PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در باره اتصال دو مودم adsl به یک خط تلفن

robert
04-08-2011, 10:46
سلام

میخوام بدونم دو تا مودم adsl که کابل usb و کابل شبکه هم میخورند رو میشه به یک خط رانژه شده متصل کرد بطوریکه هر کامپیوتر در هر زمانی بدون دخالت کامپیوتر دیگر به اینترنت وصل بشه...؟؟

ما تو خونه مون یک خط رانژه شده داریم و دو تا کامپیوتر و دو تا هم modem ADSL

میخوام بدونم برای اتصال این دو pc به اینترنت از طریق این دو مودم چیکار باید کرد.

مرسی

sayanermia
04-08-2011, 11:17
بهترین کار اینه فقط یک مودم وصل کنید به صورت pppoe کانکتش کنید و دو سیستم رو از طریق لن بهش وصل کنید.

اینطوری هر دو سیستم بدون دخالت به اینترنت متصل هستند

اگر بخواید دوتا مودم و بزنید به سختی قبول میکنه بخاطر مک آدرس. ولی نمی دونم آیا با حذف مک آدرس بشه هر دورو همزمان متصل کرد یا خیر... بهترین همون راه اول هست که عرض کردم . من برای خونه همین کارو کردم دو سیستمم + ----- رو با یک مودم کانکت کردم

robert
04-08-2011, 12:52
بهترین کار اینه فقط یک مودم وصل کنید به صورت pppoe کانکتش کنید و دو سیستم رو از طریق لن بهش وصل کنید.

اینطوری هر دو سیستم بدون دخالت به اینترنت متصل هستند

اگر بخواید دوتا مودم و بزنید به سختی قبول میکنه بخاطر مک آدرس. ولی نمی دونم آیا با حذف مک آدرس بشه هر دورو همزمان متصل کرد یا خیر... بهترین همون راه اول هست که عرض کردم . من برای خونه همین کارو کردم دو سیستمم + ----- رو با یک مودم کانکت کردم

ممنون

یعنی منظور شما اینکه که یک مودم رو به سیستم اولی وصل کنم و از سیستم اولی به سیستم دومی کابل LAN بکشم..؟؟

اینجوری سیستم دومی برای ارتباط با وب ملزم به کانکت شدن سیستم اولی نمیشه...؟؟ من میخوام سیستم دومی به اختیار خودش به وب وصل بشه.

در ضمن هر سیستم تو یه اتاق هست و کابل lan خیلی درازی برای اینکار لازمه.

چیکار باید بکنم..؟؟

خواهشا بعد از توضیح این موارد یه توضیحی هم در باره مودم Wireless محبت کنید واینکه با یه مودم وایرلس به چند تا کامپیوتر میشه سرویس داد و چه چیزی باید به پورت های مادربرد وصل بشه تا بشه به وب متصل شد ...؟

ممنونم

Hamid Reza
04-08-2011, 17:24
ممنون

یعنی منظور شما اینکه که یک مودم رو به سیستم اولی وصل کنم و از سیستم اولی به سیستم دومی کابل LAN بکشم..؟؟

اینجوری سیستم دومی برای ارتباط با وب ملزم به کانکت شدن سیستم اولی نمیشه...؟؟ من میخوام سیستم دومی به اختیار خودش به وب وصل بشه.

در ضمن هر سیستم تو یه اتاق هست و کابل lan خیلی درازی برای اینکار لازمه.

چیکار باید بکنم..؟؟

خواهشا بعد از توضیح این موارد یه توضیحی هم در باره مودم Wireless محبت کنید واینکه با یه مودم وایرلس به چند تا کامپیوتر میشه سرویس داد و چه چیزی باید به پورت های مادربرد وصل بشه تا بشه به وب متصل شد ...؟

ممنونم

سلام
خير
منظور ايشون اينه كه از مودم هاي چند پورته استفاده كنيد
بعضي مودم ها 2 3 تا پورت لن داره
شما هر دو سيستم رو توسط كابل لن وصل كنيد به مودم
اينطوري هر سيستم به اختيار خودش ميتونه بره تو اينترنت
موفق باشيد

robert
04-08-2011, 19:10
سلام
خير
منظور ايشون اينه كه از مودم هاي چند پورته استفاده كنيد
بعضي مودم ها 2 3 تا پورت لن داره
شما هر دو سيستم رو توسط كابل لن وصل كنيد به مودم
اينطوري هر سيستم به اختيار خودش ميتونه بره تو اينترنت
موفق باشيد

حالا که من مودم چتد پورته ندارم بهتر نیست بجای خرید مودم چند پورته برم مودم وایرلس بخرم...؟؟

طرز کار آن چجوریه..؟؟ دو تا کامپیوتر میتونن بدون دخالت همدیگر به وب وصل بشن...؟؟

مودم وایرلس به چند تا کامپیوتر میتونه سرویس بده...؟؟

sayanermia
05-08-2011, 15:23
حالا که من مودم چتد پورته ندارم بهتر نیست بجای خرید مودم چند پورته برم مودم وایرلس بخرم...؟؟

طرز کار آن چجوریه..؟؟ دو تا کامپیوتر میتونن بدون دخالت همدیگر به وب وصل بشن...؟؟

مودم وایرلس به چند تا کامپیوتر میتونه سرویس بده...؟؟

اگر مودم وایرلس بخرید طبیعتا برای دریافت اینترنت به صورت وایرلس باید سخت افزارشم روی کامپیوتر داشته باشید ( یک کارت وایرلس برای PC ) ( اگر لپتاپ داشته باشید که مشکلی نیست و خودش داره )

مودم های وایرلس نسبت به قیمت و برد مسافتی که دارند متفاوت هستند و خروجی های مختلفی میدند. مثلا مودم D-link 2640U اگر اشتباه نکنم تا 16 خروجی وایرلس میده و همینطور 4 پورت لن داره

من در حال حاضر به همین شیوه دارم استفاده کنم دوتا از لن هارو برای PC و ----- استفاده میکنم. وایرلس رو هم برای گوشی و لپتاپ...

خوبیش اینه بین PC و لپتاپ به صورت وایرلس یک شبکه ایجاد میشه که راحت می تونم فایل هارو از این سیستم به اون سیستم منتقل کنم. همینطور با گوشی و نرم افزار مربوطه اش هم می تونم به درایو های سیستم هام دسترسی داشته باشم!! :31:

gfdar
23-02-2013, 07:54
سلام دوستان
من یک مودم D-Link DSL-2730U دارم که می خوام باهاش به دو تا یوزر پس روی سرویس ADSL (یکی روزانه و یکی هم شبانه) روی یک خط وصل بشم.
سرویس ها رو گرفتم و مشکلی نداره ولی اینطوری که من بلدم هر بار باید توی تنظیمات مودم یوزر و رمز عبور رو تغییر بدم که زیاد خوشایند نیست، اگر کانکشن را هم بصورت دستی قرار بدم باز خیلی ناخوشاینده، راهی هست که بشه مثلا" از یه ساعتی به بعد خودش با یوزر شبانه متصل بشه؟ :n01: