PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ** تو رو خدا کمک کنید : الکترونیک یا مخابرات ؟؟ **

coloop
09-08-2011, 08:59
سلام

دوستان خواهشا منو راهنمایی کنید

من انتخاب اول دانشگاه آزاد رو زدم مهندسی برق - مخابرات (دانشگاه نجف آباد ) اما برای سراسری رشته ی مخابرات برای خودم پیدا نکردم.
حالا مجبورم یه الکترونیک غیر اتنفاعی از شهر خودمون ( اصفهان ) رو انتخاب کنم.

حالا که یه خورده در مورد الکترونیک و مخابرات بیشتر تحقیق کردم یه جورایی نظرم از مخابرات برگشته و به سمت الکترونیک رفته اما یه جورایی باز هم شک دارم چون اگه مخابرات رشته خوبی نبود این همه طرفدار نداشت و تراز بالا نمیخواست .

با توجه به این که قبول شدن من در سراسری علی الله (!!! ) است و کم کم داره نظرم از مخابرات بر میگرده از دوستان اهل فن تقاضا دارم یه قضاوتی بکنند که کدوم یک از این دو رشته از نظر فاکتورهای مختلف برتر هستند ؟؟؟

خیلی ممنونم

aliaqua
09-08-2011, 12:52
سلام دوست عزیز

نگاه کن، توی کارشناسی کلیه گرایش های برق زیاد تفاوت ندارند. کلا 20 30 واحد تفاوت دارند. مهم ارشد هست که چه گرایشی رو می خوای انتخاب کنی. مخابرات چون ریاضیات بسیار قوی می خواد و تقریبا تمام کارهاش ریاضیاتی هست، بخاطر همین سخته و بالا می گیره. وضعیت الکترونیک هم تو ایران زیاد خوب نیست. نه اینکه بد باشه ولی در مقابل قدرت و بازار کاری که قدرت داره کم میاره. از نظر بازار کار قدرت اوله بعد جدیدا کنترل و بعد مخابرات و الکترونیک. البته این بازار یعنی اینکه بتونی کار پیدا کنی نه سطح درآمد. به نظر من گرایش کارشناسی مهم نیست. من خودم مخابرات و خیلی دوست داشتم ولی الان کارشناسی قدرت می خونم. در کنارش می تونم مباحث مخابراتی که البته آسون هم نیستم با رفتن سر کلاس بچه های مخابرات یاد بگیرم. به چیزهای دیگه فکر کن واسه انتخابت.

coloop
10-08-2011, 13:42
دوستان عزیز

اگه بقیه هم نظری دارند لطف کنند و بگند

ممنونم

eblisandenzo
10-08-2011, 17:15
من هم با قدرت موافقم . تو دانشگاه ما هم خیلی هستن کسایی که تو الکترونیک یا مخابرات بودن اما امسال کنکور دادن تا برن قدرت !

coloop
11-08-2011, 21:11
من هم با قدرت موافقم . تو دانشگاه ما هم خیلی هستن کسایی که تو الکترونیک یا مخابرات بودن اما امسال کنکور دادن تا برن قدرت !

عزیز
اینا که شما میگید سرجا !!!
اما مسئله اینه که من علاقه ای به قدرت ندارم.
از شما میخوام که یه مقدار این 2 تا رو مقایسه کنید.

از نظر بازار کار مخابرات بهتره یا الکترونیک ؟
از نظر مشکلی دروس کدوم یک ؟

و یه چیزای اینجوری .

ممنون

matin_vv
11-08-2011, 22:26
از نظر بازار کار: مخابرات
از نظر سختی دروس: مخابرات

مخابرات پوست آدم رو میکنه!

coloop
12-08-2011, 11:21
عجب کار سختیه این انتخاب رشته !!!!

aliaqua
13-08-2011, 10:29
حالا دوست عزیز به امید خدا می ری دانشگاه، می بینی که تفاوت این گرایش ها اونقدر توی کارشناسی زیاد نیست که اینقدر خودت رو گیر انداختی. تو ارشد هم از دروسی که بین تمام این گروه ها مشترکه استفاده می کنن.

hermione
13-08-2011, 20:39
توی کارشناسی که اختلاف زیادی بین گرایش ها وجود نداره جدا از این وقتی دیدی از گرایشت خوشت نمیاد برای ارشد روی درسای گرایش مورد نظرت تمرکز می کنی و اون گرایشو میری
مخابرات درکل سخت ترین گرایش برقه . درمقابل الکترونیکی که دیگه بیش از حد اشباع شده بازار کارش بهتره
توی دانشگاههایی که ترمای آخر بچه ها گرایش انتخاب می کنن بیشتر تمایل به سمت قدرت هست هم به خاطر اینکه بازار کار بهتری داره هم گرایشیه که می تونن راحتتر (از نظر سختی و آسونی واحد ها ) ادامه بدن.