PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سخنان كوتاه از بزرگان جهان

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

dariushiraz
04-10-2007, 23:58
ساموئل بکت :
کسی که حافظه ای خوب دارد هيچ چيز را به خاطر نمی آورد، چرا که هرگز چيزی را فراموش نمی کند.

sheeablo
07-10-2007, 03:20
سنكا حكیم مشهور رومی میگوید : هیچ عقل بزرگی وجود ندارد مگر آنكه اندكی جنون با آن مخلوط باشد .

من همیشه با آن کسانیکه دوستشان میدارم نمی اندیشم ، ولی ادعا میکنم که حتی وقتی به آنان فکر هم نمیکنم دوستشان میدارم .... آلبر کامو

روزهایی در زندگی ام سپری میشوند که در آنها ، به این اصل مهم رسیده ام که چقدر ارزشمند است که هیچ چیز را بر خودمان مشکل نپنداریم .... ریچارد باخ

pcalixp
07-10-2007, 13:55
اگر تهیدستی ، بیماری و مرگ نبود انسان هرگز در برابر هیچ چیز سر فرود نمی آورد.

از امام حسین (ع)

cityslicker
07-10-2007, 15:36
پاکدل را کسي باور نمي کند ، مگر پاکدل.

هرمان هسه

cityslicker
07-10-2007, 15:45
اگر کسي تو را آنطور که مي خواهي دوست ندارد ، به اين معني نيست که تورا با تمام وجودش دوست ندارد .
مارکز

cityslicker
07-10-2007, 15:46
بخواهيد تا بدهند، بجوييد تا بيابيد، در را بزنيد تا به روى شما باز شود
انجيل

cityslicker
07-10-2007, 15:47
«هر آنچه را که مي توانيد انجام دهيد ، و يا در رؤياي خود مي بينيد که قادر به انجام آن هستيد شروع کنيد ، جسارت در بطن خود، نبوغ و قدرت جاودانه اي را نهفته دارد».

گوته

cityslicker
07-10-2007, 15:49
ماران من هيچ تفاوت با بقيه مردم ندارند جز اين که در سيستم مغری شان فقط صد و صفر ضبط شده است.

دکتر میرسپاسی پدر روانشناسی نوین ایران

dariushiraz
08-10-2007, 18:27
اگر ميدانستيد که يک محکوم به مرگ هنگام مجازات تا چه حد ارزوي باز گشت به زندگي رادارد انگاه قدر روزهايي که با غم سپري ميکرديد را بهتر ميدانستيد.ابن سينا

dariushiraz
08-10-2007, 18:28
موج بدبختی هر قدر بلند و قوی باشد شادی همیشه یک گوشه خشک پیدا خواهد کرد که آنجا بنشیند و اگر هم پیدا نکند شنا کردن را یاد خواهد گرفت
سپوژرون
جوانمردان در موقع بدبختی و خوشبختی هر دو رفتارشان مساوی است
ارسطو
مصائب خودتان را مانند لباسهای خودتان با کمال بی اعتنائی تحمل کنید
شکسپیر
طبیعت عصبانی و تند و ناراضی همیشه از نیمه راه به استقبال غصه و تشویش میرود.
اسمایلز

dariushiraz
09-10-2007, 19:48
یک ابله تحصیل کرده از یک ابله بی سواد ابله تر است.
مولیر

cityslicker
10-10-2007, 18:28
يک مسافر خوب از خود هيچ ردي بر جا نمي نهد.

لائو تسه

pcalixp
12-10-2007, 00:31
امید دارویی است که شفا نمی دهد اما درد را قابل تحمل می کند

pcalixp
12-10-2007, 00:32
مردم خود را با هرچیز خسته میکنند ، مگر با تفکر واندیشه!!!!

pcalixp
12-10-2007, 00:33
زندگی خوب است ، مرگ بهتر و به دنیا نیامدن بهترین%%%%

pcalixp
12-10-2007, 00:35
تجربه معلم سخت گیری است . که اول امتحان می کند و بعد درس میدهد

magmagf
12-10-2007, 09:21
سلام

لطفا سخنانی را که نقل می کنید بنویسید که از چه شخصی هست و
مجددا خواهش می کنم هر نقل قول را در یک پست جداگانه ذکر نکنید

ممنون از توجهتون

dariushiraz
12-10-2007, 19:07
باید دنبال شادی ها گشت ولی غمها خودشان ما را پیدا می کنند.
فردریش نیچه

برنامه ریزی ، آوردن آینده به زمان حال است تا بتوانید همین الان کاری برای آن انجام دهید.
آلن لاکین

مشکلی که خوب تشریح و حلاجی شده باشد نصفش حل شده است.
چارلز کیترنیک

cityslicker
12-10-2007, 20:38
ورقى باز كن، يك روى تو و روى ديگر يار،
آن روى كه سوى تو بود خواندى، روى سوى يار ببايد خواند.
شمس تبريزى

dariushiraz
14-10-2007, 15:49
خالق بزرگ خلاقیت به ما اعطا کرده است. پیشکش ما نیز به او به کار بردن آن خلاقیت است.
جولیا کامرون

انسانها با دو چشم و یک زبان به دنیا می آیند تا دو برابر آنچه می گویند ببینند ، ولی از طرز سلوکشان این طور استنباط می شود که آنها با دو زبان و یک چشم تولد یافته اند ، زیرا همان افرادی که کمتر دیده اند بیشتر حرف می زنند و آنهاییکه هیچ ندیده اند ، دربارۀ همه چیز اظهار نظر می کنند .
کولتون

خدایا عقیده مرا از عقده ام مصون بدار
دکتر علی شریعتی

dariushiraz
15-10-2007, 21:20
مردم امروز به جاي اين که دنبال خواب راحت باشند دنبال تختخواب راحتند ويکتور هوگو

همه چیز را تا نجویی نمی یابی؛ جز دوست که تا او را نیابی، نمی جویی.
مولوی

کمک و اعطا واقعی زمانی معنی پیدا می کند که خوشحالی و سرور دریافت کننده را تصور نماییم. این به معنای انتخاب و گشایش و خرج زمان و پیمودن راه دیگران است و تفکر در مورد شرایط دیگران.آدرنو - تئودور

اگر علاقمند هستیم که کشورمان دارای قهرمان و فیلسوف و متفکر باشد باید زنان را درک کرده باشیم...اگر این امر بستگی به تعلیم و تربیت و اصول اولیه است که پایه های اولیه آموزش هستند پس باید زنان نقش مهمی در ادبیات داشته باشند.آدمز - ابیگل

آن چه کشت می کنی، همان خواهی دروید . کاشته هایت را مشاهده کن . کنجد، کنجد خواهد بود و ذرت، ذرت.آرنولد - ادوین

dariushiraz
15-10-2007, 21:23
مردم امروز به جاي اين که دنبال خواب راحت باشند دنبال تختخواب راحتند ويکتور هوگو

SooSoo
16-10-2007, 00:48
از لذتي كه به قباحتي آميخته باشد خوشحال نباش كه لذت زود گذر است ، قباحت دير پا (( سقراط ))

SooSoo
16-10-2007, 00:49
رسم زندگي اين است/ يک روز کسي را دوست داري / و روز بعد تنهائي / به همين سادگي او رفته است / و همه چيز تمام شده است /مثل يک ميهماني که به آخر مي رسد / و تو به حال خود رها مي شوي /چرا غمگيني؟ /اين رسم زندگيست /تو نمي تواني آن را تغيير دهي /پس تنها آواز بخوان /اين تنها کاريست که از دستت بر مي آيد ..........علي شريعتي

SooSoo
16-10-2007, 00:58
من ندانم با که گویم شرح درد قصه ی رنگ پریده ، خون سرد ؟ هر که با من همره و پیمانه شد عاقبت شیدا دل و دیوانه شد قصه ام عشاق را دلخون کند عاقبت ، خواننده را مجنون کند آتش عشق است و گیرد در کسی کاو ز سوز عشق ، می سوزد بسی

hushang
17-10-2007, 20:50
ا ا ا !!! ما یه جا دیگه همین تاپیکو داشتیم! که اونجا دیگه کسی نمیاد!!!! بابا یه ندا میدادید!!! آب در کوزه و ما تشنه لبان میگشتیم.
اینجا بودش:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اینم چند تا دیگه:

‏335. دکتر علی شریعتی
برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه، قدرت و جرات ‏لازم است . وگرنه هر ماهی مرده ای هم می تواند ازطرف ‏موافق جریان آب حرکت کند .‏

‏336. ‏
زیباترین عکس ها در اطاق های تاریک ظاهر میشن پس ‏هر وقت در قسمت تاریک زندگیت ظاهر شدی بدون که ‏خدا می خواد زیباترین تصویر رو از تو بسازه‏

یاد آن دارکوب که به درخت پلاستیکی نوک میزد رو به ‏من کرد گفت درخت هم درخت قدیم .‏

آدم هايي هستند مثل قطار شهر بازي، که از بودن با آنها ‏لذت مي بريد، اما به جايي نمي رسيد.‏

نیچه
اگر زمانی دراز به اعماق نگاه کنی آن گاه اعماق نیز به ‏درون تو نظر می اندازد

cityslicker
18-10-2007, 14:35
هيچ موفقيتي بدون صبر امکان پذير نيست. نيوتن

گرچه صبر خيلي تلخ است ولي نتيجه اش شيرين است. لامارتين

cityslicker
18-10-2007, 14:36
ماهاتما گاندي ميگويد:هفت چيز انسان را از پاي در مي آورد و هلاك ميسازد :1
-سياست بدون شرف
2- لذت بدون وجدان
3- پول بدون كار 4
-شناخت بدون ارزشها
5- تجارت بدون اخلاق
6- دانش بدون انسانيت
7- عبادت بدون فداكاري

dariushiraz
19-10-2007, 22:04
دکتر علی شریعتی: مردان در صيد عشق به وسعت نامنتهايي نامردند، گدايي عشق ميکنند تا وقتي مطمئن به تسخير قلب زن نشدند ، اما همين که مطمئن شدند مردانگي را در کمال نامردي به جا مي آورند. "

مادر اسكندر مقدوني در دعايي به فرزندش گفت:
خداوند تو را سعادتي دهد كه خردمندان به خدمتت خيزند و نه خردي كه سعادتمندان به خدمتت گيرند.

كشكول شيخ بهايي

dariushiraz
19-10-2007, 22:05
جبران خلیل جبران : رنجدیده ! اگر بکوشی تا چیزی از مال خویش را به مردم بذل کنی بی تردید رستگاری .
سه نه ك : اگر بخواهي بر عالم فرمانروا باشي بايد عقل بر تو حاكم باشد
اُرد بـزرگ : خـوش نـامـی بـزرگـتـریـن فــَر و افـتـخـار هـر آدمـــی اســـت

salma_ar
19-10-2007, 22:12
جناب کنکور میگه

هر چهارصد یا پانصد سال یکبار وحشیگری برای جامعه بشری از جمله واجبات است در غیر این صورت دنیا از فرط تمدن خواهد ترکید

salma_ar
19-10-2007, 22:15
پا فشاری و استقامت میخ

سزاوار است عبرت بشر گردد

بر سرش هرچه بیشتر کوبی

پافشاری هایش بیشتر گردد

بهار

salma_ar
19-10-2007, 22:27
شکست هایی هست که خیلی بیشتر از پیروزی ظفر بخش است مونتن

بزرگترین مشکلات در جائی نهفته است که ما هرگز انتظارش را نداریم گوته

هیچ چیز آنقدر ها عجیب نیست که اتفاق نیفتد ؟

سعادت در این دوره فقط دانستن مقصود زندگی است تولستوی

هر انسان یک جلد کتاب است
به شرط آنکه بدانی چگونه آن را بخوانی ؟

salma_ar
19-10-2007, 22:38
بی گمان نا آگاهیست

آن چه آسان جو را وا می دارد

که سراشیبی را

نام بگذارد تقدیر

و مقدر را چیزی پندارد که نمی یابد تغییر

شاملو

dariushiraz
20-10-2007, 08:20
براي دوست خود محبت را يكدفعه ظاهر نكن ، زيرا اگر اندك تغييري در تو بيابد تورا دشمن مي داند
سقراط

cityslicker
20-10-2007, 13:27
ا از گرما لذت مي بريم، چون در سرما بوده ايم ، قدر نور را مي دانيم، زيرا در
تاريکي بوده ايم. به همين وصف، ما شاد مي شويم، زيرا غم را مي شناسيم .
ديويد ودرفورد

cityslicker
20-10-2007, 13:28
گذشت زمان ما را پير نمي کند، بلکه ترک
آرمان ها و کمال مطلوب هاست که ما را فرتوت و افتاده مي کند
:.
ژنرال دوگلاس مک آرتور

cityslicker
20-10-2007, 13:29
ک شمع مي تواند هزاران شمع را روشن کند، بدون آن که چيزي
از دست بدهد، مانند شادي که هيچگاه با تقسيم کردن کم نمي شود:

بودا

dariushiraz
20-10-2007, 21:07
قدرزمان حال را بدانيد كه گذشته بر نمي گردد و آينده شايد نيايد.
گاليله

ويليام ورد ورث :
يا بايد گناهکار بزرگی باشم . يا خود را وقف خوبيها کنم !

dariushiraz
20-10-2007, 21:37
افلاطون مي گه: " اگه با دلت چيزي يا کسي رو دوست داري زياد جدي نگيرش، چون ارزشي نداره، چون کار دل دوست داشتنه، مثل کار چشم که ديدنه، اما اگه يه روز با عقلت کسي رو دوست داشتي، اگه عقلت عاشق شد، بدون که داري چيزي رو تجربه مي کني که اسمش عشق واقعيه

dariushiraz
21-10-2007, 16:15
دوستان اگر لطف کنند نام بزرگان را نیز ذکر کنند ممنون می شوم .

سوزان آنتونی (1820-1906) اصلاح طلب اجتماعی آمریکایی.

من هیچوقت به افرادی که معتقدند که آنچه که خداوند از انسان انتظار دارد فقط وظیفه بغل دستی آن ها است
اعتماد نمی کنم.

دیر یا زود درک خواهیم نمود که لحظات مهم در زندگی ما لحظاتی نیستند که بر روی آن ها تأکید و تبلیغ بسیار شده مانند روز تولد. لحظات مهم دارای القاب نیستند. آن ها بدون اطلاع وارد خاطرات زندگی ما می گردند.

dariushiraz
21-10-2007, 16:20
چقدر بدبخت هستند کسانی که شکیبایی ندارند. هرگز با این خصلت در زندگی روی آسایش نخواهند دید. ( شکسپیر )
بالاترین زیبایی سادگی و آرامش درون است. ( گوته )

نفس ما را احاطه نموده و اجازه نمی دهد که مستی (عشق خداوند) در ما جریان پیدا نماید . ( الهی قمشه ای - حسین )

خدایا: دوست داشتن بی آن که دوست بداند را عطا کن. ( شریعتی - علی )

وجه تمایز بین گدشته ، حال و آینده در پیروی سر سختانه و لجوجانه از یک وهم و خیال باطل است.
( آینشتین - آلبرت )

سعی نکن که انسان موفقی بشوی بلکه یک انسان ارزشمند موفقی بشوی.
( آینشتین - آلبرت )

انسان بخشی از کل است که ما آن را جهان می نامیم. انسان به وسیله زمان و فضا دارای محدودیت است. ( آینشتین - آلبرت )

مأموریت ما این است که درب زندان تفکرات و تصورات نا صحیح را بشکنیم و به تمامی مخلوقات خداوند عشق بورزیم و تمامی زیبایی طبیعت را دوست بداریم. در این راه نیازمندیم که تغییرات بسیار اساسی در نظام رفتاری خود ایجاد نماییم. بدینوسیله است که انسان نجات می یابد. ( آینشتین - آلبرت )

صلح با تمسک به خشونت به دست نمی آید. صلح فقط توسط درک متقابل قابل دسترسی است.
( آینشتین - آلبرت )

دنیا جای خطرناکی است. نه برای این که افرادی مرتکب اعمال شیطانی می گردند بلکه برای افرادی که ستم را می بینند و کاری انجام نمی دهند.
( آینشتین - آلبرت )

cityslicker
21-10-2007, 16:27
هرشخصی دو بار می‌میرد، یک بار آنگاه که عشق از دلش می‌رود و بار دیگر زمانی که زندگی را بدرود می‌گوید، اما وداع با زندگی در برابر مرگ عشق، ناچیز است.»

ولتر

dariushiraz
22-10-2007, 13:01
عشق بورز، به توعشق خواهند ورزید .

عشق مانند دو بخش یک فرمول جبری ، تعادل ریاضی دارد.

((رالف والدوامرسون))

با هم بایستید ، لیک نه چندان نزدیک هم، چرا که ستونهای معبد جداگانه می ایستند و سرو و بلوط در سایه هم نمی بالند.

((خلیل جبران))

خداعشق است. عشقی که هنگام نفوذ به درون ما نرم می کند، ناب می کند، تازه می کند، بازسازی می کند و درون را بازمی سازد.

((پائولوکوئیلو))

تکه ها یی از عشق را دو انگشتی بر دار ، خواهی دید از تمامی کاخ های دنیا برایت لذت بخش تر است.

((افلاطون))

عشق صدای فاصله هاست صدای فاصله هایی که غرق ابهامند و نه صدای فاصله هایی که مثل نقره تمیزند و با شنیدن یک هیچ می شوند کدر.کلمات مهر انگیز می توانند کوتاه باشند ، اما طنین رسایی دارند.

((مادرتزرا))

در عشق ، جمع یک بعلاوه می شود یک و نه دو. در ژرفای عشق دو بودن ناپدید می شود منطق ریاضی متعالی می گردد و دیگر بکار نمی آید. در ژرفای عشق ، دو تن دیگر دو تن نیستند ، یکی خواهند شد.آنها همچون یک تن احساس می کنند . یک واحد سازمانندو یک لذت سرشار از وجد و سرور.

((اوشو))

آنجا که امکان نفرت هست، امکان عشق هم هست . فقط کافیست از میان این دو یکی را انتخاب کنیم.

((پائولوکوئیلو))

dariushiraz
22-10-2007, 13:02
جبران خلیل جبران : رنجدیده ! اگر بکوشی تا چیزی از مال خویش را به مردم بذل کنی بی تردید رستگاری .

اُرد بزرگ : خموشی در برابر بدگویی از دوستان ، گونه ای دشمنی است .

مارک تواین: از دواج قرارداد دونفره ای است که در همه دنیا اعتبار دارد.

ژان پل ساتر : نبوغ ، جوهر تفکر است

اُرد بزرگ : خویشتن و آدمیان را هنگامی می شناسی ، که تنها شوی .

سروانتس : آنکه ثروت خود را باخت ، زیاد باخته است ولی آنکه شهامت خود را باخت پاک باخته است .

بردروم ریپورتس : مدام برای انجام وظایف و کارهای اصلی خود وقت ایجاد کنید . هر روز برای انجام کارهای فردا برنامه ریزی کنید . چند کار کوچک را که باید حتما انجام شوند همان اول صبح انجام دهید . سپس بلافاصله به سراغ وظایف اصلی و مهم بروید و کار را تا به اتمام رساندن آنها ادامه دهید.

اُرد بزرگ : خواهش مراد از مرید خاموشی و ژرف نگریست ، و خواهش مرید از مراد ، نشان دادن مسیر پیشرفت .

بزرگمهر : دیو کین و دیو سخن چینی گزنده است . سخن چین هرگز جز به دروغ لب نمی گشاید . گفتارش همیشه بی فروغ است .دو روی و سخن چین از مهر یزدان بی بهره اند و از او در هراسند .

مارک تواین : من از عشق بدم می آید ، برای اینکه یک بار عاشق شدم و مادرم را فراموش کردم .

سه نه ك : اگر بخواهي بر عالم فرمانروا باشي بايد عقل بر تو حاكم باشد

اُرد بزرگ : خودت را بشناس اما به آن مبال .

مارك تواين: صديق ترين ،بي توقع ترين،مفيدترين و دائمي ترين رفيق براي هر كسي كتاب است.

سامرست موام : کمی عقل سلیم، اندکی اغماض و قدری خوش خلقی داشته باشید، آن وقت خواهید دید در این دنیا چقدر آسوده و خوشبخت اید.

اُرد بزرگ : خار ، زخم به جان نمی زند ، بلکه با او می آمیزد برای روزهای سختر .

جبران خلیل جبران : اگر سزاوار است آن است که دوست با جزر زندگی ات آشنا شود ، بگذار تا با مد آن نیز آشنا گردد ، زیرا چه امیدی است به دوستی که می خواهی در کنارش باشی ، تنها برای ساعات و یا قلمرو مشخصی ؟

شاتو بریان : یک اراده خم نشونده ، بر همه چیز، حتی بر زمان قالب می آید.

اُرد بزرگ : خرد ابتدا به اندیشه پناه می برد .

نيوتن : شايد مانند كودكي باشيم كه در كنار دريا با سنگ ريزه ها و صدفهاي زيبا بازي مي كند اما غافل ار آنيم كه دريايي بس بزرگ و اقيانوسي بي كران در مقابل ديدگانمان وجود دارد كه در اعماق آن اسرار عظيم و شگفت انگيز نهفته است

بزرگمهر : دوستی برای خود برگزین که به گاه سختی و درماندگی مددکارت باشد.

سه نه ك : من بين ديوانگي و مست فرقي نمي بينم جزاينكه ديوانگي مدت طولانيتري دارد

اُرد بزرگ : خودخواهی ، کاشی سادگی روانت را ، خواهد شکست .

نیوتون : گاه لازم است که انسان دیدگان خود راببندد ، زیرا اغلب خود را به نابینایی زدن نیز نوعی خوشبختی است .

سیسرون : نفرت همان خشم و غضب است که روی هم انباشته شده است .

اُرد بزرگ : خموشی ، دری به سوی نگاه ژرف تر است .

نیوتن : کسی که فکر نمی کند ، به ندرت دم فرو می بندد

جبران خلیل جبران : حیات درختان در بخشش میوه است . آنها می بخشند تا زنده بمانند ، زیرا اگر باری ندهند خود را به تباهی و نابودی کشانده اند

cityslicker
22-10-2007, 13:05
ا از گرما لذت مي بريم، چون در سرما بوده ايم ، قدر نور را مي دانيم، زيرا در
تاريکي بوده ايم. به همين وصف، ما شاد مي شويم، زيرا غم را مي شناسيم .
ديويد ودرفورد

salma_ar
22-10-2007, 14:58
وقتی با انگشت به کسی اشاره می کنیم

به یاد داشته باشیم که

سه انگشت دیگر به طرف خودمان برگشته اند
لویس نیزر

dariushiraz
23-10-2007, 20:37
افراد پست و فرو مایه از خطاهای اشخاص بزرگ لذت فراوان می برند.

شوپنهاور

dariushiraz
23-10-2007, 20:40
اگر می خواهید که مرگ یاد شما را از خاطر ها نبرد; یا چیزهایی بنویسید که ارزش خواندن داشته باشند، و یا کارهایی کنید که ارزش نوشتن داشته باشند.{بنیامین فرانکلین}

salma_ar
23-10-2007, 20:54
فقط وقتی مجازیم از بالا به کسی نگاه کنیم
که بخواهیم از زمین بلندش کنیم

مرگ را گریزی نیست
ولی زندگی را انتخاب می کنیم

لویس س.هارپر

dariushiraz
23-10-2007, 23:28
شريعتي:
دنيا را بد ساخته اند... کسي را که دوست داري، تو را دوست نمي دارد.
کسي که تو را دوست دارد ،تو دوستش نمي داري
اما کسي که تو دوستش داري و او هم تو را دوست دارد به رسم و آئين هرگز به هم نمي رسند و اين رنج است . زندگي يعني اين

dariushiraz
23-10-2007, 23:29
سقراط :
آن که می خواهد دنیا را تکان دهد خودش باید نخست حرکتی بکند . بی هدف و آرزو زیستن خصلتی شیطانی است. برای آنکه خودت را بیایی به خودت بیاندیش.

dariushiraz
23-10-2007, 23:30
باربارا دی آنجلیس : زندگی هر یک از شما این توانایی و قابلیت را دارد که عالی و فوق العاده باشد . هر یک از شما نیز این توانایی و قابلیت را در خود دارید که از زندگی خود تا سرحد کمال لذت ببرید. کلید این معما در زندگی همراه با عشق و شور زندگی نهفته است

dariushiraz
23-10-2007, 23:34
آنتونی - سوزان
سوزان آنتونی (1820-1906) اصلاح طلب اجتماعی آمریکایی.

من هیچوقت به افرادی که معتقدند که آنچه که خداوند از انسان انتظار دارد فقط وظیفه بغل دستی آن ها است
اعتماد نمی کنم.

دیر یا زود درک خواهیم نمود که لحظات مهم در زندگی ما لحظاتی نیستند که بر روی آن ها تأکید و تبلیغ بسیار شده مانند روز تولد. لحظات مهم دارای القاب نیستند. آن ها بدون اطلاع وارد خاطرات زندگی ما می گردند.

dariushiraz
23-10-2007, 23:34
فقط دو چیز بی انتها هستند: جهان و حماقت بشری.

آینشتین - آلبرت

dariushiraz
23-10-2007, 23:35
آینشتین - آلبرت :

روح های بلند همواره با مخالفت اذهان پست مواجه بوده اند.

من استثنائا" باهوش نبوده و خداوند استعدادی فراتر از دیگران به من عطا ننموده بلکه من بی اندازه کنجکاو هستم

زییا ترین مطالبی که می توانیم تجربه نماییم مرموزات و اسرار است زیرا ان ها منابع صحیح هنر و دانش هستند

روزی صد باربه خودم یادآور می شوم که زندگی معنوی و فیزیکی من بستگی به تلاش های بی وقفه انسان هایی داشته که ممکن است برخی زنده و برخی دار فانی را وداع گفته باشند و من هم باید تلاش نمایم پاسخگوی زحمات آن ها که هنوز نیز دریافت می نمایم باشم.

dariushiraz
23-10-2007, 23:35
بسیار زیباست که انسان با شجاعت زندگی نماید و با شکوه دار فانی را وداع گوید.

آلکساندر کبیر

dariushiraz
23-10-2007, 23:36
در هر ذره ای از ذرات این نشانه موجود است که او است آن خدای یگانه که هستی هر هستی به هستی او است.

ابو علی سینا

MV_GT500
24-10-2007, 00:00
همیشه به کسی فکر کن که دوست داشته باشه. نه کسی که تو دوستش داری .(شکسپیر)

اینو وقتی داشتم تاپیک "با کدوم ازدواج میکنی" رو میخوندم یادم اومد. گفتم اینجا هم بنویسم دوستان استفاده کنن

hushang
24-10-2007, 12:15
اين هم چند تا جمله

‏9.امام علی (ع) ‏
گناهی که تو را پشیمان کند بهتر از کار نیکی است که تو را ‏به خودپسندی وا دارد.‏

‏10.گوته
کسی که ضعف هایش را میبیند به کمال نزدیک تر است.‏

‏11.ناشناس ‏
وقتی با یک انگشت به سوی کسی به هر دلیلی اشاره ‏میکنید, خوب دقت کنید, چون سه انگشت دیگر تان به ‏سمت خودتان است.‏

salma_ar
24-10-2007, 15:13
دو نفر از پنجره زندون به بیرون نگاه می کنند
یکشون گل و لای کوچه رو می بینه
و یکی دیگه ستاره های آسمون

salma_ar
24-10-2007, 15:20
در صحنه زمین هیچ قلبی نیست که راضی باشد

مثل ایتالیایی

آنچه به مقصود می رساند
عزت واراده است نه تمنا و آرزو

؟

عشق
تنها گلی است که بی یاری فصل ها می روید

؟

خود پرست غیبت کسی را نمی کند
تنها فضیلت او همین است

لویس س هارپر

salma_ar
24-10-2007, 15:24
اين هم چند تا جمله

‏9.امام علی (ع) ‏
گناهی که تو را پشیمان کند بهتر از کار نیکی است که تو را ‏به خودپسندی وا دارد.‏

‏10.گوته
کسی که ضعف هایش را میبیند به کمال نزدیک تر است.‏

‏11.ناشناس ‏
وقتی با یک انگشت به سوی کسی به هر دلیلی اشاره ‏میکنید, خوب دقت کنید, چون سه انگشت دیگر تان به ‏سمت خودتان است.‏

این از ناشناس نیست از لویس نیزر هست و درصفحه قبل هم گفته شده .اینم لینکش

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/quote]

dariushiraz
24-10-2007, 17:45
باید هدف این باشد، که در دیرترین زمان ممکن، جوان بمیرید.{اشلی مونتاگ}

کسانی که از شما تنفر دارند، زمانی خواهند یافت، که شما نیز از ان ها متنفر شوید.{ریچارد نیکسون}

باور به نا ممکن بودن چیزی ، ان را ممکن خواهد ساخت.{مثل فرانسوی}

dariushiraz
24-10-2007, 17:50
بهترین کارها این است که در جوانی دانش آموزی و در پیری به کار بندی.

بوذر جمهر

خنده بزرگترین اسلحه در جنگ زندگی است.

سقراط

من از عاداتی که روح و قلب من را در بر گرفته اند متنفر هستم. ولی در فراخنای قلب و روحم شاکر مصائب و شک ها و بیماری ها و مواردی دیگر که بیانگر عدم تکامل من هستند می باشم زیرا این مسائل صد ها درب برای فرار من از عادات فراگیر فراهم می آورند.

نیچه - فردریک

کسی که می خواهد روزی پرواز یاد بگیرد اول باید بیاموزد بایستد و راه برود و بدود و بجهد و برقصد. نمی توان به یکباره شروع به پرواز نمود.

نیچه - فردریک

چه بسیارند کسانی که با کلام کاهلانه خود مصیبت و فلاکت را به زندگی خود فرا خوانده اند.

اسکاول شین - فلورنس

جز تردید و هراس هیچ مطلب دیگری نمی تواند میان انسان و بزرگترین آرمان ها یا مراد های قلبش فاصله ایجاد نماید

اسکاول شین - فلورنس

ما قادر به ایجاد وقایع نیستیم بلکه فقط قادر هستیم که آن ها را بهبود بخشیم...... انسان معمولا" بیشتر تحت تاثیر احساسات خود است تا منطق و عقل. حوادث و وقایعی که بیشترین تههیج را ایجاد می نمایند بیشترین تاثیر را خواهند داشت.

ادمز - ساموئل

cityslicker
24-10-2007, 19:54
از کسانی که با شما مخالفند نترسید بلکه از کسانی بترسید که با شماموافقند ولی آنقدر جرات ندارندکه عدم موافقت خود را آشکارا به شما بگوید
ناپلئون بناپارت

dariushiraz
24-10-2007, 20:34
اگر شاهین قادر است با یک حمله شکار خود را از هم متلاشی سازد، تنها به دلیل تنظیم مناسب زمان عملیات و رعد آسا بودن آن است. ((سان تزو - هنر جنگ آوری ))

hamed_online62
24-10-2007, 20:43
راه نفوذ در ديگران، دانستن آرزوهايشان است.
(ويل کارنگي)

hamed_online62
24-10-2007, 20:45
حرفي را بزن که بتوني بنويسي، چيزي را بنويس که بتوني امضا کني، چيزي را امضا کن که بتوني پاش وايسي.
(ناپلئون بناپارت)

hamed_online62
24-10-2007, 20:46
زندگي آن چيزي است که براي تو اتفاق مي افتد، در حالي که تو سرگرم برنامه ريزي هاي ديگري هستي.
(جان لنون)

hamed_online62
24-10-2007, 20:47
شما به همان اندازه که بخواهيد کوچک، و به همان اندازه آرزو کنيد بزرگ مي شويد.
(جيمز آلن)

hamed_online62
24-10-2007, 20:48
بگذار تا شيطنت عشق چشمان تو را به عرياني خويش بگشايد شايد هر چند آنجا جز رنج و پريشاني نباشد اما کوري را به خاطر آرامش تحمل نکن.
(دکترعلي شريعتي)

dariushiraz
24-10-2007, 21:16
افکار هر انسانی دنیای اوست ...
ضرب المثل آفریقایی

rafifar
25-10-2007, 18:24
سخنان زرتشت
ای خدای دانا، تو كه همواره آیین ِراستی و منش ِنیك را استوار داشته ی، مرا چنان بیاموز كه اندیشه های خردمندانه و گفته های زبانِ تو را بازگو كنم. خواستم آموزش هایی است كه از آنها بهترین زندگانی پدید آمده است.

ای خداوند جان و خرد، كسانی را كه نیكوكار و نیك اندیش و بر راهِ راستی و درستی می بینی، كامروا ساز، بسی كامروا. نیك میدانم كه هیچ نیایشی نیست كه از جان و دل برآید و بی پاسخ بماند

ای كه بهترین هستی و با بهترین راستی هماهنگ هستی، با مهر و دلبستگی، بخششهای نیك منشی و درست اندیشی را برای خود و فرشوشتر رادمرد و دیگر یاران برای همیشه میخواهم

ای خدای دانا، با بودن این بخششها، از ما كاری سر نزند كه تو و راستی و بهترین اندیشه را بیازاریم. ما همه با هم شما را می ستاییم زیرا شما را كه پیشبرندگان توان هستید، سزاوار ستایش میدانیم

salma_ar
26-10-2007, 22:13
بهترین سیاست صداقت است

سروانتس

گل ها را تقسیم میکردند ،
گل سرخ نصیب خار شد

مثل ترکی

شجاعت مانند عشق از امید تغذیه می کند.

ناپلئون

عشق وقتی به حرف عقل گوش می دهد
که رفته باشد.

فرانسوازماگان

تجربه میوه ایست که آنرا نمی چینند
مگر پس از گندیدن

ارسطو

cityslicker
27-10-2007, 16:43
انسان نمیتواند به همه نیکی کند ..ولی میتواند نیکی را به همه نشان دهد

رولن

.
.
.

مردان شجاع فرصت می آفرینند ترسوها و ضعفا منتظر فرصت می نشینند .

گوته

salma_ar
28-10-2007, 13:20
وقتی عشق می آید کسی نمی بیند
اما وقتی می رود همه می بینند

دولسیون

برق باش که بدرخشی و بسوزانی
نه شمع که برفروزی و خود بکاهی

سعید نفیسی

ghazal_ak
28-10-2007, 13:31
اگر آدم خوبی با تو بدی کرد،چنان وانمود کن که نفهميده‌ای. او توجه خواهد کرد و مدت زيادی مديون تو خواهد بود. گوته

لحظات را گذزانديم تا به خوشبختي برسيم غافل از آنكه لحظات همان خوشبختيند -شكسپير-

salma_ar
28-10-2007, 13:36
اگر مردم یکدیگر را دوست می داشتند
تمام مسائل انسانیت حل می شد

ل دو پره

من در جهان یک دوست داشتم
و آن خودم بود

ناپلئون

soleares
28-10-2007, 15:41
تو برای هدفی به دنیا آمدی که باید به آن برسی.

--

از هر موفقیتی لذت ببر ولی راضی نشو !

--

اگر از تمام توانمندی های خود آگاه گردید پیروزی حتمی است.

--

می توانید همانی شوید که می خواهید.

dariushiraz
28-10-2007, 21:20
عشق شبیه جنگ است، به اسانی شروع و به سختی پایان می یابد. {اچ.ال.منکل}

بهترین راه متقاعد کردن احمق ، ان است که بگذاری به راه خودش برود. {جاش بیلینگس}

حقیقت همیشه بیگانه است {بایرون}

خرافات مذهب اندیشه های ناتوان است. {ادموند بورک}

saye
29-10-2007, 22:15
هرکجا خود را پنهان کنی
باز هم طبیعت
سهم تو را از سختیها به تو خواهد داد

soleares
29-10-2007, 23:53
والدین با خشمگین نشدن الگوی فرزندان خود خواهند بود.

--

به فرزندانتان بگویید از عادات بد خود شرمنده اید (شما الگویید)

dariushiraz
30-10-2007, 19:31
همیشه سعی کنید چیزهایی راکه دوست دارید به دست آورید. وگرنه مجبور می شوید چیزهایی را که بدست آورده اید دوست داشته باشید.

جرج برنارد شاو

برخی از انسان ها به این نتیجه می رسند که بهترین چیز در زندگی، شادی است. برخی دیگر رنج را به کار می برند. اما بیش تر انسان ها هیچ یک را بر خود روا نمی دارند. پس به هیچ چیز نمی رسند و فقط از میان زندگی می گذرند.

جبران خلیل جبران

dariushiraz
30-10-2007, 19:34
اپیکتوس : اگر می خواهی خوب باشی باید اول معتقد باشی که بد هستی

دعای قبل از خواب کودک خودخواه
خدایا مرا ببخش! می خواهم بخوابم.
و اگر در خواب مردم، تما اسباب بازی هایم را بشکن، تا بچه دیگری با آنها بازی نکند.
آمین

شل سیلور استاین

salma_ar
31-10-2007, 12:22
میدان جنگ فرصت مطالعه به کسی نمی دهد
هرکس هرچه میداند باید به کار برد

جواهر لعل نهرو
آینده به کسی تعلق دارد که
می داند چگونه منتظر نشیند

مثل روسی

اگر از انسان امید و خواب گرفته شود
بدبخترین موجود روی زمین می شود

کانت

thecrow
01-11-2007, 14:32
امام علي (ع):قلبهاي خودرااز كينه هاي نهاني پاك كنيدچه آن يك بيماري مهلك همانند وبا است

thecrow
01-11-2007, 14:32
پيامبر(ص):عزت مردم با ايمان دربي نيازي از مردم است آزادي وشرافت درپرتو قناعت به دست مي آيد .

thecrow
01-11-2007, 14:33
گوته:كسي شايسته آزادي است كه هرروز بتواند به هوسهاي خود چيره شود.

thecrow
01-11-2007, 14:34
كانت : اگر از انسان اميد وخواب گرفته شود بدبخت ترين موجود روي زمين است

thecrow
01-11-2007, 14:35
شكسپير: از دست دادن اميدي پوچ و آرزويي محال ، خود موفقيت و پيشرفت بزرگي است.

thecrow
01-11-2007, 14:35
بتهون:همواره تقوي را به كودكان خودتوصيه كنيد تنها تقوي عامل خوشبختي است نه پول.

thecrow
01-11-2007, 14:36
گوته : پيروزي و پيشرفت ملك بلا منازع كساني است كه داراي استقامت و ثبات قدم باشند

thecrow
01-11-2007, 14:37
امام علي(ع):اميد وارترين مردم كسي است كه اگر نقصي دركارش پديدآيد بي تأمل درراه اصلاحش بكوشد.

thecrow
01-11-2007, 14:37
داستايوفسكي:براي انسان نعمتي از اين بهتر نيست كه به تعهدات خود سرتسليم فرود آورده و مزه عظمت آن را بچشد.

thecrow
01-11-2007, 14:38
افلاطون:بي صبري شخص را از هيچ رنجي نمي رهاند بلكه درد جديدي براي از پا درآوردن شخص بوجود مي آورد.

thecrow
01-11-2007, 14:38
امام علي(ع):با دنيا مدارا كن و حوادث روزگار رابه خونسردي و سنگيني بپذير تابر مراد خود پيروز شوي

thecrow
01-11-2007, 14:39
ناپلئون :دردنيا خفتگاني هستند كه بيداريشان همچوبيداري اژدها وحشتناك است

thecrow
01-11-2007, 14:40
كنفوسيون:اگر مردم مرا نشناسند غصه نخواهم خورد ، ولي اگر من مردم را نشناسم افسرده خواهم بود.

thecrow
01-11-2007, 14:41
رسول اكرم(ص):نمي توان همه را به مال راضي كرد، اما به حسن خلق مي توان.

thecrow
01-11-2007, 14:42
شكسپير:تواضع، نردبان بزرگي وبلندي است.

thecrow
01-11-2007, 14:42
حضرت عيسي(ع):آنكه درقليل خائن بود دركثير نيز خائن بود.

thecrow
01-11-2007, 14:43
چارلي چاپلين : برهنگي ، بيماري عصر ماست

thecrow
01-11-2007, 14:44
ارسطو:برنده ترين سلاح يك زن تقوا ونجابت اوست

thecrow
01-11-2007, 14:51
خانمها بخوانند

ناپلئون مي گويد:براي يك مرد هيچ شكنجه اي بالاتر از آن نيست كه قابل ترحم باشد.

يك مثل يوناني است كه مي گويد: هر مردي مي تواند داماد شود اما هر دامادي نمي تواند مرد باشد.

اسمايلز مي گويد: همسر خوب بهترين ياور درصحراي سنگلاخ و پر مخاطره زندگي است.

دوروتي كارنگي مي گويد: يك زن خوب به آنچه كه شوهرش علاقمند است ،‌علاقه نشان مي دهد.

افلاطون مي گويد: مردرا به قدرت بازويش امتحان كنيد نه به قول او .

thecrow
01-11-2007, 14:53
واماجملات معروف دربين اروپائيان

مردها مثل جاي پارك اتومبيل هستند، چرا كه بهترين ها يشان راقبلاً افراد ديگري گرفته اند .

مردها مثل قضيه فيثاغورث اند، مي دانيد چرا ؟چون هيچ چيز نمي تواند آنها را عوض كند.

بين زنان اروپايي جمله اي رايج است كه مي گويد:مردها مثل كامپيوتر هستند به سختي مي توان آنها راشناخت و هيچ وقت هم حافظه كافي ندارند.

مردها مانند نوزادان هستند ،‌ابتدا بامزه و شيرين اما پس از خرابكاري از آنها خسته مي شويد.

thecrow
01-11-2007, 14:54
آقايان بخوانند

ناپلئون مي گويد: اگر زن نبودنوابغ جهان را چه كسي پرورش مي داد؟

يك مثل چيني است كه مي گويد: اسب بي لگام و زن بي ادب انسان را به نابودي مي كشانند.

يك مثل روسي نيز چنين است :آزادي براي زن نجيب خطر بزرگي است.

مثل هنري مي گويد: تواضع، زينت زن است.

شكسپير مي گويد: چيزي كه درزن قلب مراتسخير مي كند مهرباني اوست نه زيبايش ، من زني را بيشتر دوست دارم كه مهربان تر باشد.

بالزاك نيز جمله اي جالب مي گويد: حساسيت ، عشق ، تحمل وفداكاري زندگي را تشكيل مي دهد.

داستايوفسكي مي گويد: زنان به خوبي مردان مي توانند اسرار راحفظ كنند، اما به يكديگر مي گويندتا درحفظ آن شريك باشند.

زيبايي درزن بدون وقار مانند تورماهيگيري فرسوده سوراخ است. اين جمله را((امرسون))مي گويد.

ولتر مي گويد: شيرين ترين مسئله درزندگي شوهر عشق زن پاكدل به شوهرش است.

لافونتن مي گويد‌:قلب زن پرتگاهي است كه عمقش رانمي توان تخمين زد.

thecrow
01-11-2007, 15:03
هیچ کس نمی تواند چیزی را به شما بیاموزد جز آنچه که در افق دید و خرد شما وجود داشته و شما از آن غافل بوده اید . جبران خلیل جبران

thecrow
01-11-2007, 15:04
جستجوی حقیقت دیوانگی مطلق است ، چه موقعیکه به حقیقت رسیدید ممکن نیست به کسی بگویید و دشمن شما نشود . برنارد روسن پی یر

dariushiraz
01-11-2007, 16:50
خداوند بي نهايت است و لا مكان و لا زمان،اما به قدر فهم تو كوچك مي شود و به قدر نياز تو فرود مي آيد و به قدر آرزوي تو گسترده ميشود و به قدر ايمان تو كارگشا مي شود.

ملاصدرا

dariushiraz
01-11-2007, 21:34
اگر تغيير نکنيد نابود مي شويد... (اسپنسر جانسون)

shohreh.p
02-11-2007, 17:16
دیوان که فرمانروا و دست دراز شدند سخن از نیکی را هم باید مانند راز گفت . فردوسی خردمند

چنین گفت رستم به اسفندیار که کردار ماند ز ما یادگار . فردوسی خردمند

اگر جانبازی جوانان ایران نباشد نیروی دهها نادر هم به جای نخواهد رسید . نادر شاه افشار

خردمندان و دانشمندان سرزمینم ، آزادی اراضی کشور با سپاه من و تربیت نسلهای آینده با شما ، اگر سخن شما مردم را آگاهی بخشد دیگر نیازی به شمشیر نادرها نخواهد بود . نادر شاه افشار

آرزو ریشۀ حیات ماست . اگرچه این ریشه حیات ما را به تدریج می سوزاند . ولی همین ریشه مایۀ زندگی است . نیچه

شاید من بهتر می دانم که چرا بشر تنها حیوانی است که می خندد.تنها انسان است که به شدت رنج می برد و مجبور است خنده را بیافریند. نیچه

برای ماندگاری ، رویایی جز پاکی روان نداشته باش . اُرد بزرگ

آنگاه که شب فرا رسید و همه پدیدگان فرو خُفتند ابردریاها (اقیانوسها) به پا می خیزند، آیا تو هم بر می خیزی ؟ اُرد بزرگ

دوست بدارید لیکن عشق را به زنجیر بدل نکنید . جبران خلیل جبران

حیات درختان در بخشش میوه است . آنها می بخشند تا زنده بمانند ، زیرا اگر باری ندهند خود را به تباهی و نابودی کشانده اند. جبران خلیل جبران

مردان شجاع فرصت می آفرینند ترسوها و ضعفا منتظر فرصت می نشینند . گوته

زیبایی ناپایدار و فضیلت جاودانه است . گوته

مهم ترین کار ما این نیست که ببینیم در دور دستهای مبهم و ناپیدا چه چیز هایی و جود دارد . کار ما این است که به آنچه آشکارا در پیش رو داریم بپردازیم . وینستون چرچیل

خوردن کلمات مرا به سوء هاضمه دچار نکرده است . وینستون چرچیل

مراقب باشید چیزهایی را که دوست دارید بدست‌آورید وگرنه ناچار خواهید بود چیزهایی را که بدست آورده‌اید دوست داشته‌باشید. جرج برنارد شاو

انقلاب ستمدیدگان را آزاد نمی کند تنها استثمارگران را عوض می کند. برنارد شاو

فرق انسان و سگ در آنست که اگر به سگی غذا بدهی هرگز تو را گاز نخواهد گرفت. تولستوی

همه می‌خواهند بشریت را عوض کنند ، دریغا که هیچ کس در این اندیشه نیست که خود را عوض کند. تولستوی

هرچه اکنون هستیم محصول افکاری است که سابقا داشته ایم و حالا داریم .پاستور

تمدن، تنها زاییده اقتصاد برتر نیست، در هنر و ادب و اخلاق هم باید متمدن بود و برتری داشت. لویی پاستور

اهمیتی ندارد که از کجا آمده اید ، مهم این است که به کجا می روید . برایان تریسی

داشتن اهداف روشن و از پیش تعیین شده برای پیش رفت و موفقیت مطلقا ضروری است . برایان تریسی

به یاد یارانی که هر جا باشنند یادشون در دله ماست

dariushiraz
03-11-2007, 18:50
آنچه ضعیفترین ومحقرترین عنصر وجودی شما به نظر می آید قوی ترین عنصر وجود شما نیز هست. (جبران خلیل جبران)

dariushiraz
03-11-2007, 18:52
ما چقدر دير متوجه مي شويم كه زندگي وحيات يعني همان دقايقو ساعاتي كه با كمال شتابزدگي و بي رحمي انتظار گذشتن آنرا داشته ايم. ديل كارنگي

ستایش ، هنگام نو رُستن را . ارد بزرگ

آنكسي كه از رنج زندگي بترسد ، از ترس در رنج خواهد بود . چيني

وقتي نانوا نان را با دقت و وسواس مي پزد و به دست مشتري ميدهد ، خدا با او در كنار تنور ايستاده است . كريستيان بوبن

اگر قرار است براي چيزي زندگي خود را خرج كنيم ، بهتر آن است كه آنرا خرج لطافت يك لبخند و يا نوازشي عاشقانه كنيم . شكسپير

استعداد در فضاي آرام رشد ميكند و شخصيت در جريان كامل زندگي . گوته

نیایش ها همان گونه پاسخ می یابند که پرسیده شده اند . رام تیرت

اگر به دنبال بهبود روابطتان هستید، باید بدانید که انتظار یاری از طرف دیگر ارتباط ، بیهوده است. بهبود باید از شما نشأت گیرد ؛ شما می توانید با برقراری ارتباط با همه ویژگی هایی که در وجودتان هست حرکت را آغاز کنید. احساس در ماندگی ناشی از آن است که بین خود و خدا فاصله حس می کنید. به یاد آوردن این نکته که ما همگی یکی هستیم، در حقیقت به منزله بیدار کردن خداوند درونمان است. دبی فورد

dariushiraz
03-11-2007, 18:52
درختان بارور خم مي شوند و مردان بزرگ متواضع ميگردند، اما شاخه هاي خشک و مردم نادان مي شکنند وخم نمي شوند. ضرب المثل سانسکريت

زندگی به تناسب شهامت آدمی گسترش یا فروکش می‌یابد. آنین نین

برای کشتی‌ای که عازم هیچ بندری نیست، باد موافق معنا ندارد. میشل دومنتی

dariushiraz
03-11-2007, 18:53
موانع چیزهای وحشتناکی هستند که هرگاه شما چشم‌هایتان را از هدف دور نگاه می‌‌دارید، آن‌ها را می‌بینید. هامیلتون مابی

اگر در مورد شما بد گفتند سکوت کنید . جبران خلیل جبران

نگاه زمینیان ، تهی است از انوار آسمانیان . ارد بزرگ

حقيقت را دوست بدار ولي اشتباه را عفو كن. ولتر

dariushiraz
03-11-2007, 18:53
حقيقت را با بي طرفي مطلق و با روحي آزاد از هرگونه تعصب جستجو كنيد. دكارت

قلب معزور و خودخواه هرگز نمي تواند از سرگيجه و بي حوصلگي بگريزد. گوته

كسي كه بر ديگران حكومت مي كند بايد نخست حاكم بر خود باشد. فيليپ ماسينجر

خطا اگر ندانسته انجام شود اشتباه است و اگر دانسته، تبهكاري است. برتولت برشت

dariushiraz
03-11-2007, 18:54
حيله و خيانت اغلب از اشخاص ناتوان سر مي زند. لارش فوكو

تعليم به نادان همان قدر بي ثمر است كه بخواهيم با صابون ذغال را سفيد كنيم. كيتز

dariushiraz
03-11-2007, 18:54
مسأله اصلی در دعا این نیست که برای خواسته‌هایمان از خدا جواب بگیریم بلکه هدف دعا این است که به‌شکل کامل با خدا یکی شویم‌. اسوالد چمبرز

چه شکاف عظیمی بین شناختن خدا و محبت نسبت به او وجود دارد. پاسکال‌

از گناه نفرت داشته باش نه از گناهکار . گاندي

dariushiraz
03-11-2007, 18:55
هيچ گلي عطر ،رنگ وزيبايي مادر را ندارد. همينگوي

dariushiraz
03-11-2007, 18:56
بر بالاي در علم نوشته شده است که بايد ايمان داشته باشي. ماکس پلانک

انسان براي بر خورداري از شادي بايد خودش را باور کند. توماس پاين

راه آشتی را کسی باید بیابد که خود سبب جدایی شده است . ارد بزرگ

dariushiraz
03-11-2007, 18:57
هفت بار روح خویش را تحقیر کردم:
نخستین بار هنگامی بود که برای رسیدن به بلندمرتبگی، خود را فروتن نشان می‌داد.
دومین بار آن هنگام که در مقابل فلجها می‌لنگید.
سومین بار آن زمان که در انتخاب خویش بین آسان و سخت، آسان را برگزید.
چهارمین بار وقتی که مرتکب گناهی شد و به خویشتن تسلی داد که دیگران هم گناه می‌کنند.
پنجمین بار آنگاه که به علت ضعف و ناتوانی از کاری سر باز زدو صبر را حمل بر قدرت و توانایی‌اش دانست.
ششمین باز زمانی که چهره‌ای زشت را تحقیر کرد در حالی که نمی‌دانست آن چهره یکی از نقابهای خویش است.
و هفتمین بار وقتی که زبان به مدح و ستایش گشود و انگاشت که فضیلت است.»
«شاید کسی را که با او خندیده‌ای فراموش کنی، اما هرگز کسی را که با او گریسته‌ای از یاد نخواهی برد.» . جبران خلیلی جبران

dariushiraz
03-11-2007, 18:58
همه عشق بورز، به تعداد كمي اعتماد كن، و به هيچكس بدي نكن. شكسپير

چنان باش كه بتواني به هر كس بگوئي مثل من رفتار كن. كانت

براي پيشرفت و پيروزي سه چيز لازم است اول پشتكار دوم پشتكار، سوم پشتكار. لردآديبوري

dariushiraz
03-11-2007, 18:58
برگ در هنگام زوال مي افتدميوه در هنگام کمال مي افتدبنگر که چگونه مي افتي چون برگي زرد و يا سيبي سرخ . کنفسيوس"

تجربه نامي است که تمام افراد بر روي اشتباهات خود مي گذارند. اسکاروايلد

salma_ar
03-11-2007, 23:06
بتهوون : بهترين لحظات زندگي من لحظاتي بود که در خواب گذراندم.
گوته :عشق، افسر زندگي و سعادت جاودانياست.
رومن رولان :دوستي که شما را درک مي کند، شما را مي سازد.
کريستوفرمورلي:موفقيت تنها يک چيز است اين که :زندگي را به دلخواه خود بگذرانيد

thecrow
03-11-2007, 23:12
فردریش نیچه : زندگی بدون موسیقی اشتباه است.

thecrow
03-11-2007, 23:13
فردریش نیچه : باید از دگم گرایی ها در اندیشه فلسفی دوری کرد
فردریش نیچه : برای بشر بنیادی تر از بررسی حقیقت جستجوی ارزش آن بوده است و متافیزیسین ها همگی به دنبال ارزش گذاری مفاهیم متضاد بوده اند
فردریش نیچه : کسانی که به شهود دلایل منطقی را متصل می کنند راه به خطا رفته اند

thecrow
03-11-2007, 23:14
فردریش نیچه : بشر به دلیل خواست " قدرت " به دنبال شناخت است نه به دلیل تشنگی عقل ناب
فردریش نیچه : نمی توان از همساز با طبیعت بودن یک اصل اخلاقی برای خود ساخت. زیرا طبیعت بی رحم است و اگر آدمی بخواهد مطابق با طبیعت زندگی کند باید بی رحم باشد .
فردریش نیچه : فیلسوفی که درصدد آفرینش جهان بنابر تصور خویش است می خواهد همه به فلسفه اش ایمان بیاورند و این همان روا داشتن استبداد بر دیگران است.

thecrow
03-11-2007, 23:15
فردریش نیچه : غرور و فریب رواقیون دلیل علاقه آنها به اخلاق و آمیختن آن با طبیعت است. زیرا تفکر رواقی درواقع نوعی استبداد راندن بر خویشتن است و چون فرد جزئی از طبیعت است پس طبیعت نیز استبداد را بر او حاکم می کند.

thecrow
03-11-2007, 23:16
فردریش نیچه : فلسفه همان خواست قدرت است همان خواست علت نخستین
فردریش نیچه : باید بر فریب حواس خود پیروز شویم
فردریش نیچه : علم جهان را توضیح نمی دهد بلکه تفسیر می کند و در واقع معنایی برای وجود نباید در نظر گرفت
فردریش نیچه : اراده یک احساس نیست بلکه شامل احساس های متعدد است و نمی توان آن را از اندیشه جدا کرد. در عین حال اراده یک شور است و کسی که اراده می کند به اشتباه اراده را با عمل یکی در نظر می گیرد.

thecrow
03-11-2007, 23:17
فردریش نیچه : قدرت خواهی بشر و نه میل به شناخت اولین عامل برای گرایش او به فلسفه بوده است

فردریش نیچه : بشر برای فرار از خدا طبیعت را عامل همه چیز می داند و قانونی در طبیعت در کار نیست بلکه پدیده های طبیعی به دلیل قدرت به وجود می آیند.

فردریش نیچه : بشر را مشتاق زندگی ساده و همراه با ریاکاری اخلاق گرایانه می بینم.

فردریش نیچه : از فلاسفه می خواهم که به دنبال حقیقت نروند چون حقیقت نیاز به پشتیبان ندارد

فردریش نیچه : پیشداوری درباره اخلاق به این معناست که نیت اعمال را منشاء آنها می دانیم

thecrow
03-11-2007, 23:19
فردریش نیچه : ذهن و ادنیشه مسئول به خطا افتادن بشر است.

فردریش نیچه : فیلسوف باید از ایمان به زبان فراتر رود زیرا مفاهیم در چارچوب زبان اسیر می شوند و نمی توان آنها را کاملا با زبان توضیح داد.

فردریش نیچه : خیر نباید همگانی باشد وگرنه دیگر خیر نیست زیرا چیزهای همگانی ارزشی ندارند.

فردریش نیچه : آنچه آدمی را والا می کند مدت احساس های والا در اوست نه شدت آن احساس ها

فردریش نیچه : کسی که جنگجوست باید همواره در حال جنگ باشد چون زمان صلح با خودش درگیر خواهد شد!.

فردریش نیچه : مردان بزرگ فقط آرمان های خود را نمایش داده اند.

فردریش نیچه : خطر خوشبختی در این است که آدمی در هنگام خوشبختی هر سرنوشتی را می پذیرد و هرکسی را نیز

فردریش نیچه : هیچ پدیده ای اخلاقی نیست بلکه ما آن را اخلاقی تفسیر می کنیم

thecrow
03-11-2007, 23:20
فردریش نیچه : کسی که بخواهد به سمت معرفت برود از خدا فاصله می گیرد.

فردریش نیچه : استعداد آدمی را می پوشاند و وقتی استعدادش کاهش یافت آنچه هست نمایان می شود.

فردریش نیچه : کسی که آرمان نداشته باشد کمتر لاابالی ست تا کسی که راه رسیدن به آرمانش را نمی داند

فردریش نیچه : آدمی به خاطر نیاز به مراقبت و کمک دیگران با آنها ارتباط برقرارمی کند

فردریش نیچه : نسبت به فرد پایین تر از خود نفرت نداریم بلکه نسبت به فرد برابر با خود یا بهتر از خود.

فردریش نیچه : حقیقت مانند دریا است که چون نمک آب دریا زیاد است تشنگی را رفع نمی کند. اگر حقیقت آدمی تحریف شود مثل آب شور دریا خواهد بود که تشنگی اش را رفع نخواهد کرد.

فردریش نیچه : انسان نمی تواند از غرایز خود فرار کند ، وقتی از خطر جانی دور شود دوباره به غرایزش برمی گردد

فردریش نیچه : کسی که دلش را به بند بکشد جانش را آزاد کرده است

فردریش نیچه : هر اخلاق و دستور اخلاقی طبیعت بردگی و حماقت را پرورش می دهد زیرا روح را با انضباط تحمیلی خود خفه و نابود می کند.

فردریش نیچه : یک دانشمند حتی برای عشق زمینی هم وقت ندارد! او نه رهبر است نه فرمانبردار. او کمال بخش نیست. سرآغاز هم نیست. او فردی بی خویشتن است.

فردریش نیچه : همه به چیزی دلبستگی دارند و افراد والاتر به چیزهای والاتر اما افراد فرومایه فکر می کنند که افراد والاتر به چیزی دلبستگی ندارند و ظاهربینی افراد فرومایه از سطحی نگری و ریاکاری آنهاست و برپایه هیچ شناخت اخلاقی نیست.

فردریش نیچه : حرف کسانی که می گویند عشق بری از خودخواهی ست خنده دار است زیرا همه چیز طبق

خواست قدرت ما است.

thecrow
03-11-2007, 23:21
فردریش نیچه : آنچه برای یک نفر سزاوار است نمی توان گفت برای فرد دیگر هم سزاوار است. به عنوان مثال انکار نفس و افتادگی سزاوار یک فرمانده نیست و برایش فضیلت محسوب نمی شود. حکم یکسان صادر کردن برای همه غیر اخلاقی ست.

فردریش نیچه : کسانی که در خود احساس حقارت می کنند به دیگران رحم می کنند اما به دلیل غرورشان دم نمی زنند! یعنی درد می کشند و می خواهند با دیگران هم دردی کنند.کسانی که با دیگران همدردی می کنند به دلیل دردمند بودن خودشان است

فردریش نیچه : لذت بیرحمی در دیدن رنج دیگران است اما فردی که بیرحم است این بیرحمی گریبانگیر خودش هم می شود و به ایشان نیز آزار خواهد رسید.

فردریش نیچه : مرد خواهان حقیقت است اما زن موجودی سحطی نگر می باشد.

فردریش نیچه : اختلاف طبقاتی از ضروریات جامعه است چون عامل اشتیاق به پرورش حالت های والاتر کمیاب تر دورتر و عامل چیرگی بر نفس می شود.

فردریش نیچه : اجحاف نکردن و آسیب نرساندن به دیگران برای رسیدن به برابری اصل بنیادی جامعه است ولی این خواست نفی زندگی ست چون زندگی بهره کشیدن از دیگران است که ناتوان ترند.

فردریش نیچه : با رنج عمیق درونی آدمی از دیگران جدا می شود و والا می شود. انسان های آزاده دل شکسته و پر غرور خود را پنهان می کنند.

فردریش نیچه : پاکی نفس جدایی می آورد.

فردریش نیچه : دانستن و از مسئولیت فروگذار نکردن و آن را به دیگران محول نکردن از نشانه های والا بودن است.

فردریش نیچه : با دیگران بودن آلودگی می آورد.

فردریش نیچه : چهار فضیلتی انسان والا عبارت است از : دلیری ،درون بینی ، همدلی و تنهایی که گرایش به آنها سبب پاکی می شود.

فردریش نیچه : آنچه والا بودن یک فرد را ثابت می کند کرده های او نیست چون بیخ و بن آنها معلوم نیست و معانی مختلف دارند بلکه ایمان اوست.

فردریش نیچه : فرد خلوت نشین می گوید که واقعیت در کتاب های نیست و فیلسوف آن را پنهان می کند. فرد والا از فهمیده شدن توسط دیگران در هراس است نه از بد فهمیده شدن چون می داند که کسانی که او را بفهمند به سرنوشت او یعنی رنج کشیدن در دنیا دچار خواهند شد.

thecrow
03-11-2007, 23:22
فردریش نیچه : عشق را فریبنده و ویرانگر است نه نجات بخش.

فردریش نیچه : باید در تضادهای دوگانه شک کرد. از کجا معلوم که این تضادهای دوگانه اصلا وابسته به هم و یکی نباشند؟ در فلسفه معین ارزشی بیشتر از نامعین دارد همان طور که ارزش نمود کمتر از حقیقت است.

فردریش نیچه : نادرستی یک حکم باعث نمی شود که آن حکم را رد کنیم ، احکام نادرست برای زندگی بشری ضروری است و رد کردن آنها را به معنای رد کردن زندگی است.

فردریش نیچه : آینده از آن کسانی است که به استقبالش می روند .

فردریش نیچه : بلند پروازی من آنست که در ده جمله چیزی را بگویم که کسی دیگر در یک کتاب می گوید .

salma_ar
03-11-2007, 23:23
افلاطون مي گه:
" اگه با دلت چيزي يا کسي رو دوست داري زياد جدي نگيرش، چون ارزشي نداره، چون کار دل دوست داشتنه، مثل کار چشم که ديدنه، اما اگه يه روز با عقلت کسي رو دوست داشتي، اگه عقلت عاشق شد، بدون که داري چيزي رو تجربه مي کني که اسمش عشقه

shohreh.p
04-11-2007, 01:22
فردوسی

2- گوش شنونده همیشه در جست و جوی سخن خردمندانه و حکیمانه است .

3- خرد برترین هدیه الهی است .

4- خرد و دانش مرد دانا در گفتار او هویداست .

5- کسی که خرد ندارد همواره از کرده های خویش پشیمان و در رنج است .

6- بی خردی اسارت بدنبال دارد .و خرد موجب آزادی و رهایی است .

7- خرد مانند چشم هستی و جان آدمی است و اگر آن نباشد چگونه جهان را به درستی خواهی گذراند .

8- اولین مرحله شناخت آفرینش همانا خرد است چشم و گوش و زبان سه نگهبان اویند که لاجرم هر چه نیکی و شر است از همین سه ریشه می گیرد .و افسوس که بدنبال کنندگان خرد اندکند باید که به سخن دانندگان راه جست و باید جهان را کاوش نمود و از هر کسی دانشی آموخت و یک دم را هم برای آموختن نباید از دست داد .

9- خداوند درهای هنر را بر روی دانایان دادگر گشوده است .

10- کسی به فرجام زندگی آگاه نیست ، خداوند هم نیازی به عبادت بنده ندارد .

11- دانش ارزش آن را دارد که به خاطر آن رنج ها بکشی .

12- به این زمین گرد که بسرعت می گردد بنگر که درمان ما در آن است و درد ما نیز ، نگاه کن و ببین که نه گردش زمانه آن را می فرساید و نه رنج و بهبودی حال بشر آن را به آتش می کشد ، نه آرام می شود و نه همچون ما تباهی می پذیرد

13- روح و روان و دل جهان روشن است و زمین را بی دریغ روشن می سازد خورشید از خاور برخاسته بسوی باختر که مسیری درست و بی نظیر است ای آنکه همچون آفتاب لبریز از نور و خردی تو را چه شده است که بر من نمی تابی ؟!! .

14- چراغ مایه دفع تاریکی است ، بدی جوهر تاریکی در زندگی آدمی است ، که از آن دوری باید جست .

15- بی خردی است، که بگویم کسی بدی را بی بهانه (دلیل )انجام می دهد .

16- رنج منتهی به گنج را کسی خریدار نیست .

17- اگر برای انجام کاری بزرگ ، زمان نداری .بهتر است بی درنگ آن را به دیگران بسپاری .

18- کتاب زندگی گذشتگان ، جان تاریک را روشنی می بخشد .

19- این جهان سراسر افسانه است جز نیکی و بدی چیزی باقی نیست .

20- فرمان ایزد به جهانداران داد و دهش است .

21- کسی که به آبادانی می کوشد جهان از او به نیکی یاد می کند .

22- آنکه آفریننده و با فر است در این جهان رنج های بسیار خواهد خورد .

23- از بزرگان تنها رنجهاست که باقی می ماند .

24- جایگاه پرستش گران کوهستان است .

25- آزادگان را کاهلی ، بنده می سازد .

26- فرمانرویانی که گوش به فرمان مردم دارند در زندگی جز رامش و آوای نوش نخواهند شنید .

27- کسی که بر جایگاه خویش منم زد بخت از وی روی بر خواهد تافت

28- خسروی بزرگتر ، بندگی بیشتر می خواهد .

29- ابلیس مانند نیکخواهان پیش می آید ، ابتدا عهد و پیمان می گیرد ، سپس راز می گوید .

30- آنگاه که هنر خوار می گردد جادو ارجمند می شود .

31- دیوان که فرمانروا و دست دراز شدند سخن از نیکی را هم باید مانند راز گفت .

32- جز مرگ را ، هیچ کسی از مادر نزاد .

dariushiraz
04-11-2007, 02:01
اهل فرهنگ و هنر ، سازندگان آینده اند
ارزش پیمان شکن ، باندازه کفن هم نیست
از سفر کرده ، ارزش سرزمین مادری را بپرس
ارزش استاد را دانستن هنر نیست ، بلکه بایستگی است

اُرد بزرگ

salma_ar
04-11-2007, 17:57
محبت را از ماهی باید آموخت
که از آبش بیرون آری بمیرد

مثل ایرانی
مردن فنا شدن نیست ، تعویض دوستان است

لامارتین
برای اینکه بزرگ باشی نخست کوچک باش

مثل هندی

shohreh.p
04-11-2007, 19:03
فردریش نیچه : زندگی بدون موسیقی اشتباه است.

فردریش نیچه : باید از دگم گرایی ها در اندیشه فلسفی دوری کرد.

فردریش نیچه : برای بشر بنیادی تر از بررسی حقیقت جستجوی ارزش آن بوده است و متافیزیسین ها همگی به دنبال ارزش گذاری مفاهیم متضاد بوده اند.

فردریش نیچه : کسانی که به شهود دلایل منطقی را متصل می کنند راه به خطا رفته اند.

فردریش نیچه : بشر به دلیل خواست " قدرت " به دنبال شناخت است نه به دلیل تشنگی عقل ناب.

فردریش نیچه : نمی توان از همساز با طبیعت بودن یک اصل اخلاقی برای خود ساخت. زیرا طبیعت بی رحم است و اگر آدمی بخواهد مطابق با طبیعت زندگی کند باید بی رحم باشد .

فردریش نیچه : فیلسوفی که درصدد آفرینش جهان بنابر تصور خویش است می خواهد همه به فلسفه اش ایمان بیاورند و این همان روا داشتن استبداد بر دیگران است.

فردریش نیچه : غرور و فریب رواقیون دلیل علاقه آنها به اخلاق و آمیختن آن با طبیعت است. زیرا تفکر رواقی درواقع نوعی استبداد راندن بر خویشتن است و چون فرد جزئی از طبیعت است پس طبیعت نیز استبداد را بر او حاکم می کند.

فردریش نیچه : فلسفه همان خواست قدرت است همان خواست علت نخستین.

فردریش نیچه : باید بر فریب حواس خود پیروز شویم

فردریش نیچه : علم جهان را توضیح نمی دهد بلکه تفسیر می کند و در واقع معنایی برای وجود نباید در نظر گرفت.

فردریش نیچه : اراده یک احساس نیست بلکه شامل احساس های متعدد است و نمی توان آن را از اندیشه جدا کرد. در عین حال اراده یک شور است و کسی که اراده می کند به اشتباه اراده را با عمل یکی در نظر می گیرد.

فردریش نیچه : قدرت خواهی بشر و نه میل به شناخت اولین عامل برای گرایش او به فلسفه بوده است.

فردریش نیچه : بشر برای فرار از خدا طبیعت را عامل همه چیز می داند و قانونی در طبیعت در کار نیست بلکه پدیده های طبیعی به دلیل قدرت به وجود می آیند.

فردریش نیچه : بشر را مشتاق زندگی ساده و همراه با ریاکاری اخلاق گرایانه می بینم.

فردریش نیچه : از فلاسفه می خواهم که به دنبال حقیقت نروند چون حقیقت نیاز به پشتیبان ندارد.

فردریش نیچه : پیشداوری درباره اخلاق به این معناست که نیت اعمال را منشاء آنها می دانیم.

فردریش نیچه : ذهن و ادنیشه مسئول به خطا افتادن بشر است.

فردریش نیچه : فیلسوف باید از ایمان به زبان فراتر رود زیرا مفاهیم در چارچوب زبان اسیر می شوند و نمی توان آنها را کاملا با زبان توضیح داد.

فردریش نیچه : خیر نباید همگانی باشد وگرنه دیگر خیر نیست زیرا چیزهای همگانی ارزشی ندارند.

فردریش نیچه : آنچه آدمی را والا می کند مدت احساس های والا در اوست نه شدت آن احساس ها.

فردریش نیچه : کسی که جنگجوست باید همواره در حال جنگ باشد چون زمان صلح با خودش درگیر خواهد شد!.

فردریش نیچه : مردان بزرگ فقط آرمان های خود را نمایش داده اند.

فردریش نیچه : خطر خوشبختی در این است که آدمی در هنگام خوشبختی هر سرنوشتی را می پذیرد و هرکسی را نیز.

فردریش نیچه : هیچ پدیده ای اخلاقی نیست بلکه ما آن را اخلاقی تفسیر می کنیم.

فردریش نیچه : کسی که بخواهد به سمت معرفت برود از خدا فاصله می گیرد.

فردریش نیچه : استعداد آدمی را می پوشاند و وقتی استعدادش کاهش یافت آنچه هست نمایان می شود.

فردریش نیچه : کسی که آرمان نداشته باشد کمتر لاابالی ست تا کسی که راه رسیدن به آرمانش را نمی داند.

فردریش نیچه : آدمی به خاطر نیاز به مراقبت و کمک دیگران با آنها ارتباط برقرارمی کند.

فردریش نیچه : نسبت به فرد پایین تر از خود نفرت نداریم بلکه نسبت به فرد برابر با خود یا بهتر از خود.

فردریش نیچه : حقیقت مانند دریا است که چون نمک آب دریا زیاد است تشنگی را رفع نمی کند. اگر حقیقت آدمی تحریف شود مثل آب شور دریا خواهد بود که تشنگی اش را رفع نخواهد کرد.

فردریش نیچه : انسان نمی تواند از غرایز خود فرار کند ، وقتی از خطر جانی دور شود دوباره به غرایزش برمی گردد.

فردریش نیچه : کسی که دلش را به بند بکشد جانش را آزاد کرده است.

فردریش نیچه : هر اخلاق و دستور اخلاقی طبیعت بردگی و حماقت را پرورش می دهد زیرا روح را با انضباط تحمیلی خود خفه و نابود می کند.

فردریش نیچه : یک دانشمند حتی برای عشق زمینی هم وقت ندارد! او نه رهبر است نه فرمانبردار. او کمال بخش نیست. سرآغاز هم نیست. او فردی بی خویشتن است.

فردریش نیچه : کسانی که مردم از آنها به صاحبان اخلاق یاد می کنند اگر ما اشتباهشان را ببینیم از ما به بدی یاد خواهند کرد حتی اگر دوست ما باشند.

فردریش نیچه : همه به چیزی دلبستگی دارند و افراد والاتر به چیزهای والاتر اما افراد فرومایه فکر می کنند که افراد والاتر به چیزی دلبستگی ندارند و ظاهربینی افراد فرومایه از سطحی نگری و ریاکاری آنهاست و برپایه هیچ شناخت اخلاقی نیست.

فردریش نیچه : حرف کسانی که می گویند عشق بری از خودخواهی ست خنده دار است زیرا همه چیز طبق

خواست قدرت ما است.

فردریش نیچه : آنچه برای یک نفر سزاوار است نمی توان گفت برای فرد دیگر هم سزاوار است. به عنوان مثال انکار نفس و افتادگی سزاوار یک فرمانده نیست و برایش فضیلت محسوب نمی شود. حکم یکسان صادر کردن برای همه غیر اخلاقی ست.

فردریش نیچه : کسانی که در خود احساس حقارت می کنند به دیگران رحم می کنند اما به دلیل غرورشان دم نمی زنند! یعنی درد می کشند و می خواهند با دیگران هم دردی کنند.کسانی که با دیگران همدردی می کنند به دلیل دردمند بودن خودشان است.

فردریش نیچه : لذت بیرحمی در دیدن رنج دیگران است اما فردی که بیرحم است این بیرحمی گریبانگیر خودش هم می شود و به ایشان نیز آزار خواهد رسید.

فردریش نیچه : مرد خواهان حقیقت است اما زن موجودی سحطی نگر می باشد.

فردریش نیچه : اختلاف طبقاتی از ضروریات جامعه است چون عامل اشتیاق به پرورش حالت های والاتر کمیاب تر دورتر و عامل چیرگی بر نفس می شود.

فردریش نیچه : اجحاف نکردن و آسیب نرساندن به دیگران برای رسیدن به برابری اصل بنیادی جامعه است ولی این خواست نفی زندگی ست چون زندگی بهره کشیدن از دیگران است که ناتوان ترند.

فردریش نیچه : با رنج عمیق درونی آدمی از دیگران جدا می شود و والا می شود. انسان های آزاده دل شکسته و پر غرور خود را پنهان می کنند.

فردریش نیچه : پاکی نفس جدایی می آورد.

فردریش نیچه : دانستن و از مسئولیت فروگذار نکردن و آن را به دیگران محول نکردن از نشانه های والا بودن است.

فردریش نیچه : با دیگران بودن آلودگی می آورد.

فردریش نیچه : چهار فضیلتی انسان والا عبارت است از : دلیری ،درون بینی ، همدلی و تنهایی که گرایش به آنها سبب پاکی می شود.

فردریش نیچه : آنچه والا بودن یک فرد را ثابت می کند کرده های او نیست چون بیخ و بن آنها معلوم نیست و معانی مختلف دارند بلکه ایمان اوست.

فردریش نیچه : فرد خلوت نشین می گوید که واقعیت در کتاب های نیست و فیلسوف آن را پنهان می کند. فرد والا از فهمیده شدن توسط دیگران در هراس است نه از بد فهمیده شدن چون می داند که کسانی که او را بفهمند به سرنوشت او یعنی رنج کشیدن در دنیا دچار خواهند شد.

فردریش نیچه : عشق را فریبنده و ویرانگر است نه نجات بخش.

فردریش نیچه : باید در تضادهای دوگانه شک کرد. از کجا معلوم که این تضادهای دوگانه اصلا وابسته به هم و یکی نباشند؟ در فلسفه معین ارزشی بیشتر از نامعین دارد همان طور که ارزش نمود کمتر از حقیقت است.

فردریش نیچه : نادرستی یک حکم باعث نمی شود که آن حکم را رد کنیم ، احکام نادرست برای زندگی بشری ضروری است و رد کردن آنها را به معنای رد کردن زندگی است.

فردریش نیچه : آینده از آن کسانی است که به استقبالش می روند .

فردریش نیچه : بلند پروازی من آنست که در ده جمله چیزی را بگویم که کسی دیگر در یک کتاب می گوید .

shohreh.p
04-11-2007, 19:12
سخن از جبران خلیل جبران

-1
چون عشق اشارت فرماید، قدم به راه نهید،
گرچه دشوارست و بی زنهار این طریق .
و چون بر شما بال گشاید ، سر فرود آورید به تسلیم،
اگر شمشیری نهفته در این بال ، جراحت زخمی بر جانتان زند.

2-
چون عاشقی آمد، سزاوار نباشد این گفتار که : خدا در قلب من است،
شایسته تر آن که گفته آید : من در قلب خداوندم.

3-
تعبیر جبران خلیل جبران از زنا شویی:
در کنار هم بایستید ، نه بسیار نزدیک،
که پایه های حایل معبد ، به جدایی استوارند،
و بلوط و سرو در سایه ی هم سر به آسمان نکشند.

4-
نصیحت جبران خلیل جبران به زوج های جوان :
جام یکدیگر پر کنید ، لکن از یک جام ننوشید .
از نان خود به هم ارزانی دارید ، اما هر دو از یک نان تناول نکنید .

5-
نصیحت جبران خلیل جبران به زوج های جوان به هنگام شادی :
و همگام نغنمه ساز کنید و پای بکوبید و شادمان باشید ، اما امان دهید که هر یک در حریم خلوت خویش آسوده باشد و تنها .
چون تارهای عود که تنهایند هر کدام ، اما به کار یک ترانه ی واحد در ارتعاش.

6-
این کودکان فرزندان شما نی اند،
آنان پسران و دختران اشتیاق حیاتند و هم از برای او .
از شما گذر کنند و به دنیا سفر کنند ، لیکن از شما نیایند . همراهی تان کنند ، اما از شما نباشند.
به آنان عشق خود توانید داد، اما اندیشه تان را هرگز ، که ایشان را افکاری دیگر به سر است ، تفکراتی از آن خویشتن.

7-
شما چون کمانید که فرزندتان همچون پیکان هایی سرشار زندگی از آن رها شوند و به پیش روند.
و تیرانداز ، نشانه را در طریقت بی انتها نظاره کند و به نیروی او اندامتان خمیده شود ، که تیرش تیز بپرد و در دوردست نشیند.
پس شادمان می بایدتان خمیدن در دستهای کماندار،
چون او هم شفیق تیرست که می رود ؛ و هم رفیق کمان که می ماند.

8-
دهش (بخشش )، آنگاه که از ثروت است و از مکنت ، هر چه بسیار ، باز اندک باشد ، که واقعیت بخشش ، ایثار از خویشتن است.

9-
سخاوت ، زیباست آن زمان که دست نیازی به سویتان گشوده آید ، اما زیباترآن ایثار که نیازمند طلب نباشد و از افق های تفحص و ادراک برآید .
و گشاده دستان را تجسس نیازمندان چه بسا دلپذیر تر از بخشایش محض.

10-
و کدامین ثروت است که محفوظ بدارید تا ابد؟
آنچه امروز شما راست ، یک روز به دیگری سپرده شود.
پس امروز به دست خویش عطا کنید ، باشد که شهد گوارای سخاوت ، نصیب شما گردد ، نه مرده ریگی وارثانتان.

11-
حیات درختان در بخشش میوه است. آنها می بخشند تا زنده بمانند ، زیرا اگر باری ندهند خود را به تباهی و نابودی کشانده اند.

12-
و تو کیستی؟ تو که باید آدمیان سینه های خویش را در مقابلت بشکافند و پرده حیا و آزرم و عزت نفس خود را پاره کنند تا تو آنها را به عطای خود سزاور بینی و به جود و کرم خود لایق؟
پس ، نخست بنگر تا ببینی آیا ارزش و لیاقت آن را داری که وسیله ای برای بخشش باشی ؟
آیا شایسته ای تا بخشایشگر باشی؟
زیرا فقط حقیقت زندگی است که می تواند در حق زندگی عطا کند، و تو که این همه به عطای خود می بالی فراموش کرده ای که تنها گواه انتقال عطا از موجودی به موجود دیگر بوده ای!.

13-
وقتی حیوانمی را ذبح می کنی ، در دل خود به قربانی بگو:
نیروی که فرمان کشتن تو را به من داد ، نیرویی است که بزودی مرا از پای در خواهد آورد و هنگامی که لحظه موعد من فرا رسد ، من نیز همانند تو خواهم سوخت ، زیرا قانونی که تو را در مقابل من تسلیم کرده است بزودی مرا به دستی قوی تر خواهد سپرد.
خون تو و خون من عصاره ای است که از روز ازل برای رویاندن درخت آسمانی (در آن سویی طبیعت ) آماده شده است.

14-
هنگامی که سیبی را با دندانهای خود له می کنی در قلب خویش به آن بگو :
دانه ها و ذرات تو در کالبد من به زندگی ادامه خواهند داد.
شکوفه هایی که باید از دانه هایی تو سر زند ، فردا در قلب من شکوفا می شود .
عطر دل انگیز تو ، توام با نفسهای گرم من به عالم بالا صعود خواهد کرد ، و من و تو در تمام فصلها شاد و خرم خواهیم بود.

15-
اگر کار و کوشش با محبت توام نباشد پوچ و بی ثمر است ، زیرا اگر شما با محبت به تلاش برخیزید ، می توانید ارواح خویش را با یکدیگر گره بزنید و آنگاه همه شما با خدای بزرگ پیوند خورده اید.

16-
شما را اگر توان نباشد که کار خود به عشق در آمیزید و پیوسته بار وظیفه ای را بی رغبت به دوش می کشید ، زنهار دست از کار بشویید و بر آستان معبدی نشینید و از آنان که به شادی ، تلاش کنند صدقه بستانید.
زیرا آنکه بی میل ، خمیری در تنور نهد ، نان تلخی واستاند که انسان را تنها نیمه سیر کند،
و آنکه انگور به اکراه فشارد ، شراب را عساره ای مسموم سازد ،
و آنکه حتی به زیبایی آواز فرشتگان نغمه ساز کند ، چون به آواز خویش عشق نمی ورزد ، تنها می تواند گوش انسانی را بر صدای روز و نجوای شب ببندد.

17-
کار تجسم عشق است.

18-
به معیار دل ، شادمانی ، چهره ی بی نقاب اندوه است و آوای خنده از همان چاه بر شود که بسیاری ایام ، لبریز اشک می باشد.

19-
اندوه و نشاط همواره دوشادوش هم سفر کنند و در آن هنگام که یکی بر سفره ی شما نشسته است ، دیگری در رختخوابتان آرمیده باشد.شما پیوسته چون ترازویید بی تکلیف در میانه اندوه و نشاط .

20-
کسی که کشته می شود ، در جریان قتل خود سهمی دارد و نمی تواند از آن تبرئه شود . آن که چیزی از وی به سرقت می رود نمی تواند از سرزنش برکنار باشد. انسان نیکوکار هرگز نمی تواند خود را از اعمال تبهکاران تبرئه کند ، و انسان پاک نمی تواند از آلودگی و ناپاکی تبهکاران در امان باشد . چه بسا که انسان مجرم ، خود قربانی کسی است که جرم و جنایت را در حق او انجام داده.

21-
شما می توانید بانگ طبل را مهار کنید و سیمهای گیتار را باز کنید ، ولی کدامیک از فرزندان آدم خواهد توانست چکاوک را در آسمان از نوا باز دارد؟

dariushiraz
04-11-2007, 19:42
بر گونه ی تو این بوسه ی پر حرارت را می نهم چونان مهری از پایداری عشقم

شکسپیر

salma_ar
04-11-2007, 22:01
فرق انسان و سگ در آنست که اگر به سگی غذا بدهی هرگز تو را گاز نخواهد گرفت.
همه می‌خواهند بشریت را عوض کنند ، دریغا که هیچ کس در این اندیشه نیستکه خود را عوض کند.

تولستوی

هرچه اکنون هستیم محصول افکاری است که سابقا داشته ایم و حالا داریم .
تمدن، تنها زاییده اقتصاد برتر نیست، در هنر و ادب و اخلاق هم باید متمدن بود و برتری داشت.

لویی پاستور

به ياد داشته باش كه امروز طلوع ديگري ندارد.

دانته

اگر جوان را از عشق منع کنید ، چنان است که مریض را از کسالتش سرزنش دهید .

دوکلوس

در برابر هر چیزی که بدست می آورید، چیزی دیگر را از دست می دهید.
اگر طالب رشد هستید از غرور خود دست بکشید!

امرسون

dariushiraz
05-11-2007, 23:48
شاد كردن قلبي با يك عمل ، بهتر از هزاران سر است كه به نيايش خم شده باشد ! "گاندي

dariushiraz
06-11-2007, 18:09
آن که آرزوی سروری دارد باید هنر بسیار داشته باشد. بزرگمهر

هنگامی که در سکوت شب گوش فرا دهی خواهی شنید که کوهها و دریاها و جنگلها با خود کم بینی و هراس خاصی نیایش می کنند . جبران خلیل جبران

جمع مال ، تحصیل کامیابی ، کسب دانش و شهرت ، هیچکدام با تندرستی برابری نمی کند . برای حفظ تندرستی باید از هر چیز که برای تندرستی مضر است پرهیز کرد . مخصوصاً از شهوت روانی . شوپنهاور

اکنون به شما مي گويم که مرا گم کنيد وخود را بيابيد.وتنها آن گاه که همگان مرا انکار کرديد، نزد شما باز خواهم آمد . فردریش نیچه

میهمانی های فراوان از ارزش آدمی می کاهد ، مگر دیدار پدر و مادر . اُرد بزرگ

آنانکه گذشته را به خاطر نمی آورند محکوم به تکرار آنند . سانتایانا

dariushiraz
07-11-2007, 00:01
در هنگام توانایی اگر بستانکاری دیگران را ندهی ، بویژه هنگامی که او درمانده باشد ، فر و جایگاه خویش را برای همیشه از دست می دهی . اُرد بزرگ

ایمان و باور ما در ابتدای هر مسئولیت دشواری تنها عاملی است که موفقیت نهایی مان را تضمین می کند.
وقتی انتظار بهترین پیشامد را دارید نیروی مغناطیسی از مغزتان خارج می شود که بهترین ها را جذب می کند .
اگر انتظار بدترینها را داشته باشید از مغز قدرت دافعه ا ی رها می کنید که سبب می شود بهترینها از شما بگریزد حیرت انگیز است . ویلیام جییمز

آن که در طلب کمال است باید خرد ور و با دانش باشد . بزرگمهر

تولد و مرگ اجتناب ناپذيرند ، فاصله اين دو را زندگي كنيم . سانتا بان

و کدامین ثروت است که محفوظ بدارید تا ابد؟
آنچه امروز شما راست ، یک روز به دیگری سپرده شود.
پس امروز به دست خویش عطا کنید ، باشد که شهد گوارای سخاوت ، نصیب شما گردد ، نه مرده ریگی وارثانتان. جبران خلیل جبران

خویشتن و مردم را هنگامی می شناسی ، که تنها شوی . اُرد بزرگ

از ابرانسان است كه انسان هاي برتر دلگرمی و شجاعت مي گیرند . فردریش نیچه

غذايي را بخور كه مي پسندي ,لباسي را پبوش كه مردم مي پسندند. اديبان

dariushiraz
07-11-2007, 10:12
اول اندیشه، وانگهی گفتار . لائوسته

اولین درسی که والدین باید به فرزندان خود بیاموزند، صداقت است. شوپنهاور

اگر سخن چون نقره است، خاموشی چون زر پربهاست. لقمان

در پشت هیچ در بسته ای ننشینید تا روزی باز شود . راه کار دیگری جستجو کنید و اگر نیافتید همان در را بشکنید . اُرد بزرگ

ازدواج چیزی جز یک دوستی که به تصویب پلیس رسیده است نیست . سارا برنار

هیچ گاه برای آغاز دیر نیست ، همین بس که به خود بگویم این بار کار نا تمام را پایان می دهم . اُرد بزرگ

آن که به خداوند پاک و مهربان بیش از دگران امید و بیم بسته است ، بیش از همه در خور ستایش است . بزرگمهر

cityslicker
07-11-2007, 13:11
برای ازدواج کردن لحظه‌ای درنگ نکنيد. اگر زن خوبی نصيبتان شود، خوشبخت می‌گرديد و اگر زن بدی گيرتان آمد فيلسوف می‌شويد

سقراط

هنگام خواندن کتابهای بهداشتی خيلی دقت کنيد. اگر اشتباه چاپی داشته باشد ممکن است باعث مرگتان شود

مارک تواین

cityslicker
07-11-2007, 13:31
چه دلپذیراست
اینکه گناهانمان پیدا نیستند
وگرنه مجبور بودیم
هر روز خودمان را پاک بشوییم
شاید هم می بایست زیر باران زندگی می کردیم
و باز دلپذیرو نیکوست اینکه دروغهایمان
شکل مان را دگرگون نمی کنند
چون در اینصورت حتی یک لحظه همدیگر را به یاد نمی آوردیم
خدای رحیم ! تو را به خاطر این همه مهربانی ات سپاس

فدریکو گارسیا لورکا -

dariushiraz
07-11-2007, 15:03
آسان نیست مگر انچه تو آسان گیری

حضرت محمد(ص)

dariushiraz
07-11-2007, 20:08
انسان! خودت به یاری خود برخیز! . بتهوون

این کودکان فرزندان شما نی اند ، آنان پسران و دختران اشتیاق حیاتند و هم از برای او .از شما گذر کنند و به دنیا سفر کنند ، لیکن از شما نیایند . همراهی تان کنند ، اما از شما نباشند. جبران خلیل جبران

گاهي بي رنگي از هر رنگي زيباتر و مفيدتر است. شاتو بريان

هرگز به کودکانتان نگویید پیشه آینده اش چه باشد همواره به او ادب و ستایش به دیگران را آموزش دهید چون با داشتن این ویژگیها همیشه او نگار مردم و شما در نیکبختی خواهید بود و اگر اینگونه نباشد هیچ پیشه ای نمی تواند به او و شما بزرگواری بخشد . اُرد بزرگ

من تنها با مردی ازدواج می کنم که عتیقه شناس باشد ، زیرا فقط در این صورت است که هرچه پیرتر شدم در نظر شوهرم عزیزتر خواهم بود . آگاتا کریستین

ارزش هر کس به قدر خرد اوست . بزرگمهر

وقایع خوش زندگي مثل درختان سبز و خرمي است که وقتيکه از دور نظاره شان می کنيم خيلي زيبا به نظر می رسند ولي به مجرد آنکه نزديکشان شده و در داخلشان می رويم زيبائيشان هم از بين می رود ، شما در اين موقع نمی توانيد بفهميد زيبائیش به کجا رفته ، آنچه می بينيد چند درخت خواهد بود و بس. شوپنهاور

گریه چرا ؟ فتح را آرزو کنید. استفن گرین

داروهای تلخ را با روپوش شیرین می پوشانیم چرا حقیقت و اخلاق را نیز با لباسهای زیبا نپوشانیم ؟ . شامفورت

اگر می خواهی بزرگ شوی ، از کردار نیک دیگران فراوان یاد کن . اُرد بزرگ

geda_ajooze
07-11-2007, 21:14
khodavand hichgah tas nemiandazad

dariushiraz
08-11-2007, 12:41
اراده ی مرد عامل خوشبختی اوست. شچدرین

آنکس بر خویشتن نگهبان دارد که برای رسیدن به هوس و آرزوهای کوچک قدر نیکخویی و جوانمردی را نشکند ، و اگر فزونی و کامیابی بد روزگار را دید تن به پستی و زبونی نسپارد. بزرگمهر

بهترین لحظات زندگی من لحظاتی بود که در خواب گذراندم. بتهوون

خوارترین کارفرما کسی است که با ندادن و یا کم کردن دستمزد زیر دست فرمانروایی می کند . اُرد بزرگ

چرخهای سنگین و زنگ زدۀ زندگی با دستهای نامرئی امید می چرخد . ناصرالدّین صلب الزمانی

اگر مشکلی داری، به دلیل طرز فکر توست و تنها راهی که می توانی مشکلات را برای همیشه حل کنی، این است که طرز فکرت را تغییر دهی. وین دایر

فرودستان ، در بهترین هنگامه هم ، بهانه های فراوان ، برای انجام ندادن کار های خویش دارند . اُرد بزرگ

طلوع و غروب عشق ، خود را به وسیلۀ درد تنهایی و جدایی محسوس می سازد . لابرویر

در زندگی ثروت حقیقی مهربانی است ، و بینوایی حقیقی خودخواهی . وینه

همیشه بین خود و همسرت بازه ای را نگاهدار تا به خواری گرفتار نشوی . اُرد بزرگ

dariushiraz
08-11-2007, 18:40
از آنچه باعظمت است یا باید هیچ نگفت یا با عظمت سخن گفت و با عظمت سخن گفتن یعنی به دور از آرایش وآلایش . فردریش نیچه

میان گام نخست و آرمان بازه ای نیست ، آنچه داریم اندازه نبروی کنونی ماست . اُرد بزرگ

عشق هميشگي است اين ما هستيم كه ناپايداريم ،عشق متعهد است مردم عهد شكن، عشق هميشه قابل اعتماد است اما مردم نيستند. لئوبوسكاليا

چشمه ساری که خود را در اعماق درون شما پنهان ساخته است ، روزی قد خواهد کشید و فوران خواهد کرد و با ترنم و نغمه راه دریا را درپیش خواهد گرفت . جبران خلیل جبران

به من بگو قبل از آمدن به این دنیا کجا بودی؟ تا بگویم بعد از مرگ کجا می‌روی . شوپنهاور

هیچ گاه از داشتن دشمن نترس ، از انجام ندادن درست آرمان های خویش بترس . اُرد بزرگ

انسان هر قدر بیشتر بداند به همان اندازه نقطه های استتار بدست می آورد . ل – فوئر باخ

از دانش آموختن هیچ زمان غافل ممان ، گرچه در این راه رنجها کشی ، مبادا که دلت از آموختن ناتوان و آشفته گردد . بزرگمهر

dariushiraz
09-11-2007, 23:43
خردمند آن نیست که چون در کاری می‌افتد بکوشد تا از آن کار بیرون آید، خردمند آنست که بکوشد در کاری نیفتد . نصیحه الملوک

اینکه بعضی ها می ترسند یا افسرده می شوند به این علت است که آنان سر رشته امور را از دست داده اند مسئولیت احساس شان بابت احساس بدی که دارند مسئولیت را از سر خود باز می کنند چون برای شان راحت تر است که دیگران را مسئول زندگی خود بدانند تا بگویند:باعث بروز چنین احساساتی خودم هستم. وین دایر

با ترشرویی به میان مردم رفتن ، تنها از بیماران ساخته است . اُرد بزرگ

عقل بی عاطفه خطرناک است و عاطفه بدون عقل قابل اعتماد نیست، آدم کامل آنست که هم عقل دارد و هم عاطفه . ویلیام تن

افزونی دانش گذشته، افزونی تاریخ انسان را پژمرده خواهد ساخت و بزدل. در حالیکه انسان باید قادر باشد گذ شته را در خد مت حال دربیاورد. البته اگر بتوانیم خوب یاد بگیریم که تاریخ را وسیله ای برای زندگانی قرار دهیم . فردریش نیچه

آن که پند پذیر نیست ، در حال افتادن در چاله سستی و زبونی است . اُرد بزرگ

رابطه قلبی دو دوست نیاز به بیان الفاظ و عبارات ندارد . جبران خلیل جبران

تو، جدا از دیگران نیستی ، قضاوت در مورد کارهای خوب دیگران هم دست کمی از قضاوت در مورد کارهای بدشان ندارد. وین دایر

برنامه ریزی، آوردن زمان آینده به حال است تا بتوانید اکنون برای آن کاری انجام دهیم. آلن لاکیس

جمال اگرچه مایۀ شرافت است ولی مقرون به هزاران شر و آفت است . شوپنهاور

دوستی که نومیدنامه می خواند ، همیشه سوار تو و پیشدار دورخیزهای بلندت خواهد شد . اُرد بزرگ

امید ، آهستگی و ملایمت زندگی را روشن و شیرین می کند ، خشم و تیزی مایه رنج و بلاست . آهسته رو از عیبجوی می گریزد و شرم و آهستگی را دوست می دارد . بزرگمهر

تنها ابزار موفقیت که قطعا به آن نیاز دارید ، صرف نظر از اینکه کارتان چیست ، این است که بیشتر و بهتر از آنچه از شما انتظار می رود کارایی داشته باشید و خدمات عرضه کنید. آگ ماندینو

دوستان عبارت از خانواده ای هستند که انسان اعضای آن را به اختیار خود انتخاب کرده است . آلفونس کار

استعداد آدمی را می پوشاند و وقتی استعدادش کاهش یافت آنچه هست نمایان می شود . فردریش نیچه

نامداری بی نیک نامی ، به پشیزی نمی ارزد . اُرد بزرگ

زناشویی عبارتست از سه هفته آشنایی ، سه ماه عاشقی ، سه سال جنگ و سی سال تحمل . ویلیام تن

cityslicker
10-11-2007, 10:37
اصيل بودن سعادتمندي است، ولي بهتر آنست که رفتار ما طوري باشد که احتياج به پرسشي از اصل ما نباشد ...
«»«»

لابروير

آنکه براي خوش بودن به دنبال اسباب و وسائل مي‌گردد هنوز معني خوشي و شادي را نمي‌داند.
از بي‌رحميهاي طبيعت يکي اين است که وسائل را در خارج از وجود ما جلوه‌گر ميسازد، در صورتيکه پس از يک حسرت و سرگرداني مي‌فهميم که اين وسائل در خود ما خلق شده اند ...

حجازي

cityslicker
10-11-2007, 10:38
اساس تمدن بر روي علم و وجدان گذاشته شده است. بدون علم، حيات مادي دشوار، بلکه محال مي‌شود و همچنين بدون وجدان زندگي قابل تحمل نيست. بنابراين علم از ضروريات حيات جسماني و وجدان از ضروريات حيات روحاني بشر است. انساني که داراي وجداني پاک است در هر وضعي که باشد خشنود است و با آرامش خاطر زندگي مي‌کند، حال هر طور که مي‌خواهند با او رفتار کنند ...

عيسي مسيح

در يک کشور اداره کردن هيچ يک از طبقات مردم مشکلتر از اداره کردن اشخاصي که داراي حسن نيت هستند ولي پيوسته وجدان خود را گول مي‌زنند نيست ...

ناپلئون

dariushiraz
10-11-2007, 12:09
اگر گام در معبدی نهادی تا اوج فروتنی و هراس خود را اظهار کنی ، برای همیشه برتری کسی نسبت به کس دیگر نخواهی یافت . برای تو کافی است که گام در معبدی نهی ، بی آنکه کسی تو را ببیند . جبران خلیل جبران

انسان در همان لحظه كه تصميم ميگيرد آزاد باشد آزاد است . والتر

قهرمان های آدمهای کوچک ، همانند آنها زود گذرند . اُرد بزرگ

اساسا ، خوشبختی فرزند نامشروع حماقت است. همه کسانی که در جست و جوی خوشبخت بودن هستند بی خود تلاشی در بیرون از خویش نکنند اگر بتوانند " نفهمند" می توانند " خوشبخت " باشند. علی شریعتی

زنان تحصيلكرده همسران خوبي از آب در مي آيند , زيرا براي اينكه توضيح بدهند كه چرا غذا شور يا بيمزه شده است كلمات بيشتري در اختيار دارند. باب هاپ

صدا زنده است یا مرده؟ رنگ ها بخشی از پیکره ای زنده اند یا مرده ؟ ! آذین بند و رخت چطور؟ !!!
اگر کسی در این پرسش ها خوب بنگرد خواهد دید همه آنها دارای روان و نیرو هستند . یک آوای زیبا می تواند شما را از خود بی خود کند ، رنگی ویژه می تواند شما را آرامش و یا به خشم در آورد و یا پدیده های بی جانی همچون نامه و جامه و ... به صد زبان با شما گفتگو می کنند ، همه آنها در حال سرودن آواز خوش دمادم زندگی اند ... اُرد بزرگ

عشق هنگامی که شما را می پرورد شاخ و برگ فاسد شده را هرس می کند . جبران خلیل جبران

کسیکه پشت الاغ باد به غبغب بیندازد ، چون اسب سوار شود پاک دیوانه خواهد شد . ارسطاطالیس

هم رنگ دیگر کسان شدن ، باور هیچ کدام از بزرگان نبوده است . اُرد بزرگ

هيچ چيز در زندگي شيرين تر از اين نيست كه كسي انسان را دوست بدارد. من در زندگاني خود هر وقت فهميده ام كه مورد محبت كسي هستم, مثل اين بوده است كه دست خداوند را بر شانه خويش احساس كرده ام . چارلز مورگان

خردمندی که بخشنده و دانشور و دادگر و نژاده باشد هرگز بد خو نمی شود . بزرگمهر

باید بر فریب حواس خود پیروز شویم . فردریش نیچه

dariushiraz
10-11-2007, 17:07
حکیمان مال را از برای آن دارند که محتاج لئیمان نگردند . ارسطا طالیس

آدم های بزرگ به خوشی های کوتاه هنگام تن نمی دهند . اُرد بزرگ

تنها علاج عشق ، ازدواج است . آرت بوخونواله

با سالخوردگان و افراد با تجربه مشورت کنيد که چشمهايشان ، چهره ی سالها را ديده و گوشهايشان ، نوای زندگی را شنيده است . جبران خلیل جبران

آدم بی مایه ، همه افراد را ابزار رسیدن به خواسته های خویش می سازد . اُرد بزرگ

کسی که برای خود احترام قائل است، از گزند دیگران در امان است. او کتی را بر بدن دارد که کسی را یارای پاره کردن آن نیست. هنری لانگ فلو

بزرگترین کارخانه نابودی توانمندیها ، آیین آموزشی نادرست است. اُرد بزرگ

تقريبا هر چيزي كه وجود دارد در معرض تاويل است؛ زندگي خود چيزي نيست جز ستيزه و جدال ارزش ها و مبارزه براي تاويل انديشه ها و آرمان ها . فردریش نیچه

اگر قدرت ندارید که با نیروی خود مشکل ها را در هم بشکنید لااقل مرد باشید که در برابر حوادث بایستید . حسن صباح

در سرزمین هرز سرشاخه های سبز نمی روید . حمید مصدق

باید دنبال شادی ها گشت ولی غمها خودشان ما را پیدا می کنند . فردریش نیچه

زمین نیز مانند ما در جستجوی خوراک است و از این مردم می‌خورد و می‌آشامد . ابوالعلاء معری

dariushiraz
10-11-2007, 21:20
خردورزان همیشه به راه آزادگان و راستان می روند . بزرگمهر

آنکه دیگران را ابزار پرش خویش می سازد ، تنها خواهد ماند . اُرد بزرگ

طبيعت با آغوشی باز و دستانی گرم ، از ما استقبال کرده و می خواهد که از زيبايی اش لذت بريم.چرا انسان بايد آنچه در طبيعت ساخته شده است را از بين برد ؟. جبران خلیل جبران

چنانکه برگ ناچیز درخت نمی تواند رنگ سبز خود را تغییر دهد و آن را به زردی درآورد ، جز با خواست طینت درخت و نوعی شناخت که در نهاد آن به کار گرفته شده است ، کسی هم که مرتکب گناهی می شود قادر نیست بدون خواست و اراده ناپیدای شما و نیز بدون آگاهیهای مرموز دل شما مرتکب بزهکاری شود ، زیرا شما همگی در یک قافله رو به سوی ذات الهی در حرکتید (راه شمایید و رهروان شما ) . جبران خلیل جبران

براي‌ ازدواج‌ كردن‌، بيش‌ از جنگ‌ رفتن‌، شجاعت‌ لازم‌ است‌. كريستين‌

اگر ایلخانان به تاریخ بها می دادند و از آن عبرت می گرفتند هیچگاه به ایران نمی آمدند و به این سرنوشت شوم گرفتار نمی شدند . خواجه نصرالدین توسی

چون به کسی اجازه دادی که در حضورتو سخن بگوید بر او درشتی و تندی مکن و بمان تا سخنش را به پایان برد . بزرگمهر

مردمان توانمند در خواب نیز ، رهسپار جاده پیشرفتند . اُرد بزرگ

جهان هیولای انرژیست که آغاز و پایان ندارد وتنها خود را دگرگون می سازد . فردریش نیچه

برنامه ریزی ، آوردن آینده به زمان حال است تا بتوانید همین الان کاری برای آن انجام دهید. آلن لاکین

malakeyetanhaye
10-11-2007, 22:29
بعضی ها طوری هستند که دوستانشان هرقدر از آنها پایین تر باشند بیشتر دوستشان دارند . چترفیلد
آنکه از دست روزگار به خشم می آید ، هر آنچه آموخته بیهوده بوده است .گریستن

در دنیا جای كافی برای همه هست پس بجای اینكه جای كسی را بگیری سعی كن جای خودت را پیدا كنی.چارلی چاپلین

malakeyetanhaye
10-11-2007, 22:31
هرگز نمی توانیم صفت خوبی را در دیگران بشناسیم مگر اینکه از آن بویی برده باشیم . چینگ
آنکه از دشمن داشتن می ترسد ، هرگز دوست واقعی نخواهد داشت . هزلت
کشتن گنجشکها کرکس ها را ادب نمی کند . آبراهام لینكلن
هرگز مردی ولو بسیار نادان را ندیدم که از وی چیزی نتوانسته ام بیاموزم . گالیله

دریاها نماد فروتنی هستند . در نهاد خود کوه هایی بلندتر از خشکی دارند ولی هیچ گاه آن را به رخ ما نمی کشند . اُرد بزرگ

بخش عمده ی تاریخ حدس است و بقیه تعصب. ویل دورانت
اگر می خواهی کسی را بزرگ کنی ، پیوسته از او به دشمنی یاد کن . اُرد بزرگ

در دوی زندگی ، همیشه هماورد را شانه به شانه ات بپندار و همیشه با خود بگو تنها یک گام پیشترم ، تنها یک گام . اُرد بزرگ

malakeyetanhaye
10-11-2007, 22:32
با زنی ازدواج کنید که اگر مرد می بود بهترین دوست شما می شد . بردون
مردمان غالباً نقص دلیل خویش را با خشم می پوشانند . آلجر

دروغ مثل برف است که هر چه آنرا بغلتانند بزرگتر می شود . لوتر

پاکی نفس جدایی می آورد . فردریش نیچه

انسان قبل از هر چیز باید حیوان خوبی باشد . هربرت اسپنسر

dariushiraz
11-11-2007, 09:43
نقد و ارزیابی بی کینه ، پاداشی است که ارزش آن را باید دانست . اُرد بزرگ

از این نکته مشوق تر نمی توان که بشر دارای دارای قدرت انکار ناپذیری است که می تواند با یک مجاهدت آزادی زندگی خود را اعتلا دهد اگر کسی در جهت رویا و تخیل های خویش راه برود و کوشش کند و آن زندگانی ای را که در عالم خیال برای خود مجسم کرده است فراهم سازد با موفقیتی که در لحظه های عادی غیر منتظره است مواجه خواهد شد. هنری ترو

اگر آغاز زندگی ات با سپیده دم و روز همزاد گشت همواره در جست و جوی چراغ و پناهگاهی برای شبانگاهان باش ، و اگر درشب و سیاهی آغاز شد از امید در خود چراغی بیافروز که پگاه خوشبختی نزدیک است. اُرد بزرگ

آن هنگام که تاب زیستن در خلوت دل از کف دهید ، زندگانی در لبهایتان جاری شود . و صدا ، موسیقی دلنوازی ست که بدان ، اوقات گذرانید و دل ، خوش دارید .اما به ترنم این گفتار نیمی از اندیشه تان معصومانه مقتول گردد . که تفکر ، شاهین ملکوت است و در قفس کلام ، بالهای خود را شاید که بگشاید ، اما پرواز نتواند . جبران خلیل جبران

مردانی که بیشتر از حقوق و هنجار زنان پشتیبانی می کنند خود بیشتر از دیگران به نهاد زن می تازند . اُرد بزرگ

مانند آسمان بخشنده ومانند زمين افتاده باش ، رمز زندگي همين است. مولير

هر وقت خواستی در کار کسی شیطنت کنی، اول خودت را به جای او بگذار! . ژول ورن

دشمن ابزار نابود ساختن آدمی را ، در درون سرای او جست و جو می کند . اُرد بزرگ

دانای روشندل کسی است که به فرمان دیو از راه یزدان پاک جهان آفرین برنگردد. بزرگمهر

در زندگی بايد دو عامل را هدف زندگی قرار داد :
۱- رسيدن به آنچه که می خواهی
۲- لذت بردن از آن
لوگان پيرسال اسميت

کاش نادر شاه همچنان زنده بود و می توانستم در رکابش برای سربلندی ایران شمشیر بزنم . کریم خان زند

dariushiraz
11-11-2007, 12:56
صرفه جويي بخودي خود هنر و منبع درآمد است. سه نه ك

رنجدیده ! اگر بکوشی تا چیزی از مال خویش را به مردم بذل کنی بی تردید رستگاری . جبران خلیل جبران

کارمندان نابکار ، از دزدان و آشوبگران بیشتر به کشور آسیب می رسانند. ارد بزرگ

از دواج قرارداد دونفره ای است که در همه دنیا اعتبار دارد. مارک تواین

نبوغ ، جوهر تفکر است . ژان پل ساتر

اندیشه و انگاره ای که نتواند آینده ای زیبا را مژده دهد ناتوان و بیمار است . اُرد بزرگ

آنکه ثروت خود را باخت ، زیاد باخته است ولی آنکه شهامت خود را باخت پاک باخته است . سروانتس

بردروم ریپورتس : مدام برای انجام وظایف و کارهای اصلی خود وقت ایجاد کنید . هر روز برای انجام کارهای فردا برنامه ریزی کنید . چند کار کوچک را که باید حتما انجام شوند همان اول صبح انجام دهید . سپس بلافاصله به سراغ وظایف اصلی و مهم بروید و کار را تا به اتمام رساندن آنها ادامه دهید.

آنکه پیاپی سخنتان را می برد ، دلخوش به شنیدن سخن شما نیست . اُرد بزرگ

دیو کین و دیو سخن چینی گزنده است . سخن چین هرگز جز به دروغ لب نمی گشاید . گفتارش همیشه بی فروغ است .دو روی و سخن چین از مهر یزدان بی بهره اند و از او در هراسند . بزرگمهر

تاسف ، ابرسیاهی است که آسمان ذهن آدمی را تیره می سازد در حالی که تاثیر جرائم را محو نمی کند . جبران خلیل جبران

اندیشه دریایی است که مروارید آن فلسفه و فرزانگی است . یحیی برمکی

هنگامی که می خواهی وظیفه و بایسته خویش را انجام دهی از کسی فرمان نگیر . اُرد بزرگ

مهم نيست اگر زمين بخوريد، مهم دوباره برخاستن است . ونيسنت لمباردي

همای بخت بر شانه ات نخواهد نشست مگر آنکه شانه ای به گستره و پهنای کوهستان داشته باشی . اُرد بزرگ

اگر با خونسردی گناهان کوچک را مرتکب شدیم ، روزی می رسد که بدترین گناهان را هم بدون خجالت و پشیمانی مرتکب می شوبم . شوپنهاور

mamad_chagho
11-11-2007, 13:28
تنها فرق برنده و بازنده در این است که بازنده از قبل خود را بازنده می دانسته است...

راضی به قضا بودن همنشین نیکویی است

دانایی میراث شریفی است

خوش خلقی زیور است و فکر آینه .

حضرت امیرالمومنین علی ( ع )

جوانی که فراموش می کند شاخه گلی به محبوبش بدهد

سرانجام وی را از دست خواهد داد

Paulo Coelho

با مردم چنان رفتار کنید که اگر مردید بر مردن شما بگریند و اگر زنده

ماندید خواستار معاشرت با شما باشند .

حضرت امیرالمومنین علی ( ع )

اگر عقل به مرتبه کمال برسد سخن کوتاه خواهد شد .

حضرت علی ( ع )

بدون ترس از گریه نمی توانیم بخندیم

Paulo Coelho

هرگاه کلام نیکو بر زبان آید , برایمان نیکبختی و توانگری به ارمغان

می آورد .

Lowel Fillmore

بدان که بزرگی و بزرگی تو از خداست .....

Ella Wheeler wilcox

زندگی بدون موسیقی اشتباه است...

فردریش نیچه

بزرگ ترین خواسته انسان آن است که بداند برای انسان شدن چه باید بکند .

Immanuel Kant

کسانی که به شهود دلایل منطقی را متصل می کنند راه به خطا رفته اند.

فردریش نیچه

ما برای خطا جلوه دادن حقیقت از هیچ تلاشی فرو گذار نمی کنیم .

اما یک حقیقت همواره پایدار و انکار ناپذیر است :

این که انسان به اندازه طبیعت الهی است و همانند فضای خالی

بی حد و بی کرانه .

Aldous Huxley

اولین مرحله شناخت آفرینش همانا خرد است چشم و گوش و زبان سه نگهبان اویند که لاجرم هر چه نیکی و شر است از همین سه ریشه می گیرد .و افسوس که بدنبال کنندگان خرد اندکند باید که به سخن دانندگان راه جست و باید جهان را کاوش نمود و از هر کسی دانشی آموخت و یک دم را هم برای آموختن نباید از دست داد

استاد سخن فردوسی

کتاب زندگی گذشتگان ، جان تاریک را روشنی می بخشد .

این جهان سراسر افسانه است جز نیکی و بدی چیزی باقی نیست .

فرمان ایزد به جهانداران داد و دهش است .

استاد سخن فردوسی

دوستت را آنچنان دوست بدار که به افراط نروی ,

مبادا روزی دشمن تو شود .

و دشمنت را به اعتدال دشمت بدار ,

شاید روزی دوست تو شود .

حضرت امیر المومنین علی ( ع )

اولین شرط توفیق شهامت و بی باکی است .

ناپلئون بناپارت

بشر به دلیل خواست " قدرت " به دنبال شناخت است نه به دلیل تشنگی عقل ناب.

فردریش نیچه

عشق گوهری است گرانبها ، اگر با عفت توام باشد

ناپلئون بناپارت

بلند پروازی من آنست که در ده جمله چیزی را بگویم که کسی دیگر در یک کتاب می گوید .

فردریش نیچه

اگر جانبازی جوانان ایران نباشد نیروی دهها نادر هم به جای نخواهد رسید .

نادر شاه افشار

آرزو ریشۀ حیات ماست . اگرچه این ریشه حیات ما را به تدریج می سوزاند . ولی همین ریشه مایۀ زندگی است .

نیچه

برای ماندگاری ، رویایی جز پاکی روان نداشته باش .

اُرد بزرگ

دوست بدارید لیکن عشق را به زنجیر بدل نکنید .

جبران خلیل جبران

اهمیتی ندارد که از کجا آمده اید ، مهم این است که به کجا می روید .

برایان تریسی

هرچه اکنون هستیم محصول افکاری است که سابقا داشته ایم و حالا داریم .

پاستور

مردان شجاع فرصت می آفرینند ترسوها و ضعفا منتظر فرصت می نشینند .

گوته

salma_ar
11-11-2007, 14:16
هر روز صبح در آفريقا وقتي خورشيد طلوع مي کند يک غرال شروع به دويدن ميکند
و مي داند سرعتش بايد از يک شير بيشتر باشد تا کشته نشود
هر روز صبح در آفريقا وقتي خورشيد طلوع مي کند يک شير شروع به دويدن مي کند
و مي داند که بايد سريع تر از آن غزال بدود تا از گرسنگي نمي رد
مهم نيست غزال هستي يا شير با طلوع خورشيد دويدن را آغاز کن.

" آنتوني رابينز"

salma_ar
11-11-2007, 14:21
جان ماکسول:
رشدتان می گوید که چه کسی هستید.
اینکه چه کسی هستید تعیین می کند که چه کسانی را جذب می کنید.
اینکه چه کسانی را جذب کنید توفیق سازمانتان را رقم می زند.

پائولو کوئلیو:
انسان نیاز به «انتخاب» سرنوشتش دارد، نه پذیرش آن!

پیتر دراکر:
زمانی که چشمت به سازمانی بزرگ می خورد،
بدان که زمانی شخصی «تصمیم» شجاعانه ای گرفته است.

دیپاک چوپرا:
بهشت به فرشتگان داده شد. اما انسان باید «بهشت» خود را بیافریند

موريس مترلينگ:
اگر در اولين قدم، موفقيت نصيب ما مي شد، سعي و عمل ديگر معني نداشت

فردریش نیچه
زندگی بدون موسیقی اشتباه است .

جرجی تایلر
مغرور بودن به دانش خود ، بدترین نوع جهالت است .

hellgirl
12-11-2007, 16:15
رمز موفقیت ٬ افسوس نخوردن برای گذشته ٬ غنیمت شمردن حال ٬ و امید به آینده است. موریس مترلینگ

hellgirl
12-11-2007, 16:16
همیشه زمان را به اندیشیدن اختصاص بده ٬ ولی هنگام عمل که رسید دیگر از اندیشه بیرون بیا و آستین ها را بالا بزن. اندرو جکسون

dariushiraz
12-11-2007, 23:19
علی ابن ابیطالب : سخنان شما سنگهای سخت را نرم می کند

علی ابن ابیطالب : در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند .

علی ابن ابیطالب : دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد

علی ابن ابیطالب : و تاجهای تفاخر را فرو نهید

علی ابن ابیطالب : کسی که بر مرکب شکیبایی سوار شود به پیروزی نهایی دست می یابد

علی ابن ابیطالب : چه زشت است کوچکی به هنگام نیاز و سرکشی به هنگام بی نیازی

علی ابن ابیطالب : حاجت محتاج را به تاخیر نینداز زیرا نمی دانی از اینکه فردا برای تو چه پیش خواهد آمد

علی ابن ابیطالب : حق سنگین است اما گوارا ، باطل سبک است، اما در کام چون سنگی خارا

علی ابن ابیطالب : دوست مومن عقل است ، یاورش، علم ، پدرش مدارا و برادرش ، نرمش

علی ابن ابیطالب : علم خویش را به جهل و یقین خود را به شک مبدل نکنید، آنگاه که به علم رسیدید عمل کنید و آنگاه که به یقین دست یافتید ،اقدام نمایید.

علی ابن ابیطالب : حق بگویید تا به حق معروف شوید،حق را به کار ببندید تا از اهل حق باشید

dariushiraz
13-11-2007, 11:14
علی ابن ابیطالب : آنچه را نمی دانی مگو ، بلکه هر آنچه را که می دانی نیز اظهار مکن

علی ابن ابیطالب : پیش از این که نسبت به کاری تصمیم بگیری مشورت کن ، و قبل از این که وارد عمل شوی ، فکر کن

علی ابن ابیطالب : اطمینان را با امیدواری مبادله نکن

علی ابن ابیطالب : همانا پاداش دانشمند از شخص روزه دار و شب زنده دارکه در راه خدا جهاد می کند بیشتر است

علی ابن ابیطالب : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد

علی ابن ابیطالب : بزرگترین نادانی ها برای بشر عدم شناخت خود است

علی ابن ابیطالب : برای مردم آن را بخواه که برای خود می خواهی و با دیگران طوری رفتار کن که مایلی درباره ات آنچنان کنند

علی ابن ابیطالب : گیتی برای تو شیواترین پندآموز است اگر پندپذیر باشی

علی ابن ابیطالب : بپرهیز از انجام کاری که اگر فاش شود انجام دهنده را خوار و خفیف سازد

علی ابن ابیطالب : بهترین شیوه صداقت وفای به عهد است

علی ابن ابیطالب : هیچ ارثی مانند ادب و اخلاق پر ارج و گرانمایه نیست

علی ابن ابیطالب : بهترین شیوه عدل ، یاری مظلوم است

dariushiraz
13-11-2007, 15:11
علی ابن ابیطالب : مربی لایق کسی است که از غریزه عشق به کمال و ترقی خواهی کودک استفاده کند

علی ابن ابیطالب : بوسیدن فرزند ، رحمت و محبت است

علی ابن ابیطالب : اسرار خویش را به کسی مگوی

علی ابن ابیطالب : سرلوحه کتاب سعادت بشر ، رفتار پاک و سجایای اخلاقی اوست

علی ابن ابیطالب : بی خردتر از همه کسی است که خود را خردمندتر از همه پندارد

علی ابن ابیطالب : شکیبایی در مصیبت ، از نشانه های مومن است

علی ابن ابیطالب : شرط خرد حفظ تجربه ها و بکار بستن آنهاست

علی ابن ابیطالب : هر کس در نقطه ضعف های دوست خود دقیق شود ، پیوند دوستی او قطع خواهد شد

علی ابن ابیطالب : آدمی به گفتارش سنجیده می شود و به رفتارش ارزیابی می گردد، چیزی بگو که کفه سخنت سنگین شود و کاری کن که قیمت رفتارت بالا رود

علی ابن ابیطالب : هیچ شرافتی مانند فروتنی نیست

علی ابن ابیطالب : برای مشاورت ، خردمندان را برگزین تا از ملامت و ندامت در امان باشی

salma_ar
13-11-2007, 20:36
هرگز عشق را گدايي نکنيد . معمولا چيز با ارزشي به گدا داده نمي شود

بدبختي انسان از جهل نيست از تنبلي است. ديل كارنگي

بیشتر کسانی موفق شده اند که کمتر تعریف شنیده اند. امیل زولا

علت هر شكستي عمل كردن بدون فكر است. الكس مكنزي

dariushiraz
14-11-2007, 04:18
فردوسی :

1- دانایی توانایی به بار می آورد ، و دانش دل کهن سالان را جوان می سازد .

2- گوش شنونده همیشه در جست و جوی سخن خردمندانه و حکیمانه است .

3- خرد برترین هدیه الهی است .

4- خرد و دانش مرد دانا در گفتار او هویداست .

5- کسی که خرد ندارد همواره از کرده های خویش پشیمان و در رنج است .

6- بی خردی اسارت بدنبال دارد .و خرد موجب آزادی و رهایی است .

7- خرد مانند چشم هستی و جان آدمی است و اگر آن نباشد چگونه جهان را به درستی خواهی گذراند .

8- اولین مرحله شناخت آفرینش همانا خرد است چشم و گوش و زبان سه نگهبان اویند که لاجرم هر چه نیکی و شر است از همین سه ریشه می گیرد .و افسوس که بدنبال کنندگان خرد اندکند باید که به سخن دانندگان راه جست و باید جهان را کاوش نمود و از هر کسی دانشی آموخت و یک دم را هم برای آموختن نباید از دست داد .

9- خداوند درهای هنر را بر روی دانایان دادگر گشوده است .

10- کسی به فرجام زندگی آگاه نیست ، خداوند هم نیازی به عبادت بنده ندارد .

11- دانش ارزش آن را دارد که به خاطر آن رنج ها بکشی .

12- به این زمین گرد که بسرعت می گردد بنگر که درمان ما در آن است و درد ما نیز ، نگاه کن و ببین که نه گردش زمانه آن را می فرساید و نه رنج و بهبودی حال بشر آن را به آتش می کشد ، نه آرام می شود و نه همچون ما تباهی می پذیرد

13- روح و روان و دل جهان روشن است و زمین را بی دریغ روشن می سازد خورشید از خاور برخاسته بسوی باختر که مسیری درست و بی نظیر است ای آنکه همچون آفتاب لبریز از نور و خردی تو را چه شده است که بر من نمی تابی ؟!! .

14- چراغ مایه دفع تاریکی است ، بدی جوهر تاریکی در زندگی آدمی است ، که از آن دوری باید جست .

15- بی خردی است، که بگویم کسی بدی را بی بهانه (دلیل )انجام می دهد .

16- رنج منتهی به گنج را کسی خریدار نیست .

17- اگر برای انجام کاری بزرگ ، زمان نداری .بهتر است بی درنگ آن را به دیگران بسپاری .

malakeyetanhaye
14-11-2007, 17:51
آن که آرزوی سروری دارد باید هنر بسیار داشته باشد. بزرگمهر

من رنج آن دلقک دوره گرد را که اقیانوسی از غرور در دلش موج می زند اما سکه صدقه رهگذر خودخواهی آن را می خشکاند احساس کرده ام.

چارلی چاپلین

malakeyetanhaye
14-11-2007, 17:52
آنکه تخم بدی را می فشاند ، بدون شک همۀ محصول آن را درو می کند .
دموستن

وقتی که دیگر دلواپس آن نباشیم که در چشم محبوب مان چگونه دیده می شویم، معنایش این است که دیگر عاشق نیستیم. (میلان کوندرا)

تنها هنگامی وارد جاده موفقیت و كامیابی میگردید كه بدانید قبل از آن پیچی به نام عدم موفقیت وجود دارد كه خواهی نخواهی باید آن را طی كرد . ویلیام میلنز

اگر خودمان احترام خود را به كسی ندهیم ، احدی نمی تواند آن را از ما بگیرد . گاندی

malakeyetanhaye
14-11-2007, 17:53
خوش بخت ترین افراد اشخاصی هستند كه استعداد ندارند ولی علاقه دارند و بدبخت ترین افراد اشخاصی هستند كه استعداد دارند ولی علاقه ندارند. انیشتین

گذشت زمان آدمی را پیر نمیسازد ,بلكه ترك آرمانها و كمال مطلوبهاست كه ما را فرتوت و افتاده میكند
.. ژنرال دوگلاس مك آرتور

افسوس که در کار عشق با اندک چیزی می توان کسی را پاک به نومیدی کشاند. (میلان کوندرا)

mamad_chagho
14-11-2007, 21:27
انتظارات بسیار زیاد، تا حدی که دسترسی به آن امکان پذیر نباشد، خطرناک نیست؛ خطر بزرگ آن است که با انتظارات ناچیز راه تبلور نیروی نهفته در ذات و ضمیرتان را مسدود کنید و خود را از دستاوردهای بزرگ محروم سازید.

میکل آنژ

تنها از طریق عشق است که می توانیم به حقیقت برسیم، زیرا خداوند، نه تنها حقیقت است، بلکه عشق نیز هست. در نتیجه، بدون عشق به حقیقت، هیچ تجربه ای از حقیقت وجود نخواهد داشت، به بیانی دیگر " اگر می خواهیم روزی شاهد نفوذ حقیقت در تمامی جهان باشیم، باید به جایی برسیم که کم اهمیت ترین موجود جهان خلقت را به اندازه خود دوست بداریم و برای رسیدن به چنین جایی، نباید از هیچ یک از ابعاد زندگی بگذریم".

مهاتما گاندی

من از محدودیتها و نارساییهای خود آگاهم و این آگاهی تنها مایه قدرتم می باشد. آنچه در زندگی خود انجام داده ام بیش از هر چیز دیگر در نتیجه اطلاع و قبول محدودیتها و نارساییها بوده است.

مهاتما گاندی

هدف از زندگی این است که از یک حرمت نفس والا برخوردار باشیم و بتوانیم جدا از مهارت یا عدم مهارت در یک تخصص یا زمینه خاص و تأیید یا عدم تأیید دیگران حرمت نفس خود را حفظ کنیم.

ناتانیل براندن

حقیقت و خوشبختی بدون سفر در راههای پر پیچ و خم نفس یا خود ممکن نیست. شما نمی توانید وقتی جایی لنگر انداخته اید به سیر سفر خود ادامه بدهید.

کریشنا مورتی

و هنگامی که سیبی را با دندان می شکافی در دل با او بگو: «تخم های تو در تن من خواهند زیست، و شکوفه های فردای تو در دل من خواهند شکفت، و عطر تو نفس من خواهد بود، و ما با هم در همه فصلها شادی خواهیم کرد».

جبران خلیل جبران

در هنگام توانایی اگر بستانکاری دیگران را ندهی ، بویژه هنگامی که او درمانده باشد ، فر و جایگاه خویش را برای همیشه از دست می دهی .

اُرد بزرگ

ghazal_ak
14-11-2007, 22:42
رنان : همیشه کسانی از زندگی شکایت می کنند که چیزهای غیر ممکن خواسته اند .

اُرد بزرگ : مردان کهن پس از پیروزی ، دشمن را به ریشخند نمی گیرند .

Marichka
15-11-2007, 21:35
سلام دوستان

لطفا پستهای تک جمله ای و پشت سرهم رو در یک پست ارسال بفرمایید؛

تاپیک ویرایش شد ...

پایدار و پیروز باشید

dariushiraz
16-11-2007, 00:40
هر جدایی یک نوع مرگ است و هر ملاقات یک نوع رستاخیز . شوپنهاور

مرد بزرگ تنها به خود متکی است و جز از خود از هیچکس چیزی طلب نمی کند ولی مردان کوچک از دیگران توقع دارند . پاتریک هانری

مصمم شويد كه كارى بايد صورت گيرد، سپس راه انجام آن را خواهيد يافت . آبراهام لينكلن

اگر خرسند و رضا باشی زندگی به دلخواه می سپاری . بزرگمهر

به انسان تندرستی و ثروت بدهید ، او هر دو را در جستحوی سعادت از دست خواهد داد . پوشه

هیچ دوستی بهتر از تنهایی ، برای اهل اندیشه نیست . اُرد بزرگ

آنکس که زورمند و قوی است ، می تواند با مشت توانای خود دهان ضعیفی را در هم بشکند در حالیکه باید بداند که مشت درشت تری هم در آستین قویتری پنهان است . پوشه

برادرم تو را دوست دارم ، هر كه می خواهی باش ، خواه در كليسايت نيايش كنی ، خواه در معبد، و يا در مسجد . من و تو فرزندان يك آيين هستيم ، زيرا راههای گوناگون دين انگشتان دست دوست داشتنی "يگانه برتر " هستند ، همان دستی كه سوی همگان دراز شده و همه آرزومندان دست يافتن به همه چيز را رسايی و بالندگی جان می بخشد . جبران خلیل جبران

به نظر من ما روزی خواهیم مرد که نخواهیم و نتوانیم از زیبایی لذت ببریم و در صدد نباشیم آن را دوست بداریم . آندره ژید

dariushiraz
16-11-2007, 20:25
اگر ما (( بی دل و جان )) هستیم ؛ دست کم نسبت به زندگی چنین نیستیم ؛ بلکه ؛ اکنون با همهء انواع (( تمنیات )) روبروییم . با خشمی ریشخند آمیز در آنچه (( آرمانها )) می نامیمشان ؛ در حال غور و تامل هستیم. ما خویش را خوار می شماریم تنها از آن رو که لحظاتی وجود دارند که نمی توانیم آن انگیزش نامربوطی را که (( آرمانگرایی )) نام دارد ؛ مهار نماییم. تاثیر نازپروردگی بیش از اندازه ؛ نیرومند تر از خشم فرد بی دل و جان است . فردریش نیچه

بزرگواری ، بی مهر و دوستی بدست نمی آید . اُرد بزرگ

وضع و حال مردمان تنگ فکر به وضع و حال بطریهای تنگ دهن می ماند ، هرچه کمتر در خود داشته باشند با سر و صدای بیشتری آن را به خارج می ریزند . پوپ

ما ندرتاً دربارۀ آنچه که داریم فکر می کنیم ، درحالیکه پیوسته در اندیشۀ چیزهایی هستیم که نداریم . شوپنهاور

خدا به زمان احتیاج ندارد و هرگز دیر نمی کند . اسکاول شين

اگر جانت در خطر بود بجای پنهان شدن بکوش همگان را از گرفتاری خویش آگاه سازی . اُرد بزرگ

اگر شاه به تو مهربان باشد دلیر و گستاخ مشو ، از آنکه طبع شاه چون آتش است و دل شیر از آن می هراسد . بزرگمهر

آرزومند آن مباش که چیزی غیر از آنچه هستی باشی، بکوش که کمال آنچه هستی باشی . دی سلز

dariushiraz
17-11-2007, 17:15
<< به خدا سوگند من که رسول شما هستم وقتی قدم بر می دارم
نمیدانیم که آیا قدم بعدی یا لحظه بعد زنده خواهم بود یا خیر >>

رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم

diana_1989
17-11-2007, 23:28
کار تجسم عشق است. جبران

انسان است كه مى خواهد از ديگران به عنوان دوستى منتفع گردد. لاروشفوكو

آن كه مردم را دانشمند مى كند، مطالبى نيست كه مى خوانند بلكه چيزهايى است كه ياد مى گيرند. فرانسيس بيكن

مردم ! هشدار ! که زیبایی زندگانی ست ، آن زمان که پرده گشاید و چهره برنماید .
لکن زندگی شمایید و حجاب خود ، شمایید .
زیبایی قامت بلند ابدیت است ، نگران منتهای خویش در زلال آینه .
اما صراحت آینه شمایید و نهایت جاودانه شمایید . جبران

برای دلهره شبانگاهان ، نسیم گرما بخش خرد را همراه کن . اورود

آن كه مى تواند، انجام مى دهد، آن كه نمى تواند انتقاد مى كند. جرج برنارد شاو

برادرم تو را دوست دارم ، هر كه می خواهی باش ، خواه در كليسايت نيايش كنی ، خواه در معبد، و يا در مسجد . من و تو فرزندان يك آيين هستيم ، زيرا راههای گوناگون دين انگشتان دست دوست داشتنی "يگانه برتر " هستند ، همان دستی كه سوی همگان دراز شده و همه آرزومندان دست يافتن به همه چيز را رسايی و بالندگی جان می بخشد . جبران

شیطان روزی با من چنین گفت : خدا را نیز دوزخی هست : دوزخ او عشق به انسان است. و چندی پیش شنیدم که گفت : خدا مرده است . رحم خدا به انسان او را کشت. نیچه

آن كه مى خواهد روزى پريدن آموزد، نخست مي بايد ايستادن، راه رفتن، دويدن و بالا رفتن آموزد. پرواز را با پرواز آغاز نمى كنند. نيچه

نیکی برآیند خرد است ، در دل و روان آدمی . اورود

آن كه مى دانيم، يك قطره است، آن كه نمى دانيم، يك اقيانوس. اسحق نيوتن

ستوده و نیک فرجام کسی است که دادگر و نیکنام و در کردار و گفتار به هنجار باشد . بزرگمهر

آن كه هستى، باش. نيچه

diana_1989
17-11-2007, 23:28
چه زیباست هنگامی که در اوج نشاط و بی نیازی هستی دست به دعا برداری . جبران

آن كه هستيد نتيجه ى افكارتان است. وين داير

آن هائيكه در آثار هنرى مطالب سودمندى مي يابند با سوادان بى مايه اند. اما كساني که براى آن ها آثار هنرى، جز زيبائى معنى ديگرى ندارد. تنها آن ها برگزيدگانند. اسكاروايلد

برای نوشیدن شهد بهشت ، هموار نگاهت به راستی باشد و درستی . اورود

آن ها كه فكر مى كنند توانا هستند، به درستى توانمندند. ويرژيل شاعر يونانى

آن هنگام كه روحم عاشق جسمم شد و جفت گيرى اين دو سر گرفت من بار ديگر متولد شدم.
جبران خليل جبران

گیتی در جنگ و آوردی بزرگ غوطه ور است . اندیشه و تلاش خردمندان و آه ناشی از آگهی آنان و پوزخند اهریمن و روان دیوپیشگان از سوی دیگر ، معرکه این جهان گذارا است . اورود

آهنگ صدا هر چه ملايم و مطبوع باشد، سخن موثر و دلنشين تر خواهد بود. جان كايزل

آيا بهتر نيست كه انسان كه گرفتار يك قاتل و جانى شود تا در روياهاى يك زن شهوت پرست فرو رود. نيچه

برای آنکه درویش شوی ، ابتدا با خود یکی شو . اورو

آيا متوجه شده ايد كه رؤساى شركت ها هميشه هنگام بازنشستگى كارمندان به آنان مى گويند كه انسان هاى فوق العاده اى بوده اند؟ ناشناس

diana_1989
17-11-2007, 23:29
نیرنگ پیران بدنهاد ، تنها با مرگ به پایان می رسد . اورود

آيا منظور از اين تنازع دائم اين نيست كه طبيعت مي خواهد مرغوبترين موجودات را براى ادامه و ارتقاء نسل برگزيند ؟. چارلز داروين

در دنیا زندگیهای پر تلخی و مرارتی هم هستند که مرگ برای صاحبانشان سعادت است. نیچه

نادانی ، خودخواهی به بار می آورد . اورود

آنکه می دزدد ، جز حق خویش چیزی نمی ستاند . اما این ستاندن نفرین و خواری ابدی در پی دارد . اورود

آيا مى خواهيد حرف هاى شما را باور كنند، از خود سخن نگوييد. پاسكال

فر و شکوه زمانی فزونی می یابد که دانا نزدمان ارجمند باشد ، و کام بدخواه را به زهر بی اعتنایی بیالایم . بزرگمهر

هزار تلاش انسان به اندازه یک تقدیر کارساز نیست. نیچه

آينده به كسى تعلق دارد كه مى داند چگونه منتظر نشيند. مثل روسى

diana_1989
17-11-2007, 23:30
خودآختگی قابلیتی است که بسیاری ندارند . اورود

آينده ها به نظر بزرگ جلوه مى كنند ولى وقتى كه گذشتند مى فهميم كه ناچيز بوده اند. موريس مترلينگ

آينده، همان اميد است. اسپينوزا

رهایی و آزادی ، برآیند پرستش خرد است و دانایی . اورود

فرزانه ترینان همه برای آسایش خاطر من چنین گفته اند. دریغا , کاش امروز نیز چنین می بود ! زیرا شر بهترین نیروی انسان است . نیچه

ابله ترين دوستان ما، خطرناك ترين دشمنان هستند. سقراط

ابله هميشه دنبال ابله بزرگتر از خود مى گردد كه او را تحسين كند. بوالو

بسیاری بخاطر برآیند هنجارهای درونی اشان بین نمای سپید و پاکی در اشتباهند . اورود

اتاق بدون كتاب هم چون بدن بدون روح است. ماركوس سيسرو

اتلاف وقت، خودكشى واقعى است. يونگ

اندیشه و سخن ریش سفید ، برآیند صبوری ، مردمداری و سرد وگرم چشیدگی روزگار است . اورود

اتلاف وقت گرانبها ترين خرج هاست. بالزاك

هر کس را سرنوشتی مقدر است . یکی روز و شب در طلب سربلندی و سروری به جان می کوشد و بهر ه اش جز خستگی و فرسودگی و نامرادی چیزی نیست . به تعبیر دیگر در کنار چشمه روشن و گوارا تشنه می ماند. از سوی دیگر بی هنری بختیار ، بی آنکه تن به کار و کوشش بسپارد ، روزگار بر او می خندد و از همه گونه آسایش و آرامش برخوردار می گردد . پروردگار چنین خواسته و تدبیر بر تقدیر کارگر نمی افتد . بزرگمهر

اجر نيكى شما در عمل شما مستور است. سيسرون

پیامد دانایی ، پذیرفتن بایسته هاست . اورود

احساس دل، بالاتر از منطق است. ژان ژاك روسو

احساس وظيفه در كار نيكو و در روابط آزار دهنده است. انسان ها تشنه محبت اند نه مراقبت. برتراند راسل

ریش سفید داراترین به اندیشه است نه به مال و ثروت . اورود

diana_1989
17-11-2007, 23:31
احمق هيچ وقت سعادتمند نمى شود. سيسرون

اخلاق را طوفان هاى روزگار تقويت مى كند. گوته

برای نزدیکی و همگرایی قوم خویش ، کمک بهم و ستیز با نادانی و ناراستی را پیش گیرید . اورود

اخلاق سرمايه است. اخلاق بهترين و عاليترين دارايى ما است. اسمايلز

اخلاق مهمترين درس است. هر چند حق التدريس آن گران باشد. كارلايل

نگاه زمینیان ، تهی است از انوار آسمانیان . اورود

ادب از زمانى كه بشر خودش را شناخت با او همراه است. نرودا

ادب خرجى ندارد ولى مى تواند همه چيز را خريدارى كند. اسكاروايلد

اگر نتوانیم به خاندان خویش آرایشی سامان یافته دهیم ، همیشه در خانه ایی بی حصار زندگی می کنیم . اورود

مردم دنیا دو دسته اند یکی زیر دستان و دیگر بزرگان اصالت ، و شرف متعلق به بزرگان است و آنها غایت وجودند و زیر دستان وسیله اجرای هدفهای ایشان هستند ترقی دنیا و بسط زندگی انسان بوسیله بزرگان و سرداران صورت می پذیرد که معدودند . نیچه

ادب و حكمت را شعار خود ساز تا بهترين اهل زمان شوى و به نيكان ملحق گردى. سقراط

ادب يا محبت خرجى ندارد ولى همه چيز را خريدارى مى كند. متناجيو

اذهان مانند چترهاى نجات هستند فقط وقتى باز باشند عمل مى كنند. آونيموس

آنکه به خداوند پاک و مهربان بیش از دگران امید و بیم بسته است ، بیش از همه در خور ستایش است . بزرگمهر

اراده بهترين راهنماى طبيعت است. اسمايلز

اراده هاى ضعيف به صورت حرف و گفتار خود نمايى مى كنند، در حالى كه اراده هاى قوى جز در لباس عمل و كردار ظهور نمى يابند. گوستاو لوبون

در برف ، سپیدی پیداست . آیا تن به آن می دهی ؟ بسیاری با نمایی سپید ، در ژرف خود نیستی پرورش داده اند . اورود

اراده ى انسانى، در پهلوى مقدرات او ايستاده و چرخ تكامل او را اداره مى كند. فيثاغورث

اراده ى مرد عامل خوشبختى اوست. شكدرين

diana_1989
17-11-2007, 23:31
برای ماندگاری ، رویایی جز پاکی روان نداشته باش . اورود

ارتباطات نه تنها جوهره ى حيات انسانى است بلكه مايملك حياتى زندگى اوست. جان پيس

ارزش اخلاقى، بسته به تعداد وظايفى است كه انسان انجام مى دهد. موريس مترلينگ

قومی که بزرگان و ریش سفیدانش خوار باشند ، به جسد انسانی ماند که در آخر خوراک جانوران خواهد شد . اورود

ارزش انسان، به اهميتى است كه براى وقت خود قائل است. آلبرت هوبار

ارزش يك پيمان نامه ى خوب، بستگى به طول اعتبار آن دارد. چانگ سى

از آن ها كه مى فهمند، تنها عده ى اندكى قادر به توضيح دادن موضوع هستند. مارى اشتن باخ

از آينده ناراحت نباشيد، بار روز را به منزل برسانيد. لاكوردر

دل به همدلی خوش است نه با شکستن دل دیگران . اورود

از انديشه ها و آرزوهاى ديگران، براى موفقيت خود كمك بگيريد. پاندر

از پشت عينك طلا، ديدگان درخشش ندارند. آناتول فرانس

از پيروزى تا سقوط فقط يك ثانيه فاصله است. ناپلئون

از تمام روزهاى زندگى در كنار زنى كه دوستش دارى، لذت ببر. روزهايى كه به تو هديه شدهاند. كتاب مقدس، عهد عتيق

جام عمر را جز با می دلدادگی به خرد و دانش پر مکن . اورود

از خواص طبيعت آدمى اينست كه عاقلانه فكر مى كند اما پوچ و بى معنا رفتار مى كند. آناتول فرانس

نمی توان امید داشت ، آدم های کوچک رازهای بزرگ را نگاه دارند. اورود

از خوردن حرف، كسى سوء هاضمه نمى گيرد. چرچيل

از دست دادن اميدى پوچ و آرزوئى محال، خود موفقيت و پيشرفت بزرگى است. شكسپير

diana_1989
17-11-2007, 23:32
ازدواج بيشتر از رفتن به جنگ شجاعت مى خواهد. كريستين

آسودگی آدمی ، به گنج و دینار نیست که به خرد است و روشن بینی . اورود

ازدواج روى من همان تأثيرى را دارد كه يك قطره ليمو ترش روى يك صدف دارد. ژوليت گركو

ازدواج، سقوطى است كه به صعود شباهت دارد. پاول هوب اشميت هنر پيشهى سوئيسى

هیچ پیر جهان دیده ای منکر برآیند زهرآلود ، دارایی حرام در زندگی آدمی نیست . اورود

ازدواج عبارتست از سه هفته آشنايى، سه ماه عاشقى، سه سال جنگ و سى سال تحمل! تن

ازدواج عوام، آنان را از شخصيت تهى و از خصوصيات اخلاقى خالى مى كند. رابرت لويى استيونسن

ازدواج قرارداد دو نفره اى است كه در همه دنيا اعتبار دارد. مارك تواين

بسیاری در پیچ وخم یک راه مانده اند و همواره از خویشتن می پرسند : ما به چه گونه بدین منزل رسیدیم . بدانها باید گفت می دانی در کجا مانده ای؟ همانجای که خود را پرمایه دانسته ای. اورود

ازدواج كردن و ازدواج نكردن هر دو موجب پشيمانى است. سقراط

گِره های که هزار هنجار دادگستری در باز کردن آنها ناتوان است ، به نگاه و سخن پیر و ریش سفیدی گشاده می شود . اورود

ازدواج كنيد؛ به هر وسيله اى كه مي توانيد؛ اگر زن خوب گيرتان آمد بسيار خوشبخت خواهيد شد و اگر گرفتار زن بدى شويد؛ فيلسوف از آب در مى آييد و اين هر دو براى هر مردى خوب است. سقراط

مال هم مایه سربلندی و آسایش است ، و هم سبب خواری و پریشانی . اگر به آیین خرد صرف شود آفریننده شادی و برآورنده نام نیک است ، اما اگر بنهند و نخورند یا چنانکه باید بکار نبرند بهای سنگ و گوهر شاهوار یکی است . بزرگمهر

ازدواج، ماجراى بسيار پر منفعتى است. فقط به مخارج خانه فكر كنيد. قبلا هر كدام از دو طرف به يك ماهى تابه، تلويزيون و خدمتكار نياز داشت. بعد از ازدواج و پس از اين كه به يك خانه نقل مكان مى كنيم، از هر كدام يك مقدار برايمان كافيست. اودو پرينا

ازدواج مثل اجراى يك نقشه ى جنگى است كه اگر در آن فقط يك اشتباه صورت بگيرد جبرانش غير ممكن خواهد بود. بورنز

ازدواج مجموعه اى از مزه هاست هم تلخى و شورى دارد. هم تندى و ترشى و شيرينى و بى مزگى. ولتر

آنانکه تیشه به ریشه بزرگان و ریش سفیدان می زنند خود و فرزندانشان را بی پناه خواهند ساخت . اورود

ازدواج مقدس ترين قراردادها محسوب مى شود. مارى آمپر

ازدواج مكالمه ى طولانى دو انسان است كه هر از چند گاه به مشاجره مى انجامد. رابرت لويى استيونسن

ازدواج نه بهشت است نه جهنم فقط يك برزخ است. ابراهام لينكن

از آه و نفرین بزرگان و ریش سفیدان هر ایل و قومی باید ترسید . اورود

ازدواج هميشه به عشق پايان داده است. ناپلئون

diana_1989
17-11-2007, 23:32
قوم بی نیا و مرد کهن ، به هزار آیین اهریمنی اداره می شود . اورود

از زندگى خود لذت ببريد، بدون آن كه آن را با زندگى ديگران مقايسه كنيد. كندورسه

کین خواهی از خاندان یک بدکار ، تنها نشان ترس است ، نه قدرت انسانهای فرهمند . اورود

از شنيدن كارهاى شرافتمندانه خويش خجالت مكش. كريستوفر مارلو

یاد اشک و شیفتگی ، آویزه خاموش دلهاست . اورود

از عجايب روزگار اين است كه زن در عين وجاهت وفادار هم باشد. اسكاروايلد

از كسانى كه با شما مخالف هستند نترسيد، از كسانى بترسيد كه با شما موافق هستند ولى آن قدر جرأت ندارند كه عدم موافقت خود را آشكارا به شما بگويند. ناپلئون

خواهش مراد از مرید خاموشی و ژرف نگریست ، و خواهش مرید از مراد ، نشان دادن مسیر پیشرفت . اورود

از گناه تنفر داشته باش نه از گناهكار. گاندى

از محبت هدر رفته سخن مگو، محبت چيزى نيست كه هدر رود. لانگ فلو

آنکه به خرد توانا شد ، ترس برایش نامفهوم است . اورود

از مخالفان نهراسيد، زيرا بادبادك با باد مخالف بالا مى رود. هاميلتون مايى

از معاشرت با كسى كه قادر به حفظ اسرار و رموز زندگى خود نيست، پرهيز نما. افلاطون

اسنخوان بندی فریاد ، پاسخ هزاران ستم بی صداست . اورود

از موفقيت ديگران همان قدر خوشحال باش كه از موفقيت خودت خشنود مى شوى. كريستين لارسون

از نشانه هاى جوانمردى اين است كه به ديگران احترام بگذاريم، حتى اگر فايده اى برايمان نداشته باشد. ويليام ميكپيس

diana_1989
17-11-2007, 23:41
از هزينه هاى كوچك غير ضرورى بر حذر باشيد زيرا يك سوراخ كوچك موجب غرق شدن يك كشتى بزرگ مى شود. بنيامين فرانكلين

از همان لحظه كه به فكر كردن خو مى گيريد در راه ترقى گام بر مى داريد. پستالوژى

اساس خوشبختى هاى مادى بر اعداد و ارقام بنا شده است. بالزاك

فر دانش امروز بسیار خوشبختی در پی داشته ، اما قدرت جاری سازی آرامش به روان ما را ندارد . امنیت را بزرگان صبور و کاردان به ما می بخشند . اورود

استراحت خوب بهتر از غذاى خوب است. ويكتور پوشه

استعداد بزرگ بدون اراده ى بزرگ وجود ندارد. بالزاك

هنرمند ناب ، هر روز بر ای خودنمایی در برابر دیدگان مردم نیست . اورود

استعداد هاى نهفته درون خود را كشف و شكوفا كنيد. آنتونى رابينز

باید پیوسته به پروردگار بی همتا رو آوریم ، در هر کاری او را بینا دانیم و باور کنیم که روزی ده مختار اوست . بزرگمهر

آسیب دیده همیشه درهای رویاهایش کوچک و کوچکتر می شود ، مگر با امید که شرایط ما را دگرگون می سازد . اورود

آنگاه که نمی دانم چه می گویم ، جز راستی چیزی بر زبانم جاری نیست . اورود

استفاده از موفقيت هاى كوچكى كه پيش مى آيد پر منفعت تر از اين است كه بيهوده شانس بزرگترى آرزو كنيم كه شايد هرگز بدست نيايد. جواناميكر

اشتباه را تصحيح نكردن خود اشتباه ديگرى است. كنفوسيوس

راز اندوختن خرد ، یکرنگی است و بخشش . اورود

اشتباه نيز جزئى از زندگى است، پس وقت خودت را تلف نكن و خودت را به خاطر اشتباه هاى گذشته سرزنش نكن. برادلى تروگليد

پرتگاه می تواند به وجدآورنده روان و یا کشنده جسم باشد . اورود

اشخاص بزرگ و نامى به كوه مانند. هر چه به ايشان نزديكتر شوى بيشتر عظمت و ابهت آنان معلوم مى گردد و مردم پست و دون همت شراب را مانند كه چون كمى به آنان نزديك گردى بزودى پستى و ناچيزى خود را بر تو آشكار سازند. گوته

اشخاص عاقل و با اخلاق هرگز كلامى بر زبان نمى آورند كه احساسات ديگران را جريحه دار سازند. اسمايلز

اشخاصى كه بدبختانه به لذات شديد و حاد خو گرفته اند ديگر از لذات معتدل حظ نمى برند و همواره با اضطراب دنبال شادى و نشاط مى گردند. فنلون

اشخاصى كه نمى توانند ديگران را ببخشند، پل هائى را كه بايد از آن عبور كنند، خراب مى نمايند. هربرت اسپنسر

اشك هاى ديگران را مبدل به نگاه هاى پر از شادى نمودن، بهترين خوشبختى هاست. گوتاما بودا

اصل ايمان، از پاكى روح و صفاى باطن است. شارل دوليته

خرد ، آدمی را گرانبهاترین چیز است ، و خداوند خرد در هر دو جهان کامروا و سرافراز است . و اگر از خلعت خرد محروم بود دانش بجوید ، چه دانشور سرور سروران است . و اگر از آن هم بی بهره بود باید دلیر باشد و در میدان نبرد بی باک باشد تا در نظر پادشاه گرامی ، و پیوسته شاد و فرمانروا باشد .و اگر این نیز نداشت دیگر درخور زنده ماندن نیست ، و بهتر است که مرگ وی را دریابد . بزرگمهر

diana_1989
17-11-2007, 23:42
اصل شجاعت، اتكا به نفس است. ژنرال دوگل

اصل و نسب مرد وقتى مشخص مى شود كه آنها بر سر مسائل كوچك با هم مشكل پيدا كنند. شاو

اصيل بودن سعادت است اما بهتر آنست كه رفتار ما نوعى باشد كه احتياج به پرسشى از اصل ما نباشد. لابروير

انسان خردمند ، تار و پودهای اصلی حیات را می یابد . اورود

اعتراف كردار بد، آغاز انجام كردار نيك است. اوگوستين

اعتقاد به بخت و قسمت بدترين نوع بردگى است. اپيكتت

آبادى يك كشور از روى نسبت آزاديش سنجيده مى شود نه از روى حاصلخيزيش. مونتسكيو

هنگامه بدرود سرد ، بدنبال گرمای از دور دست باش . اورود

آثار خوب فقط محصول يك زندگى بد است و هر شخص زنده براى اين كه آفريننده ى واقعى باشد بايد نابود شود. توماس مان

بازده خرد برای اهل معنا ، کلام سکرآور است . اورود

آدم بى مغز و پرگو چون آدم ولخرج و بى سرمايه است. پاسكال

خودت را بشناس اما به آن مبال . اورود

آدم پرحرف تخم مى پاشد و آدم خاموش درو مى كند. اقليدوس

آدمى براى شك آفريده نشده، براى پرسيدن آفريده شده است. يانگ

ریش سفیدان ، زنجیر ارتباط نسل ها هستند . و قوم بدون ریش سفید ، گذشته ای کم رنگ دارد و آیین های به جای مانده ، به هزار گونه ، تفسیر می شود . اورود

آدمى ساخته ى افكار خويش است و فردا همان خواهد شد كه امروز انديشيده است. موريس مترلينگ

آدمى شاگردى است كه درد و اندوه او را تعليم مى دهد و هيچ كس بدون احساس اين معلم قادر به شناسائى خود نيست. آلفرد دوموسه

نکات سخت هم اساسی ساده دارند . اورود

آدمى هرگز بدكار و خبيث بدنيا نمى آيد. ولتر

آرامترين كلماتند كه طوفانى را با خود به همراه مى آورند افكارى كه با پاى كبوتران پيش مى آيند جهانى را مسخر مي سازند. نيچه

آرزو كردن شرط نيست، شرط، تحقق آرزوست. داوينچى

diana_1989
17-11-2007, 23:43
همرزمان هوشیار اختیار کن ، و اگر خصم بر تو تیز گردیداز او برمتاب . اما چون یقین کردی که در برابر او تاب پایداری نداری به جنگ مکوش و با خصم پر توان میاشوب . بزرگمهر

کاهلی خشم بدن را در پی دارد و چه زود بدن لرزش و تلاتم آن را بروز می دهد . اورود

توانگر راستین کسی است که آز در دلش راه نیافته است . بزرگمهر

سفر ، نای روان است برای اندیشه و آرمان بزرگ . اورود

آماده شدن براى جنگ يعنى نگهدارى صلح. جرج واشنگتن

آمال و آرزوهاى پزشك اينست كه شما را زنده نگهدارد اما تصميم من بر اينست كه زنده بمانم. الكساندر ولكات

آموزش توانسته است جمعيت فراوانى را باسواد كند، اما نتوانسته است، به آن ها بگويد كه بخوانند. جى. تراوليان

آن انسانى عاقل تر است، كه مى داند عقلش كمتر است. سقراط

آنان كه گذشته را بخاطر نمى آورند محكوم به تكرار آنند. سانتايانا

خموشی ، دری به سوی نگاه ژرف تر است . اورود

آنان كه نمى توانند خود را اداره كنند، ناچار از اطاعت ديگرانند. هوگو

آنان كه هميشه و مداوم از زندگى گله و شكايت دارند، كمتر از ديگران براى نبرد روزانه آماده هستند. موسولينى

آن جا كه ازدواجى بدون عشق صورت مىگيرد حتما عشقى بدون ازدواج در آن جا رخنه خواهد كرد. بنيامين فرانكلين

آن جا كه بيم و هراس سايه افكنده، شادى را راه نيست. اپيكور

آن كه خود را حقير مى شمارد در واقع مرد متكبرى است. شوپنهاور

بیهوده گویان پند آموزند ، زیرا هشیاران عیب ایشان را به دیده می نگرند و از بیهوده گویی می پرهیزند . بزرگمهر

شما را اگر توان نباشد که کار خود به عشق در آمیزید و پیوسته بار وظیفه ای را بی رغبت به دوش می کشید ، زنهار دست از کار بشویید و بر آستان معبدی نشینید و از آنان که به شادی ، تلاش کنند صدقه بستانید.زیرا آنکه بی میل ، خمیری در تنور نهد ، نان تلخی واستاند که انسان را تنها نیمه سیر کند ، و آنکه انگور به اکراه فشارد ، شراب را عساره ای مسموم سازد ، و آنکه حتی به زیبایی آواز فرشتگان نغمه ساز کند ، چون به آواز خویش عشق نمی ورزد ، تنها می تواند گوش انسانی را بر صدای روز و نجوای شب ببندد. جبران

بشر امروز در پرستش بتان می زید بتان عرصهء اخلاق بتان گستره سیاست بتان عرصه فلسفه.خدایانی کاملا" باطل که خود آنها را بر ساخته آنگاه پرستیده اند.از این روی از راه راست بیراه گشته و همراه بر این باور پا می فشرده و از آن چنان جانبداری کرده تا اینکه به فرجامش رسیده موقفی که از همان آغاز به نیستی و فنا چشم داشت. نیچه

آرزوهايت را در آسمان بجوى، محبوبت را به تو خواهد داد. جبران خليل جبران

آرزو يك خوشبختى بزرگتر، پيوسته ما را از لذت خوشبختى كه از آن بهره منديم باز مى دارد. ژاك دوال

آزادى آن نيست كه هر چه ميل داريم انجام بدهيم، بلكه آنست كه آن چه را كه حق داريم بكنيم. ويكتور ك

آزادى تنها ارزش جاودانه ى تاريخ است. آلبر كامو

diana_1989
17-11-2007, 23:44
آزادى چترى است شبيه سلامتى، اين دو را تا از دست نداده ايم قدرشان را نمى شناسيم. ولتر

آزادى در كشورهايى ممكن تواند شد كه حس اداى وظيفه بر هوا پرستى غالب باشد. لاكو

آزادى را فقط در مجسمه ى آن يافتم. ژان ژاك روسو

آزادى متعلق به يك نفر نيست، مال همه است. هربرت اسپنسر

آفتاب به گياهى حرارت مى دهد كه سر از خاك بيرون آورده باشد. تولستوى

آگهى ازدواج مقدمه بر فيلمى كه هنوز در مرحله ى توليد است. ولفرام وايدنر

آن جا كه زندگى باز ايستد هنر آغاز مى شود. واگنر

درگاه فرمانروا بسان دریاست ، جوینده ای از دریا ریگ به کف می آورد و دیگری دُر شاهوار . بزرگمهر

آن جا كه طبيعت توقف مى كند هنر آغاز مى شود. ويل دورانت

ره آورد سفر در درون آدمی ، به جز خرد و پیشرفت نیست . اورود

آن جا كه قدرت پا مى گذارد قانون ضعيف خواهد شد. ناپلئون

آن چه بار زندگى را بر دوش ما سنگين تر مى سازد، عموما زياده روى در خود زندگى است. ژان ژاك روسو

آن چه براى انسان در دنيا مهم است انجام وظيفه است. ژان ژاك روسو

کردار ناپسند خویش را با ثروت هم نمی توانی پنهان سازی . اورود

آن چه برخى مردم در يك پياده روى كوتاه مى بينند، بسيار بيشتر از برخى است كه به دور دنيا مسافرت مى كنند. نا شناس

آن چه جهان به ما مى دهد و آن چه خوشبختى نام دارد بازيچه ى تقدير بيش نيست. لاوات

آن چه را كه آينده به شما تحويل خواهد داد بسته به آنست كه شما امروز چه سرنوشتى را براى فرداى خود ذخيره كرده ايد. كاندز

پیران جهان دیده برای گفتگو مانع تراشی نمی کنند . اورود

کسی لیاقت سرفرازی و سروری را دارد که فروتن ، بخشنده باشد ، بکوشد ، بجوید ، با همراهان همدل در طلب دانش و تجربه سفر کند ، و همیشه با همه کس به مدارا و آهستگی رفتار نماید . بزرگمهر

آن چه كه صادقانه باور دارى، نادرست نخواهد بود. دى اچ لارنس

آن چه ما به نام مرگ مى خوانيم يك زندگى است كه هنوز نتوانسته ايم چگونگى آن را بفهميم. موريس مترلينگ

آن قدر بر مال دنيا حريص مباش كه از مفقود شدنش اندوهناك شوى. سقراط

چون عاشقی آمد، سزاوار نباشد این گفتار که : خدا در قلب من است ، شایسته تر آن که گفته آید : من در قلب خداوندم. جبران

سرود طبیعت ضربانی ملایم و کشیده دارد . اورود

آن قدر به تاريكى لعنت نفرستيد يك شمع روشن كنيد. فرانسيس بيكن

آن قدر شكست خورده ام تا راه شكست دادن را آموختم. ناپلئون

هر كه نيك نهاد و پاك منش و كوشا باشد ، به آنچه سزاوار است مي رسد . بزرگمهر

آن قدر شكست مي خورم تا راه شكست دادن را بياموزم. پطر

چشمه ساری که خود را در اعماق درون شما پنهان ساخته است ، روزی قد خواهد کشید و فوران خواهد کرد و با ترنم و نغمه راه دریا را درپیش خواهد گرفت . جبران

آن كس كه اراده و استقامت دارد، روى شكست نمى بيند. موريس مترلينگ

رابطه قلبی دو دوست نیاز به بیان الفاظ و عبارات ندارد .جبران

diana_1989
17-11-2007, 23:44
آن كس كه از اول مى داند به كجا مى رود خيلى دور نخواهد رفت. ناپلئون بناپارت

آن كس كه به كم خرسند است، بيش از ديگران دارد. ديوژن

آن كس كه مالك نفس خويش نيست آزاد نيست. اپيكتوس

آن كه از كردار خود خشنود باشد، شرمندگى نخواهد كشيد. تااو

آن كه بيش از اندازه محتاط است بسيار كم كار انجام مى دهد. شيللر

ای که در رنج و عذابی ! تو آنگاه رستگاری که با ذات و هویت خویش یکی شوی . جبران

آن كه پرنده نيست نبايد بر پرتگاه ها آشيان سازد. نيچه

آن كه ثروت خود را باخت، زياد باخته است، ولى آن كه شهامت خود را باخت، پاك باخته است. سروانتس

برای مقدس شمردن ، بیداری و آگاهی لازم است . اورود

آن كه حقيقت را كتمان مى كند، مى خواهد با دست روى خورشيد را بپوشاند. برنارد شاو

salma_ar
18-11-2007, 12:39
انسان! خودت به یاری خود برخیز .

بتهوون

تو، جدا از دیگران نیستی ،
قضاوت در مورد کارهای خوب دیگران هم دست کمی از
قضاوت در مورد کارهای بدشان ندارد.

وین دایر

در زندگی بايد دو عامل را هدف زندگی قرار داد :
۱- رسيدن به آنچه که می خواهی
۲- لذت بردن از آن

لوگان پيرسال اسميت

غير ممكن ها را انجام دادن نوعي لذت است .

والت ديسني

dariushiraz
18-11-2007, 16:48
زندگی چیست ؟ یک مزبلۀ کثیف ، یک قتلگاه فجیع ، یک دارالمجانین بزرگ که تا کنون تحت هیچ قانون منظمی اداره نشده است . ویر

هیچ گاه در برابر فرزند ، همسرتان را بازخواست نکنید . اُرد بزرگ

من از عشق بدم می آید ، برای اینکه یک بار عاشق شدم و مادرم را فراموش کردم . مارک تواین

اگر بخواهي بر عالم فرمانروا باشي بايد عقل بر تو حاكم باشد . سه نه ك

اگر دست تقدیر و سرنوشت را فراموش کنیم پس از پیشرفت نیز افسرده و رنجور خواهیم شد . اُرد بزرگ

صديق ترين ،بي توقع ترين،مفيدترين و دائمي ترين رفيق براي هر كسي كتاب است. مارك تواين

کمی عقل سلیم، اندکی اغماض و قدری خوش خلقی داشته باشید، آن وقت خواهید دید در این دنیا چقدر آسوده و خوشبخت اید. سامرست موام

آدمی می تواند بارها و بارها به شیوه های گوناگون قهرمان شود . اُرد بزرگ

اگر سزاوار است آن است که دوست با جزر زندگی ات آشنا شود ، بگذار تا با مد آن نیز آشنا گردد ، زیرا چه امیدی است به دوستی که می خواهی در کنارش باشی ، تنها برای ساعات و یا قلمرو مشخصی ؟ . جبران خلیل جبران

یک اراده خم نشونده ، بر همه چیز، حتی بر زمان قالب می آید. شاتو بریان

گاهی تنها راه درمان روانهای پریشان ، فراموشی است. اُرد بزرگ

شايد مانند كودكي باشيم كه در كنار دريا با سنگ ريزه ها و صدفهاي زيبا بازي مي كند اما غافل ار آنيم كه دريايي بس بزرگ و اقيانوسي بي كران در مقابل ديدگانمان وجود دارد كه در اعماق آن اسرار عظيم و شگفت انگيز نهفته است . نيوتن

dariushiraz
19-11-2007, 19:45
دوستی برای خود برگزین که به گاه سختی و درماندگی مددکارت باشد. بزرگمهر

من بين ديوانگي و مست فرقي نمي بينم جزاينكه ديوانگي مدت طولانيتري دارد . سه نه ك

اهل خرد ، پیشتاز روزگار خویش اند . ارد بزرگ

گاه لازم است که انسان دیدگان خود راببندد ، زیرا اغلب خود را به نابینایی زدن نیز نوعی خوشبختی است . نیوتون

نفرت همان خشم و غضب است که روی هم انباشته شده است . سیسرون

دوستان فراوان نشان دهنده کامیابی در زندگی نیست ، بلکه نشان نابودی زمان ، به گونه ای گسترده است. اُرد بزرگ

کسی که فکر نمی کند ، به ندرت دم فرو می بندد . نیوتن

حیات درختان در بخشش میوه است . آنها می بخشند تا زنده بمانند ، زیرا اگر باری ندهند خود را به تباهی و نابودی کشانده اند. جبران خلیل جبران

هرگز نمی توان با آدمهای کوچک کارهای بزرگ انجام داد. سیسرون

ده چیز بر ده گروه خاصه بر دانش پژوهان نکوهیده است : دروغ گفتن به فرمانروا ، سپهبدی که زر بر سپاه خویش نپراگند ، مرد سپاهی که از پیکار بهراسد ، دانشمندی که چون چیزی در نظرش مطبوع افتد دل به هوس سپارد و از گناه نترسد ، پزشکی که خود بیمار و دردمند شود . تنک مایه ای که به دروغ به سرمایه و دارایی خویش نازد ، سفله ای که بر هر کس که چیزی دارد رشک برد ، خردمندی که زود خشم بود ، و به چیز کسان طمع ورزد ، کسی که رهنمایی از نادان امید دارد ، و آنکه کارگاه و یا بنیادی عظیم را به کاهلی سپارد ، و بی خردی که خردجوی نباشد . بزرگمهر

گفتگو با آدمیان ترسو ، خواری بدنبال دارد. اُرد بزرگ

ghazal_ak
19-11-2007, 22:23
جبران خلیل جبران : چه زیباست هنگامی که در اوج نشاط و بی نیازی هستی دست به دعا برداری .

سر والتر اسکات : یک ساعت زندگی با افتخار و شکوه به یک قرن گمنام زیستن می ارزد

جبران خلیل جبران : اندوه و نشاط همواره دوشادوش هم سفر کنند و در آن هنگام که یکی بر سفره ی شما نشسته است ، دیگری در رختخوابتان آرمیده باشد.شما پیوسته چون ترازویید بی تکلیف در میانه اندوه و نشاط .

آلبرت اینشتین: هیچ کاری برای انسان سخت تر از فکر کردن نیست.

thecrow
20-11-2007, 00:23
ره آورد سفر در درون آدمی ، به جز خرد و پیشرفت نیست . اُرد بزرگ

آدم بي فضيلت و بي هنر را ستودن چنان است كه به او دشنام دهند . لاروشفوكولد

آدم پرحرف تخم ميكند و آدم خاموش درو ميكند. اقليدس

آدم تبهكار ميرود ولي شر او باقي مي ماند. شكسپير

آدم خشمگين نميتواند حقيقت را بگويد. ضرب المثل چيني

انسان از حشرات هم کوچکتر است ، چون آنها برای کشتن ما فقط نیش می زنند ، ولی ما برای کشتن آنها تمام وجودشان را له و نابود می سازیم . موپاسان

در جوانی دوست نداشتن علامت بدی است . روح سالم همیشه یکنفر دوست را که لایق باشد ملاقات خواهد کرد .ل – کارو

جهان فقط همین جهان ظاهر است و دنیای حقیقی، دروغی بیش نیست . فردریش نیچه

آنان كه آزادى را فداى امنيت مى كنند، نه شايستگى آزادى را دارند و نه لياقت امنيت را . بنيامين فرانكلين

خوشبختى لذت مشتركى است كه حاصل يارى بى چشمداشت به ديگران است. هلن كلر

ممکن است مردیکه دائم سؤال می کند ابله به نظر برسد . ولی کسیکه هرگز سؤال نمی کند در تمام عمر ابله باقی می ماند . لوئی پاولز

انسان بدرستی همان می شود که به آن فکر می کند . فلورانس نایتینگل

در بين تمامي مردم تنها عقل است كه به عدالت تقسيم شده زيرا همه فكر مي‌كنند به اندازه كافي عاقلند. رنه دكارت

ازدواج مثل اجرای نقشۀ جنگی است که اگر انسان یک مرتبه اشتباه نماید کارش تمام شده و دیگر جبران آن به هیچ صورت نمی شود . بورنز

با زنی ازدواج کنید که اگر مرد می بود بهترین دوست شما می شد . بردون

سختی های بزرگ به آدمی نیرویی دو چندان می بخشد . اُرد بزرگ

تولد چیزی غیر از آغاز مرگ نیست . ادوارد یانک

شباهنگام برای خانواده و نزدیکانت نامه بنویس و در روز برای اربابان و سرپرستان . اُرد بزرگ

بشر به خوشبختی خیلی زود عادت می کند و چون خیلی زود عادت می کند خیلی زود هم فراموش می کند که خوشبخت است . آندره مصورا

بدبخت کسی است که نمی تواند ناراستی خویش را درست کند . اُرد بزرگ

نقطه آغاز تصمیم های بهتر، نقطه پایان تصمیم های بدتر است . برایان تریسی

dariushiraz
20-11-2007, 21:30
روزنامه شگفت انگیزترین عجایب جهان نوین است . خانواده ای که لااقل یک روزنامه را نخواند و در آن دقیق نشود در قرن نوزدهم زندگی نمی کند . برودوس

دل اهل دانش وقتی شاد می گردد که بردبار بوده و مردم بی شرم را به خویش نزدیک نکند. بزرگمهر

اگر همه می توانستند از استعدادهای خود درست بهره بگیرند، دنیا همان بهشت موعود می شد که همه می خواهند. زکریای رازی

چه قدر نشنیدن ها و نشناختن ها و نفهمیدنها که به این مردم آسایش و خوشبختی بخشیده است. علی شریعتی

آنکه برنامه ها را از پایان به آغاز ، مورد گفتگو و ارزیابی قرار می دهد بر راستی در حال سرپوش گذاری بر روی چیزی است . اُرد بزرگ

هنگامی که برخواستم از ایران ویرانه ای ساخته بودند و از مردم کشورم بردگانی زبون ، سپاه من نشان بزرگی و رشادت ایرانیان در طول تاریخ بوده است سپاهی که تنها به دنبال حفظ کشور و امنیت آن است . نادر شاه افشار

سامانه همه گیر هستی با آنکه یکنواخت پنداشته می شود ولی رو به پویش و پیشرفت است . گردش آرام هستی نباید ما را فریب دهد ، ما بخشی از یک برنامه بزرگ و پیشخواسته در کیهان هستیم که پیشرفت را در نهاد خود دارد . اُرد بزرگ

آز مایه نگرانی و تشویش خاطر است . بزرگمهر

sahar_is_here
21-11-2007, 08:08
عشق در میان مردم انواع و اقسامی دارد و بیشتر آن همچون علف چمن زار است که نه شکوفه دارد و نه میوه.
جبران

sahar_is_here
21-11-2007, 08:14
عشق همچون مرگ همه چیز را تغییر میدهد.

dariushiraz
21-11-2007, 23:03
پل سارتر : از همه اندوهگین تر کسی است که از همه بیشتر می خندد) (وین دایر: این شمایید که به مردم می آموزید که چگونه با شما رفتار کنند) (ناپلئون : من در جهان یک دوست داشته ام و آن خودم بوده ام) (مارکز: هرگز وقتت را با کسی که حاضر نیست وقتش را با تو بگذراند نگذران) (کانت : چنان باش که به هر کس بتوانی بگویی مثل من رفتار کن) (چارلی چاپلین : خوشبختی فاصله این بدبختي است تا بدبختي ديگر

dariushiraz
22-11-2007, 13:53
ارزش يابي هر چيز بستگي به توان خواهي آن دارد . فردریش نیچه

راز جوانی من در این است که هر روز چیز تازه ای یاد می گیریم . سولون

بدست آوردن آنچه را که ما آرزو داریم موفقیت است اما چیزی را که برای بدست آوردنش تلاش نمی کنیم ، خوشبختی است . لوسیا

آن کس که به آموختن کوشاتر و گوشش به دانش نیوشاتر است ، امیدوارترین کسان است . بزرگمهر

عظمت بشر در آنست كه پل است نه مقصد.بشر را از اين نظر ميتوان دوست داشت كه يك مرحله تحول و يك دوره گذرانيست . نيچه

تنها مادر و پدر خواست های فرزند را بی هیچ چشم داشتی بر آورده می سازند . اُرد بزرگ

زجر کشیده ! تو آنگاه به کمال رسیده ای که بیداری در خطاب و سخن گفتنت جلوه کند . جبران خلیل جبران

وارد عمل شدن بدون برنامه ریزی علت همه شکست هاست . آلکس مک کنزی

با گریه به دنیا می آیی اما چنان زندگی کن که با خنده از دنیا بروی . سرنگ

چون عاشقی آمد، سزاوار نباشد این گفتار که : خدا در قلب من است ، شایسته تر آن که گفته آید : من در قلب خداوندم. جبران خلیل جبران

يک مسافر خوب از خود هيچ ردي بر جا نمي نهد. لائو تسه

اگر ما چیزی را می خواهیم برای آن نیست که دلیلی بر آن پیدا کرده ایم بلکه چون آن را می خواهیم برایش دلیل پیدا می کنیم. شوپنهاور

آن که پیروی خرد است دل به هوس نمی سپارد . بزرگمهر

dariushiraz
23-11-2007, 14:14
بدان همواره آنکه برای رسیدن به تو از همه چیزش می گذرد روزی تنهایت خواهد گذاشت، این هنجار دردناک زندگی است . اُرد بزرگ

ارزشها و تغییرات آنها به افزایش قدرت آنانی که ارزشها را مقرر می دارند ؛ مربوط می شوند. میزان ناباوری ؛ ( میزان ) (( آزادی اندیشهء )) مجاز بیانی از افزایش قدرت است. هیچ انگاری آرمانی است متعلق به بالاترین درجه ء قدرتمندی روح ؛ و سرشارترین زندگی – گاهی ویرانگر و گاهی ریشخند آمیز . فردریش نیچه

اختراع پول ، قاتل خوشبختی بشر شد . سنگا

هیچ گاه عشق به همدم را پاینده مپندار و از روزی که دل می بندی این نیرو را نیز در خویش بیافرین که اگر تنهایت گذاشت نشکنی و اگر شکستی باز هم نامید نشو چرا که آرام جان دیگری در راه است . اُرد بزرگ

سخنان سودمند را باید نشر کرد مانند افشاندن تخم گندم ، هر چند آب و هوا و زمین به رویاندن و بار آوردن دانه ها یاری نکند باز در گوشه و کنار خرمن ، سنبلها و خوشه های معدود سر دهد و خواهد رویید . لقمان

آن که طالب آسایش جان و تن است باید شکیبا و بردبار باشد ، در دوستی و داد و ستد با مردم کژی و کاستی و فریبکاری نکند . چون گناهی از کسی بیند و بر او دست یابد ببخشد ، و کینه خواه و تیز خشم و دشمن سوز و نا بردبار نباشد . بزرگمهر

بهترین درمان برای قلوب شکسته این است که دوباره بشکند . سام منتز

براي ازدواج كردن بيش از جنگ رفتن شجاعت لازم است . كريستين

کسی که می ماند و نمی پرد به یک راز بزرگ آگاه گشته و آن فلسفه پرواز است. اُرد بزرگ

کامل ترین پاداش برای انسان ، بخششی است که بتواند امیال هستی اش را تغییر دهد و خواستهای دو لب خشکیده از عطش او را دگرگون سازد و تمام زندگی اش را به چشمه های همیشه جوشان و ابدی تبدیل کند . جبران خلیل جبران

چون بخشنده ای با مستحق بخشش و کرم کرد در دل احساس شادی و فرح کند ، و ببالد . اما نیکی کردن به ناسزاوار روا نیست ، چه او هرگز قدر احسان را نمی شناسد و همچنانکه از خار خشک گل نمی روید ، ارج نهادن به نیکی را نمی داند . اگر از گنگی یا کری چیزی بپرسیم دور نیست که به گونه ای پاسخ گوید ، اما نشدنی است که نااهل و ناسزاوار قدر احسان را بشناسد و سپاس گوید . بزرگمهر

dariushiraz
24-11-2007, 17:21
هيچ‌كس نمي‌تواند به كارمندان اين دوره انگيزه ببخشد بلكه اين انگيزه مي‌بايست درون خود افراد وجود داشته باشد . هرمن كين

نفهمی و نادانی سه نوع است : یکی آنکه انسان هیچ نداند ، دوم آنکه آنچه را که لازم است نداند ، و سوم آنکه آنچه را نباید بداند ، بداند . دوکلوس

به ياد داشته باش كه امروز طلوع ديگري ندارد. دانته

چه بسیار گردن کشانی که به آنی دچار زبونی شدند . اُرد بزرگ

کسی که به کسی حسد می ورزد، دلیل بر آن است که به برتری او اعتراف کرده است. هراس وال پول

اگر جوان را از عشق منع کنید ، چنان است که مریض را از کسالتش سرزنش دهید . دوکلوس

هنرمند و نویسنده مزدور ، از هر کشنده ای زیانبارتر است . اُرد بزرگ

خوشبختی پروانه است. اگر او را دنبال کنید از شما می گریزد ولی اگر آرام بنشینید، روی سر شما خواهد نشست. " هیوم

dariushiraz
25-11-2007, 21:56
عصاره همه مهربانی ها را گرفتند و از آن مادر را ساختند . ( شکسپیر )

نگذارید که دل مادر بسوزد چون دنیا را خواهد سوزانید . ( الکساندر دوما )

حتی ضعیف ترین مادران نیز برای فرزند چون شیر نر آماده دفاع است . ( گالیله )

دنیای امن دنیایی است که مادر برای فرزند خود آماده می کند . ( هرشل )

dariushiraz
26-11-2007, 18:22
دوستت را آنچنان دوست بدار که به افراط نروی ,
مبادا روزی دشمن تو شود .
و دشمنت را به اعتدال دشمت بدار ,
شاید روزی دوست تو شود .

حضرت امیر المومنین علی ( ع )

dariushiraz
29-11-2007, 14:12
اسپانیا یی ها میگن:"عشق ساکت است اما اگر حرف بزند از هر صدایی بلندتر است."

ایتالیایی ها میگن:"عشق یعنی ترس از دست دادن تو.!"

همه چیز می گذرد حتی صحبت ها و بوسه ها و دربرگرفتن ها و سایر تظاهرات عشق جسمانی،اما رشته ی دوستی دو روح که یکبار همدیگررا درآغوش کشیده وبه حقیقت یکدیگررا شناخته اند هرگزگسیخته نمیشود.
رومن رولان

dariushiraz
29-11-2007, 14:13
چقدر پست و حقیرانه است ، خواستن مداوم ، و سعی نکردن برای دست یابی.{جوانا فیلد}

عاقل بودن خوب ، و خوب بودن عاقلانه است.{شوارتزکوف}

انجام كارهاي يكسان و انتظار نتايج متفاوت ، ديوانگي محض است . آلبرت انيشتن

جريان زندگي چيزي جز مبارزه ميان عاطفه وعقل نيست .مارک تواين

اگر خاموش بنشيني تا ديگران به سخنت آورند ، بهتر از آنست كه سخن بگويي و خاموشت كنند.سقراط

استعداد در فضاي آرام رشد ميكند و شخصيت در جريان كامل زندگي . گوته

تنها شخصی را که باید در زندگی تان تحت تاثیر قرار دهید ، خودتان هستید .{مادر ترزا}

نمی توان همه ی کارهای بزرگ را انجام داد ، اما می توان به کارهای کوچک ، با عشقی بزرگ پرداخت.{مادر ترزا}

"اگر معنای عشق را می فهمم، همه به خاطر توست." ? هرمان هسه

در نظر کسی که پرواز را نمی فهمد هرچه اوج بگیری کوچک تر می شوی

hellgirl
01-12-2007, 16:10
انسان نيازمند پست ترين پستي ها در وجودش است، تا به اعلاترين عالي وجودش دست يابد...

dariushiraz
02-12-2007, 20:53
وقتی مردم حرمت ما را نگه نمی دارند ، سخت ازرده می شویم ، اما عجیب این که در اعماق قلبمان ، احترامی برای خود قایل نیستیم.{جان سلون}

ازادی به مراتب برتر از قدرت است ، چرا که قدرت یعنی توانایی شما بر کنترل ، و ازادی یعنی توانایی شما بر رها ساختن.{هریت رابین}

اگر میدانستم که چقدر بر گذسته افسوس خواهم خورد هیچ وقت منتظر آینده نمی شدم . ( سالوادور دالی )

سعادت یعنی افتخار به گذشته و تلاش برای حال و امید به آینده . (الکساندر دوما )

کار بشر این است که آینده را به امروز و امروز را به گذشته تبدیل کند . ( ویلیام شکسپیر )

امروز ، پلی است میان گذشته و آینده ، مواظب عبورت باش . (لویی استیونسون )

دلبستگی انسان به زندگی نیست، به خوبی آن است. سقراط

dariushiraz
02-12-2007, 20:54
تپه اي وجود ندارد كه سراشيبي نداشته باشد.
(مثل اسكاتلندي)

هيچ كس به اندازه ابلهي كه زبانش را نگه مي دارد به يك مرد عاقل شباهت ندارد.
(سنت فرانسيس)

در عالم دو چيز از همه زيباتر است : آسماني پرستاره و وجداني آسوده.
(كانت)

آزادي در بي آرزوئي است.
(بودا)

اگر مردم را به حال خود گذاشتي، تو را به حال خودت خواهند گذاشت.
(توماس مان)

salma_ar
02-12-2007, 21:31
هیچ انسانی، در هر روز از زندگیاش، زیر بار فشارها و سختیهای آن روز از پا در نمیآید.

زمانی از پا در میآید که بار سختیهای فردایی را که هنوز نیامده، بر بارهای امروزش بیفزاید.

جروم مکدونال

dariushiraz
03-12-2007, 21:31
ما اغلب ان قدر از مورد قبول واقع نشدن هراس داریم ، که پیش از ان که دیگران ما را نپذیرند ، ما ان را در حق خود انجام می دهیم.{آنون}

dariushiraz
03-12-2007, 21:31
(( بگذارهر روز رویایی باشد باور نکردنی، بگذار هر روز عشقی باشد دچار شدنی، بگذار هر روز بهانه ای باشد حیات بخشیدنی ))

( نحلودیا آدرین گراندی )

(( دنیا به امید برپاست و انسان به امید زنده است ))

( دهخدا )

hellgirl
04-12-2007, 17:05
نه از خودت تعريف كن و نه بدگويي.
اگر از خودت تعريف كني قبول نمي كنند و اگر بدگويي كني بيش از آنچه اظهار داشتي تو را بد خواهند پنداشت.
كنفسيوس

پيروزي ان نيست كه هرگز زمين نخوري، بلكه آن است كه بعد از هر زمين خوردني برخيزي.
گاندي

شما ممكن است بتوانيد گلي را زير پا لگدمال كنيد، اما محال است عطر آن را در فضا محو سازيد.
ولتر - نويسنده فرانسوي 1778 - 1694

من هر گز به آينده فكر نمي كنم، چرا كه خودش به زودي خواهد آمد.
آلبرت اينشتين

hellgirl
04-12-2007, 17:15
نمي توانيم كاري كنيم كه مرغان غم بالاي سر ما پرواز نكنند، اما مي توانيم نگذاريم كه روي سر ما آشيانه بسازند.
ضرب المثل چيني

پرنده 5 خصلت داشت
نخستين اوج در پرواز
سپس پرواز بي همراه
سه ديگر به منقارش هدف گيرد فردا كهكشان ها را
چهارم رنگ بي رنگي
و پنجم، نوايش هنچنان نجوا
افسانه هاي قدرت - كارلوس كاستاندا

مواظب باشيد چيزهايي را كه دوست داريد به دست آوريد وگرنه مجبور خواهيد بود چيزهايي را كه به دست اورده ايد دوست بداريد.
جرج برناردشو

هيچ گاه نمي توانيد با مشتي گره كرده، دست كسي را به گرمي بفشاريد.
گاندي

hellgirl
04-12-2007, 17:35
دوست داشتن كسي كه لايق دوست داشتن نيست اسراف محبت است- دكتر علي شريعتي

براي آنکه به طریق خود ایمان داشته باشیم ، لازم نیست ثابت کنيم که طریق دیگران نادرست است . کسی که چنین می پندارد ، به گامهای خود نیز ایمان ندارد .پائولو کوئلیو

فرشتگان از خدا پرسيدن: خدايا تو که بشر رو آنقدر دوست داري چرا غم را آفريدي ؟ خدا گفت : غم را به خاطر خودم آفريدم چون اين مخلوقه من تا غمگين نباشد به ياد خالقش نمي افتد

NOOSHIN_29
04-12-2007, 17:54
ماهاتما گاندي ميگويد: هفت چيز انسان را از پاي در مي آورد و هلاك ميسازد :1-سياست بدون شرف 2- لذت بدون وجدان 3- پول بدون كار 4-شناخت بدون ارزشها 5- تجارت بدون اخلاق 6- دانش بدون انسانيت 7- عبادت بدون فداكاري

dariushiraz
06-12-2007, 20:30
:. عالم بامداد برخیزد طلب زیادتی علم کند، و زاهد طلب زیادتی زهد کند و بوالحسن در بند آن بود که سروری بدل برادری رساند.
:. اگر به ترکستان تا به در شام کسی را خاری در انگشت شود آن از آن من است. همچنین از ترک تا شام کسی را قدم در سنگ آید زیان آن مراست و اگر اندوهی در دلی است آن دل از آن من است.
:. کاشکی بدل همه خلق، من بمردمی تا خلق را مرگ نبایستی دید… کاشکی حساب همه خلق با من بکردی تا خلق را به قیامت حساب نبایستی دید.
:. کاشکی عقوبت همه خلق، مرا کردی تا ایشان را دوزخ نبایستی دید. بهترین چیزها دلیست که در وی هیچ بدی نباشد.
:. اگر سرودی بگوید و به آن حق را خواهد بهتر از آن بود که قرآن خواند و بدان حق را نخواهد.
:. هر چه برای خدا کنی اخلاص است و هر چه برای خلق کنی ریا.
:. هر که عاشق شد خدای را یافت و هر که خدای را یافت خود را فراموش کرد.

:. الهي! خلق تو شكر نعمتهاي تو كنند - من شكر بودن تو كنم؛ نعمت، بودن توست
:. چون خويشتن را با خدا بيني، وفا بود و چون خدا را با خويشتن بيني، فنا بود
:. عالمان آن گويند كه شنيده باشند، جوانمردان آن گويند كه ديده باشند…
:. حق تعالي قسمت بندگان پيدا كرد - هركس نصيب خود برداشتند - نصيب جوانمردان؛ يعني اولياء، اندوه بود
:. آنكس كه حق او را خواهد، راه را به او نشان خواهد داد و راه براي وي كوتاه خواهد شد…

salma_ar
10-12-2007, 18:21
شکسپیر : به پسران در کودکي شير سگ دهيد، شايد در بزرگيوفا بياموزند

جرج آلن : اگر كسي را دوست داري، به او بگو. زيرا قلبها معمولاً باكلماتي كه ناگفته ميمانند، ميشكنند

همه دوست دارن به بهشت برن,اما كسي دوست ندارهبميره .بهشت رفتن جرأتمردن ميخواد

ملاصدرا : خداوند بي نهايت است و لامكانو بي زمان اما به قدر فهمتو كوچك مي شود و به قدر نياز تو فرود مي آيد و به قدرآرزوي تو گسترده مي شود وبه قدر ايمان تو كارگشا مي شود

فریدریش نیچه : آشفتگی مناز این نیست که توبه من دروغ گفته ای، از این آشفته ام کهدیگر نمیتوانم تو را باور کنم

آن چه هستي هديه خداوند به توست و آن چه مي شويهديه تو به خداوند

موفق كسي است كه با آجرهايي كه بطرفش پرتاب ميشود، يك بناي محكم بسازد

انیشتين : اگر انسان ها در طول عمر خويشميزان كاركرد مغزشان يكميليونوم معده شان بود اكنون كره ي زمين تعريف ديگري داشت

syeedalireza
10-12-2007, 18:52
سولون : راز جوانی من در اين است که هر روز چيز تازه ای ياد می گيريم .

لوسيا : بدست آوردن آنچه را که ما آرزو داريم موفقيت است اما چيزی را که براي بدست آوردنش تلاش نمی کنيم ، خوشبختی است .

بزرگمهر :آن کس که به آموختن کوشاتر و گوشش به دانش نيوشاتر است ، اميدوارترين کسان است .

نيچه : عظمت بشر در آنست كه پل است نه مقصد.بشر را از اين نظر ميتوان دوست داشت كه يك مرحله تحول و يك دوره گذرانيست

ارد بزرگ : گيتی در جنگ و آوردی بزرگ شناور است . انديشه و تلاش خردمندان از سويی و پوزخند اهرمن و ديوپيشگان از سوی ديگر ، معرکه اين جهان گذارا است .

جبران خليل جبران : زجر کشيده ! تو آنگاه به کمال رسيده ای که بيداری در خطاب و سخن گفتنت جلوه کند .

آلکس مک کنزی : وارد عمل شدن بدون برنامه ريزی علت همه شکست هاست

سرنگ : با گريه به دنيا می آيی اما چنان زندگی کن که با خنده از دنيا بروی .

جبران خليل جبران : چون عاشقی آمد، سزاوار نباشد اين گفتار که : خدا در قلب من است ، شايسته تر آن که گفته آيد : من در قلب خداوندم.

لائو تسه : يک مسافر خوب از خود هيچ ردی بر جا نمی نهد.

شوپنهاور : اگر ما چيزی را می خواهيم برای آن نيست که دليلی بر آن پيدا کرده ايم بلکه چون آن را می خواهيم برايش دليل پيدا می کنيم.

بزرگمهر :آن که پيروی خرد است دل به هوس نمی سپارد .

ارد بزرگ : سازگاری با زيستگاه و تلاش براي بهتر شدن جايگاه کنونی ويژگی ناب آدمهای پاک است .

فردريش نيچه :ارزشها و تغييرات آنها به افزايش قدرت آنانی که ارزشها را مقرر می دارند ؛ مربوط می شوند. ميزان ناباوري ؛ ( ميزان ) (( آزادی انديشهء )) مجاز بيانی از افزايش قدرت است. هيچ انگاری آرمانی است متعلق به بالاترين درجه ء قدرتمندی روح ؛ و سرشارترين زندگی – گاهی ويرانگر و گاهی ريشخند آميز.

سنگا : اختراع پول ، قاتل خوشبختی بشر شد .

ارد بزرگ : سرپرستانی که از ارزش سربازی می کاهند ، و پدرومادرانی که ، پيشدار ميهنداری فرزندان خويش می شوند ، به کشورشان پشت می کنند .

لقمان : سخنان سودمند را بايد نشر کرد مانند افشاندن تخم گندم ، هر چند آب و هوا و زمين به روياندن و بار آوردن دانه ها ياری نکند باز در گوشه و کنار خرمن ، سنبلها و خوشه های معدود سر دهد و خواهد روييد .

بزرگمهر :آن که طالب آسايش جان و تن است بايد شکيبا و بردبار باشد ، در دوستی و داد و ستد با مردم کژی و کاستی و فريبکاری نکند . چون گناهی از کسی بيند و بر او دست يابد ببخشد ، و کينه خواه و تيز خشم و دشمن سوز و نا بردبار نباشد

سام منتز : بهترين درمان برای قلوب شکسته اين است که دوباره بشکند .

آندرو متيوز : هرکسی درس مخصوص به خود را می گيرد. ما می توانيم به سه طريق واکنش نشان دهيم
زندگی من مجموعه ای از درسهايی است که به آن نياز دارم، درسهايی با نظم و ترتيب تمام در زندگی ام روی می دهد.( اين سالمترين برخورد است و حد اکثر آرامش ذهن را تامين می کند.)
زندگی يک مسابقه بخت آزمايی است اما من از هر اتفاقی که در زندگی روی می دهد نهايت استفاده را می برم (اين دومين انتخاب خوب است و کيفيت متوسطی را به زندگی می بخشد)
چرا هميشه همه بلاها سر من می آيد؟ (اين طرز برخورد نهايت ناکامی و بدبختی را تضمين می کند)
ما در زندگی مرتبا با درسهای تازه ای روبرو می شويم و تا زمانی که درسی را ياد نگيريم مجبور به گذراندن دوباره آن هستيم.

بزرگمهر :آن که آرزوی سروری دارد بايد هنر بسيار داشته باشد.

جبران خليل جبران : هنگامی که در سکوت شب گوش فرا دهی خواهی شنيد که کوهها و درياها و جنگلها با خود کم بينی و هراس خاصی نيايش می کنند .

شوپنهاور : جمع مال ، تحصيل کاميابی ، کسب دانش و شهرت ، هيچکدام با تندرستی برابری نمی کند . برای حفظ تندرستی بايد از هر چيز که برای تندرستی مضر است پرهيز کرد . مخصوصاً از شهوت روانی .

فردريش نيچه :اکنون به شما می گويم که مرا گم کنيد وخود را بيابيد.وتنها آن گاه که همگان مرا انکار کرديد، نزد شما باز خواهم آمد.

ارد بزرگ : ساده باش ، آهوی دشت زندگی ، خيلی زود با نيرنگ می ميرد .

سانتايانا : آنانکه گذشته را به خاطر نمی آورند محکوم به تکرار آنند .

آندرومدا : بزرگی و تنها ، و آبی و در اوج . آسمانی انگار

اُرد بزرگ : سرآمد دشواری و سختی دانايست ، و دانا چشم خويش را بر بسياری از زيبايی های زود گذر گيتی خواهد بست .

ويليام جييمز : ايمان و باور ما در ابتدای هر مسئوليت دشواری تنها عاملی است که موفقيت نهايی مان را تضمين می کند.
وقتی انتظار بهترين پيشامد را داريد نيروی مغناطيسی از مغزتان خارج می شود که بهترين ها را جذب می کند .
اگر انتظار بدترينها را داشته باشيد از مغز قدرت دافعه ا ی رها می کنيد که سبب می شود بهترينها از شما بگريزد حيرت انگيز است

امیدوارم دوستان گلم مفید واقع شده باشه
:11::11::11:

hellgirl
13-12-2007, 14:52
چارلی چاپلین:
دنیا آن قدر وسیع است که برای همه مخلوقات جایی هست، پس به جای اینکه جای کسی را بگیرید تلاش کنید جای واقعی خود را بیابید

برنارد شاو:
مردها را شجاعت به جلو مي راند و زنها را حسادت. زن زشت در دنيا وجود ندارد (توجه كنين!!!) فقط برخي از زنان هستند كه نمي توانند خود را زيبا جلوه دهند.

ميشل دو مونتي:
نخستين نشانه فساد، ترك صداقت است.

تولستوي:
بدترين و خطرناك ترين كلمات اين است: "همه اين جورند..."

وير:
زندگي از سه جزء تشكيل شده است:آنچه بوده ، آنچه هست و آنچه خواهد بود.بيائيد تا از گذشته براي حال استفاده كنيم و در حال چنان زندگي كنيم كه زندگي آينده بهتر باشد. شكل دادن به زندگي وظيفه خودمان است . به صورتي كه آنرا بسازيم ، اين بازسازي مايه زيبايي و يا مايه شرمساري ما مي شود.

جبران خلیل جبران :
زندگی روزانه شما پرستشگاه شما و دين شماست .آنگاه كه به درون آن پای می نهيد، همه هستی خويش را همراه داشته باشيد .

فردریش نیچه :
اصولا زمانی پوچی براي چيزی معنا پيدا ميکند که بيايم براي آن ، هدفی تعريف کنيم .و اگر بدانيم هدفی در کار نيست، به پوچی هم نخواهيم رسيد .

شوپنهاور:
ایده های ازلی دریافته از تامل ناب هستند و مایه اساسی و ابدی تمام پدیده های جهان را بازگو می کنند. این ایده ها متناسب با ماده ای که واسطه بازگویی آنها هستند ، جامه نقاشی ، شعر، مجسمه سازی یا موسیقی می پوشند . تنها سرچشمه هنر معرفت بر ایده هاست و تنها هدف آن انتقال این معرفت است.

ارد بزرگ :
آنان که پژوهش کرده اند تنها به داشته های درونی خویش آشنا شده اند و این دستآویزی بر خوار شمردن دیگران نیست ، کسانی به این رازها می رسند بی کوچکترین پژوهشی ، آنها با کار و نگرش در ژرفای آفریده های این جهانی به بسیاری از ناگفته ها پی می برند.

pinchifinchi
13-12-2007, 15:07
فردریش نیچه :
باری ؛ زرتشت در مردم نگریست و حیران بود. سپس چنین گفت :
انسان بندی است بسته میان حیوان و ابر انسان ؛ بندی بر فراز مغاکی.
فرارفتنی ست پر خطر ؛ در – راه – بودنی پر خطر ؛ واپس نگریستنی پر خطر ؛ لرزیدن و درنگیدنی پر خطر.
آنچه در انسان بزرگ است این است که او پل است نه غایت ؛ آنچه در انسان خوش است این است که او فراشدی ست و فروشدی.

چارلز مورگان :
هيچ چيز در زندگي شيرين تر از اين نيست كه كسي انسان را دوست بدارد. من در زندگاني خود هر وقت فهميده ام كه مورد محبت كسي هستم, مثل اين بوده است كه دست خداوند را بر شانه خويش احساس كرده ام

جبران خلیل جبران :
با سالخوردگان و افراد با تجربه مشورت کنيد که چشمهايشان ، چهره ی سالها را ديده و گوشهايشان ، نوای زندگی را شنيده است.

جبران خلیل جبران :
چنانکه برگ ناچیز درخت نمی تواند رنگ سبز خود را تغییر دهد و آن را به زردی درآورد ، جز با خواست طینت درخت و نوعی شناخت که در نهاد آن به کار گرفته شده است ، کسی هم که مرتکب گناهی می شود قادر نیست بدون خواست و اراده ناپیدای شما و نیز بدون آگاهیهای مرموز دل شما مرتکب بزهکاری شود ، زیرا شما همگی در یک قافله رو به سوی ذات الهی در حرکتید (راه شمایید و رهروان شما ) .

ارد بزرگ :
برای گردش دوروزه ، توشه ای سه روزه همراه ببر ، و اگر توان رسیدن به خواسته زندگی ات را دو هزار گام می دانی خود را آماده پیمودن سه هزار گام بنما ، چرا که شتاب در هنگام رهسپاری نباید کم شود .

هنری ترو :
از این نکته مشوق تر نمی توان که بشر دارای دارای قدرت انکار ناپذیری است که می تواند با یک مجاهدت آزادی زندگی خود را اعتلا دهد اگر کسی در جهت رویا و تخیل های خویش راه برود و کوشش کند و آن زندگانی ای را که در عالم خیال برای خود مجسم کرده است فراهم سازد با موفقیتی که در لحظه های عادی غیر منتظره است مواجه خواهد شد.

جبران خلیل جبران :
شما چون فصلهای سال هستید ، زیرا در زمستان خود بهار را انکار می کنید ، در حالی که بهار سرسبز هرگز شما را انکار نمی کند ، بلکه در سنگین ترین خواب غفلت به روی شما لبخند می زند ، بی آنکه خشمگین شود و یا با شما ستیز کند و صفا و یکرنگی را نادیده بگیرد .

بزرگمهر :
چون بخشنده ای با مستحق بخشش و کرم کرد در دل احساس شادی و فرح کند ، و ببالد . اما نیکی کردن به ناسزاوار روا نیست ، چه او هرگز قدر احسان را نمی شناسد و همچنانکه از خار خشک گل نمی روید ، ارج نهادن به نیکی را نمی داند . اگر از گنگی یا کری چیزی بپرسیم دور نیست که به گونه ای پاسخ گوید ، اما نشدنی است که نااهل و ناسزاوار قدر احسان را بشناسد و سپاس گوید .

هانری برگسون :
حواس وسیله ی کشف نیست بلکه فقط وسیله ی ارتباط عملی پیدا کردن با عالم خارج است و همین طور عقل .آن همان مایه ی دانشی است که در جانوران ، غریزه و در انسان ، عقل را به وجود می آورد . از آن مایه ی دانش در انسان قوه ی اشراقی به ودیعه گذاشته شده که در عموم به حال ضعف و ابهام و محو است ، ولی ممکن است که قوت و کمال یابد تا آنجا که شخص متوجه شود که آن اصل اصیل در او نفوذ کرده مانند آتشی که در آهن نفوذ و آنرا سرخ می کند . به عبارت دیگر اتصال خود را با مبدا در می یابد و آنش عشق در او افروخته می شود ، هم تزلزل خاطری که از عقل در انسان رخ کرده مبدل به اطمینان می گردد ، هم علاقه اش از جزئیات سلب می شود.

دوکلوس :
نفهمی و نادانی سه نوع است : یکی آنکه انسان هیچ نداند ، دوم آنکه آنچه را که لازم است نداند ، و سوم آنکه آنچه را نباید بداند ، بداند .

آنتونیو ماچادو :
ای سالک ، یکی یکی ، قدم به قدم . راهی نیست . راه با پیمودن پدید می آید . با پیمودن است که راه را می سازی ، و اگر واپس بنگری ، هر آن چه میبینی ، فقط رد گام هایی است که روزی پاهایت دوباره آنها را می پیماید . ای سالک ، راهی نیست ، راه با پیمودن پدید می آید .

نیچه :
اگر شما دشمن دارید ، بدی او را با خوبی پاداش ندهید ، زیرا این امر موجب شرمساری او می گردد . ولی به او وانمود کنید که او با این عمل خود برای شما خدمتی انجام داده است .

آلفونس دوده :
زن وقتیکه دوست بدارد ، غیر از محبوب خود چیزی را نمی بیند و هرچه عاطفه ، مهربانی و نوازش و فداکاری دارد تنها برای او به کار می برد .

استرن :
به خاطر داشته باشید که امروز همان فردایی است که دیروز درباۀ آن نگران بودید . از خود بپرسید اقلاً این چیزی که درباره اش نگرانم به وقوع خواهد پیوست یا خیر ؟

آرد بزرگ :
اگر بپذیریم همه ما آنگونه که می بینیم و در می یابیم ، می گویم و روشنگری می کنیم باید بن زندگی را دایره ای بزرگ بدانیم که همه چیز را نیز دایره ترسیم کرده است برسان : چرخش روزها ، شکل کلی و نوع حرکت اختران و سیارها ، چرخش آب بر روی زمین ، زایش و مرگ ، نیکی و بدی ، گردش خون در بدن ، جنبش اتم و ...

آلفرد دوموسه :
آدمی شاگردی است که درد و اندوه او را تعلیم می دهد و هیچکس بدون احساس این معلم قادر به شناسایی خود نیست .

hushang
14-12-2007, 23:58
ماشاللا اينقدر زياده كه آدم وقت نميكنه همشو save كنه. يه آدم خوب پيدا بشه اينارو PDF بكنه. نزم و ترتيب نميخاد. فقت همينكه كُلّشو يه جا بخونيم خيلي خوب ميشه.
دستتون درد نكنه.

pinchifinchi
19-12-2007, 18:49
جبران خلیل جبران : نصیحت جبران خلیل جبران به زوج های جوان به هنگام شادی :و همگام نغنمه ساز کنید و پای بکوبید و شادمان باشید ، اما امان دهید که هر یک در حریم خلوت خویش آسوده باشد و تنها .
چون تارهای عود که تنهایند هر کدام ، اما به کار یک ترانه ی واحد در ارتعاش.

کاترين پاندر : یکی از عظیم ترین اسرار عشق و محبت این است که بیاموزید: چگونه آرمان ها و اندیشه های ناهماهنگ را از ذهن خود بزدائید و همواره آرزوهایی کنید که صادقانه می خواهید نه آن چرا که فکر می کنید شاید بتوان بدست آورید.

هنری وان رایک : حافظه آفریده ای هوس باز و مستبد است . هرگز نمی توانید بگویید که از کرانۀ دریای زندگی چه سنگریزه ای را بر می گیرد و در گنجینۀ خود نگاه می دارد ، یا کدام گل ناشناخته ای را از مزرعه می چیند ، و به عنوان رمز اندیشه هایی که در اعماق قرار گرفته اند و روزی اشک به چشم می آورند حفظ می کند . و با این همه در این شک ندارم که مهمترین چیزها آنها هستند که بهتر به یاد می آیند .

اُرد بزرگ : سامانه همه گیر هستی با آنکه یکنواخت پنداشته می شود ولی رو به پویش و پیشرفت است . گردش سامانمند هستی نباید ما را فریب دهد ، ما بخشی از یک برنامه بزرگ و پیش خواسته در کیهان هستیم که پیشرفت را در نهاد خود دارد .

بزرگمهر : خردمند هرگز غم آنچه را از دستش رفته نمی خورد ، حتی اگر عزیز ترین کسش مرد و وی را به خاک سپرد ، شکسته غم و درد نمی گردد ، دیگر آنکه مرد خردور از نادیدنیها چنان دل می کند که باد از بید می گذرد .

موفق باشين عزيزان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شب يلداتون هم مبارك [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

bb
19-12-2007, 19:37
حقيقت انکارناپذير است. بدخواهي ممکن است به آن حمله کند. ممکن است ناداني آن را به استهزا بگيرد. اما سرانجام حقيقت پايدار خواهد بود. - سر وينستون چرچيل (1965-1874) نخست وزير انگلستان، سخنور، نويسنده و برنده جايزه نوبل ادبيات در سال 1953.

وقتي که پول در جيبتان داريد، شما عاقل و خوش تيپ هستيد، در ضمن خوب هم آواز مي خوانيد.

فرمانبري بسيار کم خطرتر از فرمان راندن است. - تامس ا کمپيس (1471-1380) راهب آلماني .

سياست، هنر به دست آوردن پول از ثروتمندان و راي از فقرا به بهانه حفاظت هرکدام از اين دو دسته از ديگري مي باشد. – اسکار آمرينگر .

اگر شخصي باعث رنجش شما مي شود، به اين دليل است که خود در اعماق وجود خود رنج مي کشد و رنج او لبريز مي شود. بنابراين او مستحق مجازات نيست بلکه نيازمند کمک است. اين همان پيام او براي شما است. – تيک نات هان، راهب ويتنامي و مربي تعليمات بودايي .

انسان جائزالخطاست بخشاينده خداست – الکساندر پوپ (1688-1744) شاعر، منتقد و مترجم انگليسي.

کلمه "نه" در زبان يک زن به معني جواب منفي نيست. – سر فيليپ سيدني (1554-1586) .

آدم هاي حقير،انسانهاي والا را ديوانه ميپندارند. چرا كه اين انسانها سرشت نامعقول تري داشته و به سمت چيزهاي استثنائي جذب ميشوند:چيزهايي كه هيچ جذابيتي براي بسياري از مردم ندارند *** فردريش نيچه

اسپنسر جانسون : زندگی دو نیمه است : نیمه اول در انتظار نیمه دوم ، نیمه دوم در حسرت نیمه اول.

ناشناس : معلم نفس خود و شاگرد وجدان خویش باش.

ابوعلی سینا : هیچ چیز در دنیا اتفاقی نیست.

دایر : حضور در زمان حال ، یعنی دور کردن حواس پرتی ها و توجه به آنچه در همین لحظه است.

جانسون : بهترينها و زيباترينها در جهان نه ديده می شود و نه حتی لمس میشود، آنها تنها باید در دل ديده و لمس کرد.

شکسپیر : حقیقت را همانطور که هست بپذیر.

اوستان : خود را بشناس ، چرا که زندگی ارزشيابی نشده، ارزش زيستن ندارد.

سقراط : نخستین گام برای از ميان برداشتن یک ملت ، پاک کردن حافظه آن است.

هوبل : خاطره نفرت نیرومندتر از خاطره محبت است.

کوندرا : کسیکه را که دوستش داری آزادش بگذار، اگر قسمت تو باشد بر می گردد ، وگرنه بدان که از اول مال تو نبوده است.

ناشناس : تا خود را از هر جهت کامل و شایسته ندیدی , قضاوت نکن.

پوشکین : شاید زندگی قصه ای است که کودکان از آن آگاهند که زندگی را با گریه آغاز می کنند.

ناشناس : دانای بی وجدان هيچگاه صاحب روحي پاک نخواهد بود.

رابله : اغلب آنهایی پيروز و موفق می شوند که کمتر تعریف و تمجید شنيده باشند.

ناشناس : کاش در دنیا سه چیز وجود نداشت : غرور ، عشق ، دروغ اونوقت کسی از روی غرور برای عشق دروغ نمی گفت .

ناشناس : آیا بشر هنگامی زنده است که دیگران زنده اند ؟ .

گوته : آنکه به صبح می اندیشد ، هميشه می خندد.

به ياد داشته باش :

به خدايت نگو که چقدر مشکلاتت بزرگ است ،

به مشکلاتت بگو که چقدر خدايت بزرگ است .

امام زین‌العابدین : خدايا، من در كلبه‌ی فقيرانه‌ی خود، چيزی دارم كه تو در عرش كبريايی‌اَت نداری. من خدايی چون تو دارم، و تو چون خود نداری.

انتخابات از نگاه سعدي :چون در امضای كاری متردّد باشی، آن‌ طرف اختيار كن كه بی‌آزارتر باشد.

اسپنسر جانسون :زندگی دو نیمه است : نیمه اول در انتظار نیمه دوم ، نیمه دوم در حسرت نیمه اول.

كنفوسیوس و آزادگی : مرد آزاده دقت نظر مردم را به صفات نیك دیگران جلب می‌كند نه به صفات زشت ایشان، و مرد عامی برعكس آن رفتار می ‌كند.

ویلیام كنگرو : كار امروز را به فردا موكول كردن شرط خردمندی نیست، شاید هرگز خورشید فردا را نبینی...

دولت‌های واقعی از نگاه كانت : وظیفهِ اصلی دولت‌های واقعی آن است كه نگذارند به انسان‌ها مانند شیء نگریسته شود و حداقل محدودیت و صیانت را به حداكثر آزادی افراد اعمال كنند.

این‌بار، افلاطون :هرگز كسی را كه پیوسته در حال پیشرفت است، هر چقدر هم كه كند حركت كند، نومید مكن.

آن كس كه سرشتی آرام و خرسند دارد، فشار سال‌خوردگی را كم‌تر احساس می‌كند، اما كسی كه این‌گونه نیست، جوانی و سال ‌خوردگی برایش به یك اندازه سنگین است . آغاز هر كار مهم‌ترین قسمت آن است.

نگاه چارلی چاپلین :به جای اين‌ كه جای كسی را بگيريد، تلاش كنيد جای واقعی خود را بيابيد.

ارسطو و شادی :شادی، بهترين چيزهاست. آن‌قدر اهميت دارد كه ساير چيزها تنها برای كسب آن هستند.

حضرت (علي) و تفكر : وقتی كلامی می ‌شنوید برای تفكر كردن بیاموزید نه برای نقل ‌كردن، كه راویان علم بسیارند و رعایت‌ كنندگان آن كم.

ژان ‌پل ‌سارتر : انسان، مجموعه‌ای از آن‌چه دارد نيست، بلكه مجموعه ‌ایست از آن ‌چه هنوز ندارد اما می ‌تواند داشته باشد.

هوراس :بدون عشق در زندگی شادمانی وجود نخواهد داشت.

ارنست همينگوی : تنها شجاعت است كه انسان را از بلاهت زندگی و خواری مرگ می‌رهاند.

عشق از نگاه دالايی لاما : به خاطر داشته باش كه بهترين رابطه، رابطه‌ای‌ست كه ميزان عشق طرفين، از ميزان نيازشان به يكديگر تجاوز كند.

پیامبر اكرم ص : هر كس بدون علم كار كند، آن‌چه را كه تباه می‌سازد بيش از آن است كه آباد كند.

كنفسيوس : هرگز تاریكی را لعن و نفرین نكنید، بلكه سعی كنيد شمعی روشن كنيد تا قسمت كوچكی از آن را روشن كرده باشيد.

جبران خلیل جبران : لذت ترساندن عمیق و پایدار است. به همین دلیل مترسك از ایستادن در دشت خلوت هیچگاه خسته نمی شود.

دالایی لاما : سه اصل را فراموش نكن؛ احترام به خویشتن، احترام به دیگران و پذیرش مسوولیت كلیهِ اعمالی كه انجام می ‌دهی.

ادب و بردباری در كلام حضرت علي : به راستی كه تو به ادب خويش قيمت‌گذاری می‌شوی، پس آن را به سبب بردباری زينت ده.

عبيد زاكاني :از فضايل‌ِ پشت‌گردنی اين است كه حسن‌ِ خُلق می‌آورد، خمار از سر به در می‌كند، بَد‌رامان را رام می‌سازد و ترش‌رويان را منبسط می ‌سازد و ديگران را می‌ خنداند و خواب از چشم می ‌ربايد و رگ‌ های گردن را استوار می ‌سازد.

ژان ژاك روسو :در زیر فشار تمایلات نفس، بَرده‌ام، و به‌ندای وجدان، آزادم.

تولستوی :انسان تنها برای نیكی كردن آفریده شده است.

انسان خوشبخت آن كسي است كه حوادث را با تبسم و اندكي دقت بعلت وقوع آن تلقي وقبول نمايد *** مترلينگ

اشكهاي ديگران را مبدل به نگاههاي پر از شادي نمودن بهترين خوشبختي هاست *** بودا

انسان خوشبخت نمي شود اگر براي خوشبختي ديگران نكوشد *** دوسن پير

اگر مي خواهي خوشبخت باشي براي خوشبختي ديگران بكوش زيرا آن شادي كه ما به ديگران مي دهيم به دل ما بر مي گردد *** بتهوون

آنكه كردار به سخاوت بيارايد و گفتار براستي در اين جهان نيك بخت است *** بزرگمهر

آنچه جهان به ما مي دهد و آنچه خوشبختي نام دارد بازيچه تقدير بيش نيست *** لاوات

اعتقاد به بخت و قسمت بدترين نوع بردگي است *** اپيكتت

بخاطر بسپاريم كه تنها راه تامين خوشبختي اين نيست كه متوقع حقشناسي از ديگران باشيم بلكه خوبيهائيكه به آنها مي كنيم بايد فقط بمنظور تامين مسرت باطن خودمان باشد *** ديل كارنگي

خوشبختي شكل ظاهري ايمان است ،تا ايمان و اميد و سخت كوشي نباشد ،هيچ كاري را نمي توان انجام داد*** هلن كلر

كسي كه داراي عزمي راسخ است ،جهان را مطابق ميل خويش عوض مي كند*** گوته

يك زندگي مطالعه نشده ،ارزش زيستن ندارد *** سقراط

فكر خوب معمار و آفريننده است *** ديل كارنگي

انديشه و تفكر پشتوانه اي بزرگ در سراسر حيات بشر است و انسان بي انديشه و تفكر به ماده اي بي روح مي ماند *** پاسكال

تمام پيشرفتهاي عالمگير خود را مديون تفكر منظم و يادداشت برداري دقيق هستم *** اديسون

افكار افراد متفكر خودبخود مي انديشد*** ارنست ديمنه

فكر كردن،سخت ترين كار بشر است*** انيشتين

آن هنگام كه روحم عاشق جسمم شد و جفت گيري اين دو سر گرفت من بار ديگر متولد شدم *** جبران خليل جبران

الماس را جز در قعر زمين نمي توان يافت و حقايق را جز در اعماق فكر نمي توان كشف كرد*** ويكتور هوگو

مردي كه فكر نو دارد مادام كه فكرش به ثمر نرسيده است آرام و قرار ندارد*** مارك تواين

فكر نو بسيار ظريف و حساس است ،با يك ريشخند كوچك مي ميرد و كنايه اي كوچك آن را بسختي مجروح مي كند*** هربرت اسپنسر

هرگاه بتوانيم از نيروي تخيل به همان اندازه استفاده كنيم كه از نيروي بصري استفاده مي كنيم هر كاري انجام پذير است *** كارلايل

آدم بي مغز و پرگو چون آدم ولخرج و بي سرمايه است *** پاسكال

آنقدر شكست مي‌خورم تا راه شكست دادن را بياموزم.*** پطر كبير

پيروزي آن نيست كه هرگز زمين نخوري، آنستكه بعداز هر زمين خوردني برخيزي.*** مهاتما گاندي

انسان براي پيروزي آفريده شده است، او را ميتوان نابود كرد ولي نميتوان شكست داد. «ماهيگير ودريا»*** ارنست همينگوي

بكوش تا عظمت در نگاهت باشد نه در آنچه مي نگري.*** آندره ژيد

انسان هيچوقت بيشتر از آن موقع خود را گول نمي‌زند كه خيال مي‌كند ديگران را فريب داده است.*** لارشفوكو

اگر بت‌ها را واژگون كرده باشي كاري نكرده‌اي، وقتي واقعاْ شهامت خواهي داشت كه خوي بت‌پرستي را در درون خويش از ميان برداري.*** نيچه

فرق انسان و سگ در آنست كه اگر به سگي غذا بدهي هرگز تو را گاز نخواهد گرفت.*** تولستوي

اجل كاينات از روي ظاهر آدمي است و اذل موجودات سگ؛ و به اتفاق خردمندان، سگ حق شناس به از آدمي ناسپاس.
سگي را لقمه‌اي هرگز فراموش
نگردد گر زني صد نوبتش سنگ
به كمتر چيزي آيد با تو در جنگ
به عمري گـر نـوازي سفله‌اي را
-- سعدي باب 8 گلستان --
آنكه مي‌خواهد روزي پريدن آموزد، نخست مي‌بايد ايستادن، راه رفتن، دويدن و بالارفتن آموزد. پرواز را با پرواز آغاز نمي‌ كنند.*** نيچه

مرا دوست بدار،اندكي ولي طولاني! *** كريستوفر مارلو

هيچ شعري شاعر ندارد، هر خواننده‌ي شعري شاعر آن لحظه‌ي شعر است.*** پابلو نرودا

چه اهميت دارد چه كسي سخن مي گويد.
كسي سخن گفته است چه اهميت دارد كه چه كسي.
ميشل فوكو به نقل از ويليام بكت
خيال انگيز و جان پرور چو بوي گل سراپائي
نداري غير از اين عيبي كه مي‌داني كه زيبائي .رهي معيري

شما ممكن است بتوانيد گلي را زير پا لگدمال كنيد، اما محال است بتوانيد عطر آنرا در فضا محو سازيد. ولتر؛ نويسنده فرانسوي

نگاهت رنج عظيمي است، وقتي بيادم مي‌آورد كه چه چيزهاي فراواني را هنوز به تو نگفته‌ام. «آنتوان سنت اگزوپري؛ شاهزاده سرزمين عشق.
در بين تمامي مردم تنها عقل است كه به عدالت تقسيم شده زيرا همه فكر مي‌كنند به اندازه كافي عاقلند.*** رنه دكارت

سعدي باب 8 گلستان :
همه كس را عقل خود بكمال نمايد و فرزند خود بجمال.
يكي يهود و مسلمان نزاع مي‌كردند
چنانكه خنده گرفت از حديث ايشانم
به طيره گفت مسلمان گرين قباله من
درست نيست خدايا يهود ميرانم
يهود گفت به تورات مي‌خورم سوگند
وگر خلاف كنم چو تو مسلمانم
گر از بسيط زمين عقل منهدم گردد
به‌خود گمان نبرد هيچكس كه نادانم.

مدتها پيش آموختم كه نبايد با خوك كشتي گرفت، خيلي كثيف مي‌‌شوي و مهم‌تر آنكه خوك ار اين كار لذت مي‌برد.*** جورج برنارد شاو

وقتي «قدرت عشق» بر «عشق به قدرت» غلبه كند، دنيا طعم صلح را مي چشد.*** جيمي هندريكس

اگر از كسي متنفري از قسمتي از خودت در او متنفري، چيزي كه از ما نيست نمي‌تواند افكار ما را مغشوش كند.*** هرمان هسه

شايد چالاك‌ترين انسان نباشم، شايد بالابلندترين يا نيرومندترين نباشم، شايد بهترين و زيرك‌ ترين نباشم، اما قادرم كاري را بهتر از ديگران انجام دهم و اين كار هنر خود بودن است.*** لئونارد نيموي

هيچوقت نمي‌توانيد با مشت گره‌كرده دست كسي را به گرمي بفشاريد.*** گاندي

باطن وسيرت مردم را در حين بدبختي آنان مي‌توان شناخت.*** دانيال نبي

براي تربيت اراده بهترين زمان ايام جواني است. *** فيثاغورث

خداوند آزادي را آفريد و بشربندگي را. *** آندره شينه

وقتي نهال آزادي ريشه گرفت به سرعت رشد و نمو مي ‌كند. *** جورج واشنگتن

كسي ‌كه حفظ جان را مقدم بر آزادي بداند، لياقت آزادي را ندارد. *** بنجامين فرانكلين

وقتي انسان دوست واقعي دارد كه خودش هم دوست واقعي باشد. *** امرسون

هرگز مردي ولو بسيار نادان را نديدم كه از وي چيزي نتوانسته‌ام بياموزم.*** گاليله

زيبايي ناپايدار و فضيلت جاودانه است . *** گوته

مراقب باشيد چيزهايي را كه دوست داريد بدست‌آوريد وگرنه ناچار خواهيد بود چيزهايي را كه بدست آورده‌ايد دوست داشته ‌باشيد.*** جرج برنارد شاو.

من به هيچ وجه خدا را لمس نكردم، ولي خدايي كه قابل لمس باشد كه ديگر خدا نيست. اگر هر دعايي را هم اجابت كند، همينطور. همان‌جا بود كه براي نخستين بار حدس زدم كه عظمت دعا بيش از هر چيز در اين امر نهفته است كه پاسخي به آن داده نمي‌شود و زشتي سوداگري را به اين مبادله راهي نيست. اين را هم دريافتم كه آموختن دعا، آموختن سكوت است و عشق فقط از جايي شروع مي‌شود كه ديگر هيچ انتظاري براي گرفتن هيچ چيز وجود نداشته باشد. «عشق» تمرين «نيايش» است و «نيايش» تمرين «سكوت». دژ ـ آنتوان سنت اگزوپري.

دنيا را نگه ‌داريد. مي‌خواهم پياده شوم. *** آنتوني نيولي

وقتي جوانتر بودم همه چيز را به خاطر مي‌آوردم، حالا مي‌خواست اتفاق افتاده باشد يا نه ! *** مارك تواين

مردها را شجاعت به جلو مي‌راند و زنها را حسادت.*** برنارد شاو

زن زشت در دنيا وجود ندارد فقط برخي از زنان هستند كه نمي‌توانند خود را زيبا جلوه دهند.*** برنارد شاو

ما از جنس روياهايمان هستيم. *** ويليام شكسپير

اگر قرار باشد بايستي و به طرف هر سگي كه پارس مي‌كند سنگ پرتاب كني، هرگز به مقصد نمي‌رسي. *** لارنس استرن

هيچ چيز بهتر از كار كردن بجاي غصه خوردن، آدمي را به خوشبختي نزديك نمي‌سازد. *** موريس مترلينگ

چنان باش كه بتواني به هر كس بگويي: «مثل من باش». امانوئل كانت

يا چنان نماي كه هستي، يا چنان باش كه مي‌نمايي. *** بايزيد بسطامي

بدترين و خطرناكترين كلمات اينست: «همه اين جورند». تولستوي

نمي‌توانيم كاري كنيم كه مرغان غم بالاي سر ما پرواز نكنند اما مي‌توانيم نگذاريم كه روي سر ما آشيانه بسازند. ضرب‌المثل چيني

StAtIc
26-12-2007, 00:29
افسوس خوردن برای گذشته همچون دویدن به دنبال باد است.

رنه دکارت

dariushiraz
04-01-2008, 19:26
" حقیقت می تواند مدتی در حجاب تعویق و تأخیر بماند ولی همیشه جوان بوده و خود را معرفی خواهد نمود " . گولیو

" اندیشه ها بزرگترین جنگنده های جهانند و جنگی که اندیشه ای در دنبال دارد چیزی جز وحشیگری نیست " . گارفیلد

" آنگاه مردم را درست می ببینی که در بلندیهای سر به آسمان کشیده حضور داشته باشی و نیز در منزلگاههای دور " . جبران خلیل جبران

" آه ؛ ای مجنون مهربان ؛ زرتشت ! ای شیدای اعتماد ! تو همیشه همین سان بوده ای . تو همیشه با اعتماد به هر چیز هراسناک نزدیک شده ای . تو همیشه می خواهی هر غولی را بنوازی. هرم نفسی گرم و کمی موی نرم بر پنجه ؛ همین بس تا تو یکباره آمادهء عاشق شدن و به دام انداختن اش شوی . عشق خطری است در کمین تنهاترین کس. عشق به هر چیزی که زنده باشد و بس ! براستی ؛ خنده آور است جنون و فروتنی من در عشق ! " . فردریش نیچه

" ره آورد سفر در درون آدمی ، به جز خرد و پیشرفت نیست " . ارد بزرگ

" آدم بي فضيلت و بي هنر را ستودن چنان است كه به او دشنام دهند " . لاروشفوكولد

rsz1368
07-01-2008, 23:36
درخشان ترین تاجی که مردم بر سر می نهند در آتش کوره ها ساخته شده است . چارلی چاپلین

didaar
07-01-2008, 23:54
بدنبال کسي باش

find a guy who calls you beautiful instead of hot

به دنبال کسي باش که تو را به خاطر زيبايي هاي وجودت زيبا خطاب کند نه به خاطر جذابيتهاي ظاهريت

him who calls you back when you hang up on

کسي که دوباره با تو تماس بگيرد حتي وقتي تلفنهايش را قطع مي کني

sleep who will stay awake just to watch you

کسي که بيدار خواهد ماند تا سيماي تو را در هنگام خواب نظاره کند

who wants to show you off to world when you are in your sweats

کسي که مايل باشد حتي در زماني که درساده ترين لباس هستي تورا به دنيا نشان دهد

rsz1368
08-01-2008, 14:45
اِریک کِستنِر : با سنگهایی که در سر راهت میگذارند هم میتوانی برای خود چیز قشنگی بسازی

rsz1368
08-01-2008, 15:30
اگر خدا مرا جور دیگری می خواست جور دیگری خلق می کرد .

گوته

dariushiraz
19-01-2008, 22:49
براي هر کس سه راه وجود دارد. راه اول، از انديشه مي گذرد. اين والاترين راه است. راه دوم، از تقليد مي گذرد. اين آسان ترين راه است. راه سوم، از تجربه مي گذرد. اين تلخ ترين راه است

در میان دو کس دشمنی میفکن ، که ایشان چون صلح کنند تو در میانه شرمسار باشی .

سعدی

زندگي حكايت مرد يخ فروشي است كه از او پرسيدند: فروختي؟
گفت: كسي نخريد ولي تمام شد!

دو چيز تفاوت فاحشي بين انسان و حيوان به وجود مي آورد : قدرت بيان و دروغ گويي

فرانس

هرگز مردی ولو بسیار نادان را ندیدم که از وی چیزی نتوانسته ام بیاموزم .

گالیله

لقمان حکيم به فرزند فرمود :
ای جان فرزند ، هزار حکمت آموختم که از آن چهارصد انتخاب کردم و از چهارصد ، هشت کلمه برگزيدم که جامع جميع کلمات حکمت است.

فرزندم دو چيز را هيچ وقت فراموش مکن :
· خدا را
· مرگ را

دو چيز را هميشه فراموش کن :
· خوبی که به هر کسی کردی
· بدی که هرکس با تو کرد

و چهار چيز را نگهدار :
· در مجلسی که وارد شدی زبان را
· بر سر سفره ای که حاضر شدی شکم را
· در خانه ای که وارد شدی چشم را
· بر نماز که ايستادی دل را

مهم نیست کجا متولّد شدم و چگونه و کجا زندگی کرده ام. مهم این است که در آنجا که بوده ام چگونه رفتاری داشته ام .

جوجیا اوکیف

انسانيت حد و مرزي نميشناسد ..قبل از آنكه داراي هويت زن و يا مرد بودن باشيم ...انسانيم ..و تكليف آدميت از جنسيت بالاتر است...همديگر را به اين نام بشناسيم مقام بالاتري داريم

دکتر علی شریعتی

mobiler
24-01-2008, 13:18
بزرگ شدن مهم تر از بزرگ بودن است

rsz1368
24-01-2008, 20:32
تولد و مرگ،
دو مظهر از بالاترین مظاهر شجاعت اند.
جبران خلیل جبران

بیا قایم باشک بازی کنیم و در پی یکدیگر بگردیم
اگر در دلم پنهان شوی . یافتنت برایم دشوار نیست .
ولی اگر در لاک خویش پنهان شوی تلاش دیگران برای یافتن بیهوده خواهد بود .
جبران خلیل جبران

خطاست اگر بیندیشیم عشق حاصل مصاحبت دراز مدت و با هم بودنی مجدانه است .
عشق ثمره ی خویشاوندی روحی است و اگر این خویشاوندی در لحظه ای تحقق نیابد
در طول سالیان و حتی نسل ها نیز تحقق نخواهد یافت !
جبران خلیل جبران

چه بگویم درباره ی انسانی که خداوند او
میان دو عشق گرفتار آمده است ؟

یکی از آنها رویای او را به بیداری می کشاند

و دیگری بیداری او را به رویا بدل می کند

dariushiraz
02-02-2008, 16:35
توان آدميان را، با آرزوهايشان ميشود سنجيد. (اُرد بزرگ)

رويش باغ سكوت، در هنگامه خروش و همهمه ، ارزشش را نشان ميدهد. (اُرد بزرگ)

آزادی حقیقی آن نیست که هرچه میل داریم انجام بدهیم ، بلکه آن است که آنچه را که حق داریم بکنیم .

ویکتور کوزن

rafifar
05-02-2008, 21:38
دكتر علي شريعتي:در عجبم از مردمي كه خود زير شلاق ظلم و ستم زندگي مي كنند، و بر حسيني مي گريند كه آزادانه زيست

rafifar
05-02-2008, 21:39
دكتر علي شريعتي :حسين بيشتر از آب تشنه لبيك بود اما افسوس كه به جاي افكارش زخمهاي تنش را نشانمان دادند و بزرگترين درد او را بي آبي معرفي كردند.

god_girl
06-02-2008, 14:56
همچنانکه کماندار تیرهای خود را می تراشد و صاف می کند هر انسانی نیز می تواند افکار آشفته خود را جهت دهد.(بودا)

چه به توانستن بیندیشید؛ چه به نتوانستن؛ در هر دو صورت حق با شماست.(هنری فورد)

گرفتاری این دنیا در اینست که نادان از کار خود اطمینان دارد و دانا از کار خود مطمئن نیست.(برتراند راسل)

هر احمقی می تواند قانونی وضع کند ، که احمقی دیگر به آن اهمیت دهد.(هنری دیوید ثورو)

من میخواهم گریبان سرنوشت را بگیرم، او نمیتواند سر مرا در برابر زندگی خم کند.(بتهوون)

چنان باش كه بتواني به هر كس بگوئي مثل من رفتار كن. (كانت)

خوش بين باشيد اما خوش بين دير باور. (ساموئل اسمايلز)

كسي كه از مرگ مي ترسد از زندگي لذت نتواند برد. (اسپانيولي)

زينت انسان در سه چيز است ؛ علم، محبت، آزادي. (افلاطون)

دل تنگم
18-02-2008, 03:28
تنگدستی نه تنها برای اندیشه،
بلکه برای هنر نیز آموزگار خوبیست...

رومن رولان

دوستی و عشقی که امیدی بدان نیست جز دریدن پرده اسرار و افشای رازها ، عشق و دوستی نیست ، بلکه توری است گسترده در پهنای اقیانوس حیات که تنها بی فایده ها را شکار می کند و در خود حبس می سازد . جبران خلیل جبران

با دیگران بودن آلودگی می آورد. فريدريش ويلهلم نيچه

کسی که بنده گنج و درم نباشد هرگز پراگنده خاطر و دژم نمی گردد . بزرگمهر بختگان

برای کسب گنج سکوت ، بارگاه دانش ات را بزرگتر بساز . اُرد بزرگ

خردمندان و دانشمندان سرزمینم ، آزادی اراضی کشور با سپاه من و تربیت نسلهای آینده با شما ، اگر سخن شما مردم را آگاهی بخشد دیگر نیازی به شمشیر نادرها نخواهد بود . نادر شاه افشار

ساده باش ، آهوی دشت زندگی ، خیلی زود با نیرنگ می میرد . اُرد بزرگ

به معیار دل ، شادمانی ، چهره ی بی نقاب اندوه است و آوای خنده از همان چاه بر شود که بسیاری ایام ، لبریز اشک می باشد. جبران خلیل جبران

باید در تضادهای دوگانه شک کرد. از کجا معلوم که این تضادهای دوگانه اصلا وابسته به هم و یکی نباشند؟ در فلسفه معین ارزشی بیشتر از نامعین دارد همان طور که ارزش نمود کمتر از حقیقت است. فريدريش ويلهلم نيچه

هیچکس پر آوازه و به نیکی سمر نمی گردد مگر آنکه از بدیها بپرهیزد . بزرگمهر بختگان

حق همیشه با پیروز میدان جنگ است. آدلف هیتلر

تکامل و حرکت، مبنا و پیش فرض کل وجود است. انگلس

لازم نيست گوش كنيد، فقط منتظر شويد. حتي لازم نيست منتظر شويد، فقط بياموزيد آرام و ساكن و تنها باشيد. جهان آزادانه خود را به شما پيشكش خواهد كرد تا نقاب از چهره‌اش برداريد انتخاب ديگري ندارد؛ مسرور به پاي شما در خواهد غلطيد. فرانتس كافكا

مادام که افراد فرانگیرند در پس هر یک از جملات، اظهارات و وعده و وعیدهای اخلاقی، دینی، سیاسی و اجتماعی منافع طبقات مختلف را جستجو کنند، در سیاست همواره قربانی ِ سفیهانه ی فریب و خودفریبی بوده و خواهند بود. لنین

ناخود آگاه، هريك از ما، از ناميرائي خود يقين دارد. فروید

همه چیز پول است و انسان پيش از آنکه به سياست، علم، هنر، دين و… بپردازد؛ بايد بخورد.... کارل مارکس

تاجيكان از خلقي اند كه روشنفكران آنها شاعران بزرگي چون فردوسي را به جهان آورده اند و بي سبب نيست كه تاجيكان سنتهاي فرهنگي خود را از او مي آورند. استالین

تمام افکار خود را روی کاری که دارید انجام می دهید متمرکز کنید. پرتوهای خورشید تا متمرکز نشوند نمی سوزانند. الگساندر گراهام بل

شما چون کمانید که فرزندتان همچون پیکان هایی سرشار زندگی از آن رها شوند و به پیش روند و تیرانداز، نشانه را در طریقت بی انتها نظاره کند و به نیروی او اندامتان خمیده شود، که تیرش تیز بپرد و در دوردست نشیند. پس شادمان می بایدتان خمیدن در دستهای کماندار، چون او هم شفیق تیرست که می رود؛ و هم رفیق کمان که می ماند. جبران خلیل جبران

بلند پروازی من آنست که در ده جمله چیزی را بگویم که کسی دیگر در یک کتاب می گوید. فريدريش ويلهلم نيچه

درگاه فرمانروا بسان دریاست ، جوینده ای از دریا ریگ به کف می آورد و دیگری دُر شاهوار. بزرگمهر بختگان

rafifar
18-02-2008, 16:25
براي دو روح چه چيز با شکوه تر از اين که احساس کنند به هم پيوسته اند تا در سکوت خاطرات نگفتني به يکديگر توان ببخشنند
جرج اليوت

زماني که شکوفه هاي قرمز در آمدند
شاخه اي از ان را بچين به نزد من بيا
تا اين نشانه اي از عشق مان باشد
وانگ وي

عشق خود يک عذاب است اما محروم بودن از آن مرگ است
شکسپير

rafifar
18-02-2008, 16:26
دنيا فقط به عشق نياز دارد به عشق شيرين
اين را وقتي غمگينم مي فهمم
بهتر است عاشق باشيم و ببازيم تا اين که هرگز عاشق نباشيم
آلفرد تنيسون

سخاوت من مانند دريا بيکران است هر قدر عميق تر و بيشتر عشق بورزم. بيشتر خواهم داشت و هر دوي مان جاودان خواهيم بود
شکسپير-روصو و جوليت

عشق تمامي احساسات را بر مي انگيزد احساساتي که بدون عشق چيزي جز پوچي نيستند
رابرت ساواتي

rafifar
18-02-2008, 16:27
زندگي يعني عشق تمام چيزهايي که من فهميدم به اين خاطرفهميدم که عشق مي ورزم
هر چيزي که هست هر چيزي که وجود دارد به اين دليل است که عشق مي ورزم
تولستوي- جنگ وصلح

کلمه اي که ما را از تمام مسائل و دردها آزاد مي کند آن کلمه عشق است
سوفوکل

حتي اگر آن را پنهان کنم در صورتم عشق و انس من آشکار است
چند دفعه از من پرسيده بود چيزي تو را آ زار نمي دهد
تابرا نوکانموري

rafifar
18-02-2008, 16:27
عشق تنها مرضي است که مريض از آن لذت ميبرد
افلاطون

چه قدر تو را دوست دارم ؟بگذار بشمارم تو را به عمق و پهنا و ارتفاعي که روحم مي تواند بپيمايد دوست دارم.
در ان حالي که روحت به پرواز در مي آيد و به فيض الهي مي رسم
اليزابت بارت براونينگ

کساني که شهامت عاشق شدن را دارند بايد شهامت درد کشيدن را هم داشته باشند
آنتوني ترولوپه

rafifar
18-02-2008, 16:28
کسي که عشق خود را ابراز نکند عاشق نيست
جان هيوود

عشق مانند سرخک مي ماند همه ي ما بايد مبتلا شويم
جرومي . کي . جرومي

آه اين روزهاي ملال آور کي تمام خواهد شد و خواهد گذشت تا نزد معشوقم برگردم
ادموند اسپنسر