PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [ برگزاری مسابقه ]

hadi665
25-07-2011, 19:39
3D Competition

سلام

خوب ، یکمی انجمن نسبت به ماه های قبل داره وضعیت بهتری پیدا میکنه و این بخاطر تعطیلات تابستونه
یه سری محرک های دیگم دارم فراهم میکنم که نیروی دوباره به انجمن بدیم

همیشه رقابت و مسابقه با هیجانش ملتو میاره سمت کار تازه
اگه شما کمک کنید ، میخوایم ترتیب یه مسابقه رو با هم بدیم
میندازیمش توی اواخر هفته ی بعد ، البته اگه دوستان تمایل داشته باشن

در مورد اینکه مسابقه چطور برگزار بشه هم ازتون نظر میخوام
من خودم فکر میکنم بد نیست مسابقه توی چند مرحله باشه ، مثلا یه بار به مدلینگ (بدون تکسچر و رندر ) امتیاز داده شه و برندگانش مشخص بشه
بعد مرحله ی بعدی شروع شه و به تکسچرینگ رتبه داده شه
و در آخر توی مرحله بعدی رندر

اینطوری دوستانی که توی رندر ضعف دارن از نتیجه ی مسابقه نمیترسند ( چون مرحله ها جدا از هم برگزار میشه و برنده هاشم جداست )
و اینکه خودمونم میفهمم که بیشتر ضعفمون روی کدوم قسمته !

-
دوستان لطف کنن ، ضمن شرکت در نظر خواهی بالا ، در مورد نحوه ی برگزاری و موضوع هم نظر بدن
ممنون ;)

majid322
25-07-2011, 19:47
من با مسابقه موافقم صد در صد

بنظرم اینی که میگی خوبه یعنی به هر قسمت از کار امتیاز جداگونه داده بشه

موضوع میتونه هر چیزی باشه ولی بنظرم اگه زیاد سخت نباشه بهتره

اینجوری تعداد شرکت کننده ها بالا میره و همه شرکت میکنن

فعلا همین

.:PAR3A:.
25-07-2011, 20:01
خیلی خوبه ، ولی من با جدا برگزار شدن مراحل موافق نیستم...
به هر حال تکسچر و مدل و رندر ، با هم صحنه رو میسازن... و بهتره نتیجه نهایی رو ببینیم...
حالا قراره مسابقه طراحیِ چه چیزی باشه؟؟؟

Borhan72
25-07-2011, 20:17
سلام...
ممنون هادی...
آره من خودم با اينكه درگير كارمم، ولی دارم سعی ميكنم فعاليتمو بيشتر كنم و 100 درصد هم تو مسابقه شركت ميكنم...
به نظر منم مسابقه كلی باشه و اگه بخواد هر بخش جداگانه باشه، شركت كننده ها كم ميشن تو هر مرحله...
اين نظر شخصيمه...

ولیــــــــــــــــــــــ ـــــــ......
اينجا بايد بچه ها قول بدن و پاشم امضا كنن كه شركت ميكنن تا هادی مسابقه رو شروع كنه...
مثل دفعه‌ی قبل فقط شعار نباشه...

:10:

VAHID
25-07-2011, 21:17
کلا مسابقه چیزه خوبیه و همیشه یه طرفدارانی داری هر کجا بالاخره هر چی باشه ما هم هستیم

بهتر نیست یه سری مسابقه رو برای نظر سنجی بزارید ببینیم کدوم بهتره اجرا بشه.

hadi665
25-07-2011, 21:35
بهتر نیست یه سری مسابقه رو برای نظر سنجی بزارید ببینیم کدوم بهتره اجرا بشه.

یعنی چطوری ؟
البته توی موضوع هم از دوستان کمک خواستم اما فعلا کسی نگفت چه موضوعی دوست داره : دی

Borhan72
25-07-2011, 22:05
به نظرم اول ببينيم حدآقل 10 نفر هستن كه شركت ميكنن يا نه، بعد بريم سراغ موضوع و نظر سنجی... نه؟ :5:

majid322
25-07-2011, 22:09
من خودم شخصا سه چهار نفر ادم پایه رو برا مسابقه میارم خوبه؟ :20:

25-07-2011, 22:10
به نظرم مثل مسابقه قبلی ، طراحی صحنه خوب باشه...
یا یه کم محدودش کنیم به کلا Exterior Scene... هر چند اینم اگه آدم خیلی بخواد سنگ تموم بزاره سیستم من یکی که نمی کشه :دی
فکر می کنم کلا طراحی صحنه خوب باشه... اگه چیزی مث طراحی کاراکتر باشه ، ممکنه درصدی از بچه ها تو فاز طراحی کاراکتر نباشن...

N O V A L I S
26-07-2011, 10:07
مسابقه خیلی خوبه.. مسابقه بذارید... منم سعی می کنم شرکت کنم.. (چرا گزینه ی "بله، شاید شرکت کنم." نداریم؟! :-?? )
در مورد موضوع هم یه کم فکر کنم چیزی به ذهنم رسید می گم.. ولی همین روشی هم که هادی گفت خیلی خوبه..
میشه زمانش رو مثلا 3 تا 10 روز کرد (تو ماه رمضون).. یا یه 15 روز، یه 10 روز، یه 5 روز.. مدلینگ، تکسچرینگ، رندرینگ.. برای تحویل هر مرحله زمان مشخص کرد و تو تاپیک مربوط گذاشت و نتایج همه ی مراحل رو هم آخر ماه اعلام کرد..
منم سعی می کنم از دوستان قدیمی دعوت کنم شرکت کنند..

IOG
26-07-2011, 14:39
سلام.برنامه جالبیه. من تو نظر سنجی گزینه اولو زدم ولی بستگی به کار داره. خب من سرم یکم شلوغه( فعلا با درسا درگیرم) اما اگه کاری باشه که وقت درسمو نگیره و لطمه ای به کارام نزنه میشرکتم :20:

Borhan72
26-07-2011, 19:03
من نظرم رو كاراكتر سازيه...
بايد 2-3 تا از بروبچ كاراكتر سازو فعال ترشون كنيم تو انجمن...
فرهاد و مهام با من :31:

SevenART
26-07-2011, 19:35
به به مسابقه ..
خیلی خوبه ...
خیلی با نظرت موافقم هادی اینطوری خیلی بهتره که جدا جدا برگزار بشه ... مدلسازی جدا رندر جدا ....

من که پایم نه نه چهار پایم ...

فرهاد و مهام با من [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

اکبر هم من خبر می کنم :31:

Borhan72
26-07-2011, 22:06
اکبر هم من خبر می کنم

اكبر عزيز، پدرش بزرگوارش فوت كرده متآسفانه...
اميدوارم غم آخرش باشه...

برای اينكه نوع مسابقه چطوری باشه، رآی اكثريت مورد نظره...
منم واسم فرقی نميكنه، ولی خوب پيشبينی ميكنم كه فقط بخش اول پر طرفدار ميشه و همه شركت ميكنن، چون همچين مسابقه هایی رو ديدم...

Dark000prince
27-07-2011, 06:43
منم هستم .
زیاد بلد نیستم . ولی میام دور هم باشیم . :31::31::31::31:
کاراکتر رو که اصلا بلد نیستم .

mohsen770
27-07-2011, 18:11
نه کاراکتر خوب نیست
مثلا قراره همه ی بچه ها بیان کار کنن، نه فقط 5،6 نفر!
من فکر میکنم نمای داخلی(طراحی اتاق) خوب باشه ،همه بلدن و شرکت میکنن و کلی شلوغ میشه و چه رقابتی!

ولی یه شرط بسیار مهمش که بنظرم به عادلانه شدن نتایج بسی کمک میکنه اینه که بچه ها رندر نهاییشونو بدن به هادی و هادیم بدون ذکر اسم بچه ها، کاراشونو بذاره و نظرها روی کارها داده بشه تا نتایج معلوم بشه و آخرش بگه کدوم کار مال کی بود. اگرم کسی کارشو لو داد حذف بشه.

MrJey
27-07-2011, 19:48
با کاراکتر اصلا موافق نیستم! :41:

با محسن در مورد عادلانه شدن نتایج واقعا موافقم. :31:
ولی یه مشکلی هست، مثلا من میخوام نظر بدم و نمره بدم، اگه به همه نمره بدم بجز خودم که همه میفهمن!

ولی در مورد نمای داخلی خیلی نظرم موافق نیست، البته خوبه خیلی بهتر از کاراکتره به نظرم. :40:

dgx
27-07-2011, 20:21
ولی یه شرط بسیار مهمش که بنظرم به عادلانه شدن نتایج بسی کمک میکنه اینه که بچه ها رندر نهاییشونو بدن به هادی و هادیم بدون ذکر اسم بچه ها، کاراشونو بذاره و نظرها روی کارها داده بشه تا نتایج معلوم بشه و آخرش بگه کدوم کار مال کی بود. اگرم کسی کارشو لو داد حذف بشه.

روال مسابقات قبلي ظاهرا اينجوري بوده كه هر شركت كننده اي يه تاپيك برا خودش ميزده و مراحل ساخت كارش رو ميزاشته با احتصاب اين مقوله :20: فك نكنم بچه ها نتونن تشخيص بدن كه رندر نهايي يه كار مال كي بوده :31:

اقا چرا هميشه مسابقه مدل , يه بارم مسابقه انيميت برگذار بشه :31:

ممنون :40:

27-07-2011, 20:45
انیمیت موضوع جالبیه ، ولی کاری که بخواد اسپیشیال باشه ، سیستم بالا میخواد که خوب :|

Dark000prince
28-07-2011, 08:11
انیمیت موضوع جالبیه ، ولی کاری که بخواد اسپیشیال باشه ، سیستم بالا میخواد که خوب :|

هوممم ؟؟
خب تا حدی آره ولی بیشتر نه :31::31:
مثلا یه ابر کامپیوتر به من بدن بازم همون قبلی رو رندر می گیرم .:31::31::31:
فککنم تجربه و توانایی خیلی مهم تر باشه .

mohsen770
28-07-2011, 09:31
:

با محسن در مورد عادلانه شدن نتایج واقعا موافقم. :31:
ولی یه مشکلی هست، مثلا من میخوام نظر بدم و نمره بدم، اگه به همه نمره بدم بجز خودم که همه میفهمن!

:40:
خوب به کار خودت هم نظر بده ولی همشو 100 نده که تابلو بشه! :31:

روال مسابقات قبلي ظاهرا اينجوري بوده كه هر شركت كننده اي يه تاپيك برا خودش ميزده و مراحل ساخت كارش رو ميزاشته با احتصاب اين مقوله :20: فك نكنم بچه ها نتونن تشخيص بدن كه رندر نهايي يه كار مال كي بوده :31:

خب اگه این روال جدید بخواد پیش گرفته بشه تاپیک هم کسی نباید از کارش بزنه دیگه! مثلا میخوایم مسابقه بدیما!!

N O V A L I S
28-07-2011, 11:39

خوب این جور اگه قرار باشه برای کارها تاپیک هم نزنیم و فقط تاپیک داوری باشه که مسابقه هیجانی نداره! اگر هم قرار باشه کسی کارشو لو بده که اینو نمیشه راحت فهمید.. با پ.خ و... لو میره و هیچ کی هم نمیفهمه..
لطف مسابقه به روند پیش رفتشه و نکاتی که شرکت کننده ها از هم یاد می گیرن.. به نظرم نتیجه زیاد مهم نیست.. مخصوصا چون احتمالا جایزه ای در کار نباشه..

hadi665
28-07-2011, 13:24
راستش همونطوری که دوستان گفتن چون قراره که برای کار ها تاپیک در حال ساخت زده بشه پس این روشی که محسن گفته نمیشه !
در مورد کاراکتر که بعله من خودمم زیا راضی نیستم آخه واقعا تعداد شرکت کننده ها خیلی کم میشه

من نظرم رو ساخت یه محیط یا یه صحنست ! حالا داخلی یا خارجی
نباس زیاد محدود کنیم ملتو

Reza Azimy_RW
28-07-2011, 13:41
اقا هادی منم هستم تو مسابقه ها . به نظر من محیط داخلی و ... حال نمیده . یه مدل خاص باشه کاراکتر یا ... که البته میگید کاراکتر اگه بزاریم شرکت کننده ها میاد پایین !

در کل یه مدل خاص باشه تا همه تمرکز بره رو اون مدل و یه صحنه نباشه که 100 تا مدل داشته باشه و ...

این نظر من بود
موفق باشید

28-07-2011, 15:29
هوممم ؟؟
خب تا حدی آره ولی بیشتر نه :31::31:
مثلا یه ابر کامپیوتر به من بدن بازم همون قبلی رو رندر می گیرم .:31::31::31:
فککنم تجربه و توانایی خیلی مهم تر باشه .
در مورد رندر موافقم که سیستم تا یه حدی موثره (ولی در حدی موثره که من حدود 10 تا پروژه دارم که بزرگتر از 150p نتونستم رندر کنم و توی همون اندازه کم از تمام کارام بهتر بود) ، انیمیشن هم که مثلا من خیلی سعی کردم که چند تا مایع بزنم ، ولی سر همشون رم پر کردم و ریست :|

راستش همونطوری که دوستان گفتن چون قراره که برای کار ها تاپیک در حال ساخت زده بشه پس این روشی که محسن گفته نمیشه !
در مورد کاراکتر که بعله من خودمم زیا راضی نیستم آخه واقعا تعداد شرکت کننده ها خیلی کم میشه

من نظرم رو ساخت یه محیط یا یه صحنست ! حالا داخلی یا خارجی
نباس زیاد محدود کنیم ملتو
تکبیر :دی محیط عالیه!!!

MrJey
28-07-2011, 15:36
من با کاراکتر و صحنه ی داخلی و خارجی (البته اگه منظورتون کار ساختمون و arch هست) و ماشین مخالفم. :31:

یه صحنه با چند تا مدل مختصر باشه که هم تنوع بیشتر باشه و بچه ها خلاقیت به خرج بدن.

یادم به اون زمان افتاد که برا نقاشی سر کلاس معلم موضوع میداد! همه میگفتن دلخواه! :31:

mohsen770
28-07-2011, 16:08
ببینید برای پیشرفت کردن وقت زیاد بوده و هست. بنظر من این اصلا درست نیست که کارهای خیلی قوی وجود داشته باشه و بخاطر رفیق بازی بعضیها، اون کارها اصلا رتبه نیارن.

همه جا تقلب وجود داره، همین طور آدمای متقلب! کسایی که بخوان با پ خ کاراشونو به دوستاشون نشون بدن تا رای بیارن قبل از هر چیزی به خودشون ثابت کردن که کارشون هیچ ارزشی نداره..................

من تو مسابقه های قبلی میدیدم که کارهای کاملا ضعیف و بی کیفیت امتیازای بالایی آوردن و کارای حرفه ای امتیاز پایین...
خب این دیگه معنی مسابقه پیدا نمیکنه...........
نتایج کاملا غیر واقعی میشه و ارزششو از دست میده........

Dark000prince
28-07-2011, 16:21
من با اینکه ناشناس باشه کارها موافقم .

برای اینکه هیجان از بین نره ،
یه نفر که نه داوره و نه تو مسابقه شرکت می کنه و بی طرفه انتخاب می کنیم ،
بعد همه کاراشون رو همزمان با ساخت برای اون یه نفر می فرستن و این همه رو توی یه تاپیک بدون ذکر نام میذاره .
اینطوری هم صاحب کار لو نمی ره . هم اینکه در حین ساخت میشه کارا رو دید .

Sorosh MAX
28-07-2011, 16:35
آقا یه مسابقه بذارین دیگه ...

hes25
28-07-2011, 16:43
سلام

راستش منم یه نظری دارم

برای مسابقه گذاشتن همونطوری که گفتین اول باید دسته بندی صورت بگیره مثلا :

Modeling
texturing & Shader
Rendering & compositing
Animate
.
.
.
بعد تو هر دسته بازم دسته بندی صورت بگیره مثلا:

برای مدلینگ داشته باشبم:
نمای داخلی
نمای خارجی

بعد برای هر کدوم بازم دسته بندی داشته باشیم مثلا برای نمای داخلی :
مدلینگایی مثل وسایل آشپزخونه رو هر کی ساخت به نمایش بذاره یا همینطور برای اتاق خواب و ...

*** بعد یه چیز دیگه ای که خیلی مهمه رنکینگ هست مثل همونی که تو سایتای خارجی برگزار میشه
رنکینگ باید باشه تا معلوم بشه ارباب کیه نوکر کیه!!!
اینطوری من که یه مدلو ساختم هر روز میام سر میزنم ببینم نمره یا رنکم تو لیست امروز چقدر بالا پایین کرده یا چند تا پله با نفر اول فاصله دارم اینجوری معلوم میشه سلطان مدلینگ و ... کیه! اگه اینجوری شد پیشرفت حاصل میشه

نمره هم تا 20 باشه و فقط توسط مدیران و با تجربه های سایت داده بشه نه هر کاربری بیاد نمره بده، فقط و فقط مدیران و حرفه ای های سایت به عنوان داور

در آخر هم به عنوان قدر دانی جوایزی هر چند ناقابل به ممتازان هر زمینه در انتهای هر سال داده شود

بنظرم این اصول کار هست و از مدیر سایت تقاضا میشه ترتیب کار داده شود

ممنون

hadi665
28-07-2011, 18:37
خوب اولا که سعی میکنیم تا جایی که میشه موضع مسابقه رو محدود نکنیم ! مثلا اگه اگه بگین ساخت فضای داخلی ، دیگه نمیگیم چه فضایی
از یه خونه گرفته تا حتی یه پارکینگ هم فضای داخلی حساب میشه
هر کی بتونه یه فضای جذاب تری رو انتخاب کنه توی جذب افراد هم موفق تر خواهد بود

-
توی نمره دادن هم من فکر میکنم اگه چند تا با تجربه به کار نظر بدن و توی یه گروه با هم مشورت ککنند ، و نفرات برترو انتخاب کنند خیلی بهتر باشه !

در مورد این دوستمون که گفتن رنکینگو اینا باید بگم ما خیلی تلاش کردیم که گالری و سیستم رنکینگ به سایت اضافه بشه اما ادمین ها میگن نمیشه !
اما من بازم سعیمو میکنم ببینم میتونم راضیشون کنم یا نه

hadi665
03-08-2011, 22:54
دوستان دیگه شده آخر هفته اما هنوز اتفاق نظر روی موضوع نداریما !
آخرش نظر دوستان چی شد ؟

هوم ؟

SevenART
07-08-2011, 01:29
خوب هادی یه نظر سنجی بزار عزیزم !

بچه ها اون موقع میان نظر میدن

نه بچه ها ؟

saber1370
07-08-2011, 09:46
با اینکه تازه اومدم اما فک کنم به مسابقه برسم
اما موضوع نباید محدود باشه.
کار باید از نظر تکنیک بررسی بشه فرقی نداره کار داخلی خارجی یا کاراکتر یا ... باشه
بهرحال
من هستم
"I'm IN"

SSS_HHH_OOO
07-08-2011, 13:17
حیف یه کاری گرفم مشغول اونم وگرنه خیلی دوس دارم شرکت کنم
شایدم شرکت کنم
به نظرم یه کار معماری خوبه همه شرکت میکنن

07-08-2011, 14:43
حیف یه کاری گرفم مشغول اونم وگرنه خیلی دوس دارم شرکت کنم
شایدم شرکت کنم
به نظرم یه کار معماری خوبه همه شرکت میکنن
کاملا موافقم... کار معماری اکثر بچه ها کار کردن و شرکت می کنن ; )

hadi665
07-08-2011, 15:17
خوب منم نظرم روی معماریه اما موافقم با اینکه محدودش نکنیم
حالا یکی میخواد معماری داخلی بسازه ، یکی هم میخواد خارجی
کلا یه محیط ساخته شه ، یه آبجکت نباشه

دوستان دیگه چه نظری دارند ؟

dgx
07-08-2011, 16:09
سلام

من يه كوچول نظر بدم :11:

من فك ميكنم چون اين مسابقه به احتمال زياد جايزه اي نداره و صرفا جهت بالا بردن توانايي هاي شركت كنندگان برگذار ميشه و ارزش معنوي و اينا , ضمن اينكه ميتونه يه مسابقه باشه ميتونه همكاري تو يه پروژه مشتركم باشه
يه خط مشي توسط روسا داده ميشه فرضا محيط يه شهربازي.(فرض)
هر كدوم از شركت كننده ها يه وسيله از شهربازي رو درست ميكنه ضمن اينكه مسابقه پيش ميره به مدل هر شركت كننده از لحاظ ساخت و تكسچر و رندر امتياز داده ميشه . در نهايت شركت كننده ها ابجكتشون رو در اختيار هم قرار ميدن و همه صاحب يه محيط كامل ميشن.(happy end)

07-08-2011, 16:28
خوب منم نظرم روی معماریه اما موافقم با اینکه محدودش نکنیم
حالا یکی میخواد معماری داخلی بسازه ، یکی هم میخواد خارجی
کلا یه محیط ساخته شه ، یه آبجکت نباشه

دوستان دیگه چه نظری دارند ؟
عالیه... خیلی موافقم...

سلام

من يه كوچول نظر بدم :11:

من فك ميكنم چون اين مسابقه به احتمال زياد جايزه اي نداره و صرفا جهت بالا بردن توانايي هاي شركت كنندگان برگذار ميشه و ارزش معنوي و اينا , ضمن اينكه ميتونه يه مسابقه باشه ميتونه همكاري تو يه پروژه مشتركم باشه
هر كدوم از شركت كننده ها يه وسيله از شهربازي رو درست ميكنه ضمن اينكه مسابقه پيش ميره به مدل هر شركت كننده از لحاظ ساخت و تكسچر و رندر امتياز داده ميشه . در نهايت شركت كننده ها ابجكتشون رو در اختيار هم قرار ميدن و همه صاحب يه محيط كامل ميشن.(happy end)

آخه در این صورت ، خود شخص انتخاب نمیکنه که چی رو باید بسازه و یه کمی قسمت فان قضیه از بین میره...

+
خیلی هیجان نداره به نظرم :| : دی

PrimeP30Master
08-08-2011, 22:59
سلام

من يه كوچول نظر بدم

ممنون

درود بر همه دوستان 3D کار ؛
این دوستمون ایده جالبی دادن بیشتر از این جهت که این باعث به وجود اومدن یک کار گروهی به صورت خود به خود میشه و اگه همه همکاری کنند میتونه نتیجه ی جالب و در عین حال عظیمی داشته باشه؟!!
حالا منم یه طرحی مثل همین به نظرم رسید که خدمتتون عرض میکنم :
دوستان عزیز اول میخوام یه مقدمه ای در رابطه با طرحم ارائه بدم ؛
ببینید اینکه ما هی بیایم بگیم مسابقه برگزار کنیم و فلان کنیم و... بی فایدست و یا دیر نتیجه میده و یکی از دلایلش هم میتونه همین باشه که چون این مسابقات یا جایزه نداره و یا اگه داره زیاد پر ر نگ و چشم گیر نیست پس نتیجه جالب در نمیاد ؛ میگید نه ، حالا بیاید یه جایزه بزرگ واقعی برا مسابقات بزارید ببینید چه جوری رقابت ها شکل میگیره ؟!!
خب البته این فعلا واسه ما جماعت مثل یه رویاست و انشاءالله در آینده به واقعیت تبدیل خواهد شد؟!!
خب بگذریم زیاد حرف زدم و اما ایده بنده :
من میگم حالا که ما سرمایه ای نداریم که جایزه بزرگ بزاریم پس بیاید دست به دست هم بدیم و مرد و مردونه و با همدلی و یکرنگی یه کار دسته جمعی ارائه بدیم ، درست مثل یه شرکت انیمیشن سازی و بدین شکل که مثلا یه پروژه رو با هماهنگی همه دوستان تعیین میکنیم بعد از اون شروع میکنیم به تقسیم کردن مراحل کار بین بچه های گروه بدین صورت که مثلا همون شهربازی که دوستمون گفتن رو به عنوان پروژه هدف در نظر بگیرید ؛ حالا پروژه مشخص شده و باید جزیئات اون رو مشخص کنیم مثلا محیط شهربازی در چه ابعادی باشه بعد چه وسایلی داخلش وجود داشته باشه ، اینها دونه دونه مشخص بشه با اندازه های حدودی و. ..(البته سیستم کاری پروژه و نرم افزارهای مورد استفاده به جهت تعامل فایل ها بین اعضای گروه باید از قبل مشخص و یکسان شده باشه که وسط کار به مشکل بر نخوریم و همه چیز طبق برنامه ریزی پیش بره) خب بعد از اینکه جزییات و ملزومات پروژه مشخص شد ، نوبت میرسه به تقسیم بندی کارها بین اعضای گروه به عنوان مثال محیط و آبجکت ها به تمام اعضا معرفی می شه و میریم واسه به عهده گرفتن وظایف مربوطه مثلا کسایی که میتونن مدل کنند اونا کار مدلینگ رو بر عهده میگیرند ، اونایی که تو متریال و بافت دهی واردن این قسمت رو برعهده میگیرند و بقیه قسمت ها هم بدین شکل تا الی آخر.........این تا اینجای کار!!
خب ، وقتی هرکسی بخش مربوطه رو انتخاب کرد و وظیفش تعیین و تایید شد ، اون موقع تمامی این وظایف همراه با نام کاربری شخص مربوطه در یک جدول ثبت میشن و در ابتدای تاپیکی که برای این پروژه ایجاد خواهد شد ، درج شده و ضمیمه میشه تا اعضا بدونن که وقتی آیتم محوله رو انجام دادن اون رو باید برای کی بفرستن تا بخش بعدی رو اعمال کنه و به همین روال تا آخرین مرحله که کمپوزیت پروژه هست و بدست عضو مربوطه خوهد رسید..؟!!
خب با این فرض که این اقدامات تا اینجا صورت گرفت و قراره انشاءالله پروژه کلید بخوره ، خب فعالیت گروه که شروع شد چون این پروژه مرحله به مرحله هست مثلا مرحله اول که مدلینگه ، هر عضوی که آبجکت مربوطه اش رو مدل کرد تو تاپیک میذاره تا بقیه روش نظر بدن و وقتی که دیگه ایراداتش بر طرف شد تایید میشه واسه مرحله بعد و سورس اون به عضو بعدی داده میشه تا اون هم عملیات مربوطه رو انجام بده و به همین روال تا آخر..؟!!
از دوستان عزیز می خواهم که نظرات ، انتقادات و پیشنهادات سازندشون رو در راه شکل گیری این پروژه و فعالیت ارزشمند ارائه بدن...؟!

..................................................
.....................................
.....................

نکته : شاید دوستان بگن که این زمان بره ، بله ممکنه زمان بر باشه ولی اگه بچه ها یه همتی بکنند میتونه زودتر انجام بشه و اگه این پروژه بدرستی و تا آخر به سر انجام برسه مطمئنا انشاءالله در آینده کارهای بهتری ارائه خواهد شد و آینده ی روشنی در انتظارمون خواهد بود ، مطمئن باشید دوستان؟!!
--------------------------------------------------------
تبصره 1: برای هر مرحله از پروژه یه زمان معین میشه مثلا برای مدلینگ تعیین میشه که اعضای این بخش 15 روز برای ارائه کارهاشون فرصت دارن و اگه تو این مدت ، تا نیمه اول فرجه زمانی تعیین شده هیچ کاری انجام ندادن باید اعلام کنن و از گروه انصراف بدن تا کارشون رو یکی دیگه بر عهده بگیره و اگه اعلام نکردند و نیمه اول فرجه زمانی گذشت سر گروه موظفه که این موضوع رو به اعضای گروه ابلاغ کنه تا انجام اون قسمت رو یکی بر عهده بگیره که پروسه کاری پروژه دچار وقفه نشه...؟!!!
تبصره 2 : هر بخش باید به ترتیب انجام بشه مثلا اول قسمت مدلینگ که تکمیل شد ، بریم سراغ مرحله ی بعد ، با این کار برای نظر دادن درباره کارها بی نظمی ایجاد نمیشه و منظم تر خواهد بود.
دوستان عزیز میدونم که زیاد حرف زدم و سرتون رو بدرد آوردم ولی خواهشا روی این طرح مثبت فکر کنید و به جنبه های منفی زیاد اهمیت ندید و کم و کاستی کار رو با نظرات و ایده های سازندتون بر طرف کنید و برای انجام این کار مشتاق باشید و مطمئن باشید که اگر با همدیگه همکاری کنیم و همدل و یکرنگ و مثبت اندیش باشیم مسلما به یاری خداوند موفق و پیروز خواهیم شد و این کار خودش یه جذابیت و هیجان خاصی داره که اون چیزی نیست جز انجام یه کار گروهی با همدیگه که در این کار همه سعی می کنند که بهترین کار ها رو ارائه بدن و در ضمن منتظر و مشتاق به پایان رسیدن پروژه و دیدن نتیجه کار گروهیشون خواهند بود که لذتی بس فروان خواهد داشت!!!
دوستان عزیز توجه داشته باشید که این حرکت میتونه واسه ما مثال جرقه ای باشه که موتور یه وسیله نقلیه بسیار بزرگ و سنگین رو روشن میکنه و اون رو واسه پیمودن مسافتی طولانی برای رسیدن به مقصدی معین به راه میندازه؟1پس بیایید با همدیگه این جرقه رو بزنیم؟!!:12:
-----------------------------------------------
در آخر هم یه حدیث و چند تا جمله میگم و پستم رو به پایان میرسونم :
به نقل از مولایمان حضرت علی (ع) که می فرمایند : کسی که سوء ظن شدید دارد از لذت حیات محروم و بی بهره است.
بیایید به هم اعتماد کنیم و دست بدست هم بدیم و باهم وهمکاری همدیگه راه موفقیت رو طی کنیم دوستان ، لااقل برای یک بار هم که شده این کار رو تجربه کنیم و به سرانجام برسونیمش تا نحوه ی کار گروهی برای همه به خوبی جا بیفته؟!! حتما که نباید مسابقه مصداق واقعی این کلمه باشه ، همین کاری که انشاءالله ما انجام بدیم خودش یه نوع مسابقه است البته دوستانه و بدون اینکه کسی نیت برتری خودش بر دیگران رو در سر داشته باشه و بخواد خود نمایی کنه؟!!!

به امید موفقیت 100% برای همگی بچه های 3D کار ،:40:
منتظرتون حضور سبزتان هستم بچه ها...:33::10::46:
«و من الله توفیق».

hes25
09-08-2011, 04:28
سلام به همه

منم موافقم که پروژه معماری باشه. اینجا بیشتر مکس بلدن کاربر مکس فقط میتونه پروژه های معماری رو خوب انجام بده

من نظرم اینه که برای اینکه مسابقه جالبتر بشه یک عنوان هنری براش انتخاب کنین که مثلا یه حس خاصی درش نهفته باشه

مثل طراحی یه کوچه قدیمی با دو تا دروازه گل کوچیک که یاداور دوران شاد کودکی هست!

اینطوری علاوه بر تکنیک های فنی، عمق هنر و احساسات هم نمود پیدا میکنه و میتونه تو نمره کل تاثیر داشته باشه

بعد یه چیز دیگه اینکه، هر کی یه نمونه کار داد موظف بشه مراحل کارشو با تکنیک هایی که بکار گرفته
مرحله به مرحله مختصر و مفید توضیح بده تا منبع خوبی بشه برای اونایی که تازه میخوان یاد بگیرن ( تو یه فایل pdf مثلا )

ممنون

ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــ

زبان حیوان درنده ایست که اگر مهار نشود اول صاحبش را میدرد

saber1370
09-08-2011, 10:19
درود بر همه دوستان 3D کار ؛
این دوستمون ایده جالبی دادن بیشتر از این جهت که این باعث به وجود اومدن یک کار گروهی به صورت خود به خود میشه و اگه همه همکاری کنند میتونه نتیجه ی جالب و در عین حال عظیمی داشته باشه؟!!
حالا منم یه طرحی مثل همین به نظرم رسید که خدمتتون عرض میکنم :
دوستان عزیز اول میخوام یه مقدمه ای در رابطه با طرحم ارائه بدم ؛
ببینید اینکه ما هی بیایم بگیم مسابقه برگزار کنیم و فلان کنیم و... بی فایدست و یا دیر نتیجه میده و یکی از دلایلش هم میتونه همین باشه که چون این مسابقات یا جایزه نداره و یا اگه داره زیاد پر ر نگ و چشم گیر نیست پس نتیجه جالب در نمیاد ؛ میگید نه ، حالا بیاید یه جایزه بزرگ واقعی برا مسابقات بزارید ببینید چه جوری رقابت ها شکل میگیره ؟!!
خب البته این فعلا واسه ما جماعت مثل یه رویاست و انشاءالله در آینده به واقعیت تبدیل خواهد شد؟!!
خب بگذریم زیاد حرف زدم و اما ایده بنده :
من میگم حالا که ما سرمایه ای نداریم که جایزه بزرگ بزاریم پس بیاید دست به دست هم بدیم و مرد و مردونه و با همدلی و یکرنگی یه کار دسته جمعی ارائه بدیم ، درست مثل یه شرکت انیمیشن سازی و بدین شکل که مثلا یه پروژه رو با هماهنگی همه دوستان تعیین میکنیم بعد از اون شروع میکنیم به تقسیم کردن مراحل کار بین بچه های گروه بدین صورت که مثلا همون شهربازی که دوستمون گفتن رو به عنوان پروژه هدف در نظر بگیرید ؛ حالا پروژه مشخص شده و باید جزیئات اون رو مشخص کنیم مثلا محیط شهربازی در چه ابعادی باشه بعد چه وسایلی داخلش وجود داشته باشه ، اینها دونه دونه مشخص بشه با اندازه های حدودی و. ..(البته سیستم کاری پروژه و نرم افزارهای مورد استفاده به جهت تعامل فایل ها بین اعضای گروه باید از قبل مشخص و یکسان شده باشه که وسط کار به مشکل بر نخوریم و همه چیز طبق برنامه ریزی پیش بره) خب بعد از اینکه جزییات و ملزومات پروژه مشخص شد ، نوبت میرسه به تقسیم بندی کارها بین اعضای گروه به عنوان مثال محیط و آبجکت ها به تمام اعضا معرفی می شه و میریم واسه به عهده گرفتن وظایف مربوطه مثلا کسایی که میتونن مدل کنند اونا کار مدلینگ رو بر عهده میگیرند ، اونایی که تو متریال و بافت دهی واردن این قسمت رو برعهده میگیرند و بقیه قسمت ها هم بدین شکل تا الی آخر.........این تا اینجای کار!!
خب ، وقتی هرکسی بخش مربوطه رو انتخاب کرد و وظیفش تعیین و تایید شد ، اون موقع تمامی این وظایف همراه با نام کاربری شخص مربوطه در یک جدول ثبت میشن و در ابتدای تاپیکی که برای این پروژه ایجاد خواهد شد ، درج شده و ضمیمه میشه تا اعضا بدونن که وقتی آیتم محوله رو انجام دادن اون رو باید برای کی بفرستن تا بخش بعدی رو اعمال کنه و به همین روال تا آخرین مرحله که کمپوزیت پروژه هست و بدست عضو مربوطه خوهد رسید..؟!!
خب با این فرض که این اقدامات تا اینجا صورت گرفت و قراره انشاءالله پروژه کلید بخوره ، خب فعالیت گروه که شروع شد چون این پروژه مرحله به مرحله هست مثلا مرحله اول که مدلینگه ، هر عضوی که آبجکت مربوطه اش رو مدل کرد تو تاپیک میذاره تا بقیه روش نظر بدن و وقتی که دیگه ایراداتش بر طرف شد تایید میشه واسه مرحله بعد و سورس اون به عضو بعدی داده میشه تا اون هم عملیات مربوطه رو انجام بده و به همین روال تا آخر..؟!!
از دوستان عزیز می خواهم که نظرات ، انتقادات و پیشنهادات سازندشون رو در راه شکل گیری این پروژه و فعالیت ارزشمند ارائه بدن...؟!

..................................................
.....................................
.....................

نکته : شاید دوستان بگن که این زمان بره ، بله ممکنه زمان بر باشه ولی اگه بچه ها یه همتی بکنند میتونه زودتر انجام بشه و اگه این پروژه بدرستی و تا آخر به سر انجام برسه مطمئنا انشاءالله در آینده کارهای بهتری ارائه خواهد شد و آینده ی روشنی در انتظارمون خواهد بود ، مطمئن باشید دوستان؟!!
تبصره 1: برای هر مرحله از پروژه یه زمان معین میشه مثلا برای مدلینگ تعیین میشه که اعضای این بخش 15 روز برای ارائه کارهاشون فرصت دارن و اگه تو این مدت ، تا نیمه اول فرجه زمانی تعیین شده هیچ کاری انجام ندادن باید اعلام کنن و از گروه انصراف بدن تا کارشون رو یکی دیگه بر عهده بگیره و اگه اعلام نکردند و نیمه اول فرجه زمانی گذشت سر گروه موظفه که این موضوع رو به اعضای گروه ابلاغ کنه تا انجام اون قسمت رو یکی بر عهده بگیره که پروسه کاری پروژه دچار وقفه نشه...؟!!!
تبصره 2 : هر بخش باید به ترتیب انجام بشه مثلا اول قسمت مدلینگ که تکمیل شد ، بریم سراغ مرحله ی بعد ، با این کار برای نظر دادن درباره کارها بی نظمی ایجاد نمیشه و منظم تر خواهد بود.
دوستان عزیز میدونم که زیاد حرف زدم و سرتون رو بدرد آوردم ولی خواهشا روی این طرح مثبت فکر کنید و به جنبه های منفی زیاد اهمیت ندید و کم و کاستی کار رو با نظرات و ایده های سازندتون بر طرف کنید و برای انجام این کار مشتاق باشید و مطمئن باشید که اگر با همدیگه همکاری کنیم و همدل و یکرنگ و مثبت اندیش باشیم مسلما به یاری خداوند موفق و پیروز خواهیم شد و این کار خودش یه جذابیت و هیجان خاصی داره که اون چیزی نیست جز انجام یه کار گروهی با همدیگه که در این کار همه سعی می کنند که بهترین کار ها رو ارائه بدن و در ضمن منتظر و مشتاق به پایان رسیدن پروژه و دیدن نتیجه کار گروهیشون خواهند بود که لذتی بس فروان خواهد داشت!!!
دوستان عزیز توجه داشته باشید که این حرکت میتونه واسه ما مثال جرقه ای باشه که موتور یه وسیله نقلیه بسیار بزرگ و سنگین رو روشن میکنه و اون رو واسه پیمودن مسافتی طولانی برای رسیدن به مقصدی معین به راه میندازه؟1پس بیایید با همدیگه این جرقه رو بزنیم؟!!:12:
-----------------------------------------------
در آخر هم یه حدیث و چند تا جمله میگم و پستم رو به پایان میرسونم :
به نقل از مولایمان حضرت علی (ع) که می فرمایند : کسی که سوء ظن شدید دارد از لذت حیات محروم و بی بهره است.
بیایید به هم اعتماد کنیم و دست بدست هم بدیم و باهم وهمکاری همدیگه راه موفقیت رو طی کنیم دوستان ، لااقل برای یک بار هم که شده این کار رو تجربه کنیم و به سرانجام برسونیمش تا نحوه ی کار گروهی برای همه به خوبی جا بیفته؟!! حتما که نباید مسابقه مصداق واقعی این کلمه باشه ، همین کاری که انشاءالله ما انجام بدیم خودش یه نوع مسابقه است البته دوستانه و بدون اینکه کسی نیت برتری خودش بر دیگران رو در سر داشته باشه و بخواد خود نمایی کنه؟!!!

به امید موفقیت 100% برای همگی بچه های 3D کار ،:40:
منتظرتون حضور سبزتان هستم بچه ها...:33::10::46:
«و من الله توفیق».

man Keboardam kharabe finglish minevisam sharmande
amma in hamoun harfie ke man toye Topic "Chera" goftam
ama in dostemon kamel ba dam o dastgah goftan
Idea khobie
bezarid nazar sanji she !
TNX

SevenART
17-08-2011, 14:01
آقا مسابقه چی شد پس؟؟ !

smspersia
17-08-2011, 15:50
اقا یه چیزی بگید بسازیم دلمون واسه تری دی تنگ شده

SevenART
18-08-2011, 12:54
اشتباه شد :31:

hadi665
18-08-2011, 14:46
برید اینجا نظر بدید تا ببینیم قضیه چیه :-?

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

cancer140
18-08-2011, 15:03
سلام.من تازه عضو اين سايت شدم و كاملا گيج شدم ميشه راهنمايي كنيد!!!؟؟؟؟؟!