجاعانه را عادت خود کنید آنگاه جراعت و شهامت به طرف شما جاری خواهد شد .

ناشناس : به کمک ایمان ترس را عقب برانید و برای شجاعت دعا کنید.

جبران خلیل جبران : تمام مردم جهان چيزي دارند كه به خاطر آن سزاوار ستايش باشند. ستايش ها نشانگر ادراك هستند. در خلوت خويش انسانهايي عالي هستيم، و هيچ كس از ديگري بهتر نيست. نگريستن به عظمت همسايه ات را بياموز و عظمت خودت را نيز بنگر.

ناشناس : انسانهای موفق خود پنداری خود را کنترل کرده واطلاعات رایانه خود را همان طور که می خواهند تغیییر می دهند

TR4NC3
09-07-2009, 01:58
ناشناس : آنها دنیای خودرا وسعت می بخشند ومی دانند مه اضطراب وخشم، خصومت ،غم ، اندوه ، کینه ونفرت عوامل تخریب کننده تصورات خلاق و سازنده می باشند

ناشناس : شما مخلوق پروردگارتان هستید بس روند امور را به او بسپارید

ناشناس : گاهی زندگی از انسان روی بر می گرداند و تمام مشکلات با هم می ایند در یک لحظه شاد و خوشحالیم و در یک لحظه بعد چند خبر بد به گوشمان می رسد خود را به آخر خط رسیده می بینید در این هنگام است که خالق بزر گ تصمیم گرفته که ما را آزمایش کند کار ها را به او بسپارید و با اطمینا ن روند زندگی خود را ادامه دهید کم کم روزنه های امید پیدا می شوند فقط کاری را که از دست خودتان بر می آید انجام دهید بقیه امور با اوست
ناشناس : کلمه ها برای ساختن درست شده اند نه برای بابود کردن پس حرف های سازنده بگو نه حرف های تخریب کننده و نابود کننده .

ناشناس : اگر نمی توانی خورشید باشی ستاره باش بهتر آن است هر آنچه هستی باش

TR4NC3
09-07-2009, 01:59
اگر نمی توانی شاه راه باشی کوره راه باش
اگر به تو دوستی کردند به خاطر بگذار واگر تو به کسی دوستی کردی فراموش کن
در هنگام مشکلات . نگویید که مشکل دارم بلکه بگویید : هی ... مشکل من خدای بزرگی دارم
کسی که کار نمی کند هرگز به موفقیت نمی رسد.

گوته : زيبايي ناپايدار است و فضيلت جاوداني .

TR4NC3
09-07-2009, 01:59
ناشناس : عاشق واقعی کسیست که معشوق خود را آزاد می گذارد تا خودش باشد .

بودا : هيچ كس جز خود ما مسئول بدبختي ها و يا خوشبختي هاي ما نيست.

ناشناس : خدا به کسی کمک می کند که به خودش کمک کرده باشد.

ناشناس : به آنان که رازت را می گویی آزادیت را می فروشی .

ناشناس : اگر عشق بورزی به تو عشق می ورزند.

TR4NC3
09-07-2009, 02:00
اگر همه مي توانستند از استعدادهاي خود درست بهره بگيرند، دنيا همان بهشت موعود مي شد که همه مي خواهند . زکرياي رازي

هرگز مردي ولو بسيار نادان را نديدم که از وي چيزي نتوانسته ام بياموزم . گاليله

الکساندر گراهام بل : تمام افکار خود را روی کاری که دارید انجام می دهید متمرکز کنید . پرتوهای خورشید تا متمرکز نشوند نمی سوزانند.

نشان دوست نيکو آن است که خطاي تو بپوشد و رازت آشکار نکند. ابوعلي سينا

TR4NC3
09-07-2009, 02:01
اگر توانایی عالمان ایران را از جهان علم گرفته شود چیزی جز سیاهی باقی نمی ماند . پور سینا

تجربه بالاتر از علم است . ابوعلی سينا

معلم نفس خود و شاگرد وجدان خویش باش. ابو علی سینا

تعصب چشم های بينا را نابينا و گوش های شنوا را ناشنوا می کند . ابوريحان ببِرونی

کسی که فکر نمی کند ، به ندرت دم فرو می بندد . نیوتن

TR4NC3
09-07-2009, 02:02
ديل كارنگي : دري آهنين مقابل ديروز و فردا بكشيد و فقط براي امروز زندگي كنيد .

ناشناس : تا انجا که می توانید بخندید و همیشه پیش از انکه دیگران به شما بخندند به خودتان بخندید
مطمئن باشید که در هر کسی چیزهای مضحکی برای خندیدن وجود دارد.

ناشناس : هميشه لبخند به لب داشته باش حتي وقتي ناراحتي ==> شايد كسي عاشق لبخند تو باشد .

ناشناس : انسان تا متواضع نباشد نمي تواند به بزرگي برسد.

TR4NC3
09-07-2009, 02:03
ناشناس : انسانها دو دسته اند: آنهایی که بیدارند در تاریکی و آنهایی که خوابند در روشنایی .

بالزاك : حسد نمايشگر آرزوهاي ناكام ، استعدادهاي به ثمر نرسيده و شكست ها و ادعاهاي واهي است .

نظام وفا كاشاني : زندگي درياي متلاطمي است كه قطب نماي آن محبت است

ناشناس : سكوت نشانگر پايان نيست! بلكه آغازِ يك موسيقي ست..

ناشناس : اگر کسی حقیقتی را نداند، نادان است؛ اما اگر کسی بداند و دانایی خود را انکار کند جنایتکار است .

TR4NC3
09-07-2009, 02:04
فرانسوي : هر كس نگهبان شراف خويش است .

ويكتور هوگو : به كسي عشق بورز كه لايق عشق تو باشد نه تشنه عصق ... چون تشنه عشق روزي سيراب ميشود ...

والتر : انسان در همان لحظه كه تصميم ميگيرد آزاد باشد آزاد است .

ميوست : تنها با اشخاص موافق معاشرت كنيم,چرا كه كسي به مخالف احتياج ندارد.

موريس مترلينگ : خداوند آنقدر وسيع است كه هرچقدر از او دور شويم به او ملحق خواهيم شد.

TR4NC3
09-07-2009, 02:04
سعيد نفيسي : اگر مي خواهي مرا بفريبي بقين بدان كه خويشتن را فريفته اي .

گابريل گارسيا مارکز: تو ممكن است در تمام دنيا فقط يك نفر باشي ،ولي براي بعضي افراد تمام دنيا هستي.

ويكتور هوگو : آنان كه نمي توانند خود را اداره كنند ناچار از اطاعت ديگرانند.

بوالو : ابله هميشه به دنبال بزرگ تر از خود مي گردد ، كه او را تحسين كند.

ناشناس : احتمالا همه ما این اصطلاح را شنیدایم که (یادت باشد که هر وقت از کنار گل رزی رد شدی لحظه ای با یستی و آن را ببوی ) اما به راستی چند بار در زندگیمان فرصتی را به توجه به جهان اطراف مان اختصاص می دهیم ، اگر می خواهید شاهد زیبایی ها اطرافتان شوید فقط کافیست سر عتتان را کم کنید و گل های رز اطرافتان را ببویید.

TR4NC3
09-07-2009, 02:05
اقبال لاهوری :

يا چنان نما که هستی يا چنان باش که مي نمايی .

هر صاحب نعمتی مورد حسد ديگران است .

تا ميتوانی از درخواست کردن خودداری کن .

دشمنی کسی را در دل راه مده که تو را غمگين می سازد .

آنکه راز خود را پنهان می کند کليد موفقيت را در دست دارد .

اگر بر خود مسلط باشيم فرمانروای سر نوشت خود خواهيم بود .

TR4NC3
09-07-2009, 02:05
اقبال لاهوری :
زمین به دوش خود الوند و بیستون دارد
غبار ماست که بر دوش او گران بوده ست

ارد بزرگ : وطن برای خود خواهان مفهومی ندارد

فردوسی :
چنين گفت رستم به اسفنديار
که کردار ماند ز ما يادگار

امشب به قصّه دل من گوش مي کني
فردا مرا چو قصّه فراموش مي کني

پروراندن عقل ضامن فردايی روشن است .

TR4NC3
09-07-2009, 02:06
ميهمانی دنيا چند روز است در اين چند روز طوری زندگی کن که چون از اين دنيا رفتی همه بگويند جايش خالی .

الطاف الهی را در وجود سالم و جوان خود قيمت گذاری کن تا ببينی که بر چه گنج ثر بها و استواری ايستاده ای .

تداوم خوشبختی فردا يعنی انديشه درست و عاقلانه امروز .

ارد بزرگ : بزرگترین ثروت یک ملت ، آزادی است

نهان کاری همواره خطر ناک است ، مواظب باش

TR4NC3
09-07-2009, 02:07
هيچ کس بدون تمايل خودتان نمی تواند بيازاردتان .

اگر خودمان احترام خود را به کسی ندهيم احدی نمی تواند آنرا از ما بگيرد .

کسی که چرايی دارد با هر چگونه ای خواهد ساخت .

گوته : «هر آنچه را که مي توانيد انجام دهيد ، و يا در رؤياي خود مي بينيد که قادر به انجام آن هستيد شروع کنيد ، جسارت در بطن خود، نبوغ و قدرت جاودانه اي را نهفته دارد».

دلا نزد كسی بنشين كه او از دل خبر دارد
به زير ان درختی رو كه او گل های تر دارد

TR4NC3
09-07-2009, 02:09
امیر مهدی بدیع : حقیقت فردا از پستان خطا و اشتباه دیروز شیر می خورد

لافونتن : هنگامی که فیلسوفی معتقد است که مدام حواس انسانی او را می فریبد فیلسوف دیگری سوگند یاد می کند که هرگز حواس ما را نفریفته است .

علی شریعتی : برای کوبیدن یک حقیقت ، خوب به آن حمله مکن ، بد از آن دفاع کن.

حافظ : فلک به مردم نادان دهد زمام مراد *** تو اهل دانش و فضلی همین گناهت بس

کوروش : جامعه وجود ندارد جوامع وجود دارد .

TR4NC3
09-07-2009, 02:13
فرانسوا کوپه : گریه در روزهای مصیبت ، چون باران در صحرای سوزان سبب ادامه زندگی می گردد .

اپیکتوس : اگر می خواهی خوب باشی باید اول معتقد باشی که بد هستی .

فردریش نیچه : آنکس که نمی تواند فرمان دهد بایستی فرمان ببرد.

فردریش نیچه : مرغان دیگری هم هستند که بالاتر می پرند .

ولتر : هرکه قلبی پاک و مهربان دارد به وطنش مهر می ورزد.

TR4NC3
09-07-2009, 02:16
اسپنسر جانسون : بهترین راه تغییر دادن خود ، عبارت از خندیدن به حماقتها و اشتباهات است.

ناپلون بناپارت : مردان مردد هرگز موفق نمي شوند

اديبان : غذايي را بخور كه مي پسندي ,لباسي را پبوش كه مردم مي پسندند.

ناشناس : در عشق اجباری نیست. عشق یعنی امکان انتخاب به معشوق دادن .

ويكتور هوگو : در هر ملت چراغي است كه به عموم افراد نور مي دهد و آن معلم است.

TR4NC3
09-07-2009, 02:18
زرتشت : آن چه را مي شنويد به عقل سليم و منش پاك و روشن بسنجيد و آن گاه بپذيريد.

ناشناس : برای اینکه کسی یا چیزی را بدست آوری رهایش کن .

اسکاول شين : خدا به زمان احتیاج ندارد و هرگز دیر نمی کند.

تولستوي : ميان آدميان چيزي نيست جز ديوار هايي كه خود ساخته اند .

ناشناس : همان چیزی باش که فکر میکنی هستی

TR4NC3
09-07-2009, 02:21
برایان تریسی : برای ایجاد عادت توجه و تمرکز بر روی مهم ترین کارها به سه ویژگی اساسی نیاز دارید که هر سه را می توان یاد گرفت . این سه ویژگی ، تصمیم گیری ، انضباتط و اراده هستند.

برایان تریسی : یک روش عالی برای موفقیت در کار این است : افکارتان را روی کاغذ بیاورید.

ارد بزرگ : هر وقت به کوهستان می نگرم درونم سرشار از انرژی می گردد آنها می گویند تو ما را درخواهی نورد .

ناپلئون هیل : برای موفقیت یک ویژگی هست که فرد باید آن را داشته باشد و آن مشخص بودن هدف است . به بیان دیگر ، فرد باید بداند که چه می خواهد و شدیدا خواستار به دست آوردن آن باشد.

برایان تریسی : افراد موفق کسانی هستند که آماده اند تا لذت های کوتاه مدت را به تعویق بیاندازند و با کار و تلاش نتایج بسیار ارزشمندی را در آینده به دست آورند . به عکس ، افراد ناموفق بیشتر به خوشی ها و لذت های کوتاه مدت و آنی فکر می کنند و به آینده خود بسیار کم توجه اند.

TR4NC3
09-07-2009, 02:23
ارد بزرگ : منتظر تشویق دیگران حتی پس از بزرگترین کارهای زندگی تان نباشید تنها به وظیفه تاریخی خویش بیاندیشید

جیم کتکارت : شما تبدیل به همانی می شوید که تجسم می کنید

برایان تریسی : اگر دو کار مهم را پیش رو دارید ، اول کاری را که بزرگ تر ، سخت تر و مهم تر است انجام بدهید . خود را موظف کنید که بلافاصله دست به کار شوید و آنقدر مداومت به خرج دهید تا کار را به اتمام برسانید ، پیش از آنکه دست به انجام کار دیگری بزنید .

برایان تریسی : یک انسان معمولی اگر بتواند این عادت را در خود ایجاد کند که کارهای خود را به طور واضح اولویت بندی کند و کارهای مهم را سریعا انجام دهد می تواند از یک نابغه که زیاد حرف می زند و نقشه های عالی می کشد اما کمتر کاری را به انجام می رساند پیشی بگیرد.

ارد بزرگ : افراد موفق در میان مجالس ، بزم ها و حتی جلسات دوستانه نیستند آنها در هر لحظه به آرمان بزرگتری می اندیشند و برای رسیدن به آن در حال مبارزه اند.

TR4NC3
09-07-2009, 02:26
برایان تریسی : کلید دست یابی به موفقیت بزرگ ، پیروزی ، احترام و خوشبختی در زندگی این است که بتوانی ذهنت را تمام و کمال روی مهم ترین کار یا هدفی که داری متمرکز کنی ، آن را درست انجام دهی و تا آن را به اتمام نرسانده ای دست از کار نکشی .

برایان تریسی : توانایی شما در تعیین مهم ترین کارهایی که باید شروع کرده و سریعا به اتمام برسانید به احتمال زیاد بیش از هر توانایی یا مهارت دیگری در موفقیت شما نقش خواهد داشت.

گالیله : شما نمی توانید به یک نفر چیزی را که خودش از قبل نمی داند یاد بدهید . فقط می توانید او را از آنچه می داند با خبر و آگاه کنید.

قانون تشخیص ضرورت : هیچوقت برای انجام همه کارها وقت کافی وجود ندارد ولی همیشه برای انجام مهم ترین کارها وقت کافی هست .

گوته : کارهایی که از همه مهم تر هستند هرگز نباید قربانی کارهای غیر ضروری شوند.

TR4NC3
09-07-2009, 02:27
برایان تریسی : قوی ترین ابزار ذهنی شما برای رسیدن به موفقیت توانایی شما در اولویت بندی درست

الکساندر گراهام بل : تمام افکار خود را روی کاری که دارید انجام می دهید متمرکز کنید . پرتوهای خورشید تا متمرکز نشوند نمی سوزانند.

دین بریگز: کار خودتان را انجام دهید ، اما نه فقط در حد وظیفه بلکه اندکی بیشتر و از روی سخاوت . همین مقدار اندک به اندازه تمام کار ارزش دارد.

نت رایلی : اگر در کارتان در حال پیشرفت نیستید و بهتر نمی شوید ، پس دارید بدتر می شوید.

یک قانون کلی : یادگیری مداوم شرط لازم موفقیت در هر زمینه ای است.

TR4NC3
09-07-2009, 02:31
برایان تریسی : کلید دست یابی به موفقیت بزرگ ، پیروزی ، احترام و خوشبختی در زندگی این است که بتوانی ذهنت را تمام و کمال روی مهم ترین کار یا هدفی که داری متمرکز کنی ، آن را درست انجام دهی و تا آن را به اتمام نرسانده ای دست از کار نکشی .

برایان تریسی : توانایی شما در تعیین مهم ترین کارهایی که باید شروع کرده و سریعا به اتمام برسانید به احتمال زیاد بیش از هر توانایی یا مهارت دیگری در موفقیت شما نقش خواهد داشت.

گالیله : شما نمی توانید به یک نفر چیزی را که خودش از قبل نمی داند یاد بدهید . فقط می توانید او را از آنچه می داند با خبر و آگاه کنید.

قانون تشخیص ضرورت : هیچوقت برای انجام همه کارها وقت کافی وجود ندارد ولی همیشه برای انجام مهم ترین کارها وقت کافی هست .

گوته : کارهایی که از همه مهم تر هستند هرگز نباید قربانی کارهای غیر ضروری شوند.

TR4NC3
09-07-2009, 02:34
کنفوسیوس : طی کردن راهی که هزار فرسنگ است با برداشتن یک قدم آغاز می شود .

جان هاگای : تمام سرمایه های خود را یک جا جمع کنید ، همه استعدادهای خود را گرد آورید ، تمام نیروهای خود را آرایش دهید و همه توانایی های خود را برای تسلط روی حداقل یک زمینه کاری متمرکز کنید.

برایان تریسی : برای انجام هر یک از کارهای خود و همچنین برای انجام هر یک از قسمت های آن مهلت تعیین کنید . برای خودتان یک سیستم فشار طراحی کنید . بار خود را کم کم زیاد کنید و اجازه ندهید که از میدان به در شوید . وقتی که برای خود مهلتی تعیین کردید به آن پایبند باشید و حتی سعی کنید کار را زودتر از مهلت مقرر انجام دهید .

توماس ادیسون : نخستین شرط لازم برای موفقیت این است که نیروهای جسمی و ذهنی خود را به طور پیوسته و خستگی ناپذیر روی یک مسئله متمرکز کنید .

برایان تریسی : تماشای تلویزیون را حذف کنید و وقت آن را صرف خانواده ، مطالعه ، ورزش و انجام هر کاری که به پیشرفتزندگی شما کمک می کند بکنید .

TR4NC3
09-07-2009, 02:37
ناپلئون هیل : منتظر نمانید . زمانی مناسب تر از اکنون وجود ندارد . از همین نقطه ای که ایستاده اید با همین ابزار و امکاناتی که در اختیار دارید کار را ادامه دهید. همین طور که پیش می روید ابزار ها و امکانات بهتر و مناسب تر را پیدا می کنید.

جیمز آلن : راز قدرت واقعی در این است : با تمرین کردن مداوم یاد بگیرید که چطور توانایی های خود را هدر ندهید و در هر لحظه آنها را بر یک نقطه متمرکز کنید.

آنتوان دوسنت اگزوپری : بالاترین لذت ها در شور و شوقی است که انسان را به ماجراجویی ها و پیروزی های بزرگ و فعالیتهای خلاقه وادار می کند.

نیدو کیوبین : هیچ چیز به اندازه تمرکز انرژی روی تعداد محدودی از هدف ها به زندگی تان توان و نیروی بیشتر نمی دهد.

برایان تریسی : مشکلات ما را متوقف نمی کنند بلکه به ما آموزش می دهند .

TR4NC3
09-07-2009, 02:40
اریسون سووت ماردن : هر عادتی در ابتدا مانند یک نخ نازک است . اما هربار که یک عمل را تکرار می کنیم ما این نخ را ضخیم تر می کنیم و با تکرار عمل نهایتا این نخ تبدیل به طناب و بلندی می شود که برای همیشه به دور فکر و عمل ما می پیچد.

بردروم ریپورتس : مدام برای انجام وظایف و کارهای اصلی خود وقت ایجاد کنید . هر روز برای انجام کارهای فردا برنامه ریزی کنید . چند کار کوچک را که باید حتما انجام شوند همان اول صبح انجام دهید . سپس بلافاصله به سراغ وظایف اصلی و مهم بروید و کار را تا به اتمام رساندن آنها ادامه دهید.

برایان تریسی : مدام به راه های مختلفی که از طریق آنها می توانید وقت اضافی ایجاد کنید فکر کنید . از این وقت ها برای انجام مهم ترین کارهایی که می توانند در دراز مدت بیشترین تاثیر را بر زندگی و کارتان بگذارند استفاده کنید.

برایان تریسی : برای آنکه کار جدیدی را شروع کنید ، باید کار قدیمی تری را تمام کنید و یا دیگر آن را ادامه ندهید . لازمه وارد شدن ، خارج شدن است . لازمه برداشتن ، گذاشتن است.

برایان تریسی : یکی از پر قدرت ترین کلمات در مدیریت زمان کلمه " نه " است به هر کاری که استفاده بهینه از وقت و زندگی تان نیست نه بگویید این کلمه را زود بگویید و بیشتر از آن استفاده کنید . واقعیت این است که ما وقتی برای تلف کردن نداریم.

TR4NC3
09-07-2009, 02:42
برایان تریسی : در واقع هنگامی که مهم ترین کارتان را انتخاب می کنید ، هر کار دیگری اتلاف وقت محسوب می شود زیرا طبق اولویت بندی هایتان هیچ کار یا فعالیتی به اندازه این کار مهم نیست.

البرت هوبارد : انضباط فردی عبارت است از : توانایی مجبور کردن خود به انجام کاری که باید در زمان معینی به اتمام رسد ، چه دوست داشته باشیم چه نداشته باشیم.

پائولو کوئيلو : در جواني آنگاه که رؤياهايمان با تمام قدرت درما شعله ورند خيلي شجاعيم ولي هنوز راه مبارزه را نمي دانيم، وقتي پس از زحمات فراوان مبارزه را مي آموزيم ديگر شجاعت آن را نداريم.

برای خريد زمين خيز بردار ولی برای شوهر کردن دست به عصا برو

با کسی همراه شويد که او برای شما زينت باشد نه اينکه شما برای او زينت باشيد .

TR4NC3
09-07-2009, 02:47
آنکه بينای عيوب خود شد از ديدن عيوب مردم کور می شود

آنکس که از روزگار تجربه آموخت هرگز فريب جهانيان را نخواهد خورد .

پيش تمام دشمنان به نزديکترين دشمن خود که زبانت است توجه داشته باش .

کسی را که به دوستی گرفتی نه با او مزاح کن و نه جدل .

ايمن مباش از شر کسی که برای خود ارزشی قائل نيست .

TR4NC3
09-07-2009, 02:51
آدم های شجاع هميشه لجبازند .

انسان نياز به انتخاب سرنوشتش را دارد نه پذيرش آن .

خيلی جالب است اغلب نظرياتی که در باره حل مشکلات بيشتری ارائه می شود از سوی کسانی است که هيچگاه مشکل خاصی در زندگی نداشتند .

هيچ چيز برای سلامتی مرگ بار تر از مراقبت افراطی نيست .

چه کسی عاقل است ؟ آن که هر کس چيزی می آموزد .

TR4NC3
09-07-2009, 02:56
هانری:

چه کسی قدرتمند است ؟ آن که بر شهواتش افسار می زند .

از مخالفت نترسيد بادبادک وقتی می تواند بالا برود که با ياد مخالف مواجه شود .

افتادن در گل و لای ننگ نيست ننگ آن است که در همان جا بماند.

زندگی چون درختی است تاور با چتری افشان که برگهايش به آفتاب عشق جويبار همدردی و هوای صداقت نياز دارد.

کسانی در کارها موفق شدند که کمتر از خود تعريف شنيده اند.

TR4NC3
09-07-2009, 03:14
هانری:

چه کسی قدرتمند است ؟ آن که بر شهواتش افسار می زند .

از مخالفت نترسيد بادبادک وقتی می تواند بالا برود که با ياد مخالف مواجه شود .

افتادن در گل و لای ننگ نيست ننگ آن است که در همان جا بماند.

زندگی چون درختی است تاور با چتری افشان که برگهايش به آفتاب عشق جويبار همدردی و هوای صداقت نياز دارد.

کسانی در کارها موفق شدند که کمتر از خود تعريف شنيده اند.

TR4NC3
09-07-2009, 03:27
هميشه هر چيزی را که دوست داری به دست نمی آوريم پس بياييد آنچه را که به دست می آوريم دوست بداريم.

اگر باور کنيم که جاودانه نيستيم قدر يکديگر را می فهميم و باعث آزار کسی نمی شويم .

هيچ وقت برای چيزی که نداريدناراحت نشويد بلکه به خاطر آنچه که داريد شاد باشيد .

مواظب باشيد حقيقت را لابه لای آرزوهای خود گم نکنيد .

يافتن دوستان خوب سخت است سخت تر از آن ترک آنهاست فراموش کردنشان غير ممکن است .

TR4NC3
09-07-2009, 03:29
امرسون:

انسانهای کوچک راجع به گذشته انسانهای بزرگ در مورد آينده و انسانهای ضعيف در مورد ديگران صحبت می کنند .

راستی و حقيقت پيشه ايست که هرگز ورشکستگی به دنبال ندارد .

ادب خرجی ندارد ولی همه چيز را می تواند خريداری کند .

محبت به هر کس بايد به اندازه فهم او باشد .

فاصله تابش خود را بر ديگران تنظيم کن خداوند خورشيد را در جايی نهاد که گرم کند ولی نسوزاند .

TR4NC3
09-07-2009, 03:30
به یاد داشته باش که یک مرد ، عشق را پاس می دارد یک مرد هرچه راکه می تواند به قربانگاه عشق می آورد آنچه فدا کردنی ست می کند آنچه شکستنی ست می شکند و آنچه راکه تحمل سوز است تحمل می کند اماهرگز به منزلگاه دوست داشتن به گدایی نمی رود.

دوست را چندان قوت مده که اگر دشمنی کند تواند .

اگر انسانها بدانند فرصت باهم بودنشان چقدر محدود است محبتشان نسبت به يکديگر نامحدود می شود.

هر چه جزيره دانش انسان وسيع تر می شود ساحل شگفتی های او طولانی تر می گردد.

راه مبارزه با بدي ها در اين دنيا فقط آن نيست که در باره ديگران به قضاوت بنشينيم بلکه يايد درباره خود قضاوت کنيم .

TR4NC3
09-07-2009, 03:33
شكسپير : يقين است كه رفتار حكيمانه با وضع جاهلانه همچون بيماري از يك شخص به شخص ديگر سرايت مي كند پس لازم است كه مردمان مواظب انتخاب معاشران خود باشند

پیامبر اسلام : زيباي سخن به كوتاهي و اختصار است

فرانسيس بيكن : انسان دانا به جاي آنكه در انتظار رسيدن يك فرصت خوب در زندگي باشد خود آن را به وجود مي آورد

تولستوي : مردان بلند نام و با افتخار هرگز نمي ميرند زيرا كه گورشان قلوب نسل هاي آينده است

ارد بزرگ : برای پرشهای بلند گاهی لازم است چند قدمی عقب روی

TR4NC3
09-07-2009, 03:34
ارد بزرگ "Grate Orod " : هیچ وقت برای شروع دیر نیست ، کافیست به خود بگویم اینبار کار نا تمام را تمام می کنم!.

آلن لاکین : برنامه ریزی ، آوردن آینده به زمان حال است تا بتوانید همین الان کاری برای آن انجام دهید.

ارد بزرگ : بین گام اول و مقصد فاصله ای نیست، آنچه داریم میزان قدرت ماست.

آلکس مک کنزی : وارد عمل شدن بدون برنامه ریزی علت همه شکست هاست

ارد بزرگ : در پشت هیچ در بسته ای ننشینید تا روزی باز شود ، در دیگری را جستجو کنید و اگر نیافتید همان در را بشکنید

TR4NC3
09-07-2009, 03:35
نرمن وینسنت پیل: وقتی همه نیروهای جسمی و ذهنی متمرکز شوند توانایی فرد برای حل مشکلات به طور حیرت انگیزی چند برابر می شود.

گوته : ما همیشه وقت کافی داریم به شرط آنکه هم بخواهیم و هم درست از آن استفاده کنیم .

ارد بزرگ : افراد ضعیف در بهترین شرایط هم ، عذرهای فراوان برای انجام ندادن وظایف خویش دارند

برایان تریسی : همین امروز لیستی از تمامی هدفها ، فعالیتها ، پروژه ها و مسئولیتهای خود تهیه کنید . کدامیک از آنها جز 10 تا 20 درصد از کارهایی هستند که 80 یا 90 درصد از نتایج مورد نظر شما را به بار آورند؟
از همین امروز قاطعانه تصمیم بگیرید که وقت بیشتری را صرف فعالیتهای معدودی بکنید که می توانند در زندگی شما تحول واقعی ایجاد کنند و وقت کمتری را صرف فعالیت های کم اهمیت تر بکنید.

اریسون سووت ماردن : میزان بزرگی و موفقیت هر فرد بستگی به این دارد که تا چه حد می تواند همه نیروهای خود را در یک کانال بریزد.

TR4NC3
09-07-2009, 03:36
برایان تریسی :روی کاغذ فکر کنید ! همیشه از روی لیست کار کنید . به این ترتیب حتی خودتان هم متعجب خواهید شد که چقدر کارایی تان بیشتر شده است

ارد بزرگ : هیچ وقت از داشتن مخالف در دل هراس راه ندهید آنچه که باید شما را بترساند انجام ندادن درست وظایف و خواست های شماست.

این کلمات فوق العاده گوته را به خاطر بسپارید : اگر کار را شروع کنید ذهن شما گرم می شود و اگر ادامه دهید به انجام می رسد.

ویلیام ماتیوس : نخستین قانون موفقیت تمرکز است . یعنی همه نیروهای خود را روی یک نقطه متمرکز کنید ، مستقیما به سراغ همان بروید و به چپ و راست منحرف نشوید.

ارد بزرگ : هیچ وقت از مشورت با بزرگان خود را بی نیاز ندانید ، هیچ انسان تاثیر گذاری را نمی شناسم که در طول حیات خویش از مشورت و نظرخواهی، سود نبرده باشد .

TR4NC3
09-07-2009, 03:36
یک قانون روان شناختی : تفکر دراز مدت تصمیم گیریهای کوتاه مدت را بهبود می بخشد.

برایان تریسی : پیش از شروع هر کاری از خودتان بپرسید : انجام دادن یا ندادن این کار چه تاثیر ات بلندمدتی بر زندگی من خواهد داشت ؟

ادوارد بانفیلد : داشتن دید بلند مدت موثرترین عامل پیشرفتهای اجتماعی و اقتصادی آمریکاست.

برایان تریسی : خود را به صورت فردی که می خواهید در آینده باشید مجسم کنید.

ارد بزرگ : آنگاه که شب فرا رسید و همه موجودات فرو خُفتند اقیانوس ها به پا می خیزند، آیا تو هم بر می خیزی ؟

TR4NC3
09-07-2009, 03:40
محمد حجازي : آنكه ازهمه بيشترمي گويد ومي خندد، معلوم نيست ازديگران خوشتر باشد .

هيچ كس
انسان بايد هيچ كس باشد تا تيري به او نخورد . تير به كس مي خورد نه به هيچ
كس . اگر هيچ كس باشي تهمت ،فحش ،ناسزا و دشنام بر تو اثر نمي كند ،چون كسي
نيست كه بر وي اثر كند .آخر بايد كسي باشد تا اين تير به او بخورد و اثر كند
و خشم او را بر انگيزد .

شعراز بوستان سعدي :

كسي با بدان نيكوئي چون كند ؟ بدان را تحمل بد افزون كند
چو اندر سري بيني آزار خلق به شمشير تيزش بيازار حلق
سگ آخر كه باشد كه خوانش نهند بفرماي تا استخوانش نهند
نه هر كس سزاوار باشد به مال يكي مال خواهد يكي گوشمال
چو گربه نوازي كبوتر برد چو فربه كني گرگ يوسف درد
بنائي كه محكم ندارد اساس بلندش مكن ور كني زو هراس

راز موفقت در زندگی را فقط کسانی آموختند که در زندگی موفق نشدند .

وفاداری بر سعی کنار گذاشتن خواسته ها ، تصميمات و مسئوليت هايمان نيست ، هيچ کس ديگری نمی تواند به جای ما تصميم بگيرد ، هيچ کس ديگری نمی تواند مسئول پيامد کارهای ما باشد .

TR4NC3
09-07-2009, 03:41
وفاداری ما نسبت به ديگران احترام گذاشتن ، پذيرفتن و توجه به آنهاست .

ما اجباری در موافقت با ديگران يا اجازه دخالت دادن به آنها برای زير نظر داشتن عقايد ، احساسات يا رفتار خود نداريم و هرگز مجبور به تحمل بد رفتاری نيستسم .

وفادار بودن و پذيرفتن وفاداری تنها به اين معناست که من خود را متکی به ديگری قرار ندهم من با احترام گذاشتن و عشق ورزيدن به ديگران و با دخالت در زندگی آنها يا اجازه نظارت دادن به آنها برخود به ديگران وفا دارهستم .

آنچه اهميت دارد اين است که انسان بتواند قدرت را بدست بياورد .

من به ارواح معتقد نيسم ولی به قدرت ناخود آگاه فکری معتقدم .

TR4NC3
09-07-2009, 03:41
من واقعاْ فکر می کنم که مغز بيشتر قدرت فائق آمدن بر ساير اندامهای حسی و توليد تجسمات را دارد و مردمی که می گويند روح ديده اند را باور دارم .

عشق در لحظه پديد می آيد ، دوست داشتن در امتداد زمان ، اين اساسی ترين تفاوت ميان عشق و دوست داشتن است .

عشق معيارها را در هم می ريزد ، دوست داشتن بر پايه های معيارها بنا می شود .

عشق ناگهان و ناخواسته شعله می کشد ، دوست داشتن از شناختن و خواستن سرچشمه می گيرد.

چه کسی ثروتمند است ؟ آن که به روزی خود راضی است .

TR4NC3
09-07-2009, 03:42
چه کسی عاقل ، قدرتمند و ثروتمند است ؟ هيچ کس .

خدا شفا می دهد ، پزشک پولش را می گيرد .

ازدواج با يک پولدار بد ترکيب ، پير ، راه قانونی سرقت اموال اوست .

اگر جوان می دانست ، اگر پير می توانست ... چه می شد .

هر شکستی آسيب می رساند ، اما اين آسيب زمانی شديدتر است که بدانيم حداکثر توان خود را به کار نبرده ايم .

TR4NC3
09-07-2009, 03:42
شادی زمانی ميسر می شود که برای رسيدن به اهداف خود بکوشيم اما زندانی آنها نشويم . (شكسپير)

ای کاش عظمت در نگاه تو باشد نه چيزی که به آن می نگری . (شكسپير)

من شوق را به تو خواهم آموخت ، اعمال ما به ما وابسته است ، همچنان که درخشندگی به فسفر ... درست است که اعمال ما را می سوزانند ولی تابندگی ما از همين است و اگر روح ما ارزش چيزی داشته باشد در اين بيان است که سخت تر از ديگران سوخته است . (شكسپير)

تاسف برای کارهايی نکرده ايم لازم نيست چون برای کارهايی که نبايد بکنيم و کرده ايم به قدر کافی متاسف هستيم . (شكسپير)

ترس سوغات آشنائی هاست.
(شكسپير)

TR4NC3
09-07-2009, 03:43
آنگاه که زمان شتاب می یابد کاروانها نیزشتاب می گیرند.

شایدخداوندصحرا را خلق کرد تا انسان بتواند بادیدن نخل تبسم کند.

نباید نابردبار باشیم. به قول ساربان موقع خوردن بخور و موقع حرکت حرکت کن.

وقتی سعادت شفاندهدهیچ داروئی چاره سازنیست.

گذشته درد و غمی بیش نیست وخاطره بازگشتی ندارد وهربهاری که می گذرد دیگربرنمی گردد وحتی شدیدترین ودیوانه ترین عشق هانیزحقیقتی ناپایدار است.

TR4NC3
09-07-2009, 03:43
نامزديشان تبديل به رفت وآمدابدی گرديد و عشق فرسوده ای شد که ديگرکسی نگرانش نبود گوئی آن عشاقی که زمانی چراغها را خراب می کردند تا درتاريکی وتنهائی يکديگر را ببوسند به کام مرگ رها شده بودند.

زندگی کوتاه است اگر هر از چند گاهی نايستی و به اطراف نگاه نکنی آن را از دست خواهی داد .

وبه يادآور آنچه راکه من دراين راه ازدست داده ام. به روزهای اندوهباری بیندیش که تسلیم شدگی رانفرین خواهی کرد. وبه روزهای که هزار نفرین حتی لحظه ای برنمی گرداند.

مرابه بازی کوچک شکست خوردگی مکشان.

به شکوه آنچه بازیچه نیست بیندیش.

TR4NC3
09-07-2009, 03:44
توازصدای غربت وازفریاد قدرت و از رنگ مرگ می ترسی.برای دوست داشتن هرنفس زندگی دوست داشتن هردم مرگ رابیاموز و برای ساختن هرچیزنو خراب کردن هرچیزکهنه را و برای عاشق عشق بودن عاشق مرگ بودن را.

چیزی خوفناکترازتکیه گاه نیست.

ذلت رایگانترین هدیه هرپناهی ست که می توان جست.

عشق قانون نمی شناسد ، دوست داشتن اوج احترام به مجموعه ای از قوانين عاطفی است.

عشق فوران می کند چون آتش فشان ، دوست داشتن جاری می شود چون رودجانه ای با شيب نرم .

TR4NC3
09-07-2009, 03:45
عشق ويران کردن خويش است ، دوست داشتن ساختن است .

عشق دق الباب نمی کند ، مودب نيست ، حرف شنو نيست ، درس خوانده نيست ، درويش نيست ، حسابگر نيست ، سر به زير نيست ، متيع نيست ،.

عشق در وهله ای پيدايی دوست داشتن را نفی نمی کند ، ناديده می گيرد ، له می کند و می گذرد و دوست دتشتن نيز نا گذير در امتداد زمان عشق را دور می کند به آسمان می فرستد و چون خاطره ای حرام ، فرشته نگهبان بر آن می گمارد .

عشق سحر است ، دوست داشتن باطل السحر .

عشق و دوست داشتن از پی هم می آيند ، اما هر گز در يک خانه منزل نمی کنند .

TR4NC3
09-07-2009, 03:45
عشق انقلاب است و دوست داشتن اصلاح .

يادتوهرلحظه بامن است امايادانسان رابيمارمی کند.

ما برای فرو ريختن آنچه کهنه است آفريده شديم.در ما دمیدند که طغيانگر و شورش آفرين باشيم.

معنای زندگی من همان چيزی است که خودم می خواهم به آن بدهم .

يک بچه همواره می تواند سه چيز به يک آدم بزرگ بياموزد : ۱- شاد بودن بدون دليل ۲- دائم به کاری مشغول بودن ۳- تقاضا کردن آنچه با تمام وجود می خواهد .

TR4NC3
09-07-2009, 03:46
ويليام شكسپير: هرگز از شنيدن آنچه شرافتمندانه انجام داده اى، شرم نداشته باش.

ميستر اكهارت : تمام چيزى كه خدا از بشر مى خواهد يك قلب آرام است.

سارتو : انسان همان جايى است كه تصميم مى گيرد باشد.

باربارا استراسيند : هرگز نمى خواهم به واسطه محدوديت هايم، محدود شوم.

ژان پل سارتر : زندگى انسان از آن طرف يأس شروع مى شود.

TR4NC3
09-07-2009, 03:46
اُرد بزرگ : گاهی تنهایی ، توانایی به بار می آورد

امام حسن : فرصتها زود از دست ميروند و دير برميگردند.

فرانس لوريو اسميت : مهمترين نكته در مورد انگيزه، ايجاد هدف است، همواره بايد هدفي داشت.

ماكلوم اس فوربس : اگر شغلي داري كه هيچ سختي در آن نيست پس بدان كه اصلاً شغل نداري.

بيلگلد : من در زمان خودم با معدود افرادي مواجه شدم كه اشتياق شديدي به كار سخت داشتند. خوشبختانه همه آنها همكاران من بودند.

TR4NC3
09-07-2009, 03:47
لائوسته : براي هدايت مردم پشت سرشان حركت كن.

پرل بيلي : آنچه اين جهان واقعاً بدان نياز دارد محبت بيشتر و كاغذبازي كمتر است.

پيتراف دروكر : ما در واقع هيچ چيز دربارة انگيزه نميدانيم. همة آنچه ميدانيم نگارش كتابهايي در اين مورد است.

هرمن كين : هيچكس نميتواند به كارمندان اين دوره انگيزه ببخشد بلكه اين انگيزه ميبايست درون خود افراد وجود داشته باشد

ماكلولم فوربس : مفيدترين وسيله يك دفتر كار، سبد دورريختنيهاست .

TR4NC3
09-07-2009, 03:48
لائوسته : براي هدايت مردم پشت سرشان حركت كن.

پرل بيلي : آنچه اين جهان واقعاً بدان نياز دارد محبت بيشتر و كاغذبازي كمتر است.

پيتراف دروكر : ما در واقع هيچ چيز دربارة انگيزه نميدانيم. همة آنچه ميدانيم نگارش كتابهايي در اين مورد است.

ماكلولم فوربس : مفيدترين وسيله يك دفتر كار، سبد دورريختنيهاست

TR4NC3
09-07-2009, 03:48
مارك مك كورميك : از گفتن نميدانم نهراس

چرچيل : عيب جامعه اين است كه همه مي خواهند آدم مهمي باشند و هيچ كس نمي خواهد فرد مفيدي باشد

غزالى : زبان عضويست كه وزنش اندك و كم ولى عبادت و گناهش بسيار بزرگ است » .زبان با يك تهمت نابجا ، يا يك دروغ ، قدرت دارد آبروى پنجاه ساله انسان بى گناهى
را بريزد ، يا مال و جان بى تقصيرى را بر باد دهد .و زبان مى تواند با گفتار الهى بين دو نفر را اصلاح نموده ، آبروى مسلمانى را حفظ
كند ، و مال و عرض مؤمنى را از خطر برهاند آرى ! اين است طاعت بزرگ او .

منهاج العابدين : بر تو باد اى برادر كه زبان نگه دارى و در ضبط و قيدآورى، كه او سركش ترين عضويست از اعضاء و طغيان و فساد و عدوان او بيشتر است » .

یکنفر به پیامبر اسلام گفت : از چه چيز بر من بيشتر مى ترسى؟ فرمود : اين و زبان خود با دست گرفت » .
يونس بن عبيد » نقل كردند كه : نفس خود را اين گونه يافتم كه رنج روزه را در گرماى سخت مى توانست كشيد ; اما ترك كلمه اى كه به كار نمى آيد نمى توانست كرد .

TR4NC3
09-07-2009, 03:50
شكسپير : براي دشمنانت كوره را آنقدر داغ مكن كه حرارتش خودت را هم بسوزاند.

سقراط : اگر خاموش باشي تا ديگران به سخنت آرند بهتر كه سخن گوئي تا ديگران خاموشت كنند.

سقراط : پول خادمي بي همتا ،اما اربابي مستبد است.

سقراط : اولين كسي باش كه به رقيب پيروزت تبريك مي گويي .

سقراط : در دل گل سرخ تمركز كن ،تا حقيقت و شهودي را كه براي هدايت سراسر زندگيت نيازداري بيابي

TR4NC3
09-07-2009, 03:50
فرانكلين : پيش از ازدواج كردن چشم ها را خوب باز كنيد ، و بعد از آن كمي آنها را روي هم بگذاريد .

اسمايلز : زن و شوهر يك سال بعد از ازدواج به فكر زيبايي صورت يكديگر نمي افتند ، بلكه هر دو متوجه اخلاق و رفتار هم مي افتند .

ارد بزرگ : اگر می خواهی زندگیت خیلی سریع نابود شود! بگذار زنت با زن دیگری دوست شود!!

كريستين : براي ازدواج كردن بيش از جنگ رفتن شجاعت لازم است .

آگاتا كريستي : من تنها با مردي ازدواج مي كنم كه عتيقه شناس باشد زيرا فقط در اين صورت است كه هر چه پيرترشوم، در نظر شوهرم عزيزتر خواهم شد .

TR4NC3
09-07-2009, 03:51
شوپنهاور : با مصلحت ديگران ازدواج كردن در جهنم زيستن است .

برناردشار : هرگز براي پول ازدواج نكنيد ، چون براي پول در آوردن راههاي آسانتري هم وجود دارد.

برناردشار : اگر ما ديگران را در مشقتها و گرفتاريها دلداري دهيم خود نيز تسكين مي يابيم

آن دوست كه بي وفاست دشمن به از اوست آن نقره كه بي بهاست آهن به از اوست

آن كس كه نمك خورد و نمكدان بشكست در مذهب رندان جهان سگ به از اوست

ونيسنت لمباردي : مهم نيست اگر زمين بخوريد، مهم دوباره برخاستن است .

TR4NC3
09-07-2009, 03:52
والت ديسني : غير ممكن ها را انجام دادن نوعي لذت است .

به مشكلهايتان بخنديد تا هميشه موضوعي براي خنديدن وجود داشته باشيد يعني هميشه مشكلات وجود دارند .

ديوژن : دو گوش داريم و فقط يك زبان، براي اينكه بيشتر بشنويم و كمتر بگوييم .

رابرت زند : آدم ها فقط در يك چيز مشتركند : متفاوت بودن .

فوربس : كسي به حساب مي آيد كه ديگران را به حساب بياورد.

TR4NC3
09-07-2009, 03:52
آناتول فرانس : خطا كردن يك كار انساني است ولي تكرار كردن يك كار حيواني .

اُرد بزرگ : دوستی که آیه یاس می خواند همیشه سوار تو و مانع دورخیز های بلندت خواهد شد.

فن لوبرتيس : وقتي با انگشت به كسي اشاره مي كنيم ، به ياد داشته باشيم كه سه انگشت ديگر به طرف خودمان بر گشته اند .

ماري لولا : بهاي عشق چيست بجز عشق ؟

گر كسي وصف او زمن پرسد بي دل از بي نشان چه گويد باز ؟
عاشقان كشتگان معشوقند بر نيايد ز كشتگان آواز

TR4NC3
09-07-2009, 03:53
اي مرغ سحر عشق ز پروانه بياموز كان سوخته را جان شد و آواز نيامد
اين مدعيان در طلبش بي خبرانند كان را كه خبر شد خبري باز نيامد

از دست و زبان كه بر آيد كز عهده شكرش به در آيد؟
بنده همان به كه ز تقصير خويش عذر به درگاه خداي آورد
ورنه سزاوار خداوندي اش كس نتواند كه به جاي آورد

اگر مي خواهي كسي را فقط يك روز سير كني به او ماهي بده، اما اگر مي خواهي او را يك عمر سير كني به او ما هيگيري ياد بده .

حسين بهزاد : هرگز مگذاركه خنده تو باعث گريه ديگري شود .

عبيد زاكاني : بركت عمر را در روشنايي چشم و فرح دل را در مشاهده نيكوان دانيد .

TR4NC3
09-07-2009, 03:54
هولمز : دنبال کسی نگرد که بتوانی با او زندگی کنی، دنبال کسی باش که بدون او نتوانی زندگی کنی.

هولمز : عشق، فراموش کردن خود در وجود کسی است که همیشه و در همه حال ما را به یاد دارد.

ضرب المثل ایتالیائی :عشق یعنی ترس از دست دادن تو.

توماس ادیسون : یک درصد نبوغ ، 99 درصد عرق ریختن.

هولمز : مهم این نیست که در کجای این جهان ایستاده ایم، مهم این است که در چه مسیری گام بر می داریم.

TR4NC3
09-07-2009, 03:55
مارکوس گداویر : سعی نکنیم بهتر یا بدتر از دیگران باشیم، بکوشیم نسبت به خودمان بهترین باشیم.

ویلیام جیمز : مغز ما یک دینام هزار ولتی است که متاسفانه اکثرمان بیش از یک چراغ موشی از آن استفاده نمی کنیم.

ناشناس : تنها بنائی که هر چه بیشتر بلرزه، محکمتر می شه، دل آدمی است.

آنتونی رابینز : برای اینکه تغییری ارزش واقعی داشته باشد باید پایدار و ماندگار باشد.

کاترين پاندر : یکی از عظیم ترین اسرار عشق و محبت این است که بیاموزید: چگونه آرمان ها و اندیشه های ناهماهنگ را از ذهن خود بزدائید و همواره آرزوهایی کنید که صادقانه می خواهید نه آن چرا که فکر می کنید شاید بتوان بدست آورید.

;)

TR4NC3
09-07-2009, 03:55
برتراند راسل : کار اخلاقی آن کاری است که در دور دست ، منافع ما را تامین می کند و کار غیر اخلاقی یعنی کاری که انسان ، فقط همان نزدیکش را ببیند .

برتراند راسل : تمام آنچه را ما در این جهان می بینیم دارای علتی است و اگر زنجیر علت ها را دنبال کنیم سر انجام به نخستین علت می رسیم و این نخستین علت را خدا می نامیم .

قانون دوم ترمودینامیک : اگر اشیا جهان به حال خود وا گذاشته شوند ، به بی نظمی می گرایند و هیچ وقت سامان اولیه ی خود را باز نمی یابند .

یانیس ریتسوس : شعر، حافظه ی آینده است.

ویل دورانت : بخش عمده ی تاریخ حدس است و بقیه تعصب.

TR4NC3
09-07-2009, 03:56
گوته : درهنر باید تیرگی و ابهام، بر روشنی و صراحت بچربد.

دیده رو : هنرمند، اشیا را با خورشیدی روشن می کند که از آن طبیعت نیست.

اورفیسم : نغمه ای هست که کیهان بر آن می گردد.

مانی : انسان تکامل یافته ترین اجزای جهان مادی است.

ژان پل سارتر : من در تن همه ی مردم رنج می کشم، من روی همه ی گونه ها سیلی می خورم، من با مرگ همه ی بی چارگان می میرم.

TR4NC3
09-07-2009, 03:56
اوبالدیا : جهان را نگه دارید، می خواهم پیاده شوم.

شیلر : جهان برای مغز فراخ آدمی تنگ است.

لائوتزه : اول اندیشه، وانگهی گفتار

مثل لاتینی : اندیشه ی گوینده از گفتارش مهم تر است.

مولانا : علت عاشق زعلت ها جداست *** عشق اسطرلاب اسرار خداست

TR4NC3
09-07-2009, 03:57
آلبرت کامو : ایستاده مردن بهتر از زانو زده زیستن است .

آلبرت کامو : احترام به خویشتن بالاترین نعمت است .

آلبرت کامو : سکوت اختیار کردن یعنی که ما به خود اجازه ی این باور را بدهیم که عقیده ای نداریم ، که چیزی نمی خواهیم .

آلبرت کامو : طغیان بنیادی است مشترک که هر انسانی نخستین ارزش های خود را بر آن بنا می کند .

آلبرت کامو : من طغیان می کنم پس وجود دارم .

TR4NC3
09-07-2009, 03:57
آلبرت کامو : طغیان ، هر چند چون چیزی نمی آفریند ، در ظاهر منفی است ، اما چون آن بخش از انسان را که باید همواره از آن دفاع شود، آشکار می کند ، عمیقا مثبت است .

برتراند راسل : شور و شوق سه گانه ای بر زندگی من فرمانروا بود : شور و شوق عشق ، شوق راه جویی به دانش و شوق از میان بر داشتن رنجهای آدمیان . این شورها چون بادهای توفنده مرا به این سو و آن سو کشانده ، به سر کشی و طغیان خوانده ، به ژرف دریاهای دلهره و به سوی پرتگاه یاس و نومیدی رانده اند . آرزومندم از رنج بکاهم ، اما نمی توانم و از این بسیار در رنجم .

برتراند راسل : قدرت جدید علم به نسبت خردمندی انسان برای او سودمند است و به نسبت نادانی او زیان بار خواهد بود ، از این رو اگر بنا باشد تمدن علمی تمدن سودمندی باشد ، ضرورتا باید با افزایش علم ، خردمندی نیز باید افزایش یابد .

برتراند راسل : خرد مندی ، درک راستین از غایت های زندگی است و این حاصلی است که علم فی نفسه بر نمی آورد . بنا بر این اگر چه افزایش علم یکی از عناصر ضروری پیشرفت آدمی است ، ولیکن به خودی خود هیچ ترقی راستینی را ضمانت نمی کند .

برتراند راسل : آنچه به تجربه رسیده خیلی کمتر از مقداری است که در تصور انسان بگنجد . مثلا شما مدعی می شوید که دوستتان آقای ایکس رادر حال قدم زدن می بینید ، ولی این حرف شما خیلی فراتر از آن است که حق گفتنش را داشته باشید . آنچه شما می بینید لکه های رنگین متوالی است که بر زمینه ای ساکن می گذرد . مجموع این کلمه ها کلمه ی ایکس را در ذهن شما تداعی می کند و از این رو می گویید آقای ایکس را می بینم .

TR4NC3
09-07-2009, 03:58
برتراند راسل : اگر شناخت درست باشد ، در عمل نتیجه می دهد .

پاسکال : شما دو راه در پیش دارید یا به خدا اعتقاد ورزید یا بدان معتقد نباشید ، کدام را بر می گزینید ؟ عقل بشریتان پاسخ نمیتواند داد اما بازی ادامه دارد . مثل این است که شما با طبیعت امور عالم شرط بندی می کنید تا سرانجام در روز قیامت یا شیر را رو کند یا خط را . بسنجید و ببینید آیا هر آنچه را دارید بر سر شیر ، یعنی وجود خدا شرط ببندید بیشتر سود خواهید کرد یا زیان : اگر شرط راببرید ، آنچه بدست آورده اید سعادت ابدی خواهد بود ، اگر شرط را ببازید ، در واقع چیزی از دست نداده اید . اگر بیشمار احتمال در کار باشد و در این قمار ، تنها یکی از آنها وجود خدا را تایید کند باز هم شما هر آنچه را دارید بر روی خدا شرط ببندید ، زیرا اگر چه با این کار یقینا خود را در معرض زیانی محدود قرار می دهید ، معالوصف هر زیانی که محدود باشد ، حتی اگر قطعی باشد ، باز هم معقول خواهد بود به شرطی که در مقابل ، رسیدن به سود نا محدود در کار باشد . پس برخیزید و ایمان آورید چرا که در قمار ایمان شما فقط برنده اید ، باختی در کار نیست ، پس چرا معطلید ؟ می ترسید چه را از کف دهید ؟

زرتشت : در آغاز دو نیرو بود – زندگانی و نه زندگانی – زندگانی نیک را انتخاب کرد و نه زندگانی شر را و این دو نیروی ایزدی و اهریمنی در وجود انسان نبردگاهی دارند . و تو نیک را برگزین .

هانری برگسون : حواس وسیله ی کشف نیست بلکه فقط وسیله ی ارتباط عملی پیدا کردن با عالم خارج است و همین طور عقل .آن همان مایه ی دانشی است که در جانوران ، غریزه و در انسان ، عقل را به وجود می
آورد . از آن مایه ی دانش در انسان قوه ی اشراقی به ودیعه گذاشته شده که در عموم به حال ضعف و ابهام و محو است ، ولی ممکن است که قوت و کمال یابد تا آنجا که شخص متوجه شود که آن اصل اصیل در او نفوذ کرده مانند آتشی که در آهن نفوذ و آنرا سرخ می کند . به عبارت دیگر اتصال خود را با مبدا در می یابد و آنش عشق در او افروخته می شود ، هم تزلزل خاطری که از عقل در انسان رخ کرده مبدل به اطمینان می گردد ، هم علاقه اش از جزئیات سلب می شود .

سقراط : نمی توان غرایز را رها کرد چون عقل مجبور است از غرایز پیروی کند و به آنها کمک نماید.

TR4NC3
09-07-2009, 03:59
فردریش نیچه : هر چه ریشه های طبیعت باطنی (شناخت درست تاریخ و گذشته )یک مرد عمیقتر باشد خواهد توانست گذشته را به خود جذب کند و بزرگترین و قدرتمندترین طبیعت ها را توسط عدم وجود محدودیتها در آن معنای تاریخی اش که موجب زیان زدن به کار سازنده است خواهد شناخت و گذشته را اگر چه بیگانه باشد در خود جای داده و هضم خواهد کرد. افزونی دانش گذشته، افزونی تاریخ انسان را پژمرده خواهد ساخت و بزدل. در حالیکه انسان باید قادر باشد گذ شته را در خد مت حال دربیاورد. البته اگر بتوانیم خوب یاد بگیریم که تاریخ را وسیله ای برای زندگانی قرار دهیم .

فردریش نیچه : آن اندیشه هایی را دوست دارم که با خون نوشته شده باشند

روسو : نیرومند ترین فرد جامعه هرگز چندان نیرومند نیست که بتواند همیشه سروری کند ، مگر آنکه آن نیرو را ، به حق ! و فرمانبرداری را به وظیفه! تبدیل سازد

آبراهام لينكلن : مصمم شويد كه كارى بايد صورت گيرد، سپس راه انجام آن را خواهيد يافت.

يوهان ولفگانگ فون گوته : اى انسان ها، با تغيير، با تازه شدن، خود را احيا كنيد، وگرنه سخت خواهيد شد.

TR4NC3
09-07-2009, 04:00
خداوند شبان من است محتاج به هیچ چیز نخواهم بود (عیسی مسیح)
--------------------------------------
آن چه امروز شما راست یک روز به دیگری سپرده می شود (جبران خلیل جبران)
جایی که راه نیست خداوند راه می گشاید (اسکاول شین)
تمام موفقیت های عظیم بر پایه شکیت بنا شده اند (اسکاول شین)
------------------------------------
تولد آدمي دست خود انسان نيست ولي تولد انديشه دست خود آدميست.
--------------------------------------------
سنگي که طاقت ضربه هاي تيشه رو نداره تنديسي زيبا نمي شه.
فقط يکبار فرصت داري تا از وجودت تنديس بسازي ، پس از زخم تيشه خسته نشو.
هرچه اکنون هستیم محصول افکاری است که سابقا داشته ایم و حالا داریم .
پاستور

TR4NC3
09-07-2009, 04:00
شجاعت مانندعشق از اميد تغذيه مي کند. بناپارت

-------------

تعصب چشم هاي بينا را نابينا و گوش هاي شنوا را ناشنوا مي کند . ابوريحان ببِروني

----------------

کسي که کوچکترين قسمت رازي را فاش کند بقيه آنرا هم نمي تواند حفظ کند . ريشتر

----------------

کسي که از هيچ چيز کوچکي خوشحال نمي شود ، هيچگاه خوشبخت نخواهد شد. اپيکور

----------------

تنهايي در بهشت هم ارزش ندارد. دو سن پي ير

TR4NC3
09-07-2009, 04:01
حتي ضرب المثل هاي کوتاه، بدنبال تجربه هاي طولاني ساخته شده اند. سروانتس

------------------

فهمِدن هميشه بهتر از آموختن است. لوبون

------------------

تو فقط امروز زنده نيستي ، فکر آينده هم باش مارسل آشارچ

------------------

بادها و امواج هميشه موافق ناخداي توانا جريان مي يابند. اي - گيبون

-------------------

تجربه بالاتر از علم است . ابوعلي سينا

TR4NC3
09-07-2009, 04:02
نیچه : غم خودش ما را پیدا می کند باید دنبال شادیها گشت.

مارسل پروست : شادی زمان و مکان نمی خواهد کافی است دل بخواهد.

هوارد فاست : بزرگترین شادی تولد است و بزرگترین غمها مرگ.

ساموئل امایلز : عشق و سختی بهترین وسیله آزمایش زندگی زناشویی است.

بتهوون : بهترین لحظات زندگی من لحظاتی بود که در خواب گذراندم.

TR4NC3
09-07-2009, 04:07
گوته : عشق، افسر زندگی و سعادت جاودانی است.

رومن رولان : دوستی که شما را درک می کند، شما را می سازد.

کریستوفرمورلی : موفقیت تنها یک چیز است این که : زندگی را به دلخواه خود بگذرانید.

آنتوان چخوف : انسان همان چیزی است که خود باور دارد.

تئودور روزوست : در هر جا که هستید و با هر چه که در اختیار دارید کاری بکنید.

TR4NC3
09-07-2009, 04:09
ارد بزرگ : در پشت هیچ در بسته ای ننشینید تا روزی باز شود ، در دیگری را جستجو کنید و اگر نیافتید همان در را بشکنید.

آنتونی رابینز : زندگی خود را بصورت شاهکاری بی همتا در آورید.

آلبرت انیشتین : در سقوط افراد در چاه عشق، قانون جاذبه تقصیری ندارد.

اُرد بزرگ : آنکه نصیحت پذیر نیست در حال سقوط در چاله ضعف و زبونی است.

جرج الیوت : برای ارواح بشری چه چیزی بالاتر از این است که در هر رنج و محنتی غمخوار یکدیگر و در هر شادی شریک خنده های هم و در خلوت خاطرات یکدیگر تنها تصاویر ماندگار و ابدی وجود هم باشند.

TR4NC3
09-07-2009, 04:09
آنتونی رابينز : اگر از نیروی عشق استفاده نکنیم تدریجا فراموشمان می شود.

گوته : هر کسی که راه می رود ، می تواند گم شود.

کیم وو چونگ : شما بدون تسلط بر خود نمی توانید فاتح دیگران باشید.

مارکز : اگر کسی ترا آنطور که میخواهی دوست ندارد، به این معنی نیست که تو را با تمام وجودش دوست ندارد.

برایان تریسی : بهترین راه پیش بینی آینده، ساختن آن است.

TR4NC3
09-07-2009, 04:10
گوته : در درون جسارت، نبوغ و قدرت سحر آمیزی نهفته است.

ناشناس : هر کجا می روی، با تمام قلبت برو.

تاگور : آسمان برای گرفتن ماه تله نمی گذارد ، آزادی ماه است که او را پایبند می کند.

ناشناس : سرمایه های هر دلی، حرفهایی است که برای گفتن داره.

الکساندر دوما : زنانیکه می خواهند مرد باشند، زنانی هستند که نمی دانند زن هستند.

TR4NC3
09-07-2009, 04:13
براتون بقیشو بعدا میزارم ;)

این یکی برای من خیلی معنی داره: عادت کنید که عادت نکنید .

amir2011
09-07-2009, 09:42
دلی که از بی کسی غمگین است ، هر کسی را می تواند تحمل کند...
شریعتی

amirtoty
09-07-2009, 12:34
:10:
انسان در آغوش خوشبختي, خوشبختي را جست و جو ميكند
علي دشتي

TR4NC3
09-07-2009, 14:06
زندگي يك هديه است: به ما حق ويژه، فرصت و مسؤوليت مي‌دهد؛ بايد به ازاي آن، چيزي بازگردانيم و آن «خودِ اصلاح‌شده» ماست. توني رابنيز

بيشتر مردم به آزادي علاقه چنداني ندارند چون آزادي مستلزم و متضمن مسؤوليت است و بيشتر مردم از مسؤوليت واهمه دارند. زيگموند فرويد

در تئوري اگر به انسان در برابر اعمالش مسؤوليت بدهيد، در آن صورت حق انتخاب دارد كه قبول كند يا نكند. ديويد گاور

من آمده‌ام كه مسؤوليت كارهايي را كه كرده‌ام بر عهده بگيرم. من مسؤوليت كاري را كه نكرده‌ام، نمي‌پذيرم . اليور نورث

هر اندازه فداکاری ما در جنگ زیادتر و دشوارتر باشد ، تاج افتخاری که از آن حاصل می شود باشکوه تر خواهد بود . روزولت

TR4NC3
09-07-2009, 14:09
هيچ كس به خرد غايى نرسد، مگر آن را در خود جست وجو كند. اينشتين

تاريخ حقيقتى است كه سرانجام به افسانه و افسانه دروغى است كه سرانجام به تاريخ مى پيوندد. جين كاكتيو

مى توانيد انسانى را به كسب دانش رهنمون كنيد، اما نمى توانيد او را وادار به انديشيدن كنيد. اف پى دانسى

برگرداندن تصاوير آويخته بر ديوار، مسير تاريخ را دگرگون نمى كند. جواهر نعل نهرو

با اندیشۀ آشفته دانش آموختن در گردباد آتش افروختن است . رومارسس

TR4NC3
09-07-2009, 14:11
انسان نه آن طور است كه مي پندارد نه چنان است كه او را مي شناسد و نه آن است كه مي نمايد . وايلز

انسان وقتي در خانه نشسته است خوهان حادثه اي در زندگي و هنگامي كه دچار حادثه مي شود طالب زندگي آرام در خانه است . وايلز

انسان وقتي در كار سياست آسان فريب مي خورد كه تصور ميكند ديگران را فريب داده است . ژول سيمون

انسان بايد خود را به دو چيز عادت دهد , جفاي ايمان و ظلم بشريت . بقراط

انسان بايد در دنيا مانند مهماني باشد كه او را به ضيافت دعوت كرده اند آن چه را پيش روي او آورند بخورد و انچه ندهند مطالبه نكند . بقراط

TR4NC3
09-07-2009, 14:16
انسان از پيروي چيزي ياد نميگيرد ولي از شكست خيلي چيزها فرا مي گيرد . كازوبون

انسان بايد از هر حيث چه ظاهر و چه باطن , زيبا و آراسته باشد . چخوف

آدميان به اندازه اي آسيب مي آورند كه جسارت كنند و خوبي به آن قدر مي كنند كه مجبور باشند . لاروشفوكولد

آدمي ساخته ي افكار خويش است فردا همان خواهد شد كه امروز مي انديشيده است . موريس مترلينگ

انسان آن قدر وقت ندارد كه نيمي از عمرش را صرف نزاع و ستيزه كند . لرد آوي بوري

TR4NC3
09-07-2009, 14:18
چرخهای سنگین و زنگ زدۀ زندگی با دستهای نامرئی امید می چرخد . ناصرالدّین صلب الزمانی

اگر مشکلی داری، به دلیل طرز فکر توست و تنها راهی که می توانی مشکلات را برای همیشه حل کنی، این است که طرز فکرت را تغییر دهی. وین دایر

آن که آرزوی سروری دارد باید هنر بسیار داشته باشد. بزرگمهر

میهمانی های فراوان از ارزش آدمی می کاهد ، مگر دیدار پدر و مادر . اُرد بزرگ

آدم فقير حق بي شعور بودن و احمق بودن را ندارد . لاروشفوكولد

TR4NC3
09-07-2009, 14:21
لحظه اي که به کمال رسيدم و منور شدم ، تمام هستي کامل و منور شد . بودا

انسان عاقل هميشه از بدگوييهايي که از او مي‌شود استفاده مي‌کند . ژرژ بانه

اگر به موفقيت خود واقعا ايمان داشته باشيد حتما پيروز خواهيد شد. داويد شوارتز

داشتن پشتکار ، تفاوت ظريف بين شکست و کاميابي است. سارنف

اگر ما به معايب کوچک خود اعتراف مي کنيم براي آن است که به طرف خود بفهمانيم که از معايب بزرگتري بري هستيم . فنلون

TR4NC3
09-07-2009, 14:25
دشوارترين کار آنست که وقتي روي زمين يخزده زمين خوردي ، برخيزي و خدا رو شکر کني. لرد باکلي

پرسش هاي ما افکار ما را مي سازند. رابينز

اگر يک بار ديگر به دنيا مي آمدم بسيار سبک تر گردش مي کردم.
در بهار با پاي برهنه زودتر به راه مي افتادم و در خزان با همان پاها، ديرتر برمي گشتم، بيشتر مي رقصيدم شنگول تر اسب سواري مي کردم و داوودي هاي بيشتري مي چيدم. نادين استير

انسان خوشبخت آن كسي است كه حوادث را با تبسم و اندكي دقت بعلت وقوع آن تلقي وقبول نمايد . مترلينگ

يك زندگي مطالعه نشده ،ارزش زيستن ندارد . ژاک دوال

TR4NC3
09-07-2009, 14:27
مردي كه فكر نو دارد مادام كه فكرش به ثمر نرسيده است آرام و قرار ندارد. هربرت اسپنسر

فكر نو بسيار ظريف و حساس است ،با يك ريشخند كوچك مي ميرد و كنايه اي كوچك آن را بسختي مجروح مي كند. كارلايل

مشكلات بهره‌وري، ناشي از عملكرد بد كاركنان نيست بلكه ناشي از عملكرد بد مديريت است. دمينگ

ميان مؤثر بودن (انجام كار درست) و كارآيي (انجام درست كار) تفاوت وجود دارد. پيتر دراکر

زياد كار كردن مهم نيست، درست كار كردن مهم است. پاره تو

TR4NC3
09-07-2009, 14:30
«تجربه» يك معلم سخت‌گير است: اول امتحان مي‌كند، بعد درس مي‌دهد. ورنون لاو

براي آن کس که ايمان دراد ، نا ممکن وجود ندارد. رابينز

مانند كودكان، فضول و كنجكاو باشيد . افراد كنجكاو هرگز كسل نمي شوند ، و در نظرآنها زندگي ، مطالعه پايان ناپذير خوشي هاست. آنتوني رابينز

اتلاف وقت ، خودکشي واقعي است. يونگ

با رسيدن به نقطه هدف ، هدف ديگري آغاز مي شود. جان ديوئي

TR4NC3
09-07-2009, 14:33
آرزو دارم روزي اين حقيقت به واقعيت مبدل شود كه همه انسان‌ها برابرند . مارتين لوتر كينگ

برای جوانمردی و مروتی که به هر کس می کنی انتظار هیچ پاداشی نداسته باش. پیکاسو

در روزگار ما ، سرنوشت آدمی در سیاست تحقق یافته است . توماس مان

ما در واقع هيچ چيز دربارة انگيزه نمي‌دانيم. همة آنچه مي‌دانيم نگارش كتابهايي در اين مورد است. پيتراف دروكر

لذت نگرستن و درک طبیعت والاترین نعمت است . آلبرت انیشتین

TR4NC3
09-07-2009, 14:36
غذايي را بخور كه مي پسندي ,لباسي را پبوش كه مردم مي پسندند. اديبان

اول اندیشه، وانگهی گفتار . لائوسته

تولد و مرگ اجتناب ناپذيرند ، فاصله اين دو را زندگي كنيم . سانتا بان

ایمان و باور ما در ابتدای هر مسئولیت دشواری تنها عاملی است که موفقیت نهایی مان را تضمین می کند.
وقتی انتظار بهترین پیشامد را دارید نیروی مغناطیسی از مغزتان خارج می شود که بهترین ها را جذب می کند .
اگر انتظار بدترینها را داشته باشید از مغز قدرت دافعه ا ی رها می کنید که سبب می شود بهترینها از شما بگریزد حیرت انگیز است . ویلیام جییمز

هرکسی درس مخصوص به خود را می گیرد. ما می توانیم به سه طریق واکنش نشان دهیم
زندگی من مجموعه ای از درسهایی است که به آن نیاز دارم، درسهایی با نظم و ترتیب تمام در زندگی ام روی می دهد.( این سالمترین برخورد است و حد اکثر آرامش ذهن را تامین می کند.)
زندگی یک مسابقه بخت آزمایی است اما من از هر اتفاقی که در زندگی روی می دهد نهایت استفاده را می برم (این دومین انتخاب خوب است و کیفیت متوسطی را به زندگی می بخشد)
چرا همیشه همه بلاها سر من می آید؟ (این طرز برخورد نهایت ناکامی و بدبختی را تضمین می کند)
ما در زندگی مرتبا با درسهای تازه ای روبرو می شویم و تا زمانی که درسی را یاد نگیریم مجبور به گذراندن دوباره آن هستیم. آندرو متیوز

TR4NC3
09-07-2009, 14:38
بر بالاي در علم نوشته شده است که بايد ايمان داشته باشي. ماکس پلانک

انسان براي بر خورداري از شادي بايد خودش را باور کند. توماس پاين

آسمان براي گرفتن ماه تله نمي گذارد،آزادي خود ماه است که او را پايبند مي کند . رابيندرانات تاگور

اگر هدف روح ما يک پارچه شدن باشد ، پيوسته شرايطي را فرا مي خوانيم که براي دستيابي به اين ويژگي بدان نياز داريم.
هرچه بخشهاي بيشتري از وجود خود را پذيرا و مالک شويم ، افراد سالمتر و مناسب تري در زندگي ما پديدار مي گردند. دبي فورد

کم دانستن و پر گفتن مثل نداشتن و زياد خرج کردن است. ناپلئون

TR4NC3
09-07-2009, 14:41
انسان عاقل هميشه از بدگويي هايي که از او ميشود استفاده ميکند. ژرژبانه

دعا اتحاد آگاهانه با شعور کيهاني است.
دعا التماس، زاري نيست، بلکه همدلي و يگانگي با خداست. جوليا ستن سيرز

در اين جهان عمل کنيد و فقط شنونده باقي بمانيد رساله يعقوب

انسان هوشمندي که به هوشمندي اش مي نازد، به زنداني مي ماند که به بزرگي زندانش مي بالد. سيمون ديل

ذهن شما که آزاد باشد، هميشه براي هر چيزي آماده است و همه چيز را به گشادگي مي پذيرد.
در ذهن يک تازه کار امکانات بسياري هست، اما در ذهن استاد کار، شدني ها اندک اند. شونريو سوزوکي

TR4NC3
09-07-2009, 14:42
صوفي هيچ خواسته اي براي خود ندارد .
خواسته او همان خواسته خدا است ، از اين رو خواسته او به خواست خدا بر آورده مي شود . جامي

اين نظر شخصي من است : شاد بودن مهمترين کاري ست که يک انسان مي تواند انجام دهد!!! . تيرين ليسه

اينکه کسي تبهکار اجتماعي باشد مانند اين است که هفت سال با کوشش و سختي در دانشگاه تحصيل کرده باشد اما هيچ چيز نيآموخته باشد!!!. أوله جيمز اوناستاد

شخص فقط مي تواند آن جنبه هايي را در ديگران بپذيرند که در خود مي پذيرد»
براي پذيرش آن حالت از خودتان که قبلا آن را طرد کرديد ، بايد رحم و عطوفت و درک داشته باشيد.
بايد داراي حس همدردي و همدلي باشيد تا بتوانيد بپذيريد که انسان هستيد و تمامي جنبه هاي بشر را چه خوب و چه بد در خود داريد.
هنگامي که دلتان را به روي خودتان بگشاييد متوجه خواهيد شد که باهمه چيز و همه کس همدرد و همدل هستيد. جيمز بالدرين

اگر فقط طلب عشق کني آنوقت نابالغ باقي خواهي ماند ، بچه باقي خواهي ماند . تا موقعي که بالغ نشوي و نتواني عشق را نثار کني ، هنوز از بچه گي در نيامده اي

TR4NC3
09-07-2009, 14:45
وارد عمل شدن بدون برنامه ریزی علت همه شکست هاست . آلکس مک کنزی

راز جوانی من در این است که هر روز چیز تازه ای یاد می گیریم . سولون

بدست آوردن آنچه را که ما آرزو داریم موفقیت است اما چیزی را که برای بدست آوردنش تلاش نمی کنیم ، خوشبختی است . لوسیا

برای پیشرفت سه چیز لازم است: اول پشتکار، دوم پشت کار، سوم پشت کار. لرد آویبوری

هنگامی که برخواستم از ایران ویرانه ای ساخته بودند و از مردم کشورم بردگانی زبون ، سپاه من نشان بزرگی و رشادت ایرانیان در طول تاریخ بوده است سپاهی که تنها به دنبال حفظ کشور و امنیت آن است . نادر شاه افشار

TR4NC3
09-07-2009, 14:47
طلوع و غروب عشق ، خود را به وسیلۀ درد تنهایی و جدایی محسوس می سازد . لابرویر

در زندگی ثروت حقیقی مهربانی است ، و بینوایی حقیقی خودخواهی . وینه

موسیقی؛ صدای خداست. پور سینا

هنگامی که در سکوت شب گوش فرا دهی خواهی شنید که کوهها و دریاها و جنگلها با خود کم بینی و هراس خاصی نیایش می کنند . جبران خلیل جبران

جمع مال ، تحصیل کامیابی ، کسب دانش و شهرت ، هیچکدام با تندرستی برابری نمی کند . برای حفظ تندرستی باید از هر چیز که برای تندرستی مضر است پرهیز کرد . مخصوصاً از شهوت روانی . شوپنهاور

TR4NC3
09-07-2009, 14:49
انسان در عالم چون شبح سرگرداني است كه در عبور از اين راه حياتي سايه اي از خود به يادگار نميگذارد . ويكتور هوگو

انسان در كنار ديگران عاقل تر است تا در كنار خويش . لاروشفوكولد

دم ها فقط در يك چيز مشتركند : متفاوت بودن . رابرت زند

تمام وعده و نویدهای دنیا فریبی بیش نیست و بهترین دستور و بهترین دستور زندگانی این است که اعتماد به نفس داشته باشی و و در پرتوی سعی و مجاهدت خود به مقامی برسی . میکلانژ

خردمندان و دانشمندان سرزمینم ، آزادی اراضی کشور با سپاه من و تربیت نسلهای آینده با شما ، اگر سخن شما مردم را آگاهی بخشد دیگر نیازی به شمشیر نادرها نخواهد بود . نادر شاه افشار

TR4NC3
09-07-2009, 14:52
انسان محل اشتباه و فراموشكاري است . بنيامين فرانكلين

حافظه گنجینه ای است که باید در آن سرمایه گذاری کنیم تا بتوانیم کمکی را که به آن نیاز داریم از آن دریافت کنیم . روو

با شلاق اراده می توان اسبی وحشی و سرکش را رام کرد . راسین

مقدار قابل ملاحظه ای از وقت خود را با کسانی بگذرانید که در زندگی برای شما بیشترین اهمیت را دارند و نگذارید که در طول این مدت کسی مزاحمتان شود . برایان تریسی

در خانه کمیت وقت و در کار کیفیت وقت است که به حساب می آید ، آنها را با هم مخلوط نکنید . برایان تریسی

TR4NC3
09-07-2009, 14:55
قبل از ازدواج دربارۀ تربیت اطفال شش نظریه داشتم ، حالا شش فرزند دارم ولی دارای هیچ گونه نظریه ای نیستم . روچستر

وقتی پا در رکاب اسب می نهی بر بال تاریخ سوار شده ای شمشیر و عمل تو ماندگار می شود چون هزاران فرزند به دنیا نیامده این سرزمین آزادی اشان را از بازوان و اندیشه ما می خواهند . پس با عمل خود می آموزانیم که پدرانشان نسبت به آینده آنان بی تفاوت نبوده اند .و آنان خواهند آموخت آزادی اشان را به هیچ قیمت و بهایی نفروشند . نادر شاه افشار

بعضی از سخنوران نمی دانند با دستهایشان هنگام صحبت چه کار بکنند . بهتر است جلو دهانشان را بگیرند . متورمن کولن

وقتی زندگی چیز زیادی به شما نمی دهد ، دلیلش آن است که شما هم چیز زیادی از او نخواسته اید . مارسل پیره وو

توهین ها مانند سکۀ تقلبی اند . ما ناگزیریم آنها را بشنویم ، ولی مجبور نیستیم قبولشان کنیم . رسورجن

TR4NC3
09-07-2009, 20:51
خدا به انسان دو چشم ولي يك زبان عطا كرده است, تا دو برابر آنچه را كه ميگويد به چشم ببيند . ادموند گولدين

جایگاه پرستش گران کوهستان است . فردوسی خردمند

مدیریت زمان بیش از هر چیز نیاز به انضباط فردی ، خویشتن داری و تسلط بر نفس دارد . برایان تریسی

حیات خوابی است ، و محبت رؤیای آن . آلفرد دوموسه

وقت از بین رفتنی است ، نمی توان آن را پس انداز کرد. فقط می توان آن را به روش های مختلف خرج کرد . برایان تریسی

TR4NC3
09-07-2009, 20:52
وقت با ارزش ترین منبع مالی و تمام موجودی شما برای خرید چیزهایی است که در زندگی خواهان آن هستید . برایان تریسی

آدمی شاگردی است که درد و اندوه او را تعلیم می دهد و هیچکس بدون احساس این معلم قادر به شناسایی خود نیست . آلفرد دوموسه

زن همیشه سن خود را از تاریخ ازدواج حساب می کند ، نه تاریخ تولد . ارهارد

آزادگان را کاهلی ، بنده می سازد . فردوسی خردمند

تجربه را بر روی رختخواب نرم معطر و متکای پر قو نمی توان بدست آورد . اوری پید

TR4NC3
09-07-2009, 20:52
به خاطر داشته باشید که امروز همان فردایی است که دیروز درباۀ آن نگران بودید . از خود بپرسید اقلاً این چیزی که درباره اش نگرانم به وقوع خواهد پیوست یا خیر ؟ . استرن

کیفیت زندگی شما بستگی دارد به کیفیت مدیریت شما در استفاده بهتر از وقت . برایان تریسی

عشق حیات عاشق را تشکیل می دهد و الا معشوق بهانه است . آلفونس کار

فرهنگ رودخانه اى است به قدمت تاريخ. يونگ

خوشبختی میان پرده بدبختی است . دن مارکی

TR4NC3
09-07-2009, 20:53
با زبان خوش و ملاطفت ، مي توانيد فيلي را با يک تار مو به دنبال خود بکشانيد . امثال الحکم

هرچه اکنون هستيم محصول افکاري است که سابقا داشته ايم و حالا داريم .پاستور

براي آنكه كاري امكان‌پذير گردد ديدگان ديگري لازم است، ديدگاني نو . يونك

شب آنگاه زيباست كه نور را باور داشته باشيم . دوروستان

TR4NC3
09-07-2009, 20:53
هرچه بيشتر انسان ها را مي شناسم، سگ ها را بيشتر ستايش مي کنم . ايوان شفر

آخرين بار که به عشق و شور زندگي نهفته در وجود خود اجازه داديد تا بيرون آيد و کمي بازيگوشي کند کي بود؟ آخرين باري که از بازي با بچه هايتان به همان اندازه ي آنها لذت برديد ، کي بود؟ آخرين باري که از زنده بودن خود به هيجان آمديد کي بود؟ نگران نباشيد ديگران درباره شما چه فکر مي کنند. به اين فکر نکنيد که آن چه را دوست داريد انجام بدهيد چقدر عملي ، مفيد ، يا موثر است. مضحک باشيد ، عاشق باشيد ، با شور و حال زندگي کنيد . خودتان باشيد . باربارا دي آنجليس

از گناه تنفر داشته باش نه از گناهكار . گاندي

وقتي ارتباط عاشقانه ات به انتها ميرسد ، فقط به سادگي بگو«همه اش تقصير من بود . جكسون براون

اگر به مهماني گرگ مي رويد ، سگ خود را به همراه ببريد . گوته

TR4NC3
09-07-2009, 20:54
علت هر شكستي،عمل كردن بدون فكر است. الكس‌مكنزي

----------------------

من تنها يك چيز مي‌دانم و آن اينكه هيچ نمي‌دانم. سقراط

-------------------------

جامعه مثل آب نمک است شنا کردن در آن بد نيست اما بلعش وحشتناک است . سايمن استرانسکي

-------------------------

جايي که راه نيست خداوند راه مي گشايد . اسکاول شين

---------------------------

تمام موفقيت هاي عظيم بر پايه شکيت بنا شده اند . اسکاول شين

TR4NC3
09-07-2009, 20:55
خداوند راهها و چاههايي دارد که تو را حيران خواهد کرد . اسکاول شين

---------------------

نبايد از خسته بودن خود شرمنده باشي بلكه فقط بايد سعي كني خسته آور نباشي . هيلزهام

----------------------

هر قدر به طبيعت نزديك شوي ، زندگاني شايسته تري را پيدا مي‌كني . نيما يوشيج

-----------------------

كسي كه بر ديگران حكومت مي كند بايد نخست حاكم بر خود باشد. فيليپ ماسينجر

----------------------

خطا اگر ندانسته انجام شود اشتباه است و اگر دانسته، تبهكاري است. برتولت برشت

TR4NC3
09-07-2009, 20:55
حيله و خيانت اغلب از اشخاص ناتوان سر مي زند. لارش فوكو

-------------------

تعليم به نادان همان قدر بي ثمر است كه بخواهيم با صابون ذغال را سفيد كنيم. كيتز

-------------------
مسأله اصلي در دعا اين نيست که براي خواسته‌هايمان از خدا جواب بگيريم بلکه هدف دعا اين است که به‌شکل کامل با خدا يکي شويم‌. اسوالد چمبرز

-----------------

از گناه نفرت داشته باش نه از گناهکار . گاندي

----------------

هيچ گلي عطر ،رنگ وزيبايي مادر را ندارد. همينگوي

TR4NC3
09-07-2009, 20:56
بهترین لحظات زندگی من لحظاتی بود که در خواب گذراندم. بتهوون

اراده ی مرد عامل خوشبختی اوست. شچدرین

وقایع خوش زندگي مثل درختان سبز و خرمي است که وقتيکه از دور نظاره شان می کنيم خيلي زيبا به نظر می رسند ولي به مجرد آنکه نزديکشان شده و در داخلشان می رويم زيبائيشان هم از بين می رود ، شما در اين موقع نمی توانيد بفهميد زيبائیش به کجا رفته ، آنچه می بينيد چند درخت خواهد بود و بس. شوپنهاور

گریه چرا ؟ فتح را آرزو کنید. استفن گرین

داروهای تلخ را با روپوش شیرین می پوشانیم چرا حقیقت و اخلاق را نیز با لباسهای زیبا نپوشانیم ؟ . شامفورت

TR4NC3
09-07-2009, 20:57
من تنها با مردی ازدواج می کنم که عتیقه شناس باشد ، زیرا فقط در این صورت است که هرچه پیرتر شدم در نظر شوهرم عزیزتر خواهم بود . آگاتا کریستین

گاهي بي رنگي از هر رنگي زيباتر و مفيدتر است. شاتو بريان

انسان! خودت به یاری خود برخیز! . بتهوون

ازدواج چیزی جز یک دوستی که به تصویب پلیس رسیده است نیست . سارا برنار

اگر سخن چون نقره است، خاموشی چون زر پربهاست. لقمان

TR4NC3
09-07-2009, 20:58
نگاهت رنج عظيمي است، وقتي بيادم مي‌آورد كه چه چيزهاي فراواني را هنوز به تو نگفته‌ام . آنتوان سنت اگزوپري

شما ممكن است بتوانيد گلي را زير پا لگدمال كنيد، اما محال است بتوانيد عطر آنرا در فضا محو سازيد. ولتر

مرا دوست بدار،اندكي ولي طولاني . كريستوفر مارلو

پيروزي آن نيست كه هرگز زمين نخوري، آنستكه بعداز هر زمين خوردني برخيزي. مهاتما گاندي

آنقدر شكست مي‌خورم تا راه شكست دادن را بياموزم . پطر

TR4NC3
09-07-2009, 20:59
زندگی شما تنها زمانی بهتر می شود که خودتان بهتر شوید . برایان تریسی

آدم بي مغز و پرگو چون آدم ولخرج و بي سرمايه است . پاسكال

فكر نو بسيار ظريف و حساس است ،با يك ريشخند كوچك مي ميرد و كنايه اي كوچك آن را بسختي مجروح مي كند

. هربرت اسپنسر

نقطه آغاز تصمیم های بهتر، نقطه پایان تصمیم های بدتر است . برایان تریسی

هرگاه بتوانيم از نيروي تخيل به همان اندازه استفاده كنيم كه از نيروي بصري استفاده مي كنيم هر كاري انجام پذير

است . كارلايل

TR4NC3
09-07-2009, 21:00
فكر خوب معمار و آفريننده است . ديل كارنگي

يك زندگي مطالعه نشده ،ارزش زيستن ندارد . سقراط

كسي كه داراي عزمي راسخ است ،جهان را مطابق ميل خويش عوض مي كند . گوته

بخاطر بسپاريم كه تنها راه تامين خوشبختي اين نيست كه متوقع حقشناسي از ديگران باشيم بلكه خوبيهائيكه به

آنها مي كنيم بايد فقط بمنظور تامين مسرت باطن خودمان باشد . ديل كارنگي

خوشبختي شكل ظاهري ايمان است ،تا ايمان و اميد و سخت كوشي نباشد ،هيچ كاري را نمي توان انجام داد .

هلن كلر

همه چیز به حساب می آید . هر کاری که انجام دهید یا به شما کمک می کند یا آسیب می رساند ، هیچ چیزی

خنثی نیست . برایان تریسی

TR4NC3
09-07-2009, 21:00
کی از بهترین راه های استفاده از وقت این است که قابلیت های خود را در زمینه هایی که نتایج کلیدی را برای شما به بار می آورد افزایش دهید . برایان تریسی

اگر یک بار دیگر به دنیا می آمدم بسیار سبک تر گردش می کردم. در بهار با پای برهنه زودتر به راه می افتادم و در

خزان با همان پاها، دیرتر برمی گشتم، بیشتر می رقصیدم شنگول تر اسب سواری می کردم و داوودی های

بیشتری می چیدم. نادین استیر

انسان خوشبخت آن كسي است كه حوادث را با تبسم و اندكي دقت بعلت وقوع آن تلقي وقبول نمايد . مترلينگ

در برف ، سپیدی پیداست . آیا تن به آن می دهی ؟ بسیاری با نمای سپید نزدیک می شوند که در ژرفنای خود

نیستی بهمراه دارند . اُرد بزرگ

گنجی که در اعماق نامحدود شما حبس شده است ، در لحظه ای که خود نمی دانید ، کشف خواهد شد . جبران

خلیل جبران

TR4NC3
09-07-2009, 21:01
بسياري از افراد خوب موفقيت را مي بينند. براي من موفقيت با تكرار خطا و درون بيني آن بدست مي آيد. در حقيقت موفقيت حاصل يك درصد كار است كه خود از 99 در صد خطا حاصل شده است. سوشيرو هوندا

-----------------

آنكه خود را به امور كوچك سرگرم مي‌كند چه بسا كه تواناي كاهاي بزرگ را ندارد. لاروشفوكو

-----------------

اگر طالب زندگي سالم و بالندگي‌رو مي باشيم بايد به حقيقت عشق بورزيم. اسكات پك

---------------

هر چه شما را نمي كشد شما را قوي تر مي كند. مارلون براندو

----------------

موفقيت توانايي رفتن از شكستي به شكست ديگر بدون از دست دادن شور و حرارت است. وينستون چرچيل

TR4NC3
09-07-2009, 21:02
خدا ازاديرا بكساني كه در جستجوي آن هستند مي دهد. وبستر

----------------------

وقتي نانوا نان را با دقت و وسواس مي پزد و به دست مشتري ميدهد ، خدا با او در كنار تنور ايستاده است . كريستيان بوبن

---------------------

نيايش ها همان گونه پاسخ مي يابند که پرسيده شده اند . رام تيرت

---------------------

گر به دنبال بهبود روابطتان هستيد، بايد بدانيد که انتظار ياري از طرف ديگر ارتباط ، بيهوده است. بهبود بايد از شما نشأت گيرد ؛ شما مي توانيد با برقراري ارتباط با همه ويژگي هايي که در وجودتان هست حرکت را آغاز کنيد. احساس در ماندگي ناشي از آن است که بين خود و خدا فاصله حس مي کنيد. به ياد آوردن اين نکته که ما همگي يکي هستيم، در حقيقت به منزله بيدار کردن خداوند درونمان است. دبي فورد

-----------------------

براي کشتي‌اي که عازم هيچ بندري نيست، باد موافق معنا ندارد. ميشل دومنتي

TR4NC3
09-07-2009, 21:02
موانع چيزهاي وحشتناکي هستند که هرگاه شما چشم‌هايتان را از هدف دور نگاه مي‌‌داريد، آن‌ها را مي‌بينيد. هاميلتون مابي

-------------------

به ياد داشته باش که امروز طلوع ديگري ندارد . دانته

-----------------

حتي آنگاه که بدون اميد زندگي مي کنيم هم آرزوهايي داريم . دانته

----------------

بهشت نيز در تنهايي ديدني نيست . دانته

------------------

چيزي عوض نمي شود ماييم که دگرگون مي شويم . هنري ديويد تورو

TR4NC3
09-07-2009, 21:03
پسرها ، لنگرهای زندگی مادرانند . سوفوکل

آنکس که نتواند در حلقۀ شادی و نشاط دیگران به صورت یکی از افراد در آید ، یا مغرور است یا ریاکار و یا در قید تشریفات . لاواتر

حقیقت گفت مرا برهنه بگذارید و پیرایه بر من مبندید زیرا من هیچگاه از برهنگی خود شرمسار نیستم. اعتصام الملک

در كارهاي دشوار نشاط بسيار وجود دارد . لویی پاستور

روي زمين خانه موقتي است و زير زمين جايگاه ابدي . ساموئل آدامز

TR4NC3
09-07-2009, 21:04
اول صحت ، دوم جمال ، سوم مال و چهارم رفیق . این ها پله های نردبان سعادت است . ساموئید

تمام افکار خود را روی کاری که دارید انجام می دهید متمرکز کنید . پرتوهای خورشید تا متمرکز نشوند نمی سوزانند. گراهام بل

اراده محکم و متین که بخواهد به هر کس آنچه سزاوار است بدهد عدالت نام دارد . اولپن

اگر کمی چیزهای غیر لازم را بدانی بهتر از این است که هیچ ندانی . سندکا

اگر کسی ترا آنطور که میخواهی دوست ندارد، به این معنی نیست که تو را با تمام وجودش دوست ندارد . گابريل گارسيا مارکز

TR4NC3
09-07-2009, 21:05
کسی که به آبادانی می کوشد جهان از او به نیکی یاد می کند . فردوسی خردمند

یک زندگی را وقتی می شود با خوشبختی قرین دانست که شروعش با عشق باشد و ختمش با جاه طلبی . بوسکالیا

تا وقتیکه مرد عروسی نکرده او را غیر کامل می خوانند ، بنابراین معلوم می شود پس از ازدواج کار مرد تمام است . باب هاپ

زمان را بر كارهاي خود تقسيم كنيد تا كاري بر زمين نماند . بطليموس

اشتباه نیز جزئی از زندگی است، پس وقت خودت را تلف نکن و خودت را به خاطر اشتباههای گذشته سرزنش نکن . برادلی

TR4NC3
09-07-2009, 21:05
من احساس مي کنم مختارم پس مختارم . لايب نيتس

آنچه جهان به ما مي دهد و آنچه خوشبختي نام دارد بازيچه تقدير بيش نيست. لاوات

اعتقاد به بخت و قسمت بدترين نوع بردگي است . اپيكتت

آنچه را که با خوشي و لذت آموخته ايم ، هرگز فراموش نمي کنيم . سيسرون

من در زمان خودم با معدود افرادي مواجه شدم كه اشتياق شديدي به كار سخت داشتند. خوشبختانه همه آنها همكاران من بودند. بيل‌گلد

TR4NC3
09-07-2009, 21:06
ما با مشکلات مي جنگيم تا آسايش بيابيم ، ولي وقتيکه آسايش يافتيم آن را غير قابل تحمل مي يابيم . هانري بروکس آدامز

حافظه آفريده اي هوس باز و مستبد است . هرگز نمي توانيد بگوييد که از کرانه درياي زندگي چه سنگريزه اي را بر مي گيرد و در گنجينه خود نگاه مي دارد ، يا کدام گل ناشناخته اي را از مزرعه مي چيند ، و به عنوان رمز انديشه هايي که در اعماق قرار گرفته اند و روزي اشک به چشم مي آورند حفظ مي کند . و با اين همه در اين شک ندارم که مهمترين چيزها آنها هستند که بهتر به ياد مي آيند . هنري وان رايک

درسهائي که بر زانوي مادر آموخته شده ، آموزش هايي که پدر داده ، همراه با داستانهاي شيريني که در کنار بخاري به گوش خورده ، يادگارهاي شيريني است که هرگز کاملاً از ياد نمي رود . لامنه

شر با شر خاموش نمي شود چنان که آتش با آتش، بلکه شر را خير فرو مي نشاند و آتش را آب . لقمان

هر روز همان روز را زندگي کن و بدين سان تمامي عمر را زندگي کرده اي . نانسي سيمس

TR4NC3
09-07-2009, 21:06
وقتی که پرکاهی به چشمتان می رود ، آن را بیرون می آورید . وقتی عادتی بد وارد روح شما می شود ، می

گویید : سال دیگر معالجه اش می کنیم . هوراس

---------------------------------------

سخاوت در زیاد دادن نیست، در به موقع دادن است . لابرویر

هیچ چیز به اندازه تمرکز انرژی روی تعداد محدودی از هدف ها به زندگی تان توان و نیروی بیشتر نمی دهد . نیدو

کیوبین

----------------------------------

مردان بزرگ تاریخ سرنوشت ملتها را تعیین می کنند . اشپنگلر

مسرات حقيقي در اثرازدواج بدست ميآيد . لویی پاستور

TR4NC3
09-07-2009, 21:07
آزادی تلاش خردمندانۀ آدمی در جستجوی علت حادثه هاست . هربرت مارکوزه

وقتی همه نیروهای جسمی و ذهنی متمرکز شوند توانایی فرد برای حل مشکلات به طور حیرت انگیزی چند برابر

می شود . نرمن وینسنت پیل

اگر در کارتان در حال پیشرفت نیستید و بهتر نمی شوید ، پس دارید بدتر می شوید . نت رایلی

حرف کسانی که می گویند عشق بری از خودخواهی ست خنده دار است زیرا همه چیز طبق خواست قدرت ما

است . فردریش نیچه

---------------------------------------------

انسان بزرگتر از یک جهان و بزرگتر از مجموعۀ جهانهاست ، در اتحاد جان با تن رازی بیش از راز آفرینش جهان نهفته

است . هنری گیلر

TR4NC3
09-07-2009, 21:08
مرد آزاده پيوسته مي كوشد كه در گفتار آهسته و در كردار خود كردار خود تند و سريع باشد . كنفوسيوس

انساني كه قادر به آفرينندگي نيست طالب نابود ساختن است . اريش فروم

تمام دنیای پهناور را بگردید ، دری بر روی آدم بی پول گشاده نخواهید یافت . هانری استانتون

یا چنان نمای که هستی ، یا چنان باش که می نمایی . بایزید بسطامی

حافظه پروندۀ تخیل و گنجینۀ عقل دفتر ثبت وجدان و مخزن اندیشه است . بازیل

TR4NC3
09-07-2009, 21:08
آدم شجاع یکبار می میرد ولی ترسو هزار بار . الین چانک

گیتی در جنگ و آوردی بزرگ در گردش است . اندیشه و تلاش خردمندان از یک سو و پوزخند اهریمن و روان

بشر به خوشبختی خیلی زود عادت می کند و چون خیلی زود عادت می کند خیلی زود هم فراموش می کند که

خوشبخت است . آندره مصورا

انسان هيچ وقت بيش تر از آن موقع خود را گول نميزند كه خيال ميكند ديگران را فريب داده است . لاروشفوكولد

انسان هنوز خارق العاده ترين كامپيوتر است . كندي

TR4NC3
09-07-2009, 21:09
انسان هر چه بالاتر برود احتمال ديده شدن وصله ي شلوارش بيشتر مي شود. اديسون

جستجوی حقیقت دیوانگی مطلق است ، چه موقعیکه به حقیقت رسیدید ممکن نیست به کسی بگویید و دشمن

شما نشود . برنارد روسن پی یر

با مشکلات می جنگیم که به آسایش برسیم ، وقتی به آسایش رسیدیم آسایش را غیر قابل تحمل می دانیم .

بروکس آدامز

خطر خوشبختی در این است که آدمی در هنگام خوشبختی هر سرنوشتی را می پذیرد و هرکسی را نیز .

فردریش نیچه

پول مانند حس ششم است که بدون آن نمی توان از پنج حس دیگر به طور کامل استفاده کرد . بدون درآمد کافی

نصف امکانات زندگی به روی ما مسدود خواهد شد . سامرست مرآم

TR4NC3
09-07-2009, 21:10
آداب خوب و اخلاق ، دوستان قسم خورده اند و بزودی با یکدیگر متحد می شوند . بارتول

افراد دانا کوشش دارند خود را همرنگ محیط سازند ولی اشخاص دیوانه سعی می کنند محیط را به رنگ خود در

آورند ، به همین جهت تحولات و ترقیات اجتماع به دست دیوانگان بوده است . آندره مورا

بزرگترین بدبختی آن است که طاقت کشیدن بار بدبختی را نداشته باشیم . باس

جاه طلبی شهوتی است که هرگز فرو نمی نشیند ، بلکه با لذتی که از آن فراهم می شود پیوسته مشتعل تر و

جنون آمیز تر می شود . اتومی

حقیقتی از این سراغ ندارم که انسان می تواند با تلاش زندگی خود را متعالی سازد . تورئو

TR4NC3
09-07-2009, 21:11
افرادی هستند که نور چشمی شانس و اقبالند و هر وقت سقوط می کنند مانند گربه روی دو پا بر زمین می

نشینند . کولتون

تولد چیزی غیر از آغاز مرگ نیست . ادوارد یانک

فرزانگان سخن نمي گويند، بلکه با استعدادان سخن مي گويند و تهي مغزان بگومگو مي کنند. کونگ تين گان

با زنی ازدواج کنید که اگر مرد می بود بهترین دوست شما می شد . بردون

اینکه چه کسی باشید و در چه موقعیتی قرار داشته باشید بر عهده شما و نتیجه انتخابها و تصمیم گیری های

خودتان است . برایان تریسی

TR4NC3
09-07-2009, 21:11
شما نميتوانيد با تنفر داشتن از ديگري خودتان را به خدا نزديکتر کنيد، چه معتقد باشيد که اين خشمي بجاست و يا نه. رابطه ميان روح - که شما هستيد - و خدا بر اساس عشق است. و جاييکه عشقي پاک وجود دارد، هيچ جايي براي هيچ نوع خشمي وجود ندارد. سري هارولد کلمپ

حقيقت زندگي اين است که همه ي انسانهايي را که با آنها در تماس هستيم شاد کنيم. ديپاک چوپرا

هرکه سخن نسنجد از جوابش برنجد. سعدي

اگر مي‌بيني كسي به روي تو لبند نمي‌زند علت را در لبان فرو بسته ي خود جستجو كن. ديل كارنگي

شيريني يكبار پيروزي به تلخي صد بار شكست مي‌ارزد. سقراط