PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [ آموزش ] Unlock کردن درایوهای XBOX 360 SLIM سری 0225 و 0272 و 0401 و رایت فرمور Lt

Terova
26-07-2011, 14:15
سلام دوستان

من با آقا میثم صحبت کردم و قرار شد اموزش کپی خور کردن کنسولهای XBOX 360 رو اینجا قرار بدیم..

توضیحی مختصر.

همه می دونید که درایوهای xbox360 اسلیم چندین ورژن داره.سری اول اونها که 9504 هستن خیلی وقته که کپی خور شدن ولی الباقی نشده بودن.اونهایی که کپی خور نمیشدن دو دسته بودن.یکی سری های 0225 و 0272 و 0401 لایت ان و دیگری ورژنهای هیتتاچی .
در مورد ورژنهای هیتاچی که تا حالا هیچ کس هیچ حرکتی نکرده و هیچ خبری هم نیست.
ولی سری های لایت آن از همون ماههای اول همه دنبالش بودن و میخواستن که کپی خورش زودتر بیاد.
بدست اووردن کی درایو لایت آنهای 0225 راحت بودن و میشد با یک مادر بورد amd ساپورت کی درایو رو در آوورد .ولی کی درایو بدست آووردن مشکل نبود .بلکه رایت فرمور روی این سری از درایوها مشکل اساسی بود.چون چیپ فلش این درایوها از کارخونه lock شده بودن و هیچ راهی نبود.
بگذریم از اینکه خیلی از هکرها پیشنهادهایی دادن و کارهایی کردن که یا کسی توجه نمیکرد و یا اگر هم روشهاشون حرفه ای بود سریعا توسط ناشناسها اون روشها محو میشدن.مثل روشهای ژرمی که برای اولین بار درایو 9504 رو هم کرک کرد و یهو معلوم نشد این بشر کجا رفت و چی شد.(من باهاش در تماس بودم ولی دیگه جواب ایمیل هم نمیداد.) متاسفانه c4eva از همون روزهای اول روش آنلاک چیپ و رایت روی اون رو میدونست ولی وسوسه های گروهی مثل xcutter برای ساخت و فروش کیتهای تعویض pcb اصلی درایو و یا فروش usbpro چند وقتی هست که باعث کش دادن عرضه فرمور توسط c4 میشه و بد بختانه دود تورمش فقط تو ایران به خورد گیمر بدبخت میره که مجبوره کنسول رو با قیمت 900 هزار تومن بخره.
به هر حال فرمورهای درایوهای اسلیم سری 0225 و 0272 و 0401 عرضه شدن و از وقتی عرضه شدن هکرها دنبال آنلاک این درایوها هستن تا براحتی فرمور رو روشون رایت کنن و دیگه بردهای xcutter رو نخرن.(خدایی زور داره)
بعد از این همه پیش گفتار بریم سر اصل ماجرا.
اصل ماجرا اینه که راه هایی داره پیدا میشه برای اینکه درایوهای مذکور رو آنلاک کرد و فرومر رو روشون رایت کرد تا دیگه پول برد و این حرفا داده نشه.

و اما نقطه سر خط.

توضیحات خواندنی و ضروری:

این روش آنلاک کردن درایوهای
Lite-On DG16D4S 0272/0225/0401
هست و توسط خود بنده تست شده.
این روش فعلا روی تمام چیپهای این گروه از درایوها کار نمیکنه ولی درحال تکمیل شدنه .
روی این چیپها کار میکنه:

Macronix Mexico chipset (MXIC)i

روی این چیپها فعلا کار نمیکنه.ولی بزودی روی اینها هم با روشهای جدیدتر کار خواهد کرد.امیدوارم.

Winbond MT1335WE Mediatek

=============
ورژن این چیپهای winbond
1005
1008
1010
1011 - این ورژن بر روی MX IC هم موجوده
1012
1014
1015
1016 - این ورژن بر روی MX IC هم موجوده
1017
1019
1020
1022
1024
1026
1027
1036
1037
1038
1039
1040
1041
1042
1044
1045
1046
1048
1050
1051
1052
===========

از کجا بفهمیم که این چیپی که توی درایومون بکار رفته کدومه؟
جواب :
کنسول رو باز میکنید.درایو رو در میارین.درایو رو وصل می کنید به pc و کی درایوش رو استخراج می کنید.
موقع استخراج کی درایو در قسمت لاگ برنامه JF نوع چیپ شما نمایش داده میشه.

برای تشخیص ورژن چیپتون هم میتونید درایو رو باز کنید و به اون چیپ وسط دقت کنید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب حالا دقیقتر نگاه کنید تا ورژن چیپتون رو هم بفهمین مثل شکل زیر:

=======================

مواد لازم جهت شروع به کار:
هویه و سیم لحیم
یه کاتر یا چاقوی تیز
یه مقاومت 10 اهمی که رنگاش میشه قهوه ای مشکی مشکی طلایی
10 سانت سیم که فرقی نمیکنه چه سیمی باشه ولی دیگه کابل فشار قوی نباشه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برنامه jungleflsasher 1.85 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
برنامه Unlock_16d4s ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) لینک کمکی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

============

این نکته رو حتما توجه داشته باشید..

اول اینو بگم که من چون کارم اینه و با کارکرد jf و اینجور مسائل کاملا آشنام و کاملا حرفه ای هستم و تمام کارهای که میگم رو خودم انجام داد.پس اگر شما انجام دادین و یهو درایوتون سوخت یا مشکلی پیش اومد به من و گیم ایمگ ربطی نداره.من تمام این کارها رو انجام دادم و نتیجه گرفتم.
دوم هم اینو بگم که صبر و دقت و حوصله به خرج بدین و آموزش رو با دقت بخونید.
سوم هم اینو بگم که قبل از هر شروع کار و انجام mra(یا همون خراشیدن و لحیم کاری و نصب مقاومت) حتما کی درایوتون رو با یه مادر بورد amd یا مادربوردهایی که چیپهای اونها برای استخارج کی درایو 0225 سازگار هستن, با استفاده از پی دی اف داخل برنامه jungle flasher استخراج کنید.این پی دی اف رو از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هم میتونید دریافت کنید.
چهارم هم اینکه برای انجام اینکار باید کمی با برنامه JF و نحوه کپی خور کردن کنسول آشنا باشید.

======================

آموزش اصلی

برنامه jf را باز کنید و به تب firmwaretool32 بروید.
فرمور lt رو در قسمت target firmware لود کنید و در قسمت source هم dummy که قبلا موقع کی درایو در آووردن بدست آووردین رو لود کنید و اون کلید وسط که نوشته spoof source to target رو بزنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سایز این عکس تغییر کرده است. برروی نوار کلیک کنید تا سایز اصلی عکس را ببینید. سایز اصلی عکس 856x608 می باشد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا درایو رو باز کنید .برای mra پشت درایو رو نیاز داریم.تمامی فلت ها رو از برد جدا کنید.فقط سیمهای رنگی که لحیم شدن رو دست نزنید .چون مزاحمتی ندارن.
برد رو برگردونین تا قشنگ پشتش رو ببینید.حالا طبق عکس زیر عمل کنید.تو عکس یه مقاومت زرد رنگ میبینید که باید یک طرفش لحیم بشه به قسمتی که gnd نوشته و اون خط قرمز رنگ هم یعنی اینکه اون یه تیکه باید قطع بشه.منظور از اون دایره نارنجی هم اینه که اون سر دیگه مقاومت رو باید در زمان مناسبش به اونجا بزنید.

نمای برد از دورتر اینجوریه و جایی که باید قطع کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سایز این عکس تغییر کرده است. برروی نوار کلیک کنید تا سایز اصلی عکس را ببینید. سایز اصلی عکس 1024x576 می باشد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه سر مقاومت رو به اون قسمتی که آبی بود لحیم کنید.البته باید یه زره رنگ سبز روی برد رو بتراشید.و یه سر دیگه مقاومت رو به سیمتون لحیم کنید و اون طرف سیم رو هم به یه سوزن ته گرد لحیم کنید برای راحتی کار.بعد از قطع کردن و لحیم کاری و اتصال مقاومت اینجوری باید بشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سایز این عکس تغییر کرده است. برروی نوار کلیک کنید تا سایز اصلی عکس را ببینید. سایز اصلی عکس 1024x576 می باشد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب درایو رو به پورت ساتا وصل کنید و برق رو بهش برسونید(برای رسوندن برق باید از کیت ck3 یا maximus یا mgh kit(ساخت خودم که تا یه چند روز دیگه میاد بیرون) یا usb pro استفادکنید.یا اینکه از کنسول برق رو تامین کنید.)
برق رو به درایو برسونید یعنی اینکه جریان برق تو درایو باشه و بتونید در درایو رو باز و بسته کنید و توی jf چک کنید که آیا برنامه درایو رو میشناسه یا نه .اگر نشناخت از قسمت port io انقدر تغییر بدین تا درایوتون رو بشناسه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سایز این عکس تغییر کرده است. برروی نوار کلیک کنید تا سایز اصلی عکس را ببینید. سایز اصلی عکس 856x608 می باشد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب حالا که پورت رو شناسایی کردین و درایو به سیستم شناسایی شد دیگه درایو رو خاموش کنید.منظور اینه که برق تو درایو نباشه (کنسول یا کیت رو خاموش کنید).
حالا اگر اگر روی همون پورت هم refresh کنید تو برنامه jf درایو رو نمیشناسه و میزنه no drive detected.
روی کلید Intro / Device ID کلیک کنید .
یه پنجره ظاهر میشه و روی yes کلیلک کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سایز این عکس تغییر کرده است. برروی نوار کلیک کنید تا سایز اصلی عکس را ببینید. سایز اصلی عکس 856x609 می باشد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا اون سر سوزنی رو که آماده کرده بودین رو به نقطه مورد نظر بزنید.همونجایی که در ابتدای اموزش عکسش رو گذاشتم و دایره نارنجی کشیده شده بود.دقیقا میشه مثل شکل زیر.درست وارد همون سوراخ کنید.

حالا برق رو دوباره توی درایو جریان بندازید(کیت رو روشن کنید یا اگر برق رو از کنسول میگیرید کنسولتون رو روشن کنید)
به محض اینکه برق جریان پیدا کنه در قسمت flash chip properties و جلوی گزینه Type شما خواهید دید که status 0x72 شده

در این لحظه دیگه سر سوزن رو از اون نقطه بردارید و میبینید که درایو وارد وندور مود شده و اسم چیپ فلش و حجم اون و باقی مشخصات رو در قسمت Flash Chip Properties میتونید ببینید.

خوب تقریبا 70 درصد راه رو اومدین.
حالا برنامه Unlock_16d4s رو اجرا کنید.(بدون اینکه JF رو ببندید)
یه پنجره کوچیک و ساده باز میشه.مثل شکل زیر :

شماره پورت درایوتون رو در قسمت مربوطه وارد کنید :

و کلید Read status رو بزنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سایز این عکس تغییر کرده است. برروی نوار کلیک کنید تا سایز اصلی عکس را ببینید. سایز اصلی عکس 720x623 می باشد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

می بینید که در زیر قسمتی که پورت رو وارد کردین نوشته تغییر میکنه و به 0x8C تبدیل میشه.
این یعنی اینکه ای سی برای Write کردن لاک هست.
حالا کاری که باید بکنید اینه.
دوباره سر سوزنی رو که به مقاومت وصل کرده بودین بزنید به همون سوراخی که برای قسمت اول زده بودین و نگه دارین و سریع بر روی برنامه Unlock_16d4s روی کلید Unlock Drive کلیک کنید.

می بینید که اون عدد 0x8c به 0x0 تبدیل میشه.یعنی اینکه دیگه چیپ لاک نیست و برای write فرمور جدید کاملا آزاده و سوزن رو از برد جدا كنيد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سایز این عکس تغییر کرده است. برروی نوار کلیک کنید تا سایز اصلی عکس را ببینید. سایز اصلی عکس 720x631 می باشد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کار تمام شده و درایو شما آماده رایت کردن فرمور جدید هست.

حالا اگر فرمور lt+ 1.9 رو در قسمت Firmware Toll 32 لود کردین و کی درایوتون هم درسته و فقط کافیه که گزینه Write رو از قسمت MTK Flash 32 بزنید تا فرمور روی درایو شما رایت بشه و تمام.

والسلام.
درایو رو از پورت ساتا و برقش جدا کنید.
حالا مقاومت رو از برد جدا کنید و اون قسمتی رو هم که کات کرده بودین دوباره به هم با لحیم متصل کنید .

درایو رو ببندین و کنسول رو هم ببندین و از کپی خورینگزجگ لذت ببرید.

-
-

آپديت 1 :
به جاي استفاده از برنامه Unlock_16d4s كه به زبان روسي هست مي توانيد از همين برنامه ولي به زبان فارسي كه توسط دوست خوب ashash ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])در فروم بازي سنتر نوشته شده استفاده كنيد.

لينك دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

-
آپدیت 2 :
برای آی سیهای winbond از مقاومت نیم اهمی تا 135 اهمی تست کردم که جوابگو نیست و برای winbondها 100 درصد راه دیگه ای وجود داره.
هم اکنون نیازمند صبر شما هستیم.

آپدیت 3 :
خبر خوب اینکه امروز تونستم در یک عملیات انتحاری تعدادی winbond رو به هلاکت برسونم و آنلاک کنم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تقریبا تمام winbondها با همین روش میشه.
تقریبا نه تحقیقا میشه.
ولی متاسفانه هم کمی سخته و هم خطرش ناکه.
چون دوتا برد هم سوزوندم که چون کی درایوشون رو دارم باید براشون برد بخرم.
ولی به هر حال تا وقتی راحت تر از این نشه آموزشش رو نمیزارم.
فقط اینو بگم که احتیاج به کات کردن چند ناحیه داره و گذاشتن دوتا دیود و دو تا مقاومت و برای ولتاژ لازمه باید از منبع برق خارجی استفاده بشه تا افت ولتاژی وجود نداشته باشه.
احتمال خیلی زیاد تا چند روز دیگه یه راه راحت براش میاد.
چون انجام این کار ممکنه.

با تشکر از آقا میثم..

منبع

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

دوستان من سعی میکنم اطلاعات جدیدی که آمد همین جا قرار بدم و تاپیک رو اپدیت کنم..

Amin4All
14-11-2011, 14:59
درایور من 0225 هستش.
اموزش در آوردن کی درایوش رو کسی داره بزاره.
==========================

در عکس زیر شماره پورت همون 0xe c00 در عکس زیرین هستش؟

==================================
این آموزش فکر کنم برا lt1.92 هستش.
ریختن lt2 هم همین شکله؟
خود فریمور lt2 رو برا اسلیم بیزحمت لینک بدید.
با ریختنش داشبورد هم اپدیت میشه یا ریختن داشبورد جداست؟
============================
برای اتصال برق میتونم کابل ساتا برق رایتر رو جدا و به کنسول برق برسونم؟
============================

Amin4All
16-11-2011, 12:59
کسی یه آموزش تصویری خوب با توضیح نمیتونه درست کنه.
حداقل از اون قسمت mra.
فقط اونجاش رو نفهمیدم.

این اموزش های تصویری رو پیدا کردم چیز بدی نیستن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

bigbos
18-01-2012, 21:13
سلام من کنسولم را دادم بیرون و به روش برش آی سی آنلاک شد و ال تی 2 روش ریختند
میخواستم ببینم اگه خودم بخوام ال تی 3 بریزم باید تمام مراحل را از اول انجام بدم؟؟؟؟

mamal_69
24-01-2012, 20:33
میخواستم ببینم اگه خودم بخوام ال تی 3 بریزم باید تمام مراحل را از اول انجام بدم؟؟؟؟

منم میخوان همینو بدونم؟؟؟؟!!!!

mamal_69
24-01-2012, 22:21
یکی نیست مارو راهنمایی کنه؟؟؟؟؟؟

sirjan2008
26-01-2012, 23:52

منم میخوان همینو بدونم؟؟؟؟!!!!

منم همینتور

mamal_69
27-01-2012, 14:34
یه نفر مارو راهنمایی کنه لطفاااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ا.

s.j-rez
27-01-2012, 15:23
متاسفانه وقتی تاپیک کپی پیست بشه این مشکلات پیش میاد که سوال ها جواب داده نشه.

s.j-rez
27-01-2012, 15:23
متاسفانه وقتی تاپیک کپی پیست بشه این مشکلات پیش میاد که سوال ها جواب داده نشه.

Terova
27-01-2012, 21:14
من به خاطر مشکلات زیاد دیگه نمیتونم مثل گذشته فعالیت کنم..

شما اگر KEY دستگاه رو دارین مشکلی برای ارتقاع به LT 3.0 ندارید ولی اگر KEY رو ندارید باید اول KEY رو بدست بیارید که به شما توصیعه میکنم در فرو بازیسنتر دنبال این موارد بگردید چون یکم قضیه تخصصی هست و اونجا افرادی زیادی هستن که به شما کمنک کنند.

masoudscofield
13-02-2012, 12:02
سلام دوستان عزیز من نمی تونم کی درایو اسلیم لایت آن 0401 رو دربیارم وقتی slim key رو میزنم به جای اون 5 فایل مربوط به key یک پیغام میده میگه در عرض یک ثانیه کنسولتو خاموش روشن کن من اینکارو می کنم ولی بازم نمیشه، لطفا راهنمایی کنید. ممنون.