PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث های مربوط به روابط موجر و مستاجر

AMIR MOHAMMAD . M
03-08-2011, 12:23
سلام خدمت دوستان عزیز .

امروزه بحث مستاجری واجاره نشینی و آپارتمان نشینی به شدت گسترش یافته به خصوص در شهر تهران.
با این تاپیک شما میتونید خواسته ، پیشنهاد ، ... خودتون رو از موجر ، مستاجر و همسایه بیان کنید
که گاهی بیان رو در روی این مطالب باعث اختلاف میشه.
امید است که این تاپیک باعث ارتقای سطح فرهنگ اجاره نشینی وآپارتمان نشینی شود .

همچنین میتونید سوال های مربوط به عقد قرارداد رو در این تاپیک بپرسید .
و امیدوارم که دوستان در پاسخ گویی و حل مشکلات همدیگر رو یاری کنند.

با تشکر فراوان.:40:

A M I R . M
06-08-2011, 16:37
آیا در قرارداد قسمتی برای دریافت خصارت دیر کرد اجاره ماهانه قید شده .

firstpars
07-08-2011, 02:01
سئوال: به آدم مجرد خونه اجاره میدن اصلن؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sourena
07-08-2011, 02:13
سئوال: به آدم مجرد خونه اجاره میدن اصلن؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

طبق قانون جدیدی که به املاک داران ابلاغ شده ، اجاره خانه به مجردین ، فقط با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل و گواهی اشتغال به کار امکان پذیره . در محله بازار تهران (حوالی 15 خرداد) هم به هیـــچ عنوان به افراد مجرد اجاره داده نمیشه!
یه فرمی هست به اسم فرم اجاره خانه به افراد مجرد ! توی این فرم سیر تا پیاز خانواده و .... مستجر و موجر رو میپرسن ازش ...
به پیوست مراجعه شود!
البته طبق اصل برائت و آزادی قراردادها ، دو نفر میتونن بین خودشون قرارداد وضع کنن و کلا این قانون هیـــچ ضمانت اجرایی نداره :20:

ضوابط جدید اجاره آپارتمان به مجردها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

logos
07-08-2011, 12:09

طبق قانون جدیدی که به املاک داران ابلاغ شده ، اجاره خانه به مجردین ، فقط با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل و گواهی اشتغال به کار امکان پذیره . در محله بازار تهران (حوالی 15 خرداد) هم به هیـــچ عنوان به افراد مجرد اجاره داده نمیشه!
یه فرمی هست به اسم فرم اجاره خانه به افراد مجرد ! توی این فرم سیر تا پیاز خانواده و .... مستجر و موجر رو میپرسن ازش ...
به پیوست مراجعه شود!
البته طبق اصل برائت و آزادی قراردادها ، دو نفر میتونن بین خودشون قرارداد وضع کنن و کلا این قانون هیـــچ ضمانت اجرایی نداره :20:

ضوابط جدید اجاره آپارتمان به مجردها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ادم مجرد هم ميتونه خانه اجاره كنه و هيچ تفاوتي با فرد متاهل نداره ، بعضي مالكين به دليل دردسري كه مستاجر مجرد داره ترجيح ميدن خونه بهشون اجاره ندن كه خب اين به مالك مربوط هست و اختيار ملك خودش رو دارهاين قانون بالا رو من تا به حال نديدم و تو اين چند ساله هميشه خونه ام رو به مجرد ها اجاره دادم و مشكلي نداشتم و اين فرم و قانون رو هيچ وقت بنگاه داري به من متذكر نشده (شايد چون دوستمون هم گفت كه ضمانت اجرايي نداره)

AMIR MOHAMMAD . M
07-08-2011, 13:11
آیا در قرارداد قسمتی برای دریافت خصارت دیر کرد اجاره ماهانه قید شده .

چنین چیزی در قرارداد قید نشده و بیشتر دو طرف هنگام عقد قرارداد باهم توافق میکنند .

ولی اگه چنین چیزی وجود داشت خیلی خوب بود .
مثلا خود من با مستاجر توافق کردیم که پانزدهم هرماه اجاره رو به حساب واریز کنه ، ولی با هزاز التماس :19:25 یا 30 اجاره رو واریز میکنه.:18:

hirsababak
02-09-2011, 14:42
دوستان لطفا راهنمایی کنید
یه طبقه خونه رو به یه ادم نا حسابی اجاره دادم تاریخ قولنامه15/6/1389 هست ولی طرف 5/7/1390 وسایل اورد . و بر مبنای همون 20 روزی که دیر وسایل اورده بود اجاره 20 روز رو کشید بالا. حالا بماند که چند روز دیگه باید تخلیه کنه و دیشب هم رفت مسافرت.تا بهش گفتم تو که باید چند روز دیگه تخلیه کنی چرا میری سفر؟طرف گفت اصلا به هیچ وقت خونه رو خالی نمی کنم

حالا از دوستان عزیز می خوام که راه های قانونی رو بگن تا هر چه زودتر از شر این ادم نا حسابی خلاص بشم

با تشکر

AMIR MOHAMMAD . M
02-09-2011, 15:54
دوستان لطفا راهنمایی کنید
یه طبقه خونه رو به یه ادم نا حسابی اجاره دادم تاریخ قولنامه15/6/1389 هست ولی طرف 5/7/1390 وسایل اورد . و بر مبنای همون 20 روزی که دیر وسایل اورده بود اجاره 20 روز رو کشید بالا. حالا بماند که چند روز دیگه باید تخلیه کنه و دیشب هم رفت مسافرت.تا بهش گفتم تو که باید چند روز دیگه تخلیه کنی چرا میری سفر؟طرف گفت اصلا به هیچ وقت خونه رو خالی نمی کنم

حالا از دوستان عزیز می خوام که راه های قانونی رو بگن تا هر چه زودتر از شر این ادم نا حسابی خلاص بشم

با تشکر

سلام

آقا ناراحتی نداره که ، فقط کافیه بری دادسرای منطه خودتون طرح شکایت کنی .
الان هم اگه وارد نباشی مشکلی نیست چون مشاور گذاشتن اونجا راحت میتونی مشاوره کنی .
راستی پول پیش که گرفتی میتونی تا زمان تخلیه از اون کم کنی .
فوق فوقشم اگه نشد یه وکیل میگیری مشکل حل میشه ، فکر میکنم بتونی حق الوکاله هم بعد از اینکه
مشخص شد حق با شماست ازش بگیری (باید با وکیل در میان بزاری ) .
در کل یه کم دوندگی داره .

مراحل دقیقش رو هم دوستانی که تجربه دارن و یا اطلاع دارن لطفا مطرح کنند .

totalitrain
02-09-2011, 16:04
تاپیک جالبیه ممنون

khafan8288
01-03-2013, 23:31
سلام
ما یه مغازه دادیم که پارسال به یه نفر اجاره داده بودیم
ماه پیش هم بهش دادیم دوباره
اما الان میخوام خودم مغازه بزنم
مکانش هست که قرار داد رو لغو کنم؟

sia0368
02-03-2013, 11:03
مطمین نیستم مال اجاره بود یا سرقفلی ولی یه چیزی خونده بودم که اگر مغازه تغیر کاربری داده شده باشه میشه قرارداد رو فسخ کرد

khafan8288
02-03-2013, 20:53
دوستان کسی دیگه نظری نداره؟

Drug Man
02-03-2013, 21:19
سلام
ما یه مغازه دادیم که پارسال به یه نفر اجاره داده بودیم
ماه پیش هم بهش دادیم دوباره
اما الان میخوام خودم مغازه بزنم
مکانش هست که قرار داد رو لغو کنم؟
اگه قرداد کتبی باهاش تمضا کردین راهی بجز توافق کردن باهاش ندارین اگه بخواد میتونه مغازه رو تا پایان موعدش تخلیه نکنه

ملا نصرالدین
04-03-2013, 08:46
توی اجاره نامه قید شده اگر موجر یا مستاجر هر کدام خواستار لغو قرارداد و تخلیه ملک شوند باید یک ماه جلوتر اطلاع داده بشه.

شما میتونی مغازه رو بگیری.ولی باید 1 ماه جلوتر اطلاع بدی.ایشان هم باید توافق کنه که ملک رو تخلیه کنه.چون اگر توافق نکنه کار شما یه ذره سخت میشه و باید بری حکم تخلیه بگیری و...

Drug Man
26-06-2013, 19:54
سلام دوستان
ما یه مستاجر داریم که نمایندگی بیمه هست امروز صبح اومد گفت به خاطر پرداخت مالیات شغلیشون باید کد ملی صاحب ملک باشه منم بهشون دادم کد ملیم رو
حالا میخواستم بدونم آیا واقعیت داره همچین چیزی؟یعنی برای پرداخت مالیت شغلیشون کد ملی صاحب ملک نیازه؟و آیا امکان داره ایشون بخواد سواستفاده ای از این کد ملی بکنه؟
ممنون میشم راهنمایی کنین:n12:

khafan8288
26-06-2013, 23:08
سلام
والا فک نکنم قصد کلاهبرداری داشته باشه
ما هم چند وقت پیش از اداره مالیات بهمون گفتن که کارت ملی صاحب مغازه رو ببریم اما متاسفانه صاحب مغازه مخالفت کرد
تقریا اکثرجاها کارت ملی صاحب مغازه رو میخواد
الان میخوام واسه مغازم adsl وصل کنم میگن باید کپی کارت ملی صاحبش باشه!!!!

Drug Man
27-06-2013, 12:28
سلام
والا فک نکنم قصد کلاهبرداری داشته باشه
ما هم چند وقت پیش از اداره مالیات بهمون گفتن که کارت ملی صاحب مغازه رو ببریم اما متاسفانه صاحب مغازه مخالفت کرد
تقریا اکثرجاها کارت ملی صاحب مغازه رو میخواد
الان میخوام واسه مغازم adsl وصل کنم میگن باید کپی کارت ملی صاحبش باشه!!!!

کلا با داشتن کد ملی کسی بعید میدونم بشه کار خاصی کرد درسته؟

ملا نصرالدین
27-06-2013, 17:25
یعنی شما ملکی دارید که مستاجرتون توش نمایندگی بیمه داره؟
اگر همین طوره
چون شما باید برای گرفتن فیش مالیات اقدام کنید احتمالا مستاجرتون برای همین شماره ملی شما را خواسته
در واقع مالیات اینجوریه که مالک میره اداره مالیات و اظهارنامه پر میکنه بعد فیش رو میاره به مستاجر میگه مالیات را پرداخت کنید
اینجوری مالیاتی برای مالک حساب نمیشه
ولی اگر مستاجر خودش بخواد بره مالیات بده بعدها یک مالیات هم جدا برای مالک میاد

احتمالا مستاجر شما خواسته به روش اول کار کنه ..برای همین هم شماره ملی شما را خواسته

Arash4484
27-06-2013, 17:34
کلا با داشتن کد ملی کسی بعید میدونم بشه کار خاصی کرد درسته؟

نه کد ملی شما ده ها جا ثبت میشه، معامله ای کنید، مدارکی پر کنید...اگر قرار به سواستفاده باشه که خیلیها میتونند. ولی بنظر نمیرسه که بتنهایی بشه کار خاصی باهاش کرد.
شماره محرمانه ای محسوب نمیشه.

Drug Man
27-06-2013, 19:39
یعنی شما ملکی دارید که مستاجرتون توش نمایندگی بیمه داره؟
اگر همین طوره
چون شما باید برای گرفتن فیش مالیات اقدام کنید احتمالا مستاجرتون برای همین شماره ملی شما را خواسته
در واقع مالیات اینجوریه که مالک میره اداره مالیات و اظهارنامه پر میکنه بعد فیش رو میاره به مستاجر میگه مالیات را پرداخت کنید
اینجوری مالیاتی برای مالک حساب نمیشه
ولی اگر مستاجر خودش بخواد بره مالیات بده بعدها یک مالیات هم جدا برای مالک میاد

احتمالا مستاجر شما خواسته به روش اول کار کنه ..برای همین هم شماره ملی شما را خواسته

اخه ما هر سال مالیات اون مغازه رو دادیم و توی قولنامه هم نوشته شده مالیات بر درامد به عهده مستاجر میباشد

hamids68
23-08-2020, 01:30
سلام

مستاجر میگه 800 هزار تومن داده برای سم پاشی محل کارش.کولر گازی اسپلیت الان داره کار میکنه ولی باید سرویس بشه. هزینه اینها به عهده مالک هست یا مستاجر ؟