PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا سایت با یه اینتر باز نمیشه ؟ ( عدم لودینگ )

ashkan 261
27-07-2011, 14:57
سلام

" توی فیلم های خارجی " دیدم که وقتی یک اینتر میزنن سایت باز میشه و حتی 1 ثانیه هم صرف نمیشه .
اما چرا برای من اینطور نمیشه ؟
اگر سرعت دانلود من 300 باشه و حجم اون صفحه 100 کیلوبایت قاعدتا باید در عرض یک سوم ثانیه سایت باز بشه ، اما یکی دو ثانیه طول میکشه ، حالا شاید بگید سورس سایت نامنظم نوشته شده .

اما یک سرچ گوگل رو مثال میزنم ، چرا توی امریکا با یک اینتر باز میشه اما اینجا باید برای سرچ گوگل که خیلی صفحه استاندارد و کم حجمی داره هم صبر کرد ؟

آیا این مساله به سرعت پینگ مربوط هست ؟ پینگ isp من 3 میلی ثانیه هست و پینگ سرور تقریبا 3 تا 6 ثانیه

golden111
27-07-2011, 15:29
سلام
باز شدن یک صفحه در اینترنت به خیلی از پارامتر ها بستگی داره ، اینکه آیا سایت چگونه طراحی شده سایت های فلش دیرتر لود میشند
یا اینکه سرور سایت از چه کیفیتی برخوردار هست و همون طور که خودتون گفتین زمان پینگ هست
مسلما شما وقتی به یه سایتی مراجعه میکنید که سرورش در آمریکا هست ، درخواست شما باید از به این سرور به آمریکا ارسال بشه و بعد این سرور پاسخ بده و جواب از همان مسیر بگرده به همین خاطر این فاصله هم مهمه به همین لحاظ سرعت پینگ سرور های ایرانی برا ما که در ایران هستیم بیشتره

بعد سرعت اینترنت تو ایران همچین تعریفی هم نداره و قابل مقایسه با سرعت کشورهای پیشرفته نیست

نکته اخر اونا فیلمه :)!!!!

sinaxex
27-07-2011, 16:16
ببینید دوست من قاعده تو همه جای دنیا این هست که سرویس دهنده های اینترنت میاییند رو سرور اشون کش میبنندد که این مورد خیلی در لود صفحه برای کلاینت موثر هست به طوری که مثلا فکر کنید با وجود سیل عظیم کاربر حتی اگر یک کاربر اون سایت رو باز کرده باشه نفر بعدی بدون مکث و درنگ راحت صفحه ایی کاربر قبلی باز کرده بروز کند .اما در ایران من دیدم اغلب ای اس پی ها این مورد رو رعایت نمکنند این مورد هم باعث میشه حجم بیشتری از ترافیک کاربر مصرف بشه و هم سرعت بروز صفحه هات دیر تر بالا بیاد

در مورد پینگ هم که دوست امون گفت پینگ اصلا تو اتصال و بروز سایت ها موثر نیست! بهترین سرور ها تو اون طرف دنیا حتی امریکا هم باشه میتونه پینگ زیر 200 میلی ثانیه داشته باشه پس اصلا شما متوجه عملا پینگ و پونگ نمیشوید پینگ بیشتر تو عمل اتصال به سرور دانلود + فیلم استریم کردن و بازی های انلاین شبکه ایی خودش رو نشان میده
بیشترین چیزی که تو صفحه باز کردن موثر هست دی ان اس پورتی هست که رو سیستم تعریف شده هر چه اون دی ان اس بهتر باشه(چون دی ان اس یک پورت و مبدا هست برای گذر به اینترنت پس خودش هم کش داره) سرعت شما بالاتر میره تو صفحه بروز کردن

golden111
27-07-2011, 16:23
بله تاثییر پینگ در این سرویسها خودش را نشون میده مثلا سرویس ویدئو آپارات که توسط سایت کلوب آماده شد به خاطر پینگ سرورهاشون در ایران هست

sinaxex
27-07-2011, 16:27
بله تاثییر پینگ در این سرویسها خودش را نشون میده مثلا سرویس ویدئو آپارات که توسط سایت کلوب آماده شد به خاطر پینگ سرورهاشون در ایران هست
بله گفتم خدمت اتون پینک میتونه تو استریم موثر باشه اما تو صفحه بروز کردن نه!

برای بهتر شدن بروز کردن صفحات:
1-دی ان اس رو تعویش کنید(با برنامه Namebench مثلا که اماتور ترین این برنامه هست برای تعویض دی ان اس)
2-از بروزر بهینه تر استفاده کنید مثل فایرفاکس یا کروم