PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در حالی که 4 گیگ رم شناخنه شده ولی 2Gb usable

airezaabi
04-08-2011, 22:24
سلام.

من رم سیستمم رو از 2 تا رم 1 گیگ به 2 رم 2 گیگ ارتقا دادم .مشکل اینجاست که روی سون 32 بیت 4 گیگ شناسایی میشه ولی 2 گیگ اون usable هست .هر دو رم یه مارک (corsair) و یه مدله با باس 800.
اشکال کار کجاست ؟

رم هارو تک تک چک کردم .
اسلتها سالمن .
بایوس آپدیت .
روی سیستمم کارت ویدئو دارم (NX)
مادربردم
asus p5b deluxe

لطفا راهنمایی کنید.

Dariushtanha
04-08-2011, 22:28
در ویندوز‌های 32 بیتی درسته که تمام ظرفیت رم را می‌شناسه ولی حداکثر بین 3 الی 3.5 گیگ (بسته به نوع مادربرد)قابل استفاده است.برای اینکه بتونید از تمام ظرفیت رم ها استفاده کنید حتما باید نسخه 64 بیتی ویندوز ها را نصب کنید.

jafarian
04-08-2011, 23:05
البته به نوع سیستم عاملی هم که نصب کردین مربوطه مثلا سری starter سون باشه یا که ultimate این تاپیک پایین برین شاید بکارتون بیاد اگر ویندوزتون سری ultimate :20:

لینک
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Mohammad.7225
04-08-2011, 23:07
داداش برو رو computer کلیک راس کن بعد properties رو بزن performance information & tools رو بزن
Re-run the assessment رو بزنی ایشالا درس میشه:8:

airezaabi
04-08-2011, 23:24
ویندوزم ultimate ، 32 bit هست .
من به 3.5 هم راضیم .
قبلا 2 گیگ رم داشتم الانم که 2 گیگ اضافه کردم بازم 2 گیگ دارم .
Maximum memory رو هم که تیک زدم ولی بعد از ریست سیستم ، چیزی تغیر نکرد و بی فایده بود .

jafarian
04-08-2011, 23:30
اگرگرافیک شما turbocash باشه ازرن سیستم میگیره به گرافیک اضاف میشه شما جای اسلات رمهای روی خودتون عوض کنید دیدین بازم به همین صورت بود با یک ویندوز 64 بیتی تست بزنیدبایوس مادربوردتونم یک آپدیت بشه به آخرین ورژن.

subliz
04-08-2011, 23:39
من خيلي وارد نيستم ولي تا اونجا كه ميدونم دوستان اولين موردي كه به ذهن همه ميرسه رو گفتن
منم به مشكل تو 32 بيتي بودن رسيدم اول ولي با اين تفاسير كه فرمودين احتمالا ...
اينكه چرا 3 يا 3.5 نميده شايد چون رمتون 2*2 گيگ هست يه 2 گيگ رو كاملا ساپورت ميكنه و ديگري رو كاملا نه
يعني كل 2 گيگ دوم رو ساپورت نكنه يعني رم رو نصفه ( 1 يا 1.5 گيگ دوم ) راه نندازه
البته اين چيزيه كه به ذهنم رسيد اگه اشتباه از آب در اومد پوزش ميخوام
راه حل :
1 بهترين راه نصب ورژن 64 بيت ULTIMATE
2 نرم افزاري هست كه ميتونه با تغيير تو ويندوز اين مشكلو حل كنه ( 4 گيگ رم در ويندوز 7 32 بيتي )
البته چون خودم امتحان نكردم مسئوليتش رو گردن نميگيرم
اگه خواستين بگين آپ كنم

pcsoft
05-08-2011, 05:14
من خيلي وارد نيستم ولي تا اونجا كه ميدونم دوستان اولين موردي كه به ذهن همه ميرسه رو گفتن
منم به مشكل تو 32 بيتي بودن رسيدم اول ولي با اين تفاسير كه فرمودين احتمالا ...
اينكه چرا 3 يا 3.5 نميده شايد چون رمتون 2*2 گيگ هست يه 2 گيگ رو كاملا ساپورت ميكنه و ديگري رو كاملا نه
يعني كل 2 گيگ دوم رو ساپورت نكنه يعني رم رو نصفه ( 1 يا 1.5 گيگ دوم ) راه نندازه
البته اين چيزيه كه به ذهنم رسيد اگه اشتباه از آب در اومد پوزش ميخوام
راه حل :
1 بهترين راه نصب ورژن 64 بيت ULTIMATE
2 نرم افزاري هست كه ميتونه با تغيير تو ويندوز اين مشكلو حل كنه ( 4 گيگ رم در ويندوز 7 32 بيتي )
البته چون خودم امتحان نكردم مسئوليتش رو گردن نميگيرم
اگه خواستين بگين آپ كنم

دوست عزیز. استفاده از این نرم افزار اصلا توصیه نمی شه. بخاطر یک نوشته Usable 4 GB در ویندوز دستکاری نکنید.
اگر چیزی بود مایکروسافت که خودش ویندوز رو ساخته درست می کرد نه یه گروه برنامه نویس.
من الان ویندوز 7 64 بیت دارم 3.80 شناسایی داره مثل بچه آدم داره کارشو می کنه.