PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : {رتبه:1707}{منطقه 2}{شهر اراک}

turokpooria
08-08-2011, 12:08
سلام .من یه مشورت میخام ازتون ممنون میشم جواب بدید.(رشته مکانیک یا نرم افزار)
یکم شرح قضایا: ازون جایی که من تک فرزندم همه میگن بمون اراک منم تقریبا موافقم ولی چند تا سوال
1.کتب دانشگاه ها فرق دارن؟
2.تفاوت دانشگاهها از نظر اساتید و تحقیقاته؟
3.میشه اگه اراک برم جوری بتونم خودمو هم سطح دانشجو های شریف کنم؟(خوندن منابع بیشتر مثلا منابع از دانشگاههای آمریکا ژاپن انگلیس و........)(چون تو شهر خودمون باشم این چیزا واسم راحت تره فراهم کردنش)
4. واسه بورسیه گرفتن واسه دانشگاههای خارجی مثل توکیو به مشکل نمیخورم؟
5.این کنکور و دانشگاه مهمتره یا کارشناسی ارشد منظورم ملاک انتخاب واسه بورسیه و شغله
6.در ضمن یه چیزی هم بگم که من قصد دارم تا دکترا بخونم
خیلی ممنون میشم مشورت بهم بدید مرسی

hermione
08-08-2011, 12:59
یکم شرح قضایا: ازون جایی که من تک فرزندم همه میگن بمون اراک منم تقریبا موافقم ولی چند تا سوال
3.میشه اگه اراک برم جوری بتونم خودمو هم سطح دانشجو های شریف کنم؟(خوندن منابع بیشتر مثلا منابع از دانشگاههای آمریکا ژاپن انگلیس و........)(چون تو شهر خودمون باشم این چیزا واسم راحت تره فراهم کردنش)
5.این کنکور و دانشگاه مهمتره یا کارشناسی ارشد منظورم ملاک انتخاب واسه بورسیه و شغله

ببینید منظورتون ازین که چون تک فرزنید بمونید همون شهرتون یعنی تحمل دوریو ندارید ؟؟ پس با این وضع چجوری می خواید برید خارج از کشور ؟
کتب مرجع خب بستگی به دانشگاهها داره ولی کلا برای هر درس چند تا کتاب هست که دانشگاهها خارح از اینا درس نمیدن دیگه (سر فصلامشخصه) فکر هم نمی کنم توی دانشگاههای تهران کتابای فضایی درس بدن .
اینکه سطح خودتونو بالا ببرید خب بامطالعه بیشتر سطح میاد بالاتر
برای پذیرش تا اونجایی که من میدونم بیشتر معدل و نمره زبان و مقاله ارجح تره تا اسم دانشگاه (البتهاسم دانشگاه هم هست ولی خب اون چیزا ارزشش بالاتره )
کلا هر دانشگاهی باشی قبولی توی ارشد به خودتون و اراده و دانشتون بستگی داره که چقدر آماده باشید
یه دانشجوی دانشگاه شریف هم ممکنه ارشد قبول نشه ولی هر سال میشنویم که از کدوم دانشگاه (مثلا آزاد ) دانشگاههای تهران قبول میشن
همه چیز بستگی به خودتون داره
اما زمینه هم مهمه به نظرم دانشگاههای خوب شهر های نزدیکتو هم انتخاب کن .

turokpooria
08-08-2011, 13:42
ببینید منظورتون ازین که چون تک فرزنید بمونید همون شهرتون یعنی تحمل دوریو ندارید ؟؟ پس با این وضع چجوری می خواید برید خارج از کشور ؟
کتب مرجع خب بستگی به دانشگاهها داره ولی کلا برای هر درس چند تا کتاب هست که دانشگاهها خارح از اینا درس نمیدن دیگه (سر فصلامشخصه) فکر هم نمی کنم توی دانشگاههای تهران کتابای فضایی درس بدن .
اینکه سطح خودتونو بالا ببرید خب بامطالعه بیشتر سطح میاد بالاتر
برای پذیرش تا اونجایی که من میدونم بیشتر معدل و نمره زبان و مقاله ارجح تره تا اسم دانشگاه (البتهاسم دانشگاه هم هست ولی خب اون چیزا ارزشش بالاتره )
کلا هر دانشگاهی باشی قبولی توی ارشد به خودتون و اراده و دانشتون بستگی داره که چقدر آماده باشید
یه دانشجوی دانشگاه شریف هم ممکنه ارشد قبول نشه ولی هر سال میشنویم که از کدوم دانشگاه (مثلا آزاد ) دانشگاههای تهران قبول میشن
همه چیز بستگی به خودتون داره
اما زمینه هم مهمه به نظرم دانشگاههای خوب شهر های نزدیکتو هم انتخاب کن .

نه منظورم تک فرزندی و دوری از خانواده نیست.مساله اینه :
خانواده خیلی راضی نیستن
یه سری کارا هست که اراک باشم بهتر میتونم انجام بدم که اگه برم شهره دیگه یا نمیشه یا اینکه به سختی میشه

hermione
08-08-2011, 13:56
نه منظورم تک فرزندی و دوری از خانواده نیست.مساله اینه :
خانواده خیلی راضی نیستن
یه سری کارا هست که اراک باشم بهتر میتونم انجام بدم که اگه برم شهره دیگه یا نمیشه یا اینکه به سختی میشه

به هر حال اگه رفتن به شهر دیگه خیلی خیلی مشکل سازه اراک بمونید ولی اگه نه با یکم سازش میشه
دانشگاههای اصفهان و تهرانو فراموش نکنید توی انتخاب رشته
اگه فاصله تا یه شهری مثلا اصفهان کمتر از 5ساعته می تونید آخر هفته ها بیاید شهرتون
خود دانشگاهها معمولا ترم اول رعایت حال دانشجو می کنن تا بتونن آخر هفته ها برن شهرشون و کلاساشو فشرده می کنن مثلا ازشنبه تا 3شنبه یا یکشنبه تا 4شنبه میذارن
ترم های بعد هم که انتخاب واحد با خودتونه .

4umbaz
08-08-2011, 16:51
اراک مگه دانشگاه هم داره؟؟

insomniac2
08-08-2011, 16:55
اراک خیلی سطح دانشگاهش خوب نیست آخه، تازه اون کمپ دانشگاهیش رو زدن، شاید تو رشته‌های علوم پایه و انسانی یا مهندسی شیمی وصعیتش خوب باشه ولی بقیه رشته‌هاش تعریف اون چنانی نداره. تازه فکر کنم از امسال مکانیک آورده درسته؟ به نظر من هیچ‌وفت دانشگاهی رو انتخاب نکن که تازه سال اولشه که داره یه رشته رو ارائه می‌ده.

در مورد ارشد هم بستگی داره چه رشته‌ای بخوای بخونی، کشور و دانشگاهی که بخوای بری، استادی که می‌خوای ارشد باش کار کنی، رزومه‌ات، نمرات دانشگاهت، کارهای جنبی و مقاله، نمره زبانت...به همه اینها بستگی داره. از الان نمی‌تونی بگی توکیو می‌تونی بری یا نه -حالا چرا توکیو؟- مخصوصا تو اراک که هیچیش رو یه روال ثابت نیست نمی‌تونی از الان چهار سال بعدت رو پیش‌بینی کنی.
وقتی رتبه‌ات جوریه که می‌شه بهتر از اراک قبول شد فرصت الانت رو از دست نده به امید چهار سال دیگه، الان همه‌چی ممکنه ولی شاید نتونی خودت رو برسونی به سطح دانشگاه‌ِ ام‌ای‌تی و توکیو و اینا که می‌خوای اصلا. تو شهر خودت باشی خوبه ولی وقتی شهرت یه امکانات متوسطی رو داشته باشه. یکی از دوستای من دقیقا شرایط شما رو داشت، اراکی بود و با رتبه 1000 دانشگاه اراک درس خوند، خودش برا خودش کلی مطالعه اضافی داشت در حد دانشگاه‌های آمریکا ولی در نهایت فارغ‌التحصیل اراکه و ارشدش هم غیرانتفاعی می‌ره.

4umbaz
08-08-2011, 17:03
داداش من 4 ساله دانشگاه علم صنعت اراک نقشه بردازی میخونم کمکی خاستی در خدمتیم

sourena
08-08-2011, 17:13
من 5 سال توی اراک زندگی و تحصیل کردم .... کاری چیزی ... سوالی داشتی بپرس :دی

doost4
08-08-2011, 17:50

1- کتب نظر استاده و حتی در یک دانشگاه هم کتب یکسان نیست اما معمولا چند کتاب وجود داره که همه دانشگاهها از همون استفاده می کنن . مثلا ریاضی همه جا از توماس - لیت هلد و سیلورمن استفاده می کنن یا فیزیک هالیدی.

2- خیر از نظر دانشجوهاشه . چیزی که دانشگاه شریف رو به اینجا رسونده دانشجوهاشن نه استاد یا هر چیز دیگه .

3- بله حتما . در سوال قبی هم گفتم موفقیت در دانشگاه فقط به خود دانشجو بستگی داره .

4- اگه شرایط رو داشته باشین نه. هرچند که بورسیه گرفتن کار هر کسی نیست .

5- هر دوش مهمه اما به نظر من در حال حاضر ارشد مهمتره .

6- موفق باشید .

tariran0
08-08-2011, 18:15
من خودم هم می خوام انتخاب رشته کنم
همشهری هم هستیم
رتبم هم از تو 2000 تا بیشتره
با این حال می خوام حتی شده همدان برم
به نظر من مشکلا ت تک فرزندی و .... تحمل کن و یه دانشگاه درست و حسابی برو
اگه هم خانواده مشکل دارن خوب طبیعیه. کمی باهاشون حرف بزن از مزایای دانشگاه های خوب بگو.
بگو دیگه مرد شدی و ...(البته اگه مردی)

turokpooria
09-08-2011, 00:05
اراک خیلی سطح دانشگاهش خوب نیست آخه، تازه اون کمپ دانشگاهیش رو زدن، شاید تو رشته‌های علوم پایه و انسانی یا مهندسی شیمی وصعیتش خوب باشه ولی بقیه رشته‌هاش تعریف اون چنانی نداره. تازه فکر کنم از امسال مکانیک آورده درسته؟ به نظر من هیچ‌وفت دانشگاهی رو انتخاب نکن که تازه سال اولشه که داره یه رشته رو ارائه می‌ده.

در مورد ارشد هم بستگی داره چه رشته‌ای بخوای بخونی، کشور و دانشگاهی که بخوای بری، استادی که می‌خوای ارشد باش کار کنی، رزومه‌ات، نمرات دانشگاهت، کارهای جنبی و مقاله، نمره زبانت...به همه اینها بستگی داره. از الان نمی‌تونی بگی توکیو می‌تونی بری یا نه -حالا چرا توکیو؟- مخصوصا تو اراک که هیچیش رو یه روال ثابت نیست نمی‌تونی از الان چهار سال بعدت رو پیش‌بینی کنی.
وقتی رتبه‌ات جوریه که می‌شه بهتر از اراک قبول شد فرصت الانت رو از دست نده به امید چهار سال دیگه، الان همه‌چی ممکنه ولی شاید نتونی خودت رو برسونی به سطح دانشگاه‌ِ ام‌ای‌تی و توکیو و اینا که می‌خوای اصلا. تو شهر خودت باشی خوبه ولی وقتی شهرت یه امکانات متوسطی رو داشته باشه. یکی از دوستای من دقیقا شرایط شما رو داشت، اراکی بود و با رتبه 1000 دانشگاه اراک درس خوند، خودش برا خودش کلی مطالعه اضافی داشت در حد دانشگاه‌های آمریکا ولی در نهایت فارغ‌التحصیل اراکه و ارشدش هم غیرانتفاعی می‌ره.

خواهش میکنم با اطلاعات ناقص جواب ندید ممنون

ashkan1111111
09-08-2011, 08:36
نمره کل تو چند شد؟
سریع کمکم من

insomniac2
09-08-2011, 09:23
وا...دقیقا چی ناقص بوده؟
من دانشجوی اراک بودم، ورودی دوم رشته‌ام. بعد هم خودم دو تا دانشگاه دیگه درس خوندم و با آدم‌هایی از دانشگاه‌های دیگه در ارتباط بودم و با کیفیت اونها هم آشنام، هیچ تعصبی هم رو جایی ندارم بنابراین وقتی می‌گم اراک چندان خوب نیست قصد و غرض خاصی ندارم و صرفا می‌خوام کمک کنم.
بعد هم شما هیژده ساله‌ته و داری بلندپروازانه فکر می‌کنی می‌تونی برای چهار سال دیگه‌ات تصمیم بگیری، در مورد الانت هم برات تصمیم گرفتن و نیاز داری فقط یکی تاییدت کنه که بله اراک به نسبت سایر دانشگاه‌ها خوبه، اوکی اگه به این راضی اراک خوبه. من صرفا گفتم آدم فرصت حال حاضرش رو به امید چهار سال دیگه از دست نمی‌ده و مسلما من اگر برگردم به هشت سال پیش دیگه دانشگاه اراک رو انتخاب نمی‌کنم هر چند از دو ترم آخر تحصیلم و خود شهر اراک و زندگیم تو اونجا چندان ناراضی نیستم.

turokpooria
09-08-2011, 13:11
نمره کل تو چند شد؟
سریع کمکم من
نمره کل من 9725 شد

farid0485
10-08-2011, 09:03
وا...دقیقا چی ناقص بوده؟
من دانشجوی اراک بودم، ورودی دوم رشته‌ام. بعد هم خودم دو تا دانشگاه دیگه درس خوندم و با آدم‌هایی از دانشگاه‌های دیگه در ارتباط بودم و با کیفیت اونها هم آشنام، هیچ تعصبی هم رو جایی ندارم بنابراین وقتی می‌گم اراک چندان خوب نیست قصد و غرض خاصی ندارم و صرفا می‌خوام کمک کنم.
بعد هم شما هیژده ساله‌ته و داری بلندپروازانه فکر می‌کنی می‌تونی برای چهار سال دیگه‌ات تصمیم بگیری، در مورد الانت هم برات تصمیم گرفتن و نیاز داری فقط یکی تاییدت کنه که بله اراک به نسبت سایر دانشگاه‌ها خوبه، اوکی اگه به این راضی اراک خوبه. من صرفا گفتم آدم فرصت حال حاضرش رو به امید چهار سال دیگه از دست نمی‌ده و مسلما من اگر برگردم به هشت سال پیش دیگه دانشگاه اراک رو انتخاب نمی‌کنم هر چند از دو ترم آخر تحصیلم و خود شهر اراک و زندگیم تو اونجا چندان ناراضی نیستم.

من شنيدم رشته مكانيك ديگه مث قديم نيست...مدرك مهمه ولي حالا ازت مي پرسن بلد با نرم افزار كار كني ....چقدر زبان بلدي.....

چقدر سابقه داري....و از اين چيزا(لابته تو شركت ها خصوصي...)

پس بهتره بيشتر فكر كني...

insomniac2
10-08-2011, 10:58
من شنيدم رشته مكانيك ديگه مث قديم نيست...مدرك مهمه ولي حالا ازت مي پرسن بلد با نرم افزار كار كني ....چقدر زبان بلدي.....

چقدر سابقه داري....و از اين چيزا(لابته تو شركت ها خصوصي...)

پس بهتره بيشتر فكر كني...

کیفیت یه دانشگاه رو فقط استادها و منابعی که تدریس می‌کنند و کلاساش و درجه اعتبار مدرکی که در نهایت می‌ده تعیین نمی‌کنه، امکانات جنبی که در اختبار دانشجو می‌ذاره برا یادگیری و پژوهش هم هست. اینکه چه پژوهشکده‌ها و آزمایش‌گاه‌های فعالی داره، ورکشاپ‌ها و کلاس‌های جنبی‌ای برگزار می‌کنه یا نه و مجتمع‌هایِ فرعی که داره و ارتباطشون با صنایع یا جهاد دانشگاهیِش و میزان فعالیتش، همه اینها موثره. ایناست که به درد دانشجوها می‌خوره و دانشجوها می‌تونند حین تحصیل از اون امکانات هم استفاده کنند به جا اینکه برای یادگیری مثلا همین نرم‌افزارهای مکانیک به کلاس‌هایِ بیرون دانشگاه محتاج باشند. علاوه بر این دانشجوهای فوق و دکترا هم خیلی روی کیفیتِ دانشگاه تاثیر می‌ذاره و معمولا استادها پایان‌نامه‌های دانشجوهای لیسانسشون رو جوری انتخاب می‌کنند که به کاری که دانشجوهای فوق و دکتراشون می‌کنند نزدیک باشه و بیشتر دانشجوهای اندرگرجویت رو می‌سپارند به اونا. دانشگاهی که این مقاطع رو نداره از این نظرها ضعیفه و من تو اراک که تو همه رشته‌ها فوق و دکترا نداره اینو دیدم علاوه بر اینکه اون امکانات جنبی‌ای که گفتم و خیلی ار دانشگاه‌ها دارند رو نداره. تعداد مقالاتی که تو کنفرانس‌های داخلی از یه دانشگاه میاد و حتی همین که چه کنفرانس‌ها و سمینارهایی تو ادانشگاه برگزار شده هم می‌تونه تا حدی نشون‌دهنده‌ی سطح کیفی یه دانشگاه باشه.
یه چیز دیگه هم هست که اگر کسی قصدِ استخدام تو شرکتهای دولتی ایران رو داشته باشه معمولا برای دانشگاه‌هایی مثل شریف، تهران، امیرکبیر، صنعتی اصفهان و علم و صنعت اولویت‌هایی قائل می‌شن که نشون می‌ده به کیفیتِ آموزش این دانشگاه‌ها اعتمادِ بیشتری دارند -هر چند من خودم این کار رو نمی‌پسندم و به نظرم نباید صرف تحصیل تو یه دانشگاه خاص دلیل برتری یه عده بر یه سری دیگه باشه-

من اینا رو برای این ترد خاص و سئوال ایشون نمی‌گم، کلا گفتم اگر کسی از شماها که تازه دارید انتخاب رشته می‌کنید گذارش اینجا خورد ببینه و بهتر انتخاب رشته کنه. ضمن اینکه بله، موفقیت آدم رو دانشگاهی که توش تحصیل می‌کنه تضمین نمی‌کنه و در نهایت همه‌چی به خود آدم بستگی داره، ولی در دانشگاهی با سطح کیفیِ بهتر این موفقیت قابل دسترس‌تره.

Antonio Andolini
10-08-2011, 22:43
1.کتب دانشگاه ها فرق دارن؟فرق هم داشته باشند شما با یه جست و جوی ساده توی گوگل می تونید منابع و لکچر نوت های دانشگاه شریف که هیچ، دانشگاه های MIT و هاروارد و... رو هم پیدا کنید :دی

.تفاوت دانشگاهها از نظر اساتید و تحقیقاته؟دانشگاه های بهتر، تحقیقات و استادهای بهتری دارن ولی در اصل دانشجوها این تفاوت ها رو می سازند .. دانشجو تنبل باشه هیچ کس با چماق مجبورش نمی کنه، زرنگ هم باشه کسی جلودارش نیست!
3
.میشه اگه اراک برم جوری بتونم خودمو هم سطح دانشجو های شریف کنم؟(خوندن منابع بیشتر مثلا منابع از دانشگاههای آمریکا ژاپن انگلیس و........)(چون تو شهر خودمون باشم این چیزا واسم راحت تره فراهم کردنش)صد البته! .... کاملا به خودتون بستگی داره .... به عنوان مثال بگم،یکی از دوستانم برق فنی و حرفه ای می خوند،به صورت ناپیوسته کارشناسی رو توی هرمزگان خوند و برای ارشد شریف قبول شد(و البته از سربازی هم معاف شد!!)

4. واسه بورسیه گرفتن واسه دانشگاههای خارجی مثل توکیو به مشکل نمیخورم؟واسه مقطع کارشناسی معمولا معدل بیش تر مدنظر هست .. ولی در این زمینه اطلاعات کاملی ندارم!!
5
.این کنکور و دانشگاه مهمتره یا کارشناسی ارشد منظورم ملاک انتخاب واسه بورسیه و شغلههر دو .... ولی واسه ارشد باید توی یک دانشگاه معتبر باشیدو کارهای تحقیقاتی و مقاله و اینا داشته باشید،البته اگه به فکر آن سوی آب ها هستید!:دی
6
.در ضمن یه چیزی هم بگم که من قصد دارم تا دکترا بخونم موفق باشید!
البته نظر من رو بخواید، با این رتبه ای که دارید حیف هست که بخواید حتما توی شهر خودتون درس بخونید .. میرید سرکلاس و می بینید که افرادی با اختلاف رتبه 2-3هزار تا کنار دستتون هست و استاد هم اهمیت نمیده و کلی ضد حال می خورید و کلی ناله و نفله و...:دی ... ولی هرجور میل خودتون هست!:10: