PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بیشتر اوقات چراغ هارد روشن است و مرتب کامپیوتر هنگ می کند

mohi11019
27-07-2011, 16:55
من یه لپ تاپ n5010 dell دارم با cpu core i5 و ati 5470 که از نظر سیستمی مشکلی نداره
ولی نمی دونم چرا همش هنگ می کنه. همیشه هم چراغ کار کردن هارد روشنه. یه بار هم هارد رو کامل فرمت کردم و دو سه تا ویندوز نصب کردم ولی درست نشد. مثلا می خوام یه فایل 70 مگی کپی کنم هنگ می کنه و مجبور می شم برق کامپیوتر رو بکشم! از نظر دما هم کامپیوتر خنک هست. کل پارتیشن ها رو هم دیفرگ کردم و با برنامه tuneup ارور های هارد گرفتم که چیزی هم نداشت! آنتی ویروس هم کاسپر دارم
کلا تو لودینگ بازی ها گیر می کنه! (کامپیوتر آخرین سیستم!)
حالا من چی کار کنم؟

ali.b.y
30-07-2011, 16:16
به نظر مشکل از رم است
البته این چند بار که ویندوز عوض کردی دوباره از همون سی دی قبلی استفاده کردی یا جدید؟؟؟؟

رضا امیر
31-07-2011, 13:03
من یه لپ تاپ n5010 dell دارم با cpu core i5 و ati 5470 که از نظر سیستمی مشکلی نداره
ولی نمی دونم چرا همش هنگ می کنه. همیشه هم چراغ کار کردن هارد روشنه. یه بار هم هارد رو کامل فرمت کردم و دو سه تا ویندوز نصب کردم ولی درست نشد. مثلا می خوام یه فایل 70 مگی کپی کنم هنگ می کنه و مجبور می شم برق کامپیوتر رو بکشم! از نظر دما هم کامپیوتر خنک هست. کل پارتیشن ها رو هم دیفرگ کردم و با برنامه tuneup ارور های هارد گرفتم که چیزی هم نداشت! آنتی ویروس هم کاسپر دارم
حالا من چی کار کنم؟
سلام دوست من
عموما" بالا رفتن نمودار و کار بیهوده کارددیسک دلیل بر داشتن ویروس است و شما با فرمت کردن نمیتوانید آن را از بین ببرید. به متخصص هارددیسک مراجعه نمایید و یا به گارانتس بروید.
موفق باشید.

jafarian
31-07-2011, 14:09
1: اول ازهمه هارد به وسیله برنامه hddregenerator اسکن کنیدکه بدسکتورنداشته باشه

2: کلیه اطلاعات هارد روی هارد دیگه سند کنیدو بعدش کلیه درایوهای هارد خودتون پاک کنید ازنوع بابرنامه اکرونیس پارتیشن بندی کنید یابوت xp اگربازم مورد داشت بایدهارد ارسال کنید گارانتی:20:

EXTREME
31-07-2011, 15:17
مشکل شما یا از هارد هست یا از رم
با hdd regenerator هارد رو اسکن کنید
با memtest رم رو چک کنید

رضا امیر
31-07-2011, 18:08
حالا من چی کار کنم؟
سلام
دوست من دوباره برات توضیح میدهم :
امکان داشتن ویروس در MBR وجود دارد این نوع ویروس با ویروسکش های عادی ازبین نمیرود و حتی با فرمت و افدیسک هم ازبین نمیرود.
احتمالات دیگر:

داشتن بدبلاک
کم بودن میزان رم
خرابی در سافت ویر
کانفلیک سخت یا نرم افزاری
داشتن برنامه خاصی دیگر بصورت رزیدنت در حافظه ( ویروس و یا هر نرم افزار دیگر خراب و یا بیش از حد فعال حتی گاها" ویروس کش های نا مرغوب و یا آلوده )

موفق باشید