PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Grammatical Problems

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5

hoseinist
27-04-2009, 11:38
hi my friends,
i cant solve this test plz choose the correct letter and explain why the others are incorrect!

in geometry,an ellipse may as the locus of all points ......................... distance from two fixed points is constant .
1. which as the some of
2. of the sum which
3. whose some of whose
4. whose sum of that the
:11:

brain
27-04-2009, 18:05
تو این جمله having رو میشه به این صورت آورد have ؟؟
کلا نقش having تو این جمله چیه ؟؟؟
میخوام بدونم چه موقع هایی از having استفاده میشه !!!

I remember having to paint vari-
ous blue and yellow watercolors on boards

M O B I N
27-04-2009, 19:32
hi my friends,
i cant solve this test plz choose the correct letter and explain why the others are incorrect!

in geometry,an ellipse may as the locus of all points ......................... distance from two fixed points is constant .
1. which as the some of
2. of the sum which
3. whose some of whose
4. whose sum of that the
گزینه یک as the same of نیست؟؟؟؟

جواب رو میشه بگی ؟؟؟اگه داری من بین 2 گزینه شک دارم

M O B I N
27-04-2009, 19:45

فعل اصلی در اینجا remember هستش!!!!!بعد از اون میخواهیم یک فعل رو بیاریم به دو حالت میاد یا مصدرto be که بهش میگن infinitive یا بصورت اسم مصدر یا gerund
در اینجا فعل ما have to هست که بعد از remember اومده پس بصورت gerund میاد
بعد از افعال پایین ing form یا infinitive میاد که موجب تغییر معنی میشه!!!

With some verbs, however, the choice of a gerund or infinitive changes the meaning dramatically

forget remember stop try

She stopped speaking to Lucia.[gerund] (red= main verb)

She stopped to speak to Lucia.[infinitive] (red= main verb

M O B I N
27-04-2009, 19:49
راستی یادم رفت بگم این مثال خوبیه

he stopped smoking!
he stopped to smoke!

برای مثال جمله بالایی میگه او سیگار کسیدن را ترک کرد
پایینی میگه او سیگار کشیدن را متوقف کرد(نه بصورت دائم) برای مثال او رانندگی میکرد نگه داشت تا سیگار بکشه!!!

اگه مثال ها بد بودن ببخشید !!!!!!!!

hoseinist
27-04-2009, 19:49
جواب رو میشه بگی ؟؟؟اگه داری من بین 2 گزینه شک دارمdear M.S.P12, the correct answer is item C ! do u know why?:worried::d

sepid12ir
27-04-2009, 21:15
hi my friends,

1. which as the some of
2. of the sum which
3. whose some of whose
4. whose sum of that the

خیلی سخته! متاسفانه جواب صحیح را نمیدونم! حتی اگر c باشه!
میشه لطف کنی بگی منبع تست چه کتابی بوده؟

خب توضیحات M.P...کامل بود+ Having اینجا به معنی باید هست. نه به معنی داشتن. اصلا اگر have به معنی داشتن باشه نمیتونه با ing بیاد!

linhu
27-04-2009, 23:40
Hi Folks
Im Sorry if its Late :d I thought Some of friends Would Explain About the Question :D

hi my friends,

1. which as the some of
2. of the sum which
3. whose some of whose
4. whose sum of that the
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif

خیلی سخته! متاسفانه جواب صحیح را نمیدونم! حتی اگر c باشه!
میشه لطف کنی بگی منبع تست چه کتابی بوده؟

Im Just Sorry That I Reply the Post.I think You know it Better than I do But You Might Not have Thought About it Enough :D :11:
Well Actually I dont think its That Hard...If you just had Some Idea About What An Ellipse is ..Then You Could Surely Know the Answer easily :D
This is a Definition for Ellipse :D

Ellipse is the locus of all points of the plane whose distances to two fixed points add to the same constant

But theres Typo Here That Makes The Reader Not to Undrestand Clearly :D

in geometry,an ellipse may as the locus of all points ......................... distance from two fixed points is constant .[/SIZE]
1. which as the some of
2. of the sum which
3. whose some of whose
4. whose sum of that the

I Thought None Of The Answers Could be right But i was not sure Then I Saw The Same Question Somewhere Which Confirmed What i thought .. ..Cuz theres a Typo here...The Answer Is Supposed to be C But It Should be Corrected Thus :D
Whose Sum Of

sepid12ir
28-04-2009, 10:46
Hi Folks
Im Sorry if its Late :d I thought Some of friends Would Explain About the Question :D

Im Just Sorry That I Reply the Post.I think You know it Better than I do But You Might Not have Thought About it Enough :D :11:
Well Actually I dont think its That Hard...If you just had Some Idea About What An Ellipse is ..Then You Could Surely Know the Answer easily :D
This is a Definition for Ellipse :D

But theres Typo Here That Makes The Reader Not to Undrestand Clearly :D

in geometry,an ellipse may as the locus of all points ......................... distance from two fixed points is constant .[/SIZE]
1. which as the some of
2. of the sum which
3. whose some of whose
4. whose sum of that the

I Thought None Of The Answers Could be right But i was not sure Then I Saw The Same Question Somewhere Which Confirmed What i thought .. ..Cuz theres a Typo here...The Answer Is Supposed to be C But It Should be Corrected Thus :D
Whose Sum Of

wow, thanks a lot
well, accroding to the answers I got confused, since none of them is Whose Sum Of! ... n i couldn't gusse of any near possible answer
anyway, that was great
thanks a lot:11:l

intellectual2009
28-04-2009, 10:46
Howdy

is this sentence correct?hoom

"his face is yellower today"yellower is correct or i must say........................ thx

ph4r4m4r2
29-04-2009, 13:28
Howdy

is this sentence correct?hoom

"his face is yellower today"yellower is correct or i must say........................ thx

hi

i think for adj you must use "darker" or "lighter"oooooo

for example

a:my glass is red
b:my glass is darker

or you can say

you look pale today

hoseinist
19-05-2009, 18:04
hi my friends plz help me , i cant understand why for this test the letter C is correct answer and the letter B is incorrect ?:D

1.The United States Congress appropriates some four million dollars ................. the upkeep of the white House grounds.
A-year for a
B- for a year
C-a year for
D- a for year

C. Breezy
19-05-2009, 18:14
خوب برای اینکه به نظر من اگه B رو بزاریم اشتباه میشه :

four million dollars for a year the upkeep of the white House grounds...
اینجوری چون هیچ حرف اضافه ای قبل از upkeep نمیاد به نظر من غلطه ... نمی دونم معنیش چیه ولی تقریبا مطمئنم که اشتباهه .
ولی موقعی که می گه :

four million dollars a year for the upkeep of the white House grounds...
یعنی قسمت اول رو انجام میده برای نتیجه اش که قسمت دوم و بعد از جای خالی هست ...
( عمرا دلیل از این منطقی تر پیدا کنین :27: )

vroom
19-05-2009, 18:19
hi my friend plz help me , i cant understand why for this test the letter C is correct answer and the letter B is incorrect ?:D

1.The United States Congress appropriates some four million dollars ................. the upkeep of the white House grounds.
A-year for a
B- for a year
C-a year for
D- a for year

بخاطر اینکه اگر گزینه B را در جای خالی بزاری اون قسمت که پر رنگ کردم بی معنی میشه!
for a year the upkeep of the white House grounds

اما اگه c را جایگزین کنی جمله کامل میشه:
a year for the upkeep of the white House grounds

ویرایش: C. Breezy زودتر جواب داد

hoseinist
19-05-2009, 18:22
میشه معنیشو بگین دقیقا چی میگه؟؟:31:

hoseinist
19-05-2009, 18:31
خوب واسه این یکی چی؟
چرا اولی نادرست و دومی درسته ؟

The United States Department of the interior designated the Brooklyn bridge .................. in 1964.
A- was a national historic landmark
B- a national historic landmark
C- which a national historic landmark

vroom
19-05-2009, 18:33
میشه معنیشو بگین دقیقا چی میگه؟؟:31:

کنگره ی ایالات متحده حدود 4 میلیون دلار در هر سال را برای نگهداری(تعمیرات) زمین های کاخ سفید اختصاص میدهد

C. Breezy
19-05-2009, 18:47
خوب واسه این یکی چی؟

The United States Department of the interior designated the Brooklyn bridge .................. in 1964.

خوب یه کم توجه کن به جمله می فهمی ... اینطور که به نظر میاد designated فعله ( حالا مهم نیست یعنی چی ، لاقال من که نمی دونم :27: ) که البته اینو می دونی ولی مساله اینجاس که فعل اصلی هم همینه و کلا جمله فعلش همین یکیه ... چی گفتم ؟! منظورم اینه که تو اون گزینه ها اون was مربوط به بقیه جمله نمیشه و یه توضیحی در مورد اون پل بروکلین میده ... و اینجور مواقع هم می گیم :

فلان فلان ایالات متحده آمریکا پل بروکلین - یک بنای تاریخی ملی - را فلان کرد
این فلان ها رو من معنیشون رو نمی دونستم ... ولی فکر کنم یه کم فهمیدی چی گفتم ... مگه نه ؟

vroom
19-05-2009, 18:47
خوب واسه این یکی چی؟

اگه A را بزاری میشه designated the Brooklyn bridge was a national historic landmark
که معنی نمیده
اما اگه B را بزاری میشه designated the Brooklyn bridge a national historic landmark
و معنیش میشه : پل بروکلین را نامزد یک مکان (نشانه ی) تاریخیه ملی کرد

این جور تستا را بیشتر باید با ترجمه جواب داد

ویرایش: دوباره C. Breezy زودتر از من جواب داد:27:

C. Breezy
19-05-2009, 18:50
این جور تستا را بیشتر باید با ترجمه جواب داد
حالا لازم هم نیست کامل ترجمه بشه ... هر کدوم دیدی برات آشنا نیست غلطه دیگه :14:

vroom
19-05-2009, 18:54
حالا لازم هم نیست کامل ترجمه بشه ... هر کدوم دیدی برات آشنا نیست غلطه دیگه :14:

اره
منظورم این بود که اینطور تستها بیشتر از اینکه به گرامر ربط داشته باشن به ترجمه و تکنیک هاش ارتباط دارن!:46:

hoseinist
19-05-2009, 19:01
وای چه عالی دو تا دوتا جوابامو میگیرم !! ممنون بچه ها :11::11:پس بزارین آخریشم حالا که گرم شده بپرسم !!
قول میدم آخریشه واسه امشب !! این یکی چرا دومی درسته ؟

The twentieth century has been a period of enormous growth in mathematical research and in the number of mathematicians and fields ............ them .
A. they require
B. requiring
C . require
D. as require

vroom
19-05-2009, 19:10
وای چه عالی دو تا دوتا جوابامو میگیرم !! ممنون بچه ها :11::11:پس بزارین آخریشم حالا که گرم شده بپرسم !!
قول میدم آخریشه واسه امشب !! این یکی چرا دومی درسته ؟

The twentieth century has been a period of enormous growth in mathematical research and in the number of mathematicians and fields ............ them .
A. they require
B. requiring
C . require
D. as require

خب این یکی واقعا گرامریه:31:
ببین جمله ی کامل اینطوری بوده fields which are requiring them که طبق 1 قانون گرامری که اسمش یادم نیست!! which are میتونه حذف بشه و جمله اینجوری میشه fields requiring them
و معنیش هم میشه: زمینه هایی که به انها احتیاج دارند

hoseinist
20-05-2009, 07:40
تو این تستها که باید گزینه غلط را پیدا کنیم اونو با رنگ دیگه شخص کرده ام ولی لطفا دلیلش رو واسم توضیح بدید و درستش رو هم بگین چی میشه .
the three main television networks in United Stsates account for more advertising dollars than any others medium

communal dance as, a powerful symbol of mutual regard and cooperation group , underlies enduring traditions in folk dance

JEFF_HARDY
20-05-2009, 09:35
تو این تستها که باید گزینه غلط را پیدا کنیم اونو با رنگ دیگه شخص کرده ام ولی لطفا دلیلش رو واسم توضیح بدید و درستش رو هم بگین چی میشه .
the three main television networks in United Stsates account for more advertising dollars than any others medium

communal dance as, a powerful symbol of mutual regard and cooperation group , underlies enduring traditions in folk dance

سلام

others یعنی دیگران،کلا اصطلاحی به عنوان any others نداریم،و همچنین از اونجایی که کلمه بعد others. medium هست و مفرد هم هست باید قبلش مفرد به کار بده،که میشه other

کلا بشه any other mediumبه معنی (از هر رسانه ی دیگری)

از نظر معنی،cooperation group یعنی گروه همکاری،یعنی گروهی که برای همکاری با هم به وجود اومدن که تو این جمله معنی نمی ده،و از نظر گرامری هم اینعبارت غلط هست،چون اگه بخواد صحیح باشه باید cooperating group باشه اما چیزی که تو این تست دنبایش هستیم که بتونه گزینه رو صحیح کنه، عبارتی به معنی کار تیمی هست، که group cooperation میشه

hoseinist
20-05-2009, 20:37
تا گزینه غلط من یکسری تست دارم که جواباشو میدونم و با رنگ متمایز مشخص کرده ام ولی دلیلیشونو نمیدونم اگه لطفا دلایلشونو بگین ممنون میشم .مثلا تو این تسچرا غلطه؟

1.Tarantulas inject a paralyzing venom into prey or whit their large fangs.

2.Much of the work of the anthropologist Margaret mead was devoting to a study of pattern of child reading in various cultures

3.Female horseflies transmit a few disease , but their main significance as pests is in sting of their bite
ممنون :11:
البته ادامه دارد....!:31:

hoseinist
20-05-2009, 20:50
the food and and water people consume them come from the environment, provided either by nature or through the work of farmers and other producers.

JEFF_HARDY
20-05-2009, 20:53
تا گزینه غلط من یکسری تست دارم که جواباشو میدونم و با رنگ متمایز مشخص کرده ام ولی دلیلیشونو نمیدونم اگه لطفا دلایلشونو بگین ممنون میشم .مثلا تو این تسچرا غلطه؟

2.Much of the work of the anthropologist Margaret mead was devoting to a study of pattern of child reading in various cultures

3.Female horseflies transmit a few disease , but their main significance as pests is in sting of their bite
ممنون :11:
البته ادامه دارد....!:31:

سلام علیکم

1.در جمله اول جمله اول،عبارت paralyzing، اگه دقت کنید ing کرفته،پس عبارت بعدی هم نیاز داره زمانش با زمان جمله قبلی منتبق بشه،که میشه
Tarantulas inject a paralyzing venom into prey or whitting their large fangs.

2. جون جمله مجهول هست به صورت زیر در میاد

Much of the work of the anthropologist Margaret mead was devoted to a study of
pattern of child reading in various cultures

3. ,والا من تا اونجایی که می دونم و پرسیدم،همچیم مشکل بزرگی نداره، ولی اگه بخوایم ملا نقطه ای نیگا کنیم،عبارت اینجوری کامل تر میشه

Female horseflies transmit a few disease , but their main significance as pests is in the sting of their bite

JEFF_HARDY
20-05-2009, 20:56
the food and and water people consume them come from the environment, provided either by nature or through the work of farmers and other producers.

them اضافی هست، بدون them جمله کامل و بدون نقص روان هست
ترجمه:غذا و آبی که مردم مصرف میکنند از محیط بدست می آید

hoseinist
20-05-2009, 20:57
in jazz music, a riff is a simple melodic figure, ............... and repeated several times.

A. usually one or two measures lasted
B. lasted one measure or two usually
C. is lasting one or two measures usually
D. usually lasting one or two measures

hoseinist
20-05-2009, 21:02
when ........... from milk , the remainder is called skim milk.
A. all the butter is removed
B removing all the butter that
c. is all the butter removed
D. the removal of all the butter

JEFF_HARDY
20-05-2009, 21:06
in jazz music, a riff is a simple melodic figure, ............... and repeated several times.

A. usually one or two measures lasted
B. lasted one measure or two usually
C. is lasting one or two measures usually

D. usually lasting one or two measures

این سوال، جواب مصدر( gerund ) می خواد ،به خاطر همین جواب باید ing form باشه،پس گزینه A و b
جذف می شه، واسه حذف c هم میدونیم برای اینکه صحیح بشه باید بشه which is lasting ، پس گزینه D صحیح می باشد

ترجمه با گزینه B: در موسیقی جاز، ریف یک علامت ملودی ساده هست، که معمولا یک یا دو واحد به طول می کشد،و چند بار تکرار می شود
usualy lasting:معمولا طول می کشد،معمولا استمرار دارد
lasted: طول شکیده است،ادامه یافته است،یعنی در گذشته این ملودی اجرا شده و تمام شده،ولی چون ما دنبال عبارتی هستیم که نشاندهنده استمرار ملودی باشه،lasting رو انتخاب می کنیم

SCYTHE
20-05-2009, 21:07

اولا whit اسم هستش و فقط فعل ing می گیره

من فکر می کنم یه غلط تایپی باید این وسط باشه، مثلا این جمله فک کنم درست باشه

1.Tarantulas inject a paralyzing venom into prey with their large fangs.

hoseinist
20-05-2009, 21:07
the Buffalo River in Arkansas was designated .............. in 1972.
A. a national river and
B. which a national river
C. a national river
D. being a national river

JEFF_HARDY
20-05-2009, 21:11
when ........... from milk , the remainder is called skim milk.

A. all the butter is removed
B removing all the butter that
c. is all the butter removed

D. the removal of all the butter

چون جمله مرکب هست،دو طرف جمله باید در تعادل باشه، از سوال هم اینجور بر میاد که جمله مجهول هست،گزینه های دیگخ هم با یه جایگزاری ساده یکی یکی حذف می شن
واسه اینجور سوالها اگر به جواب مطمئنی نرسیدید سعی کنید یکی یکی گزینه ها رو جایگزین کنید و همه رو با هم بخونید،هر جمله ای که میزونتر و آهنگین تر بود رو انتخاب کنید.به مغز اعتماد کنید،تجربه هم کمک می نه

hoseinist
20-05-2009, 21:14
the traditional of the bowhead whale hunt ........... back a thousand years and is a vital part of Inuit culture.
A. goes
B. if it goes
C. gone
D. that went

JEFF_HARDY
20-05-2009, 21:18
the Buffalo River in Arkansas was designated .............. in 1972.

A. a national river and
B. which a national river
C. a national river

D. being a national river

از معنی هم میشه تشخیص داد، عنوان رودخانه ملی ،به روزخانه بوفالو در آرکانزاز اعطا شد.چون جمله مجهول است،یعنی مشخص نیست توسط چه کسی این لقب اعطا شده، پس was designated کامل هست و چیزی لازم نداره کامل ترش کنه

JEFF_HARDY
20-05-2009, 21:21
.
Tarantulas inject a paralyzing venom into prey or whit their large fangs

اولا whit اسم هستش و فقط فعل ing می گیره

من فکر می کنم یه غلط تایپی باید این وسط باشه، مثلا این جمله فک کنم درست باشه

1.Tarantulas inject a paralyzing venom into prey with their large fangs.

عزیز سوال صحیح هست، من با توجه به tructure کلی جمله تشخیص دادم اینجا باید ing بگیره،چون همونطور که گفتم فعل قرینه قبلی که paralize باشه هم ing گرفته،پس جمله خاص هست،پس with نیست ،سوال هم ناقص یا غلط نیست،جواب خاص داره

SCYTHE
20-05-2009, 21:26
.

عزیز سوال صحیح هست، من با توجه به tructure کلی جمله تشخیص دادم اینجا باید ing بگیره،چون همونطور که گفتم فعل قرینه قبلی که paralize باشه هم ing گرفته،پس جمله خاص هست،پس with نیست ،سوال هم ناقص یا غلط نیست،جواب خاص داره
خوب تشخیصتون غلط هست، در زبان انگلیسی کسی به اسم ing اضافه نمی کنه، قبول ندارید؟

JEFF_HARDY
20-05-2009, 21:27
the traditional of the bowhead whale hunt ........... back a thousand years and is a vital part of Inuit culture.

A. goes
B. if it goes
C. gone
D. that went

یک عبارت بسیار روان هست، و بسیاد هم استفاده میشه. سنت شکار وال به هزاران سال پیش بر می گردد

goes: می رود،بر می گردد
if it goes:شاید برود،شاید برگردد
gone: برگشته است
that went: که برگشته است

خوب تشخیصتون غلط هست، در زبان انگلیسی کسی به اسم ing اضافه نمی کنه، قبول ندارید؟
من هم نگفتم اسم هست ،تو هر دو پست مشخصا گفتم که اینجا استثنا فعل هست، و بنا به تابعیت از فعل قبلی ING میگیره،حد اقل لطف بفرمایید یک بار بخونید جواب هامو.

SCYTHE
20-05-2009, 21:32
من هم نگفتم اسم هست ،تو هر دو پست مشخصا گفتم که اینجا استثنا فعل هست، و بنا به تابعیت از فعل قبلی ING میگیره،حد اقل لطف بفرمایید یک بار بخونید جواب هامو.
این استثنا را از کجا آوردید، الکی که نمی تونید از خودتون قانون در بیارید
تابلوی که استدلال شما غلط

whit
n. bit; smallest part

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بی خیال بگذریم

hoseinist
20-05-2009, 21:50
JEFF -HARDY عزیز، بسیار ممنون که با حوصله وقت گذاشتی و سوالامو جواب دادی:11::11:
و این هم آخرین سوالم :

p.............particularly the oxides of sulfur , greatly increase the rate at which rust forms

A. the presence of air pollutants
B. Air pollutants lie present
C. Because the percent
D . Air pollutants whose presence

JEFF_HARDY
20-05-2009, 22:03
JEFF -HARDY عزیز، بسیار ممنون که با حوصله وقت گذاشتی و سوالامو جواب دادی:11::11:
و این هم آخرین سوالم :

p.............particularly the oxides of sulfur , greatly increase the rate at which rust forms

C. Because the percent

با جایگزاری گزینه های C و ِ D که جمله نا تموم و ناقص می مونه، در گزانه B هم فعل lie یمورد هست و ناقص،lie on حد اقل باید باشه که اون هم بی ربط هست،پس بهترین گزینه، A هست.
کلا سوال نچسبیه.

sepid12ir
20-05-2009, 22:11
ببخشید ، قصد دخالت ندارم ولی whit به نظر نمیاد هیج جوری بتونه فعل باشه...اگر هم استثنائی هست Jeff Hardy ممنون میشم باهامون در میان بزاری...چون من اکثر دیکشنریهارو چک کردم whit را به شکل فعل نیافتم!

و این هم آخرین سوالم :

C. Because the percent

البته در کنار جواب Jeff Hardy این هم میشه اضافه کرد که جمله ی particularly the oxides of sulfur یک حالت تکمیل کننده برا عبارت و بهتره بگم اسم اولش داره(air pollutants) که عموما به همچین موردی میگن بدل که معمولا در بین دو کاما قرار میگیره...و چون معمولا بدل سریعا بعد از اسم میاد اینجا گزینه ی اول بهترین گزینه است در کنار اینکه گزینه های b,d,c هم از نظر گرامری کامل نیستند.
یک مثال برای بدل(قسمت بولد شده بدل هست)...این هم مد نظر داشته باش که اگر بدل در جمله حذف بشه هیچ مشکلی در معنای جمله ایجاد نمیکنه):

the polution of Tehran, (which is) the capital city of Iran, is increasing

موفق باشی
سپیده:11:

A r c h i
20-05-2009, 22:12
.

سلام
دقیقا از کجا متوجه شدید که paralyzing فعله؟؟؟:18::18::18:
این کلمه صفت برای اسم venom هست به معنی " سم فلج کننده، سم بی حس کننده "است

یعنی واقعا انقدر در تشخیص صفت از فعل مشکل دارید که سرش بحث هم می کنید؟؟؟

یک عبارت بسیار روان هست، و بسیاد هم استفاده میشه. سنت شکار وال به هزاران سال پیش بر می گردد

این ترجمه بستگی به جمله داره و سه تای آخر هر سه غلط هستند. ترجمه ماضی نقلی در فارسی ، حال کامل در زبان انگلیسی هست.

if it goes== اگر برود
gone = رفت
that went = که رفت

اینها معانی هستند که اگه همیبنجوری بدون اینکه بخوایم ببینیم تو جمله چی داریم، قابل استفاده است.
have/ Has gone= رفته است
(این برگشته است از کجا اومده ؟؟؟ )

بار چندم هست که من خدمت شما عرض کردم که الکی روی جوابهاتون موضع نگیرید. همیشه می شه گفت بله اینی که شما هم می گید درسته..باید ببینم.

از این به بعد هر موردی که خواستید استدلال کنید لطفا با منبع معتبر باشه.

در ضمن در مورد سوالی که سرش بحث شد من با نظر SCYTHE عزیز کاملا موافقم

.Tarantulas inject a paralyzing venom into prey with their large fangs.

JEFF_HARDY
20-05-2009, 22:27
سلام
دقیقا از کجا متوجه شدید که paralyzing فعله؟؟؟:18::18::18:

یعنی واقعا انقدر در تشخیص صفت از فعل مشکل دارید که سرش بحث هم می کنید؟؟؟

بار چندم هست که من خدمت شما عرض کردم که الکی روی جوابهاتون موضع نگیرید. همیشه می شه گفت بله اینی که شما هم می گید درسته..باید ببینم.

از این به بعد هر موردی که خواستید استدلال کنید لطفا با منبع معتبر باشه.

نیگا کنید جناب مدیر، کسی که کامل نیست، من در مورد چیزی که بلد هستم نظر می دم،یکی میاد میگه به نظر من اینجوری هست، منم برای حرفی که می زنم دلیل میارم، البته تا اونجایی که بلدم. طرفم هم دلیل میاره که حرف من غلط هست

خوب من تو کدوم پست من تند رفتم یا توهین کردم که شما میگید موضع گرفتی؟

A. goes
B. if it goes
C. gone
D. that went

این ترجمه بستگی به جمله داره و سه تای آخر هر سه غلط هستند. ترجمه ماضی نقلی در فارسی ، حال کامل در زبان انگلیسی هست.

if it goes== اگر برود
gone = رفت
that went = که رفت

اینها معانی هستند که اگه همیبنجوری بدون اینکه بخوایم ببینیم تو جمله چی داریم، قابل استفاده است.
have/ Has gone= رفته است
(این برگشته است از کجا اومده ؟؟؟ )
لطف می فرمودید سوال رو هم می خوندید مشکلی پیش نمی اومد و با توجه به متن،ترجمه های من فکر کنم صحیح باشن.یه جایگزاری کوچک لازمه،منم می دونم برگشته است ترجمه مناسبی نیست ولی برای این متن فکر کنم بهترین ترجمه باشه،البته تا اونجایی که من می دونم

sepid12ir
20-05-2009, 22:40

جواب Jeff درست هست البته go تنها که همونطور که archi گفت رفتن معنی میده ولی اینحا jeff فعل go back که یک فعل مرکب هست را برا شما معنی کرده و معانیش هم درست بوده فقط به تمامی go یک back اضافه کن.
موفق باشید

hoseinist
21-05-2009, 11:41
سلام دوستان

بسیار ممنون از راهنمایی همه شما عزیزان ، من هنوز یه کم اشکال دیگه هم دارم ولی نمیدونم بازم بپرسم یا نه!! اگه این بار بپرسم میترسم حسابی دعوا بشه!!:31: راستش به چالش کشیدن و صحیح کردن نظر هم خوبه ولی خودتون بهتر میدونید که هیچی از دوستی ارزشمند تر نیست !

حالا اگه لطف کنید و منو در بقیه اشکالاتم راهنمایی کنید باز هم سپاسگزار خواهم شد.

1.A variation of collodion photography was the tine tintype , which captured image on a black or dark brown metal plate instead from on glass.

2.In The United States during second World War , each trade unions and employers avoided federal limites on wages by offering employeesnontaxable medical benefits.

poems vary in length from brief lyric poems to narrative or epic poems, which can be as broad in scope than a novel

although based it on feudal models , the colony of Pennsylvania developed a reputation for a progressive political and social outlook

the application mountains formation a natural barrier between the eastern seaboard and the vast lowland of the continental interior of north America

JEFF_HARDY
21-05-2009, 11:50
1.A variation of collodion photography was the tine tintype , which captured image on a black or dark brown metal plate instead from on glass.

2.In The United States during second World War , each trade unions and employers avoided federal limites on wages by offering employees nontaxable medical benefits.

سلام
1. عبارتی به عنوان instead from صحیح نیست،باید instead of باشه که معنیش بشه ( به جای)

2-فکر کنم باید حرف اضافه قبل employees قرار بگیره،مثل offering the employees

poems vary in length from brief lyric poems to narrative or epic poems, which can be as broad in scope than a novel

در سوالات تست،کلمات بیربط زیادی با معانی مشکل می زارن که ممتحن با خوندن کلمات گیچ بشه و قسمت اصلی جمله رو نتونه پیدا کنه.
قلب اصلی عبارت بالا این هست:

poem can be as broad than a nevel

1نکته بسیار مهم این هست که چون as در قسمت مقایسه اومده،حتما باید به جای than,کلمه as به کار بره
کلا چارچوب جمله های مقایسه ای اینجوری هست

as .... as sth

که معنی آن بشه شعر می تواند به اندازه رمان گسترده باشد.پی عبارت as broad as a novel رو به کار می بریم.
همیشه در ادامه as اول،دنبال as دوم هم باشید

ساختار کلی این عبارات as + صفت + as + اسم است
as broad as poem

although based it on feudal models , the colony of Pennsylvania developed a reputation for a progressive political and social outlook

2..حرف اضافه بعد از based، حتما باید on باشه
based on: ساخته شده بر، بنا بر

در حالت based it on عبارت بدون معنی میشه، و سوالی در ذهن خواننده متن پیش میاد
based it on fedual models یعنی اگر این را بنا بر مدلهای فئودالی قرار دهیم،که سوال پیش می آید اگر چه چیزی را بنا بر مدلهای فئودالی قرار دهیم؟ و از آنجایی که در مورد این (it( در ادامه متن توضیحی داده نشده نتیجه میگیریم قلط هست
based on feudal models: بنای بر مودلهای فئودالی،یا با انتباق بر مودل های فئودالی

hoseinist
21-05-2009, 12:01
the United states census for 1970 showed that the French- speaking residents of Louisiana were one of the country s most compact regional linguistic minority

a ray of light passing through the center of a thin lens keep its original direction

copper was the first metallic used by humans and is second only to iron in its utility through the ages

vroom
21-05-2009, 12:05
the application mountains formation a natural barrier between the eastern seaboard and the vast lowland of the continental interior of north America

سلام
با وجود formation جمله ناقصه (معنی نمیده!)چون formation اسم هست و جمله به فعل نیاز داره
شکل درستش میشه form یا formed

a ray of light passing through the center of a thin lens keep its original direction

خب بجای keep باید باشه keeps چون برمیگرده به ray of light که مفرد هست

copper was the first metallic used by humans and is second only to iron in its utility through the ages

metallic یعنی فلزی که درست نیست باید باشه فلز که میشه metal

hoseinist
21-05-2009, 12:16
despite the fact that lemurs are general nocturnal , the ring tailed lemurs travels by day in bands of four to twelve individual

the western world is beset whit the range of problem that characterize mature , postindustrial societies

marches , wetland areas characterized by plant grassy growth , are distinguished from swamps , wetland where trees grown .

wampum , based used as a form of exchange by some Native Americans , was made of bits of seashells cut , drill , and strung into belts

M O B I N
21-05-2009, 12:22
excuse me Ms.Hoseinist can you explain for me what we should do sorry i had left here for weeks

JEFF_HARDY
21-05-2009, 12:47
despite the fact that lemurs are general nocturnal , the ring tailed lemurs travels by day in bands of four to twelve individual

the western world is beset whit the range of problem that characterize mature , postindustrial societies

1- به جای general, فکر کنم باید قید به کار بره یعنی generally

2- با توجه به ترجمه،طیف مشکلات میشه range of problems

range.بیشتر از یکی هست پس کلمه بعدش جمع بسته میشه تا اونجایی که می دونم

hoseinist
21-05-2009, 12:50
kangaroos use their long and powerful tails for balance themselves when sitting upright or jumping .

proper city planning provides for the distribution of public utilities , public buildings park , and recreation centers , and for adequate and the inexpensive housing .

the artist Romare Bearden was ........... whose Yellows , deep blues , and fuchsias contrasted strongly whit photographic gray in his bright collages .
A. whit a gift for color
B. a gifted colorist
C. a gift whit colorful
D. gifted whit coloring

the most important chemical catalyst on this planet is chlorophyll , ..... carbon dioxide and water react to form carbohydrates

A. whose presence
B. which is present
C. presenting
D. in the presence of which

JEFF_HARDY
21-05-2009, 12:52
wampum , based used as a form of exchange by some Native Americans , was made of bits of seashells cut , drill , and strung into belts

اینجا bits from باید به کار بره یعنی از تکه هایی مانند....تشکیل شده است. (یا از قطعه های مانند ... بوجود آمده است)

kangaroos use their long and powerful tails for balance themselves when sitting upright or jumping .

به جای for, باید از to استفاده کرد. اصطلاح مورد استفاده، to balance هست همیشه
کانگروها از پاهای بلند و قوی خودشان برای ایجاد تعادل استفاه می کنند،هنگامی که نشته اند یا در حال پرش هستند

proper city planning provides for the distribution of public utilities , public buildings park , and recreation centers , and for adequate and the inexpensive housing .

the اضافه هست، ,جون nexpensive صفت هست، قبلش the لازم نداره
برای داشتن خام=نه هایی ارزان و کافی :and for adequate and inexpensive housing

the اضافه هست، ,جون nexpensive صفت هست، قبلش the لازم نداره
برای داشتن خانه هایی ارزان و کافی :and for adequate and inexpensive housing

the United states census for 1970 showed that the French- speaking residents of Louisiana were one of the country s most compact regional linguistic minority

به خاطر one of the...باید minority بشه minorities

یکی از مهمترین

one of the country s most compact regional linguistic minorities

marches , wetland areas characterized by plant grassy growth , are distinguished from swamps , wetland where trees grown .

اول صفت باید بیاد بعد اسم

plant grassy باید بشه plant grasst growth

the artist Romare Bearden was ........... whose Yellows , deep blues , and fuchsias contrasted strongly whit photographic gray in his bright collages .

A. whit a gift for color
B. a gifted colorist
C. a gift whit colorful

D. gifted whit coloring

اینجا gift به معنای استهداد ذاتی هست، for هم یعنی برای،در
was whith a gift for collor فکر کنم یعنی دارای استعداد ذاتی در انتخاب رنگ بود

the most important chemical catalyst on this planet is chlorophyll , ..... carbon dioxide and water react to form carbohydrates

A. whose presence
B. which is present
C. presenting

D. in the presence of which

in the presence of which یهنی که در حضور آن، یا بوسیله آن و باید توجه داشته باشیم که which به chlorophyll ,

in the presence of هم یعنی :در حضور

whose presence یعنی :که حضور آن

presenting یعنی تقدیم می کند که حذف میشه

the most important chemical catalyst on this planet is chlorophyll,in the presence of
which carbon dioxide and water react to form carbohydrates

مهم ترین ترکیب شیمیایی در زمین کلرفیل است،که در حضور آن(کلروفیل) دی اکسید کربن و آب به کربوهیدرات تغییر می کنند

hoseinist
21-05-2009, 14:53
roads in the united states remained crude, .......... whit graved or wood planks , until the beginning of the twenties century .

A. were unsurfaced or they covered them
B. which unsureface or covered
unsurfaced or covered them
D. unsurfaced or covered

an image on a national flag can symbolize political ideals that .......... express.

A take many world to otherwise would.
B. would take to many otherwise words
C. many words to take would otherwise
D. would otherwise take many words to

:11: با تشکر فراوان از همه دوستان خصوصا jeff عزیز بالاخره تموم شد !!

JEFF_HARDY
21-05-2009, 15:15
an image on a national flag can symbolize political ideals that .......... express.

A take many world to otherwise would.
B. would take to many otherwise words
C. many words to take would otherwise
D. would otherwise take many words to

:11: با تشکر فراوان از همه دوستان خصوصا jeff عزیز بالاخره تموم شد !!

خوب نکته های تستی این سوال این هست که همینقدر که بدونیم حرف اضافه قبل express,باید to باشه این تست رو واسه ما حل می کنه
to express:مطرح کردن

منظور کلی جمله تا قبل از قسمت ... این هست:تنها یک عکس از پرچم ملی می تواند نشانه های اعتقادات سیایس را نشان دهد
گزینه A , Cغلط هست چون در جمله شرطی،would باید اول جمله باشه

در گزینه B هم take to many هم بی معنی هست،پس رد میشه

ترجمه جمله صحیح:

اگر در تصویر پرچم ملی، ایده های سیاسی نمایان نباشد،کلمات زیادی باید به کار ببریم که ایده ها رو توصیف کند

would othewise take: در صورت دیگر خواهد گرفت،در صورت دیگر مصرف خواهد کرد

many words:کلمات زیادی،عبارتهای نوشتنی زیادی
کلی منظور اینه که در پرچم ها،تصویر روی آنها ایدآل های سیاسی رو کوتاهتر از بسیاری از کلمات نشان می دهند

roads in the united states remained crude, .......... whit graved or wood planks , until the beginning of the twenties century .

A. were unsurfaced or they covered them
B. which unsureface or covered
unsurfaced or covered them

D. unsurfaced or covered

remained:باقی ماندند
جاده های زیادی در آمریکا زمخت، زیر سطح و پوشانیده شده باقی ماندند تا ابتدای قرن 20 ام
برای حل تست به این نکته توجه می کنیم
فعل remained ماضی ساده هست،در تابعیت از صفت اول، که crude باشه بقیه صفت ها رو بدون حرف اضافه میزاریم،چون هر سه صفت یک مفهوم رو می رسونن، و می تونن تیو این جمله جای هم قرار بگیرن.

SCYTHE
21-05-2009, 17:44
یه نگاه کوچیک انداختم، به نظرم این ها باید اصلاح بشه

حرف اضافه of مشکل نداره و درسته، قبل از bits حرف تعریف می خواد

درستش:

grassy plant growth
or
grass plant growth

:20::40::10::46::31::18::19::13:

JEFF_HARDY
21-05-2009, 18:14
اول صفت باید بیاد بعد اسم

plant grassy باید بشه plant grasst growth

درستش:

grassy plant growth
or
grass plant growth

:20::40::10::46::31::18::19::13:

سلام.من فکر کردم چون منظورش رشد گیاهان علفی بود؛به خاطر همین برای صفت شدنش sy باید بزاریم

zerosector
08-06-2009, 11:09
سلام
لطفا بگید تفاوت بین in و inside در چیست؟
با تشکر

SCYTHE
08-06-2009, 11:55
سلام
لطفا بگید تفاوت بین in و inside در چیست؟
با تشکر
Hi zerosector

اولآ این سوال را باید در تاپیک grammatical problems مطرح می کردید. احتمالا منتقل میشه

این سوال شما یک مقدار کلی است، اگر مشخص تر اشاره می کردید بهتر بود
inside به معنی داخل و فضای اطراف چیزی هست:
Did you clean the inside of the car?l
the insides of people's houses
She dabbed perfume on the inside of her wrist

مسلمآ در مثال های بالا نمی تونید از in استفاده کنید

در بعضی از موارد هم میشه از هر دو استفاده کرد:

"Is Anna in the garden?" "No, she's inside (= in the house)l

intellectual2009
01-07-2009, 17:21
Howdy

In this poem

no more crying
not only any of your tears will bring my world back away
but also the flood of it will push him away
no more crying
not only any of your tears will sooth your heart
but also afriend told that will deepen your hurt
no more crying
not only any of your tears will make him aware
but also that will make you a begger

1-not+only+any is correct

none of your tears is better

2-
but infect instead of but also

3-bring your world back away

back away?hoom

seymour
03-07-2009, 13:11
Howdy

In this poem

no more crying
not only any of your tears will bring my world back away
but also the flood of it will push him away
no more crying
not only any of your tears will sooth your heart
but also afriend told that will deepen your hurt
no more crying
not only any of your tears will make him aware
but also that will make you a begger

1-not+only+any is correct

none of your tears is better

2-
but infect instead of but also

3-bring your world back away

back away?hoom
are these questions? .. or suggestions for improvements? ... or definitive answers?

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

anyway , 1 and 2 are have no problem in their present form and I think it's up to the poet to use one or another ...

about 3 , maybe it is a a little vague .. but then again the line will lose its rhyme ... maybe this one:

bring my word back all the way ...

Paradise_human
10-07-2009, 20:00
hi every body
good after noon
i have a question from grammar
when we use (be) in sentence ?
for example :
it would be so hard
she has been married to him since 1990
thanks

sepid12ir
10-07-2009, 20:29
hi every body
good after noon
i have a question from grammar
when we use (be) in sentence ?
for example :
it would be so hard
she has been married to him since 1990
thanks

hey, have a look at here, Archi-girl has described it well:

in case u had any problem after catching this part, let us know here

Good Luck

Paradise_human
10-07-2009, 20:44
hey, have a look at here, Archi-girl has described it well:

in case u had any problem after catching this part, let us know here

Good Luck

in this sentence : I can be there on time
the original sentence had been this ?
i am there on time

sepid12ir
11-07-2009, 01:09
in this sentence : I can be there on time
the original sentence had been this ?
i am there on time

ya exactly, but since after modal verbs we have to use be after can we have 'be' here

music6808
12-07-2009, 14:27
اگر قرار باشد راجع به گذشته صحبت كنیم،بیشترین زمانی كه مورد استفاده قرار می گیرد،گذشته ی ساده می باشد.این زمان می تواند بر رویدادهای كوتاه،موقعیت ها و امور طولانی تر و حتی رخدادهای تكراری در زمان گذشته،دلالت داشته باشد.
الگوی ساخت آن بسیار ساده است.تنها كافی است كه قسمت دوم فعل را بعد از فاعل بیاوریم.برای ساختن قسمت دوم فعل،در مورد افعال با قاعده،به شكل ساده فعل
edمی افزاییم.در مورد افعال بی قاعده نیز قسمت دوم هر فعل مختص به خودش است كه باید حفظ گردد.
. He walked into the restaurant and ordered a drink -
او وارد رستوران شد و یك نوشیدنی سفارش داد.

.I lived in shiraz until I was fourteen -

تا وقتی كه 14سالم شد،تو شیراز زندگی می كردم.

. When I was a child we always went to the seaside -

وقتی بچه بودم،همیشه می رفتیم ساحل دریا.

تبصره:زمان گذشته ساده همیشه مفهوم ساده نداشته و می تواند دلالت بر حال و آینده نیز داشته باشد.
مواردی كه الگوی گذشته ی ساده،مفهوم گذشته ندارد عبارتند از:
1.بعد از Ifو سایر کلمات دیگر که مفهوم شرطی دارند.

. If I had the money now,I'd buy a car-
اگر الان اون پولو داشتم، یه ماشین می خریدم.

.You look as if you were just about to scream-

اینجوری به نظر میرسه که می خواستی جیغ بکشی.
2بعد از عبارتهایی نظیر:
It's time(الان وقتشه)،would rather(بهتر است كه)وI wish(ای كاش)،الگوی گذشته ساده برای بیان مفهوم حال و یا حتی آینده بكار می رود.

.Ten O'clock-it's time you went home

ساعت۱۰هست،وقتشه كه بری خونه.

. Don't come and see me today.I'd( 'd =would)rather you came tomorrow -

امروز برای دیدن من نیا،بهتره كه فردا بیایی.

.I wish I had a better memory -

ای کاش حافظه ی قوی تری داشتم.

Petros
16-07-2009, 16:37
سلام
فرق این دو فرقه چیه؟
Hadn't و Didn't Have

I Didn't Have The Time
I Hadn't The Time

جانی ناچیز دارم

amintnt
16-07-2009, 17:00
سلام
فرق این دو فرقه چیه؟
Hadn't و Didn't Have

I Didn't Have The Time
I Hadn't The Time

جانی ناچیز دارم
سلام... فکر میکنم جمله ی دوم غلطه و کربردی نداره... وقتی میشه از Hadn't / Haven't استفاده کرد که به عنوان فعل کمکی استفاده بشه.
مثلا: I haven't had much time که اینجا Haven't فعل کمکی و had فعل اصلیه.

sepid12ir
16-07-2009, 19:32
سلام
فرق این دو فرقه چیه؟
Hadn't و Didn't Have

I Didn't Have The Time
I Hadn't The Time

جانی ناچیز دارم
تا انجا که من خبر دارم... کاربرد منفی فعل داشتن(have /has/ had) در قدیم به شکل have/has/had+ not بوده ... ولی در انگلیسی استاندارد الان برای منفی کردن این فعل باید از don't/doesn't/didn't استفاده کنیم...بنابراین هر دوش یکیه...ولی اولی از نظر گرامر استاندارد الان کاملا درسته ولی دوم رد شده و الان خیلی کم کاربرد داره....
در کتابهای ادبی بسیار قدیمی این شکل کاربرد فعل have(hadn't) زیاد هست...
موفق باشی

jinn's king
28-07-2009, 22:08
" i have two books which one of them is so informative "

اشكال اين جمله كجاست ؟؟؟؟؟؟

sepid12ir
28-07-2009, 22:59

مشکلش which هست... بعد از Which باید به دو تا کتاب اشاره میشد در صورتی که شما یه یک کتاب داری اشاره میکنی، بهتر بود به جای Which از And استفاده میکردی...چون which به دو کتاب اشاره میکنه...
در واقع which به اسم برمیگرده و آنها را توصیف میکنه... اسم شما اینجا جمع هست...

sepid12ir
28-07-2009, 23:04
یه سوال...

Valentine day is a day when people ...l

Fall is the season when people ....l

Novermber 2 is the day when ....l

میخوام بدونم با توجه به چی ما اینجا a , the را به کار میبریم؟!
ولنتاین مگه یک روز شناخته شده نیست؟! پس چرا the بکار نرفته؟!
کلا توضیح بدید ممنون میشم:11:

jinn's king
28-07-2009, 23:12
مشکلش which هست... بعد از Which باید به دو تا کتاب اشاره میشد در صورتی که شما یه یک کتاب داری اشاره میکنی، بهتر بود به جای Which از And استفاده میکردی...چون which به دو کتاب اشاره میکنه...
در واقع which به اسم برمیگرده و آنها را توصیف میکنه... اسم شما اینجا جمع هست...
ممنون از توضيحت
من مي خوام بگم يكي از اون كتابها نمي خوام كه به هر دوشون اشاره كنم
دوتا كتاب دارم يكيشون مد نظر هست .
قرار نيست which رو حذف كنم كه جمله درست بشه مي خوام which هم باشه يعني بايد باشه

any other idea

SCYTHE
28-07-2009, 23:20

من فکر کنم این طوری درست بشه:

I have two books which one is so informative

چون which را آوردی، به them نیازی نیست

Hamid1000
28-07-2009, 23:35
یه سوال...

فکر کنم شما باید توی هر مثال جمله رو کامل می نوشتی تا بعد بشه در مورد "a" و "the" صحبت کرد!
البته تا نظر اساتید چی باشه!!!!:19:

Hamid1000
28-07-2009, 23:39

منم یه سوال برام پیش اومد:
چه الزامی برای استفاده از which داری؟ از لحاظ گرامری می پرسم

sepid12ir
29-07-2009, 00:28
ممنون از توضيحت
من مي خوام بگم يكي از اون كتابها نمي خوام كه به هر دوشون اشاره كنم
دوتا كتاب دارم يكيشون مد نظر هست .
قرار نيست which رو حذف كنم كه جمله درست بشه مي خوام which هم باشه يعني بايد باشه به نظر من ادبیات بهتری برا برخورد هست...!!
منم نگفتم حفت کتابها که دوست عزیز...
من گفتم چون which به حفت کتابها برمیگرده ، بنابراین بجاش and بزار که جمله درست بشه...
حالا which باید باشه! scythe جوابتون را داد....

فکر کنم شما باید توی هر مثال جمله رو کامل می نوشتی تا بعد بشه در مورد "a" و "the" صحبت کرد!فکر نمیکنم نیازی باشه ، به هر حال این کاملش:

Novermber 2 is the day when people in the US celebrate thanksgiving

Valentine day is a day when people give gifts to eachother

jinn's king
29-07-2009, 04:51

نه عزيزم اينكه شما مي گي نيست شايد them اضافي باشه ولي جمله ي شما هم نمي تونه درست باشه .

jinn's king
29-07-2009, 04:57
به نظر من ادبیات بهتری برا برخورد هست...!!
منم نگفتم حفت کتابها که دوست عزیز...
من گفتم چون which به حفت کتابها برمیگرده ، بنابراین بجاش and بزار که جمله درست بشه...
حالا which باید باشه! scythe جوابتون را داد....

فکر نمیکنم نیازی باشه ، به هر حال این کاملش:

Novermber 2 is the day when people in the US celebrate thanksgiving

Valentine day is a day when people give gifts to eachother

خيلي ببخشيد من منظوري نداشتم .
مي دوني اشكال كار كجاست اينكه شما لحن من و وقتي كه اين جمله رو نوشتم نمي دوني كه چي بود از كجا مطمئني كه من قصد بدي داشتم ؟؟؟1
به هر حال اگه ناراحت شدي معذرت مي خوام .
ولي هنوز هم به جواب درست نرسيدم .
از scythe هم براي نظرش ممنونم

SCYTHE
29-07-2009, 09:12

من سوال شما را یه جا پرسیدم، این جوابشون بود حالا ببینیم تا نظر بقیه چی باشه:

The phrase "which one of them is . . " is hopelessly bad grammar.

This would have to be completely re-written.

"I have two books. One of them is so informative."
"I have two books, of which one is so informative."
"I have two books, one of which is so informative." l

seymour
29-07-2009, 12:34
من سوال شما را یه جا پرسیدم، این جوابشون بود حالا ببینیم تا نظر بقیه چی باشه:

The phrase "which one of them is . . " is hopelessly bad grammar.

This would have to be completely re-written.

"I have two books. One of them is so informative."
"I have two books, of which one is so informative."
"I have two books, one of which is so informative."

می خواستم اون سومی رو بگم که دیدم SYTHE عزیز ذکرش کرده .. مرسوم ترین گزینه اس به نظرم ...

seymour
29-07-2009, 12:49
یه سوال...

for the sake of argument :

به نظرم میاد که فرضاً هم با the و هم با a/an در موقعیت های مختلف استفاده بشه و اینطوری نباشه که حتما یکی یا دیگری ضروری باشه ... ها ؟ ...

اول : (بعنوان یه نکته فرعی) مثلا تو فارسی هم می تونیم با معرفه/نکره همینطوری بازی کنیم :

* ولنتاین روزیه که ملت میرن از مغازه هایی که تا دیروز خرازی بودن و صرفا بخاطر همین یه روز تغییر شغل دادن کادو می خرن...

* ولنتاین روز ِخرید از مغازه هایی که تا دیروز ... (ادامه ماجرا)

...

دوم : در مورد Fall حدس می زنم قرار بوده جمله ای مطرح بشه که قرار نبوده خصوصیات ماه پاییز رو واسه یکی که تا حالا نمی دونسته پاییز چی چیه (؟!) توضیح بده ... منظورم اینه که شاید خیلی ها ندونن ولنتاین چیه و یه توضیح بد نباشه (hence the a/an is used!)... اما شک دارم کسی نیاز به تعریف ماه پاییز داشته باشه !! ... بنابراین مثلا می خواسته یه واقعه ای رو مطرح کنه که صرفاً در پاییز رخ داده ... یعنی پاییز نقش اول جمله نبوده و معرفه فرض شده! ... مثلا:

* پاییز فصلیه که طراح های مد لباس های جدیدشون رو عرضه می کنن ... پاییز فصلیه که ملت توش فلان کار رو می کنن ..

داشتم بلندبلند فکر می کردم ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jinn's king
30-07-2009, 02:11
یه سوال...

منم نظر خودمو مي گم :
به نظر من اسم اگه خيلي خاص :31: باشه بايد از a استفاده كنيم مثلا همين مثال خودتون valentine شايد كسي ندونه ولنتاين چيه و ما مي خواهيم براش توضيح بديم
يا مثلا easter - عيد پاك يا thanksgiving - روز شكر گزاري يا هر روز خاص ديگري عيد مبعث ، روز طبيعت ، روز عاشورا و .....
ولي پائيز و ماه نوامبر به نظرم شناخته شده تر هستند نسبت به اون روزهاي خاصي كه مثال زدم

StudioX
31-07-2009, 00:09
با سلام

میشه ساختار این سه نوع فعل توی انگلیسی رو بگید چه جوریه ؟

خورده باشم ... خورده شده است ... خورده میشود

در ضمن این دو تا فعل هم به فارسی ساختارش رو بگید ممنون میشم :

Have been sold ... Have had sold

مرسی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

baran_1000
31-07-2009, 13:31
با سلام

من با اجازه اساتید چند موردش رو میگم..منتظر بمونید تایید بشه.

خورده باشم: فکر میکنم اینو تو جمله بهتر بشه واسش معادل پیدا کرد!. مثلاً توی یه جمله ی شرطی

خورده شده است: has been eaten

خورده میشود: is being eaten
.............

Have been sold: فروخته شده است.
Have had sold: این عبارت فکر کنم درست نباشه!! :13:

seymour
31-07-2009, 15:03
در راستای پست بالا ، تطبیق زمانها در دو زبان ساده نیست ... این وارد وجهی از زبانشناسی کاربردی میشه که بحث میکنه که یه چیزی دقیقا مطابق حالت التزامی در انگلیسی نداریم ... بلکه برحسب مورد و کاربرد میشه با استفاده از زمانهای موجود ترجمه اش کرد ...

حالت اول شخص و فعلی که مطرح کردید (خوردن) ، کار رو از این هم سخت تر می کنه ؛ اما به نظر میاد بشه به یه جمع بندی رسید روش :

من شاید همه غذام رو نخورده باشم = I might not have eaten all of my food
فقط وقتی سیگار تعارف کن که غذام رو خورده باشم = ... offer cigars only when I've eaten

من هرچی فکر کردم حالت دیگه ای به ذهنم نیومد ... اگه به نظرتون چیزی می رسه خوشحالم میشم در موردش بخونم ...

jinn's king
06-08-2009, 05:31
با سلام

سلام به همگي

اين عباراتي رو كه شما دنبالشون هستي زياد كاربردي ندارن و شايد فقط در موارد خاصي بشه ازشون استفاده كرد
اوليش "خورده باشم " ماضي التزامي هست و براي شك و يا اميد و آرزو استفاده ميشه مثلا
دلم مي خواد تا وقتي شوهرم نيامده غذامو خورده باشم (بيان خواسته و آرزو )

i wish i ate my meal before my husband comes

همون طور كه دوستمون گفت بايد زمانها را با هم تطبيق بديم و اينجا گذشته ي ساده در انگليسي با ماضي التزامي در فارسي برابر شد .
دلم مي خواد الان كنار ساحل باشم

i wish i was on beach

دلم مي خواد فردا جمعه باشه

i wish it was friday tomorrow

فعل گذشته ي ساده اي كه بعد از "i wish i " مياد دقيقا با "باشم" برابر است

"خورده شده است"

نمي دونم اين فعل هارو از كجا آوردي ولي حداقل مي دونم توي اين بيست سالي كه از عمر با عزت من :31: گذشته حتي يه بار هم از اين فعل استفاده نكردم
ماضي نقلي براي دو عمل به كار مي ره
1- عملي كه هنوز تمام نشده
2- عملي كه كاملا به پايان رسيده
مثلا
حسن در حياط ايستاده است

Hassan is standing in the yard

حسن رفته است

Hassan is gone

خوردن فعليه كه بيشتر به صورت معلوم به كار ميره و تازه اگه براي غذا باشه از eat اصلا استفاده نميشه از have استفاده ميشه .
ولي فعلي مثل write رو ميشه بگي كابرد مجهولش زياده مثلا "اين كتاب توسط حسن نوشته شده است "

this book is written by Hassan

اين جمله ها خطرناكن حسن اينا كاربرد ندارن حسن :46:

كاش براي اين فعل هايي كه گفتي حداقل مصال فارسي مياوردي تا افراد بي ثوادي مصل بهتر متوجه بشن
اون جمله اي هم كه دوستمون گفت براي "خورده شده است " يعني "has been eaten " مي تونيم بگيم كه eat در اينجا بيشتر معني "پوسيدن و تحليل رفتن رو ميده "

my car has been eaten

ماشينم فرسوده شده است
و يا براي اين به كار ميره كه مثلا بگيم گرگ گوسفند رو خورد

the sheep has been eaten by wolve

اميدوارم منظورم رو فهميده باشي ( جانوري كه توسط جانور ديگري خورده ميشه )
گربه موش رو خورد
عقاب خرگوش رو خورد و .....

"خورده مي شود"
تو فارسي نداريم يا حداقل كابرد نداره

have been sold عمرا كابرد داشته باشه تو انگليسي. چي مي خواي بگي ؟؟ كجا شنيدي اين و ؟؟؟
تا اونجا كه من مي دونم بعد از have been فعل ing دارمياد و ماضي نقلي استمراري رو ميسازه
ماضي نقلي استمراري براي عملي كه در گذشته شروع شده باشه تا به حال ادامه داشته و در آينده ممكن است ادامه داشته باشه سا نداشته باشه
مثلا
10 سال دارم انگليسي مي خونم

i have been studying eng for 10 years

شايد ادامه داشته باشه شايدهم نه
have bben sold اينطوري به نظر مي رسه كه بخواي بگي يه چيزي براي يه مدت براي فروش بوده و كسي نخريده هنوز.
اگه بخواي اين جمله رو بگي بايد بگي

it has been on sale for 2 months

يا يه چيزي شبيه اين

have been sold , have had sold و " خورده مي شود" بيشتر شبيه به جك هاي دسته اول هستن

به جاي اينكه سعي كني لفظي كار كني برو كابردها رو ياد بگير تا بتوني بفهمي كجا بايد كدومو به كار ببري و كدوم با كدوم برابري مي كنه
موفق باشي :10:

seymour
06-08-2009, 15:11
ممنون از پست جناب جینز کینگ که نشون دهنده علاقه و توجهش به مبحثه ... اما با اجازه یکی دوتا نظر مخالف :

have been sold عمرا كابرد داشته باشه تو انگليسي. چي مي خواي بگي ؟؟ كجا شنيدي اين و ؟؟؟

have been sold و .... بيشتر شبيه به جك هاي دسته اول هستن
(جسارتاً) این نتیجه رو چطور گرفتی دوست من ؟ ... برعکس، فکر می کنم هم ساختار و هم دقیقا همین ترکیب بسیار هم مرسومه ...فقط از چند ساله اخیر :

مثلا BBC

Hitler's early paintings have been sold for more than £95000

مجددا BBC

The babies are said by the report to have been sold to foreign...

خبر IMDB

NBC Says Majority Of All Super Bowl Ads Have Been Sold

دیلی میل

The fact that more than 200 pitches have been sold

و صدها نمونه دیگه ... (که قطعا کم لطفیه و بهتره بگیم "هزارها نمونه دیگه" ...کافیه صرفا سرویس news یاهو و گوگل رو واسه همین عبارت چک کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

//

اوليش "خورده باشم " ماضي التزامي هست و براي شك و يا اميد و آرزو استفاده ميشه مثلا
دلم مي خواد تا وقتي شوهرم نيامده غذامو خورده باشم (بيان خواسته و آرزو )
i wish i ate my meal before my husband comes
البته من هم در پست قبلی ام تاکید داشتم که :

حالت اول شخص و فعلی که مطرح کردید (خوردن) ، کار رو از این هم سخت تر می کنه ؛
اما یه ترجمه مناسب تر از این جمله فکر کنم از مقدار عجیب و غریبی این جمله (که من هم انکارش نمی کنم) کم کنه ... ترکیب i wish + past simple رو ما عیناً در فارسی دارم (اتفاقی که در حال نیفتاده و ایشالا در آینده!) و نیازی به التزامی کردنش نیست؛

I wish I were a millionaire = کاشکی یه میلیونر بودم
I wish you were here = کاشکی اینجا بودی

اینی که مدنظر شماست رو با I wish I would میشه بدست آورد و البته ... بعنوان یه مطالعه خوب ، اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو ببینید که با خیلی از حالات wish بازی کرده ... بهرحال بحث خوبیه ..

brain
06-08-2009, 15:26
سلام اساتید !! :40:
منم چند ماه پیش نشستم همه ی زمانارو یه روز یاد بگیرم ، که ه همون اولش مخم سوت کشید چه برسه به آخراش !!! اونم با چه فعلی :31: خوردن ( کلی غلط داره انگار :31:)

حال ساده = حال استمراري
ما ميخوريم = ما داريم ميخوريم
we are eating = we eat

مجهولاش:
غذا خورده ميشود = غدا داره خورده ميشود
food is being eaten = food is eaten

------------------------------------------------------------------------------

ماضي ساده = ماضي ساده استمراري
ما خورديم = ما داشتيم ميخورديم
we were eating = we ate

مجهولاش:
غذا خورده شد = غذا داشت خورده ميشد
food was being eaten = food was eaten

--------

ماضي نقلي = ماضي نقلي استمراري
ما خورده ايم = ما درحال خوردن بوده ايم
we have been eating = we have eaten

مجهولاش:
غذا خورده شده است = غذا درحال خورده شدن بوده است
food has been being eaten = food has been eaten

--------

ماضي بعيد = ماضي بعيد استمراري
ما خورده بوديم = ما درحال خوردن بوديم
we had been playing = we had eaten

مجهولاش:
غذا خورده شده بود = غذا در حال خورده شدن بود
food had been being eaten = food had been eaten

-------------------------------------------------------------------------------

آينده ساده = آينده ساده استمراري
ما خواهیم خورد = ما درحال خوردن خواهيم بود
we will be eating = we will eat

مجهولاش:
غذا خورده خواهد شد= غذا در حال خورده شدن خواهد بود
food will be eating = food will be eaten

------
آينده در گذشته
ما خواهيم خورد
we would eat

آینده کامل هم بود که دیگه ننوشتم چون بلد نبودم !!! شایدم بدونم ولی به اسم نه !!

همین الانشم که نگام بهش میوفته مخم سوت میکشه !!!! :31: :27:

knight of night
07-08-2009, 19:22
دوست عزیز درک این مطالب کار یک یا دو روز نیست.

shakerifar
08-08-2009, 16:57
سلام
می خواستم ببینم gerund دقیقا چی هستش ؟؟؟
با توجه به این که ing هم میگیره یه جورایی تشخیصش سخت هستش
مثلا تو این جمله
When Francisco wore dive fins to class, everyone knew that he was devoted to swimming
بعد از preposition این حالت پیش اومده اما
Francisco's first love is swimming اینجا هم gerund هستش؟؟؟
کلا یه توضیح کامل درباره gerund بدید
ممنون

sepid12ir
08-08-2009, 22:21
سلام
می خواستم ببینم gerund دقیقا چی هستش ؟؟؟
با توجه به این که ing هم میگیره یه جورایی تشخیصش سخت هستش
مثلا تو این جمله
When Francisco wore dive fins to class, everyone knew that he was devoted to swimming
بعد از preposition این حالت پیش اومده اما
Francisco's first love is swimming اینجا هم gerund هستش؟؟؟
کلا یه توضیح کامل درباره gerund بدید
ممنون
بعضی از افعال هستند که ing میگیرن، که gerund و یا present participle نامیده میشن!
Gerund: وقتی فعلی ing میگیره و کاربرد آن لغت در جمله شبیه به یک اسم هست:

Swimming is my favorite sport

موردی هم هست که بعد از برخی از افعال در انگلیسی فعل بعد حتما باید به شکل ing بیاد، که درواقع gerund نامیده میشه... چون حالت اسم را پیدا میکنه:

I love swimming
I hate cooking
I devote my time to helping poor students

Present Participle : زمانی هست که با افزودن ing به فعل، لغتمون کاربردش بیشتر شبیه به یک فعل و یا صفت هست...

Mary is swimming

I hate boring classes

---
در مورد مثال اولتون:

When Francisco wore dive fins to class, everyone knew that he was devoted to swimmingفعلمون ing گرفته چرا که بعد از devote to فعل ما با ing میاد...

در مورد مثال دومتون هم:

Francisco's first love is swimming مورد اول(Gerund) صدق میکنه. چون swimming اینجا کاربردش شبیه به یک اسم هست تا فعل و یا صفت...

jinn's king
09-08-2009, 01:48
ممنون از پست جناب جینز کینگ که نشون دهنده علاقه و توجهش به مبحثه ... اما با اجازه یکی دوتا نظر مخالف :

(جسارتاً) این نتیجه رو چطور گرفتی دوست من ؟ ... برعکس، فکر می کنم هم ساختار و هم دقیقا همین ترکیب بسیار هم مرسومه ...فقط از چند ساله اخیر :

مثلا BBC

مجددا BBC

خبر IMDB

دیلی میل

و صدها نمونه دیگه ... (که قطعا کم لطفیه و بهتره بگیم "هزارها نمونه دیگه" ...کافیه صرفا سرویس news یاهو و گوگل رو واسه همین عبارت چک کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] news%3Fq%3D%2522have%2520been%2520sold%2522%26oe%3 Dutf-8%26rls%3Dorg.mozilla%3Aen-US%3Aofficial%26client%3Dfirefox-a%26um%3D1%26ie%3DUTF-8%26sa%3DN%26hl%3Den%26tab%3Dwn))

//

البته من هم در پست قبلی ام تاکید داشتم که :

اما یه ترجمه مناسب تر از این جمله فکر کنم از مقدار عجیب و غریبی این جمله (که من هم انکارش نمی کنم) کم کنه ... ترکیب i wish + past simple رو ما عیناً در فارسی دارم (اتفاقی که در حال نیفتاده و ایشالا در آینده!) و نیازی به التزامی کردنش نیست؛

I wish I were a millionaire = کاشکی یه میلیونر بودم
I wish you were here = کاشکی اینجا بودی

اینی که مدنظر شماست رو با I wish I would میشه بدست آورد و البته ... بعنوان یه مطالعه خوب ، اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] m%2Fbally%2Fdurrus%2F153%2Fgramch09.html)رو ببینید که با خیلی از حالات wish بازی کرده ... بهرحال بحث خوبیه ..
درود به جناب seymour بزرگ
خيلي ممنونم از نظر مخالف و سازنده ي شما راستش دليل خاصي براي به نتيجه رسيدنم ندارم شما كاملا درست مي گين
ساعت 5:30 سبح :31:بود هر چي به خودم فشار آوردم كه يه جمله بسازم با "have been sold" نتونستم بعد مجبور شدم بگم اصلا كلا نداريم چنين چيزي
خيلي از شما ممنونم كه خطاي من و پوشش دادين :10:

cesc.cesar
13-08-2009, 08:32
Hi
I look for a article about present perfect and also the difference between present perfect and simple past
Please

M O B I N
13-08-2009, 09:58
i wish you did not make this topic:41:

well when we do not know the exact time of beginning an action and it happened in past but we see the effects on present time we use present perfect
in Farsi ماضی نقلیpresent perfect it is same as
but simple past is simple past and it is obvious
ماضی ساده و ماضی نقلی you should have known the differences between
more information

i hope it will be helpful :11::40::8:

cesc.cesar
13-08-2009, 14:00
Hi
Why?
I need complete information and explaining it in English not Persian I need It for My Assay

seymour
13-08-2009, 15:37
Hi
I look for a article about present perfect and also the difference between present perfect and simple past
Please

lots of good sources on the net ...

here ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])is good one about their applications

another good comparison here ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

and this ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

reza3600
17-08-2009, 09:48
سلام
instead everyone would have his own personal time
نقش would در جمله ی بالا چیه؟ میشه حذفش کرد؟َ

the citation was for important work also carried out in 1905.
نقش also چیه؟ به نظرم اضافی هست؟
ممنون

Mojtababorazjani
19-08-2009, 17:08
با سلام
در جمله زیر :
Construction Management (CM) refers to a type of contractual and professional working relationship initiated by a building owner for project design professionals and the construction manager
کلمات قرمز رنگ به چه ترتیبی قرار گرفته اند . هر سه کلمه اسم هستند . قاعده اضافه شدن اسمها چطور است .

seymour
20-08-2009, 15:55
سلام
instead everyone would have his own personal time
نقش would در جمله ی بالا چیه؟ میشه حذفش کرد؟َ

the citation was for important work also carried out in 1905.
نقش also چیه؟ به نظرم اضافی هست؟
ممنون
جمله اول : یه الگو برای جملات شرطی همینه .. یعنی وقتی داریم درباره گذشته صحبت می کنیم و حالت یا اتفاقی که در گذشته به وقوع نپیوسته ... would have در این حالت استفاده میشه ... اگه من جغرافی رو 20 میشدم شاگرد اول میشدم = درگذشته حالتی رخ نداده (20 شدن در جغرافی) بنابراین طرف شاگرد اول نشده (would have been No.1)

//

جمله دوم : جمله همینطور هم معنای درستی داره و به also نیاز هست .. میگه " دلیل اهدای نوبل به انیشتین (نه بخاطر تئوری نسبیت-1905) ، بلکه بخاطر کشف دیگری بود (اثر فوتوالکتریک) که اون هم در سال 1905 صورت گرفته بود " ...

seymour
20-08-2009, 16:19
با سلام
در جمله زیر :
Construction Management (CM) refers to a type of contractual and professional working relationship initiated by a building owner for project design professionals and the construction manager
کلمات قرمز رنگ به چه ترتیبی قرار گرفته اند . هر سه کلمه اسم هستند . قاعده اضافه شدن اسمها چطور است .

من درست متوجه سوال نشدم ...

خب یه ترکیب اضافی هستش (چندتا اسم به هم اضافه شده ان) ... اول design بوده ، بعدش project بهش اضافه شده (طراحی پروژه) و بعدش این ترکیب به پروفشنال اضافه شده (افرادی که حرفه ای هستند - در چه زمینه ای ؟ در زمینه طراحی پروژه) ...

نحوه اضافی شدن هم که طبق گرامر انگلیسی به این ترتیبه که قبل از اسم اضافه میشن ؛ مثل صفت ... و در فارسی که برعکسه ، یعنی مضافه الیه و صفت بعد از اسم میشینن (پسر خوب - متخصص زنان و زایمان) ... البته حالات استثنا هم موجوده ...

Mojtababorazjani
21-08-2009, 00:06
من درست متوجه سوال نشدم ...

خب یه ترکیب اضافی هستش (چندتا اسم به هم اضافه شده ان) ... اول design بوده ، بعدش project بهش اضافه شده (طراحی پروژه) و بعدش این ترکیب به پروفشنال اضافه شده (افرادی که حرفه ای هستند - در چه زمینه ای ؟ در زمینه طراحی پروژه) ...

نحوه اضافی شدن هم که طبق گرامر انگلیسی به این ترتیبه که قبل از اسم اضافه میشن ؛ مثل صفت ... و در فارسی که برعکسه ، یعنی مضافه الیه و صفت بعد از اسم میشینن (پسر خوب - متخصص زنان و زایمان) ... البته حالات استثنا هم موجوده ...
ممنون از توجه ات.
اگر ممکنه آدرس جایی که این قاعده (چیده شدن اسمها و صفت ها ) را به خوبی توضیح داده باشه بدید.

seymour
21-08-2009, 13:38
ممنون از توجه ات.
اگر ممکنه آدرس جایی که این قاعده (چیده شدن اسمها و صفت ها ) را به خوبی توضیح داده باشه بدید.
در مورد توالی صفات این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو چک کن ...

در مورد اضافه شدن اسم ها به هم حداقل من قاعده خاصی نمی شناسم و تجربی عمل می کنم (و واقعا هم از اون مسایلی هست که قاعده سازی واسه اش بسیار مشکله)؛ اگر دوستی منبعی یا لینکی داشته باشه خوشحال میشم استفاده کنم ..

Mojtababorazjani
23-08-2009, 09:50
در مورد توالی صفات این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو چک کن ...

در مورد اضافه شدن اسم ها به هم حداقل من قاعده خاصی نمی شناسم و تجربی عمل می کنم (و واقعا هم از اون مسایلی هست که قاعده سازی واسه اش بسیار مشکله)؛ اگر دوستی منبعی یا لینکی داشته باشه خوشحال میشم استفاده کنم ..

در مورد اضافه شدن اسم ها به هم لینک زیر شاید مفید باشد :

babak56
23-08-2009, 15:04
سلام دوستان
یه سوال داشتم.
اسم کتاب Barron's که فقط گرامر و استراکچر رو در فکر کنم 160 نکته گفته میدونید چیه؟ می خوام برای PBT بخونمش.
با تشکر

reza3600
27-08-2009, 16:00
With the help of his friend Marcel Grossmann, Einstein studied the theory of curved spaces and surfaces that had been developed by Bernhard Riemann as a piece of abstract mathematics, without any thought that it would be relevant to the real world
جای قسمت قرمز میشه should be و یا could be نوشت و اون رو (باید باشد) ترجمه کرد.

These revealed that the farther other galaxies are from us, the faster they are moving away
یه حسی به من میگه این جمله شرطیه! ولی if نداره و ساختارش به جملات شرطی (تا اونجایی که من بلدم) نمیخوره. کسی نظری داره.

About 15 billion years ago, they would all have been on top of one another and their density would have been infinite. According to the general theory, this Big Bang was the beginning of the universe and of time itself
قسمت قرمز چه زمانی هست و all چرا اونجاست! چرا بعد از they نیست. و اون ابیه! به چی اشاره میکنه

Some see this as an indication of God's freedom to start the universe off any way that God wanted. Others (myself included) feel that the beginning of the universe should be governed by the same laws that hold at all other times
اون ابیه رو خودم اضافه کردم ایا با این کار جمله هنوز درسته. و ایا فاعل hold کلمه ی universe هست.

The reason that general relativity broke down at the Big Bang was that it was not compatible with quantum theory, the other great conceptual revolution of the early 20th century
باز هم اون ابیه رو خودم اضافه کردم ایا جمله هنوز درسته.

seymour
28-08-2009, 14:36
With the help of his friend Marcel Grossmann, Einstein studied the theory of curved spaces and surfaces that had been developed by Bernhard Riemann as a piece of abstract mathematics, without any thought that it would be relevant to the real world
جای قسمت قرمز میشه should be و یا could be نوشت و اون رو (باید باشد) ترجمه کرد.

These revealed that the farther other galaxies are from us, the faster they are moving away
یه حسی به من میگه این جمله شرطیه! ولی if نداره و ساختارش به جملات شرطی (تا اونجایی که من بلدم) نمیخوره. کسی نظری داره.

About 15 billion years ago, they would all have been on top of one another and their density would have been infinite. According to the general theory, this Big Bang was the beginning of the universe and of time itself
قسمت قرمز چه زمانی هست و all چرا اونجاست! چرا بعد از they نیست. و اون ابیه! به چی اشاره میکنه

Some see this as an indication of God's freedom to start the universe off any way that God wanted. Others (myself included) feel that the beginning of the universe should be governed by the same laws that hold at all other times
اون ابیه رو خودم اضافه کردم ایا با این کار جمله هنوز درسته. و ایا فاعل hold کلمه ی universe هست.

The reason that general relativity broke down at the Big Bang was that it was not compatible with quantum theory, the other great conceptual revolution of the early 20th century
باز هم اون ابیه رو خودم اضافه کردم ایا جمله هنوز درسته.
هر کدوم از اینا می تونه توی اون جمله قرار بگیره ، مساله اینه که این تغییر باعث تغییر معنی هم میشه ... (حتی میشه در مورد اینکه should و should have استفاده کنیم یا نه ، و چقدر فرق دارن، ... هم بحث کرد)

//

بله - الگوی "صفت برتر.. + صفت برتر ... " هستش (بهش میگیم double comparatives) که مشابه همون عبارت شرطی عمل می کنه ؛ نمونه های دیگه : The sooner, the better - The more the merrier

//

من خیلی گرامر آکادمیک رو نمی دونم ، ولی ظاهراً بهش میگن آینده در گذشته کامل (future perfect in the past)

محل قرار گرفتن all هم اشکال خاصی نداره ... می تونست اونجا باشه ، می تونست یک دو کلمه جلوتر یا عقب تر .. ایراد شرعی نداره!

سوال خوبیه - به نظر میاد که هم می تونه به time اشاره کنه و هم به بیگ بنگ ... نهایتاً به نظر من به time داره اشاره می کنه (در این حالت از نظر معنایی هم یه پله جلوتره)

//

بدون اون that هم جمله درسته ، در حضور that جمله یه مقدار خام دستانه تره ...
hold به laws اشاره داره ... در اینجا hold یعنی برقرار بودن و پابرجا بودن

//

همون جواب قبلی : بدون اون that هم جمله درسته ، در حضور that جمله یه مقدار خام دستانه تره ...

reza3600
28-08-2009, 15:35
هر کدوم از اینا می تونه توی اون جمله قرار بگیره ، مساله اینه که این تغییر باعث تغییر معنی هم میشه ... (حتی میشه در مورد اینکه should و should have استفاده کنیم یا نه ، و چقدر فرق دارن، ... هم بحث کرد)

//

بله - الگوی "صفت برتر.. + صفت برتر ... " هستش (بهش میگیم double comparatives) که مشابه همون عبارت شرطی عمل می کنه ؛ نمونه های دیگه : The sooner, the better - The more the merrier

//

من خیلی گرامر آکادمیک رو نمی دونم ، ولی ظاهراً بهش میگن آینده در گذشته کامل (future perfect in the past)

محل قرار گرفتن all هم اشکال خاصی نداره ... می تونست اونجا باشه ، می تونست یک دو کلمه جلوتر یا عقب تر .. ایراد شرعی نداره!

سوال خوبیه - به نظر میاد که هم می تونه به time اشاره کنه و هم به بیگ بنگ ... نهایتاً به نظر من به time داره اشاره می کنه (در این حالت از نظر معنایی هم یه پله جلوتره)

//

بدون اون that هم جمله درسته ، در حضور that جمله یه مقدار خام دستانه تره ...
hold به laws اشاره داره ... در اینجا hold یعنی برقرار بودن و پابرجا بودن

//

همون جواب قبلی : بدون اون that هم جمله درسته ، در حضور that جمله یه مقدار خام دستانه تره ...

ممنون
اون مورد اول مثلن تفاوت معنایی could و should چی میشه؟
یعنی منظورم اینه که از لحاظ مفهوم اگه تفاوت دارند ؟ تفاوتشون چیه؟

seymour
29-08-2009, 14:18
ممنون
اون مورد اول مثلن تفاوت معنایی could و should چی میشه؟
یعنی منظورم اینه که از لحاظ مفهوم اگه تفاوت دارند ؟ تفاوتشون چیه؟
ببین با would میگه : انیشتین و ... روی این تئوری کار کردند بدون اینکه به فکرشون بیفته که این با واقعیت های (دنیای ما) ارتباط داره و جور در میاد

حالا با could : انیشتین و ... روی این تئوری کار کردند بدون اینکه به فکرشون بیفته که این می تونه با واقعیت های (دنیای ما) ارتباط داره و جور در بیاد

حالا با should : انیشتین و ... روی این تئوری کار کردند بدون اینکه به فکرشون بیفته که این احتمالا/باید با واقعیت های (دنیای ما) ارتباط داره و جور در بیاد (... یعنی در اون موقع این اعتقاد رو داشتند یا این احتمال رو میدادند)

Dark Sector
30-08-2009, 00:53
سلام دوستان...
ببخشید میشه درباره پسوندها مثل (al - tion - ly , etc )توضیح بدید؟

مثلا جمله های زیر درسته ؟

I agree with you completely

Have complete the report yet?

I have to complete confidence in Dr.Lee

یا

She looked at us strangely

I hate being a stranger in a new city

راستش توی اینها گیج شدم، نیمدونم ازشون چطور استفاده کنم.

ممنون.

محمد88
30-08-2009, 03:01
I agree with you completely
ly در اینجا برای تبدیل compelete به قید اومده...مثل quick و quickly
یعنی من کاملا با شما موافقم...

Have complete the report yet?

این جمله چرا اینجوریه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]؟؟!
منظور present perfect هست ؟ پس ضمیرش کجاست ؟؟!
اگر جمله present perfect باشه ( و درست باشه، که فکر نمیکنم ) compelete بایس با ed بیاد که نیومده...
در ضمن چیزی بهش اینجا اضافه نشده و هرچی که هست برای خود کلمه هست...به هر جهت اساتید اگر با ساختار این جمله آشنا هستند ، خوشحال میشیم از علمشون استفاده کنیم:11:

I have to complete confidence in Dr.Lee
ببین یه چیزی...کلا تو زبان..هر زبانی که باشه...فهمیدن معنی خیلی به درک کمک میکنه...
اینجا هم complete در جای فعل و بدون هیچ تغییری اومده...چرا فکر میکنید که پسوند داره ؟؟! شاید من روشن نیستم:20:
ترکیب فعلهایی که برای بیان اجبار به کار میرن :
pronoun + have to + verb

She looked at us strangely

اینم دقیقا و عینا همان جمله ی اول هستش...
یعنی ly ، پسوند قیدسازه...

I hate being a stranger in a new city

بازم:18::18:؟؟؟!
stranger به معنای غریبه هست...معنی جمله هم میشه " من از غریبه بودن در یک شهر جدید بدم میاد "
er هم برای خود کلمه هست و هیچ ربطی به پسوند نداره...
//////
ببین عزیز ما کلا یه سری پسوند و پیشوند داریم که یه سریاشون اسم سازن ( مثل tion )
یه سریاشون صفت سازن ( مثل ous در famous که fame به معنای شهرت رو به famous به معنای مشهور تبدیل کرده )
برخی فعل سازن..بعضی قید سازن...تعدادی هم منفی کن و ... داریم...
چند سال پیش شبکه آموز به طور کامل اینا رو گفت ولی من یادداشت نکردم:13:
ولیکن شما میتونی پیدا کنی اینا رو ( گرچه نیاز صد در صد و حیاتی به حفظ اینها نیست...فقط باید یاد بگیرید که مثلا mis پیشوند منفیسازه که بتونین تو جمله متوجه منفی شدنش بشید )
در ضمن باید دامنه ی لغاتتون رو کمی بالا ببرید که مثلا er در stranger رو با پسوند صفت تفضیلیه er اشتباه نگیرید...
امیدوارم تونسته باشم در حد خودم کمکی کرده باشم:11::11:

Dark Sector
30-08-2009, 09:22
ly در اینجا برای تبدیل compelete به قید اومده...مثل quick و quickly
یعنی من کاملا با شما موافقم...

این جمله چرا اینجوریه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]؟؟!
منظور present perfect هست ؟ پس ضمیرش کجاست ؟؟!
اگر جمله present perfect باشه ( و درست باشه، که فکر نمیکنم ) compelete بایس با ed بیاد که نیومده...
در ضمن چیزی بهش اینجا اضافه نشده و هرچی که هست برای خود کلمه هست...به هر جهت اساتید اگر با ساختار این جمله آشنا هستند ، خوشحال میشیم از علمشون استفاده کنیم:11:

ببین یه چیزی...کلا تو زبان..هر زبانی که باشه...فهمیدن معنی خیلی به درک کمک میکنه...
اینجا هم complete در جای فعل و بدون هیچ تغییری اومده...چرا فکر میکنید که پسوند داره ؟؟! شاید من روشن نیستم:20:
ترکیب فعلهایی که برای بیان اجبار به کار میرن :
pronoun + have to + verb

اینم دقیقا و عینا همان جمله ی اول هستش...
یعنی ly ، پسوند قیدسازه...

بازم:18::18:؟؟؟!
stranger به معنای غریبه هست...معنی جمله هم میشه " من از غریبه بودن در یک شهر جدید بدم میاد "
er هم برای خود کلمه هست و هیچ ربطی به پسوند نداره...
//////
ببین عزیز ما کلا یه سری پسوند و پیشوند داریم که یه سریاشون اسم سازن ( مثل tion )
یه سریاشون صفت سازن ( مثل ous در famous که fame به معنای شهرت رو به famous به معنای مشهور تبدیل کرده )
برخی فعل سازن..بعضی قید سازن...تعدادی هم منفی کن و ... داریم...
چند سال پیش شبکه آموز به طور کامل اینا رو گفت ولی من یادداشت نکردم:13:
ولیکن شما میتونی پیدا کنی اینا رو ( گرچه نیاز صد در صد و حیاتی به حفظ اینها نیست...فقط باید یاد بگیرید که مثلا mis پیشوند منفیسازه که بتونین تو جمله متوجه منفی شدنش بشید )
در ضمن باید دامنه ی لغاتتون رو کمی بالا ببرید که مثلا er در stranger رو با پسوند صفت تفضیلیه er اشتباه نگیرید...
امیدوارم تونسته باشم در حد خودم کمکی کرده باشم:11::11:

خیلی ممنون.. لطف کردید.

در مورد جمله دوم حق با شماست ضمیرش جا افتاده بود.

? Have you complete the report yet

شرمنده واقعا سوال های من خیلی مبتدیانه هست... من خیلی نیست که زبان میخونم :blush:

M O B I N
30-08-2009, 10:03
? Have you complete the report yet در ماضی نقلی present perfect شما باید از اسم مفعولی (past participle) استفاده کنی پس
have you completed the report yet????

بعدشم اگه به خواد به صورت صفت هم بیاد باید از افعال to be استفاده بشه !!

H a m e e d
30-08-2009, 23:12
سلام.
سوالی داشتم راجع به استفاده از فرم ing دار فعل Have در ابتدای جمله که در چه مواقعی کاربرد داره و اگه جمله بخواد ترجمه بشه به چه صورته؟ متاسفانه نمونه ای از این نوع جملات در حافظه م نیست ولی بعضی جاها دیدم، با تشکر.

reza3600
31-08-2009, 12:32
سلام
من زمانهای انگلیسی رو با فارسی رو مقایسه کردم.
ولی نتونستن برای بعضی زمانهای فارسی معادل پیدا کنم و اینکه بعضی زمانهای انگلیسی مثل گذشته ساده برابر مثلن دو تا زمان فارسی هست.
در هر صورت از نوشته ها عکس گرفتم! یه نگاه بکنید ببینید درسته و اگه میشه کاملش کنید.

Naser_helboy
02-09-2009, 21:39
اگه ممکنه در مورد passive یه توضیح بدید

windows is cleared everyday
پنجره هرروز تمیز میشود

windows was cleared everyday
پنجره هرروز تمیز میشد

درسته ؟
ممنون میشم اطلاعات بیشتری بهم بدید

M O B I N
03-09-2009, 10:33
سلام.
سوالی داشتم راجع به استفاده از فرم ing دار فعل Have در ابتدای جمله که در چه مواقعی کاربرد داره و اگه جمله بخواد ترجمه بشه به چه صورته؟ متاسفانه نمونه ای از این نوع جملات در حافظه م نیست ولی بعضی جاها دیدم، با تشکر.
معمولا وقتی جمله ای میخواد با فعل شروع بشه از شکل gerund اسم مصدر یا همون ing دار استفاده میشه و به تبع شما همون طوری که مصدر رو معنی میکنی اون رو هم معنی میکنی !!

اگه ممکنه در مورد passive یه توضیح بدید

windows is cleared everyday
پنجره هرروز تمیز میشود

windows was cleared everyday
پنجره هرروز تمیز میشد

درسته ؟
ممنون میشم اطلاعات بیشتری بهم بدید
من چند تا مثل می زنم شما خودت دستت میاد

Ali cleans the window everyday
the window is cleaned everyday

Ali cleaned the window
the window was cleaned.

Ali is cleaning the window , now
the window is being cleaned

Ali was cleaning the window
the window was being cleaned

Ali should clean the window
the window should be cleaned

Ali will clean the window
the window will be cleaned

Ali have cleaned the window
the window have been cleaned

Ali is going to clean the window
the window is going to be cleaned

Ali had cleaned the window
the window had been cleaned

Ali will have cleaned the window
the window will have been cleaned

Ali has been cleaning the window
the window has been being cleaned

Ali had been cleaning the window
the window had been being cleaned

Ali will have been cleaning the window
the window will have been being cleaned

تکمیلی

1- بعضی مواقع هم یک جمله شاید دو مفعول داشته باشه که ما می تونیم در دو صورت اون رو مجهول کنیم

My father gave me a car
i was given a car
a car was given to me

و اونی که فعل ما باهاش مستقیما تماس داره میشه مفعول مستقیم اون یکی نمی دونم چی بهش میگن !!در مثال فوق car مفعول اصلی ماست !!!
2- برای اینکه فاعل رو هم در این جور جمله ها دخیلی کنیم فاعل رو با by به جمله متصل می کنیم !!

the window had been being cleaned by Ali

reza3600
06-09-2009, 01:49
سلام
ولی نتونستن برای بعضی زمانهای فارسی معادل پیدا کنم و اینکه بعضی زمانهای انگلیسی مثل گذشته ساده برابر مثلن دو تا زمان فارسی هست.
در هر صورت از نوشته ها عکس گرفتم! یه نگاه بکنید ببینید درسته و اگه میشه کاملش کنید.

سلام
کسی نیست ما رو دریابه!

seymour
06-09-2009, 13:28
سلام
کسی نیست ما رو دریابه!

سلام

من چک شون کردم رفیق ... چندتایی ایراد وجود داشت .... ضمناً به این نکته توجه کن که زمانهای فارسی و انگیسی دقیقا با هم تطبیق ندارن ...

من توصیه ام اینه که کتابهای موجود در بازار که به این مساله پرداخته رو چک کنی .. شرمنده - من خودم وقتی ندارم که بشینم و کامل چک کنم و توضیح بدم ..

reza3600
06-09-2009, 15:02
من چک شون کردم رفیق ... چندتایی ایراد وجود داشت .... ضمناً به این نکته توجه کن که زمانهای فارسی و انگیسی دقیقا با هم تطبیق ندارن ...

من توصیه ام اینه که کتابهای موجود در بازار که به این مساله پرداخته رو چک کنی .. شرمنده - من خودم وقتی ندارم که بشینم و کامل چک کنم و توضیح بدم ..

ممنون
خودتون کتابی سراغ ندارید؟
دارم به هر دری میزنم تا زود زبان یاد بگیرم! روزی 2 تا 3 ساعت بطور ثابت دارم میخونم. الان 4 ماه شده. به نظرتون خیلی طول میکشه تا یاد بگیرم.

majid_n
07-09-2009, 06:36
Hi
Why do we use a before snow
as we know snow is an uncountable noun.
like the folloing sentence

There is a heavy snow in the yard.

seymour
07-09-2009, 16:26
ممنون
خودتون کتابی سراغ ندارید؟
دارم به هر دری میزنم تا زود زبان یاد بگیرم! روزی 2 تا 3 ساعت بطور ثابت دارم میخونم. الان 4 ماه شده. به نظرتون خیلی طول میکشه تا یاد بگیرم.
خیلی چیز کمیاب و پیچیده ای نیست ... اگه تهران هستی برو روبروی دانشگاه چندین عنوان کتاب گرامر انگلیسی (به فارسی) هست که می تونی توش مساله تطبیق زمانهای دو زبان رو کامل و با مثال ببینی ..

ایشالا موفق میشی ... باید منظم بخونی و قطعش نکنی ... "یاد گرفتن" یه جمله نسبیه ... چقدر یاد بگیری ؟ ... شما اگه خیلی پشتکار داشته باشی می تونی ظرف یه سال 30% پیشرفت کنی به نظرم ...

Hi
Why do we use a before snow
as we know snow is an uncountable noun.
like the folloing sentence

There is a heavy snow in the yard.
سوال خوبیه ... جدا از اینکه یه مرز کاملاً دقیق بین استفاده/عدم استفاده از کلمات قابل شمارش/غیرقابل شمارش نداریم و همین کلمه لزوما UC نیست... میشه بصورت یه حکم مناسب گفت که اگه بخوایم در مورد یه (بارش) برف خاص صحبت کنیم می تونه قابل شمارش باشه ...

از کمبریج نقل می کنم :

[C] a single fall of snow

majid_n
08-09-2009, 06:55
Hi
Which one is true and why
Please help me..... the room.

clean cleaning to clean cleans

seymour
08-09-2009, 14:49
Hi
Which one is true and why
Please help me..... the room.

clean / cleaning / to clean / cleans
help me clean the room

Verbs of perception ( eg: hear, see, watch) and a some other (eg: help, let, make ) take what we call a bare infinitive: an infinitive without the particle "to" .

mbjj_55
09-09-2009, 07:30
hi
im agree is not true
simple present=sub+verb
so i agree
bye

Narsis_E
12-09-2009, 15:02
سلام
تفاوت معنایی 3 جمله زیر رو میخواستم بدونم چیه دقیقاً:

You may be able to go in a day.
You may be able to go through a day.
You may be able to go within a day.

در جمله دوم go through بایستی با هم ترجمه بشن یا اینکه هر کدام به صورت جداگانه؟! برای حالتی که جداگانه ترجمه میشن throughout مناسب تر نیست ؟!

پیشاپیش ممنون

seymour
12-09-2009, 15:49
سلام
تفاوت معنایی 3 جمله زیر رو میخواستم بدونم چیه دقیقاً:

You may be able to go in a day.
You may be able to go through a day.
You may be able to go within a day.

در جمله دوم go through بایستی با هم ترجمه بشن یا اینکه هر کدام به صورت جداگانه؟! برای حالتی که جداگانه ترجمه میشن throughout مناسب تر نیست ؟!

پیشاپیش ممنون
هر سه جمله ابهام قابل توجهی دارن ! ... ولی خب میشه بحث کرد :

1. go through یعنی از سر گذراندن - رد کردن - یا حتی تحمل کردن ... بنابراین داره میگه "شاید بتونم یه روز(ش) رو تحمل کنم"

2. go within یه جورایی شبیه بالاییه .. یعنی می تونم در عرض 24 ساعت برم ... ببین همین معادل فارسی هم اون ابهام رو داره آیا : الف- در عرض 24 ساعت آینده (می تونم آماده بشم که) برم ؟ ... یا ب- مدت زمانی که در راه خواهم بود 24 ساعته !

3. In a day شبیه همین بالاییه یه جورایی ولی بیشتر روی این تاکید داره که من یه روز دیگه میرم .. یعنی فردا میرم ...

moonish
13-09-2009, 18:14
سلام به همگی
واقعا خوشحالم از اینکه اینجارو پیدا کردم , فکر می کنم مفید ترین فاروم ایرانییه که تا حالا دیدم , به شدت دوست دارم تو تاپیکهای انگلیسی شرکت کنم ولی متاسفانه چون تازه عضو شدم باید پست هام رو به فارسی بنویسم.
فعلا...
اوقات خوبی داشته باشین:10:

saba_moha
17-09-2009, 23:05
hi,could you please tell me the grammatical wrongs in this sentences?

seymour
18-09-2009, 14:01
hi,could you please tell me the grammatical wrongs in this sentences?
which sentence? ... oh, you mean the same sentence? ... in that case : better to use errors instead of wrongs ..

saba_moha
18-09-2009, 19:11
which sentence? ... oh, you mean the same sentence? ... in that case : better to use errors instead of wrongs ..
ohh...haha....really sorry,i dont know what is wrong with my mind sometimes?!my mean was this sentence,ofcourse its a simple sentence but i wanna know still it has any problem or is it vagu to understand or no?...........thank you very much......:
well,my problem is this that i never can see someone that i allways think of him in my daily life,in my dreams!but ofcourse i dont see him in my daily life alot too!but allways im thinking of him,by contrast i can see some of my classmates in my dreams that i see them every day too,but not thinking of them as that person,so what do you think about this?do you think just our visual memeory can influence our dreams?not our mind?or our memory from someone that we allways keep it in our mind?

سلام.اشکال این جمله چیه که توی word مدام ازم ایراد میگیره؟!
Increasing the amount of oxytocin during s_x, can help to attain a better sleep. also sleeping well , can help a lot to control blood pressure and weight .

saba_moha
19-09-2009, 11:10
سلام این متن رو به انگلیسی نوشتم،میخواستم لطف کنید اشکالاتش رو بهم بگید.
This is clear that a safe s -x realationship has positive effects on our mental and physical health.i will explain the most 10 important of these effects here:

1-reduce stress
People who have s-x regularly , have lower digree of blood pressure and stress in compare with them ,who ,don’t experience regular one.

2-reinforcing the immune system
People who have s-x activity about 1 to 2 times in a week,have more amount of A immunoglobulin(some kind of antibody which discharges against of microbes in our blood ) ,so less than others get diseases.

3-burning calorie &weight control

Researches show that ,each time s-x activity lasts about 30 minutes,causes 85 calorie to burn.maybe its not considerable amount of energy burning ,but during the time it causes the burning of large amount of energy and helps alot to lose weight.

4-improving the cardiovascular system's health

A research which has been edited in Journal of Epidemiology and Community Health shows , that, doing s-x activity 2 times in a week can reduce the possibility of heart stroke in men.

5-improve confidence
If s-x activity is based on love and interest for both of partners, can improve the confidence, which, this can improve the s-x activity too.

6-increase the devotion

S-x increases the degree of oxytocin hormone in the body, which increases the emotional dependence and devotion among persons .and because of this, is called (love hormone).

7-reduction of pain sensation

As oxytocin increases by in blood, the amount of endorphin gets high too. Endorphin is one of natural narcotics, which, discharge in our body. And why after s-x,your headache or your joint pain recover is because of discharging of this 2 hormones during s-x.

8-reduce prostate cancer risk in men

Researches show that, men who have ejaculated 5 times or more than it in a week, improve reducing prostate cancer risk about 30%.

9-reinforce the buttock muscles in woman

10-improve sleep quality

Increase the amount of oxytocin during s-x, can help to attain a better sleep. Also sleeping well, can help a lot to control blood pressure and weigh.

amintnt
19-09-2009, 13:08
سلام...

explain the most 10 important The 10 most important

in compare with themCompared with those who...l

so less than others get diseasesاحساس ميکنم اين جمله خيلي انگليسي نيست... شايدم باشه! در مثالايي که از ديکشنري ميخوندم شايد بشه از Suffer هم استفاده کرد... به هر حال اگه جمله رو درست درنظر بگيريم بايد يه They اضافه کنيد: Less than others they get diseases

its not considerable amount A considerable amount

A research which has been editedاگه منظور از Edit ، انجام آزمايش هست، اين افعال مناسب ترن: to do / conduct / undertake research..... اگه هم نيست، که هيچ! :laughing:

If s-x activity is based on love and interest for both of partners, can improve the confidenceIt can improve

can improve the confidence, which, this can improve the s-x activity too
قسمتي که برجسته کردم کمي نامتعارف به نظر مياد... ميتونيد به جاش بگين:
which improves.... l
which leads to improvements in s-xual activity too.....l
من بودم اولي رو انتخاب ميکردم... چون اطمينان ندارم دومي به انگليسي معيار کاملا درست باشه.... هرچند دومي دهن پر کن تره! :happy:

:)

seymour
19-09-2009, 15:16
ohh...haha....really sorry,i dont know what is wrong with my mind sometimes?!my mean was this sentence,ofcourse its a simple sentence but i wanna know still it has any problem or is it vagu to understand or no?...........thank you very much......:
well,my problem is this that i never can see someone that i allways think of him in my daily life,in my dreams!but ofcourse i dont see him in my daily life alot too!but allways im thinking of him,by contrast i can see some of my classmates in my dreams that i see them every day too,but not thinking of them as that person,so what do you think about this?do you think just our visual memeory can influence our dreams?not our mind?or our memory from someone that we allways keep it in our mind?
I've changed it a little :

well,my problem is that i can never dream about someone i always think of in my daily life (i.e. when I'm awake)! actually i don't see him in my daily life a lot too!but hey,I always think of him. in comparison, i can see some classmates in my dreams: i see them every day ,but don't think about them as much as that person. so what do you think about the whole thing?do you think our visual memory influences our dreams?but not our mind?what about our memory from someone we always keep in our minds?

سلام.اشکال این جمله چیه که توی word مدام ازم ایراد میگیره؟!
Increasing the amount of oxytocin during s_x, can help to attain a better sleep. also sleeping well , can help a lot to control blood pressure and weight .
I don’t see any serious problem with it …I assume Word says which word is the problem … which is it ? … (probably the technical names? .. in that case don't worry

saba_moha
19-09-2009, 17:21
در پاسخ به amintnt......

اون رو اشتباها به جای edition نوشته بودم edit......خیلی لطف کردین ،ممنون

in reply to seymour

my mean was word program on computer,yes the problem just was some fragments not any grammatical problem...........thank you very much...

is this sentence common or true ? imagine it has been sent by some knid of yahoo mail systems..i have doubt about invite in this sentence..........

did you get my invite?

seymour
24-09-2009, 15:49
is this sentence common or true ? imagine it has been sent by some knid of yahoo mail systems..i have doubt about invite in this sentence..........

did you get my invite?
it's OK and common

baran_1000
01-11-2009, 16:45
درچه موقعیتهایی از make sure و making sure در نقش اسم استفاده میشه مثلاً تفاوت دو جمله زیر چیه چرا در یکی فرم Ingدار استفاده شده و در دیگری فرم ساده؟

Their first priority is making sure the people who search Google can get the best and most relevant results. It is not that you get the best deal on clicks.

what we can do is make sure that at least some of the waste that exists in the system that’s not making anybody’s mom better

seymour
01-11-2009, 18:44
درچه موقعیتهایی از make sure و making sure در نقش اسم استفاده میشه مثلاً تفاوت دو جمله زیر چیه چرا در یکی فرم Ingدار استفاده شده و در دیگری فرم ساده؟

Their first priority is making sure the people who search Google can get the best and most relevant results. It is not that you get the best deal on clicks.

what we can do is make sure that at least some of the waste that exists in the system that’s not making anybody’s mom better
we had a similar discussion a while back about the same topic : to be vs. .ing form...

in short: it doesn't matter that much and both forms are accepted... usually "to be" form seems more formal ..

omitting the "to" is a usual process also (in casual talk though).. as in your second sentence...

check this ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])post of mine (second point / No.2 in that post) for a related read.

hitchhike
01-12-2009, 22:28
I 'll appreciate it if someone helps me to know differences of even if and even though
plz explain with examples and usages
Thanks

SCYTHE
01-12-2009, 23:31

sayan_se666
15-12-2009, 12:09
i'd like the lamb kebabs
i'd like a large iced tea
چرا در جمله دومي the وجود ندارد

seymour
15-12-2009, 19:02
i'd like the lamb kebabs
i'd like a large iced tea
چرا در جمله دومي the وجود ندارد
البته میشه بحث کرد که آیا هر کدوم این جملات دقیقاً درست هستند یا نه .. یا اینکه هرکدوم در چه شرایطی بیان شده ان... فضای بیان جمله، در استفاده از the یا a بشدت موثره.

فرضاً جمله اول میتونه به این معنا باشه که این کباب های بره، یه کباب بره خاصی هستند که هم گوینده و هم مخاطبش نیست به اونها آشنایی دارن .. در نتیجه از the استفاده کرده. یا فرضاً قبلاً توی آشپزخونه اینا رو دیده بوده و گفته بود " ایول! اینا چقدر خوشمزه به نظر میان" در نتیجه اینجا از the استفاده کرده که یعنی "همونا!!" ...

در جمله دوم اشاره مون به یه ice tea خاص یا معروف یا مفهوم و معنای Ice tea نیست .. و هر ice tea ی برامون کفایت می کنه ...درسته؟ -- در مقابل the وقتی میاد که داریم در مورد یه چیز مشخص صحبت می کنیم .. مثلا جمله اول، میگه کباب بره رو دوست دارم .. مخاطب میدونه که منظورش از کباب بره چیه ...

در نظر بگیر که همون a ice tea رو اگه فرضاً بعد از بیرون رفتن از کافی شاپ بخوایم درباره اش صحبت کنیم میشه the ice tea .. چون دیگه دوستت میدونه منظورت اینجا از ice tea ، همون ice tea بود که ساعت 7 بعدازظهر روز دوشنبه در فلانجا میل کردی .. یعنی یه ice tea مشخصی میشه.

قبلاً هم بحث کرده ایم که خیلی از این قواعد شاید در محاوره رعایت نشن... مثلاً the میتونه خیلی وقتا حذف بشه اصلاً ... اگه دوست داشتی نکته دوم در این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])پست من در ارتباط با "اقتصاد یا صرفه جویی در کلام" رو بخون.

sayan_se666
23-12-2009, 12:31
I wish life were easier چرا به جاي were درجمله was قرار نمي گيرد

M O B I N
23-12-2009, 15:37

همونطوری که میدونین در عباراتی که wish داریم از زمان گذشته استفاده میکنیم و دیگر خصوصیتش همینه که شما اشاره کردین
به جای was از were استفاده میکنیم !!

A r c h i
23-12-2009, 22:10

Wishes about the present and future

1. We use 'wish' + past simple to express that we want a situation in the present (or future) to be different.

I wish I spoke Italian. -- I don't speak Italian
I wish I had a big car. -- I don't have a big car
I wish I was on a beach. -- I'm in the office
Future: I wish it was the weekend tomorrow. -- It's only Thursday tomorrow

2. We use 'wish' + past continuous to express that we want to be doing a different action in the present (or future).

I wish I was lying on a beach now. -- I'm sitting in the office
I wish it wasn't raining. -- It is raining
Future: I wish you weren't leaving tomorrow. -- You are leaving tomorrow
Wishes about the past

We use 'wish' + past perfect to express a regret, or that we want a situation in the past to be different.

I wish I hadn't eaten so much. -- I ate a lot
I wish they'd come on holiday with us. -- They didn't come on holiday with us
I wish I had studied harder at school. -- I was lazy at school
Wish + would

We use 'wish' + would + bare infinitive to express impatience, annoyance or dissatisfaction with a present action.

I wish you would stop smoking.
-- You are smoking at the moment and it is annoying me
I wish it would stop raining.
-- I'm impatient because it is raining and I want to go outside
I wish she'd be quiet.
-- I am annoyed because she is speaking
Important points

1. To simply express that you want something to happen in the future (not talking about wanting an action or situation to be different, and not talking about impatience or annoyance) we use 'hope', not 'wish'.

I hope it's sunny tomorrow.
I wish it was sunny tomorrow. x
I hope she passes her exam next week.
I wish she were passing her exam next week. x
I hope the plane doesn't crash tomorrow.
I wish the plane wouldn't crash tomorrow. x

2. We can use 'wish' + infinitive or 'wish' + object + infinitive to mean want in a formal situation.

I wish to leave now. (+ infinitive)
I wish to speak to your supervisor please. (+ infinitive)
I do not wish my name to appear on the list. (+ object + infinitive)

3. We can use '(I) wish you' in fixed expressions.

I wish you a happy birthday.
We wish you good luck in your new job.

Diego
03-01-2010, 09:05
driver's license, driver license or driving license?
which is correct?
because i heard all of them

nafare_aval
03-01-2010, 10:42
driver's license:a driver's license is a document that proves that you are legally allowed to drive a car or other motor vehicle

example:i got my driver's license when i was 18

گیسو
03-01-2010, 22:11
driver's license, driver license or driving license?
which is correct?
because i heard all of them
hi

both driver's license and driving license are correct.

SonyEricsson
12-01-2010, 17:41
Hello all,

I just want write here some word and then help me for correct English!

I really love English and i don't know how i can do it...

please help me...

i feelling which i can learn English on this forum...

my ways for increase writing on English are write then write and can help my guys for find my problem and then solve it

seymour
12-01-2010, 21:05
Hello all,

I just want write here some word and then help me for correct English!

I really love English and i don't know how i can do it...

please help me...

i feelling which i can learn English on this forum...

my ways for increase writing on English are write then write and can help my guys for find my problem and then solve it
no problem ... we're here to help you..[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SonyEricsson
12-01-2010, 21:31
??I don't know... Do you really can understand, what's problem
What's problem when writing on last comment???

My friend's live in india and said me can easy learn here English because we writing about 7 page every month and every 30 page for middle of the semester and then my teacher's tell me what's problem when i writing!!

I know writing for English is very bad and maybe you think i'm in first class!!!

What's your see about me?

please!!

nafare_aval
12-01-2010, 21:44
??I don't know... Do you really can understand, what's problem
What's problem when writing on last comment???

My friend's live in india and said me can easy learn here English because we writing about 7 page every month and every 30 page for middle of the semester and then my teacher's tell me what's problem when i writing!!

I know writing for English is very bad and maybe you think i'm in first class!!!

What's your see about me?

please!!

well...you can clarify your requests...but as you know...you have problems...but you can chat here....and mr seymour told you too....we are here to help you...you just chat as much as you can in different topics...we will tell you your mistakes...and after a few weeks you will find your way...but beside it you have to read in English as well in your level...like story books...you are going to be successful...dont worry:10:

SonyEricsson
12-01-2010, 22:36
well...you can clarify your requests...but as you know...you have problems...but you can chat here....and mr seymour told you too....we are here to help you...you just chat as much as you can in different topics...we will tell you your mistakes...and after a few weeks you will find your way...but beside it you have to read in English as well in your level...like story books...you are going to be successful...dont worry:10:

Great... Thank you for read my text.... yes i know, i have problem or problems :31:
I hope like your talk after 3 weeks or more...can write like other guys

Do you think i should know about grammar when i write here??

Do you know what's my level for writing in Language English??

seymour
13-01-2010, 23:05
Great... Thank you for read my text.... yes i know, i have problem or problems :31:
I hope like your talk after 3 weeks or more...can write like other guys

Do you think i should know about grammar when i write here??

Do you know what's my level for writing in Language English??
my friend: if you want a topic to chat in English and exercise check ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])here.

you Writing skills are below average .. but you get better with more exercise .. good luck.

Arashdn
14-01-2010, 08:56
Hi
wich one is correct?
Who don't like playing football
Who doesn't like playing football

m007007
14-01-2010, 09:58
Hi
wich one is correct?

The second one..

A r c h i
15-01-2010, 11:01
Hi
wich one is correct?

Hi,
Both of them are wrong, because there's no subject to decide which one is correct

Why don't you/they/we like playing football?

Why doesn't he/she like playing football?l

m007007
15-01-2010, 16:17
Hi,
Both of them are wrong, because there's no subject to decide which one is correct

?What about emphasizing on the fact that everybody likes football?With the question being rhetorical

Arashdn
15-01-2010, 16:46
Hi,

Hi
thanks for your help
but i wanna to say
چه کسی فوتبال بازی کردن را دوست ندارد
How can i say it?

rosenegarin13
15-01-2010, 17:11
Hi
thanks for your help
but i wanna to say
چه کسی فوتبال بازی کردن را دوست ندارد
How can i say it?

u should say:
Who doesn't like playing football?

What dear Archi-girl said is right, but your question was on "who" not "why"
:10:

m007007
15-01-2010, 18:43
u should say:

What you're saying & what Archi-girl said completely contradict each other.

A r c h i
15-01-2010, 22:41
u should say:

Hi,
sorry , dear rose is right..I don't know why I saw the question "why"

it was who..so it is what rose said
:20:

m007007
15-01-2010, 23:53
Am i like a ghost in here??I'm dead serious.

ShayaN3K
16-01-2010, 00:02
Hi
wich one is correct?

ُBut if i am not wrong i have seen the secend sentence in a Movie.

this sentence should be said in right form

A r c h i
16-01-2010, 19:01
Am i like a ghost in here??I'm dead serious.

we're serious too, do u know English??? have u read rose's and mine posts even once????

Go thorough it one more time and you'll find the answer

She said it right and I correct my mistake..what is so complicated about that???l

m007007
16-01-2010, 23:07
we're serious too, do u know English??? have u read rose's and mine posts even once????

Go thorough it one more time and you'll find the answer

She said it right and I correct my mistake..what is so complicated about that???l

This goes both ways
My q was based on you're answer and you're answer was based on a false assumption.I guess a little
????quote is far more complicated.So who's really to blame
peace

top-notch
13-02-2010, 15:46
hi all the body
i'm wanting to improve my englisi , help me talking carefully , though my eyes doesn't drink water
sacrifice to you
majid

seymour
13-02-2010, 21:16
hi all the body
i'm wanting to improve my englisi , help me talking carefully , though my eyes doesn't drink water
sacrifice to you
majid

my friend, you are new to English, right? ... I think you need to go to class ... by the way, if it's hard for you to post in English, you can post in Persian here ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])...

good luck

ghahremanimehdi
15-02-2010, 05:32
please solve my grammatical problem in this post :

Rosy Cheeks
15-02-2010, 11:27
please solve my grammatical problem in this post :

معمولا مي شه اين دو تا را به جاي هم به كار برد بعضي اوقاتم نه.
بعضي اوقات براي دقيق تر بودن حال يا گذشته ي كامل استمراري به كار مي بريم.
به زبون ساده هر وقت have been doing يا had been doing توي جمله بود داره روي اينكه اون كار يه مدت زماني طول كشيده تاكيد مي كنه. مثلا وقتي مي گيم:
I have been doing my homework يعني من داشتم براي يه مدت خاصي تكاليفم رو انجام مي دادم.
ولي اگه بگيم:
I have done my homework يعني تكاليفم را انجام داده ام. ديگه روي طول زمان انجام فعل تاكيد نمي كنه.
فكر كنم خيلي كتابي شد:31:

ghahremanimehdi
15-02-2010, 11:44
معمولا مي شه اين دو تا را به جاي هم به كار برد بعضي اوقاتم نه.
بعضي اوقات براي دقيق تر بودن حال يا گذشته ي كامل استمراري به كار مي بريم.
به زبون ساده هر وقت have been doing يا had been doing توي جمله بود داره روي اينكه اون كار يه مدت زماني طول كشيده تاكيد مي كنه. مثلا وقتي مي گيم:
I have been doing my homework يعني من داشتم براي يه مدت خاصي تكاليفم رو انجام مي دادم.
ولي اگه بگيم:
I have done my homework يعني تكاليفم را انجام داده ام. ديگه روي طول زمان انجام فعل تاكيد نمي كنه.
فكر كنم خيلي كتابي شد:31:

thanks for useful response
Kurosh has also answered this question here:

Rosy Cheeks
15-02-2010, 11:47
hi all the body
sacrifice to you
majid

Of course you'll be helped but seymour is right.
you'd better take an English course
.

farzad.sharifi
03-03-2010, 08:52
which sentence is true?

A: Sara, the phone is ringing
B: ok mom, i will get it or i get it or i am going to get it

thanks

rosenegarin13
03-03-2010, 16:22
which sentence is true?

A: Sara, the phone is ringing
B: ok mom, i will get it or i get it or i am going to get it

thanks

یکی از موارد استفاده will وقتیه که تصمیم میگیری کاری رو در همون لحظه مکالمه انجام بدی.پس I'll get it درست هست.:20:

یه مثال دیگه رو ببینید:

Oh, I've left the door open. I'll go and shut it.

farzad.sharifi
04-03-2010, 00:21
یکی از موارد استفاده will وقتیه که تصمیم میگیری کاری رو در همون لحظه مکالمه انجام بدی.پس I'll get it درست هست.:20:

یه مثال دیگه رو ببینید:

thanks so much

ali_ab
16-06-2010, 21:44
با سلام به دوستان عزیز

در صورتی که فعل اول جمله بیاد باید به صورت مصدر باشه به نظر دوستان کدوم از این جمله ها صحیح هست ؟

inspection during preparation

or

inspecting during preparation

از لطف دوستان صمیمانه تشکر می کنم

پاینده و کامیاب باشید

ranjbar2009
17-06-2010, 09:19

یه مثال دیگه رو ببینید:

سلام دوست عزيزم. با ارز پوزش فراوان به خطر جسارتي كه مي كنم. اجازه ميدي من يك اصلاح كوچك تو اين جمله شما كه احتمال مي دهم يك اشتباه لپي داره انجام بدم.
احتمالاً منظور شما اين بوده كه will براي بيان تصميمي هست كه در لحظه مكالمه گرفته ميشه نه اينكه در همون لحظه كار را انجام بديم. فرقش با to be going to هم در اينه كه اين دومي براي بيان آينده اي بكار مي ره كه از قبل راجع به اون تصميم گرفته ايم.
به عنوان مثال به اين گفتگو اشاره مي كنم.
بچه به پدرش ميگه كه دوچرخه اش خرابه.
پدر در جواب ميگه: OK, honey; I will fix it tomorrow همانطور كه مي بينيم تصميم در حين مكالمه گرفته شده ولي عمل لزوما‍ً در همون لحظه انجام نميشه.
دو ساعت بعد مادر بچه به پدر بچه مي گه كه دوچرخه بچه خرابه و پدر در جواب ميگه: I am going to fix it tomorrow به خاطر اينكه اين تصميم رو قبلاً گرفته.
در انتها باز از شما دوست عزيز به خاطر اين فضولي پوزش مي طلبم.

ranjbar2009
17-06-2010, 09:38
با سلام به دوستان عزیز

در صورتی که فعل اول جمله بیاد باید به صورت مصدر باشه به نظر دوستان کدوم از این جمله ها صحیح هست ؟

inspection during preparation

or

inspecting during preparation

از لطف دوستان صمیمانه تشکر می کنم

پاینده و کامیاب باشید
سلام دوست عزيز
به نظر من اولي

morteza51
25-06-2010, 17:39
Which one of these sentence are true?

When did you arrive?
When did you arrived?
it is ''tablo'' that first one is true!!!!!!

Nice Devil
29-07-2010, 23:37

یه مثال دیگه رو ببینید:

Hey There . I confirm your answer

در کل مقایسه will و is going to اینه که will برای اهداف تصمیم گیری نشده استفاده میشه و احتمال مطمئن بودنش از is going to بیشتره ولی is going to قصد و نیت رو نشون میده . یعنی طرف چند دقیقه وقت گذاشته که این تصمیمو گرفته .و کاربرد دیگه ی will اینه که برای تصمیم گیری های آنی یا به قول دوستمون مکالمه ای گرفته میشه

rassoul68
13-08-2010, 12:37
سلام دست گلت درد نکنه Archi-girl ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
خوشحال میشدم اگه میتونستم ازطریق ایمیل ازت راهنمایی بگیرم

.:HAMED:.
13-08-2010, 13:52
فرض كن اين فروم ايميل شما . هرچي سوال داشتي بپرس خب

---------- Post added at 02:52 PM ---------- Previous post was at 02:48 PM ----------

He us here bnow
ببخشيد من اينو متوجه نميشم

M A M M U T
16-08-2010, 20:47
salam:31:
i have a question that my teacher ask me to bring him the answere.as you know we have some words called wh question.like what or who.but although "how" doesn't have "wh"in the biginig we name it as wh-question.
why?

sajjad1973
17-08-2010, 08:52

i have a question that my teacher ask me to bring him the answere.as you know we have some words called wh question.like what or who.but although "how" doesn't have "wh"in the biginig we name it as wh-question.
why?

به این دلیل که نمیشه جوابش رو با yes یا no داد

ranjbar2009
17-08-2010, 10:49
why?

Hi there!
It doesn't matter to have "WH" at the beginning of the word. We often refer to them as WH words because they include the letters WH, as in How.

3ッドマクス
20-08-2010, 12:29
میشه بازهم آموزش هارو ادامه بدید ؟ تا اینجا که عالی آموزش دادید . اما اگر کامل کنید منبع خیلی مفیدی میشه ...

جنگل
20-08-2010, 23:30
سلام دوست عزيز
به نظر من اولي
به نظر منم اولی

---------- Post added at 12:30 AM ---------- Previous post was at 12:27 AM ----------

it is ''tablo'' that first one is true!!!!!!
دوست عزیز وقتی که تو جمله منفی یا سولی که didi هست فعل اصلی استفاده میکنی دیگه فعل با ed نمیاد و شکل ساده اون استفاده میشه

M A M M U T
06-09-2010, 22:46
سلام دوستان
من فردا امتحان دارم(کانون زبان high 2)
اگه میشه به این سوال بجوابید ممنون میشم.
تو ساختار جملات مجهول(passive)چرا این جمله درسته؟اگه میشه توضیح بدین که چرا be استفاده کرده؟
a package has to be wrapped carefully before it is mailed.

dr_shahrooz
06-09-2010, 23:14
سایتی نمیشناسین که سوال های گرامری رو نشون بده ؟

dr_shahrooz
06-09-2010, 23:15
واقعا عالیه،چقدر چیز یاد گرفتم،واقعا ممنون

javadpoor
12-09-2010, 18:40
Which one of these sentence are true?

When did you arrive?

When did you arrived?

when did you arrive? this is true.

javadpoor
12-09-2010, 18:44
سلام دوستان
من فردا امتحان دارم(کانون زبان high 2)
اگه میشه به این سوال بجوابید ممنون میشم.
تو ساختار جملات مجهول(passive)چرا این جمله درسته؟اگه میشه توضیح بدین که چرا be استفاده کرده؟
a package has to be wrapped carefully before it is mailed.

میدونم که از امتحانت گذشته ولی اینو بدون که این ساختار مجهول هست برای infinitive
to+be+pp

xxxj
14-09-2010, 11:07
چرا دیگه نمیزارید ؟

amir2011
06-10-2010, 00:19
میخواستم توضیحی در مورد Tend to و کاربرد گرامریش در جمله بدید ؟
" اگه با مثال باشه خیلی بهتره "

sepid12ir
06-10-2010, 00:47
میخواستم توضیحی در مورد Tend to و کاربرد گرامریش در جمله بدید ؟
" اگه با مثال باشه خیلی بهتره "
tend to در واقع فعل به شمار میاد و از نظر کاربرد گرامری مثل یک فعل باهاش رفتار میشه !

به معنای تمایل داشتن/ مایل بودن / گرایش داشتن

از افعال infinitive به شمار میاد به این معنا که همواره با to میاد
معمولا" فعلی تکمیل کنندش هست ( بعد از tend to معمولا فعل قرار میگیره)

مثال هاش هم زیاد:
my friend tends to immigrate to America
دوستم تمایل داره به امریکا مهاجرت کنه

it tends to get very cold here in the winter
در این مثال tend to به همون گرایش داشتن برمیگرده(ولی لزوما در ترجمه ی تحت الفظی قرار نمیگیره) ... به این صورت که در زمستان اینجا هوای سردی داریم

نمیدونم تونستم خوب بیان کنم یا خیر
به هرحال سوالی بود یا توضیح تکمیلی بود دوستان دیگه زحمت بکشند ممنون میشم :10:

moh72
08-10-2010, 21:11
یه تاریخ چطوری در انگلیسی خونده میشه مثل : 2010/06/10
یه بار تو یه ازمون تعیین سطح ازم پرسیدن منم تا حالا به بهش برخورد نکرده بودم نتونستم جواب بدم :41:

sepid12ir
09-10-2010, 19:59
یه تاریخ چطوری در انگلیسی خونده میشه مثل : 2010/06/10 با تشکر

شاید معمول ترینش اینطوره:
10th of June, two thousand and ten
June 10, two thousand and ten

سال را هم که اخرش میگی

hossein-p30-f
11-10-2010, 19:30
سلام دوستان

من بعد ازمدتها که می خواستم زبان رو یاد بگیرم ، بلاخره دیروز شروع کردم:20: ( با گرامری که توی همین تاپیک هست)
همین اول کار یه سوال برام پیش اومد:31:

مفهوم نکته زیر رو اونجور که باید درک نکردم (آخه نمی خوام سرسری بخونم برم جلو ، دیگه بسه هر چی این کار رو انجام دادم:13:)

.

jedivssith
12-10-2010, 01:27
درود

در دو جمله زیر چرا Suspended که (صفت) است بعد از Sentence که (اسم) هست آمده؟

Mr Young was given a six-month jail sentence suspended for two years
He was given a sentence of three months in prison suspended for two years.

با سپاس فراوان
بدرود

mekziko
21-10-2010, 10:53
i should have indicated
این چه زمانی است؟
using two passes
وقتی فعل + ing در ابتدای جمله می آید توضیح دهید؟

jedivssith
22-10-2010, 23:08
سوال من در مورد مالکیت چیزی به شخص یا چیز دیگر است. جملاتی را دیدم که چیزی را به چیز دیگر نسبت مالکیت داده و نه از S مالکیت استفاده کرده مثل: Masoud,s Book و نه از of، مثل: a friend of mine .
و مثلاً اسمی را بعد از اسم دیگر آورده و. خواستم بدانم قاعده و دستور زبان این مدل نسبت مالکیت چگونه است و در چه مواقعی استفاده می شود؟

با سپاس فراوان
بدرود

sepid12ir
24-10-2010, 14:32
سوال من در مورد مالکیت چیزی به شخص یا چیز دیگر است. جملاتی را دیدم که چیزی را به چیز دیگر نسبت مالکیت داده و نه از S مالکیت استفاده کرده مثل: Masoud,s Book و نه از of، مثل: a friend of mine .
و مثلاً اسمی را بعد از اسم دیگر آورده و. خواستم بدانم قاعده و دستور زبان این مدل نسبت مالکیت چگونه است و در چه مواقعی استفاده می شود؟

با سپاس فراوان
بدرود

تا آنجا که دانش من اجازه میده اینه که برای مالکیت میان اشیاء میتونیم از حالت اسم + اسم استفاده میکنیم بدون 's

the shop owner

حالا نمیدونم جواب سوالتون را گرفتین یا خیر

sepid12ir
24-10-2010, 14:39
i should have indicated
این چه زمانی است؟
using two passes
وقتی فعل + ing در ابتدای جمله می آید توضیح دهید؟

should have به زمان گذشته بر میگرده، کارهایی که در گذشته باید انجام میدادیم ولی ندادیم:

I should have accepted the invitation -- من باید دعوت را میپذیرفتم (نشون میده که نپذیرفتم)
یا مثال خودتون:
I should have indicated -- من باید نشان میدادم ! (در واقع نشون ندادین!)

+

البته اگه یک not به should اضافه کنیم، به کارهایی اشاره میکنیم که در گذشته انجام دادیم ولی بهتر بود انجام ندیم (یک جور اظهار پشیمانی):
I shouldn't have told him -- من نباید بهش میگفتم

...

وقتی جمله ای را با فعل شروع میکنیم، همیشه فعلمون با ing میاد، که معمولا بیان دیدگاها/واقعیت ها و مسلما" زمان حال را در بر میگیره:

eating too much is not good for health
driving fast is dangerous

...
عذر میخوام بابت تاخیر
به شخصه مدتها بود به این تاپیک سر نزده بودم

Isaacnewton
05-11-2010, 04:03
یه تاریخ چطوری در انگلیسی خونده میشه مثل : 2010/06/10
یه بار تو یه ازمون تعیین سطح ازم پرسیدن منم تا حالا به بهش برخورد نکرده بودم نتونستم جواب بدم :41:

با سلام...دوست عزیز اولا نوشته شما غلط است چون همیشه سال در آخر می آید و در انگلیسی تاریخ از چپ به راست نوشته میشود.
دوم اینکه دو روش برای ثبت تاریخ وجود دارد اولی

فرمول بریتانیایی ddmmyy یعنی day .month.yearروز .ماه. وسال

دومی:

فرمول امریکایی mm.dd.yy یعنی month.day.year

حال نوشته شما باید به صورت زیرین باشد
10/06/2010
the sixth of October, two thousand and ten
October sixth, two thousand and ten
sixth of October, two thousand and ten
October six, two thousand and ten :5:

++morteza
06-11-2010, 19:38
سلام این چه زمانییه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کلا در مورد این جمله توضضضضضیح بدین .:::::::::8:

WE WONT GO THERE UNTIL MORE IS KNOWN ABOUT IT

sepid12ir
06-11-2010, 21:04
سلام این چه زمانییه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کلا در مورد این جمله توضضضضضیح بدین .:::::::::8:

WE WONT GO THERE UNTIL MORE IS KNOWN ABOUT IT

اینجا دو جمله ی کامل داریم که یکی:
we won't go there هست ... !
این جمله آینده است ... البته منفی آمده ... در واقع won't = will not هست که معنی نخواستن هست:
معنی: ما به آنجا نخواهیم رفت ...

و جمله ی بعدی :
more is known about it : که یک جمله ی مجهول هست ...
جمله ی مجهول هم جمله ایست که فاعلی نداره ، بلکه تاکید جمله ی مجهول روی مفعول هست ...
معنی: در موردش(it) بیشتر دانسته شود (البته این ترجمه تحت الفضیست و از نظر معنایی چندان دلنشین و زیبا نیست!)

در واقع کل جمله میشه: تا بیشتر در مورد آن ندونیم، به آنجا نخواهیم رفت

arman60
08-11-2010, 19:21
سلام دوستان

این چه گرامریه ؟ از چه فرمولی استفاده کرده:

computer systems are devised
"or"
devices are thought of and recognized as computer

BoOghz
09-11-2010, 23:53
does anybody know whay we use on for street ? whay we cant say in the street ? should we always use on ? please justify it

---------- Post added at 11:53 PM ---------- Previous post was at 11:49 PM ----------

i want to know is there a difference between hard & difficult ?if so , what ?
please justify with example

sailor2007
10-11-2010, 13:45
does anybody know whay we use on for street ? whay we cant say in the street ? should we always use on ? please justify it

---------- Post added at 11:53 PM ---------- Previous post was at 11:49 PM ----------

i want to know is there a difference between hard & difficult ?if so , what ?
please justify with example

مورد اول فكر مي كنم زياد فرقي نداشته باشند فقط ظاهراتو بريتيش in بكار ميره تو امريكايي on

وآمما مورد دوم اين توضيح American heritage هستش فكر مي كنم توجيه بشي

Synonyms: hard, difficult, arduous
These adjectives mean requiring great physical or mental effort to do, achieve, or master. Hard is the most general term: “You write with ease to show your breeding,/But easy writing's curst hard reading” (Richard Brinsley Sheridan). Difficult and hard are interchangeable in many instances. Difficult, however, is often preferable where the need for skill or ingenuity is implied: “All poetry is difficult to readThe sense of it is, anyhow” (Robert Browning). Arduous applies to burdensome labor or sustained physical or spiritual effort: “knowledge at which [Isaac] Newton arrived through arduous and circuitous paths” (Thomas Macaulay).

shadow60
28-11-2010, 11:08
فرق بين wear and put on چيست؟

sajjad1973
28-11-2010, 16:49
فرق بين wear and put on چيست؟

خب تا جایی که من فهمیدم

wear به معنای به تن داشتن هست

put on به معنای پوشیدن

2 Wear and Put on.
(a) Wear.
Don't say: Kathy always puts on black shoes.
Say: Kathy wears black shoes.
(b) Put on.
Don't say: I wear my clothes in the morning.
Say: I put on my clothes in the morning.
Wear means to have upon the body as a garment or as an ornament. To put on denotes a simple act

faded
28-11-2010, 20:16
من دنبال یک آزمون جامع گرامر می گردم که سوالاش اساسی و درست و حسابی باشه همراه با پاسخ درسطح مدرسه و این حرفا نباشه بالاتر جامع باشه اگر دارید بگید!

Mojtababorazjani
14-01-2011, 08:07
the focus of his concern becomes the plants and .........
animals that are contaminated, then the issue.......... he is
dealing is ecological
1) Although 2) Nevertheless,
3) By contrast, 4)If, however,
------------------------------
1)in that 2)with which
3)from that 3)for which

---------- Post added at 08:07 AM ---------- Previous post was at 08:02 AM ----------

dealing is ecological
1)in that 2)with which
3)from that 3)for which

با سلام
لطفا دوستان پاسخ این دو سوال را بدهند.:41:

Sha7ab
14-01-2011, 09:21
dealing is ecological
1)in that 2)with which
3)from that 3)for which
نظر من اینه. حالا دوستان دیگه هم باید نظر بدن.

Mojtababorazjani
14-01-2011, 10:23
نظر من اینه. حالا دوستان دیگه هم باید نظر بدن.

با تشکر :11::11:
لطفا بقیه دوستان هم نطر بدند. اگر در سوال دوم with which صحیح باشد لطف کنید قاعده همراه کردن حرف اضافه با who و which و احیانا whose هم بفرمایید.:40:

Mojtababorazjani
15-01-2011, 12:16
با تشکر :11::11:
لطفا بقیه دوستان هم نطر بدند. اگر در سوال دوم with which صحیح باشد لطف کنید قاعده همراه کردن حرف اضافه با who و which و احیانا whose هم بفرمایید.:40:
کسی کمک نمیکنه؟:41:

m007007
15-01-2011, 12:23
کسی کمک نمیکنه؟:41:
In English it's
To deal with a problem
or generally to deal with something/someone

Mojtababorazjani
15-01-2011, 13:41
In English it's
To deal with a problem
or generally to deal with something/someone

به جمله زیر توجه فرمایید:
There are many methods of mining, each of which is based upon where a mineral deposit الی آخر.

حرف اضافه با چه قاعده ای استفاده شده؟

لطفا کمک کنید.:41:

Hamid Hamid
17-01-2011, 13:06
لطفا کمک کنید.:41:
سلام دوست عزيز.
راجب حرف اضافه پرسيدي و قاعده ي اين مبحث.
بذار خيالت رو راحت كنم كه حرف اضافه هيچ قاعده اي نداره و تنها راه يادگيري اين مبحث حفظ كردن تمام اين حروف و موارد استفادش هست كه به تدريج ياد ميگيريد.

alireza22
20-01-2011, 18:39
سلام
لطفاً سوالات زیر را با دلیل پاسخ دهید
لطفاً کسانی که دلیل درست دارن فقط جواب بدن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mohsen_blid
24-01-2011, 09:50
سلام خدمتم تمام دوستان چند تا سوال دارم میخواستم بهم کمک کنید

استفاده از there is/was , و همچنین it is /was
در جملات به چ صورت است کجا باید این نوع ترکیب ها رو استفاده کنیم منظورم اینه که it کجا و there کجا به کار میره تو کتاب نوشته there برای وجود داشتن و it برای همین و جایی هم به عنوانن ضمیر اما من دقیق نمیگیرم کجا باید there بیارم کجا it

thanks

Hamid Hamid
24-01-2011, 11:20
سلام خدمتم تمام دوستان چند تا سوال دارم میخواستم بهم کمک کنید

استفاده از there is/was , و همچنین it is /was
در جملات به چ صورت است کجا باید این نوع ترکیب ها رو استفاده کنیم منظورم اینه که it کجا و there کجا به کار میره تو کتاب نوشته there برای وجود داشتن و it برای همین و جایی هم به عنوانن ضمیر اما من دقیق نمیگیرم کجا باید there بیارم کجا it

thanks
سلام دوست عزيز.
خودتون جواب رو داديد.كه There is براي وجود داشتن هست و it هم به عنوان ضمير به كار ميره.من يه مثال براتون ميزنم كه هر دوي اين موارد رو شامل ميشه و اميدوارم شما كامل متوجه بشيد.
Where did you see Natali?,It was a Bar and there was a man with her
دوست عزيز الان تو اين جمله It به بار برميگرده و There was هم دليل بر وجود داشتن كسي هست.(يعني ناتالي تنها نبود:دي)
يه مثال ديگه:

Where do you go shopping?,there is a place downtown,and it is quite cheap

mohsen_blid
24-01-2011, 12:32
ممنون حمید جان
در رابطه با everyone/ every و مشتقاتش میشه توضیح بدی که چجوری هست و در کجا ها باید از این ها استفاده کنیم

Hamid Hamid
24-01-2011, 12:45
ممنون حمید جان
در رابطه با everyone/ every و مشتقاتش میشه توضیح بدی که چجوری هست و در کجا ها باید از این ها استفاده کنیم
محسن جان every زماني به كار ميره كه طرف منظورش به تمام يك موضوع يا چيز خاص باشه.(زماني كه قصد داريم به مساله اي/چيزي/جايي كليت ببخشيم ازش استفاده ميكنيم)
مشتقاتش:
everybody/everywhere/whenever/everything و ...
مثال:مثلا كسي ميپرسه براي مهموني از كلاس درس چه كسايي رو دعوت كردي؟
طرف اينطور جواب ميده:
I Have Invited Everybody Except Joey
الان اينجا منظورش همه ي كلاس هست به جز يه نفر...

يا مثلا ممكنه طرف از اين every استفاده كنه به اين صورت:

I've Lost my wallet
A:did you look for it?,B:yes I looked everywhere
A:what about your closet?,B:oh,I forgot that

ali_ab
25-01-2011, 18:51
با سلام به دوستان عزیز

اگه امکان داره لطفا در مورد کاربرد (no/not) توضیح بفرمایید. مثلا اگه منظورمون (بدونه طبقه بندی) باشه
Not classified یا no classified .کدوم مورد صحیح هست .ممنون میشم توضیح بفرمایید

با سپاس فراوان

پاینده و کامیاب باشید

Ehsanovic
25-01-2011, 19:55
not classified درسته. no قبل از اسم به کار میره. البته قبل از صفت هم میاد به شرطی که صفت تفضیلی باشه. مثلاً no sharper درسته.

worm_19
04-02-2011, 18:13
which one is true?
Are there anyone over there?
Is there anyone over there?

Or

Is there any cookie left?
Are there any cookie left?

nafare_aval
05-02-2011, 10:34
the sentences that are started with is,are correct

XirowN
05-02-2011, 23:28
دوستان من دنبال قواعد زمان های فعل زبان اینگلیسی میگردم !
به زبان فارسی و مثال
ممنون میشم آموزش رو بذازید !

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-02-2011, 13:25
سلام و تشکر از صاحبِ این تاپیکِ مفید

دوستان ، بنده سالهاست که با زبانِ عربی و انگلیسی سر و کار دارم

یک چیز برام قطعی و مسلم شده :

اگر کسی دستورِ زبانِ مادریِ خودش رو خوب و درست درک نکرده باشه ، در فراگیریِ زبانهای دیگه هم موفقیتش زیاد نخواهد بود .

متاسفانه من هنوز معلم یا آموزشگاهی ندیدم که قبل از شروع به آموزش زبان ، یک امتحان دستور زبان فارسی بگیرند از دانش آموزان

بعد معلم سر کلاس هی میگه اسم مفعول اسم فاعل ضمیر مضاف و مضاف الیه صفت و موصوف و حال کامل آینده در گذشته و غیره اما دانش آموز بنده خدا فقط به حجم اطلاعاتی که ازشون سر در نمیاره اضافه میشه براش

مثال:

از یکی بپرسین حرف شرط در فارسی چی هست ببینین چند نفر جواب درست میدن

شما جواب رو میدونین ؟؟؟

من میگم نود درصدتون نمیدونین !!!!!

جسارتاً قصد بنده فقط اینه که همه متوجه بشن که درک دستور زبانِ مادری چقدر اهمیت داره .
حالا کی جواب رو میدونه ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-02-2011, 13:50
2]جدول ضمائر مفعولی:[/SIZE][/FONT][/RIGHT]

Singular ........ Plural

My ........... Our

Your ..........Your

His

Her ............ Their

Its

مثالهای این بخش:

My mother is kind

My father and UI watch T.V

She and her sister go to the restaurant

He and her father help you and your brother

سلام

جسارتاً اینها ضمائر مفعولی هست یا ضمایر ملکی ؟

sajjad1973
09-02-2011, 15:06
سلام

جسارتاً اینها ضمائر مفعولی هست یا ضمایر ملکی ؟

دوست من شما هم که اشتباه کردی

ببین اینا ضمایر ملکی هستند

mine............ours
yours..........yours
his
hers
its
theirs

اونایی که شما گفتی ضمیر مفعولی هستن یا ضمیر ملکی اصلا ضمیر نیستن. صفات ملکی هستن ( possessive adjectives)

و ضمایر مفعولی هم ایناست

me- you - him/her- it - us - you them

ضمایر فاعلی هم مینویسم که جمع همشون اینجا جمع باشه

I - you - he - she - it - we - you - they

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-02-2011, 17:20
دوست من شما هم که اشتباه کردی

ببین اینا ضمایر ملکی هستند

mine............ours
yours..........yours
his
hers
its
theirs

اونایی که شما گفتی ضمیر مفعولی هستن یا ضمیر ملکی اصلا ضمیر نیستن. صفات ملکی هستن ( possessive adjectives)

و ضمایر مفعولی هم ایناست

me- you - him/her- it - us - you them

ضمایر فاعلی هم مینویسم که جمع همشون اینجا جمع باشه

I - you - he - she - it - we - you - they

سلام
آفرين

شما متوجه شدين كه سوال اشتباه هست و اين رو فقط كسي متوجه ميشه كه خوب ياد گرفته باشه

من اشتباه كردم اما عمدا

بنده عمدا سوال انحرافي نوشتم تا معلوم بشه چند نفر خوب درك كرده اند

اين هم يكي از تاكتيكهاي معلم حرفه اي هست براي پيدا كردن اونهايي كه با بقيه فرق دارند در علم و دانش و هشياري البته بنده ي مخلص شاگرد هستم نه معلم .

از اين سوالهاي انحرافي براي مچ گرفتن خيلي زياده
مثال :

از يه نفر بپرسين / تو كي هستي / به انگليسي يعني چي

بي درنگ و با افتخار ميگه خب معلومه
Who are you ?

بهش بگين خب حالا بگو من ميدونم تو كي هستي

نود درصد مردم جواب ميدن
I know who are you

=====================
يكي ديگه از شگردهاي معلم حرفه اي براي پيدا كردن شاگردهاي استثنايي , مطرح كردن سوالات خارج از كتابهاي درسي هست كه مشخص ميكنه كي بيشتر از بقيه به درس علاقه داره و فعاليت خارج از كلاس داره براي ياد گرفتن بيشتر .

--------------------------------------

جواب سوال رو هم ميدونيد ؟

حرف شرط در فارسي چي هست ؟

با تشكر مجدد از صاحب تاپيك و بقيه ي دوستان

oghyanoos
09-02-2011, 22:21
سلام دوستان
2تا سوال داشتم:
1-_لیست فعل هایی که بعد از اون ها -ing میاد؟
2_لیست فعل هایی که بعدش مصدر کامل میاد؟

oghyanoos
12-02-2011, 16:45
سلام دوستان
2تا سوال داشتم:

sajjad1973
13-02-2011, 09:06
سلام دوستان
2تا سوال داشتم:

دوست من با مراجعه به یه کتاب گرامر ساده میتونی پیداشون کنی ( english grammar digest صفحات 66 و 69)

یه چندتایشون رو اینجا مینویسم

1- admit - anticopate - appreciate- avoid - consider- dely - deny - discuss- enjoy - finish - imagine -.mention

2- بعد از ایناهم مصدر با to میاد. afford- agree - arrange- care - consent- decide- demand - deserve- expect- fail - forget - hesitate.......

oghyanoos
13-02-2011, 16:31
دوست من با مراجعه به یه کتاب گرامر ساده میتونی پیداشون کنی ( english grammar digest صفحات 66 و 69)

یه چندتایشون رو اینجا مینویسم

1- admit - anticopate - appreciate- avoid - consider- dely - deny - discuss- enjoy - finish - imagine -.mention

2- بعد از ایناهم مصدر با to میاد. afford- agree - arrange- care - consent- decide- demand - deserve- expect- fail - forget - hesitate.......

من کتاب زبان دستم نیست. اگه میشه لطف کنید لیست کامل این افعال رو واسم بنویسید. ممنون

sajjad1973
13-02-2011, 16:58
من کتاب زبان دستم نیست. اگه میشه لطف کنید لیست کامل این افعال رو واسم بنویسید. ممنون

1- افعالی که بعد اونها فعل به صورت ing میاد

admit - anticipate - appreciate- avoid - consider- dely - deny - discuss- enjoy - finish - imagine -.mention -miss -postpone - practice - quit- recall - recommend - regret - remember - resent - resist - risk -stop - suggest - tolerate - understand

2- افعالی که بعدشون فعل به صورت مصدر با to به کار میره

verb + infinitive

afford- agree - arrange- care - consent- decide- demand - deserve- expect- fail - forget - hesitate - hope - learn - manage - mean - need - offer - plan - pretend - remember - say - threaten - volunteer - want - wish

verb + object + infinitive

advice - allow - cause - challenge - command - convince - encourage - forbid - force - hire - instruct - invite - order- permit - persuade - remind - request - require - teach - tell- urge - warn

3- افعالی که بعدشون میشه هم مصدر با to به کار برد و هم ing فرم

advice - attepmpt - begin - continue - dislike - forbid - forget - hate - hesitate - intend - like - need - prefer - remember - start - stop - try

oghyanoos
14-02-2011, 18:56
1- افعالی که بعد اونها فعل به صورت ing میاد

admit - anticipate - appreciate- avoid - consider- dely - deny - discuss- enjoy - finish - imagine -.mention -miss -postpone - practice - quit- recall - recommend - regret - remember - resent - resist - risk -stop - suggest - tolerate - understand

2- افعالی که بعدشون فعل به صورت مصدر با to به کار میره

verb + infinitive

afford- agree - arrange- care - consent- decide- demand - deserve- expect- fail - forget - hesitate - hope - learn - manage - mean - need - offer - plan - pretend - remember - say - threaten - volunteer - want - wish

verb + object + infinitive

advice - allow - cause - challenge - command - convince - encourage - forbid - force - hire - instruct - invite - order- permit - persuade - remind - request - require - teach - tell- urge - warn

3- افعالی که بعدشون میشه هم مصدر با to به کار برد و هم ing فرم

advice - attepmpt - begin - continue - dislike - forbid - forget - hate - hesitate - intend - like - need - prefer - remember - start - stop - try

این افعال verb + object + infinitive
چی هستن؟

sajjad1973
14-02-2011, 19:37
این افعال verb + object + infinitive
چی هستن؟

از فرمولش مشخص هست

ببین بعد از اون افعال مفعول به کار میره و بعد فعل به صورت مصدر با to

مثال:

he persuaded the actress to use another interpretation

he reminded his student to bring their book reports

persian001
25-02-2011, 23:23
سلام
تفاوت say و tell
رو می خواستم بدونم تو اینترنت در موردش جستجو کردم ولی جواب کامل و کاربردی پیدا نکردم
اگر ممکنه کمک بفرمایید.
این جمله رو توی یک فیلم آمریکایی دیدم. چرا به جای say از tell استفاده نکرد؟
you tell me what you want to say to her

solo8
25-02-2011, 23:42
سلام
تفاوت say و tell
رو می خواستم بدونم تو اینترنت در موردش جستجو کردم ولی جواب کامل و کاربردی پیدا نکردم
اگر ممکنه کمک بفرمایید.
این جمله رو توی یک فیلم آمریکایی دیدم. چرا به جای say از tell استفاده نکرد؟
you tell me what you want to say to her
say واسه نقل قول غیر مستقیم و در رابطه سوم شخص بکار میره اما tell برای نقل قول مستقیم و بیشتر برای اول شخص و دوم شخص بکار میره.
بیشتر همون نقل قول مطرحه...

maziarb
25-02-2011, 23:47
من فک میکنم(بنظر خودم)، tellیعنی گفتن و say بیشتر یعنی صحبت کردن،
توبم میگی،بش بگی(باش صحبت کنی!؟)

persian001
26-02-2011, 19:50
در منابع گرامری نوشتند که
tell برای دادن اطلاعات به کار میره و همین طور یاد دادن و امثال اینها ولی say به حالت کلی صحبت کردن به کار می ره
ولی خیلی جاها می بینیم که say برای دادن اطلاعات هم به کار رفته

nimaansary
27-02-2011, 21:55
با سلام

من فرق بین : each other و another رو میخواستم بدونم ...

هم از لحاظ معنایی و هم از لحاظ دستوری و گرامری

خیلی مهم و حیاتیه... با تشکر

Mari0
28-02-2011, 22:56
each other
به معنی یکدیگر و
another
به معنی یکی دیگه ست! ربطی ندارن به هم!

Mari0
28-02-2011, 22:59
هر دو به معنی گفتن است با این تفاوت که بعد از
tell
هیچ حرف اضافه ای به کار نمیبریم و مفعول می آید ، اما بعد از
say
ابتدا حرف اضافه ی to و سپس مفعول می آید.