PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نظرسنجی : بهترین تبلت آندروید »»» (Motorola Xoom) یا (Galaxy Tab 10.1) یا (Asus Transformer TF101)

MVP77
06-08-2011, 04:06
سلام به همه
این نظر سنجی رو واسه این گذاشتم که ببینیم الان تو بازار کدوم تبلت بیشترین طرفدار رو داره
لطفا برای انتخابتون دلیل هم بیارید تا ببینیم کدوم مدل کانفیگ بهتر به نسبت قیمت داره

مشخصات کلی تبلتها :

Asus Eee Pad Transformer TF101 - قیمت تقریبی = 16 گیگ : 655000 تومان - 32 گیگ : 760000 تومان

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Samsung Galaxy Tab 10.1 - قیمت تقریبی = 16 گیگ : 830000 تومان - 32 گیگ : 960000 تومان

Motorola XOOM - قیمت تقریبی = 32 گیگ : 740000 تومان - 32 گیگ 3 جی : 1140000 تومان

mehdi30nema
06-08-2011, 11:06
نظر سنجی خوبی هست ولی ای کاش مدل های دیگهتبلت های آندروید که تو راه هستن را هم میزاشتی .

MVP77
06-08-2011, 11:12
نظر سنجی خوبی هست ولی ای کاش مدل های دیگهتبلت های آندروید که تو راه هستن را هم میزاشتی .
راستش کلی مطلب در مورد تبلتها خوندم و به عقیده خیلی از کاربران داخلی و خارجی , این سه تبلت جزء بهترینهای فعلی هستند که تو بازار ایران برای فروش قابل عرضه هستند .
حالا اگر تاپیک علمی و فنی رفت جلو مدیران میتونن گزینه های دیگری رو به نظرسنجی اضافه کنن .
راستی دوست عزیز لطفا نظرتون رو تو نظرسنجی حتما اعلام کنید .
با تشکر از شما :11:

Elis
06-08-2011, 13:28
راستش منم میخوام یه تبلت بگیرم و دقیقا بین این سه گیر کردم
موتورولا زوم مشخصات و دوربین بهتری داره (نسبت به گلکسی تب) اما عدم ساپورت و نداشتن گارانتی تو ایران نگران کننده هست
گلکسی تب 10.1 دوربینش رو بازم ارتقاء نداده و ضعیفه اما وقتی بیاد گارانتی خوب و ساپورت فارسی خوب رو ازش میبینیم
اسوس هم برند خوش نام و معتبریه فکر میکنم میتونه بین تبلتها حرفی باسه گفتن داشته باشه

در کل نمیدونم باید به کدوم یکی رای بدم یه مقدار صبر میکنم تا نظر بقیه بچه ها رو هم در موردشون ببینم بعد تصمیم میگیرم

راستی بین این سه تبلت کدومشون سیمکارت میخوره ؟ یعنی میشه تو ایران بعنوان گوشی هم ازش استفاده کرد ؟

mehdi30nema
06-08-2011, 13:45
راستش من خودم به نظرم تو این سه تا گالکسی 10.1 از بقیه بهتره اما حیف که مموری نمیخوره و فقط حافظه داخلی داره .

Elis
06-08-2011, 14:04
راستش من خودم به نظرم تو این سه تا گالکسی 10.1 از بقیه بهتره اما حیف که مموری نمیخوره و فقط حافظه داخلی داره .

راست میگی الآن که مشخصاتش رو خوندم 10.1 مموری نمیخوره این که خیلی بده :41:
تازه مثل اینکه سیم کارتم نمیخوره
بدجوری خورد تو ذوقم :41:

hasanmotori
06-08-2011, 14:26
راست میگی الآن که مشخصاتش رو خوندم 10.1 مموری نمیخوره این که خیلی بده :41:
تازه مثل اینکه سیم کارتم نمیخوره
بدجوری خورد تو ذوقم :41:

دو مدل داره
wifi که سیم کارت نمیخوره
و 3g که سیم کارت میخوره
شما میتونی یه مموری ریدر بخری با usb بهش وصل کنی که دیگه مشکل مموری نخوردنشم حل بشه البته اگه خودش میخورد خیلی بهتر بود

Elis
06-08-2011, 14:39
دو مدل داره
wifi که سیم کارت نمیخوره
و 3g که سیم کارت میخوره
شما میتونی یه مموری ریدر بخری با usb بهش وصل کنی که دیگه مشکل مموری نخوردنشم حل بشه البته اگه خودش میخورد خیلی بهتر بود

کلا مدلهای 3G همشون سیم کارت میخورن ؟
بعد محدودیتی تو اپراتور ها ندارن ؟ یعنی مثلا تو ایران همراه اول و ایرانسل رو مدل 3G دارها ساپورت میکنن یا فقط باسه اپراتورهای خاصی هستن ؟

t_tanhayam
06-08-2011, 16:33
نميدونم اين مقايسه رو خونديد يا نه چون جواب سوال شما وبقيه دوستان رو ميداد :

چيزي كه مشخص هست از نظر كانفيگ هيچ تفاوتي تبلت هاي هاني كمب موجود بازار با هم ندارند چه از نظر كلاك هسته وچيپست ورم موجود
تنها مطلبي كه ميمونه مانور روي پورت ها و صفحه نمايش هست
در اين مورد برتري با گالكسي تب 10.1 هست و البته با اختلاف كمي ايپد وبعد اون هم ايسوس
با توجه به اينكه همه اين تبلت ها نسل اول هستند از نظر من خريد وهزينه زياد كار منطقي نيست
مطمئنا به زودي (كريسمس ) شاهد حضورت تبلت هايي مثل Archos G9 با پلتفرم OMAP4440 خواهيم بود كه مشكل اينكد ودكد مشابه چيپست هاي تگرا 2 نداره (كه معروف به سريع ترين تبلت دنيا شده )

و همينطور Transformer 2 با چيپست هاي 4 هسته اي Kal-El

و......

MVP77
06-08-2011, 18:51
مطمئنا به زودي (كريسمس ) شاهد حضورت تبلت هايي مثل Archos G9 با پلتفرم OMAP4440 خواهيم بود كه مشكل اينكد ودكد مشابه چيپست هاي تگرا 2 نداره (كه معروف به سريع ترين تبلت دنيا شده )

بنده عقیده دارم که همیشه نباید منتظر یک دستگاه (هر دستگاهی) بود چرا که منتظر ماندن برای تکنولوژی اشتباه هست
مثلا شما میفرمایید که کریسمس (چهار ماه دیگه) پلتفرم دیگه میاد که کامله اما مطمئن باشید قبل از اینکه کریسمس برسه یک پلتفرم دیگه معرفی میشه
خلاصه کسی که میخواد الآن یک تبلت یا هر وسیله دیگه بگیره باید امروز بهترین رو بگیره تا بتونه ازش لذت ببره

راستی تاپیکتون رو در مورد اسوس ترنسفورمر خوندم
نمیدونم شما با موتورولا و تب 10.1 کار کردید یا نه
اما آیا اگر باز هم میخواستید بین این سه تا یکی رو انتخاب کنید باز هم اسوس ترنسفورمر رو انتخاب میکردید یا خیر ؟
اگر اشکالی نداره بفرمایید چرا موتورولا رو انتخاب نکردید ؟

t_tanhayam
06-08-2011, 20:31
در مورد قضيه صبر كردن واين حرفا من هم اگر مثل شما فكر نميكردم الان ايسو س دستم نبود
با تب 10.1 كه خير چون در دسترس نيست هر چند يكي از دوستان در خارج داره وبا هم كاملا در تبادل هستيم و نظراتش رو ميدونم
سبك شيك صفحه عالي (انتخاب اول در صورتيكه با هزنيه مشكلي ندارين )
در مورد زوم هم خوب سليقه اي عمل كردم بيشتر داك و رابط هاي زياد ايسوس برام مهم بود در عين حاليكه صفحه هم برام تا حدي مهم بود چون در غير اين صورت بدون شك ايكونيا مي گرفتم با قيمت كاملا مناسب وهمين پلتفرم سخت افزاري ونرم افزاري وتمامي رابط ها و پورت هاي استاندارد ممكن

mehdi30nema
06-08-2011, 20:51

من که فکر نمیکنم گالکسی 10.1 تصلا پرت usb یا Micro usb داشته باشه که بشه بهش مموری ریدر وصل کرد . البته مطمئن نیستم .

از روزی که این مدل از آرچوس معرفی شده بد جوری چشممو گرفته . به نظرم از هر نظر کامل هست به خصوص قیمت .
فقط حیف که گفتن اواخر سپتامبر وارد بازار میشه و تا به ایران برسه قطعا میشه آبان یا آذر ماه .

Elis
06-08-2011, 21:05
من که فکر نمیکنم گالکسی 10.1 تصلا پرت usb یا Micro usb داشته باشه که بشه بهش مموری ریدر وصل کرد . البته مطمئن نیستم .

از روزی که این مدل از آرچوس معرفی شده بد جوری چشممو گرفته . به نظرم از هر نظر کامل هست به خصوص قیمت .
فقط حیف که گفتن اواخر سپتامبر وارد بازار میشه و تا به ایران برسه قطعا میشه آبان یا آذر ماه .
دوست عزیز زیاد خودت رو درگیر این قضیه نکن
من دارم یواش یواش متمایل میشم به خرید این Asus Transformer
10.1 رو زیاد نپسندیدم چون دوربینش 3 هست و مموری هم نمیخوره
زوم هم ترس از بدی ساپورتش و نداشتن گارانتیش رو تو ایران دارم
اما Asus به نظرم منطقی تر به نظر میاد چون تو ایران بسیاری از محصولاتش جواب پس دادن و از نظر فارسی و ساپورت کلی هم فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه :46:

mehdi30nema
06-08-2011, 21:30
دوست عزیز زیاد خودت رو درگیر این قضیه نکن
من دارم یواش یواش متمایل میشم به خرید این Asus Transformer
10.1 رو زیاد نپسندیدم چون دوربینش 3 هست و مموری هم نمیخوره
زوم هم ترس از بدی ساپورتش و نداشتن گارانتیش رو تو ایران دارم
اما Asus به نظرم منطقی تر به نظر میاد چون تو ایران بسیاری از محصولاتش جواب پس دادن و از نظر فارسی و ساپورت کلی هم فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه :46:

من فردا میخام برم مرکز خرید پایتخت ببینم از این تبلت جدید ها کدوم اومده . البته من خودم بیشتر این سه مدل مدنظرم هست .
Acer Iconia A500
Toshiba Thrive
و البته Archos G9 10 Inch

Mig33
06-08-2011, 21:52
اینجا رو هم ببینید جالبه :

senaps
06-08-2011, 22:28
درود.....
جالب بود نظرات دوستان.....
من شخصا دوست دارم محصول سونی رو هم ببینم و بعد اقدام به خرید کنم!! هر چند،در این بین،در صورتی که پول به اندازه ی کافی داشته باشی،میتونی گلکسی ها رو و داشته باشی!! ولی خوب خرج ور میداره!!
ولی من نظرم رو همون سونی هاست البته باید دید سخت افزاری چطورن!!

MVP77
06-08-2011, 22:41
داشتم ویدئوهای مربوط به این تبلتها رو میدیدم که متوجه یه چیز جالب شدم
تو عکس زیر کاملا مشخصه که کیفیت صفحه نمایش و زاویه دید اسوس ترنسفورمر بسیار بهتر از موتورولا زوم هست .
سمت راست موتورولا زوم - سمت چپ اسوس ترنسفورمر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم یک ویدئو برای مقایسه بین اسوس ترنسفورمر و موتورولا زوم
Asus Transformer vs Motorola Xoom - Android Honeycomb Tablets Compared

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم یک ویدئو برای مقایسه بین اسوس ترنسفورمر و سامسونگ گلکسی تب 10.1
Asus Eee Pad Transformer vs Samsung Galaxy Tab 10.1 Comparison

R@R#M@N
06-08-2011, 23:41
دوستان شک نکنید که کیفیت صفحه ترنسفرمر رغیب نداره ! حتی از آیپد هم بهتره !
تو این سه تبلتی که گذاشتین کاملاً بستگی به شما داره ! چون هر کدوم یه جای کار برتری دارند !
مثلاً ترنسفرمر داک داره !
موتو زووم براحتی با یه کابل میتونید بهش USB وصل کنید !
سمسانگ هم طراحی منحصر بفردی داره ! مخصوصاً وزنش !

این رو هم بگم که سمسانگ و موتو ورژن 3جی دارن ! ولی ترنسفرمر نداره !
من بین اینها با توجه به نیازهای خودم اگر آیپد رو کلاً از معادله حذف کنیم سمسانگ رو انتخاب میکردم ! چون واقعاً پشتیبانیش هم خوب شده !

sms11
07-08-2011, 13:34
دوست عزیز درسته که کیفیت تصویر ایسوس بالاتر از زوم هست(البته به نظر من از گلکسی پایینتره)
اما همونطور که در دو ویدئو بالا بهش اشاره شده این تبلت وقتی باهاش کار میکنی تاخیر داره یعنی به محض انجام دستور ،فرمان رو انجام نمیده(فکر میکنم میگن لگی داره!دقیق نمیدونم اصطلاحش چیه)
که این موضوع برای یه تبلت از نظر من فاجعس.

R@R#M@N
07-08-2011, 14:40
دوست عزیز این فیلم برای موقعی هست که تازه ترنسفورمر ریلیز شده بود !
الان کلی رام و ... داره همین ترنسفرمر !
اوایل مشکل دیلی داشت موقع تایپ با داکش ! ولی الان با آپدیت جدید 3.2 همه مشکلات و لگ ها فیکس شدن !

mehdi30nema
07-08-2011, 15:23
من فردا میخام برم مرکز خرید پایتخت ببینم از این تبلت جدید ها کدوم اومده . البته من خودم بیشتر این سه مدل مدنظرم هست .
Acer Iconia A500
Toshiba Thrive
و البته Archos G9 10 Inch

همون جوری که گفتم امروز رفتم پایتخت و یه سری از تبلت ها را قیمت کردم .
آیپد 2 که مثل چی ریخته بود ، من نمیدونم این آیپد که اینقدر گرونه چرا همه مغازه ها هم میارن .
Asus transformers نسبتا زیاد بود و قیمتش هم مناسب .
16 گیگ 650 و 32 گیگ 760 تومان . کیبورد هم 100 هزار تومان قیمت داشت .
Acer Iconia A500 را بعضی مغازه ها داشتند که 32 گیگ را از 750 تا 780 قیمت دادند که به نظرم بالاست و باید خیلی پایین تر بیاد .
قیمت های دیگه هم همشون پرت بودن ، مثلا زووم 980 تومان یا Black berry 16 گیگ 700 تومان . به یارو میگم دی جی کالا داره میده 590 ، بعد جواب میده که مدل ما با اونا فرق داره اون تایوانی هست ماله ما آمریکایی ( از این صحبت هایی که خودشون فقط بلدن )
گالکسی تب 10.1 به هیچ عنوان ندیدم .
تبلت HP و msi هم زیاد بود ولی چون نمیخواستم قیمت نکردم .
خلا صه اینکه الان قیمت ها خیلی بالاست ، به نظرم باید صبر کرد

R@R#M@N
07-08-2011, 22:18
ممنون دوست عزیز بابت قیمتا
آیپد2 چقدر بود قیمتش !؟

mehdi30nema
08-08-2011, 09:42
ممنون دوست عزیز بابت قیمتا
آیپد2 چقدر بود قیمتش !؟

راستش من چون دنبال آيپدنبودم اصلا قيمت نگرفتم .

fire159
11-08-2011, 09:50
راستش منم میخوام یه تبلت بگیرم و دقیقا بین این سه گیر کردم
موتورولا زوم مشخصات و دوربین بهتری داره (نسبت به گلکسی تب) اما عدم ساپورت و نداشتن گارانتی تو ایران نگران کننده هست
گ

راستی بین این سه تبلت کدومشون سیمکارت میخوره ؟ یعنی میشه تو ایران بعنوان گوشی هم ازش استفاده کرد ؟

زووم الان از نظر سخت افزاری و امکانات بهترین تبلت بازار هست .

از نظر ساپورت هم باید بدونید که الان آپدیتهای تبلتها اول برای زووم اومده و بعد برای بقیه . وساپورت خیلی خوبی میشه زووم . فکر کنم 3.1 رو همه دارن و 3.2 هم در حال ارائه به تمام کاربرانش هست . پس بی دلیل صحبت پشتیبانی رو نکنید

از نظر ارتباطی با داشتن خروجی usb و hdmi هیچ مشکلی نداره .
از کارت حافظه میکرو اس دی تا 32 گیگ ساپورت میکنه .

ورژن gsm زوم سیم کارت ایرانسل رو ساپورت میکنه . البته برای اینترنت . ارسال مسیج هم میشه کرد .
اما هیچکدوم از تبلتهای موجود قابلیت تماس تلفنی ندارن .

از نظر کیفیت ساخت و دوربین هم زوم بهتره .
از نظر ال سی دی هم زووم بیشترین کنتراست رو در بین تبلتهای دیگه داره .

اما در مورد این عکس پایین .
درسته که زاویه دید ال سی دی زوم پایینه . اما آیا شما با تبلت یا گوشیتون با این زاویه دید کار میکنید !!!

milad_takjoo
17-08-2011, 21:08
زوم یکم گندست و صفخه نمایشش خیلی بازتاب میده....

alil1369
18-08-2011, 00:53
سلام من با هر سه کاملا کار کردم و همه چی رو کاملا تست کردم
در ضمن از نظر سخت افزاری همه تو یه رنج و رده هستن !
* موتو زوم *
تبلت رون و خوبی هست و 3جی هم با سیم ایرانسل جواب میده
دوربین خوبی داره در حد یه تبلت و چون فلش هم داره نویز کمتری داره
وزنش زیاد جالب نبود بنظرم و سریع پشتش عرق میکرد و میترسیدی از دستت لیز بخوره
کلی باهاش ور رفتم ،ولی زیاد باهاش حال نکردم و یکم لگ و تاخیر داشت (البته نمیدونم اپدیت شده بود یا نه)
زیر نور خورشید که اصلا نمیشه باهاش کار کرد (پدرمو در اورد تو ماشین) و حتی تو زیر نور لامپ هم اذیت میکنه
و چون گارانتی و ساپورت خوبی نداره و پورت هاش هم نقص داره میزارمش کنار

* سامی 10 *
سبک و زیبا ! صفحه خوبی داشت ولی رفیقم هم که با هر سه تا کار کرده گفت باطریش زود خالی میشه و دایم باید تو شارژ بزنم !!!
نسبتا روان بود و کیفیت ساخت متوسطی داشت ( نسبت به ایسوس و موتو )
موقع کار زیاد راحت نبود و همش میترسیدم پرت شه و اصلا دوربینش جالب نبود !
کار کردن باهاش تجربه جالبی بود برام

* ایسوس *
وزنش خوب بود ولی نسیت به سامی سنگین بود اما خوش دست ! به خاطر حالت پشتش خوب وای میسته و حس لیز خوردن و افتادن نمیده
صفحه نمایش واقعا توپی داشت ولی کنتراست موتو بنظرم بیشتر بود !
اپدیت شده بود و مشکل و لگی دیده نمیشد ، برنامه ها کامل و عالی بود ،اون دوتا دیگه زیاد برنامه نداشتن ! موتو داشت ولی یا تریال بود یا به درد استفاده تو امریکا میخورد
با فارسی مشکلی نداشت و دوربینش هم کیفیت قابل قبولی داشت
اینترفیسش رو خیلی حال کردم باهاش ولی متاسفانه فعلا 3جی نیومده تو بازار 2 ماه دیگه میاد
البته من که موبایلم Ad-Hoc میشه نیازی به 3جی ندارم !
باطریش رو خیلی تعریف میکردن
و میرم سر اصل مطلب که داکش هست !!
برای من که تایپ انگلیسی زیاد دارم خیلی مفیده و تمام کلید های مورد نیاز رو داره برای اندروید + شورتکات ها !
پورت هاش خیلی کامل بودن و جالب تر اینجا بود که تا پلیر کوون خودمو که هارد داره بهش وصل کردم عین برق شناخت !! و فایل منیجر رو باز کرد !!! انگار برای این ساخته شده بود
رو داک یه پد لمسی هم داره که میشه باهاش پینج هم کرد و وزن متوسطی هم داشت و وقتی وصل میکردی یکم تو حالت ایستاده اذیت میکرد ولی خیلی چیز بدردبخوری هست ! باطری هم داره که خیلی کمک میکنه و کارایی خوبی داره ! کلا نسبت به بقیه خیلی بیشتر باهاش جال کردم و اونجوری هم که تو نت و ریوو ها دیدم دومین تبلت پرفروش دنیا هست !

من فردا یا شنبه میرم همین ترنسفورمر رو میگیرم !
در ضمن صبر کردن برای یه مدل جدید یا تکنولوژی جدید اشتباه همون طور که سایر دوستا گفتن ! و اگر از پایه شروع کنید بیشتر تو مدل های بعدی لذت میبرید
مثل کسی میمونه که اول یه پیکان داره بعد میشه وانت و بعد مزدا و تا بنز و بی ام دبلیو ! خوب تجربه های مختلف و لذت بردن از هر ارتقا !! ولی شخصی که اول سوار بنز بشه هیچ لذت بالایی رو نمیبره ! مثال بدی بود ولی منظور رو میرسونه
و منتظر بودن هم اشتباه ! چون همه ماشین ها برای حرکت ساخته شدن و کار اصلیشون اینه ! تبلت ها هم برای کمک به امور روزانه و یه جایگزین سبک برای کامپیوتر های هستن !
اگه میخوای عکس بندازی یا فیلم ببینی برو دوربین و پرتابل پلیر بگیرید
راستی قید اپل هم با اون ایتونز مسخرش بزنید !

sms11
18-08-2011, 10:39
علی آقا
من میدونم که شما هرسه تبلت رو نگاهی انداختید بهش و دقیق بررسی کردید.من هیچ کدوم از تبلت ها رو از نزدیک ندیدم اما فکر میکنم تنها فردی باشم که بیشترین ریویو از این تبلت ها دیده باشم.درضمن من نمیخوام حرف های شما رو تکذیب کنم
مثلا در مورد اینکه گفتید تبلت از دست آدم میخواد بیوفته ،چون من از نزدیک کار نکردم هیچ نظری در موردش ندارم.اما فکر میکنم یه کم نظرتون نسبت به تبلت های بیطرفانه نبود.اگه ظاهری هم نگاه کنیم شما سه خط در مورد تبلت سامسونگ نوشتید و بیشتر حرفتون درباره یسوس هست.البته اینم بد نیست چون فکر میکنم شما میخواهید تبلت ایسوس رو بگیرید ،به همین خاطر هم بیشتر حرفتون روی اون هست.
به نظر من زن یه تبلت عامل بسیار بسیار مهمی هست.اینکه ایسوس واسه تبلتش اومده داک زده چیز جالبی نیست.به نظرم اگه کسی که وارد نیست به تبلت در نگاه اول این تبلت رو ببینه فکر میکنه شما نت بوک دارید.درصورتی که تعریف این دو وسیله از هم کاملا جداست.تبلت با داک همون نت بوک یا نوت بوک هست دیگه.چه فرقی دارن؟
به نظر من یه عامل بسیار مهمی وزن هست که د شرکت معروه مثه اپل و سامسونگ بهش توجه زیادی داشتن.من سامسونگ رو مشتری مدار ترین شرکت میدونم و اگه سامسونگ هم به این نتیجه میرسید که گذاشتن پورت یو اس بی بر روی تبلت میتونه مفید باشه هیچ وقت دریغ نمیکرد.

به هرحال من بیشتر حرف شما رو قبول دارم و در نهایت هم هیچ کسی نمیتونه جای آدم تصمیم بگیره و نمیشه گفت که کدوم یکی از دیگری بهتر هست.تا کسی این تبلت هارو از نزدیک نبینه و باهاشون کار نکنه نمیتونه انتخاب درسی داشته باشه.الان شما رفتید و تبلت ایسوس کار کردید و دیدید که خیلی به دردتون میخوره.این خیلی خوبه.شاید منم با ایسوس کار کردم خوشم اومد و گرفتم.
به هر حال مرسی از اینکه اطلاعاتتون رو شیر کردید.دوستان دیگه ایی هم که تجربه کار از نزدیک رو دارن،اگه نظری دارن بگن که انتخاب کردن با آگاهی انجام بشه

alil1369
18-08-2011, 14:56
علی آقا
من میدونم که شما هرسه تبلت رو نگاهی انداختید بهش و دقیق بررسی کردید.من هیچ کدوم از تبلت ها رو از نزدیک ندیدم اما فکر میکنم تنها فردی باشم که بیشترین ریویو از این تبلت ها دیده باشم.درضمن من نمیخوام حرف های شما رو تکذیب کنم
مثلا در مورد اینکه گفتید تبلت از دست آدم میخواد بیوفته ،چون من از نزدیک کار نکردم هیچ نظری در موردش ندارم.اما فکر میکنم یه کم نظرتون نسبت به تبلت های بیطرفانه نبود.اگه ظاهری هم نگاه کنیم شما سه خط در مورد تبلت سامسونگ نوشتید و بیشتر حرفتون درباره یسوس هست.البته اینم بد نیست چون فکر میکنم شما میخواهید تبلت ایسوس رو بگیرید ،به همین خاطر هم بیشتر حرفتون روی اون هست.
به نظر من زن یه تبلت عامل بسیار بسیار مهمی هست.اینکه ایسوس واسه تبلتش اومده داک زده چیز جالبی نیست.به نظرم اگه کسی که وارد نیست به تبلت در نگاه اول این تبلت رو ببینه فکر میکنه شما نت بوک دارید.درصورتی که تعریف این دو وسیله از هم کاملا جداست.تبلت با داک همون نت بوک یا نوت بوک هست دیگه.چه فرقی دارن؟
به نظر من یه عامل بسیار مهمی وزن هست که د شرکت معروه مثه اپل و سامسونگ بهش توجه زیادی داشتن.من سامسونگ رو مشتری مدار ترین شرکت میدونم و اگه سامسونگ هم به این نتیجه میرسید که گذاشتن پورت یو اس بی بر روی تبلت میتونه مفید باشه هیچ وقت دریغ نمیکرد.

به هرحال من بیشتر حرف شما رو قبول دارم و در نهایت هم هیچ کسی نمیتونه جای آدم تصمیم بگیره و نمیشه گفت که کدوم یکی از دیگری بهتر هست.تا کسی این تبلت هارو از نزدیک نبینه و باهاشون کار نکنه نمیتونه انتخاب درسی داشته باشه.الان شما رفتید و تبلت ایسوس کار کردید و دیدید که خیلی به دردتون میخوره.این خیلی خوبه.شاید منم با ایسوس کار کردم خوشم اومد و گرفتم.
به هر حال مرسی از اینکه اطلاعاتتون رو شیر کردید.دوستان دیگه ایی هم که تجربه کار از نزدیک رو دارن،اگه نظری دارن بگن که انتخاب کردن با آگاهی انجام بشه

مرسی و حرفت رو قبول دارم و زیاد هم بی طرفانه نبوده حرف هام
ولی هرکس باید ببینه چه نیازی داره ! من شاید اگه ایسوس این مدل داک دار رو نمیداد اصلا به فکر خرید تبلت نمیرفتم !
ولی خوب نسبت به کاری که من میخوام انجام بدم و میدونم مصرف چیه میام انتخاب میکنم و نمیام به خاطر یه پورت یا نوع و کیفیت صفحه مدلی که کارم رو راحتتر انجام میده و مناسب کار منه ول کنم برم یه مدلی بگیریم که صفحه بهتر و وزن کمتری داره رو بگیرم !
کلا رو وزن نباید حساس باشی چون تو این 3 مدل کلا 100 گرم بالا و پایین میشه ! نه 1 کیلو !
تازه به نظر من هرچی وزن هم بیشتر باشه بهتر هم هست ! هم از نظر کارایی هم از این نظر که به خاطر سبک شدن قطعات رو عوض نمیکنن و بخاطر چند گرم سبک تر شدن اسپیکر رو قربانی میکنن و با یه مدل سبکتر و بی کیفیت تر عوض میکنن !
ولی منم تمام ریوو های سایت های خارجی رو بادقت خوندم و خیلی ویدیو مقایسه دیدم !
و خودم هم کار کردم و نسبت به یه سری از مزایا ایسوس مثل داک و پورت ها و ... اونو انتخاب کردم
در مورد داک هم که موافق نبودی میگفتی که مثل نت بوک میشه حرف درسته و اگه دقت کنی ترنسفورمر اسم درستی هست !
داک چیزی هست که در مواقع نیاز وصلش میکنی و حتی میتونی نخریش ! پس در اصل یه نوع اکسسوری به حساب میاد ولی با خریدش علاوه بر پرت ها و کیبورد کامل بهت باطری اضافه و راحتی برای کار کردن میده و یه جورایی کار نت بوک رو هم برات انجام میده ! که این واقعا خیلی برای من مهم و کار امد هست !

sms11
18-08-2011, 18:26
مرسی و حرفت رو قبول دارم و زیاد هم بی طرفانه نبوده حرف هام
ولی هرکس باید ببینه چه نیازی داره ! من شاید اگه ایسوس این مدل داک دار رو نمیداد اصلا به فکر خرید تبلت نمیرفتم !
ولی خوب نسبت به کاری که من میخوام انجام بدم و میدونم مصرف چیه میام انتخاب میکنم و نمیام به خاطر یه پورت یا نوع و کیفیت صفحه مدلی که کارم رو راحتتر انجام میده و مناسب کار منه ول کنم برم یه مدلی بگیریم که صفحه بهتر و وزن کمتری داره رو بگیرم !
===================
کلا رو وزن نباید حساس باشی چون تو این 3 مدل کلا 100 گرم بالا و پایین میشه ! نه 1 کیلو !
تازه به نظر من هرچی وزن هم بیشتر باشه بهتر هم هست ! هم از نظر کارایی هم از این نظر که به خاطر سبک شدن قطعات رو عوض نمیکنن و بخاطر چند گرم سبک تر شدن اسپیکر رو قربانی میکنن و با یه مدل سبکتر و بی کیفیت تر عوض میکنن !
===================
ولی منم تمام ریوو های سایت های خارجی رو بادقت خوندم و خیلی ویدیو مقایسه دیدم !
و خودم هم کار کردم و نسبت به یه سری از مزایا ایسوس مثل داک و پورت ها و ... اونو انتخاب کردم
در مورد داک هم که موافق نبودی میگفتی که مثل نت بوک میشه حرف درسته و اگه دقت کنی ترنسفورمر اسم درستی هست !
داک چیزی هست که در مواقع نیاز وصلش میکنی و حتی میتونی نخریش ! پس در اصل یه نوع اکسسوری به حساب میاد ولی با خریدش علاوه بر پرت ها و کیبورد کامل بهت باطری اضافه و راحتی برای کار کردن میده و یه جورایی کار نت بوک رو هم برات انجام میده ! که این واقعا خیلی برای من مهم و کار امد هست !

قسمت اول حرفت که همون بحث سلیقس که باید برای هرکسی محترم باشه.شما اینجوری دوست داری و من یه جوره دیگه
قسمت دوم حرفت هم بازم سلیقس اما من یه نکته ایی میخوام بگم.تبلت ها تعریفشو فرق میکنه با نوت بوک.یکی از عامل های مهم در تبلتها وزن هستش.چونکه اگه تبلتی قراره 1کیلو و خورده ایی باشه ،پس چه فرقی با نوت بوک داره؟تازه از نظر کارایی هم که از نوت بوک پایینتره.پس خرید همچین وسیله با عقل جور در نمیاد.در تبلت 100 گرم هم 100 گرمه و مهمه.همونطور که در گوشی های 10 گرم هم 10 گرمه.شما هیچ وقت یه گوشی که 300 گرم وزنش باشه انتخاب نمیکنی.حتی اگه اون گوشی خیلی عالی باشه.چون در درازمدت باعث احساس خستگی در شما میشه.در مورد تبلت ها یا نوت بوک ها هم همین قضیه وجود داره.در مورد بی کیفیت یا با کیفیت تر شدن محصول باید از نزدیک تست کرد.
از نظر من اگه تبلتی(مثل تبلت سامسونگ)سبک باشه اما مثلا دوربینش 3 مگ باشه هیچ مشکلی نیست.چون اصلا قرار نیست با تبلت عکس حرفه ایی گرفته بشه.پس نیازی به دوربین خفن هم نیست.اما مثلا زوم تبلت همه چی تمامه.وربین خیلی خوبی داره اما 700 گرمه.این یعنی فاجعه.یا مثلا آیپد اول هم من باهاش کار کردم از نزدیک و بسیار بدم اومد.چون بشدت سنگینه و دست آدم از کار مینداخت.

البته اینم بگم که خیلی خوبه اینجور تنوع در بازار هست که یکی تبلتش با داکه ،یکی دوربین خوب داره،یکی سبکه،یکی اپلیکشین زیاد داره،یکی صفحه نمایش بهتری داره.در آینده هم ممکنه یه تبلتی بیاد که بیشتر این عوامل رو باهم داشته باشه.

alil1369
18-08-2011, 22:31
درست میگی ولی ترنسفورمر همون طور که از اسمش پیداس قابلیت تبدیل شدن داره ! هم تبلت هست و هم نت بوک
و داک هم میتونی خریداری نکنی ! برای من وزن زیاد ملاک نیست نه که نباشه ولی جز اولویت های اصلیم نیست و با وزن متوسط هم مشکلی ندارم و گوشی ویژنم هم 200 گرم وزن داره ولی با این حال خیلی خوش دسته و هرکی دستش میگیره اول میگه سنگینه ولی خوشدسته !
سلیقه هم حرف مهمی میزنه شاید یکی 10 میلیون پول داشته باشه بخواد لب تاپ بگیره و دستش کاملا باز باشه ولی از یک لب تاپ 700 تومنی خوشش بیاد که زیاد هم مال نباشه
من نسبت به احتیاجم ( اینترنت ،افیس ،نت برداری و یادداشت های انگلیسی و عمر باطری ) به این نتیجه رسیدم که ایسوس برام بهترینه و اگه خدا بخواد شنبه میرم میگیرم

MVP77
19-08-2011, 17:06
جالبه که 59 نفر تابحال در مورد تبلت تو نظرسنجی شرکت کردند و 30 پست ارسال شده البته نه 30 نفر بلکه 30 پست !!
به نظر من هم سامسونگ بعلت اینکه تو ایران بیشتر طرفدار و تبلیغات بیشتری داره رای بیشتری آورده در صورتیکه بزرگترین ضعف این تبلت نداشتن پورت مموری برای بالا بردن مموریش هست

لطف کنید اگر تو نظرسنجی شرکت میکنید حداقل دلیلش رو بگید تا به نتیجه خوبی دست پیدا کنیم .
با تشکر

vaghean
20-08-2011, 12:28
سلام
اول از همه من يه توضيحي در مورد تبلت ها بدم چون خودم خيلي دنباله تبلت هستم اما الان نگرفتم چون اون چيزي كه مده نظرم بود پيدا نكردم
همه شما از خوبي تبلتا خبر دارين من چندتا نكته هست كه ميگم
تبلت سامسونگ دو مدل داره حتما به اين موضوع توجه كنيد يه مدلش تو بازار هست يه كي با 3g و يكي بدون 3g
تفاوتش هم در اينه كه با 3g مموري و سيم كارت ميخوره اسمشم p7500
هيچ كدام از 3g تا به امروز نميشه باهاش تماس گرفت مگر آپديت جديد چنين قابليتي داخلش باشه كه از نظر سخت افزاري مشكلي نيست و با نرم افزاري ميشه تماس هم گرفت اما اگر عشقشون بكشه و بزارن پس تا الان روش حساب نكنيد
از نظر وزني اگر كسي ميگه يه كمي سنگيني براش مشكلي نيست سخت در اشتباهه چون سايزه تبلت گندس وقتي ميخواي تو دست بگيري كاملا تو دستت جا نمي شه پس بايد گوششو بگيري واسه همين بد از مدتي مچ درد ميگيري و با وزن گوشي مقايسه نكنيد و يه نكته ديگه مثل نوت بوك رو پاتون قرار نيست بزارين البته وزن سامسونگ باز هم زياده و همين وزن هم باعث خستگي شما ميشه اما در نوع خودش كم وزنه و اين ميشه آش كشك خالت
يه نكته كه بايد توجه داشته باشيد اينه كه به باگ تبلت ها توجه نكنيد همشون قابل رفعا فقط زمان ميبره
در مورد ايسوس هم حواستون باشه hdmi كار نميكنه و پورت اون شمارو گول نزنه چون بايد براي پورتش يه تبدبل هم بگيرين در واقعه اينو گذاشتن براي تبليغ و فكر نمي كنم تبدبلش هم گير بياد و اگر هم بياد قيمتش 100 به بالا بود كه تو يه سايتي قيمت زده بود فكر كنم 140 دلار بود يادم نمياد
دوم تصويره كه تو اينترنتا پيدا ميشه مثلا از كنار نشون ميدن مثلا براي ايسوس كه تصوير سفيد مي شه بايد توجه كنيد شما تبلتو واسه خودتون مي خريد پس هيچكس اونجوري تبلتو نميگيره البته دو مورد وجود داره 1-باهم ديدن 2- بدون همديگه ديدن كه يه توضيحي من بدم يه موقع با كسي مي خوان فيلم ببينيد پس زاويه ديد تغيير ميكنه اونم كم نه به اون حد پس مطمئن باشيد مشكلي ندارين اگر هم باشه اصلا قابل محسوس نيست حالا يه جايي دارين به فيلمي ميبينيد يا دارين يه كاري مي كنيد نمي خواين بقيه ببينن (اينجا معلوم ميشه كي فكرش خرابه) اگر كسي از بغل نگاه كنه تصوير سفيد مي بينه مگر بياد بغله دسته شما تا اون موقع شما هزارتا برنامه عوض كردين پس بنظره من اگر اين يه حسن نباشه لا اقل عيب نيست
عيب بعدي همه تبلتا شيشه تصويره كه مرتبا جاي انگشت روش ميمونه بعد از عمري نفهميدن نبايد شيشه تصوير اينجوري باشه دوم تصوير تو نوره كه هيچكدام از اينها ديگه نميشه استفاده ازشون كرد البته كم و زياد داره اما سوخت و سوز نداره
اگر بازم چيزي يادم اومد در اختيارتون مي زارم
خيلي زياد شد نه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستي يادم رفت بگم چرا من نخريدم عيب بزرگ تبلتا يه با مصرف بودن اوناست خاك تو سرشون بكنن باطري تبلتا رو غير قابل تعويض ساختن يعني مشتري اول و آخرش خودتونيد يعني بعد از ميگيم يك سال اگر تند شارژ خالي كنه هيچ كاريش نميشه كرد اگر ولتاژ كم و زياد شد و باطريشو خراب كرد اگر تند و تند شارژ كردين باطريش خراب شد و .... يا نه اصلا خوب ازش نگهداري كردين عمره تبلت شما به باطريش بر ميگرده من يه n70 دارم بعد از چهار روز يه بار شارژش مي كنم تا 1.5 سال باطريش دووم نمياره بايد عوضش كنم حالا تبلتا بايد روزي يه بار شارژ بشه تا 1.5 سال هم دووم بياره بعد بايد بندازينش دور البته دور نه ولي ميشه تلويزيون هر جا خواستي كار كني بايد بزنيش تو برق و هيچ كس هم تبلت يه بار از شما نمي خره حتي يه روز كار كرده و شما هم نبايد بخرين چون تبلتي كه باطريش خرابه مفت نمييرزه

amirrasa kateb
21-08-2011, 12:01
سلام
اول از همه من يه توضيحي در مورد تبلت ها بدم چون خودم خيلي دنباله تبلت هستم اما الان نگرفتم چون اون چيزي كه مده نظرم بود پيدا نكردم
همه شما از خوبي تبلتا خبر دارين من چندتا نكته هست كه ميگم
تبلت سامسونگ دو مدل داره حتما به اين موضوع توجه كنيد يه مدلش تو بازار هست يه كي با 3g و يكي بدون 3g
تفاوتش هم در اينه كه با 3g مموري و سيم كارت ميخوره اسمشم p7500
هيچ كدام از 3g تا به امروز نميشه باهاش تماس گرفت مگر آپديت جديد چنين قابليتي داخلش باشه كه از نظر سخت افزاري مشكلي نيست و با نرم افزاري ميشه تماس هم گرفت اما اگر عشقشون بكشه و بزارن پس تا الان روش حساب نكنيد
از نظر وزني اگر كسي ميگه يه كمي سنگيني براش مشكلي نيست سخت در اشتباهه چون سايزه تبلت گندس وقتي ميخواي تو دست بگيري كاملا تو دستت جا نمي شه پس بايد گوششو بگيري واسه همين بد از مدتي مچ درد ميگيري و با وزن گوشي مقايسه نكنيد و يه نكته ديگه مثل نوت بوك رو پاتون قرار نيست بزارين البته وزن سامسونگ باز هم زياده و همين وزن هم باعث خستگي شما ميشه اما در نوع خودش كم وزنه و اين ميشه آش كشك خالت
يه نكته كه بايد توجه داشته باشيد اينه كه به باگ تبلت ها توجه نكنيد همشون قابل رفعا فقط زمان ميبره
در مورد ايسوس هم حواستون باشه hdmi كار نميكنه و پورت اون شمارو گول نزنه چون بايد براي پورتش يه تبدبل هم بگيرين در واقعه اينو گذاشتن براي تبليغ و فكر نمي كنم تبدبلش هم گير بياد و اگر هم بياد قيمتش 100 به بالا بود كه تو يه سايتي قيمت زده بود فكر كنم 140 دلار بود يادم نمياد (1)
دوم تصويره كه تو اينترنتا پيدا ميشه مثلا از كنار نشون ميدن مثلا براي ايسوس كه تصوير سفيد مي شه بايد توجه كنيد شما تبلتو واسه خودتون مي خريد پس هيچكس اونجوري تبلتو نميگيره البته دو مورد وجود داره 1-باهم ديدن 2- بدون همديگه ديدن كه يه توضيحي من بدم يه موقع با كسي مي خوان فيلم ببينيد پس زاويه ديد تغيير ميكنه اونم كم نه به اون حد پس مطمئن باشيد مشكلي ندارين اگر هم باشه اصلا قابل محسوس نيست حالا يه جايي دارين به فيلمي ميبينيد يا دارين يه كاري مي كنيد نمي خواين بقيه ببينن (اينجا معلوم ميشه كي فكرش خرابه) اگر كسي از بغل نگاه كنه تصوير سفيد مي بينه مگر بياد بغله دسته شما تا اون موقع شما هزارتا برنامه عوض كردين پس بنظره من اگر اين يه حسن نباشه لا اقل عيب نيست
عيب بعدي همه تبلتا شيشه تصويره كه مرتبا جاي انگشت روش ميمونه بعد از عمري نفهميدن نبايد شيشه تصوير اينجوري باشه (2) دوم تصوير تو نوره كه هيچكدام از اينها ديگه نميشه استفاده ازشون كرد البته كم و زياد داره اما سوخت و سوز نداره
اگر بازم چيزي يادم اومد در اختيارتون مي زارم
خيلي زياد شد نه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستي يادم رفت بگم چرا من نخريدم عيب بزرگ تبلتا يه با مصرف بودن اوناست خاك تو سرشون بكنن باطري تبلتا رو غير قابل تعويض ساختن يعني مشتري اول و آخرش خودتونيد يعني بعد از ميگيم يك سال اگر تند شارژ خالي كنه هيچ كاريش نميشه كرد اگر ولتاژ كم و زياد شد و باطريشو خراب كرد اگر تند و تند شارژ كردين باطريش خراب شد و .... يا نه اصلا خوب ازش نگهداري كردين عمره تبلت شما به باطريش بر ميگرده من يه n70 دارم بعد از چهار روز يه بار شارژش مي كنم تا 1.5 سال باطريش دووم نمياره بايد عوضش كنم حالا تبلتا بايد روزي يه بار شارژ بشه تا 1.5 سال هم دووم بياره بعد بايد بندازينش دور (3) البته دور نه ولي ميشه تلويزيون هر جا خواستي كار كني بايد بزنيش تو برق و هيچ كس هم تبلت يه بار از شما نمي خره حتي يه روز كار كرده و شما هم نبايد بخرين چون تبلتي كه باطريش خرابه مفت نمييرزه
من یه بخش هایی از پستتونو اصلا قبول ندارم:
(1) شما تا حالا میکرو یو اس بی دیدید توی گوشی ها؟ مثل نوکیا ها(البته جدید تر از n70) گوشی های جدیدتر سامسونگ؟
تاحالا میکرو اج دی ام آی دیدید؟ مثل توی دوربین ها (بعضی هاشون) و گوشی هایی که اچ دی ام آی دارن (بعضی هاشون مثل نوکیا N8 و E7)
میدونستی اینا همشون همون خروجی استانداردن ( یو اس بی و اچ دی ام آی معمولی هستن و فقط کوچیک ترشون کردن) و برای تبدیلشون به اندازه استاندارد یه کابل ساده که 5 تومن تا 20 تومن قیمت داره لازمه؟
mini hdmi هم که توی ترنسفورمر وجود داره توی کلی از دستگاه های دیگه استفاده شده (مثل دوربین های فیلمبرداری و عکس برداری و حتی بعضی از مینی لپتاپ ها و نت بوک ها) برای استفادش به عنوان خروجی اچ دی ام آی فقط لازمه اون کابلشو بخرید که ایران رهجو این کابلو با مارک سونی و کیفیت مناسب به یه سری از نمایندگی هاش توزیع کرده (چون این خروجی توی تعدادی از دستگاه های سونی وجود داره) و همچنین توی بازار های قطعات کامپیوتر هم می تونید بخرید با قیمت حدود 10 تومن
فروشگاه های آنلاین ایرانی هم یه سری دارن. کافیه سرچ کنید " کابل Mini HDMI". یه فروشگاه با قیمت 7500 تومن داشت
(2) این حرف شما درسته اما راه حلش خیلی آسونه! اگه ازچرب شدن صفحه ناراحتید یه برچسب صفحه ضد چربی بگیرید
(3) شما مگه از یه تبلت در روز چقدر استفاده می کنید؟ تبلتی مثل ایسوز 16 ساعت با داکش عمر باتری داره و 1000 تا سایکل (یک سایکل به 100 درصد خالی و پر شدن باتری گفته میشه) یعی شما اگه به طور معمول هر د روز یه بار تبلت و داکشو شارژ کنید و روز هایی هم باشن که هر روز شارژش کنید ( یعنی غیر 6-7 ساعت که می خوابید و 2 ساعت رو هم برای کار های دیگه بزارید 16 ساعت دیگه رو باید با تبلتتون کار کنید تا باتریش تموم شه! البته می دونیم چنین چیزی خیلی کم پیش میاد ولی برای خاطر جمع بودن، 200 تا سایکل در سال در نظر میگیریم) با عمر باتری حداقل 1000سایکل، و همچنین استفاده درست،باتری تبلت شما باید حد اقل 5 سال عمر کنه. بعد اون 5 سال هم مثل گوشی N70 از رده خرج میشه و باید دیگه عوضش کرد!
تبلت های دیگه رو هم اگه هر روز یه بار باتریشونو کامل شارژ کنید، میشه 365 تا سایکل در سال (البته فکر نکنم کسی باشه که هر روز 7-8 ساعت با تبلتش کار کنه و باتریشو تموم کنه) اما با همون 365 تا سیکل در سال، تبلت شما که 7 ساعت باتریش با یه شارژ کامل کار می کنه، 3 سال حداقل کار میکنه
-------------------------
البته ممکنه من در بعضی موارد اشتباه کنم. خوشحال می شم با دلیلتون اشتباه منو تصحیح کنید:10:

alil1369
22-08-2011, 15:41
amirrasa kateb خوب بود حرفات ! خوشم اومد
البته دلیل دیگه و اصلی استفاده ار پورت های مینی کم بودن حجم وفضای مصرفی هست و چون تو تبلت ها نازک دستگاه ملاک هست ،نمیتونن از پورتی که قطر و اندازه بیشتری نسیت به بدنه داره استفاده کنن ! و در ضمن همه این پورت ها استاندارد هستند و مدل کوچیک و جمع و جور شده هستند !!
پورت ناقص یا غیراستاندارد چیزی هست مثل تبدیل SATA به IDE که هم از نظر استاندارد و سرعت متفاوت هستند هم از نظر تعداد رابط !!

vaghean
23-08-2011, 10:33
من یه بخش هایی از پستتونو اصلا قبول ندارم:
(1) شما تا حالا میکرو یو اس بی دیدید توی گوشی ها؟ مثل نوکیا ها(البته جدید تر از n70) گوشی های جدیدتر سامسونگ؟
تاحالا میکرو اج دی ام آی دیدید؟ مثل توی دوربین ها (بعضی هاشون) و گوشی هایی که اچ دی ام آی دارن (بعضی هاشون مثل نوکیا N8 و E7)
میدونستی اینا همشون همون خروجی استانداردن ( یو اس بی و اچ دی ام آی معمولی هستن و فقط کوچیک ترشون کردن) و برای تبدیلشون به اندازه استاندارد یه کابل ساده که 5 تومن تا 20 تومن قیمت داره لازمه؟
mini hdmi هم که توی ترنسفورمر وجود داره توی کلی از دستگاه های دیگه استفاده شده (مثل دوربین های فیلمبرداری و عکس برداری و حتی بعضی از مینی لپتاپ ها و نت بوک ها) برای استفادش به عنوان خروجی اچ دی ام آی فقط لازمه اون کابلشو بخرید که ایران رهجو این کابلو با مارک سونی و کیفیت مناسب به یه سری از نمایندگی هاش توزیع کرده (چون این خروجی توی تعدادی از دستگاه های سونی وجود داره) و همچنین توی بازار های قطعات کامپیوتر هم می تونید بخرید با قیمت حدود 10 تومن
فروشگاه های آنلاین ایرانی هم یه سری دارن. کافیه سرچ کنید " کابل Mini HDMI". یه فروشگاه با قیمت 7500 تومن داشت
(2) این حرف شما درسته اما راه حلش خیلی آسونه! اگه ازچرب شدن صفحه ناراحتید یه برچسب صفحه ضد چربی بگیرید
(3) شما مگه از یه تبلت در روز چقدر استفاده می کنید؟ تبلتی مثل ایسوز 16 ساعت با داکش عمر باتری داره و 1000 تا سایکل (یک سایکل به 100 درصد خالی و پر شدن باتری گفته میشه) یعی شما اگه به طور معمول هر د روز یه بار تبلت و داکشو شارژ کنید و روز هایی هم باشن که هر روز شارژش کنید ( یعنی غیر 6-7 ساعت که می خوابید و 2 ساعت رو هم برای کار های دیگه بزارید 16 ساعت دیگه رو باید با تبلتتون کار کنید تا باتریش تموم شه! البته می دونیم چنین چیزی خیلی کم پیش میاد ولی برای خاطر جمع بودن، 200 تا سایکل در سال در نظر میگیریم) با عمر باتری حداقل 1000سایکل، و همچنین استفاده درست،باتری تبلت شما باید حد اقل 5 سال عمر کنه. بعد اون 5 سال هم مثل گوشی N70 از رده خرج میشه و باید دیگه عوضش کرد!
تبلت های دیگه رو هم اگه هر روز یه بار باتریشونو کامل شارژ کنید، میشه 365 تا سایکل در سال (البته فکر نکنم کسی باشه که هر روز 7-8 ساعت با تبلتش کار کنه و باتریشو تموم کنه) اما با همون 365 تا سیکل در سال، تبلت شما که 7 ساعت باتریش با یه شارژ کامل کار می کنه، 3 سال حداقل کار میکنه
-------------------------
البته ممکنه من در بعضی موارد اشتباه کنم. خوشحال می شم با دلیلتون اشتباه منو تصحیح کنید:10:
سلام
در مورد اولي حق با شماست نه اينكه پورت ميني hdmi ندونم چيه فقط در يه جايي نوشته بود بايد يه چيزي شبيه پاور لبتاپ بهش بخوره حالا هرچي دنبالش گشتم پيداش نكردم اگر پيدا كردم لينكشو مي زارم حتي لينك فروش 100 خورده اي دلارش هم گذاشته بود ولي اشتباه از من بود بايد بيشتر تحقيق مي كردم
در مورد دوميش هيچ نظري در موردش ندارم ولي در كل برچسب چون معمولا هوا زيرش مي يوفته و تو نور انعكاسش بيشتره و ناخواناتر ميشه استفادش مناسب نيست ولي من بحثم در مورد خود تبلت بود نه وسايله جانبيش
در مورده سوميش شما با 10 بار شارژ باطري از طول دوومش مي كاهه و ديگه اونجوري كه قبلا جوابگو بوده نيست ولي در كل مي خواستم بگم اگر باطري خراب شد تبلته شما هم خرابه و خواستم بگم مشتري اول آخرش خودتونيد چون كسي ريسك اينجوري نمي كنه شايد من بد عنوان كردم
در مورد n70 :31: هم والا من از همه گوشيا بيشتر قبولش دارم چون بنده خدا هم سگ جون هست و تا حالا هم از هر نوع فرمت فيلمو و برنامه اي بر اومده فقط صفحش كوچكه در ضمن نگين يه گوشي ديگرو نديدم من n95 و i8910 داشتم الانم n86 , n8 , n70 دارم:27:
در كل بهتره يكمي دوستانه تر برخورد كنيد عزيز ولي مهم نيست

amirrasa kateb
26-08-2011, 14:56
سلام
در مورد اولي حق با شماست نه اينكه پورت ميني hdmi ندونم چيه فقط در يه جايي نوشته بود بايد يه چيزي شبيه پاور لبتاپ بهش بخوره حالا هرچي دنبالش گشتم پيداش نكردم اگر پيدا كردم لينكشو مي زارم حتي لينك فروش 100 خورده اي دلارش هم گذاشته بود ولي اشتباه از من بود بايد بيشتر تحقيق مي كردم
در مورد دوميش هيچ نظري در موردش ندارم ولي در كل برچسب چون معمولا هوا زيرش مي يوفته و تو نور انعكاسش بيشتره و ناخواناتر ميشه استفادش مناسب نيست ولي من بحثم در مورد خود تبلت بود نه وسايله جانبيش
در مورده سوميش شما با 10 بار شارژ باطري از طول دوومش مي كاهه و ديگه اونجوري كه قبلا جوابگو بوده نيست ولي در كل مي خواستم بگم اگر باطري خراب شد تبلته شما هم خرابه و خواستم بگم مشتري اول آخرش خودتونيد چون كسي ريسك اينجوري نمي كنه شايد من بد عنوان كردم
در مورد n70 :31: هم والا من از همه گوشيا بيشتر قبولش دارم چون بنده خدا هم سگ جون هست و تا حالا هم از هر نوع فرمت فيلمو و برنامه اي بر اومده فقط صفحش كوچكه در ضمن نگين يه گوشي ديگرو نديدم من n95 و i8910 داشتم الانم n86 , n8 , n70 دارم:27:
در كل بهتره يكمي دوستانه تر برخورد كنيد عزيز ولي مهم نيست
اول در مورد لحنم معذرت می خوام، گاهی اوقات وقتی می خوام از یه چیزی دفاع کنم یکم قاطی می کنم:31:
در مورد برچسب باید بگم که :
1. باید برچسب با کیفیت بگیرید
2. باید یه آدم وارد(مثل خودم:27:) نصبش کنه
این گوشی C7 بابامه که بایه برچسب 8 تومنی و کمی تجربه (که با نصب بیشتر از 50 برچسب در طول 5 سال بدست آوردم)
درضمن کاملا ضد چربیه و خوانایی رو توی نور زیاد می کنه اما کیفیت صفحه تا حدی میاد پایین. اما از نظر من فوایدش بیشتر از ضررشه
در مورد باتری:
در مورد 10 باهاتون زیاد مواق نیستم
به نظر من بعد 10 شارژ باتری تازه ظرفیت واقعیشو نشون میده
در مورد گوشی: :31:

al_info
28-08-2011, 15:59
سلام دوستان
روی تبلت های آندروید میشه ویندوز نصب کرد ؟

amirrasa kateb
28-08-2011, 17:17
این سوال به وفور شنیده شده. و جوایش هم اینه:
نـــــــــــه :31:
ویندوز اپن سرس نیست
تبلت های اندروید هم پردازنده های ARM دارن
ویندوز فقط با پردازنده های اینتل و ای ام دی کار می کنه
+
سخت افزار تبلت ها (اندرویدی) به مراتب ضعیف تر از حداقل سخت افزار مورد نیاز برای یک تجربه "خوب" از ویندوز هست

vahid_crab708
01-09-2011, 17:27
کسی می دونه تبلت سامسونگ گالکسی 8.9 مدل 3G ان قابلیت مکالمه را دارد یا می شود بهش اضافه کرد؟
با تشکر

A S U S
02-09-2011, 12:39
سلام
منم واسه تبلت گالکسی 10.1 رو انتخاب میکنم دلیلشم موفقیت سامسونگ تو محصولات اندرویدی هست

joseph.n
04-09-2011, 00:12
من کلاً تبلت های اندروید رو قبول ندارم:13:

M.s.95
08-09-2011, 01:55
به نظر من موتورولا زوم خیلی عالی هستش ! اندروید 3.2 هم آپدیت میشه ! سخت افزار و دیزاین خیلی خولی داره ! کلا خیلی تبلت عالی هستش ! ولی نسبت به قیمت بخواییم حساب کنیم Eeepad به صرفه تره ولی خب شکل و پشتیبانی زوم بهتر هستش . تقریبا تبلتی هست با همون مشخصات سخت افزاری زوم . ولی خب از اونجایی که موتورولا مال گوگل شد الان زوم رو ترجیح میدم من :D

گلکسی 10.1V1 به نظرم فعلا ارزش خرید نداره . 10.1 که قراره بیاد به نظرم بهتر هست .

alirezapvc
09-09-2011, 15:19
سلام
دوستي که ترانسفورمر رو خريدن ازش,راضي هستند.
قابليت اپديت به اندرويد 3.2 رو داره?

کسي ميدونه قيمت امروزش 19 شهريور چقدره?

ELHAM3000
10-09-2011, 10:24
من کلاً تبلت های اندروید رو قبول ندارم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چرا؟ میشه مشکلاتی که داره و شما به همون دلایل قبولش ندارید رو توضیح بدید . :20:

joseph.n
10-09-2011, 11:49
چرا؟ میشه مشکلاتی که داره و شما به همون دلایل قبولش ندارید رو توضیح بدید . :20:

نه بابا شوخی کردم فقط می خواستم m.s.95 رو اذیت کنم:46:
به نظر من Samsung Galaxy Tab 10.1 بهترین تبلت اندرویده و به صرفه تره قیمتشم مناسبه!:20:

ALINAZARIPN
10-09-2011, 12:05
پیشنهاد می کنم این پست رو مطالعه کنید:

M.s.95
10-09-2011, 14:23
نه بابا شوخی کردم فقط می خواستم m.s.95 رو اذیت کنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به نظر من Samsung Galaxy Tab 10.1 بهترین تبلت اندرویده و به صرفه تره قیمتشم مناسبه!

دوست عزیز اینجا جای spam نیست ! مگه من با شما شوخی هم دارم ؟

با اینکه نظرتون محترم هست ولی galaxy tab 10.1 قیمتش الان از بقیه ی تبلت های مشابه از نظر سخت افزاری بالاتر هست و باز نظر قیمت که اصلا به صرفه نیست ! حالا دلیل دیگه ای داره که شما این تلت رو انتخاب کردید یا باز هم برای شوخی با بنده بوده ؟ :|

joseph.n
10-09-2011, 15:28
دوست عزیز اینجا جای spam نیست ! مگه من با شما شوخی هم دارم ؟

با اینکه نظرتون محترم هست ولی galaxy tab 10.1 قیمتش الان از بقیه ی تبلت های مشابه از نظر سخت افزاری بالاتر هست و باز نظر قیمت که اصلا به صرفه نیست ! حالا دلیل دیگه ای داره که شما این تلت رو انتخاب کردید یا باز هم برای شوخی با بنده بوده ؟ :|

اگر به آمار دقت کنید متوجه می شوید که چه خبره؟:31:

EsteghlalFC1324
10-09-2011, 15:40
گالکسی 10.1
اونم تا زمانی که اپتیموس پد عرضه نشده