PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اين چجور اديت باكسيه؟

hp1361
12-06-2006, 21:03
سلام
دوستان من تو يه برنامه يه اديت باكسي ديدم كه براي وارد كردن تاريخ روي فرم قرار داشت و فكر كنم يه كاسكي بهش داده بودن . اما نكته جالب براي من اين بود كه وقتي تمام محتواي اونو انتخاب مي كردي و ديليت رو مي زدي حتي اسلش هاش كه براي جدا كردن سال و ماه و روز بود پاك مي شد و از اون جالب تر اينكه مثلا براي وارد كردن سال بيشتر از 4 رقم نمي توني وارد كني و حتما بايد بعدش اسلش رو بزني تا بتوني ماه رو وارد كني

اين قضيش چيه ؟

ممنون

hoseinquest
12-06-2006, 22:26
سلام. این ادیت باکسو هم با asp.net میشه درست کرد هم با جاوا . در حقیقیتasp هم هز جاوا استفاده میکنه.
RegularExpressionValidator تو asp.net

soldier
13-06-2006, 09:38
سلام
این ادیت باکس برای تاریخ ساخته شده.
من قبلآ باش کار هایی کردم.
مثلآ تاریخ تولدت رو به همین ادیت باکس می دادی.
این برنامه هم روزانه چک می کرد که تولدته امروز یا نه؟
چک کردن این برنامه خیلی ساده است به این صورت :
روز و ماه تولید شما رو با روز و ماه کنونی مقایسه می کنه.
اگر مساوی بودند خوب به اتفاقی که خودت مشخص می کنی رخ میده.
اما ناگفته نماند باید بزاری توی استارت ویندوز و اگر که رد شد (روز تولدت نبود)برنامه بسته بشه.
واسه یه کار دیگه هم خیلی خوبه که من توی یه برنامه دیدم.
تبدیل تاریخ شمسی به میلادی و برعکس.
در این برنامه از همین ادیت باکس استفاده شده بود.
پس اینطور که معلومه کار برد زیادی داره.
اما الآن من گشتم پیداش نکردم که توضیح بیشتری بدم

soldier
13-06-2006, 09:38
اما فكر كنم بشه براي كار هاي ديگه هم تنظيمش كني!

codemaster
14-06-2006, 12:15
سلام
دوستان من تو يه برنامه يه اديت باكسي ديدم كه براي وارد كردن تاريخ روي فرم قرار داشت و فكر كنم يه كاسكي بهش داده بودن . اما نكته جالب براي من اين بود كه وقتي تمام محتواي اونو انتخاب مي كردي و ديليت رو مي زدي حتي اسلش هاش كه براي جدا كردن سال و ماه و روز بود پاك مي شد و از اون جالب تر اينكه مثلا براي وارد كردن سال بيشتر از 4 رقم نمي توني وارد كني و حتما بايد بعدش اسلش رو بزني تا بتوني ماه رو وارد كني

اين قضيش چيه ؟

ممنون

ببين دوست عزيز شما مي تواني بر اساس ساختار اصلي component های استاندارد Delphi کامپوننت های
دلخواه طراحی کنید که این EditBox هم یک نمونه از آنها است که همان editbox دلفی است ولی یک کنترل روی
ورودی آن در Source این component گذاشته شده است.

:)

soldier
15-06-2006, 12:35
سلام
درسته . براي كار هاي مخصوصي ازش استفاده مشه.
مثل تاريخ كه خودتون مثال زديد