PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوختن يا نسوختن مسپله اين است

Spy
21-03-2005, 23:26
سلام دوستان يه سوال دارم
....
(ببخشيد من اصلا از سخت افزار چيز زيادي نميدونم پس گاه گداري مزاحمتون ميشم ببخشيد)
والا يكي از دوستام وقتي كامپيوترش روشن بوده و هارد اسليو هم وصل بوده ندونسته هارد اسليو (ثانويه)رو در آورده .... :shock: :shock: :shock: حالا هارد اسليو كار نميكنه يعني وقتي وصلش ميكني اصلا لرزش نداره ... اين هارد خيلي قيمتيه... آيا سوخته؟ نسوخته ؟كاريش ميشه كرد؟
ممنون از اينكه وقتتون رو به من دادين :P

saghy
22-03-2005, 02:07
سلام
اسپاي جان اگر هارد وصل بوده و برقشو در آورده باشيد ! (اول قبل از كابل ديتا) هيچ ايرادي پيدا نميكنه (در اكثر موارد ) يعني يه حالتي مثل برق رفتن ناگهاني براش پيش مياد .
ولي اگر كابل ديتا رو اول در بيارين يه حالت اضافه بار ممكنه براي برد هارد در حال كار پيش بياد و ايراد پيدا كنه و معمولا برد عيب ميكنه نه سيلندر كه ميگي اصلا كار نميكنه . آيا با يه دستگاه ديگه امتحان كردي ؟
دقت كن اگر هارد روشن ميشه ولي توسط ست آپ شناسايي نميشه به احتمال قوي بردت رفته و اگر اطلاعات مهمي داري چارش اينه كه يه هارد مشابه پيدا كني و بردشو با برد خودت عوض كني و اطلاعات رو برداري و .... بقيشو برات متاسفم .
اگر سيلندر سوخته باشه و اطلاعاتت خيلي ارزشمنده بايد بدي دست يه متخصص تا برات درست كنه ولي خب خرجش زياده ولي شدنيه .... !

patal
22-03-2005, 02:32
سلام
والا، خيلي حالت ها مي تونه پيش اومده باشه.
اول ==> HDD كاملا سالمه.
دوم ==> board سوخته ولي موتور سالمه.
سوم ==> موتور سوخته ولي board سالمه.
چهارم ==> HDD كاملا سوخته
پنجم ==> ...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
چون گفتي لرزش نداره ==> موتورش سوخته.
البته من پيشنهاد مي كنم، اين HDD رو به يه [متخصص] نشون بدين.

خوش باشي،
©م.م.©

Spy
22-03-2005, 12:47
دوستان گرامي ساقي و پاتال گرامي از اينكه وقتتون رو گرفتم عذر ميخوام ... و از اينكه جواب منو رو به اين سرعت :shock: دادين كملا تشكر رو دارم خيلي عزيزين ممنون :P

patal
22-03-2005, 16:03
خواهش مي كنم، عزيزم.

Navid
24-03-2005, 14:56
اين انجمن سخت افزار خيلي فعال شده ها !
ديگه با وجود ساقي و پاتال و حميد ديگه ما فقط بايد خواننده باشيم :D

patal
24-03-2005, 15:40
navid_kashani جون،
saghy كه سرش [فوق العاده] شلوغه.
من هم كه با پايان يافتن [نوروز] سرم شلوغ مي شه.
مي مونه تو و حميد.
...ديگه هر گلي زديد، به سر ما زديد.
<<««« بعد از [عيد]، نيازمند ياري سبزتان هستيم. »»»>> :wink:

Navid
24-03-2005, 15:46
اينجا بگم كه مي مونه حميد !!!
من كه هفته آخرمه اينجا ميام ! :(
ولي 15 روز زودتر از امير برميگردم

patal
24-03-2005, 16:18
:P پس اين طور كه معلومه، [حميد] موند و حوضش :P

saghy
25-03-2005, 01:49
سلام به همه عزيزان
قبلا بايد از همراهي شما عزيزان كمال تشكر رو از طرف خودم و بقيه دوستان داشته باشم
همه ميدونيد كه اين مكان پس از گذشت يك سال و اندي بيشتر و بيشتر با حمايت فكري و رفتاري شما دوستان اينقدر پررونق و پابرجامونده و هميشه بيشتر از پيش بهينه خواهد شد ان شااله . دوستان عزيزي هم كه به دلايل شخصي وقت كم ميارن به اينجا سربزنن بازم من ازشون خواهش ميكنم كه به قول سينا برا رفع خستگي هم دوستان رو از ياد نبرن . تو تموم گرفتاريهاتون يه جايي هم برا ما باز كنيد .!
خوشحال ميشيم كه مطالب شما و حتي مشاجره هاي علمي شما عزيزان رو هميشه و هميشه در اينجا ببينيم البته در كنار دوستي ها .

patal
25-03-2005, 02:06
:)

A.A
25-03-2005, 03:56
من اصلا منظور اساتید قسمت سخت افزار را از مسائلی چو سلیندر نمیفهمم شاید هم منظورتتان هد یا موتور اسپیندل است
در حالت کلی احتمال سوختن برد خیلی کم است
اما منظور شما را از اینکه میگویید بی حرکت است نمیفهمم نکنه جدیدا هارد راه هم میرود
در حالت کلی
به قسمت ستاپ مادر بورد برو و ببین هارد رو دیتکت می کنه یا نه
اگر نکرد اول کابل ادی بعد کابل برق و سپس جامپر هارد رو چک کن که قطعا باید روی اسلیو بگذاری وگر نه مگه برد و موتور اسپیندل به این سادگی ها میسوزد

patal
25-03-2005, 05:04
A.A جان، سلام

من اصلا منظور اساتید قسمت سخت افزار را از مسائلی چو سلیندر نمیفهمم شاید هم منظورتتان هد یا موتور اسپیندل است

track هاي هم شماره ي تمام plate ها ==> تشكيل يك cylinder رو مي دن.

در حالت کلی احتمال سوختن برد خیلی کم است

تجربه ي [من] چيزه ديگه اي رو مي گه.

اما منظور شما را از اینکه میگویید بی حرکت است نمیفهمم نکنه جدیدا هارد راه هم میرود

منظور از حركت، چرخش plate هاست.

جامپر هارد رو چک کن که قطعا باید روی اسلیو بگذاری

:?: :?: چرا؟ :?: :?:

خوش باشي،
©م.م.©

HamidFULL
31-03-2005, 21:37
ساقی جان توضيحات کامل رو دادن اگه نتيجه گرفتی که سوخته ميتونی به لابراتوار هاي هارد مراجعه کنی تا Data Recover کنن البته هارد شما از بين ميره
و فقط هارو به شما ميدن اونم با قيمت های گزاف!! :arrow:
بچه ها و نويد جان شما که رفتی از امروز :( ساقی جان هم که سرش شلوغه :( پاتال هم که بعد از عيد گرفتار هست :( منم که درگير کار هستم! :( ولی اينطور که معلوم هست من موندم و حوض!!!! :(
ولی من که تا فرصت باشه اينجا ميام از دوستان هم خواهش ميکنم سر بزنن

CD-RW
03-04-2005, 19:55
چه خوب شد كه از هارد گفتين .
من هم هاردم پس از يك تعويض برد فقط روي مادربردهاي پنتيوم 3 كار ميكنه و روي پنتيوم 4 و يا مدلهاي مشابه AMD كار نمي كنه ( اFdisk ميشه ولي فرمت نميشه ) .
:roll: :roll: اگه حميد جون مونده و حوضش پس من هم موندم و هاردم :roll: :roll: