PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اموزش و فایل ریست پرینترهای سامسونگ فقط در این تاپیک

صفحه ها : [1] 2 3 4 5

mehran gorji
21-09-2008, 16:39
سلام دوستان.
قبل از هرچیزی باید بگم این تاپیک با موافقت stream ایجاد شده.

به دلیل مشکلاتی که کاربر اید چند تاپیک را زیرورو میکرد تا ریستر را پیدا کند
این تاپیک برای سهولت دسترسی به ریستر های سامسونگ بوده.

سامسونگ پرینترهای خوبی را تولید کرده و میکند. مانند ml-1610
اما طی چند سال با مشکلاتی از قبیل ریست برخورد کردیم.
که این مشکلات قابل حل میباشد.
من به عنوان یک متخصص ماشینهای اداری و مرکز گارانتی hp باید بگم پرینترهای سامسونگ قطعاتش و مخصوصا کارتریج و اجزای داخلش درام ان را کاملا تایید میکنم.

از دوستانی که در انجمن پرینتر و اسکنر فعالیت میکنند در مورد ریسترهای سامسونگ همینجا تشکر میکنم.
mohammad.t minana امین101 n3m HACKMAN و دوستان دیگر.اگر فراموش کردم منو ببخشید.
scx-4300
خوب امروز اموزش اصلی و اصولی پرینتر پر فروش شرگت سامسونگ scx 4300 را در سایت قرار میدهیم.
1-درایور پرینتر را نصب کنید و مطمعا شوید کامپیوتر دستگاه را به درستی شماخته است.
2-دقت کنید که هیچ دستگاه دیگری به کامپیوتر از طریق پرت usb وصل نباشد.
3-برای نصب ابتدا پرینتر را خاموش و روشن کرده و سپس به سرغت دکمه های زیر را بر روی پرینتر فشار دهید:
menu.copy.left.right.menu.right
4-پس از عملیت فوق منوی tech mode ظاهر میشود.
5-به منوی deta setup رفته و زیر منوی flach upgrade را انتخاب کنید.پیغام deta receicing بر روی lcd پرینتر ظاهر میشود.
6-از داخل پوشه crack_scx4300 فایل 4300 را اجرا کنید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
7-پس از اجرا فایل فوق صفحه زیر ضاهر میشود:
.................................................. .................................................. ..............downloading
.................................................. .................................................. .............................
.................................................. .................................................. .............................
...................download complete!! downsize {982594}
to continue, press and key . . .
8-یپاگر مراحل فوق را به درستی انجام شده باشد بر روی lcd پیغام زیر ظاهر میشود:
deta receiving > flash upgrade> flash programing> cheksumming> download ok
9-قبل از ریست کردن print report را چاپ کنید تا مقدار تونر کاملا کشخص شود.
10-حالا برای ریست کردن کانتر چیپ کارتریج از 2 روش میتوان استفاده کرد:
الف-از طریق منوی :
maintenanace> clear setting> all setting ok

ب-و یا از طریق منوی tech mode:
menu> deta setup> clear count> clear all cnt

11-دوباره print report را چاپ کنید و با print report قبلی مقایشه کنید تا مطمعا شوید پرینتر به درستی ریست شده.
ورژن اصلی 1.13

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ورژن فیکس 1.25

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدورژن فیکس 1.23

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در صورت ذکر منبع مجاز کپی برداری مشکلی نیست.البته این دستور مربوط به 3 تا 4 سال پیش میباشد.
مهران گرجی
mehran gorji
scx-3200
این فایلی که براتون up کردم نرم افزار به همراه نقشه مدار است{باید بسازید}
من هنوز برام 3200 نیومد تا ریست کنم.این فایل رو هم داشتم و مطمعن نبودم اما حالا با اطمینان این رو در p30world ارائه میدم.

این مدار 2 رابط دارد
1-usb که جنبه برق رسانی دارد
2-com که جنبه deta رسانی را دارد.

چیزهایی رو که باید تهیه کنید تو بازار فراوان است.
1-کابل usb
2-مادگی com
3-مقاومت 4.7k
4-فیبر مدار
-----------
اولین کاری که میکنید چیپ کارتریج رو در میارید و 4 سر سیم رو به چیپ وصل میکنید.
دومین کاری که میکنید.
نرم افزار رو اجرا کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و روی گزینه chip models بزنید.
و روی پرینتر مورد نظر کلیک کنید.

بعد از این کار روی کلید read chip کلیک کنید تا چیپست رو بخونه
و بعد از این کار روی کلید write chip بزنید تا فریمور را update کند.

تا مراحل update frimwer رو تو حالت dos انجام بده.

دقت کنید.
در هنگام ریست کردن چیپ کارتریج نباید تو کارتریج باشه.
بعد از انجام ریست فریمور چیپ کارتریج رو جا بزنید.
همانزور که مشاهده میکنید این مدل ها قابل ریست نمودن به این شیوه هستند.

در ضمن در صورتی که این ریست انجام نشد 2 حالت داره.
در صورتی که چیپ 0 باشد احتمال اینکه جواب ندهد بالاست.
در صورتی که نسخه فرویمر بالا باشد نیاز به ریست سریالی ایت.
و راه دیگرش هم این است که هر بار که ارور داد چیپ روی کارتریج که قیمتش 12 تومنه رو خریداری کنید و جا بزنید.
فقط هنگام دانلود تو دل خودتون یک دعای کوچیک بنده را نثار کنید.
لینک دانلود ریستر scx 3200

Samsung_SCX-4824_Version%2030

-------------------------------------------------------------------------------------
ریستر ml-1640.1641

-------------------------------------------------------------------------------------
ریستر ml-1660.1665
ریستر ml-1915.1910

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید-------------------------------------------------------------------------------------
ریستر Samsung_ML-2240_ML-2241_ML-2245_Version_83

ریستر Samsung_ML-2240_ML-2241_ML-2245_Version_93

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید-------------------------------------------------------------------------------------
ریسترهای دیگر را هم قرار میدم.

دوستان فقط برای مشکلات ریست چیپ تو این تاپیک پست بدهید.

HACKMAN
26-06-2009, 09:10
با سلام
من با خوندن تاپيك هاي اين سا يت ترغيب شدم تا يه پرينتر سامسونگ ml1640 بگيرم خيلي هم ازش راضي هستم
ولي هميشه دغدغه اصليم اين بود كه وقتي كه تونر تموم شد بايد چي كنم.
همونطوري كه خيلي از شما مي دونيد و شايدم نمي دونيد:41: كارتريجي كه همراه اين پرينتر هستش چيپ نداره!!!
واسه من سوال بود كه اين پدر... اگه چيپ نداره پس چطور مقدار باقي مونده تونر رو نشون مي ده
اين سوال بي جواب مونده بود تا اينكه بالاخره تونر ته كشيد!
از اونجايي كه تكنسين الكترونيك هستم و خداروشكر اطلاعات فني خوبي دارم:20: تصميم گرفتم يه كم باهاش ور برم تا بفهمم كه اگه چيپ نداره پس چطور سطح تونر رو نشون مي ده.
نتيجش هم شد اين:

سامسونگ بجاي اينكه بياد رو خود كارتريج چيپ قرار بده اومده رو برد اصلي پرينتر اين چيپ رو قرار داده.شماره اين چيپ هم 93c66‌ و يا 93c66wp هستش . با خوندن ديتاشيت اين چيپ متوجه شدم كه اگه پايه هاي 1 و 4 رو به هم وصل كنم ديگه نمي تونه اطلاعات ميزان شارژ رو نشون بده و بدين طريق مي شه تا ابد ازش استفاده كرد.

براي انجام اين كار شما دو راه در پيش داريد:
راه اول واسه كسايي كه الكترونيك بلدن و كار با هويه رو مي دونن و راه دوم واسه كسايي كه الكترونيك بلد نيستن

راه اول:

ابتدا بايد كاور پشتي پرينتر رو باز كنين .براي اينجام اين كار بايد دو تا پيچي رو كه يكي سمت كابل usb‌و ديگري سمت كابل برق هست رو باز كنيد . و زائده زير دستگاه رو هم با يه پيچ گوشتي جدا كنين .حتما قبل از اين كار برق پرينتر رو قطع كنيد(براي ديدن تصوير بر روي لينك كليك كنيد)

بعد از باز كردن كاور و برداشتن اون دو تا برد رو مي تونين ببينين كه يكي سمت چپ قرار داره و كابل برق به اون وصل مي شه و برد ديگري كه كابل usb بهش وصل مي شه.شما با برد سمت چپ اصلا كاري ندارين و حتي بهش دست هم نمي زنين.(اين برد تغذيه پرينتر هستش و ممكنه تا چند هزار ولت ولتاژ روش باشه پس اصلا بهش دست نزنين) و يكراس مي رين سراغ برد سمت راست رو اين برد يه چيپ برزگ قرار داده كه به اصطلاح cpu دستگاه هستش و بغل اون يه آي سي 8 پايه وجود داره با شماره 93c66‌و يا 93c66wp كاري كه شما بايد بكنين اينه كه پايه 1 و 4 اين آي سي رو با يه تيكه سيم به هم وصل كنين.( براي ديدن تصوير روي لينك كليك كنين)

وقتي كه اين دوپايه رو بهم وصل كردين كاور رو دوباره ببندين و دستگاه رو به برق بزنين .با نگه داشتن دكمه روي پرينتر به مدت 3 الي 4 ثانيه يه پرينت بهتون تحويل ميده كه اين اطلاعات روش نوشته شده:
:ram size
total page count: 0
os version:
engine version:
spl version:
usb s/n: 0000-00000000000
service date: yyyymmdd

toner page count/toner remaining/toner status : 0/100%/normal
(initial toner page count: 0)

cartridge capacity: 0.7k
dot/opc count: 00/0
cartridge s/n:
supplier: Samsung (INI
man date: "

در صورتي كه قبل از اين كار اين اطلاعات رو نشون ميداد:

"ram size: 8 Mb
total page count: 2101
os version: 1.29.00.75 o6-25-2008
engine version:1.00.48
spl version: 5.07 06-27-2006
usb s/n: 144qbkdq909653k
service date: 2009-1-16
toner page count/toner remaining/toner status: 2101/0%/TONER EXHAUSTED
(initial toner page count: 2101)
cartrige capacity: not support
dot/opc cout: not suport/not support
cartridge s/n: not support
supplier: TONER EXHAUSTED
mnfctrng date: not support"..

به اين طريق ديگه پرينترتون اطلاعات ميزان تونر و تعداد كاعذهايي رو ه پرينت گرفته رو نشون نمي ده .حالا هر قدر دوست دارين كارتريج رو شارژ كنين

************************************************** *********************************
و اما روش دوم :
همون كارهايي كه تو روش اول گفتم رو انجام مي دين اما بجاي اينكه پايه هاي 1 و 4 رو بهم لحيم كنين؛ اين دو پايه رو با گيره كاغذ يا چيزي شبيه به اين با دست بهم بهم وصل مي كنين و همونطوري كه اين دوتا پايه بهم وصل هستش پرينتر رو به برق وصل مي كنين (مراقب باشين كه گيره به پايه هاي ديگه وصل نشه)و 30 ثانيه و يا چيزي در اين حدود صبر مي كنين و بعدش بلافاصله برق پرينتر رو قطع مي كنين.حالا مي تونين گيره كاغذ رو از رو پايه ها برداشته و كاور رو ببندين.
بعد از انجام اين كار مي بينين كه تعداد صفحات پرينت شده رو 0 و ميزان شارژ رو 100 درصد نشون مي ده:21::21::18::18:

حالا تفاوت اين دو روش با هم در چيه؟
در روش اول شما هر بار كه پرينتر رو خاموش روشن كنين مي بينين كه ميگه 0 تا كاغذ پرينت شده و 100درصد شارژ دارين( چي از اين بهتر):21::27::8: و به اين طريق تا آخر عمر مي تونين كارتريج رو شارژ كنين
اما در روش دوم بعد انجام مراحل با اينكه مقدار 0 مي شه اما صفر نمي مونه و با هر بار پرينت اين مقدار زياد مي شه (درست عين قبل ) و وقتي كه تونر دوباره ته بكشه بايد دوباره مراحلي رو كه گفتم انجام بدين تا مجددا صفر بشه ولي تو روش اول واسه هميشه 0 هستش:21::21:

اما اگه پولتون از پارو بالا ميره و 20 30 تومن واستون چيزي نيست مي تونين برين يه برد ريستر بخرين 20 تومن و خودتون رو راحت كنين. به هر حال تصميم با خودتونه:13::13:
راستي يه سايت روسي هم هست كه اين كارو انجام داده حالا اگه روسي بلدين اينم مي تونه واستون مفيد باشه:31:

اگرهم دستي تو الكترونيك دارين پس خوندن ديتاشيت اين آي سي رو فراموش نكنين:

راستي مي تونين از اين روش واسه هر كدم از پرينترهاي سامسونگ كه چيپ 99c66 و يا 99c66wp دارن استفاده كنين.
فكر مي كنم samsung ml2240 هم همين آي سي رو داشته باشه

نكته پاياني :
به هيچ وجه FIRMWARE پرينترتون رو UPDATE نكنين چون در غير اين صورت ديگه اين روش روش جواب نمي ده
اين روش فقط و فقط براي كارتريجي كه همراه پرينتر هست (Starter cartridge)جواب مي ده نه واسه كارتريجي كه شما جدا خريدن ( چون كارتريجي كه جدا مي خرين خودش چيپ داره)
بعضي از فروشنده هاي بي انصاف مي گن كه نرم افزاري دارن كه مي تونه اين چيپ رو ريست كنه ؛ اما حقيقت اينه كه همچين نرم افزاري وجود خارجي نداره (اگه راست ميگن چرا حاضر نمي شن خود نرم افزار رو به شما بفروشن؟؟؟)و اونا هم از همين روش استفاده مي كنن اما حاضر نيستن عين من فوت كوزه گري شون رو فاش كنن. (پس گول اين افراد رو نخورين)
************************************************** ***********************************
موفق و پيروز باشيد و به خاطر اينكه شمارو از دور انداختن پولتون برحذر داشتم بنده حقير رو دعا بفرمائيد
با تشكر و با تقديم احترام
HACKMAN:11::11::11:

n3m
17-07-2011, 11:56
سلام به دوستان عزیز
فکر می کنم این آموزش اولین بار است که ارائه می شود .در این روش شما با استفاده از یک مدار بسیار ساده و یک نرم افزار قادر خواهید بود پرینترهای مختلفی را ریست کنید.البته من این روش را فقط در مورد پرینتر سامسونگ scx-3200 تست کردم .
روش کار :
1- ابتدا مدار را که شامل دو عدد مقاومت 4.7k , یک پورت سریال و usb میباشد را دقیقا بر طبق دیاگرام پیوست مونتاژ کنید.
2- نرم افزار را اجرا کنید.
3- از زبانه بالا مدل پرینتر خود را انتخاب کنید.
4- حال گزینه write chip را کلیک کنید .
اگر مدار را درست بسته باشید و چیپ شما سالم باشد ,در صفحه dos که ظاهر می شود جلو همه مراحل بر طبق عکس پیوست لغت DONE خواهد آمد .چیپ را سر جای خود قرار داده و از پرینتر خود لذت ببرید.
توجه: مونتاژ این مدار در عین سادگی به دقت زیادی نیاز دارد .اشتباه در مونتاژ میتواند به چیپ و رایانه شما آسیب برساند.
فایل پیوست (464k) را پس از دانلود unzip نمایید.
امیدوارم من را از دعای خیر خود محروم نفرمایید.
موفق باشید

امین101
26-07-2011, 18:57
3200 ریسیت شد!!!
برای ریسیت scx-3200 سامسونگ باید یه مدار ساخته بشه و توسط اون مدار چیپ توی کارتریج و ریسیت کرد
البته برای این کار نیاز به نرم افزار کمکی هم هست
نقشه و نرم افزار رو می تونید از اینجا بگیرید:

روش استفاده:
1.مدار رو بسازید
2.چیپ کارتریج رو در بیارید و توی مدار قرار بدید
3.نرم افزار رو باز کنید و از منوی chipe mode گزینه ای که 3200 توش هست رو انتخاب کنید
4. read chip رو کلیک کنید . یه صفحه سیاه باز میشه و یه کارهایی انجام میده- باید همه مراحل done بشه
5. write chip رو کلیک کنید و مراحل مثل 4 انجام میشه
الان چیپ رو توی کارتریج بذارید و حالشو ببرید

نکته:
1. توی ویندوز 7 جواب نداد
2. اگر کنتور پرینتر به آخر رسیده باشه و چراغ اون قرمز شده باشه
با این روش کار میکنه ولی همچنان چراغ قرمز میمونه!

kdh]
01-08-2011, 23:27
یکی نیست به من بگه چکار کنم 3200 ریسرت بشه بابا خسته شدم ترو خدا یکی کمک کنه
هر چند روز یه بار چراق قرمز چشمک زن میشه بعد میبرم نمایندگی یه پولی می گیره تا دباره سبز بشه آخه
من چه گاهی کردم اینو خریدم تازه

mehran gorji
02-08-2011, 15:18
شرکت هر سری چیپ های 12 تومنی براتون میندازه روی کارتریج.

من خودم یه بار فریمور اپدیتشو زدم و جواب داد.
البته ورژن فیکس نیست باز هم به حالت اول بر میگرده.
اگر دستگاهت این قبول کرد بزن بره.

اما دوستان یم سری مداری طراحی کردند تا مشکل برطرف شه که دائمی باشه که من خودم هنوز اونو تست نکردم.

mehran gorji
02-08-2011, 22:18
[QUOTE=abozar4;6318763]کافی است شماره سریال پرینتر را ارسال کنید تا نرم افزار ارسال شود . می تونی به این وبلاگ سر به زنی :

دوست عزیز این کار از سایت پرینتر ریست با داشتن حساب ارزی مستر کارت مقدور است.
هنر این است تا بدون هزینه این کار را انجام داد.
چنین ادرس های اینترنتی بهتر است در پیام های خصوصی انجام گیرد.

خلاف قوانین است.

abozar4
03-08-2011, 00:20
[QUOTE]
دوست عزیز این کار از سایت پرینتر ریست با داشتن حساب ارزی مستر کارت مقدور است.
هنر این است تا بدون هزینه این کار را انجام داد.
چنین ادرس های اینترنتی بهتر است در پیام های خصوصی انجام گیرد.

خلاف قوانین است.
دوست عزیز نیازی به داشتن مستر کارت و حساب ارزی نیست ، نمی خوام بیشتر توضیح دهم تا که بگویید خلاف قوانین است و دارید تبلیغ می کنید .
من فقط می خواستم یه راهی به این دوستمون و دوستان دیگه که این مشکل رو دارند نشون بدم که مدام چیپست 12 تومنی نخرند و فقط یک بار هزینه کنند .
خواستید میتونیم پستها رو حذف کنیم .

mehran gorji
03-08-2011, 08:55
نه عزیزم.
شما زحمت کشیدید و پست دادید و من هم ممنونم از شما.
این سری یک داستانهایی پیش اومد که مدیریت تشخیص داد ادرس ها را در پیغام خصوصی بنویسیم.
از شما هم تشکر میکنم بابت اطلاعاتی که در اختیار کاربران میگذارید.
:11:

Iranian_sports
12-08-2011, 12:47
سلام
من سامسونگ ml-1660 دارم و فکر میکنم باید ورژن 34 باشه چون با این نرم افزار مربوط به ورژن 30 جواب نداد و یکسره چراغ خاموش و روشن میشد
برای 34 هم یک فایل پیدا کردم ولی افاقه نکرد
پاساژ ایران هم میگن 10 تومن میگیریم ریست کنیم فرقی هم نمیکنه 30 باشه یا 34
میخواستم بدونم راه حلی هست یا نه
فایل رو هم میذارم که امتحان کنید لطفا سریع جواب بدید چون کارم لنگه

موفق باشید
یاعلی

mehran gorji
12-08-2011, 17:28
ورژن بالای 30 عوض نمیشه.

اما یا باید چیپ بندازید یا باید با دستگاه ریستر که خودم تا 1 تا 2 هفته دیگه برای یک سری چیپ ها اماده میکنم تو سایت میزارم اونو ریست کنید.
و یا باید ic هشت پایه را تعویض کنید.
چیپ کارتریج که تو تهران دونه ای 10 تومن قیمتشه.

فعلا راهی نیست.
این که از ریستری که دوستان تهیه کردند.

Iranian_sports
12-08-2011, 17:57
ممنون
پس اینایی که میگن ما ریست میکنیم چه جوریه؟
یعنی نمیتونن؟
اگه چیپ رو عوض کنم بعدا باز هم باید ریست کنم؟
ic 8 چیه؟کجاست؟چه جوری میشه عوضش کرد؟
موفق باشید
یاعلی

mehran gorji
13-08-2011, 00:01
پس اینایی که میگن ما ریست میکنیم چه جوریه؟
ریست چند حالت دارد.
1-نرم افزاری
2-تعویض چیپ جلوی کارتریج
3-دستگاه ریستر چیپ کارتریج
4-تعویض ic هشت پایه

اگه چیپ رو عوض کنم بعدا باز هم باید ریست کنم؟
چیپ روی کارتریج هم داومی است و هم موقت.
چیپ موقت 10 تومان است.
احتمال هم دارد برایتان ریست کنند.
و هر بار ارور داد ساپرت کنند.

ic 8 چیه؟
ic که اطلاعات ساده ای در ان ذخیره شده است.
کنتور

کجاست؟
روی برد فرمتر.

چه جوری میشه عوضش کرد؟
با هیتر.
البته من هنوز ic خریداری نکردم.
شاید از شانسم باشه که هرچی 1660 میاد ریست میشه.:46:
که کار به اونجاها نکشیده.

در نهایت با 10 تومان اگر ضمانت دائم بودن و ساپرت را میکنند مشکلی ندارد.

Iranian_sports
13-08-2011, 12:34
سلام
امروز بردم ایرانشهر ، یه دستگاه وصل کرد و گفت ریست شد ، توی دستگاه خودشون هم گذاشت کار کرد و پرینت داد البته چراغش قرمز بود ولی تو دستگاه خودم باز هم همونجوریه یعنی میگه End Of Life , Replace With New Toner Cartridge. 104(MLT-D104S)
آیا مشکل از دستگاهه؟
موفق باشید
یاعلی

mehran gorji
13-08-2011, 13:15
امروز بردم ایرانشهر ، یه دستگاه وصل کرد و گفت ریست شد ، توی دستگاه خودشون هم گذاشت کار کرد و پرینت داد البته چراغش قرمز بود ولی تو دستگاه خودم باز هم همونجوریه یعنی میگه End Of Life , Replace With New Toner Cartridge. 104(MLT-D104S)
فیکس نشد.مشکلی ندارد.

Iranian_sports
13-08-2011, 13:26
پس من فردا پرینتر رو میبرم پیش طرف همونجا امتحان کنه اگه نشد باید چیپ عوض کنم؟
موفق باشید
یاعلی

mehran gorji
13-08-2011, 13:31
پس من فردا پرینتر رو میبرم پیش طرف همونجا امتحان کنه اگه نشد باید چیپ عوض کنم؟
مگه چراغ روشنه پرینت نمیگیره؟
اگه پرینت میگیره خوب استفاده کنید.
-----------------------------------------------------------------------------
تغییراتی در این تاپیک قرار است ایجاد کنم تا مشکلات همه حل بشه.
فقط نیاز به زمان داریم.

Iranian_sports
13-08-2011, 15:31
سلام
نه دیگه پرینت نمیگیره
اونجا پرینت گرفت یه برگه ولی روی پرینتر خودم پرینت نمیگیره
فقط وقتی دوبار دکمه ای که رو پرینتر هستش رو میزنم یک برگه از مشخصات میده که چه تعداد کاغذ چاپ شده و غیره که میگه 1280 برگه تا الان چاپ شده ولی تونر رو میگه 0 درصد در صورتی که تازه شارژش کردم و تا آخر پره
موفق باشید
یاعلی

mehran gorji
13-08-2011, 16:16
درست ریست نشد.
کارتریج را با پرینتر ببرید.

Iranian_sports
13-08-2011, 18:08
ممنون دستتون درد نکنه
موفق باشید
یاعلی

Iranian_sports
14-08-2011, 13:33
دستگاهم ریست شد
مشکل این بود که وقتی ریست میشه کارتریج رو نباید توی دستگاه دیگه ای گذاشت چون با اون مچ میشه (انگار)
موفق باشید
یاعلی

mehran gorji
14-08-2011, 13:41
اهان اره.
تا به حال اینو تست نکرده بودم.

ممنون.

payam hero
17-08-2011, 10:12
دوستان عزيز كسي در مورد ريست هاي نرم افزاري دايم پرينتر ها اطلاعاتي داره. كه ديگه چيپ كارتريج رو ريست نكنيم و نرم افزار رو بريزيم و هر كارتريجي رو شارژ كنيم. يعني كانتر دستگاه بينهايت بشه

mehran gorji
17-08-2011, 10:24
دوستان عزيز كسي در مورد ريست هاي نرم افزاري دايم پرينتر ها اطلاعاتي داره. كه ديگه چيپ كارتريج رو ريست نكنيم و نرم افزار رو بريزيم و هر كارتريجي رو شارژ كنيم. يعني كانتر دستگاه بينهايت بشه

مدل را بدهید تا ببینیم ریست فیکسش موجود هست یا نه

payam hero
17-08-2011, 11:00
4824 ورژن 45. 3200 هر ورژني كه باشه

mr-secret
19-08-2011, 18:18
من اینو میخوام دوستان فوریتیه تشکررررررررر

FIX_ML1915_V1.01.00.72.fls

meysam1321
19-08-2011, 19:01
سلام خدمت همه دوستان. من خیلی تو اینترنت سرچ کردم و خیلی ها میگفتن ریست کننده ها الکی هستند و ... و چند تایی هم که موجود بود همه سایتهاشون فیلتر بود یا برداشته بودنشون.
اما امروز من تونستم با کمک ریست کننده ای که به هزار زحمت پیدا کردم مشکل Toner Exhuasted رو در Samsung ML1640 حل کنم و شمارنده رو به حالت صفر و چراغ رو سبز ببینم :20:
با اینکه زیاد اهل پست زدن نیستم دلم نیومد به شما هم این حال زاید الوصفی که نصیبم شد رو ندم

روش کار هم به این صورت ست که اول پرینتر و درایورش که قاعدتا باید وصل و روشن باشن.
بعد محتویات فایل رو بعد از دانلود از زیپ خارج کنید و فایل ML1640_V1010066.fls درگ کنید و بندازیدش داخل (روی) فایل usbprns2.exe و منتظر باشید تا پرینتر یه دور خودش خاموش روشن شه.
اگر دیدید که چراغ نارنجی چشمک میزنه و دستگاه خاموش نمیشه!! خودتون بعد از 1 دقیقه دستگاه رو خاموش روشن کنید (من اینکارو کردم و مشکلی پیش نیومد)

حالا برید حالشو ببرید :27:

حجم : حدودا 310 کیلو بایت

لینک دانلود (مستقیم) :

لینک کمکی 1 :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک کمکی 2 :

لینک کمکی 3 (مستقیم):

لینک کمکی 4 :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک کمکی 5 :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید6 جا هم آپلودش کردم که هیچکی مشکلی نداشته باشه برای دانلود کردن. :40:

من پرينترمو همين كارو باهاش كردم البته هنوز شارژ نشده و نياز به شارژم نداره و فابريك اما ميخواستم تست كنم
بعد از انجام اينكار چراغ سبز پرينتر با سرعت بسيار زياد سبز- قرمز شد بعد از يك دقيقه دستي خاموشش كردم و روشن
بعد با نگه داشتن دكمه مثلث نارنجي يه برگ پرينت اطلاعات گرفتم و ديدم تعداد برگ پرينت شده هيچ تغييري نكرده و همون 645تايي كه بود شد 646 تا
حالا دو سوال
1. اين روش اگر كار بكنه از كجا ميشه فهميد ؟ يعني بايد وقتي ميخوايم شارژش كنيم قبلش شارژ كنيم بعد اينكارو بكنيم ميبينيم پرينت ميكنه درسته ؟
چون الان مثلا من اثرشو بايد از كجا ببينم يا بفهمم

من با این نرم افزار کار کردم
حل شد
پرینتر رو روشن کردن
طبق گفته دوستمون فایل را اجرا کردم
چراخ نارنجی چشمک زن شد
یه دقیقه بعد خاموش روشن کردم
اون دکمه مثلث رو زدم
تعداد صفحات از 1196 به 0 رسیده بود
یه بار دیگه مثلث رو زدم
این بار شد 1

mehran gorji
19-08-2011, 20:36
پرینتر درست ریست شد.

موفق باشید

mr-secret
19-08-2011, 21:29

کسی سراغ نداره؟

arash_a59
20-08-2011, 02:55
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز
من میخوام یه پرینتر سامسونگ مدل ml-1915 بخرم آیا این پرینتر به راحتی(نرم افزاری) ریست میشه؟
لطفا راهنمایی کنید.

mehran gorji
20-08-2011, 08:34
FIX_ML1915_V1.01.00.72.fls ورژن بالاترش تو فروم هست.

من میخوام یه پرینتر سامسونگ مدل ml-1915 بخرم آیا این پرینتر به راحتی(نرم افزاری) ریست میشه؟اگر ورژش بالا نباشه ریست میشه.
اما اگر نه باید کارهای دیگه انجام بدی.
که هزینه دارند.
در صورتی که تو دام سامسونگ نیفتاتید نخرید

arash_a59
21-08-2011, 05:17
ورژن بالاترش تو فروم هست.
اگر ورژش بالا نباشه ریست میشه.
که هزینه دارند.
موقع خرید چجور میشه ورژنش رو فهمید؟ مغازه دار باز نمیکنه نصب کنه تا احیانا ورژن فرم ور رو بتونیم ببینیم
از روی تارخ ساخت یا چیزه دیگه ای نمیشه فهمید؟
ورژنش باید چند باشه؟

mehran gorji
21-08-2011, 07:24
موقع خرید چجور میشه ورژنش رو فهمید؟
من تا حالا 1915 هایی که اومد زدم و جواب گرفتم و به خاطر همین نمیدونم کدومشون نمیشه

TousanRayan
22-08-2011, 10:59
سلام برادر
اقا ریست ورژن پرینتر سامسونگ CLP-315 یا چیپ مادربرد اون رو دارید!
البنه چیپ روی کارتریج هم باشه خوبه !؟

mehran gorji
22-08-2011, 11:06
یا چیپ مادربرد اون رو دارید!

دستگاه مال چه ماه و چه سالی است؟

البنه چیپ روی کارتریج هم باشه خوبه !؟

چیپ روی کارتریج؟
من تا حالا ندیدم.
منظورتون clp 300 نیست؟

TousanRayan
22-08-2011, 11:19
دستگاه مال چه ماه و چه سالی است؟
آپریل 2009

چیپ روی کارتریج؟
من تا حالا ندیدم.
منظورتون clp 300 نیست؟
نه ، همون 315 .

mehran gorji
22-08-2011, 13:52
آپریل 2009

تو پیغام خصوصی بهتون میگم.

farhad10
24-08-2011, 23:44
با سلام

دوستان از کدام طریق میتوان چیپ دستگاه سه کاره سامسونگ scx-3200 را ریست کرد.لطفا بنده را اهنمایی کنید.

با سپاس فراوان

mehran gorji
25-08-2011, 00:09
در حال حاظر ریست سریالی است.که داستانش جداست.

برای ریستر این مدل باید یک مدار بسازید و چیپ کارتریج رو ریست کنید.

اما برای ورژن های پایین جواب میده نرم افزاری

{من خودم 1 مورد ریست داشتم ریست نرم افزاری رو زدم و فریمورو اپدیت کرد}

قایلذ ریسا اپدیت رو فردا میزارم الان اینجا فایلو ندارم.

abozar4
26-08-2011, 20:14
اگر نتونستید 3200 رو ریست کنید تو پیغام خصوصی یا با آی دی یاهو بگید تا راهنمایی کنم .

farhad10
28-08-2011, 16:52
در حال حاظر ریست سریالی است.که داستانش جداست.

برای ریستر این مدل باید یک مدار بسازید و چیپ کارتریج رو ریست کنید.

اما برای ورژن های پایین جواب میده نرم افزاری

{من خودم 1 مورد ریست داشتم ریست نرم افزاری رو زدم و فریمورو اپدیت کرد}

قایلذ ریسا اپدیت رو فردا میزارم الان اینجا فایلو ندارم.
سلام.دوست عزیز ایا با ساخت مدار و استفاده از ان کارتریج ریست میشود؟
این روش تست شده است؟

با سپاس فراوان

mehran gorji
28-08-2011, 20:06
سلام.دوست عزیز ایا با ساخت مدار و استفاده از ان کارتریج ریست میشود؟
این روش تست شده است؟

با سپاس فراوان
سلام من ریستر اچ دی رو یه بار زدم جواب داد.
و اون به بعد دیگه نیومد.

اما دوستان دیگر در فروم تست کردند و جواب گرفتند.
یدا کنم.
من باید وقت کنم و نقشه مدار را پیدا کنم.

mehran gorji
31-08-2011, 09:49

ali zi zeperto
31-08-2011, 09:50
برای ریست کردن فریمور firmware پرینتر samsung ML-1915 روش زیر رو انجام بدید.من دقیقا همین مراحل رو انجام دادم و پرینترم دوباره راه افتاد.:20:امیدوارم شما هم موفق بشید.هزینه بی خودی هم نکنید.
این روش رو من امتحان کردم و جواب هم داده.اگر برای شما جواب نداد من ضمانتی نمی کنم.فردا نگید خدا لعنتش کنه.:13:
1-مطمئن بشید دستگاه روی سیستم شما نصبه.اگر درایورش رو ندارید از لینک زیر دانلود کنید.

2-چیپ کارتریج رو از روش بردارید یا یه نوار چسب روش بزنید که کاملا بپوشوندش
3-مطمئن بشید که هیچ دستگاهی از طریق پورت usb به سیستم شما وصل نیست غیر از کیبورد و ماوس.
4-دستگاه رو روشن کنید و منتظر بمانید تا چراغ قرمز چشمک زن روشن بشه
5-این فایل رو دانلود کنید

6-فایل رو از حالت فشرده خارج کنید.حاوی سه فایل خواهد بود.
7-فایل FIX_ML1910_V1.01.00.77.fls رو کشیده و روی فایل usbprns2.exe بیاندازید.
8-برنامه اجرا شده و چراغ نارنجی رنگی روی سیستم روشن میشه.سپس دستگاه راه اندازی مجدد خواهد شد.
9-محض اطمینان خودتان هم یکبار دستگاه رو خاموش روشن کنید.
دستگاه آماده کار است.firmware ریست شده.اگر به میزان تونر هم نگاه کنید می بینید که پر نشون میده.

تذکر:در طول انجام مراحل بالا به هیچ وجه برق دستگاه قطع نشه یا خاموش و روشن به علت نوسان برق نشه.

abozar4
01-09-2011, 01:19
دقت کنید که این فریمور برای ورژن 77 جواب می دهد ، اگر ورژن پرینتر شما 82 یا 83 است از این نرم افزار استفاده نکنید . درضمن ورژن 83 فقط با شماره سریال پرینتر ، ریست می شود .

امین101
01-09-2011, 15:51
سلام
اقا مهران من یه مدت نبودم و معذرت می خام بابت اینکه جواب پیامهاتو ندادم
3200 رو من ریسیت کردم با این روش:

3200 ریسیت شد!!!
برای ریسیت scx-3200 سامسونگ باید یه مدار ساخته بشه و توسط اون مدار چیپ توی کارتریج و ریسیت کرد

روش استفاده:
1.مدار رو بسازید
3.نرم افزار رو باز کنید و از منوی chipe mode گزینه ای که 3200 توش هست رو انتخاب کنید
4. read chip رو کلیک کنید . یه صفحه سیاه باز میشه و یه کارهایی انجام میده- باید همه مراحل done بشه

نکته:

البته این روش رو قبلا توی تاپیک های دیگه گفته بودم ولی برای اینکه همه ریسیتر ها یه جا جمع بشن از اونجا پاکش کردم و گذاشتم اینجا

فقط یه نکته جدید متوجه شدم: اینکه هر بار که کنتورش تموم میشه باید دوباره چیپ رو ریسیت کنیم و این راه حل دائمی نیست!

mehran gorji
01-09-2011, 16:00
سلام
اقا مهران من یه مدت نبودم و معذرت می خام بابت اینکه جواب پیامهاتو ندادم
3200 رو من ریسیت کردم با این روش:
سلام امین جان .
حالت خوبه؟

از این نقشه ای که گذاشتی هیچی معلوم نیست.
در صورتی که امکان داره یه نقشه ترو تمیز طراحی کن
و از همون چیزی که خودت ساختی عکس بزار تو فروم

rokhmah
02-09-2011, 08:59
سلام من میخواستم پرینتر clp-770ndدوباره شارژ کنم ای سی ریست یا هرنرم افزاری دارید ازکجا تهیه کنم کمکم کنید rokhmah@yahoo.com

farhad10
02-09-2011, 17:26
این سوالات جاش تو تاپیک
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید است.

سلام

دوست عزیز لوگ مربوط به تونر در عکس موجود است.

بنده میخواهم قبل از اینکه به 0% برسد چیپ را ریست کنم تا چراغ سبز ،قرمز باقی نماند بعد از ریست چیپ چون دوستان میگفتند که بعد از ریست چیپ چراغ قرمز مربوط به اتمام تونر دیگر سبز نخواهد شد.
به نظر شما این کار منطقی است؟

با سپاس

سلام.عذر خواهی بابت ارسال پست در تاپیک غیر مربوط
به نظر شما ریست کردن چیپ قبل از اتمام تونر به دلیلی که بالا عرض کردم منطقی میباشد؟!

با سپاس

mehran gorji
02-09-2011, 17:31
من هنوز این مدل رو به این حالت که بچه ها میگن ریست نکردم.

در خصوص سبز شدن چراغ هم اینو هم تست نکردم.

1 بار شما تست کنید و تجربه تان را در اختیار دیگان بزارید.:46:

امین101
05-09-2011, 16:52
سلام امین جان .
حالت خوبه؟

از این نقشه ای که گذاشتی هیچی معلوم نیست.
در صورتی که امکان داره یه نقشه ترو تمیز طراحی کن
و از همون چیزی که خودت ساختی عکس بزار تو فروم

سلام
ممنون
عکس تقریبا واضحه ولی باشه فرصت بشه میذارم

shermanpop
06-09-2011, 12:14
سلام به دوستان عزیز
فکر می کنم این آموزش اولین بار است که ارائه می شود .در این روش شما با استفاده از یک مدار بسیار ساده و یک نرم افزار قادر خواهید بود پرینترهای مختلفی را ریست کنید.البته من این روش را فقط در مورد پرینتر سامسونگ scx-3200 تست کردم .
روش کار :
1- ابتدا مدار را که شامل دو عدد مقاومت 4.7k , یک پورت سریال و usb میباشد را دقیقا بر طبق دیاگرام پیوست مونتاژ کنید.
2- نرم افزار را اجرا کنید.
3- از زبانه بالا مدل پرینتر خود را انتخاب کنید.
4- حال گزینه write chip را کلیک کنید .
اگر مدار را درست بسته باشید و چیپ شما سالم باشد ,در صفحه dos که ظاهر می شود جلو همه مراحل بر طبق عکس پیوست لغت DONE خواهد آمد .چیپ را سر جای خود قرار داده و از پرینتر خود لذت ببرید.
توجه: مونتاژ این مدار در عین سادگی به دقت زیادی نیاز دارد .اشتباه در مونتاژ میتواند به چیپ و رایانه شما آسیب برساند.
فایل پیوست (464k) را پس از دانلود unzip نمایید.
امیدوارم من را از دعای خیر خود محروم نفرمایید.
موفق باشید

لینک خرابه اگر امکانش هست دویباره آپ کنید.
mehran gorji
06-09-2011, 13:22
لینک خرابه اگر امکانش هست دویباره آپ کنید.

امین101
07-09-2011, 16:17
سلام
آیا مشکل از دستگاهه؟
موفق باشید
یاعلی

باید دستگاه ریسیت بشه نه کارتریج

mehran gorji
08-09-2011, 08:42
امروز بردم ایرانشهر ، یه دستگاه وصل کرد و گفت ریست شد ، توی دستگاه خودشون هم گذاشت کار کرد و پرینت داد البته چراغش قرمز بود ولی

بايد بعد از اينكه اون چيژ رو ريست كرد تو دستگاه شما راه انداري كند.

farhad10
09-09-2011, 18:02
..................

mehran gorji
09-09-2011, 18:33
سلام. دوستان چطور میشه رنگ کپی رو توی دستگاه scx-3200 کمتر کرد؟
متاسفانه کپی رو خیلی سیاه میگیره!!
اموزش و فایل ریست پرینترهای سامسونگ فقط در این تاپیک

این تاپک مربوط به ریستر میباشد

AZBYY
12-09-2011, 10:25
با سلام
راهی هست که بشه پرینتر clp 500 رو بدون اینکه اون فیوز روی چیپ رو عوض کنیم شارژش کرد.یکی از دوستان من میگفت برده ایرانشهر و دستگاه رو کاری کردن که دیگه اصلا به فیوز روی کارتریج احتیاجی نداره.ولی 40 تومان گرفتن.راهی هست؟

با تشکر

marahimi
12-09-2011, 12:16
برای ریست کردن فریمور firmware پرینتر samsung ML-1915 روش زیر رو انجام بدید.من دقیقا همین مراحل رو انجام دادم و پرینترم دوباره راه افتاد.:20:امیدوارم شما هم موفق بشید.هزینه بی خودی هم نکنید.
این روش رو من امتحان کردم و جواب هم داده.اگر برای شما جواب نداد من ضمانتی نمی کنم.فردا نگید خدا لعنتش کنه.:13:
1-مطمئن بشید دستگاه روی سیستم شما نصبه.اگر درایورش رو ندارید از لینک زیر دانلود کنید.

2-چیپ کارتریج رو از روش بردارید یا یه نوار چسب روش بزنید که کاملا بپوشوندش
3-مطمئن بشید که هیچ دستگاهی از طریق پورت usb به سیستم شما وصل نیست غیر از کیبورد و ماوس.
4-دستگاه رو روشن کنید و منتظر بمانید تا چراغ قرمز چشمک زن روشن بشه
5-این فایل رو دانلود کنید

6-فایل رو از حالت فشرده خارج کنید.حاوی سه فایل خواهد بود.
7-فایل FIX_ML1910_V1.01.00.77.fls رو کشیده و روی فایل usbprns2.exe بیاندازید.
8-برنامه اجرا شده و چراغ نارنجی رنگی روی سیستم روشن میشه.سپس دستگاه راه اندازی مجدد خواهد شد.
9-محض اطمینان خودتان هم یکبار دستگاه رو خاموش روشن کنید.
دستگاه آماده کار است.firmware ریست شده.اگر به میزان تونر هم نگاه کنید می بینید که پر نشون میده.

تذکر:در طول انجام مراحل بالا به هیچ وجه برق دستگاه قطع نشه یا خاموش و روشن به علت نوسان برق نشه.

این مساله دائمیه یا موقت؟ منظورم اینه که بعد از فیکس هم با هر پرینت جدید، پرینتر کانتر می‌اندازه؟

erno256
13-09-2011, 19:03
سلام دوستان . من یه پرینتر 1640 دارم . حدود 3 تا 4 بار شارژش کردم . هردفعه هم با نرم افزار های توی یکی از تاپیکها ریستش کردم . اما ایندفعه که شارژش کردم به هیچ وجه نتونستم ریستش کنم. اگه میشه یه راهنمایی کنید .

mehran gorji
13-09-2011, 20:04
روی کارتریج چیپ داره؟
پشت دستگاه بخونید برای چه سالی و چه ماهی است.{به ملادی}

AZBYY
15-09-2011, 16:00
با سلام
راهی هست که بشه پرینتر clp 500 رو بدون اینکه اون فیوز روی چیپ رو عوض کنیم شارژش کرد.یکی از دوستان من میگفت برده ایرانشهر و دستگاه رو کاری کردن که دیگه اصلا به فیوز روی کارتریج احتیاجی نداره.ولی 40 تومان گرفتن.راهی هست؟

با تشکر

از دوستان کسی اطلاعی در این مورد نداره؟

mehran gorji
15-09-2011, 16:38
باید روی برد ریستر نصب بشه.

قیمت ریستر clp-500 رو ندارم.
اما ic به تنهایی نباید زیر 10 تومن باشه.

farhad10
16-09-2011, 10:50
سلام

دوستان بنده دیشب چیپ دو دستگاه 4600 و 4623 را ریست کردم و جواب داد اما موقعی که از کارتریج ریپورت گرفتم میزان باقی مانده تونر را به ترتیب 18% و 7 % نشان داد که فکر کنم با این تونر میتوان حدود 200 برگ فقط پرینت گرفت!!
ایا نشانگر تونر بعد از ریست،مجازی نشان میدهد و یا اینکه بعد از هر ریست فقط حدود 200 برگ را میتوان پرینت گرفت و باید دوباره ریست کرد؟

با سپاس

erno256
17-09-2011, 18:52
روی کارتریج چیپ داره؟
پشت دستگاه بخونید برای چه سالی و چه ماهی است.{به ملادی}

سلام آقا مهران . ببخشید شما با من بودید؟ اگه با من بودید بگم که کارتریج سامسونگ من یه چیزی شبیه به چیپ داره اما برد نیست و فقط 2تا فلز ازش بیرون زده . پشت دستگاه رو هم دیدم چیزی از تاریخ روش نبود . اما من پرینتر رو آخرهای سال 88 خریدم . ممنون

mehran gorji
17-09-2011, 19:41
فقط 2تا فلز ازش بیرون زده
همون ریستر دیگه
ازش عکس بگیر اپ کن ببینم

شت دستگاه رو هم دیدم چیزی از تاریخ روش نبود
این همه 1640 رو من دیدم تا حالا نبود که نداشته باشه.

farhad10
19-09-2011, 13:37
سلام آقا مهران . ببخشید شما با من بودید؟ اگه با من بودید بگم که کارتریج سامسونگ من یه چیزی شبیه به چیپ داره اما برد نیست و فقط 2تا فلز ازش بیرون زده . پشت دستگاه رو هم دیدم چیزی از تاریخ روش نبود . اما من پرینتر رو آخرهای سال 88 خریدم . ممنون
..................

---------- Post added at 01:37 PM ---------- Previous post was at 01:36 PM ----------

سلام

دوستان بنده دیشب چیپ دو دستگاه 4600 و 4623 را ریست کردم و جواب داد اما موقعی که از کارتریج ریپورت گرفتم میزان باقی مانده تونر را به ترتیب 18% و 7 % نشان داد که فکر کنم با این تونر میتوان حدود 200 برگ فقط پرینت گرفت!!
ایا نشانگر تونر بعد از ریست،مجازی نشان میدهد و یا اینکه بعد از هر ریست فقط حدود 200 برگ را میتوان پرینت گرفت و باید دوباره ریست کرد؟

با سپاس
سلام.از دوستان کسی نیست که پاسخ بنده را بدهد؟!

erno256
19-09-2011, 18:20

نه پشتش چیزی نبود . عکس هم ازش گرفتم حتماً آپ میکنم .

mehran gorji
19-09-2011, 18:42
..................

---------- Post added at 01:37 PM ---------- Previous post was at 01:36 PM ----------

سلام.از دوستان کسی نیست که پاسخ بنده را بدهد؟!
به علت اینکه 4623 رو خیلی وقت پیش ریست کردم یادم نیست.

اما اگه اشتباه نکنم موقع ریست کردن همون لحظع نوبت به نوبت به صورت اتومات کنتر رو 0 میکنه.

تو پرینت ریپورت هم میزان برگ پرینت شده رو مشخص میکنه.
و در صورتی که جواب نداد.
چیپ جلوی کارتریج روو بردارید.

موفق باشید

erno256
20-09-2011, 08:00
همون ریستر دیگه
ازش عکس بگیر اپ کن ببینم

اين هم از عكس كارتريجم .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Arash_mir
20-09-2011, 09:45
سلام
اگه ممکنه روش رست ML_1660 رو هم توضیح بدید. و اینکه از کجا میتونم روش شارژ تونر رو ببینم
توضیح اینکه رو کارتریج همراه پرینتر یک چیپ هم وجود داره
ممنون

mehran gorji
20-09-2011, 13:20
اینکه از کجا میتونم روش شارژ تونر رو ببینم
اینجا اموزش های تخصصیشو دادم.

و این هم کارتریج مشابه است به صورت تصویری

اگه ممکنه روش رست ML_1660 رو هم توضیح بدی
مطمعن شوید که دستگاه به درستی نصب شده است.

پرینتر را روشن کنید کابل usb را وصل کنید.

به غیر از پرینتر و ماوس و کیبورد هر چیزی که به طریق usb وصل است را قطع کنید.

و فایل فیک را به این گونه در usbprns2 قرار دهید.

و صفحه داس باز میشود و ریست میکند.

atlas ap
20-09-2011, 16:05
من scx-4300 دارم یه بار شارژش تموم شد بدون مشکل شارژش کردم ولی بعد پیغام toner exhausted,replace toner داد بردم جای فروشنده و درستش کرد فکر کنم کلا چیپ رو برداشت چون جای چیپ خالی دیده میشه الان بعد از مدتی که بدون مشکل شارژش میکردم دوباره این پیغام ظاهر میشه و هیچی پرینت نمیگیره رفتم پودر جدید ریختم ولی حل نشد نرمافزار ریست رو هم امتحان کردم ولی عمل نکرد نمیدونم چکار کنم اگه میشه یه راه کم خرج اگه هست بگین ممنون

mehran gorji
20-09-2011, 19:25
من scx-4300 دارم یه بار شارژش تموم شد بدون مشکل شارژش کردم ولی بعد پیغام toner exhausted,replace toner داد بردم جای فروشنده و درستش کرد فکر کنم کلا چیپ رو برداشت چون جای چیپ خالی دیده میشه الان بعد از مدتی که بدون مشکل شارژش میکردم دوباره این پیغام ظاهر میشه و هیچی پرینت نمیگیره رفتم پودر جدید ریختم ولی حل نشد نرمافزار ریست رو هم امتحان کردم ولی عمل نکرد نمیدونم چکار کنم اگه میشه یه راه کم خرج اگه هست بگین ممنون
سلام.

راههی که در صفحه اول تاپیکرو گفتم تست کردید؟

اول لرید تو حالت tech mode کنتر را 0 کنید ببینید چه میشود.

تست کنید و خبر دهید

atlas ap
21-09-2011, 10:15
سلام.

راههی که در صفحه اول تاپیکرو گفتم تست کردید؟

اول لرید تو حالت tech mode کنتر را 0 کنید ببینید چه میشود.

تست کنید و خبر دهید

آقا مشکلم حل شد ممنون از کمکت.مشکل ریست نبود فقط باید clear count میکردم که عمل کرد

mehran gorji
21-09-2011, 11:38
آقا مشکلم حل شد ممنون از کمکت.مشکل ریست نبود فقط باید clear count میکردم که عمل کرد

الف-از طریق منوی :
maintenanace> clear setting> all setting ok

ب-و یا از طریق منوی tech mode:
menu> deta setup> clear count> clear all cnt

گفتم که حل میشه

موفق باشید

rezanoroz
23-09-2011, 21:51
سلام من samasung scx-4623 f دارم
ریستر ورزن 2.01.01.01.01 یا
1.02.45
میخوام هر که داره بذاره بد گیرم

avan87
24-09-2011, 19:03
سلام دوستان کسی پیرامون ریست سامسونگ 2525 اطلاعاتی دارد

abozar4
24-09-2011, 21:29
سلام دوستان کسی پیرامون ریست سامسونگ 2525 اطلاعاتی دارد

تا ورژن 49. بدون سریال ریست می شوند ولی ورژنهایی مانند .54 ، .84 ، .85 با سریال ریست می شوند .

TousanRayan
28-09-2011, 10:06
سلام داداشهای گلم
رسیت دستگاه سامسونگ SCX-4824 FN را نیاز دارم کسی داره ؟

mehran gorji
28-09-2011, 10:37
در انتهای پست اول همین الان گنجاندم.

1hamed
01-10-2011, 12:48
سلام من یک پرینتر سامسونگ ml-1660 دارم قبلا ریست کردم الان حدود 800-900 برگ پرینت گرفته ام
مشکلی که دارد قسمتی از صفحه صفحه را کم رنگ میزند البته اگر کارتریج را دربیاورم وکمی تکان دهم درست میشود ولی بعد از چد پرینت دوباره کم رنگ حدس میزنم که پودرش در حال تمام شدن هست ایا حدس من درست هست چون میخواهم خودم شاؤزش کنم لطفا برای خرید پودر راهنمایی کنید که از چه مارکی بگیرم که خوب باشد برای یک بار شارز چقدر باید پودر بگیریم

ایا اینکه فقط نصف صفحه را کم رنگ میزند به نظر شما طبیعی هست ؟ چون در حالت عادی فکر کنم باید تمام صفحه را کم رنگ بزند یا اینکه این مورد طبیعی هست (توضیح اینکه این پرینتر قبلا اصلا شارژ نشده است)

ممنون میشوم راهنمایی کنید

mehran gorji
01-10-2011, 19:01
عزیزم این سوالتان را در این تاپیک بپرسید تا راهنمایی کنم.

اینحا فقط برای ریستر است.

1hamed
01-10-2011, 19:44
عزیزم این سوالتان را در این تاپیک بپرسید تا راهنمایی کنم.

اینحا فقط برای ریستر است.

سوال دوباره پرسیده شد

باتشکر

mehran gorji
01-10-2011, 21:41
......................

mrmmnb
02-10-2011, 13:39
سلام
چون فکر میکنم مشکل از ریستر هست اینجا میپرسم
یه 4 کاره کانن مدل MF4450 خریدم بعد از یه مدتی که باهاش کار کردم یه چراغ قرمز دائم چشمک میزنه و توی صفحه نمایش هم پیغام زیر رو میده
Toner nearly Out :Presss Status Monitor /Cancel
من توی منو هاش هر گشتم چیز خاصی نبود خیلی هم باهاش کپی نگرفتم زنگ زدم به اونی که خریده بودم گفت باید بیاری برات شارژ کنم گفت اینا دفعه اول زود شارژش تموم میشه حالا میخواستم بدونم چرت و پرت گفته یا حقیقت داره؟ اخه اگه همیشه کاتریج اولیه بیشتر و بهتره از دفعه های بعدی کار میکنه ضمن اینکه اصلا هم کم رنگ نشده فقط دستگاه روی استند بای نمیره و باید کلا کلید خاموش رو زد ضمن اینکه به خاطر این پیغام بعضی موقع ها کپی هم نمیگیره که یه بار خاموش و روشن میکنم حل میشه
ایا اینم رسیتر باید بشه؟کلا چطوری هست جریانش؟
با تشکر

mehran gorji
02-10-2011, 21:26
سلام
یه 4 کاره کانن مدل MF4450 خریدم بعد از یه مدتی که باهاش کار کردم یه چراغ قرمز دائم چشمک میزنه و توی صفحه نمایش هم پیغام زیر رو میده
Toner nearly Out :Presss Status Monitor /Cancel
من توی منو هاش هر گشتم چیز خاصی نبود خیلی هم باهاش کپی نگرفتم زنگ زدم به اونی که خریده بودم گفت باید بیاری برات شارژ کنم گفت اینا دفعه اول زود شارژش تموم میشه حالا میخواستم بدونم چرت و پرت گفته یا حقیقت داره؟ اخه اگه همیشه کاتریج اولیه بیشتر و بهتره از دفعه های بعدی کار میکنه ضمن اینکه اصلا هم کم رنگ نشده فقط دستگاه روی استند بای نمیره و باید کلا کلید خاموش رو زد ضمن اینکه به خاطر این پیغام بعضی موقع ها کپی هم نمیگیره که یه بار خاموش و روشن میکنم حل میشه
ایا اینم رسیتر باید بشه؟کلا چطوری هست جریانش؟
با تشکر

اینجا فقط مربوط به ریستر سامسونگ نیز میباشد و مشکل شما از ریست گویا نیست
برای سوالتان تاپیک جدید باز کنید.

یا در تاپیک
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید مطرح کنید تا در صورتی که دوستان اطلاع دارند راهنمایی کنند

amnhak
04-10-2011, 23:53
دوستان سلام
من scx3200 دارم
تونرش نزدیک به تمومه و تا حالا هم شارژش نکردم
میخوام ببینم برای اینکه خودم به روشهایی که دوستان گفتند شارژش کنم شدنی هست واقعا یا نه
هنوز یه روش کاملا معقول رو پیدانکردم
این ریستر رو هم پیدا کردم

ولی نمیدونم جواب بده یا نه
ممنون میشم ارشاد بفرمایید.
راستی بدون اینکه چیپ کارتریج رو در بیارم میشه ریست رو انجام داد. یعنی یه چسپ بزنم روش کافیه

mehran gorji
05-10-2011, 08:50
دوستان سلام
من scx3200 دارم
میخوام ببینم برای اینکه خودم به روشهایی که دوستان گفتند شارژش کنم شدنی هست واقعا یا نه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدولی نمیدونم جواب بده یا نه
راستی بدون اینکه چیپ کارتریج رو در بیارم میشه ریست رو انجام داد. یعنی یه چسپ بزنم روش کافیه

دوستان سلام
سلام.

من scx3200 دارم
متاسفم.

در صورتی که تموم نشد ریستش کن.
واسه اینکه اگر تموم بشه امکان ریستش پایین میاد.

پست اول رو بخوانید.
و ریست مربوط به 3200 بروید.
این روش را میگید؟

mehran gorji
scx-3200
این فایلی که براتون up کردم نرم افزار به همراه نقشه مدار است{باید بسازید}
من هنوز برام 3200 نیومد تا ریست کنم.این فایل رو هم داشتم و مطمعن نبودم اما حالا با اطمینان این رو در p30world ارائه میدم.

این مدار 2 رابط دارد

1-کابل usb
2-مادگی com
3-مقاومت 4.7k
4-فیبر مدار
-----------
دومین کاری که میکنید.
نرم افزار رو اجرا کنید

دقت کنید.

و راه دیگرش هم این است که هر بار که ارور داد چیپ روی کارتریج که قیمتش 12 تومنه رو خریداری کنید و جا بزنید.
کد:

روش معقولش این است که شما ریست نرم افزاری کنید به صورت سریالی.
که هزینه اش حدود 25 باید باشه.

نه نیاز به چست نیست.

amnhak
05-10-2011, 21:39
خوب اگر تونر تموم نشده باشه باز هم نیاز هست از اون مدار استفاده کنم. یه راه راحت تر لازم دارم. ساختن مدار و این کار رو دیگه تا حالا انجام ندادم. نرم افزار خاصی هست که فقط با همون بتونم ریست رو انجام بدم؟ و نیاز به ساختن مدار و این حرفا نباشه
حالا چرا نگفتید متاسف هستید برای اینکه من این مدل پرینتر رو دارم؟ خیلی ازش راضی هستم به شخصه

Arash_mir
05-10-2011, 21:49
سلام
پرینتر سامسونگ ml-1660 ورژن 34 رو چجوری باید ریست کنم. ورژن 34 رو فقط اینجا پیدا کردم
ممنوم

abozar4
05-10-2011, 21:53
دوستان سلام
من scx3200 دارم

ولی نمیدونم جواب بده یا نه

امیدوارم که جواب بده ، ولی اگه اهل ریسک نیستید و می خواهید بدون دردسر پرینتر ریست شود ، در پیام خصوصی نحوه ریست را براتون نوشتم

---------- Post added at 11:53 PM ---------- Previous post was at 11:51 PM ----------

سلام
پرینتر سامسونگ ml-1660 ورژن 34 رو چجوری باید ریست کنم. ورژن 34 رو فقط اینجا پیدا کردم
ممنوم

ورژن 34 با شماره سریال ریست می شود.

Arash_mir
05-10-2011, 22:00
امیدوارم که جواب بده ، ولی اگه اهل ریسک نیستید و می خواهید بدون دردسر پرینتر ریست شود ، در پیام خصوصی نحوه ریست را براتون نوشتم

---------- Post added at 11:53 PM ---------- Previous post was at 11:51 PM ----------

ورژن 34 با شماره سریال ریست می شود.

آیا امکان استفاده از چیپ بدون ریست هست؟ واینکه از کجا می تونم چیپ تهیه کنم؟
جایی رو سراغ دارید که نرم افزار با سریال نامبر ریست رو تهیه کنه و هزینش چقدره؟

ممنون از لطفت

abozar4
05-10-2011, 22:12
آیا امکان استفاده از چیپ بدون ریست هست؟ واینکه از کجا می تونم چیپ تهیه کنم؟
جایی رو سراغ دارید که نرم افزار با سریال نامبر ریست رو تهیه کنه و هزینش چقدره؟

ممنون از لطفت

در پیام خصوصی براتون می فرستم

TousanRayan
06-10-2011, 08:27
در پیام خصوصی براتون می فرستم

برای من هم بفرست من هم تازه این دستگاه رو فروختم بدونم چطور شارژ میشه تا موقعی که آورد دیگه توی درد سر نیافتم !! :31:

mehran gorji
06-10-2011, 08:37
دوستان ریستر را دیگر در پیام خصوصی نگید.

p30world تو این زمینه باید خیلی قوی شود.

خواهشا اگر از این کارا میخواهید بکنید دیگر در این تاپیک پست ندهید.

و بار دیگر تمامی پست هایتان پاک میشود.{به اطلاع من توسط مدیر بخش}

با تشکر
مهران گرجی

Arash_mir
06-10-2011, 11:07
ممنون میشم اگه بتونید واسه تهیه چیپ راهنماییم کنید، استفاده از رست نرمافزاری گارانتی رو احتمالا باطل میکنه و من گارانتی واسم مهمه

TousanRayan
06-10-2011, 11:17
تا جایی که یادم هستم اینجا برای این راه اندازی شده هزینه های اضافی برای سود جویی بیشتر از مشتریان حذف شود
پس لطفا با آب رو رنگ از محصولات و از اطلاعات خود سو استفاده نکنید
اگر مایلید نرم افزار ها و اطلاعات خودتون را مجانی در اختیار دیگران بگذارید در اینجا فعالیت کنید

mehran gorji
06-10-2011, 14:59
ممنون میشم اگه بتونید واسه تهیه چیپ راهنماییم کنید، استفاده از رست نرمافزاری گارانتی رو احتمالا باطل میکنه و من گارانتی واسم مهمه
نرم افزاری در صورتی که فریمو دچار مشکل نشود{در صورت اشتباه ریست کردن و ...} گارانتی را باطل نمیکیند.

در صورتی که چیپ میخواهید.
مدل پرینتر را اعلام کنید تا برایتان چیپ روی کارتریج تهیه کنم.

در ضمن غصه گارانتی مسخره سامسونگ رو هم نخورید.

mehran gorji
06-10-2011, 16:27
این پست جهت دوست عزیزمان است که اشتباه پست دادند.

سلام
درایور پرینتر ML-1640 رو نصب کردم پرینت نمیگیره . کابل و همه چی هم درست وصله میگه درایور نصب نیست. ولی چراغ پرینتر سبزه.
از روش لحیم کردن برای ریست استفاده کردم.
چه کنم ؟؟؟
با تشکر فراوان
سلام دوست عزیز.
خواهشمندم اون لحیمی که کردید رو برادارید.

اون مال ورژن های قیدیمی بود.

بعد از اینکه لحیم رو برداشتید روی کلید تست بزنید و ببینید تست میگیرد یا نه؟

اگر نگرفت 6 ثانیه روی کلید نگه دارید تا ریپورت خودشو بگیره.
در ضمن بقیه سوالات رو در تاپیک
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بپرسید.
برای اینکه مشکل شما از ریستر نمیباشد.

ولی چراغ پرینتر سبزه.در ان تاپیک اقای حمیدپور راهماییتان میکنند.

Arash_mir
06-10-2011, 19:13
نرم افزاری در صورتی که فریمو دچار مشکل نشود{در صورت اشتباه ریست کردن و ...} گارانتی را باطل نمیکیند.

در صورتی که چیپ میخواهید.
مدل پرینتر را اعلام کنید تا برایتان چیپ روی کارتریج تهیه کنم.

در ضمن غصه گارانتی مسخره سامسونگ رو هم نخورید.

دوست بسیار عزیز من در شارجه امارات زندگی می کنم و پرینتر رو با گارانتی 3 ساله خریدم ( یعنی پول اضافه دادم) دلیلش هم کمی اطلا عاتم از ریست بود. اینجا گارانتیها معتبره ولی قیمت کارتریج خیلی بالاست. منم واسه دانشگاه پرینتم زیاده و الان که چراغ قرمز روشن شده خرید کارتریج نو بعد از یک ماه واسم خیلی سنگینه
اطلاعات پرینتر :
Samsung ML-1660
OS version: V1.01.00.34 10-10-2010
Engine Version: 5.37.01 10-05-2010
لطفا اگه راهی واسه ریستش هست راهنمایی کنید، اگه چیپ علاجشه هم راهنماییم کنید واسه تهیه کردنش
ممنون

TousanRayan
06-10-2011, 20:29
دوست بسیار عزیز من در شارجه امارات زندگی می کنم و پرینتر رو با گارانتی 3 ساله خریدم ( یعنی پول اضافه دادم) دلیلش هم کمی اطلا عاتم از ریست بود. اینجا گارانتیها معتبره ولی قیمت کارتریج خیلی بالاست. منم واسه دانشگاه پرینتم زیاده و الان که چراغ قرمز روشن شده خرید کارتریج نو بعد از یک ماه واسم خیلی سنگینه
اطلاعات پرینتر :
Samsung ML-1660
OS version: V1.01.00.34 10-10-2010
Engine Version: 5.37.01 10-05-2010
لطفا اگه راهی واسه ریستش هست راهنمایی کنید، اگه چیپ علاجشه هم راهنماییم کنید واسه تهیه کردنش
ممنون

مشکل شما از چند جهت هستش
اولا که همون رسیت پرینتر - حالا اگه رسیتش کردید اونجا که زندگی می کنید می تونید پودر سامسونگ گیر بیارید ؟ مهم اینه !

Arash_mir
06-10-2011, 20:43
مشکل شما از چند جهت هستش
اولا که همون رسیت پرینتر - حالا اگه رسیتش کردید اونجا که زندگی می کنید می تونید پودر سامسونگ گیر بیارید ؟ مهم اینه !

فکر کردید اینجا با مثلا کیش فرقی می کنه؟ همه چیز رو از تهران میخریم و میاریم :20:

TousanRayan
06-10-2011, 21:17
فکر کردید اینجا با مثلا کیش فرقی می کنه؟ همه چیز رو از تهران میخریم و میاریم :20:

خب پس خیلی زود رسیت ورژن 34 رو دست و پا می کنم و برای استفاده شما آپلود میکنم فقط امروز خیلی خسته شدم خیلی سرم شلوغ بود همه کارام هم نصفه نیمه موند تا شنبه بدرود

firefox7
07-10-2011, 07:37
ریست پرینتر یعنی چی؟ مگه موقعی که سی دی نصب بشه ریست نمیشه؟

abozar4
07-10-2011, 09:14
ریست پرینتر یعنی چی؟ مگه موقعی که سی دی نصب بشه ریست نمیشه؟
منظور از ریست فیکس کردن پرینتر است در پرینترهایی مثل سامسونگ شما تا تعداد مشخصی پرینت می توانید با یک کارتریج بگیرید و برای پرینت مجدد باید کارتریج جدید تهیه کنید که عملا این کار به صرفه نیست چون بعد از مدتی باید آن را نیز تعویض کنید . برای حل این مشکل دو راه وجود دارد : تعویض چیپ کارتریج که به جای اینکه کارتریج جدید بخرید چیپ جدید می خرید و یا ریست پرینتر که یک راه نرم افزاری است و شما را از دست تعویض چیپ و کارتریج خلاص می کند.

firefox7
07-10-2011, 11:11
منظور از ریست فیکس کردن پرینتر است در پرینترهایی مثل سامسونگ شما تا تعداد مشخصی پرینت می توانید با یک کارتریج بگیرید و برای پرینت مجدد باید کارتریج جدید تهیه کنید که عملا این کار به صرفه نیست چون بعد از مدتی باید آن را نیز تعویض کنید . برای حل این مشکل دو راه وجود دارد : تعویض چیپ کارتریج که به جای اینکه کارتریج جدید بخرید چیپ جدید می خرید و یا ریست پرینتر که یک راه نرم افزاری است و شما را از دست تعویض چیپ و کارتریج خلاص می کند.

با نصب سی دی پرینتر این کار انجام میشه؟

mehran gorji
07-10-2011, 11:26
با نصب سی دی پرینتر این کار انجام میشه؟
پرینتر را به سیستم وصل کنید و برنامه را مصب کنید.
مطمعن باشید که نصب شده است و به صفحه اول تاپیک بازگردید و فایل 1640 مربوط به ریست را دانلود کنید و ان را اجرا کنید.
این هم لینک ریست 1640

روی کارتریج جیپ داره؟

firefox7
07-10-2011, 12:56
پرینتر را به سیستم وصل کنید و برنامه را مصب کنید.
مطمعن باشید که نصب شده است و به صفحه اول تاپیک بازگردید و فایل 1640 مربوط به ریست را دانلود کنید و ان را اجرا کنید.
این هم لینک ریست 1640

روی کارتریج جیپ داره؟

نمیدونم . جیپ چیه؟

mehran gorji
07-10-2011, 13:01
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .jpg

firefox7
07-10-2011, 13:34
از مرکز خدمات ماشینهای اداری (فقط با پرینترهای سامسونگ کار می کردند)خریدم. مگر قبل از فروش ریست نمی کنند؟

mehran gorji
07-10-2011, 14:39
از مرکز خدمات ماشینهای اداری (فقط با پرینترهای سامسونگ کار می کردند)خریدم
اگر از شرکن گارانتی کننده سام سرویس خریدی که اونا میگن باید کارتریج نو بخری.
اما اگر از مراکز گارانتی دیگر خریدی میتونی ببری پیششون و ریست کنی.
اگر سخت افزاری ریست بشه ازت 15 تومن میگیرن و ic هشت پایه را تعویض میکنند روی برد فرمتر

firefox7
07-10-2011, 15:49
اگر سخت افزاری ریست بشه ازت 15 تومن میگیرن و ic هشت پایه را تعویض میکنند روی برد فرمتر

من اصلا نمیدونم گارانتی کجاست؟ اما جایی که ازش خریدم تابلوی خدمات ماشینهای اداری داشت و همه نوع پرینتر سامسونگ اونجا بود(فقط سامسونگ) کلا تو کار تعمیرات و شارژ و فروش پرینتر سامسونگ بود. نمیدونم ریست کرده یا نه؟ اما پرینتر رو به کامپیوتر خودش وصل کرد و یک کارهایی انجام داد. از کجا تشخیص بدم ریست شده یا نه؟ برم دوباره از خودش بپرسم؟ فقط به من یاد داد از کجا کارتریج رو باز کنم و برای شارژ مجدد ببرم اونجا.(البته گفت توی روزنامه بپیچم تا قسمت سبز رنگ در معرض نور نباشه) علاوه بر این طریقه نصب سی دی هم گفت.

mn_13482000
07-10-2011, 16:10
سلام من کاربر جدیدم یه دستگله سامسونگ 3200خریدم هنوز کارتریج تمام نشده ولی از وقتی فهمیدم باید ریست بشه ترس یدم لطفا با توضیحات برای من مبتدی راهنماییم فرمایید با تشکر

mehran gorji
07-10-2011, 16:38
سلام من کاربر جدیدم یه دستگله سامسونگ 3200خریدم هنوز کارتریج تمام نشده ولی از وقتی فهمیدم باید ریست بشه ترس یدم لطفا با توضیحات برای من مبتدی راهنماییم فرمایید با تشکر
پست اول را باقد بخوانید مربوط 3200
توضیحات لازم را دادم

firefox7
07-10-2011, 17:42

ic هشت پایه کجاست؟ روی کارتریج؟

abozar4
07-10-2011, 19:34
از کجا تشخیص بدم ریست شده یا نه؟ برم دوباره از خودش بپرسم؟

ورژن پرینتر رو نگاه کنید اگر f داشت ریست شده است.

firefox7
07-10-2011, 20:33
ورژن پرینتر رو نگاه کنید اگر f داشت ریست شده است.

از کجا ورژن پرینتر رو نگاه کنم؟

abozar4
07-10-2011, 20:46
از کجا ورژن پرینتر رو نگاه کنم؟
مدل پرینتر رو بگید تا بگم

abozar4
07-10-2011, 23:47
برای تعیین ورژن پرینتر 1660 روی پنل پرینتر دکمه Print Screen را نگه دارید تا موقعی که چراغها شروع به چشمک زدن کنند و دکمه را رهاکنید ، صفحه ای پرینت می شود که در آن مقدار مقابل عبارت os version نشان دهنده ورژن پرینتر می باشد .
به طور مثال :
os version : 1.02.00.30
که اگر این پرینتر ریست شود عبارت بالا به این صورت خواهد شد:
os version : 1.02.00.30f

firefox7
08-10-2011, 07:13
برای تعیین ورژن پرینتر 1660 روی پنل پرینتر دکمه Print Screen را نگه دارید تا موقعی که چراغها شروع به چشمک زدن کنند و دکمه را رهاکنید ، صفحه ای پرینت می شود که در آن مقدار مقابل عبارت os version نشان دهنده ورژن پرینتر می باشد .
به طور مثال :
os version : 1.02.00.30
که اگر این پرینتر ریست شود عبارت بالا به این صورت خواهد شد:
os version : 1.02.00.30f

این کار انجام دادم. دقیقا به این صورت بود
1.02.0030f 01-13-2010
پس با این حساب ریست شده

TousanRayan
08-10-2011, 08:57
درود مهران جان
به یکی از بچه های خارج از کشور قول دادم رسیت 1660 ورژن 34 رو براش پیدا کنم
دوستان من هیچکدوم در درسترس نیستند این زحمتش با شما سریال دسگا رو هم میگم بزاره
او کی ؟

mehran gorji
08-10-2011, 09:08
درود مهران جان
به یکی از بچه های خارج از کشور قول دادم رسیت 1660 ورژن 34 رو براش پیدا کنم
دوستان من هیچکدوم در درسترس نیستند این زحمتش با شما سریال دسگا رو هم میگم بزاره
او کی ؟
سلام مهندس.

پشت دستگاه سال ساخت رو بخون.

در ضمن ریست سریالی هم نیک روان باید داشته باشه.
بش رنگ بزن سریال رو بخون بت ریست میده.
اگر نداشت بگو تا یه فکر دیگه کنم.

---------- Post added at 10:08 AM ---------- Previous post was at 10:06 AM ----------

ریست سریالی 1640 رو من قبلانا ازش 5 تومن میخریدم.

Arash_mir
08-10-2011, 16:29
سلام مهندس.

پشت دستگاه سال ساخت رو بخون.

در ضمن ریست سریالی هم نیک روان باید داشته باشه.
بش رنگ بزن سریال رو بخون بت ریست میده.
اگر نداشت بگو تا یه فکر دیگه کنم.

---------- Post added at 10:08 AM ---------- Previous post was at 10:06 AM ----------

ریست سریالی 1640 رو من قبلانا ازش 5 تومن میخریدم.

سلام
شماره سریال:
Z4V7BKFB401596W
ممنون

abozar4
08-10-2011, 19:28
این کار انجام دادم. دقیقا به این صورت بود
1.02.0030f 01-13-2010
پس با این حساب ریست شده

بله f موجود در ورژن نشان می دهد که پرینتر ریست شده است و بدون مشکل می توانید کارتریج را شارژ کنید.

firefox7
09-10-2011, 07:57
بله f موجود در ورژن نشان می دهد که پرینتر ریست شده است و بدون مشکل می توانید کارتریج را شارژ کنید.

هزینه شارژ کارتریج ریست شده با ریست نشده چه فرقی داره؟ فرقش اینه که ریست نشده علاوه بر شارژ باید ic هشت پایشم عوض بشه؟ یا فرق دیگه ای هم داره؟
از نظر تعداد برگه های چاپ چی ؟ فرق دارن؟

nabi.com
09-10-2011, 08:20
با سلام اساتید گرامی مدل پیرینتر من SCX-4521F
تنها مشکلی که دارم نمی تونم فکسش رو فعال کنم یعنی نمی تونم ارسال و دریافت کنم لطفا راهنمایم کنید خیلی خیلی فوری هست ممنون

mehran gorji
09-10-2011, 09:23
با سلام اساتید گرامی مدل پیرینتر من SCX-4521F
تنها مشکلی که دارم نمی تونم فکسش رو فعال کنم یعنی نمی تونم ارسال و دریافت کنم لطفا راهنمایم کنید خیلی خیلی فوری هست ممنون
اینجا فقط مربوط به ریست میباشد.

سوالتان را در این تاپیک مطرح کنید تا در صورت اطلاع دوستان راهنمایی میکنند.

abozar4
09-10-2011, 10:22
هزینه شارژ کارتریج ریست شده با ریست نشده چه فرقی داره؟ فرقش اینه که ریست نشده علاوه بر شارژ باید ic هشت پایشم عوض بشه؟ یا فرق دیگه ای هم داره؟
از نظر تعداد برگه های چاپ چی ؟ فرق دارن؟
هزینه شارژ فرقی نداره ، منتها اگه پربنترتون ریست نشده باشه شارژ کردن بی فایده است.در ضمن پرینتر یک بار برای همیشه ریست می شه و نیازی نیست که شما مدام پرینتر رو ریست کنید مگر اینکه به جای ریست بخواهید چیپ کارتریج رو عوض کنید.

nabi.com
09-10-2011, 12:47
میبخشید نمی دونستم

firefox7
10-10-2011, 09:09
کارتریج شارژ شده از نظر تعداد برگه هایی که چاپ میشه با کارتریج نو چه فرقی میکنه؟

firefox7
10-10-2011, 20:24
اگر کارتریج را ریست نکنیم و عوضش چیپ عوض کنیم، تعداد صفحات بیشتری پرینت میگیره؟
درسته اینجوری هزینه بیشتری پرداخت میشه اما بیشتر پرینت میگیریم.

mo.gh10
11-10-2011, 00:47
با سلام به همه دوستان از شما تشکر می کنم من پرینترم را ریست کردم خیلی ممنون

firefox7
11-10-2011, 08:22
با ریست کردن احتمال داره کیفیت چاپ پایین بیاد

mehran gorji
11-10-2011, 10:39
کارتریج شارژ شده از نظر تعداد برگه هایی که چاپ میشه با کارتریج نو چه فرقی میکنه؟
جای اسن سوال اینجا نیست.
تاپیک ر. به هم نزنید

---------- Post added at 11:37 AM ---------- Previous post was at 11:36 AM ----------

اگر کارتریج را ریست نکنیم و عوضش چیپ عوض کنیم، تعداد صفحات بیشتری پرینت میگیره؟
درسته اینجوری هزینه بیشتری پرداخت میشه اما بیشتر پرینت میگیریم.
ربطی نداره

شما وقتی ریست نرم افزاری فیکس را انجام میدهید دائمی است.

و وقتی چیپ روی کارتریج میخرید موقت است

---------- Post added at 11:39 AM ---------- Previous post was at 11:37 AM ----------

با ریست کردن احتمال داره کیفیت چاپ پایین بیاد
جای این سوال هم اینجا نبود و این هم ربطی نداشت در خصوص شارژ میتوانید به این ترفندی که خودم اراوه دادم مشاهده کنید./

rezanoroz
12-10-2011, 09:43
با این برنامه میتونی فایل های ریست چاپگر تعغیر بدی اما من با هاش کار نکردم هرکه دوست داره میتونه دانلود کنه واگه تونست کار کنه یه آموزشی تویه سایت بزاره چون فایل های ریست برای چاپگر های جدید به صورت سریالی است تا بعقیه هم بتونن فایل ری:18:ست چاپگر خودشون هم درست کنند

Arash_mir
13-10-2011, 08:49
با این برنامه میتونی فایل های ریست چاپگر تعغیر بدی اما من با هاش کار نکردم هرکه دوست داره میتونه دانلود کنه واگه تونست کار کنه یه آموزشی تویه سایت بزاره چون فایل های ریست برای چاپگر های جدید به صورت سریالی است تا بعقیه هم بتونن فایل ری:18:ست چاپگر خودشون هم درست کنند

سلام
کسی میتونه این برنامه رو چک کنه و روششو بگه ؟ من نتونستیم ازش استفاده کنم. اگه کسی تجربه داشته باشه تو این کارها احتمالا بتونه یک کمک بزرگ واسه ریسیت به من بکنه
ممنون از همه

firefox7
13-10-2011, 11:30
پرینتر کانن خیلی بهتره دردسر ریست کردن و این مسخره بازیها رو هم نداره

mehran gorji
13-10-2011, 12:37
دوستان در این تاپیک هیچ بحثی به غیر از ریسترهای سامسونگ انجام نگیرد.

جناب firefox7 دیگه تکرار نشود.

این تاپیک تاپیک مهمی است

firefox7
13-10-2011, 18:36
دیگه تکرار نمیشه

farhad10
16-10-2011, 00:50

سلام.دوستان من توی سایت های روسی دیدم که با همین نرم افزار میتونن نرم افزار فیکس برای از کار انداختن چیپ بسازند ولی متاسفانه زبون فیلم و سایت روسی هست.از دوستان کسی نیست که بتونه از این فیلم چیزی سر در بیاره؟!!

sevda_balaa
18-10-2011, 13:16
خیلی ممنون از راهنمایی کاملتون

amirlove
19-10-2011, 21:13
اقا مهران سلام من يه 4300 دارم و با روشي كه در ابتداي اين تاپيك گفتي ميخواستم ريستش كنم اما نرم افزار usbprns2.exe دانلود ميشه اما اجرا نمشه تو رو خدا راهنماييم كنيد

mehran gorji
20-10-2011, 08:18
اقا مهران سلام من يه 4300 دارم و با روشي كه در ابتداي اين تاپيك گفتي ميخواستم ريستش كنم اما نرم افزار usbprns2.exe دانلود ميشه اما اجرا نمشه تو رو خدا راهنماييم كنيد
مطابق همین عکس عمل کنید.

ایا وارد محیط tech mode میشوید؟

ریستر 4300 را با دقت بخوانید و دستورات را مو به مو اجرا کنید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amirlove
20-10-2011, 15:58
پریتر همه چیزش درسته یعنی واردtech mode میشه بعد تاdata reciving میره اما برنامهusbprns2.exe توی کامپیوتر اجرا نمیشه راستی تولدتم پیشاپیش مبارک

abozar4
20-10-2011, 20:26
پریتر همه چیزش درسته یعنی واردtech mode میشه بعد تاdata reciving میره اما برنامهusbprns2.exe توی کامپیوتر اجرا نمیشه راستی تولدتم پیشاپیش مبارک

فایل fix رو روی usbprns2.exe درگ کنید.

kave206
21-10-2011, 10:43
دوستان این رو هم ببینید

farhad10
21-10-2011, 12:14
سلام.دوستان من توی سایت های روسی دیدم که با همین نرم افزار میتونن نرم افزار فیکس برای از کار انداختن چیپ بسازند ولی متاسفانه زبون فیلم و سایت روسی هست.از دوستان کسی نیست که بتونه از این فیلم چیزی سر در بیاره؟!!

سلام.دوستان بنده با این نرم افزار تونستم نرم افزار فیکس ریست سامسونگ 3200 رو بگیرم و بعد از ریختن نرم افزار چیپ از کار افتاد و دیگه هیچ کانتری در کار نیست و پرینتر به راحتی پرینت میگیره بدون اینکه درصدی بندازه. پرینتر شده مثل پرینتر های کنون و اچ پی
خلاصه اینکه پرینتر راحت و بدون هیچ چیپی داره کار میکنه.فقط من از طریق این نرم افزار 5$ ریختم حساب و نرم افزار رو برام فرستاد (برای همه پرینتر ها میتونین نرم افزار فیکس بگیرین)

matin2005ag
21-10-2011, 22:24
تا جایی که من می دونم این نرم افزار usbprinter3 پولی هست یعنی نرم افزار سریال میفرستع اونها هم واسه شما بعد پرداخت هزینه لینک فریمور را ارسال می کنند

farhad10
22-10-2011, 00:36
تا جایی که من می دونم این نرم افزار usbprinter3 پولی هست یعنی نرم افزار سریال میفرستع اونها هم واسه شما بعد پرداخت هزینه لینک فریمور را ارسال می کنند
سلام. بله دوست عزیزم دقیقا همینطوری هست که میفرمائید.
در ازاء دریافت پول لینک نرم افزار فیکس شده برای شما ارسال میگردد.بنده با ارسال 5 دلار نرم افزار را دریافت کردم

abozar4
22-10-2011, 21:08
در ازاء دریافت پول لینک نرم افزار فیکس شده برای شما ارسال میگردد.بنده با ارسال 5 دلار نرم افزار را دریافت کردم

نمی دونم مدیریت محترم این پاسخ رو تایید می کنه که نمایش داده بشه یا نه ، به هر حال اگر صلاح بود نمایش دهید.
به جای خرید از سایت روسی و ارسال دلار بهتر نیست با ریال خرید کنید.

mehran gorji
22-10-2011, 21:21
نمی دونم مدیریت محترم این پاسخ رو تایید می کنه که نمایش داده بشه یا نه
سلام.
من مدیریت نیستم.
اما بنا به درخواست مدیریت طی صحبت های قبلی قرار بر این شد تا اگر شخصی خواست تا کسی کار را برایش انجام دهد در پیغام خصوصی فقط مطرح شود.

به هر حال اگر صلاح بود نمایش دهید.
حذفش باعث تکرار اشتباه دیگران میشه.

خوب هزینه اش پایین تر میشود.
در صورتی که مستر کار،ویزاکارت .... دسترس نبود.کاربر درخواست میکند و در پیغام خصوصی مطرح میگردد.

farhad10
22-10-2011, 21:57
نمی دونم مدیریت محترم این پاسخ رو تایید می کنه که نمایش داده بشه یا نه ، به هر حال اگر صلاح بود نمایش دهید.
سلام.دوست عزیزم بنده خودم از یکی از بچه های همین سایت در این مورد مشورت کردم (در پیغام خصوصی)!! و گفتند که مبلغ 20 هزار تومان رو بریزید حساب تا نرم افزار فیکس را بهتون بدم!!!
خب من الان با 5$ یعنی 5 هزار تومان تونستم این کار رو انجام بدم.دیگه دلیلی نداره که 15 هزار تومان بیشتر بابت این نرم افزار پرداختم کنم حالا میخواد دلار باشه یا تومان!!

rezaclimber
23-10-2011, 17:17

با سلام دوست عزیز میتونید بگید چطور پول رو ارسال کردید؟ چون مستر کارت و امسال اون در دست رس همه نیست من خودم تونستم با یکم چت کردن با یکی از این روس ها (البته مرام گذاشت) یه فیرمویر فیکس بگیرم ولی الان نمیدونم چطور payment کنم

farhad10
23-10-2011, 19:31
با سلام دوست عزیز میتونید بگید چطور پول رو ارسال کردید؟ چون مستر کارت و امسال اون در دست رس همه نیست من خودم تونستم با یکم چت کردن با یکی از این روس ها (البته مرام گذاشت) یه فیرمویر فیکس بگیرم ولی الان نمیدونم چطور payment کنم
سلام.دوست عزیز من با استفاده از کارت ویزا ومبلغ رو واریز کردم. شما میتونید با استفاده از این سایت در صورت نداشتن کارت های اعتباری بین المللی وجه خود را واریز نمائید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

e.m.kh
26-10-2011, 23:27
سلام به همگی
من امروز یه پرینتر لیزری مدل Samsung SCX-4600 گرفتم الان چند ساعته باهاش ور رفتم پرینتر خیلی تر و تمیز
و از همه مهم تر رزولوشنش چه تو پرینت چه اسکن عالیست فقط یه مشکل. میخوام تا تونرش رو تموم نکردم ریست بزنم
ورژن خود دستگاه V2.01.00.96 هست که من 2 تا ریستر براش تو نت پیدا کردم که یکی V2.01.00.93 و دیگری V2.01.00.98 است این سوال برام پیش اومد که آیا میشه با این ریستر ها بدون مشکل ریست کنم؟
یا حتما ورژن ریستر باید با ورژن دستگاه یکی باشه؟
راستی این کارتریجش خیلی خوشگل باز میشه و هیچ پرسی نداره که بخوای بشکونی با این حال اگه یکی از دوستان که این مدل رو لطف کنه طریقه باز کردن صحیح کارتریج رو بزاره آخه من تازه کارم میترسم بزنم یه بلایی سرش بیاد
ممنون

mehran gorji
27-10-2011, 09:10
1. Connect the device to your computer and turn it on while holding the button "Stop"
2. "Download mode" appears on the display
3. Click again the button “Stop” on your printer
4. After that, on the small screen should appear "wait image1"
5. Usually after that on the screen below appears - new programs are installed and ready to use
6. As next, drag the reprogramming file "FIX_SCX4600_V2.01.00.98.hd" on the file icon "usbprns2.exe".
7. When it’s done, the reprogramming begins automatically and afterwards the device restarts
8. The reprogramming is completed, restart the device

هنگام روشن کردن دستگاه کلید stop را هم نگه دارید تا به قسمت download mode بروید. بار دیگر کلید stop را بزنید.سپس صبر کنید تا image1 ظاهر شود.حالا با کشیدن فایل FIX_SCX4600_V2.01.00.98.hd به روی usbprns2.exe پرینتر ریست میشود.

abozar4
27-10-2011, 09:31
سلام به همگی

ورژن خود دستگاه V2.01.00.96 هست که من 2 تا ریستر براش تو نت پیدا کردم که یکی V2.01.00.93 و دیگری V2.01.00.98 است این سوال برام پیش اومد که آیا میشه با این ریستر ها بدون مشکل ریست کنم؟
یا حتما ورژن ریستر باید با ورژن دستگاه یکی باشه؟

بهتره از فیکس ورژن 96 استفاده کنید.

e.m.kh
27-10-2011, 10:45
بهتره از فیکس ورژن 96 استفاده کنید.

فیکس 96 رو هیچ جا پیدا نکردم شما دارید؟
ممنون

mehran gorji
27-10-2011, 10:59
من خود با نسخه 93 فیکس کردم.

mehran gorji
27-10-2011, 11:12
دوستان برای ریست scx-4300 به شکل صحیح و علمی اموزشی اماده کردم و در سایت ترفندستان منتشر شده است.
میتونید به این لینک برید و از اموزش دقیق این ریست لذت ببرید.

منبع : ترفندستان
به نقل از : مهران گرجی

saam_metal5
27-10-2011, 12:50
سلام دوستان مثل اینکه اینجا مشکل همه داره حل میشه اما سر من این وسط داره بی کلاه میمونه نمیدمنم شاید اینجا جاش نباشه ولی من یه پرینتر ML-1640 دارم که هر کاری میکنم ریست نمیشه من ویندوز 7 دارم شما یک راه حلی چیزی داری پیشنهاد بدین؟؟؟ من شهرستانم اینجا نه نمایندگی وجود داره و نه چیز دیگه ای حیرون و دیرون موندم چیکار کنم

mehran gorji
27-10-2011, 15:38
سلام دوستان مثل اینکه اینجا مشکل همه داره حل میشه اما سر من این وسط داره بی کلاه میمونه نمیدمنم شاید اینجا جاش نباشه ولی من یه پرینتر ML-1640 دارم که هر کاری میکنم ریست نمیشه من ویندوز 7 دارم شما یک راه حلی چیزی داری پیشنهاد بدین؟؟؟ من شهرستانم اینجا نه نمایندگی وجود داره و نه چیز دیگه ای حیرون و دیرون موندم چیکار کنم
خوب لابد ور/زنش بالاست.
2 راه دارید.
1-ic هشت پایه روی برد را تعویض کنید.
2-ریست سریالی تهیه کنید.

روی کارتریج چیپ داره؟
ورژن پرینترتون چنده؟

saam_metal5
27-10-2011, 21:33
خوب لابد ور/زنش بالاست.
2 راه دارید.
1-ic هشت پایه روی برد را تعویض کنید.
2-ریست سریالی تهیه کنید.

روی کارتریج چیپ داره؟
ورژن پرینترتون چنده؟

فکر نکنم روی کارتریج چیپ داشته باشه(کارتریج فابریکشه) در مورد ورژنش از کجا باید بدونم که ورژنش چنده؟؟؟؟؟؟؟
بابت رسیت سریال چه اقداماتی باید انجام بدم؟رو ویندوز 7 قابل اجراست؟؟؟

mehran gorji
28-10-2011, 12:05
در مورد ورژنش از کجا باید بدونم که ورژنش چنده؟؟؟؟؟؟؟
یا روی برد.

و یا:

دکمه کنسل پرینتر را 6 ثانیه نگه دارید تا ریپورت بگیرد.

بابت رسیت سریال چه اقداماتی باید انجام بدم؟رو ویندوز 7 قابل اجراست؟؟؟
در صورتی که خودتان ویزا کارت ندارید و دردسر نمیخواهید میتوانید با پرداخت 1 تومن بیشتر از ابوذر جان تهیه کنید.

e.m.kh
28-10-2011, 21:27
سلامی دوباره
من پرینتر رو ریست کردم اما شمارنده صفر نشد قفل هم نشد یعنی با هر برگ پرینت جدید کنتر میندازه قضیه چیه؟
آیا حتما باید تونر صفر بشه بعد ریست کرد یا اگه الان با این وضیت تونرم تموم بشه میتونم دوباره شارژش کنم؟
میخوام یه جوری ریست بشه که به روشن شدن چراغش نرسه چون دیگه رو اعصاب میره شنیدم اگه تونر صفر بشه بعد ریست هم چراغش روشن میمونه
آقا مهران از پاسخگویی سریع شما صمیمانه تشکر دارم
عکس از ریپورت پرینتر:

mehran gorji
28-10-2011, 21:33
من پرینتر رو ریست کردم اما شمارنده صفر نشد قفل هم نشد یعنی با هر برگ پرینت جدید کنتر میندازه قضیه چیه؟
الان پرینت میدی پرینت میگیره یا نه؟

خوب این عادیه عزیزم.
با هر برگ باید یه کنتر بندازه.

آیا حتما باید تونر صفر بشه بعد ریست کرد یا اگه الان با این وضیت تونرم تموم بشه میتونم دوباره شارژش کنم؟
وقتی که فریمور رو زدی اون خودش روی دستگاه 0 میکنه.

میخوام یه جوری ریست بشه که به روشن شدن چراغش نرسه چون دیگه رو اعصاب میره شنیدم اگه تونر صفر بشه بعد ریست هم چراغش روشن میمونه
خوب عزیزم.
شما بعد از ریست کردن روی چیپ کارتریج رو چسب زدی؟

کدوم ورژن رو زدی؟

این که من میبینم ریست شده هست.
شما بعد از ریست 43 برگ پرینت و کپی داشته اید درسته؟

e.m.kh
28-10-2011, 22:20
الان پرینت میدی پرینت میگیره یا نه؟

خوب این عادیه عزیزم.
با هر برگ باید یه کنتر بندازه.

وقتی که فریمور رو زدی اون خودش روی دستگاه 0 میکنه.

خوب عزیزم.
شما بعد از ریست کردن روی چیپ کارتریج رو چسب زدی؟

کدوم ورژن رو زدی؟

این که من میبینم ریست شده هست.
شما بعد از ریست 43 برگ پرینت و کپی داشته اید درسته؟
یعنی مثلا بعد ریست اگه 10000 برگ پرینت بگیری تو ریپورت میزنه؟
من ورژن دستگاهم 96 بود که 98 رو زدم
بعد از ریست کردن روی چیپ کارتریج رو چسب نزدم چرا باید این کارو کرد؟ چسب نواری یا چسب کاغذی که روی چیپ رو کاملا بپوشونه؟
من قبل از ریست 41 برگ پرینت گرفتم بعد از این که ریست زدم 2 برگ دیگه پرینت گرفتم که دومین پرینت ریپورت بود که عکسش رو در سایت گذاشتم
ممنون

farhad10
29-10-2011, 17:20
یعنی مثلا بعد ریست اگه 10000 برگ پرینت بگیری تو ریپورت میزنه؟
من ورژن دستگاهم 96 بود که 98 رو زدم
بعد از ریست کردن روی چیپ کارتریج رو چسب نزدم چرا باید این کارو کرد؟ چسب نواری یا چسب کاغذی که روی چیپ رو کاملا بپوشونه؟
من قبل از ریست 41 برگ پرینت گرفتم بعد از این که ریست زدم 2 برگ دیگه پرینت گرفتم که دومین پرینت ریپورت بود که عکسش رو در سایت گذاشتم
ممنون
سلام.دوست عزیزم باید چسب بزنی یا چیپ رو در بیاری تا دیگه از چیپ استفاده نکنه و از اون نرم افزار ریست شده استفاده کنه!
بعد از زدن نرم افزار با هر بار خاموش روشن شدن پرینتر، کانتر صفر میشود ولی کل پرینت صفحات شمرده میشود که مشکلی از لحاظ اتمام تونر وجود ندارد.

rezaclimber
30-10-2011, 11:32
من یه بلاگ پیدا کردم که فیرمویرهای سریالی رو میده جواب هم داد ..

rezaclimber
30-10-2011, 11:45
دوستان در مورد پرینترهای lexmark کسی تجربه داره؟ مدل e120 در مورد چیپ یا ریست کردنش... چون چیپش خیلی گرون بود ..

navid.12.1234
30-10-2011, 14:59
آقا يكي دقيق بياد ريست دستگاه 1915 سامسونگ رو بگه خلاص.
يك راهي كه تست شده جواب داده و چراغ قرمز بعدش روشن نمونه اگه چند مسير رو براي رسيدن به نتيجه بايد رفت مشكلي نداره فقط جواب بده!
دوستان اگه پست جواب ميخواين بدين لطفا در يك پست تمومش كنيد تمام ورژن ها رو همونجا جمع كنيد .
خواهشا از اين به بعد اموزش هاي نصفه نيمه نگزاريد .
به نظر من خيلي بهتر ميشد كه تاپيك هر مدل دستگاه جدا بود اونوقت انقدر قاطي نميشد .
با تشكر از دوستان فعال و مديريت انجمن .

rezaclimber
30-10-2011, 16:58
آقا يكي دقيق بياد ريست دستگاه 1915 سامسونگ رو بگه خلاص.
يك راهي كه تست شده جواب داده و چراغ قرمز بعدش روشن نمونه اگه چند مسير رو براي رسيدن به نتيجه بايد رفت مشكلي نداره فقط جواب بده!
دوستان اگه پست جواب ميخواين بدين لطفا در يك پست تمومش كنيد تمام ورژن ها رو همونجا جمع كنيد .
خواهشا از اين به بعد اموزش هاي نصفه نيمه نگزاريد .
به نظر من خيلي بهتر ميشد كه تاپيك هر مدل دستگاه جدا بود اونوقت انقدر قاطي نميشد .
با تشكر از دوستان فعال و مديريت انجمن .

دوست عزیز آخه روش فیکس کردن اکثر پرینتر های سامسونگ شبیه همه... شما فقط به فایل صحیح و مطابق با فیرمویر دستگاه نیاز دارید...
الان مشکل شما چیه دقیقا؟ ورژن فیرمویر دستگاه تون رو میدونید؟

Squall Leonhart
30-10-2011, 17:09
دوست عزیز آخه روش فیکس کردن اکثر پرینتر های سامسونگ شبیه همه... شما فقط به فایل صحیح و مطابق با فیرمویر دستگاه نیاز دارید...
الان مشکل شما چیه دقیقا؟ ورژن فیرمویر دستگاه تون رو میدونید؟

شاید روش یکی باشه ولی کاربران هر پرینتر با هم فرق دارن! اگه واسه هر پرینتر یه تاپیک جداگانه ایجاد بشه کاربران راحت تر میتونن در مورد اون مدل با هم بحث بکنن. این طوری راحت تر هم میشه روش شاررژ و رسیت کردن یک مدل خاص رو پیدا کرد.

rezaclimber
30-10-2011, 17:47
شاید روش یکی باشه ولی کاربران هر پرینتر با هم فرق دارن! اگه واسه هر پرینتر یه تاپیک جداگانه ایجاد بشه کاربران راحت تر میتونن در مورد اون مدل با هم بحث بکنن. این طوری راحت تر هم میشه روش شاررژ و رسیت کردن یک مدل خاص رو پیدا کرد.

در مورد تایپیکها نمیدونم ولی در مورد 1915 ورژن رو اعلام بفرمایند من در خدمتم

abozar4
30-10-2011, 21:36

به سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید هم می تونید مراجعه کنید. که برای اعضای انجمن ریست با قیمت خیلی خیلی پایین ارسال می شود .

mehran gorji
31-10-2011, 08:42
سلام.

هر ریستری که اصولی باشه در تاپیک اول گنجانده میشه تا دیگران گمراه نشوند.

قبلا چند تاپیک بود که کاربران هر 3 جا پست میدانند.
اما با این تاپیک مشکلات قبلی حذف شدند.
این امکان وجود ندارد.

کد:

دوستان سایت یا وبلاگی معرفی نشود.

در پیغام خصوصی مطرح کنید.

خواهش دیگر من از کاربران عزیز:

بحث هایی به غیر از ریستر سامسونگ در این تاپیک مطرح نگردد.

با تشکر
مهران گرجی:40:

afrooz_cool
01-11-2011, 00:17
سلام مهران جان
همه ی صفحه های این تاپیک رو خوندم هیچکس درباره ی scx-4200سامسونگ حرفی نزده . واسه این نوع پرینر(3کاره) هم ریستر وجود داره که کانترشو ریست کنم ؟ یه بار چیپشو عوض کردم ولی فکر میکنم که ریست کردنش راحت تره - میخوام بدونم اگه میشه چه جوریاست ؟ باید مدار بسازم یا با نرم افزار حل میشه ؟ مرسی

mehran gorji
01-11-2011, 08:41
سلام مهران جان
همه ی صفحه های این تاپیک رو خوندم هیچکس درباره ی scx-4200سامسونگ حرفی نزده . واسه این نوع پرینر(3کاره) هم ریستر وجود داره که کانترشو ریست کنم ؟ یه بار چیپشو عوض کردم ولی فکر میکنم که ریست کردنش راحت تره - میخوام بدونم اگه میشه چه جوریاست ؟ باید مدار بسازم یا با نرم افزار حل میشه ؟ مرسی
سلام.
من چیپ میخرم و خوشبختانه چیپشون ارزونه و هنوز ریست نکردم.

در مورد ریستر نرم افزاریش هم هنوز تستی نکردم متاسفانه.

اما این طور که بوش میاد یا باید با دستگاه ریست بشه و یا ریست فیکس.

در مورد ریستر فیکس که هزینه ای بالغ بر 7.000 تومان در بر دارد اگر موجود باشد ابوذر جان راهنمایی میکنند.

و دستگاه هم که به این شکل است.

اما در کل به خاطر ارزان بودن چیپ موقت کسی دنبال ریست چیپ نیست.

---------- Post added at 09:41 AM ---------- Previous post was at 09:40 AM ----------

سلام مهران جان
سلام.

در مورد ریستر فیکس که هزینه ای بالغ بر 7.000 تومان در بر دارد اگر موجود باشد ابوذر جان راهنمایی میکنند.

navid.12.1234
01-11-2011, 10:09
در مورد تایپیکها نمیدونم ولی در مورد 1915 ورژن رو اعلام بفرمایند من در خدمتم
ورژن اين دستگاه رو نميدونم روي خود دستگاه كه ننوشته ولي تاريخ ساخت ژانويه 2010

afrooz_cool
01-11-2011, 15:06
سلام.

و دستگاه هم که به این شکل است.

---------- Post added at 09:41 AM ---------- Previous post was at 09:40 AM ----------

سلام.

اگه ریست فیکس بشه یعنی دیگه نیاز به هر بار ریست کردن نیست ؟ قیمت چیپش چقدره ؟ چه طوری میتونم خودم ریست فیکس کنم ؟ این ابوذر جان ما کجاست ؟ :11:

mehran gorji
01-11-2011, 15:31
اگه ریست فیکس بشه یعنی دیگه نیاز به هر بار ریست کردن نیست ؟
نه نیازی نیست.

قیمت چیپش چقدره ؟
5 تومن.
چیپ ریسترای من تا 10000 هزار برگ هم پرینت زدند.

چه طوری میتونم خودم ریست فیکس کنم ؟
یا خودت میتونی شماره سریال پرینتر رو وارد کنی و 5 دلار واریز کنی با ویزاکارت و ... و یا دوستان با مبلغ 7 تومن این ریستر رو در اختیاز شما میگذارند.

این ابوذر جان ما کجاست ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای خرید خواهشا در تاپیک صحبتی نشود.

fisheries65
06-11-2011, 14:46
آقا من 4300 سامسونگ و با 1.13 ریست کردم(یک سال پیش) ولی هنوز ارور تعویض تونر میده و کلین دارمش کار نمیکنه. حالا اگه من با 1.25 ریستش کنم این مشکلات حل میشه؟
مسئله که باعث شد این تو ذهنم بیاد برای اینه که یه سه ماه ازش استفاده نکردم الان پرینت میگیرم خط های موازی رو کاغذ میندازه!

abozar4
07-11-2011, 01:51
[QUOTE=fisheries65;6608133]آقا من 4300 سامسونگ و با 1.13 ریست کردم(یک سال پیش) ولی هنوز ارور تعویض تونر میده و کلین دارمش کار نمیکنه. حالا اگه من با 1.25 ریستش کنم این مشکلات حل میشه؟
[QUOTE]

نیازی به ریست مجدد نیست ، کافی است تنظیمات را پاک کنید.
menu - maintenance - Clear settings - all settings

emfaaa
14-11-2011, 01:19
با سلام.
آقا من یه پرینتر scx 6322dn دارم.رفتم شارژش کردم ارور replace toner داد.بردمش پیش طرف گفت چیپستش 10 تومنه سوخته باید سفارش بدم از تهران...بعد از یک هفته رسید!گذاشتش رو دستگاه کلا هنگ کرد ،خرچنگ قورباغه نشون می داد.
دردسرتون ندم دهن منو سرویس کردن اخرشم درست نشد.
از دوستان هر کسی نرم افزار ریستش رو داره همراه با اموزشش لطف کنه برام قیمتشو پیغام خصوصی بده تا تقدیم کنم.فقط خواهش می کنم سریعتر که بدجوری لنگم.
با تشکر قبلی.

emfaaa
14-11-2011, 11:38
[QUOTE=fisheries65;6608133]آقا من 4300 سامسونگ و با 1.13 ریست کردم(یک سال پیش) ولی هنوز ارور تعویض تونر میده و کلین دارمش کار نمیکنه. حالا اگه من با 1.25 ریستش کنم این مشکلات حل میشه؟
[QUOTE]

نیازی به ریست مجدد نیست ، کافی است تنظیمات را پاک کنید.
menu - maintenance - Clear settings - all settings

اقا ابوذر من به شما دسترسی ندارم.میگه ددترسی شما به این صفحه امکان پذیر نیست !
لطفا بهم ایمیل بزنید.
emfaaa@gmail.com

abozar4
14-11-2011, 22:06
با سلام.
آقا من یه پرینتر scx 6322dn دارم.رفتم شارژش کردم ارور replace toner داد.بردمش پیش طرف گفت چیپستش 10 تومنه سوخته باید سفارش بدم از تهران...بعد از یک هفته رسید!گذاشتش رو دستگاه کلا هنگ کرد ،خرچنگ قورباغه نشون می داد.
دردسرتون ندم دهن منو سرویس کردن اخرشم درست نشد.
از دوستان هر کسی نرم افزار ریستش رو داره همراه با اموزشش لطف کنه برام قیمتشو پیغام خصوصی بده تا تقدیم کنم.فقط خواهش می کنم سریعتر که بدجوری لنگم.
با تشکر قبلی.

متاسفانه من برای این مدل نرم افزار ریست تا حالا ندیدم. باز هم از همکاران می پرسم.

emfaaa
15-11-2011, 16:45
متاسفانه من برای این مدل نرم افزار ریست تا حالا ندیدم. باز هم از همکاران می پرسم.

آقا ابوذر پس این پرینترو چیکار باید کرد تا درست شه ؟

Amin_Mokari
16-11-2011, 00:35
سلام نحوه ريست چيپ samsung clp 620 nd o مي خواسم

kichehmeymand
18-11-2011, 13:12
با عرض سلام و خسته نباشيد.سرويس مانويل چاپگرهاي ليزري hp رو دارم البته به انگليسي اگر كسي خواست در خدمتيم.

abozar4
18-11-2011, 20:17
سلام نحوه ريست چيپ samsung clp 620 nd o مي خواسم

ابتدا ورژن پرینترتون رو مشخص کنید:

و نرم افزار ریست مربوط به اون ورژن رو تهیه کنید. نرم افزار شما شامل دو فایل خواهد بود که کافی است برای ریست هنگامی که پرینتر به کامپیوتر وصل است و روشن می باشد، فایل "فیکس" رو روی فایل "یو اس بی " درگ کنید ومنتظر بمونید تا پرینتر ریست شود.( حدود 5 دقیقه). البته قبل اینکار اگر کارتریج چیپ دارد اونرو جداکنید یا بپوشونید.

ahmadreza_gh
22-11-2011, 22:20
من یکم گیج شدم!
میشه یکی بگه این ریست کردن برای چی هست؟

abozar4
25-11-2011, 19:46
من یکم گیج شدم!
میشه یکی بگه این ریست کردن برای چی هست؟

برای اینکه مجبور نباشید وقتی که تونر کارتریج تمام شد یکی دیگه بخرید . با ریست کردن از همون کارتریج استفاده می کنید و فقط داخلش تونر می ریزید.

Amin_Mokari
25-11-2011, 23:16
سلام دوباره عزیزان می خواسم بدونم درام samsung620nd چنده واز کجا میشه تهیه کرد

ahriman323
26-11-2011, 19:10
mehran gorji[/SIZE][/FONT]
[COLOR=Red]scx-3200
[COLOR=Black][SIZE=2]این فایلی که براتون up کردم نرم افزار به همراه نقشه مدار است{باید بسازید}[SIZE=2]

این مدار 2 رابط دارد

1-کابل usb
2-مادگی com
3-مقاومت 4.7k
4-فیبر مدار
-----------
دومین کاری که میکنید.
نرم افزار رو اجرا کنید

دقت کنید.

سلام دوستان
من میخوام این پرینتر را بخرم
در صورتی که چیپ 0 باشد احتمال اینکه جواب ندهد بالاست./منظور از 0 بودن چیپ یعنی چی؟
در صورتی که نسخه فرویمر بالا باشد نیاز به ریست سریالی ایست./ریست سریالی امکانش هست؟
دوستانی که این پرینتر را دارن توصیه میکنن خریدش را؟

abozar4
26-11-2011, 21:11
سلام دوستان
من میخوام این پرینتر را بخرم
در صورتی که چیپ 0 باشد احتمال اینکه جواب ندهد بالاست./منظور از 0 بودن چیپ یعنی چی؟
در صورتی که نسخه فرویمر بالا باشد نیاز به ریست سریالی ایست./ریست سریالی امکانش هست؟
دوستانی که این پرینتر را دارن توصیه میکنن خریدش را؟
این پرینتر از پرفروشهای سامسونگ است و به راحتی به وسیله شماره سریال پرینتر ریست دایمی می شود و نیازی به ساخت مدار نیست.

ahriman323
26-11-2011, 22:48
این پرینتر از پرفروشهای سامسونگ است و به راحتی به وسیله شماره سریال پرینتر ریست دایمی می شود و نیازی به ساخت مدار نیست.
رایگان هست یا هزیبنه داره؟

abozar4
26-11-2011, 23:49
رایگان هست یا هزیبنه داره؟
چون از طریق شماره سریال ریست می شود ، هزینه دارد که فقط یک بار برای همیشه هزینه می کنید.

ahriman323
27-11-2011, 10:30
نه نیازی نیست.
5 تومن.
چیپ ریسترای من تا 10000 هزار برگ هم پرینت زدند.

یا خودت میتونی شماره سریال پرینتر رو وارد کنی و 5 دلار واریز کنی با ویزاکارت و ... و یا دوستان با مبلغ 7 تومن این ریستر رو در اختیاز شما میگذارند.

سلام دوستان
لینک این سایتی را که که شماره سریال را وارد میکنی و پرداخت میکنی را میخواستم.

scx-3200
برای ریست دستی از طریق ساخت مدار:
موقع خرید چجور میشه ورژنش رو فهمید؟ مغازه دار باز نمیکنه نصب کنه تا احیانا ورژن فرم ور رو بتونیم ببینیم
از روی تارخ ساخت یا چیزه دیگه ای نمیشه فهمید؟
ورژنش باید چند باشه؟

ahriman323
28-11-2011, 16:24
دوستان 3201 و 3205 را هم میشه با ساخت مدار ریست کرد؟
تفاوت 3201 با 3200 در حافظه 32 و 8 مگابایتی و تونر MLT-D1043S و MLT-D1042S / کسی در مورد تونر و حافظه اطلاعاتی داره؟

3205 که پورت Ethernet - شبکه بی سیم Wi-Fi داره را میشه کاربردش را توضیح بدین؟ اتصالش از طریق وایرلس مودمه؟ روی birdge کانفیگ کنی نمیشه ازش استفاده کرد؟

r_khangir
28-11-2011, 20:38
می تونید برام نرم افزار ریستر ml 1660 را بذارین . ممنون می شم .

abozar4
28-11-2011, 22:32
می تونید برام نرم افزار ریستر ml 1660 را بذارین . ممنون می شم .
کدوم ورژن؟

silverstar67
29-11-2011, 10:03
سلام من پرینترم Scx 4824FN هستش اما روی چیپش نوشته 4828 و ورژن 0.4

قبلا یکبار برنامه این برنامه (FIX_SCX4828_V1.01.00.41.hd) رو روش پروگرام کردم و جواب داد حالا دوباره اینجوری شده و Upgrade این برنامه رو پیدا نمی کنم. تاریخ Firmware هم بهم میده 2010-15-04 . من خیلی به برنامش احتیاج دارم میشه کمک کنین و برام بفرستینش....
ممنون

lindows
29-11-2011, 10:40
سلام من پرینترم Scx 4824FN هستش اما روی چیپش نوشته 4828 و ورژن 0.4

قبلا یکبار برنامه این برنامه (FIX_SCX4828_V1.01.00.41.hd) رو روش پروگرام کردم و جواب داد حالا دوباره اینجوری شده و Upgrade این برنامه رو پیدا نمی کنم. تاریخ Firmware هم بهم میده 2010-15-04 . من خیلی به برنامش احتیاج دارم میشه کمک کنین و برام بفرستینش....
ممنون

پروگرام دستگاه يكبار كافيه
بعد از تعدادي پرينت حدود 2000 تا كانتر دستگاه پر ميشه ولي از منوي خود دستگاه دوباره صفر ميشه
از منوي 3 گزينه maintenace را انتخاب كنيد و گزينه CLR Empty Msg را بزنيد و يكبار دستگاه را خاموش روشن كنيد حل ميشه

silverstar67
30-11-2011, 08:58
پروگرام دستگاه يكبار كافيه
بعد از تعدادي پرينت حدود 2000 تا كانتر دستگاه پر ميشه ولي از منوي خود دستگاه دوباره صفر ميشه
از منوي 3 گزينه maintenace را انتخاب كنيد و گزينه CLR Empty Msg را بزنيد و يكبار دستگاه را خاموش روشن كنيد حل ميشه

این گزینه فقط یکبار اومد اونم همون دفعه اول که انجام داده بودم اما حالا دیگه این گزینه در منوی maintenace نیست.... در ضمن هر دفعه هم من Counterاش رو صفر می کنم...

silverstar67
01-12-2011, 09:55
سلام دوستان مشکل رو حل کردم. فقط میخوام این رو بگم درسته مخاطب این وبسایت ها عام هست ولی خیلی قشنگه اگه به مطلبی مطمئن نیستید اون رو عنوان نکنید.

اما در مورد چیپ های 4828fn برای این ورژنی که من گفته بودم فقط کافیه نسخه های آپدیت اونا رو پیدا کنید و مجددا پرینتر رو پروگرام کنید.
(توجه : در هنگام پروگرام که حدود 5 تا 10 دقیقهه طول میکشه نباید قطعی برق داشته باشید ممکنه وسط کار پرینتر آسیب ببینه چون کل خونه های حافظه رو ریست میکنه. )
شما قرار با نرم افزار سخت افزار رو تغییر بدید در حقیقت Firmware پرینتر را ریست خواهید کرد.
مراحل زیر را به ترتیب و با دقت انجام دهید:

-1اول چیپ رو در بیارید.
-2کارتریج بدون چیپ رو در پرینتر قرار بدید.
-3فایل آپدیت ورژن رو دانلود کنید .(سعی کنید از سایت های روسی یا هندی بگیرید چون عموما رایگان هستند و اکثرا درست جواب میدن)مثلا برای چیپ من (FIX_SCX4824_V1.01.00.41.hd) از سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید دانلود کردم، ورژن 2011 هستش.
-4 یکی از راه های پروگرام : وارد Run شده و cmd را تایپ کرده و Enter کنید.
-5 از طریق my computer وارد مسیری که فایل رو گذاشتین بشید.
-6 مسیر رو از آدرس بار کپی کنید. مثلا(E:\SCX4828)
-7 حالا برید روی پنجره cmd و نام درایو و علامت دونقطه. مثال (:E) سپس Enter.
-8حالا بنویسید cd
-9حالا همونجا راست کلیک کنید و گزینه paste را بزنید و Enter کنید. (وارد مسیر فایل شدید.)
-10 حالا باید بگین این فایل رو برام اجرا کن. پس نام فایل اجراییش رو و سپس نام فایل hd آن را در cmd بنویسید.
مثال (E:\SCX4828\usbprns2.exe FIX_SCX4824_V1.01.00.41.hd )
-11خب حالا مطمین بشید که تمام کابل های usb از سیستم درآورده شده و فقط usb پرینتر وصل شده حتی اگر ماوس یا کی برد USB دارید در این مرحله دربیارید یا عوضشون کنید. (احتمال خطا وجود دارد)
-12 حالا کافیه در cmd کلید Enter را بزنید.

مینویسه Downloading....................................... ............................
.................................................. ...........................................
.................................................. ...........................................
.................................................. ....
بعد complete یا successful میده و و اطلاعات رو میریزه رو پرینتر.
در این وضعیت چراغ پرینتر چشمک میزنه.
بعد روی LCD ایش (البته بستگی به ورژنش داره) آدرس های حافظه رو مینوسه که داره ریست میکنه. مثل 000C200
حدود 5 تا 10 دقیقه بعد کارش تموم میشه و پرینتر را ریست میکند.

-13حالا باید شمارنده های کاغذ رو صفر کند روی صفحه بزنید menu بعد علامت # بعد عدد 1934
(menu #1934)
-14 دوباره Menu را بزنید وارد tech menu شوید
-15 انتخاب DataSetup
-16 انتخاب clear contents (اگه رمز خواست 1934)
-17 پاک کردن همه موارد Total page CNT و FLT scan CNT و ADF scan CNT

پرینتر را ریست کنید آماده است برای استفاده.
موفق باشید. -*

Squall Leonhart
01-12-2011, 14:01
@ silverstar67

اگه خواستی یه نگاهی هم به اینجا بنداز :

فایل FIX_SCX4828_V1.01.00.31.hd رو به طور مجانی داره بقیه ورژن ها پولی هستن ولی اسمشون رو اگه جستجو بکنی احتمالا بتونی توی سایت های آپلودینگ به طور مجانی پیدا بکنی.

silverstar67
02-12-2011, 11:55
@ silverstar67

اگه خواستی یه نگاهی هم به اینجا بنداز :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفایل FIX_SCX4828_V1.01.00.31.hd رو به طور مجانی داره بقیه ورژن ها پولی هستن ولی اسمشون رو اگه جستجو بکنی احتمالا بتونی توی سایت های آپلودینگ به طور مجانی پیدا بکنی.

ممنون از اطلاعاتتون اما این ورژنش 31 هستش اگه دقت کرده باشین من 41 رو میخواستم... اینام روش جواب نمیده.
من همشو (رایگان ها رو) تست کردم.

Squall Leonhart
02-12-2011, 16:25
اتفاقا ورژن 41 رو هم داره که میشه دانلود کرد :

ولی نباید دیگه آپدیت بکنی!

Attention!!
The firmware reprogramming file is not protected against any updates from the Samsung website! Do not download any updates yourself!

abozar4
02-12-2011, 19:19
@ silverstar67

فایل FIX_SCX4828_V1.01.00.31.hd رو به طور مجانی داره بقیه ورژن ها پولی هستن ولی اسمشون رو اگه جستجو بکنی احتمالا بتونی توی سایت های آپلودینگ به طور مجانی پیدا بکنی.

اون فایلهایی که در سایتهای آپلودینگ هستند با شماره سریال پرینتر ممکنه ست شده باشند ، بنابرین دقت کنید که فریموری که براساس شماره سریال ست شده رو روی پرینتر خودتون اجرا نکنید.

Squall Leonhart
02-12-2011, 22:51
اون فایلهایی که در سایتهای آپلودینگ هستند با شماره سریال پرینتر ممکنه ست شده باشند ، بنابرین دقت کنید که فریموری که براساس شماره سریال ست شده رو روی پرینتر خودتون اجرا نکنید.

امکانش هست قبل از فلش کردن یه بک آپ از فریم ور اورجینال دستگاه گرفت؟

اگه فریم ور اشتباه رو فلش بکنیم نمیشه اون رو پاک کرد و دوباره یه فریم ور دیگه رو به جاش فلش بکنیم؟

rmb_ali
02-12-2011, 23:56
ورژن بالاترش تو فروم هست.
اگر ورژش بالا نباشه ریست میشه.
که هزینه دارند.

سلام
اول یه خسته ناشید بهت بگم به خاطر پشتکاری که تو این قضیه کارتریج ها داری
من میخواستم با حدود 200 تومن یه پرینتر رنگی لیزری برای کارای خونگی داتش آموزی و دانشجویی بگیرم که مجبور شدم یه شخم اساسی بزنم اطلاعات در مورد پرینترها و شارژ تونرهاشون
یه جا دیدم که شما از کیفیت ساخت سامسونگ تعریف کردید و گفتید که کیفیت ساختش از اچ پی بهتره ولی جمله بالا که در مورد دام سامسونگ فرمودید منو مردد کرد (آخه من یکبار دیگه از دست سامسونگ توی یه کالای دیگه گزیده شدم که میتونید ماوقع شو با سرچ تو همین فروم ببینید) حالا با توجه به اینکه خرید پرینتر 30 درصدش خرید دستگاه هست و 70 درصدش برمیگرده به نحوه شارژ تونر پیشنهادتون چیه؟

abozar4
03-12-2011, 20:43
امکانش هست قبل از فلش کردن یه بک آپ از فریم ور اورجینال دستگاه گرفت؟

اگه فریم ور اشتباه رو فلش بکنیم نمیشه اون رو پاک کرد و دوباره یه فریم ور دیگه رو به جاش فلش بکنیم؟

فریمور ارجینال پرینترها موجود می باشند و نیازی به بک آپ نیست. منتها اگر برد دستگاه در اثر استفاده نادرست از فریمور از بین برود باز گردوندنش با خداست.

Amin_Mokari
04-12-2011, 22:28
سلام بچه ها مي خواستم ريستر پرينتر سامسونك clp 620 nd , بزاريد و بگيد كه چطور بايد ريستش كنم ليزري رنگي هستش

abozar4
06-12-2011, 23:30
سلام بچه ها مي خواستم ريستر پرينتر سامسونك clp 620 nd , بزاريد و بگيد كه چطور بايد ريستش كنم ليزري رنگي هستش
ریست این مدل سریالی است و باید خریداری شود.

TousanRayan
07-12-2011, 09:07
درود بر اساتید گلم :
اقایون من ریست پرینتر 4300 ، Engine Version1.01.29 و Firmware Version 1.23 را نیاز درام ساخت تولیدش هم May 2010 هستش
خیلی عجله هم دارم (( پیشاپیش ممنون ))

bibak191
08-12-2011, 12:53
با سلام و خسته نباشید فراوان
من یک دستگاه پرینتر سامسونگ مدل ML1660 دارم که هرکاری میکنم نمیتونم چیپ اون رو ریست کنم تمام مراحلی که گفته بودین رو اجرا کردم ولی بعد از اینکه روی v30 patch firmware version کلیک میکنم یک پنجره باز میشه که نوشته
Downloding... که حتی LED پرینتر نارجی هم نمیشه و همون قرمز ثابت واستاده اگه کاری هس که باید انجام بدم منو راهنمایی کنین با تشکر

abozar4
08-12-2011, 23:38
با سلام و خسته نباشید فراوان
من یک دستگاه پرینتر سامسونگ مدل ML1660 دارم که هرکاری میکنم نمیتونم چیپ اون رو ریست کنم تمام مراحلی که گفته بودین رو اجرا کردم ولی بعد از اینکه روی v30 patch firmware version کلیک میکنم یک پنجره باز میشه که نوشته
Downloding... که حتی LED پرینتر نارجی هم نمیشه و همون قرمز ثابت واستاده اگه کاری هس که باید انجام بدم منو راهنمایی کنین با تشکر

ابتدا ورژن پرینتر رو چک کنید

morteza8884
10-12-2011, 12:47
دمت گرم .باحالی در حد لالیگا

14469936
10-12-2011, 15:09
سلام

در موردسامسونگ scx4300 به روشي كه توضيح دادين من عمل كردم الان ارور invalid toner رو مي زنه

ممنون ميشم راهنمايي كنيد

rmb_ali
10-12-2011, 16:27
من میخوام پرینتر رنگی لیزری بخرم و به دلیل قیمت مناسب سامسونگ دارم وسوسه میشم که مثلا مدل clp320 رو بخرم ولی قبلش میخواستم مطمئن بشم که برای شارژ اون به مشکل اساسی نمیخورم
با یه سرچ دیدم که برای ریست این پرینتر مثل اینکه با نرم افزار امکانش هست حالا میخواستم بدونم که این نرم افزاره رو میشه گیر آورد یا باید اونو خرید و اگر این نرم افزار اینکارو میکنه چرا یه عده دارن اونو میفروشن و نمیشه تو اینترنت اونو دانلود کرد؟

daneshniya
12-12-2011, 06:20
دوست عزیز اطلاعی در مورد ریست چیپ clx-3185fn داری ؟
نرم افزار ریست داره تو اینترنت ؟
شما ریستشو میتونید یاد بدید؟

manoto 2
12-12-2011, 19:18
3200 ریسیت شد!!!

روش استفاده:
1.مدار رو بسازید

نکته:

سلام... من مدار رو ساختم و رو 3 تا چیپ امتحان کردم.

چیپ اولی مال پرینتر ml 1660 بود (کارتریج فابریک که تموم شده بود) و همه مراحل done شد. اما تو پرینتر میذارم همون آشه و همون کاسه...
چیپ دوم هم که مال پرینتر scx 3200 بود و فابریک و چراغ قرمز ؛ همین داستان اتفاق افتاد.
و چیپ سوم هم که کارتریج خودم خریده بودم تو مرحله 3 field میشه...

اما مهم اینه که تمام این چیپ ها تو مدار درست ریست شدن و تمام مراحل done شد. اما تو دستگاه کار نمیکنه!!! چرا؟!!!

abozar4
14-12-2011, 21:30
من میخوام پرینتر رنگی لیزری بخرم و به دلیل قیمت مناسب سامسونگ دارم وسوسه میشم که مثلا مدل clp320 رو بخرم ولی قبلش میخواستم مطمئن بشم که برای شارژ اون به مشکل اساسی نمیخورم
با یه سرچ دیدم که برای ریست این پرینتر مثل اینکه با نرم افزار امکانش هست حالا میخواستم بدونم که این نرم افزاره رو میشه گیر آورد یا باید اونو خرید و اگر این نرم افزار اینکارو میکنه چرا یه عده دارن اونو میفروشن و نمیشه تو اینترنت اونو دانلود کرد؟

این مدل بر اساس شماره سریال ریست میشه بنابرین باید بخریدش

---------- Post added at 11:30 PM ---------- Previous post was at 11:29 PM ----------

دوست عزیز اطلاعی در مورد ریست چیپ clx-3185fn داری ؟
نرم افزار ریست داره تو اینترنت ؟
شما ریستشو میتونید یاد بدید؟

جزو مدلهایی است که قابلیت ریست با شماره سریال را دارد

abozar4
14-12-2011, 21:36
سلام... من مدار رو ساختم و رو 3 تا چیپ امتحان کردم.

چیپ اولی مال پرینتر ml 1660 بود (کارتریج فابریک که تموم شده بود) و همه مراحل done شد. اما تو پرینتر میذارم همون آشه و همون کاسه...
چیپ دوم هم که مال پرینتر scx 3200 بود و فابریک و چراغ قرمز ؛ همین داستان اتفاق افتاد.
و چیپ سوم هم که کارتریج خودم خریده بودم تو مرحله 3 field میشه...

اما مهم اینه که تمام این چیپ ها تو مدار درست ریست شدن و تمام مراحل done شد. اما تو دستگاه کار نمیکنه!!! چرا؟!!!

بهترین راه استفاده از ریست نرم افزاری است که شما را برای همیشه از دست چیپ راحت می کنه.

mehsaz55
21-12-2011, 00:03
سلام لطفا ریست 4623f سامسونگ را بگذارید.

m1211363
21-12-2011, 01:42
سلام آقا من هر کاری کردم نتونستم از سایت نرم افزار ریست 1660 ورژن 34 رو بگیرم میشه راهنمایی کنید

m1211363
21-12-2011, 01:49
سلام دوست عزیز با تشکر از راهنمایی های خوب شما
من هر چه کردم نتونستم از سایت نرم افزار ریست 1660 ورژن 34 رو بگیرم
نرم افزار ریست 4623 رو هم می خوام با تشکر فراوان

epson90
22-12-2011, 10:37
سلام دوستان نرم افزار ریست clp-315 لطف کنن

ekhtari
26-12-2011, 17:26
سلام.من طبق آموزش شما عمل کردم.اما ریست نشد.همش چشمک میزنه اما سبز نمی شه.ml-1660

fazeli_std
27-12-2011, 04:44
سلام به همگی و مخصوصا مدیران p30world
اگه امکانش هست نرم افزار ریسیت scx-4623f و آموزش اون رو بذارید .... ورژن هم 2.01.01.00 هست
راستی یه مشکل دیگه هم دارم...نمیدونم چرا وقتی میخوام اسکن کنم ..این ارور رو میده eror during scan و اکثر مواقع بعد از این
پیغام دستگاه قفل میکنه و یا میگه hard eror
تو رو خدا راهنمایی کنید

بازم ممنون از سایت خوبتون

mrkv2000
27-12-2011, 11:08
سلام به همه
ما يك چاپگر لكسماركe260d داريم كه چراغ تونر روشن شده مي خواستم ببينم با اين نرم افزار سامسونگ ريست مي شه شماره ي ايسي روي چيپ اون 1022544 هست لطفا اگه مي شه راهنمايي كنيد
ممنون

fazeli_std
29-12-2011, 02:58
تو رو خدا جواب بدین.......................
راستی وقتی پرینت میکنم .. وسط صفحه چاپ نمیکنه ... بالاتر از حد معمول چاپ میکنه...

ekhtari
29-12-2011, 09:27
سلام.من طبق آموزش شما عمل کردم.اما ریست نشد.همش چشمک میزنه اما سبز نمی شه.ml-1660

abozar4
29-12-2011, 21:52
سلام آقا من هر کاری کردم نتونستم از سایت نرم افزار ریست 1660 ورژن 34 رو بگیرم میشه راهنمایی کنید

این ورژن سریالی است

---------- Post added at 11:46 PM ---------- Previous post was at 11:44 PM ----------

ورژن دستگاه رو چک کنید

---------- Post added at 11:50 PM ---------- Previous post was at 11:46 PM ----------

تو رو خدا جواب بدین.......................
راستی وقتی پرینت میکنم .. وسط صفحه چاپ نمیکنه ... بالاتر از حد معمول چاپ میکنه...

تنظیمات چاپگر رو چک کردید؟

---------- Post added at 11:52 PM ---------- Previous post was at 11:50 PM ----------

سلام به همگی و مخصوصا مدیران p30world
اگه امکانش هست نرم افزار ریسیت scx-4623f و آموزش اون رو بذارید .... ورژن هم 2.01.01.00 هست

ورژن 00 با سریال ریست می شود و بنابرین باید خریداری کنید.

fazeli_std
30-12-2011, 20:37
تنظیمات چاپگر رو چک کردید؟

---------- Post added at 11:52 PM ---------- Previous post was at 11:50 PM ----------

لطفا تنظیمات کامل رو بذارید........راستی نگفتین که چرا اسکن نمیکنه......

وقتی preview رو میزنم نشون میده که اسکن کرده ولی وقتی میخوام ادامه بدم نمیشه و ارور eror during scan رو میده....لطفا راهنمایی کنید....از فتوشاپ رفتم نشد...نرم افزار اسکن رو جدا دانلود کردم و نصب کردم نشد...دیگه کلافه شدم....

ممنون میشم راهنمایی کنین

fazeli_std
31-12-2011, 02:11
مشکل اسکن حل شد.....................مشکل کابل usb بود........فقط تنظیمات چاپ رو بهم بگین لطفا...

ekhtari
31-12-2011, 09:17
یعنی چی سریالیست؟1660 سری 34.چجوری ریست کنم خوووووووووو؟

hfm22
31-12-2011, 18:00
سلام خسته نباشید .
من یک پرینتر مدل ml-1915 دارم که پیام تعویض تونر میده آخرش هم نوشته (105L(MLT-D105L پرینت مشخصات دستگاه رو با روش گفته شده برای این مدل گرفتم نمی دونم چه ورژنی لازم داره هر چی برگه رو نگاه کردم متوجه نشدم ورژن دستگاه چنده
تو قسمت ساپلای نوشته PT252EXP
و تو قسمت شماره سریال نوشته : CRUM-10022642625
کارتریج کایند i نوشته.
از کجا تشخیص بدم چه ورژنی برای ریست کردنش لازمه؟
با تشکر.

abozar4
31-12-2011, 19:12
سلام خسته نباشید .
من یک پرینتر مدل ml-1915 دارم که پیام تعویض تونر میده آخرش هم نوشته (105L(MLT-D105L پرینت مشخصات دستگاه رو با روش گفته شده برای این مدل گرفتم نمی دونم چه ورژنی لازم داره هر چی برگه رو نگاه کردم متوجه نشدم ورژن دستگاه چنده
تو قسمت ساپلای نوشته PT252EXP
و تو قسمت شماره سریال نوشته : CRUM-10022642625
کارتریج کایند i نوشته.
از کجا تشخیص بدم چه ورژنی برای ریست کردنش لازمه؟
با تشکر.

os version را نگاه کنید.

hfm22
31-12-2011, 19:18
آخه به این نام چیزی تو برگه نداره!
موندم چه کنم عجله هم دارم کمک کنید.

hfm22
31-12-2011, 23:29
فعلا مشکل حل شده بین سوکت چیپ تونر و چهار پلاتین برد پرینتر رو با عایق پوشوندم ارتباط پرینتر با تونر قطع شد چراغ سبز شده و پرینتر کار می کنه
دو سوال دارم اول چرا خروجی پرینت اطلاعات سیستم پرینتر در حالت بودن عایق تفاوت داره اطلاعات سیستم و ورژن دستگاه فقط زمانی چاپ می شه که عایق وجود داشته باشه اگر بردارمش یک صفحه دیگه چاپ می کنه که به تونر اشاره داره و یک سری اطلاعات دیگه!
دوم آیا کاری که کردم محدودیت داره با نه یعنی آسیب به دستگاه نزنه یه موقع چون دستگاه مال خودم نیست.
خواهش میکنم من رو از نگرانی در بیارین نمی خوام زیر سوال برم.
با تشکر.

abozar4
03-01-2012, 00:38
یعنی چی سریالیست؟1660 سری 34.چجوری ریست کنم خوووووووووو؟

یعنی باید شماره سریال پرینتر رو بدید و نرم افزار ریست رو خریداری کنید.

rezafaridi
03-01-2012, 13:39
سلام
میشه لطف کنین و فایل مربوط به ورژن 1.21 رو برام بذارید

m1211363
07-01-2012, 00:23
سلام دوستان من نرم افزار سام 1660 ورژن 34 رو میخوام امکانش هست کمکم کنید ممنون میشم

Rahpooyan
09-01-2012, 19:35
ببخشید من پرینتر 1640 رو نرم افزاری ریست کردم . چراغش سبز می شود و پرینت هم می گیرد ولی در برگه ای که مشخصات پرینتر چاپ می شود تعداد برگه ها صفر نشده است . مشکلی وجود دارد ؟

atefeh nodehi
11-01-2012, 09:32
آموزش شارژ كارتيج پرينتر canon مدل LBP3010B v رو ميخوام ولي نمي تونم پيداش كنم .
بصورت تصوير و يا فيلم دارين؟
يه سوال ديگه هم دارم
زماني كه با پرينتر مي خوام پرينت بگيرم يا تازه روشنش كردم تا بخواد گرم بشه خيلي سروصدا ميكنه انگار ماشين ديزليه ، كيفيت پرينتش خوبه ولي صداش :sad:
واسه تعمير هم رفته ولي بي نتيجه
ميشه منو راهنمايي كنيد كه چيكار كنم

jomong666
11-01-2012, 20:50
سلام این ریستر رو میزارین .
FIX_ML1910_V1.01.00.77.fls

jomong666
11-01-2012, 21:35
من با یه فایلی ریست کردم .
یه صفحه داس اومد به این صورت تقریبن
.................................................. ......
.................................................. ....
.................................... downloading
بعد چراغ پرینتر سبز و قرمز میشد .
این عادیه . خاموش هم نمیشد . مجبور شدم برقو قطع کنم .
بعد روشنش کردم . ورژن دستگاه به این مورد تغییر کرد
v1.001.0082f 08-15-2010
قبلن این بود
v1.01.00.77 11-26-2009
ولی کانتر قبلن 93 بود
الان 94 هست .
یعنی ریست انجام نشده ؟
یکی منو روشن کنه .

---------- Post added at 11:35 PM ---------- Previous post was at 11:32 PM ----------

کارتریج 1915 رو قبل ریست باید دراورد ؟
بعدش باید دراورد ؟
یکی یه بار روش ریست 1915 رو بگه .

jomong666
11-01-2012, 22:36
سلام .
چیپ ست رو دراوردم و با برنامه ی 82 . ریست کردم .
اینبار ریست عادی بود چراغ نارنجی روشن شد .
و دستگاه ریست شد .
اطلاعات زیر رو نشون داد .
toner remaining 100%
page counts 0
capacity 2.5
os version v1.01.0082f 08-15-2010
engine version 1.00.12

با فایل اقا مهران ریست کردم .
(پست اول )

.
.
.
حالا یه سوال .
این چیپ رو دراوردم .
نزارم سرجاش .
حتی اگه ویندوز هم عوض کنم نیازی بهش نیست .
.
بزارم چیپوسرجاش یا نه .
وقتی خواستم ویندوز بریزم بهش نیاز دارم ؟
با توجه به این اطلاعات درست ریست کردم یا نه ؟
اها راستی باز هم کنتور میندازه . یعنی ریست دایمی نیست ؟